2 Mayıs 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

2 Mayıs 2022 PAZARTESİ
Pazartesi günü Ay’ın boşlukta olacağı saatler hariç verim alacağımız ve işlere hız kazandıracağımız, destek ve fayda kapılarını aralayıp gelişmeleri yönetebileceğimiz nitelikte geçecek.  Hafta içinde yoğun olarak etkili olan Jüpiter Pluton kavuşumu Ay tarafından tetiklenecek. Saat 13:46 sonrasında günün geri kalanında iletişim trafiği ve ihtiyacı yoğunlaşmış olacak.

3 Mayıs 2022 SALI
Salı günü genel olarak gergin bir gün. Hem çatışma ve inatlaşma hem de esneklik ve tolerans eksikliği söz konusu olacak. Patavatsızlıklar, acele ile verilen tepkiler, özellikle fevri şekilde verilen cevaplar stres yaratabilir. Duygu ile hareket edilmesi gereken noktalarda zihinsel yaklaşımlar sergileme, her şeyi mantık çerçevesinde değerlendirme ve doğal olarak da hassasiyetleri kaçırma riski var. İletişim kazaları ve fiziksel kazalar açısından, şahsi yaklaşımlar sebebiyle yaşanabilecek gerginlikler için riskli bir gün. Aceleye getirilmiş işlerden, sabırsızlık gösterilmiş durumlardan, dikkatsizlik ve tepkisellikten sakınmamız gereken şekilde geçecek Salı günü. Ağzımızın şeker bayramı tadını kaçırmayalım diyelim o zaman.  

4 Mayıs 2022 ÇARŞAMBA
Çarşamba günü haftanın en hareketli günlerinden biri. Büyük adımlar, güç katacak projeler, değişik deneyimler, yeni bir şeyler ortaya koyma, bir fikrin yaratıcısı, hayata geçireni olmak isteği ağır basacak.  Olayların, içinde bulunduğumuz durumun farklı yönlerini görmeye çalışmak üretkenliği ve memnuniyeti artıracak. Akşam saatlerinde abartılı durumlar, boş konuşmalar, ölçüsüz hal ve hareketler, bir şeyleri ulu orta açık edecek ortamlar, gereksiz muhabbetler ve gerginlikler söz konusu olabilir.

Bugün kesinleşen ve haftanın tamamında etkili olan Jüpiter Pluto sektili ve Mars Uranüs sekstili hakkında hafta başında sizlerle paylaştığım yorumları hatırlatayım.

 • Yeni bir şeyler ortaya koymak, farklı işlere imza atmak, potansiyelleri ortaya koymak, etki alanımızı genişletmek, bir şeyler hız kazandırmak, yeni bir yüz ile ortaya çıkmak, değişimi tetiklemek, bir konuda ilk olmak, fikir üretmek ve onu hayata geçirmek gibi canlandırıcı ve hareket geçmeyi teşvik eden etkiler var havada.
 • Hem birlik olma ihtiyacı ve motivasyonu var hem de bireysel alanlarda, hedeflerde canlanmanın ve harekete geçmenin…
 • Kontrolü kaybettiğimizi düşündüğümüz konularda gücü ele alma adına tetikleyici olacak.
 • Neyi hedeflediğimizi ve o hedef adına kendimizi ne kadar ortaya koyduğumuzu, gerçek potansiyelimizin ne kadarını hayata aktardığımızı sorgulayacağız. Ya da belki de zaten sorgulanmış olanın sonuçları bizi bir şeyler üretmek ve kapasiteyi artırmak adına tetikleyecek.
 • Durduğumuz yerde durmayı değil de aksiyon almayı isteyeceğiz.
 • Eğer şartlarımız uygunsa büyük proje diyeceğimiz işlere imza atmak isteyeceğiz
 • Şartlarımız uygun değilse yine aynı hedef için değiştirmeyi seçeceğiz.
 • Dejenerasyona uğramış olduğunu gördüğümüz konularda rejenerasyon yaratmak isteyeceğiz.
 • Bilgiye ulaşmak, deneyim kazanmak, farkındalığımızı artırmak ve bu vesile ile içsel gücümüzü ortaya çıkarmak adına harekete geçeceğiz.
 • Risk almak, harekete geçmek, mücadele etmek, uğruna savaşacak bir şeylerin olduğunun farkına varmak, öne atılmak, değişimi yarat diyen seslere kulak vermek adına ideal etkiler olabilir bunlar.
 • İlerleme kaydetmek istediğimiz konular için düğmeye basan kişiler ve durumlar devrede olacaktır.
 • Ancak bu aktifleştiren etkilerin yanı sıra aynı zamanda ne yazık ki biraz da gerginleştirici tesirler söz konusu olabilir bu hafta.
 • Yani bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla oturmak çok mümkün olmayacaktır.
 • Eğer bu hafta durduğu yerde duran, durmak zorunda kalan, kısıtlanan, ihtiyaç duymasına rağmen harekete geçemeyen, fark ettiği şeyleri ifade edemeyen, hayata geçiremeyen kişiler için ise huzursuzluk artacak.
 • Bilmediğimizi anlama, görmediğimizi görme, daha fark etmediğimizi gün yüzüne çıkarma fırsatı veren beklenmedik olaylar, gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Beklenmedik dediğimiz kısım, tatlı ya da keyif kaçıran sürprizler eşliğinde yaşanabilir.

Haftanın tamamında bu bahsettiğim tüm etkiler eğer biz çaba göstermişsek, kendiliğinden bir şeylerin olmasını beklemeyip irade ortaya koyduysak lehimize ve geliştiren nitelikte çalışacak.

5 Mayıs 2022 PERŞEMBE
Perşembe ailemizle evimizde zaman geçirmek kendimizi rahat hissedeceğimiz ortamlarda bulunmak isteyeceğiz ya da bunu gerektirecek durumlar gündeme gelecek. Sabah saatleri sevdiklerimizle alakalı konular gerginlik malzemesi yaratabilir. Yanında rahat hissetmediğimiz kişilerle bir işi ya da mekanı paylaşmamız gerekebilir. Ya da birileri ölçüsüz bir samimiyet lakaytlık sergileyip rahatsız edebilir. Planlı hareket etmekte zorlanacağımız sürprizli ve istikrar vermeyen, güvende hissettirmeyen olaylar ve kişiler bugün başrolde. Güneş Uranüs kavuşum etkileri için şunları söyleyebiliriz:

 • Özgürlük ihtiyacında artış, değişim, farklılık ve farkındalık artışı var bu iki üç gün içinde.
 • Her zamankinden farklı bir rutin, her zamankinden farklı kişiler ve her zamankinden farklı ortamlar bizi çeker. Ve bu uğurda bazı şeyleri bırakmayı, görmemeyi, terk etmeyi tercih edebiliriz.
 • Olumlu ya da olumsuz sürprizlere, alternatif çıkış yollarına, B-C planlarına dair hazırlıklı olmamız gerekir.
 • Otorite ile çatışma riski de olduğundan olabildiğince ılımlı olmaya çalışmanız iyi olur.
 • Bu etkiler altında gelen de giden de hızlıca hareket edeceğinden, başlangıçların kalıcılığından, bitişlerin de pişmanlığından endişe duyulabiliriz.
 • Normalde beklenmedik atılımlara şahit olma, belki de bunların bir kısmının yaratıcısı olma, potansiyelleri, farklı yönleri, yetenekleri keşfetme şansı veren durumlar yaşanabilir.

6 Mayıs 2022 CUMA
Cuma günü yapıcı ve dengeleyici unsurların bir arada olacağı nitelikte bir gün. Hem esneklik ve farklı olana kendimizi açabilme hem de yapıcı ve onarıcı nitelikte konuşma ve görüşmeler için elverişli. Kendimizi hem duygusal açıdan huzurlu hem de iletişim kurmak konusunda keyifli hissedeceğimiz ortamlar bulabiliriz. Uzlaşmacı yaklaşımlar sebebiyle olaylara hız kazandırma, tıkanmış durumların içinden çıkma şansı bulabiliriz. Haftanın en keyifli günlerin biri

7 Mayıs 2022 CUMARTESİ
Cumartesi günü günün ilk yarısında şartların zorlaması, üzerimizde hissedeceğimiz duygusal baskı sebebiyle kendimiz gibi olmakta zorlanacağımız şekilde geçecek. Olmasını istediğimiz bir şey için ya da direnç gösterdiğimiz bir şey olmasın diye vereceğimiz mücadele yorucu olacak. Gün ortasında şartlar daha rahatlatıcı nitelikte şekillenecek. Günün ikinci yarısı duygusal tepkisellik ve hassasiyetlerin yerini başka öncelikler alacak. Keyifli olan şeyler, kendimizi şımartacağımız aktiviteler, eğlenceli ortamlar ve sohbet muhabbet ortamları için elverişli olacak. Bugün genel olarak bizi durduran, hızımızı kesen bir şeyler ile karşılaşmak istemeyeceğiz. Bu oldukça ironik zira Merkür bugün itibariyle 10 Mayıs da başlayacak geri hareketi için durakta. Yani bizi durduran bir şeyler illa ki dikkat çekecek. Ancak eğer biz çaba göstermişsek normalde cesaret edemediğimiz işlere girişmek için gereken motivasyonu da bulacağız. Acele ile verilen tepkiden, aceleye getirilmiş işten sakınmak lazım. Kendini ispatlama, kararını kabul ettirme, ön plana çıkma, hareket halinde olma, haklı olma, galip gelme istek ve ihtiyacı çok baskın olacak. Hız beklentisi ve hızın eksilmesine dair tahammülsüzlük baş ağrıtabilir. Bireysel hedefler, onlara dair planlar, aksiyonlar, harekete geçiren ya da hareketi teşvik eden, yapılandıran aksiyonlar söz konusu olabilir. Bireysel kısmı burada kilit nokta. Ortaklaşa olan ya da uzlaşmayı gerektiren şeylerde esneklik ve tolerans göstermekte zorlanacağız. Hem şartların doğal akşına hem de diğer insanların önceliklerine. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

8 Mayıs 2022 PAZAR
Pazar günü akşam saatlerine kadar neşeli ve sosyal bir ortamlarda bulunan, dinlenen, eğlenen olacağız. Daha doğrusu beklentimiz bu olacak. Motivasyon düşüren, önemsiz hissettiren kişiler ve ortamları tercih etmeyeceğiz. Bugün olayları ve diğerlerini yönetmek, inisiyatifi alan olmak, önemli ve kabul gören olmak isteğindeyiz. Kendimizi merkezde hissedeceğimiz her türlü aktivite keyif verebilir. Akşam saatlerinde plansız bir şeyler gerginlik yaratacak. Zaten var olan bir huzursuzluk ya da bastırılmak zorunda kaldığımız bir tepki kontrolsüz biçimde çıkabilir. Hiç beklemediğimiz bir şeylerle karşılaşabiliriz. Hazırlıklı olmadığımız gelişmeleri soğukkanlılıkla yönetmemiz gerekebilir.  Aksaklıklar ve garip durumlar, şaşırtıcı olaylar gündeme gelebilir. Duygusal olarak da inişli çıkışlı durumlar, bir duygudan bir diğerine hızlıca geçiş ve tepkisellik söz konusu olabilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.