17 Ekim 2022 Haftası – Günlük

17 Ekim 2022 PAZARTESİ
Ay Yengeç burcunda. Sabah saatlerinde değişiklik yapmak, farklı bir yol denemek, alternatif olana direnç göstermeden değişik bir şey öğrenmek adına elverişli olacak. Plan değişikliklerini kabul etmek ya da belki de her zaman yaptığımızı farklı bir yol ile yapmaya bilerek karar vermek iyi gelebilir. Öğleden sonra esneklik, uyum ve anlayış görüp, anlayış gösterme adına akışta olacağız.  Akşam saatlerinde ise duygusal baskı yaratan ve yönlendirici etkiler devrede olacak. Bir şeyleri zorla kabul etmek, “hayır”ları “evet”e , “evet” leri “hayır”a dönüştürme çabasında olan fazlasıyla ısrarcı ve halden anlamayan gerginleştiren tavır ve durumlar söz konusu olabilir. Aşırı sahiplenici, nefes aldırmayan ilgisiyle boğucu olan tavırlar yorucu olabilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

18 Ekim 2022 SALI
Ay saat 07:44 sonrasında Aslan burcunda olacak. Özgüven, cesaret ve girişimcilik konusunda birilerinin ön plana çıkabileceği ve motivasyon yükselten bir gün.  Beklettiğiniz ve hareket geçmek için gücü, cesareti toplamayı istediğiniz şeyler için itici güç olabilir. Ancak günün temasında bir şeylerin çok kontrolsüz biçimde kendiliğinden rayından çıkması riski de var. Hep derim derslerimde rüzgar yelkenin hız kazanmasına vesile olandır. Ancak teknede yangın çıktıysa ne olup bittiğini anlamadan her şeyin yanıp kül olmasına da sebep olabilir. O nedenle özgüven patlaması ile kör gözüne riskler alma eğiliminden kaçınmak şart. Neler yapabileceğini bilmek ayrı şey onları yapmaya gerçekten ihtiyacımız var mı ayrı. Arasındaki farkı gözetmek önemli. Gün içinde genel olarak ses getiren karar ve hareketler, gelişmeler söz konusu olabilir. Hem bireysel yaşamlarımızda hem de haberlere gündem oluşturacak konularda. Benzer şekilde kaza, yangın v.b. şeylerin de riski mevcut olacak.

19 Ekim 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak.  Önemli işler ve görüşmeler için erken saatler değerlendirilebilir. Günün genelinde sabah saatleri hariç gergin ve güç savaşlarına girme eğiliminde olacağız. Egolar çatışacak. Herkes kendi kuralında, düzeninde, doğrusunda ısrar ederken, kendi otoritesini sağlamak konusunda direnirken karşısında da tepkisel, inatlaşıp muhalefet eden bir direnç bulacak. Otorite figürleriyle ya da otorite adına verilen bir savaş var günün olaylarında. Şartları zorlayan, sınırları test eden, hedefe konulmuş olanı ısrarla oldurmaya çalışan kişiler atmosferi gergin hale getirecek. İçimizde biriktirdiğimiz hırsı, öfkeyi, hareket edip sonuç alma ihtiyacını, verilecek tepkimizi patlayıcı bir şekilde ifade etme riski var. Asla yapmam dediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz. Asla taviz vermem dediğimiz noktalarda bir adıma geriye çekilmek gerekebilir. Baskı altında kalıp bir sözümüzü, kararımızı çiğnemek durumunda kalabiliriz. Velhasıl çok fazla gönüllülük esası ya da su aktı yolunu buldu diyeceğimiz durumlar yok bugün. Bazı şeyler için kökten değişim zamanı gelmiş olabilir. Direnmek yerine değişim ihtiyaçlarını görüp hareketi yaratan olmak en güzeli. Zoru başarma ve olmayanı oldurma hali var. Neyi hedefe koyduğumuza, buna gerçekten ihtiyacımız olup olmadığına, bu uğurda neleri yıkıp geçmek gerekeceğine, buna deyip deymeyeceğine bakabilmek kıymetli.

20 Ekim 2022 PERŞEMBE
Bugün de karşısındakini, şartları, sınırlarını zorlayan kişiler görebiliriz etrafta bolca. Ancak günün tamamında dış şartlar her ne olursa olsun kendimizi denge ile ifade etme şansımız da var. Yani irademizi, uyum, iş birliği, iş bitiricilik, ikna eden ve uzlaşmacı tavırlardan yana kullanabiliriz. Sabah saatlerinin sert etkilerini hızlıca geride bırakabilmişsek ilerleyen saatlerde bu iradeyi çok daha rahata ortaya koyabiliriz.
Saat 13:35 ile 19:25 arasında Ay açısız olacak. Sonrasında Başak burcunda olacak.

21 Ekim 2022 CUMA
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Ayrıntılarıyla uğraşmamız gereken işler, üzerinden geçip toparlamamız ya da düzenlememiz gereken şeyler gündemimizde olacak. Planlı olmak hem bütüne hem de bütünü oluşturan detaylara odaklanmak önemli olacak gün içinde. Eğlence keyif odaklı bir motivasyonumuz olmayacak. Amacımız eğlence bile olsa onu organize etmeye daha çok takılacağız.

22 Ekim 2022 CUMARTESİ
Günün genelinde gereksiz ayrıntılara takılıp asıl hikayeyi kaçırma, olan şeyin perde arkasını görmekte zorlanma durumu söz konusu olabilir. Bir meseleyi hızlıca ve pratik olarak çözüme kavuşturmak ile hatasız bir şekilde çözüme kavuşturmak arasında kalabiliriz. Aceleye getirilmiş her şeyin hata ve yanılgı payı olacak. Ancak bunun yanında çok fazla ince eleyip sık dokumak da karmaşa ve kaos yaratabilir. Velhasıl günün büyük kısmında dağılma, hedeften uzaklaşma, motivasyon düşüklüğü ve yanılma, yanıltılma, etki altında kalma eğilimi olacak. Akşam saatlerinde ise her şeyi daha çok yoluna sokan, dağınıklığı toparlayıp, tabloyu netleştiren gelişmeler, yaklaşımlar söz konusu olacak.

23 Ekim 2022 PAZAR
Ay Terazi burcunda olacak. Gün içinde denge arayışımız olacak. Uyum ve iş birliğini hedefleyeceğiz. Buna yönelik konuşma ve görüşmeler, iş birliği ve bu uğurda üretilecek kalıcı çözümler adına motivasyonumuz olacak. Ciddiyetle ele alınması gereken konuşmalar, ciddi meseleler masada olacak. Bugün hem Güneş hem de Venüs Akrep burcuna geçecek. Venüs 16 Güneş de 26 Kasım’a kadar bu burçta ilerleyecek. Hırsların ve uğrunda mücadele etmeyi gerektirecek iş, hedef ve ilişkilerin gündeme geleceği bir dönem olacak. Derinlik, hedef odaklı hareket etme, enerjimizi konsantre edip bir konuya yönlendirme, şartları zorlayıp bir şekilde ona ulaşma imkanı veren nitelikte geçecek. Bir şeyi gerçekten istemişsek onu elde etmeye yönelik her şeyi yapabilecek motivasyonda olacağız. 4-8 Kasım arasında Venüs Satürn Uranüs kare açısını tetikleyecek. Özellikle ilişkiler ve finansal konularda dengelerin değiştiği, zorlayıcı ve düzenleme yapılması gereken konuların gündeme geleceği günler olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.