27 Aralık 2021 Haftası – Günlük

27 Aralık 2021 Pazartesi

Ay Terazi burcunda olacak ve hafta Mars Satürn arasın bu hafta yaşayacağımız destek açıyı tetikleyecek. İş birlikleri, destek alış verişleri, sosyal fayda elde etme, konularak anlaşma, iletişim becerilerini kullanarak kalıcı çözümler üretme, uzun vadeli uzlaşmalar sağlama şansı veren haftanın en verimli günlerinden biri.

Kısa günlük işleriniz içinde uzun vadeli hedef ve planlamalarınız için de bu güzel etkileri kullanabilirsiniz. Bugün yapıcı konuşmalar, politik tavırlar işe yarayacak ve olumlu sonuçların kapısını aralayacak.

28 Aralık 2021 Salı

Ay bugün de Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Gergin bir sabaha uyanacağız. Kaliteli ve dinlendirici bir gece geçirememenin verdiği stres sabah saatlerinde de yorucu olabilir. Bu etkiler günün büyük kısmında kendini belli edecek. İlişkilerde zorlanma, finansal açıdan stresli gelişmeler yaşama, şartları ve sınırları zorlayan, zor kişilerle ve durumlarla karşı karşıya gelme riski var. Hafta sonunda yaşanan olayların artçısı ya da benzeri bir kez daha gündeme gelebilir☹ Hiç tercih etmememize rağmen bazı tartışma ortamlarının içinde bulabiliriz kendimizi. Üzerimizde hissettiğimiz baskı bizi hiç alışık olmadığımız tepkiler vermeye itebilir. “Hayır” dan anlamayan insanlar, “hayır” demekte zorlanan kişilerle karşı karşıya gelebilirler. Nezaket zafiyet olarak algılanabilir.

Akşam saatlerinde bu stresli tesirler giderek azalacak ve yerini akıcı ve iletişim kolaylaştıran tablolara bırakacak. Anlayış, hoşgörü, işbirliği, destekleşme, sohbet, muhabbet, iletişim, bilgi alış verişleri açısından elverişli olacak akşam saatleri.

29 Aralık 2021 Çarşamba

Ay Akrep burcunda olacak günün tamamında. Bugün için günün ilk yarısı çok daha verimli. Hem iletişim becerilerimiz, hem anlaşamaya dair motivasyonumuz yüksek olacak. Tatlı dili, en uygun dili kullanmak işlerimizi ve ilişkilerimizi yumuşatma şansı verecek. Problemleri çözen, kolaylaştıran bakış açısı işe yarayacak.

Ancak günün ikinci yarısında rüzgar tersten ve sert esmeye başlayacak. Beklenmedik durumlar sebebiyle olaylara olumlu tarafından bakmakta zorlanabiliriz. Planların değişmesi emekleri sorgulatabilir. Bizim hızımız ve isteklerimiz, hedeflerimiz beklendiği kadar destek görmeyebilir.

Uğrunda mücadele ettiğimiz ve olsun diye tüm enerjimizi ortaya koyduğumuz şeyler için yol haritamızı değiştirmemiz gerekebilir. Bu da doğal olarak stres yaratabilir. İlerlemek istediğimiz bir konuda işler beklediğimiz kadar hızlı ilerlemeyebilir. Olumsuzluklara takılmamak, gelişmeler konusunda esnek davranıp düşünebilmek iyi gelecek. Cesaret kıran kişiler ve hareket kabiliyetini sınırlayan durumlar karşısında dengeyi kaybetmemek de öyle…

30 Aralık 2021 Perşembe

Ay bugün de Akrep burcunda olacak. Haftanın en olaylı günlerinden biri. Uğraştırıcı işler, alınması gereken kararlar, atılması gereken önemli adımlar gündemde olabilir. Sert konuşmalar, radikal karar ve adımlar, etki bırakacağımız görüşme ve sunumlar söz konusu olabilir. Israrcı tipler bugün gönlümüzü yorabilir. İmkansız gibi görünen şeyler için fazlasıyla ısrar eden kişiler, olmazı oldurmaya, hayır’ ı evet’ e çevirmeye, açılmayan kapılara aralamaya çalışanlar göreceğiz etrafta bolca. Bunun yanında eğer ölçüyü kaçırmadan hareket edebilmişsek, söyleyemediklerimizi söyleme, zor ve normalde çekindiğimiz kararları alma şansımız olabilir. Dinlemeyen, söz hakkı vermeyen, haklı çıkma savaşına tutuşanlar bugünün hem zarar veren hem de zarar görenleri olacak. Kontrol noktalarını kaçırmamışsak güç işlerin içinden çıkabilme şansı veren ve uzun vadeli düşünüp hareket edebileceğimiz, kararlı bir tutum sergilemenin avantajlarını toplayacağımız nitelikte bir gün olacak. Bu avantajlar günün ikinci yarısında daha görünür olacak.

31 Aralık 2021 Cuma

Ay Yay burcunda olacak. Hedef odaklı hareket etmekte, plan ve program yapıp ona sadık kalmakta zorlanacağımız nitelikte geçecek günün ilk yarısı. İlerleyen saatlerde özellikle de günün ikinci yarısında toparlanacağız. Organize olabilme becerisini ortaya koyanlar hem yılın hem de haftanın kapanışına çok verimli şekilde hazırlanacak. Bu kez yılı gerçekten de bir kapanış enerjisi ile bitiriyoruz. Pek çok şeyi geride bırakma, sonlandırma, tamamlama ihtiyacındayız.

Peki neleri geride-2021 de bırakıp yolumuza devam edelim?

  • Negatif olandan sıyrılmaya niyet edebiliriz mesela yeni yıl ile birlikte.
  • Pozitif görmemizi sağlayacak temizlikler yapabiliriz yaşamımızdan.
  • En negatife baktığımız noktalardan uzaklaşma ve pozitif olanın önündeki perdeleri kaldırma fırsatı yaratabiliriz.
  • Eski korkular, bir yere varmayacağı belli olan hedefler, bizi sınırlayan kurallar, geliştirmeyen alışkanlıklar bu arınma konusunun ana hedefleri olabilir.
  • Eski hesaplar kapatılmalı ki yeniye dair çok daha geniş bir alanımız olsun.
  • Bize ait olmayan ağırlıklardan kurtulmak bize kendi kanatlarımızı fark ettirebilir.
  • Hırs yapıp inatlaştığımız, olmazsa olmaz diye düşündüğümüz konularda bir anlık da olsa durmak bize manevra alanımızın ne kadar geniş olduğunu gösterebilir.
  • Eski takıntıları, ısrarları geride bırakmak bizi tazeleyebilir.

Yeni yıla bu etkiler altında giriyoruz.

Yani öncesinde bir temizlik yapıp defter kapatmak gerekecek yeni yılın bize sunacağı güzelliklere ulaşabilmek için.

Hangi konuda en çok ihtiyacımız varsa…

Geride bırakıp sadeleşeceğimiz şeyler yeni umutların habercisi olacak.

1 Ocak 2022 Cumartesi

Ay bugün de Yay burcunda olacak. Belirsizlik teması yoğun günün tamamında. Yeni yılın ilk gününde kararsızlık veren, havada asılı durumlar vesilesi ile bir miktar dağılmış hissedebiliriz. Hatta bazı gelişmeler ya da görüp deneyimlediklerimiz motivasyonumuzu eksiltebilir. Bazı kırgınlıklar gündeme gelebilir. Ama yine de pozitife bakan gözler pek çok şeyi geride bırakacak. Değişiklik ihtiyacı, yeni bir şeylerle uğraşma isteği, tebdili mekan arayışı ya da sorunlara dair farklı çözüm üretme beklentisi söz konusu.

Bugün hem heyecanlandıran hem de çözüme götüren alternatifler çıkacak karşımıza. Ancak bugün havada uçuşan her ne varsa çok cazip görünmesine rağmen karara bağlanmayacak. Zaten karara bağlanmaması da bir bakıma iyi olacak. Zira gün içinde genel olarak objektiflikten uzak ve yanılgılara açık olacağız. Riskleri görmekte zorlanacağız. Ya da göreceğiz de önemsizleştireceğiz bu riskleri gözümüzde. Üstelik de Ay kapanan fazda olduğundan dolayı önemli başlatma kararlarını çok fazla desteklemeyecek. Geniş düşünme ve tüm seçenekleri görüp değerlendirme adına destekleyici bir gökyüzü var bugün ve yarın. Buna odaklanalım o zaman elimizden geldiğince. Somut adımları da yarın akşam saatlerinde gerçekleşecek olan yeniayın sonrasına bırakalım.

2 Ocak 2022 Pazar

Ay bugün Oğlak burcunda olacak. Yeni bir düzene hizmet edecek olan konuların bolca konuşulacağı, fikir alışverişlerinde bulunacağımız nitelikte bir tatil günü. Düşünmediğimiz şekilde düşünmek, olaylara daha önce bakmadığımız şeklide bakmak iyi gelecek. Akıl danıştığımız ya da ortak karar almaya çalıştığımız kişilerle bir arada güzel yollar alabiliriz. Olayların yönü değişebilir. Planlamadığımız yere doğru kayabilir. O zaman bu değişik, yeni v.b. şeyler biraz gerginlik de yaratabilir.

Geleneksel çözümler en iyisiymiş gibi görünse de olayların gidişatına göre esneklik göstermek de iyi gelecek bugün. Bugün ciddiyetle ele alınması gereken ve istikrar sağlamasını ümit ettiğimiz işler masada. Saat 21:33 de Oğlak burcunda bir yeniay meydana gelecek. Yeni yıla Ay’ın kapanma fazında girdik ve hemen ardından bugün yeni bir düzene hizmet edecek ve uzun vadeli hedefler belirleyeceğimiz, yol haritaları belirleme noktasına getiren bir yeniay yaşıyoruz. Bu yeniayda hedef odaklı hareket edip sorumluluk alacağımız, organize olmamız gereken birtakım adımlar tetiklenecek.

Yeniay bize iş ve kariyer konularının, resmi iş ve girişimlerin daha ön planda olacağını işaret ediyor. Hayatımızın bazı alanlarında alınacak yeni sorumluklara, yeni projelere niyet edeceğimizi söylüyor.
Tedbirli ve sabırlı ol, hızlı ilerlemeleri değil de kalıcı adımları hedefle diyor yeniay haritası.
Düşünüp planlayarak, riskleri hesap ederek çıkılan yollar sayesinde uzun vadedeki başarı ve tatmin hedefleri gerçekleşebilir. Bir de bu yeniayın temasında işin içine katılması beklenen en önemli şey de fedakarlıklar.