10 Ekim 2022 Haftası – Günlük

10 Ekim 2022 PAZARTESİ
Haftaya hızlı ve hız beklentisi ile başlıyoruz. Günün ilk yarısında Ay Güneş Satürn üçgenini tetikleyecek ve bir şeyleri hızlıca toparlama, yoluna sokma, somutlaştırma, düzenleme, harekete geçirme şansı verecek bize. Günün ikinci yarısında üzerimizdeki baskı artmış ve bir konuda bazı şeylere mecbur bırakılmış hissedebiliriz. Yetişme, yetiştirme, hızlandırma telaşı, bitse de gitsek ruh hali ve de şartları zorlamanın ve şartlarımızın zorlanmasının gerginliği içinde debeleneceğiz. Kavgaya, inatlaşma ve çatışmaya çok müsait olacağız. Birileri ya da bir şeyler bizi bu noktaya gelmek konusunda teşvik edecek de diyebiliriz. Saat 17:01 den sonra Ay günün geri kalanında açısız olacak. 

11 Ekim 2022 SALI
Bugün Ay Boğa burcunda olacak. Merkür de Terazi burcuna geçecek. Ticari konular, finansal kararlar, maddeyi yönetmeye ve bu açıdan anlaşmalar yapmaya yönelik işler gündemimize gelebilir. Güneş Satürn üçgeninin etkilerini de göreceğimiz gün boyunca sağlamlık, kalıcı fayda ve somut sonuçlar adına motivasyonumuz yüksek olacak. Mars Neptün kare açısı da devrede olduğundan gerçekten de yaş tahtaya basmadığımızdan emin olabilmek kıymetli.  Bugünlerde attığımız adımların varsa göremediğimiz sorunlarını Kasım ayında bir vesile ile görme ve Mart ayına kadar da bu problemleri çözmek adına çaba gösterme imkanımız olacak

12 Ekim 2022 ÇARŞAMBA
Gündemi yoğun ve değişken bir gün bizi bekliyor. Şartları sabitlemek kolay olmayabilir. Hesap edilmemiş durumlarla karşılaşabiliriz. Ya da planlarımız bir şekilde değişmek zorunda kalabilir. Özellikle sabah saatleri ve günün ilk yarısı çok daha risk barındırıyor. Durmak zorunda kalmak, manevra alanımızın kısıtlanması v.b. şeyler yorucu olabilir. Gerçeklerle yüzleşmek ve bunun verdiği sıkıntılı ruh halleri de söz konusu olabilir. Büyük ve sonradan boyumuzu aştığını fark edeceğimiz sözler, vaatler risk yaratabilir. Hem yaparım, hallederim içerikli hem de sen görürsün içerikli konuşma ve kararlarda ölçüyü kaçırmamak önemli olacak. Tepkisel olduğumuz konularda durup düşünmek gerekebilir. Daha önce attığımız adım ve aldığımız kararlar da başka bir yüzüyle önümüze gelebilir. Günün ikinci yarısında sabah saatlerinin stresini üzerimizden atma şansı bulacağız. Her şeyi toparlamak, olanı olduğu kadarıyla kabul etmek, genel olarak iş ve ilişkilere esneklik katabilmek açısından elverişli olacak. Keza akşam saatleri de kendini, duygularını, niyet ve hedeflerini güçlü bir şekilde ifade etme şansı verecek. İş birlikleri, uzlaşma temalı işler için değerlendirilebilir. Günün genelinde özellikle de ilk yarısında yanılgı, yön bulamama, dağınıklık, hedef odaklı hareket edememe ve kaotik durumların riski var.

13 Ekim 2022 PERŞEMBE
Bugün eğitim, bilgi ve fikir alışverişleri, haberleşme, iletişim becerilerini kullanacağımız iş ve planlar için elverişli olacak. Her şey çok hızlı akacak. Pek çok şeyi aynı anda merak edeceğiz. Her şeyi aklımızla, bilgimizle, pratik çözümler üreterek halletme ihtiyacında olacağız. Hem ikili hem de sosyal ilişkiler, iş birlikleri, ortak akıl ile yapılacak planlar için güzel bir gün diyebiliriz.

14 Ekim 2022 CUMA
Bugün de haftanın verim alabileceğimiz günlerinden birisi. Özellikle iş birliği ve anlaşmalar, finansal ve ticari faaliyetler için yapılacak planlar açısından elverişli olabilir. Kalıcılık, istikrar ve somut hedefler adına yapılacak konuşma ve görüşmeler gündeme gelebilir.  İşbirliği ya da ilişki başlatan teklifler, var olanı sağlamlaştıracak, bir ileri aşamaya taşıyacak fikirler gündeme gelebilir.

15 Ekim 2022 CUMARTESİ
Akşam saatlerine kadar bir şeylerin belirsizlik ve dağınıklığı, aceleye getirilmiş işlerin karmaşası, dağınıklık ve önünü arkasını düşünmeden yapılanların, yüzeysel bakıldığı için tam anlaşılamamış şeylerin yaratacağı aksaklıklar söz konusu olacak. Sabah saatlerinde özellikle dağınıklık, yanlış anlama ve anlaşılma, fevri bir tepkisellik, telaşın yaratacağı sorunların riski var. Kaza ve sakarlıklar, odaklanma sorunu sebebiyle yapılan hatalar açısından tedbirli olmak gerekiyor. Saat 19:10 sonrasında günün geri kalanı nispeten daha netleşecek önümüzde görünen tablo. Bunun yanında hassasiyetlerimiz ve duygusal tepkiselliğimiz de yoğun olacak. Tüm günü koşturmaktan başka şeylere vakit bulamayarak geçirdiysek akşam saatlerinde günün gel gitleri duygusal tepkiselliğie dönüşebilir. Ya da tüm karmaşayı ve zihinsel yorgunluğu geride bırakmak adına biraz kendimizle, sevdiklerimizle baş başa kalma fırsatı yaratıp daha huzurda kalmayı seçebiliriz.

16 Ekim 2022 PAZAR
Sadece duygularımızla hareket edip objektiflikten uzak kalmışsak sorunlarla karşılaşma, sorun yaratma eğilimi olabilir bugün. En hassas olduğumuz ve bizi yaralayan, inciten ya da iyi hissetmemize engel olan konular bir konuşma ya da bir olay vesilesi ile gündeme gelebilir. Birilerinin derdine çare olmak, bir soruna çözüm üretmek, birilerinin bir gerçeği fark etmesini sağlamak isteyebiliriz. Ya da böyle bir durumun içinde bulabiliriz kendimizi. Başkalarına sağladığımız faydanın bize zarar vermeyecek şekilde yaratılması önemli.  Akşam saatlerinde özellikle kronik bir problem bir kez daha gündeme gelip çözüm ihtiyacı doğurabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.