2 Mayıs 2022 Haftasına Dair Notlar

Mutlu, huzurlu, bereketli, bol kucaklaşmalı, sarıp sarmalanmış hissedeceğimiz nice bayramlar dilerim herkese.
Haftanın yorumları youtube kanalımda yayında. Şuraya bağlantıyı bırakıyorum ulaşabilmeniz için. Yok ben seyretmek değil de okumak istiyorum derseniz çok daha fazla detay için sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz.

Çok hareketli ve gündem maddelerin çok hızlı değişeceği nitelikte bir haftaya giriyoruz. Bunların bir kısmını biz zaten tercih edeceğiz bir kısmı da dışarıdan gelecek.  Hem beklettiğimiz adımları atma şansı bulacağız hem de belki de arzu ettiğimiz ancak bir türlü nasıl yapacağımızı bilemediğimiz çıkışı yapacağız.
Hızlı trafik kazalara ve sorun diyebileceğimiz aksaklıklara da vesile olabilir. Fiziksel olarak da kaza ve sakarlıklara, zara görebileceğimiz sorunlara dikkatli olmakta fayda var. 
Avantajı bol ancak riskleri göz ardı etmezsek bunları faydaya dönüştüreceğimiz nitelikte bir hafta.

Haftanın transitleri:

Pazartesi: Venüs Koç burcuna geçiyor.
Huzur, sevgi, barış, uzlaşma, aşk, estetik, denge ihtiyacındaki Venüs bu süreçte Mars yönetimindedir. Rahat ettiği bir pozisyonda değildir.  Özel ya da sosyal anlamdaki tüm ilişkilerin savaşır gibi olanı dikkat çekecek. İlişkiler açısından bu transit, büyüyüp geliştiren modelleri değil de hızlıca tüketip savuran modelleri tetikleyecek. Birlikte olalım, el ele yürüyelim diyen ve paylaşımcı olmaya teşvik eden değil de özerkliği, bireysel keyfi ön plana çıkaran bir dönem.
Hızlıca kaynaşmalar ancak aynı hızda sıkılıvermeler, çabucak parlayan ve sabun köpüğü gibi iniveren gelişmeler, cesurca teklifler, kalıcılık beklentisi olmayan hareketli ve canlandıran ilişkiler görünebilir bu süreçte. Karşı tarafı mutlu etmektense kendi isteklerinin yerine gelmesi için direten ve dolayısıyla da çatışan çiftler görebiliriz etrafımızda. Biraz alan bırakmak lazım hayatı paylaştığımız kişiye.
En güzeli bu dönem için romantizm beklentisi açısından şansınızı fazla zorlamamak. Aşk ilanları, mum ışığında yemekler, jestler istiyorum diye ısrar etmeyin. Eğer bir partneriniz varsa ve madem bu dönemi onunla ya da onsuz heyecan peşinde geçirecekseniz, heyecanı onunla yakalamayı deneyebilirsiniz. Birlikte spor yapmak, koşmak v.b. şeyler hem birlikteliğinize renk katacak hem de bir eşiniz olmasından tat almanızı da sağlayacaktır. Eğer bir partneriniz yoksa da aşk hayatınızda bir hareketlenme söz konusu olabilir. Kalıcı bir ilişki beklentiniz yoksa çok eğlenceli bir sürece girdiğimizi söyleyebilirim.
Bu dönem her türlü hobi için de her zamankinden hevesli oluruz. Mümkünse enerjimizi boşaltacağımız ve rekabet hissini doyuracağımız nitelikte olanlarına yönelmekte fayda var.
Venüs sanatsal konuları ve yaratıcılığı da temsil ettiğinden bu süreçte bu konularda da bir verim düşüklüğü söz konusu olabilir. Ancak aynı zamanda çok büyük bir verimlilik olmasa da bir silkelenme ve hadi bakalım bir şeyler üretelim ruh haline geçme söz konusu olabilir.
Venüs para ile olan ilişkimize dair bilgiler de veriyor bizlere. Hızlıca kazanma ve hızlıca tüketme ve bunlar olsun diye her yolu deneme dönemi diyebiliriz.

Çarşamba: Jüpiter Pluto sektili ve Mars Uranüs sekstili
Haftanın tamamında etkili olacak bu iki transit. Demek ki haftanın ana fikri bu kombinasyonlar üzerine kurulu olacak.

 • Yeni bir şeyler ortaya koymak, farklı işlere imza atmak, potansiyelleri ortaya koymak, etki alanımızı genişletmek, bir şeyler hız kazandırmak, yeni bir yüz ile ortaya çıkmak, değişimi tetiklemek, bir konuda ilk olmak, fikir üretmek ve onu hayata geçirmek gibi canlandırıcı ve hareket geçmeyi teşvik eden etkiler var havada.
 • Hem birlik olma ihtiyacı ve motivasyonu var hem de bireysel alanlarda, hedeflerde canlanmanın ve harekete geçmenin…
 • Kontrolü kaybettiğimizi düşündüğümüz konularda gücü ele alma adına tetikleyici olacak.
 • Neyi hedeflediğimizi ve o hedef adına kendimizi ne kadar ortaya koyduğumuzu, gerçek potansiyelimizin ne kadarını hayata aktardığımızı sorgulayacağız. Ya da belki de zaten sorgulanmış olanın sonuçları bizi bir şeyler üretmek ve kapasiteyi artırmak adına tetikleyecek.
 • Durduğumuz yerde durmayı değil de aksiyon almayı isteyeceğiz.
 • Eğer şartlarımız uygunsa büyük proje diyeceğimiz işlere imza atmak isteyeceğiz
 • Şartlarımız uygun değilse yine aynı hedef için değiştirmeyi seçeceğiz.
 • Dejenerasyona uğramış olduğunu gördüğümüz konularda rejenerasyon yaratmak isteyeceğiz.
 • Bilgiye ulaşmak, deneyim kazanmak, farkındalığımızı artırmak ve bu vesile ile içsel gücümüzü ortaya çıkarmak adına harekete geçeceğiz.
 • Risk almak, harekete geçmek, mücadele etmek, uğruna savaşacak bir şeylerin olduğunun farkına varmak, öne atılmak, değişimi yarat diyen seslere kulak vermek adına ideal etkiler olabilir bunlar.
 • İlerleme kaydetmek istediğimiz konular için düğmeye basan kişiler ve durumlar devrede olacaktır.
 • Ancak bu aktifleştiren etkilerin yanı sıra aynı zamanda ne yazık ki biraz da gerginleştirici tesirler söz konusu olabilir bu hafta.
 • Yani bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla oturmak çok mümkün olmayacaktır.
 • Eğer bu hafta durduğu yerde duran, durmak zorunda kalan, kısıtlanan, ihtiyaç duymasına rağmen harekete geçemeyen, fark ettiği şeyleri ifade edemeyen, hayata geçiremeyen kişiler için ise huzursuzluk artacak.
 • Bilmediğimizi anlama, görmediğimizi görme, daha fark etmediğimizi gün yüzüne çıkarma fırsatı veren beklenmedik olaylar, gelişmeler söz konusu olabilir.
 • Beklenmedik dediğimiz kısım, tatlı ya da keyif kaçıran sürprizler eşliğinde yaşanabilir.
 • Haftanın tamamında bu bahsettiğim tüm etkiler eğer biz çaba göstermişsek, kendiliğinden bir şeylerin olmasını beklemeyip irade ortaya koyduysak lehimize ve geliştiren nitelikte çalışacak.

Perşembe: Güneş Uranüs kavuşum

 • Özgürlük ihtiyacında artış, değişim, farklılık ve farkındalık artışı var bu iki üç gün içinde.
 • Her zamankinden farklı bir rutin, her zamankinden farklı kişiler ve her zamankinden farklı ortamlar bizi çeker. Ve bu uğurda bazı şeyleri bırakmayı, görmemeyi, terk etmeyi tercih edebiliriz.
 • Olumlu ya da olumsuz sürprizlere, alternatif çıkış yollarına, B-C planlarına dair hazırlıklı olmamız gerekir.
 • Otorite ile çatışma riski de olduğundan olabildiğince ılımlı olmaya çalışmanız iyi olur.
 • Bu etkiler altında gelen de giden de hızlıca hareket edeceğinden, başlangıçların kalıcılığından, bitişlerin de pişmanlığından endişe duyulabiliriz.
 • Normalde beklenmedik atılımlara şahit olma, belki de bunların bir kısmının yaratıcısı olma, potansiyelleri, farklı yönleri, yetenekleri keşfetme şansı veren durumlar yaşanabilir.

Cuma: Merkür Venüs kavuşumu

Tatlı dil, yapıcı bir iletişim tarzı, orta yolu bulup uzlaşma şansı veren konuşmalar için elverişli olacak Cuma günü. Zihinsel yaratıcılık, el becerisi isteyen işlerden alınacak verim için de elverişli olabilir. Her ikisi de ticaret ile alakalı olduğundan ticari faaliyetlerin tetiklenmesi de söz konusu olabilir.

Cumartesi: Güneş Mars sekstili

 • Sınırlayan, kısıtlayan, hız kesen, önümüze engel olarak çıkan, muhalefet eden bir şey ve hiç kimse istemeyeceğiz bu etkiler altındayken.
 • Egosal mücadeleler söz konusu olabilir.
 • Kendini ispatlama, kararını kabul ettirme, ön plana çıkma, galip gelme, haklı olma, hakkını savunma eğilimi yüksek olacak.
 • İstediğimiz gibi olanı çabucak elde etmek isteyeceğiz.
 • Otorite ile sorunlar, otorite olanın da otoritesini sağlamak ile ilgili problemleri yaşanabilir.
 • Eğer bu açının etkisinden olumlu anlamda fayda görmek istiyorsanız fiziksel ve duygusal anlamda enerji ve cesaret gerektirecek, güç harcatan işlere yönelseniz iyi olur. Uzlaşma ve iş birliği konusunda elektriklenmeler, kısa devreler söz konusu olacaktır.
 • Esneklik ve tolerans göstermekte zorlanacağız. Hem şartların doğal akşına hem de diğer insanların önceliklerine.

Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

Hafta boyunca Ayın boşlukta olacağı zaman dilimleri şöyle:

Haftaya Ay’ın Boğa burcundaki seyri ile başlıyoruz.

Pazartesi      13:12    13:46   arasında Ay açısız sonrasında Ay İkizler

Çarşamba  23:36  Perşembe 02:04    arasında Ay açısız sonrasında Ay Yengeç

Cumartesi   13:25   14:49  arasında Ay açısız sonrasında Ay Aslan

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.