18 Temmuz 2022 Haftasına Dair Notlar

PAZARTESİ GÜNÜ VENÜS, 11 AĞUSTOS’A KADAR KALACAĞI YENGEÇ BURCUNA GEÇECEK.  
Eğlence, keyifli zaman deyince aklımıza farklı ve sıra dışı diyebileceğimiz planlar değil de bildiğimiz, kendimizi güvende hatta ailemizle bir arada gibi hissedeceğimiz ortamlar ve kişiler ön plana çıkacak. Yeni başlayan İlişkilerde sevgi, şevkat, merhamet, aidiyet vurgulu olacak. Var olan ilişkiler açısından da sahiplenen, ait hissettiren tavırlar dikkat çekecek. Aile ile bir arada geçirilen vakit, evde ve sevdiklerimizle yapacağımız aktiviteler her zamankinden daha keyifli gelecek. Geleneksel olanın cazip geleceği, çılgınca ve gösterişe dayalı değil de mutluluk, güven ve huzur verenin arzulanacağı bir dönem olacak. Bu dönemde bir yuva kurmak, bir aileye sahip olmak, aileyi sağlamlaştırmak adına motive olacağız. Hem özel hem de sosyal hayatımızda yuvada gibi hissettiren kişilere çekileceğiz.

PAZARTESİ GÜNÜ MERKÜR PLÜTON KARŞIT AÇIDA OLACAK.

 • Bazı düşünce ve sözleri, hareketleri takıntı haline getirme, fikirlerimizle diğer insanların üzerinde baskı kurmaya çalışma eğilimi verebilir. Kuru inatlar da cabası diyebiliriz.
 • Aşırı tepkiler verme, sözlü atışmalara girme, patavatsız ve tutarsız konuşmalar nedeniyle kırıcı olabilme eğilimi de var. Yenilir yutulur değil diyeceğimiz laflar havada uçuşabilir.
 • Karar ve fikirlerde radikal değişimler yaşama ihtimali olabilir. Ya kendi içimizde yaşadığımız ya da dışarıdan bir manipülasyon ile gelen bir hadise sebebiyle.
 • Önemli görüşmeleri bu etki altında iken planlamasak iyi olur. Mecbur kalmışsak da baskı kurmaya çalışan yaklaşımlardan uzak durmakta fayda var. Siz yapmazsınız da karşınızdaki sözleri ile içinde bulunduğunuz durumu manipüle edebilir.
 • Arkadan iş çeviren, komplo içerikli konuşmalara şahitlik edebiliriz. Dahil olmamak elimizde.
 • Olmaz cevabını kabul etmeyen kişilerin ısrarı yorucu olabilir. “Mecbur kaldım kabul etmek zorunda kaldım” dedirten durumlar yaşanabilir. Baskıya boyun eğmek zorunda kalabiliriz.
 • Görüşme ve konuşmalarınızda acaba bu cümlemin sonucu nereye varır ve kimlere dokunur diye düşünebilmek de önemli olacak bu etki altındayken… 
 • Diplomasi görüşmeleri anlamından uzaklaşıp, benim üstünlüğümü ve otoritemi kabul et görüşmeleri halini alabilir. Ne izin verin ne de başkasına uygulayın.
 • Bu tesir ile olabilecek şiddetli baş ağrılarına, migren ataklarına dikkat!

SALI GÜNÜ MERKÜR 4 AĞUSTOS’A KADAR KALACAĞI ASLAN BURCUNDA OLACAK.

 • Düşüncede ve kendini ifade etmede bir güven artışı ancak bunun yanında eğer önüne geçmeyi becerememişsek egoya dayalı bir sabit fikirlilik durumu olabilir bu zaman zarfında.
 • Düşüncelerimizle ve zekamızla takdir toplama isteği artacak. Daha göz dolduran ve etki bırakan sunum ve konuşma becerileri de öyle
 • İfade biçimi daha bir görsel ve yankılı hale gelebilir.
 • Bu bahsettiğim pozitif etkilerden maksimum verimi alabilmek için daha esnek ve karşı tarafın ne istediğini de anlamaya çalışan tavırlar gereklidir.

HAFTANIN ÖZELLİKLE İLK 4 GÜNÜ, ÇARŞAMBA SABAH KESİNLEŞECEK GÜNEŞ PLÜTON KARŞIT AÇISI ETKİLİ OLACAK. Üstelik de bu transit ile birlikte transit Mars 30 Nisan Güneş tutulması derecesini tetikliyor olacak.  Güneş Plüton arasındaki açı kısa süreli etkili olsa bile ek tetik mekanizmaları ile birlikte bu haftanın de önemli gelişmelere gebe olduğunu söyleyebiliriz.

 • Güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, gergin ve parlayıcı nitelikte bir tepkisellik artmış olacak.
 • Gemileri yıkan tavırlar, kestirip atmalar, bir şeyler olsun ya da olmasın diye inatlaşıp şartları zorlayanlar ön plana çıkacak bu etkiler altındayken.
 • Otorite ile çatışma, söz sahibi kişilerin baskısı, kendi gücümüzü ele almak ile birilerinden güç ve destek almak arasında sıkışma durumları söz konusu olabilir.
 • Hayatımızda bazı konularda radikal ve olmazsa olmaz bazı değişimlerin eşiğinde olduğumuzu hissedebiliriz. Buna yönelik kararlar alabiliriz.
 • Zaten farkında olduğumuz ve değiştirmeyi arzuladığımız şeyleri hayata geçirebiliriz ya da sıkı sıkıya bağlı olduğumuz, takıntı haline getirdiğimiz bir takım şeyleri de istemeden değiştirmek zorunda kalabiliriz.
 • Dışardan baskı alma veya kendi kendimizi içinde bulunduğumuz durumu zorlaştırma durumu söz konusu olabilir. Bile bile lades dediğimiz şeyler, gümbür gümbür gelen hikayeler gündem olabilir.
 • Birikenlerin patlaması, bastırılanların kontrolsüz çıkışı sert bir rüzgar etkisi yaratabilir bugünlerde.
 • Asla ve kesinlikle yapmam, söylemem, kabul edemem dediğimiz yani büyük konuştuğumuz ya da bize külliyen ters gelen, normal şartlarda yadırgadığımız ve ayıpladığımız, hamurumuza uymayacağını düşündüğümüz şeylerin gerçeğe dönüşmesi söz konusu bu değişim temasında. Buna mecbur kalabiliriz.
 • Baskı altında kalıp bir konuda sözümüzü çiğnemek mecburiyetinde kalabiliriz.
 • Özellikle erkek figürleri ve bize göre otorite ve baskın olan kişilerle, patronlarla, devlet kurumları ile zıt düşme ve isteklerin kabul ettirilmeye çalışılması nedenli gerginlikler yaşanabilir.
 • Yeni zorluklar yaratacak adım, girişim ve görüşmelerden kaçınmak gerekiyor.
 • Zaten yolunda gitmeyeni kökten değiştirmek açısından ise itici güç olabilir.
 • Zoru başarma, olmayanı oldurma ve savaşıp kazançlı çıkma hırsı da verebilir.
 • Yoktan var olmayı, küllerinden yeniden doğmayı işaret eden olaylar da yaşanabilir.

CUMA GÜNÜ GÜNEŞ ASLAN BURCUNA GEÇECEK.
Özgüvenin artacağı, dikkat çekmekten ve takdir edilmekten haz duyacağımız bir dönem bu. Bireysel isteklerin, önem verdiğimiz konuların, bize iyi gelen şeylerin ihtiyacı ve motivasyonu artacaktır. Hayatın tadını bize hizmet edecek şekilde çıkarma, içimizdeki çocuğu ortaya çıkarma, şımartma zamanı olabilir. Konserler, gece hayatı, eğlence adına yapılan aktivitelerde de hareketli bir dönem bu.  

CUMARTESİ GÜNÜ MERKÜR JÜPİTER ÜÇGENİ ETKİLİ OLACAK.
Zihinsel aktiviteler, önemli konuşmalar, yaratıcılık ve çözümcül bakış açılarına ihtiyaç duyan konular, yeni bir şey öğrenmek, var olanı pekiştirmek, bilgi akışına hizmet eden konularla ilgilenmek, eğitim yaşamı ile ilgili kararlar almak, adımlar atmak için elverişli olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.