12 Eylül 2022 Haftasına Dair Notlar

***Cuma günü Venüs Mars karesi kesinleşecek ve  Çarşamba günü itibariyle haftanın geri kalanında etkili olacak.
Bu etki altında  özellikle kadın erkek ilişkilerinde çatışmalar ve tartışmalar, anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. İnatlaşan ve dediğim dedik diyen tavırlar dikkat çekecektir. Bir ilişkiyi sorunsuz yürütmek ve zarar görmeden aynı zamanda da zarar vermeden yaşayabilmek, paylaşabilmek pek kolay olmayacaktır. Diklenen, alttan almaya, uzlaşmaya gönlü olmayan, kolay sinirleyip parlayan hallere şahitlik edebiliriz. Susmadan duramayan, sorgulayan, eleştiren, kolay kolay tatmin olmayan, memnuniyetsiz ve keyif kaçıran davranışlar söz konusu olabilir. Bu açı etkisindeyken sadece bir çekim ve zıtlaşmadan doğan bir yakınlaşma yaşanabilir. Sizinle uyum sağlamadığını bildiğiniz kişilere istemsizce çekilebilirsiniz. Ya da zaten birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki uyumsuzluklar göze batar hale gelebilir. Bu tarz yeni başlama ihtimali olan ilişkileri fazla zorlamanın, şansı da zorlamak olduğunu hatırlamak önemli. Devam eden ilişkiler için de yıkıcı değil de yapıcı olmayı tercih etmek gerçekten düzeltme düzenleme, yoluna sokma şansı verebilir.

***Cmt günü Güneş Neptün karşıt açısı kesinleşecek ve Cuma-Pazar günleri arasında etkili olacak.
Görünmeyeni görmek, duymak, bilmek ancak ayan beyan ortada olanı net olarak algılamak ile ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Büyük ve gerçeklikle bağdaşmayan beklentiler bizi yorabilir. Yapılan ya da beklentiye rağmen yapılmayan şeyler hayal kırıklığı malzemesi olabilir. İrade göstermemiz ve dik bir duruş sergilememiz beklenen durumlarda dağılabiliriz. Odaklanma ve motivasyon sorunları yaşanabilir. Genel olarak enerjimiz düşebilir. Bağışıklık sorunları yaşanabilir.

Gerçekleri görmek veya kabullenmekte zorlanma, mücadele etmeyi gerektiren konularda isteksizlik gibi riskler söz konusu olabilir. Aslında çok hevesli olduğumuz bazı konularda bu hevesi kıracak bazı gelişmeler yaşanabilir. Fiziksel olarak yorgun ve halsiz hissetme, daha fazlası için çaba sarf etmeye gerek duymama gibi etkiler yaratabilir bu transit. Elde ettiğimiz bir sonuçtan tatmin olamamış olabiliriz. Ya da bizim büyük bir çabayla verdiğimiz bir sonuç karşımızdakinde arzulanan heyecanı yaratmayabilir. En geniş tabiri ile aslında kendi halinden, kapasitenden ve becerilerinden tatmin olmama, hoşnut olmama, hoşnutluk yaratamama gibi haller de yaşanabilir.

Aklımızın karışması, neyi istediğimizi tam olarak bilememe, yanılma ve hatalı kararlar verebilme, kolay etki altında kalma, doğru ya da yanlış ayrımı yapmaksızın olumlu ya da olumsuz manada bir şeylere çok kolay ikna olma, önem verdiğimiz kişilerin bizi hayal kırıklığına uğratması gibi olaylara vesile olabilir bu transit etkisinde olduğumuz günler. 
Aynı zamanda çok kolay pes etme, mücadeleden vazgeçip salıverme gibi etkiler de barındırıyor. Tabi ki olmasın diye söylüyorum😊

***Pazar günü Mars Kiron sekstil açıda  olacak ve hafta sonu boyunca etkileri hissedilecek. Fiziksel güç ve cesaret isteyen şeylere meyledeceğimizi, motivasyonumuzun ve özgüvenimizin önceki günlere göre çok daha yüksek olacağını işaret ediyor. Daha önce cesaret göstermediğimiz için kaçırdığımız imkanlar bir kez daha önümüze çıkabilir. Geniş düşünmediğimiz, sınırlara takıldığımız, çok yüzeysel baktığımız için derin düşünemediğimiz konularda aslında hareketi ne ile başlatacağımızı fark edebiliriz. Girişimci ve atak haller, kararlı tavırlar, ne istediğiniz bilme ve bunun için aksiyon alma halini doğuracak.

Yapamam dediğimiz şeyleri yapabilme, cesaret gösteremem dediğimiz şeylere niyet edebilme, gücüm yetmez diye düşündüğümüz işlere kalkışma, motivasyonumuzu kıran şeyleri şifalandırma, neler yapabileceğimizi hatırlama hali söz konusu olacak. Yine de realiteden o kadar uzaklaşmamak önemli 😊 Gerçekçi kal ama onu genişletme ihtimaline aç kendini diyor gökyüzü.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.