18 Nisan 2022 Haftası – Günlük

18 Nisan 2022 PAZARTESİ
Merkür Venüs ve Uranüs açılarının aktif olacağı, Güneş Plüton karesinin kesinleşeceği şekilde başlıyoruz haftaya. Haraketli ve konudan konuya hızlıca geçiş yapacağımız bir gün. Zor işler ve kişilerle uğraşacağız. Buna kolay dönüştürmek ise doğru iletişim, her zamankinden farklı düşünmek ve iyi ilişkiler kurup bunları faydaya dönüştürebilmek ile olacak.  Yaratıcılık, yeni deneyimler, farklı uğraşlar, mücadele isteyen ancak gelişim kaydetme umudur veren bu nedenle de motive den uğraşlar gündemimizde olabilir.

Öğleden sonrası gecikmeli, çok uğraşmalı, kısıtlanmışlık hissi veren, yetersiz hissetmeye vesile olan gelişmeler söz konusu olabilir. Akşam saatleri tıkanıklıklar açılacak. Önemli iş ve görüşmeler için öğleden öncesi ve akşam saatleri değerlendirilebilir.

Haftanın yorumlarını youtube da takip etmek için kanalı takip etmeyi unutmayın:)

 18. 4. 2022 Haftasının Astroloji Yorumları – YouTube

19 Nisan 2022 SALI
Ay saat 05:16 itibariyle Yay burcunda olacak. Sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında gerginlik, hız ve hareket ihtiyacı yüksek olacak.  Aceleye getirilmiş işler ve sabırsızlık, tolerans düşüklüğü, bir şeyi yetiştirme ya da bir yere yetişme telaşı sorun yaratabilir.  Fiziksel güç ve efor sarf etmek, mücadele isteyen işlere yönelmek, fazla olan enerjimizi doğru kanala akıtmak ve bu yolla biraz dengelemek için iyi gelebilir. Aksi takdirde çatışmacı ve gergin olabiliriz.

Günün genelinde kendimize ait alan yaratma isteği, istediğimi konuya yoğunlaşma imkanı veren şartlar adına beklentimiz yüksek olacak. Bugün genel olarak yabancı olduğumuz konular, aşina olmadığımız kişiler, yeni deneyim yaratacak kişi ve durumlar çıkacak karşımıza. Bakış açımızı değiştirip genişletecek bilgilerle ve buna vesile olacak kişilerle yolumuz kesişebilir.

20 Nisan 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Sabah saatlerinde tembelleşme eğilimi, ciddiyetle ele alınması gereken şeyleri yeteri kadar sahiplenmeme v.b. şeyler sebebiyle sorunlar yaşanabilir. İlişkilerde aradığımız samimiyeti bulamamak gerginlik yaratabilir. Hiç samimiyetimiz olmayan insanların sınırları koruyamaması da öyle. Öğleden sonrasında bir şeyleri toparlamak, sorumluluklara odaklanmak, uzun vadeli planları besleyecek işlerle uğraşmak, kalıcı ve somut sonuç elde etmeyi planladığımız şeyler hakkında konuşma ve görüşmeler yapmak için elverişli olabilir. Sabah saatlerinin yayılan ve verimsiz etkilerini öğleden sonra telafi etme şansımız olacak. Akşam saatlerinde yine bir miktar dağılma hali var. Bir de boş vermişlik durumu, kararsızlık, yanılgılar, beklentilerin karşılanmaması, karmaşık ve kaotik durumlar söz konusu olabilir. Akşam saatlerini öğrenme, yeni bir şeyler deneyimleme, negatif kalıpları değiştirecek, esneklik göstereceğimiz ortamlarda bulunma şansı bulabiliriz. Kararlı bir duruş ve sağlamlık hissi verecek karar ve adımlar için elverişli bir akşam değil. Bugün Güneş Boğa burcuna geçecek. Önümüzdeki 1 ay boyunca denge, huzur, güven hali, verim alma, çok yorulmadan istediğimiz güven ortamını yaratma, somut bir şeyler elde etme ihtiyacında olacağız.

21 Nisan 2022 PERŞEMBE
Saat 06:51 itibariyle Ay Oğlak burcunda olacak. Haftanın verimli hale getirebileceğimiz günlerinden biri. Planlı, programlı, hareket edip iyi organize olabilmek önemli bugün. Sorunlar ve uğraştırıcı işler varsa karşınızda günü kurtaran değil de kalıcı çözümler üretmek gerekecek. Uzun vadeli işleri, hedefler, düşünmek ve hedeflere dair planlar yapmak isteyebiliriz. Şartlar bize bu fırsatı verecek şekilde oluşabilir. Dirayet, güç, cesaret ve kararlılık isteyen iş ve görüşmeler için elverişli bir gündeyiz. Günün ilk yarısı dengelenme ve olgunlukla, sabırla, iyi ilişkiler ve anlaşma eğilimi ile desteklenmiş olacağız. Gün ortası bir şeylere hız kazandırmak isteyeceğiz. Yapmak istediklerimizi harekete geçirmek, talepkar davranmak, girişimci olmak için elverişli bir zaman dilimi olacak.  İlerleyen saatlerde de bize fayda sağlayacak olan şeyler yine benzeri şekilde gerçekçi, planlı, sorumluluk bilinciyle, sınırları koruyarak, yaptığımız işi ve bağlantıda olduğumuz kişileri yeteri kadar ciddiye alabilmek olacak. Bugün başarılı olmak, takdir edilmek, saygı görüp ciddiye alınmak beklentimiz yüksek. Bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik yapacağımız şeyler sonuç verecek gibi görünüyor.

22 Nisan 2022 CUMA
Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Yine akıcı bir gün olacak. İyi ilişkiler, ticari faaliyetler, anlaşma ve uzlaşma çabası gerektiren konular gündeme gelebilir. İş dünyasını ve para konularını ilgilendiren haberler, gelişmeler de yaşanabilir.  Günün büyük kısmında kalıcı, uzun vadeli olmasını beklediğimiz, istikrar vermesini istediğimiz adım ve planlar adına destekleyici etkiler olacak.  Özellikle gün ortası ve öğleden sonra verimli şekilde değerlendirilebilir. Önümüzü görmek istiyoruz. Buna vesile olacak netleşme sağlayan gelişmeler söz konusu olabilir. Gerçekçi ve ayaklara yere basan sağlamlık hissi veren şekilde davranmak bize iyi gelecek. Kararlar almak, hedefler belirlemek adına destekleyici bir gökyüzü var.

23 Nisan 2022 CUMARTESİ
Ay saat 09:16 sonrasında Kova burcunda olacak. Ortaklaşa hareket etme, benzer şekilde düşünme, geliştiren fikirler ortaya koyabilme, zihinsel olarak besleyen ortamlarda ve kişilerle bir arada olabilme istek ihtiyacı yoğun olacak.  Bu nedenle kalabalık ortamlar ve kutlamalara katılmak mesela bize iyi gelebilir.  Gün ortasında etkili olan durum aslında günün geneline yayılacak ve yorucu olan şeyleri işaret ediyor. İkili ve sosyal ortamlarda yaşanabilecek gerginlikler, hemfikir olmakta ve ortak kararlar ve planlar yaratmakta zorlanmalar söz konusu olacak.

Bugün kesinleşecek Merkür KAD kavuşumu ve yarının Merkür Satürn karesi dikkate alındığında şöyle yorumlayabiliriz: Yeni fikirler, değişik görüşler, farklı bakış açıları, deneyim kazandıracak bilgiler, geliştiren eğitimler, yazma, çizme, öğrenme, öğretme süreçleri açısından yeni olanla buluşma ve deneyim kazanma şansı bulacağız. Uzun vadeli düşünmek ve kalıcı kararlar almak, hesap edilmiş, ayakları yere basan yol haritaları belirlemek önemli olacak. Paylaşmak ve bunun çoğaltmasına müsaade etmek de öyle. Bizi geleceğe taşıyan ve bu nedenle de sorumluluğunu yoğun bir şekilde hissettiğimiz kararlar ve konuşmalar gündeme gelebilir.

En çok coşkusunu yaşadığım bayramlardan biri 23 Nisan. Yaş 50 bile olsa kendimi bu ülkenin ve Ata’mın evladı gibi hissedip daha önümde yapılacak çok işler olduğunu hissettiğim yani umut tazelediğim ve her zamankinden daha sorumlu hissettiğim bir bayram.  

Çocuklarımızın haklarına sahip çıkmak, bilgiyle ve kendi deneyimleriyle gelişmelerini sağlamak, gözlerindeki ışığı söndürmeden her daim desteklemek boynumuzun borcudur.
Özgür bir dünyaya büyüdüklerini gördüğümüz, her günlerinin bayram coşkusuyla yaşanacağı 23 Nisanlara erişmek dileğiyle…
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

24 Nisan 2022 PAZAR
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Bugün genel olarak tepkisel davranmaya, her zaman yaşadığımız durumlara karşı sesimizi çıkarmaya, alışılagelmiş şeyleri sorulamaya ve belki de değiştirmeye ya da en azından bunun çabasına meyilli olacağız. İsyankar bir ton olacak hem ortamlarda hem de ilişkilerde. Duygusal olarak da çok hızlı geçişler yaşayacağız özellikle sabah saatlerinde ve günün ilk yarısında. Planlamadığımız işler, beklemediğimiz haberler, yapılacaklar listesinde değişiklik yaratacak gelişmeler söz konusu olabilir. Değişiklik beklentisi yüksek olacak. Bugün kesinleşecek olan Merkür Satürn karesi de şöyle etkiler verebilir: Sesini duyuramama, bilgiye güvenememe, ciddiye alınmadığını, fikrine rağbet edilmediğini, kararına saygı gösterilmediğini düşünme eğilimi var. Suçlayan, eleştiren, yetersiz ve yargılanıyor hissettiren bazı konuşmalara maruz kalabiliriz. Ya da herhangi bir  karşı fikir bize böyle düşündürebilir. Genel olarak olumsuz düşünme ve olasılıklar konusunda kendi kendimizi sınırlama riski var. Önemli bir konuşma, ikna etmeyi istediğimiz bir görüşmeden sonuç alma, sunum etkisi bırakma ihtiyacı ve bunları yapamamanın stresi yoğun olacak.

Duygusal ihtiyaçlarımızla realitede yaşananlar ve aklımızla algıladığımız gerçekler çok uyumlu değil. Günün gerginliği de bu frekans uyumsuzluğundan kaynaklanacak.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify ve Apple podcasts için

4. Neden Zor Bu İlişkiler? – Felekten Muhabbetler | Spotify’da Podcast

Felekten Muhabbetler: 4. Neden Zor Bu İlişkiler? on Apple Podcasts

Youtube da Felekten muhabbetler için 

 Neden zor bu ilişkiler? – YouTube

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.