13 Mart 2023 Haftası – Günlük

13 Mart 2023 PAZARTESİ
Önemli ve zor işlerin üstesinden gelme isteği ile başlıyoruz haftaya. Hem plan program hem de stratejimiz pes etmeden, yılmadan bir şeylerin üstesinden gelmeye, sonuna kadar gidip hedefe ulaşmaya yönelik çalışıyor. Ancak engeller, gecikmeler, aşılması gereken seviyeler, kabul ettirmeyi, onay almayı gerektiren meseleler biraz baskı verebilir. Prosedürel işler, istediğimiz manevra alanını yakalayamama, durmak ve beklemek zorunda kalma hali yorucu. Yine de buna bir mecburiyet ya da engel olarak bakmayıp her şeyi etraflıca gözden geçirme ve tedbir noktalarını kaçırmama olarak bakmak daha iyi olacak.

14 Mart 2023 SALI
Günün büyük kısmında istediğimiz şeylerle uğraşma, arzu ettiğimiz alanı yaratma, deneyimler, bilgi alışverişleri açısından beslenme şansımız olacak.  Bir bilene danışmak, geniş bakış açısı ile düşünmek, farklı görüşlere kulak vermek, zaten bildiğimiz ve inandığımız şeyleri de ifade etmek için elverişli bir gün. Özellikle günün ilk yarısı. Her durumda gerçeklikten tamamen uzaklaşmamak gereken bir haftada olduğumuzu göz önünde bulundurmak iyi olur. Risk olanı görmeyi engelleyecek dozda bir iyimserlik söz konusu olabilir. Akşam saatlerinde iletişim kopuklukları yaşanabilir.

15 Mart 2023 ÇARŞAMBA
Sabah saatleri yanılgı, dalgınlık, karmaşa ve belirsizlik sebepli aksaklık ve gerginler söz konusu. Her durumda hedef odaklı hareket etmekte, önümüzü görmekte, neyi istediğimizi ve mücadelemizi ne uğruna vermemiz gerektiğini bilememe durumu veren bir haftadayız. Bugün de bu temaya hizmet edecek gelişmeler yaşanabilir. Aceleye getirilmiş karar ve adımlar ya da telaşla verilen tepkiler, objektiflikten uzak ve dürtüsel hareket ettiğimiz her şey zarar verebilir.  Beklentiler ve karşılanmaması sebepli motivasyon düşüklükleri de yaşanabilir. Saat 15:05 sonrasında günün geri kalanında çok daha toparlayıcı etkiler var. Önem verdiğiniz iş ve görüşmelerde tam olarak olmasa bile çok daha aklıselim ve realitede kalma şansımız olacak.

16 Mart 2023 PERŞEMBE
Sert etkilerin hakim olacağı nitelikte bir gün. Fark ettiklerimizin tepkiselliği, fark edemediklerimizin riski bir arada. Karar mekanizmaları çok sağlıklı çalışmıyor ne yazık ki. Özellikle günün ikinci yarısı aynı anda pek çok değişken devrede olacak. Bir an evvel aksiyon alma ihtiyacı, tren kaçmadan yakalama telaşı, olsun da her ne olursa olsun hırsı, tepkisellik ve gerginliği artıracak.  İkili ve sosyal ilişkiler açısından baskıcı, manipülatif ve inatlaşan tavırlar, bir şeyleri bitirmeye, kestirip atmaya, yıkıp geçmeye yatkın yaklaşımlar söz konusu olacak. Güç savaşları, alttan alamayan, diklenen, haklı ve güçlü olmak adına gözünü hır bürümüş tiplerin acımasız tavırları her açıdan yorucu olacak. Sakin kalabilmek, hırs, öfke ve intikam temelli atılacak adımlardan sakınmak, ezmeye, yıkmaya, her ne pahasına olursa olsun yenmeye yönelik yapılacak her şeyden uzak durmak gerekecek. Bu etkiler altındayken bireysel hedefleri besleyecek ve bizi her zamankinden daha da güçlendirecek iş ve güç birlikleri de bir vesile ile tetiklenebilir. Ama olumlu gibi görünen elektriklenmelerin kısa devre yapmaya müsait dengesizlikleri tedbir gerektiriyor. “Bireysel hedefler kısmı” herkes için geçerli olacak sonuçta. İlişkiler içinde önemli ve radikal başlangıç ve bitiş kararları, hayatımızdaki şahsi meseleler açısından alınacak önemli başlangıç özellikle de bitiriş kararları pek çok riski de beraberinde getirecek.

17 Mart 2023 CUMA
Çok gündem maddeli, çok uğraşmalı ve çok değişkenli bir gün olacak. Hem iletişim sert hem de olaylar, kişiler ve durumlar üzerimizde baskı yaratıyor günün genelinde. Sabah saatlerinde dalgınlık, yanlış anlama ve anlaşılmalar, sert söylemlerin yaratabileceği kırgınlıklar söz konusu olabilir. Öğleden sonra ise güç durumların içinde olacağız ve güçlü olma ihtiyacı duyacağız. Sağlam, tek başına bir şeylerin üstesinden gelen, mücadele eden yaklaşımlar dikkat çekecek. Güçlü olma, haklı olma, kendi kendine yetme eğilimi söz konusu olacak.  Bunun yanında yönlendirilme, etki altında kalma eğiliminde olan kişiler ya kendi güçlerini ele alacak ya da bu dış tesire rıza gösterecek.  Akşam saatlerinde sosyal ortamlar, ortak kararlar alıp fikir birliği, alış verişi yapabileceğimiz kişiler daha çok ilgimizi çekecek.

18 Mart 2023 CUMARTESİ
Sağlamlık hissi veren ve karmaşayı ortadan kaldıran gelişmeler söz konusu olabilir bugün. Özellikle gün ortası ve sonrasında verim alınacak görüşme ve konuşmalar, bize fayda sağlayacak bilgiler, cesaret katan ve birlik halini çoğaltan iş birlikleri, destek alışverişleri gündem olacak.  Herkesin faydası adına yapılacak fedakarlıklar, verilecek tavizler, ortak hedefler uğruna varılacak anlaşmalar, el sıkışmalar adına elverişli bir gün. Akşamın ilerleyen saatleri beklenmedik gelişmeler ve hazırlıklı olmadığımız plan ve yol haritası değişiklikleri yaşanabilir.

19 Mart 2023 PAZAR
Ay kapanan fazda gün boyunca. Bir şeyleri geride bırakmak, defter kapatmak, bitirmek, son noktayı koymak adına yoğun bir gün gün. Günün büyük kısmı, söylemek istediklerimizi dile getirmek, karar vermek, bir konuda netleşmek adına motivasyonumuz yüksek olacak. Akşam saatlerinde karamsarlık, içe kapalı ruh halleri, olumsuz olan şeylerin vereceği huzursuzluk, yalnız ve sıkışmış hissetme durumu söz konusu olabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.