2-8 Ocak 2023 Haftası – Günlük

2 Ocak 2023 PAZARTESİ
Yeni yılın ilk haftasına Yeni bir deneyimin, tercihin heyecanı ile başlayabiliriz. Önemli kararlar alıp açıklamaya, buna vesile olacak yapıcı nitelikte konuşmalar yapmaya hazır hissedebiliriz kendimizi özellikle günün ilk yarısında. İnsanları bir araya getirecek ya da birlikte hareket etmeye teşvik edecek durumlar söz konusu olabilir. Bir konuda üretilecek çözümler daha önce denenmemiş yollar açabilir önümüzde. Daha önce etkisi yaralayıcı olmuş olan bir durumun telafisi için yapılacak bir konuşma söz konusu olabilir sabah saatlerinde. Zihinsel yaratıcılık, tasarım ve ilhama dayalı işler için ideal etkiler var gökyüzünde aynı zamanda. Zihinsel açıdan esneklik hakim olacak. Bu hem üretkenliği hem de iletişimdeki akıcılığı sağlayacak. Gün içinde aslında buna çok ihtiyacımız da olacak. Kişisel alana saldırı, otoriteyi sarsan bir müdahale, otorite ile ya da hayatımızdaki önemli erkek figürleri ile alakalı olarak yaşanabilecek sorunlar söz konusu olabilir. Cesaret gösteremediğimiz konular karşımıza farklı bir şekilde çıkabilir. Fiziksel olarak zarar görmeye, rahatsızlıklara da yatkınlık var günün genelinde.

3 Ocak 2023 SALI
Ay İkizler burcunda olacak. Sabah saatleri hem ilişkiler hem de iletişim açısından akıcı olacak.  Tatlı dille bir şeyleri çözüme kavuşturmak, bir şeyleri netleştirmek, politik, diplomatik yaklaşımlar ile kendimizi güzellikle ifade etmek için şartlar uygun olacak. Akşam saatleri aceleye getirilmiş işlerin, hızlıca verilen tepkilerin zararını görebiliriz. Düşünmeden, önünü arkasını hesaplamadın gelişine vurulan toplar, kurulan cümleler, verilen cevaplar, alınan kararlar da riskli olabilir. Hem çatışma hem de telaşa dayalı sorunlar, kontrolsüzlükten kaynaklanacak kaza ve sakarlıkların riski var.

4 Ocak 2023 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında İkizler burcunda. Olaylara her zamankinden iyimser yaklaşma, fırsatları çoğaltma, etrafta olup bitenin içindeki fırsat alanlarını daha fazla görme eğiliminde olacağız bugün. Eğer sadece bakıp seyredip üzerinden geçmediysek gerçekten de imkanları pozitife çevirme şansımız olabilir bu etkiler altındayken. İlişkiler, finansal konular, bilginin yayılması açısından elverişli olabilecek etkiler söz konusu olacak. Genel bir merak hali var. Araştırıp, soruşturmak, aradığımız bilgiye hızlıca ulaşmak adına şartlar uygun olacak. Fayda sağlayacak noktaları tespit edip harekete geçmek, karar mekanizmalarını da hızlıca çalıştırmak açısından değerlendirilebilir bu etkiler.

5 Ocak 2023 PERŞEMBE
Belirsiz durumlar, netleştiremediğimiz konular, dağınıklık, karmaşa ve bunlara bağlı gerginlikler yaşayabileceğimiz bir gün. Olaylara olduğundan ya da asıl etkisinden büyük tepkiler verme eğilimindeyiz. Beklemediğimiz durumlarla karşılaşma riski de mevcut. Önümüzü görmekte, bir şeye istikrar vermekte, kalıcı kararlar almakta zorlanacağız. Bunun yanında eğer şartlarımız oluştu ve değerlendirebildiysek değişim ve yenilik, bir şeyin ilk kez uygulanması, denenmesi, aktifleştirilmesi adına da tetikleyici bir gün. Daha önce görmediğimiz ve bakmadığımız özellikleri keşfetmek adına da. “Rutinin dışına çıkma”, “farklı olanı deneme ve fark yaratma” başlıklarının altını doldurmaya çalışacağız. Planın dışında olan ve beklenmedik olanın şaşırtıcı sonuçları da söz konusu olabilir.

6 Ocak 2023 CUMA
Özel işlerimiz, ailevi meseleler, kendi içimizde halletmemiz gereken konular gündemimizde olacak bugün. Korumacı yaklaşımlar ile birlikte güvence altında hissettiğimiz düzenimizi devam ettirmek isteyeceğiz bugün.  Sevdiklerimiz için de bunu hedefleyeceğiz. Bu güven çemberini kırmak, gevşetmek, esnetmek zorunda kalacağımız durumlarla karşılaşabiliriz. Bu tip durumların yaratacağı duygusal gerginlik yoğun olarak hissedilecek günün tamamında ama özellikle ikinci yarısı ve akşam saatlerinde.

7 Ocak 2023 CUMARTESİ
Yengeç burcunda bir dolunay meydana geldi bugün. Ailevi konular, memleket meseleleri, güven çemberimizin içinde olmasına alışık olduğumuz ve bunu tercih ettiğimiz konular, kişiler bu dolunayın gündemini oluşturacak. Bilinenin ortaya çıkışı, bilinmeyenin gözler önüne serilmesi, özel ve mahrem olanın dış dünyaya sunulması ve tabi ki de bunların gerginliği söz konusu. Ailevi kararlar, sevdiklerimizi ilgilendiren gelişmeler gündeme gelebilir.

8 Ocak 2023 PAZAR
Sabaha saatlerini eğlenceli, rahatlatıcı ve pozitif kalmamızı sağlayacak aktivitelerle geçirebiliriz. Günün genelinde biraz rahata kaçma, çok yorulmadan, mecburiyetlerle uğraşmadan bekletimizi yüksek tutacak nitelikte doya doya zaman geçirme isteği var. İnisiyatif alan tavırlar, kendimizi şımartmaya yönelik çabalar iyi gelecek. Akşam saatlerinde olaylar hız kazanacak ya da biz daha gayretli ve iş bitirme eğiliminde olacağız. Karar veren bunu özgüvenle ifade eden, bir kararın arkasında duran, cesur, net tavırların faydasını göreceğiz.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.