21 Kasım 2022 Haftası – Günlük

21 Kasım 2022 PAZARTESİ
Ay akşam saat 20:15 e kadar Terazi burcunda olacak ve 14:14 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Önemli ve ses getiren gelişmelere gebe bir gün. Olumlu anlamda fırsatlarla da buluşabiliriz hayatımızı kökten değiştirecek durumlar da yaşanabilir. Sert haberler alınabilir. Dengelerimizi sarsacak gelişmeler de yaşanabilir. Her şeyin olduğundan daha büyük görüneceği, yaşanacağı, ölçüsüz olan her şeyden sakınmak gereken bir gün. Fırsatları kollamak önemli ancak her önümüze kendiliğinden gelenin fırsat olmayacağınız da düşünmek gerekiyor.

22 Kasım 2022 SALI
Ay Akrep burcunda olacak. Güneş de bugün 1 ay için Yay burcuna geçecek. Gün içinde bir miktar enerjimiz düşük ve motivasyon eksik hissedeceğiz. Her zaman yaptığımız şeyler boğucu gelebilir. Eskiye dönme arzusu ya da bazılarımızda da eskiye dönmenin endişesi yaşanabilir. Her zaman aldığımız desteği almakta zorlanabiliriz. Alışık olduğumuz bir şeyler bizi yorabilir. Bir seçim yapmak zorunda hissedebiliriz bugün. Geç saatlerde hazırlıklı olmadığımız, şaşırtan, gerginlik veren gelişmeler söz konusu olacak. Huzursuzluk veren haberler ya da durumlar gündemde olabilir.

23 Kasım 2022 ÇARŞAMBA
Zor ve dinlendirici olmayan bir gecenin ardından nispeten daha toparlayıcı bir güne uyanacağız. Günün büyük kısmında zor görünen işleri toparlama, gücü ele alıp mücadele edilmesi gerekenlere odaklanma, bir şeylerin ucundan tutup işe yarar hale getirme, avantaj sağlayacak hamleler yapma eğiliminde olacağız. Ay yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde kapanma fazında. Bu nedenle önemli ve başlatan ilk adımlar için gereken yüksek ve devamlılık arz edecek enerjiyi kendimizde bulamayabiliriz. Zira cepten yiyen bir moddayız. Eskiyi geride bırakma, defter kapatma, yeni sayfalar açmaya hazırlanma adına güzel etkiler var. Bu açıdan değerlendirilebilir.

24 Kasım 2022 PERŞEMBE
Güne Yay burcunda bir yeniay ile başlıyoruz. Bir şeyleri geride bırakıp daha gelişmiş ve deneyim katacak olan şeylere kapımızı açma adına motive eden bir yeniay olacak. Coşku, heyecan, hareketlilik, geniş ve yeni deneyimler açısından tetikleyici olabilir. Ancak yeniayın avantajını değerlendirebilmek ilerleyen günleri beklemek çok daha iyi olabilir.

Yeniay’ın başlatan etkilerini hangi konularda deneyimleyeceğiz? Tabi ki haritanızın aldığı etkiler ile alakalı olacak detaylar ancak ana fikir şöyle olacak:

  • Gelişme, ilerleme, deneyim ve büyüme yaratacak her şey yeniayın kapsamında olacak.
  • Düşünce şeklimiz, bilgi ve tecrübemiz, çözüm süreçlerimiz açısından her zamankinden daha geniş bir çerçeveye ihtiyaç duyacağız.
  • Tüm bunlara vesile olabilecek eğitimler, yeni deneyimler, seyahatler gündeme gelebilir.
  • Din ve inanç uğruna yapılacak şeyler, adalet, hukuk sistemi adına yaşanan gelişmeler yüksek öğrenim ve akademiyi ilgilendirecek kararlar, medya ile bağlantılı düzenlemeler gündeme gelebilir.
  • Dış ilişkiler ve bunlara yönelik gelişme ve düzenlemeler söz konusu olabilir.
  • Bildiğimizi geliştirme, bilmediğimizi öğrenme, anlamadığımızı anlamlandırma, yolumuzu aydınlatma imkanı bulabiliriz.
  • İnandığımız bazı şeyleri de sorgulama şansı da bulabiliriz.
  • İnsanların bilgi alma hakkının, bildiğini ifade etme özgürlüğünün, adalete duyduğu ihtiyacın sorgulanacağı günler olabilir bunlar. Her zamankinden daha fazla. Buna vesile olacak nitelikte bazı gelişme ve düzenlemeler de söz konusu olabilir.
  • Susmayıp konuşmaya karar verenler, gerçeklerle yüzleşmeyi isteyenler, hem kendi hayatında hem de diğer insanlarda farkındalık yaratmak isteyen kişiler gündeme oturabilir.

25 Kasım 2022 CUMA

Ay bugün de Yay burcunda olacak.  Günün ilk yarısı biraz karmaşa, dağınıklık, çok şeyle aynı anda ilgilenmekten, acelemiz olduğu için, bir şeyleri aceleye getirmekten kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Akşam saatlerinde de bir şeylerin ölçüsünü kaçırma, finansal konularda sınırımızı bilememe riski var. Aslında bu risk günün büyük kısmında otokontrol gerektiriyor.

26 Kasım 2022 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Sistem, organizasyon, sorumluklar günün ana temaları arasında olacak. İşlerimize, konulara duygularla değil de realite ve çözüm üreten anlayış ile yaklaşmak iyi gelecek. Aslında bugün hassasiyetler, anlayış, hoşgörü ya da duygusal bir beklentiye kapılmak yerine kendimize gerçekten de görevlere vermek, işimize gücümüze odaklanmak verimli bir gün geçirme fırsatı verebilir.

27 Kasım 2022 PAZAR

Günün ilk yarısında bir şeyleri yoluna sokmak konusunda yapacağımız ufak dokunuşlar, göstereceğimiz esneklik ve anlayış, yapacağımız fedakarlıklar fayda sağlayacak. Karşılıklı dayanışma, ilk çabanın kaynağı olma, destek alış verişleri adına atacağımız adımlar da öyle.

Akşama doğru üzerimizde hissedeceğimiz baskı artacak. Mecbur kaldığımız, yetiştirmeye çalıştığımız, zorla olan ya da zorlandığımız şeylerin stresi yoğun olarak hissedilecek. Manipülatif, yönlendirici yaklaşımlara maruz kalabiliriz. Otorite ve düzen adına yapılanların dozu kaçabilir. Olsun ya da olmasın diye inatlaşan, kendi kurallarını korumaya ya da kuralları yıkmaya çalışanların savaşı sertleşebilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.