21 Mart 2022 Haftası – Günlük

21 Mart 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Yarın akşam saatlerinde kesinleşecek olan Mars Uranüs kare açısı bugünden etkisini yoğun olarak hissettirecek. Gergin bir gün ile haftaya başlıyoruz. Günün en çok verim alınabilecek zaman dilimi sabah saatleri.

 • Fikir üretmek için uygun ortamı bulabiliriz.
 • Detaylı ve derinlemesine inceleme gerektiren şeyler ilgimizi çekebilir.
 • Aradığımız bilgiye, sorduğumuz sorunun cevabına ulaşmak açısından şanslı olacağız.
 • Kuşkulu bakış açısı ile daha önce dikkatimizi çekmemiş ayrıntıları yakalayabiliriz.
 • Zihinsel yoğunlaşma ve çözümcül yaklaşımlar gerektiren konular gündemde olabilir.

Öğleden önce ve gün ortasında plansız, programsız işler, organize olmakta zorlanacağımız gelişmeler söz konusu olacak.

 • Hem şaşırtan hem de dengemizi bozan durumlarla karşılaşabiliriz.
 • Damarımıza basan, stres veren, tepkisel yaklaşımlar ile karşılaşabiliriz.
 • Kontrolsüz ve hızlıca ilerleyen durumlar bu haftanın gündemini tetikleyecek.
 • Alacağımız haberler ya da alınan kararlar da heyecan uyandıracak, taşikardiye vesile olacak.
 • Finansal konularda da hareketli bir gün olabilir.
 • Denge ve istikrar hedeflemek bunu bulamadığımız noktada da gereksiz risklere girişmemek önemli gün boyunca.
 • Her açıdan.

Akşamın ilerleyen saatleri yapılandırıcı, iletişim açısından akıcı, bilgi paylaşımları ve etkili konuşmalar yapmayı kolaylaştıran bir havada geçecek. Özellikle motive eden, neler yapabileceğimizi gösteren, hatırlatan, cesaret katacak nitelikteki ortamlar, kişiler ve konuşmalar iyi gelebilir. Elinden geleni, imkanları, var olan gücü ve enerjiyi konsantre edip kullanma kararlılığı söz konusu olabilir. En çok harekete geçmek, toparlanmak, özgüven tazelemek istediğimiz konularda…. Motivasyonumuzu kıran şeylerin ne ile şifalanacağını görme ya da zaten biliyorsak o şifa kaynağını kullanmaya karar verme durumu yaşanabilir.

22 Mart 2022 SALI
Ay akşam saatlerine kadar Akrep burcundaki seyrine devam edecek. Sabah kalkmakta zorlanabiliriz bugün. Biz kalksak bile durduran, geciktiren durumlar sebebiyle güne başlamak, erken saatlerden itibaren işlerimize ivme kazandırmak kolay olmayabilir. Sabah saatlerinde zamansal organizasyon kıymetli olacak. Eğer bir basamak atlandıysa ya da bir yerlerde tıkandıysak gerisini toparlamak yorucu olacak. Bir de genel olarak desteklenmiş ve anlaşılıyor hissetmek de çok kolay olmayacak. Her zaman almaya alışık olduğumuz destek bu sabah gelmeyebilir. Bir başkasına bel bağlamaktansa kendine ve tecrübene güven diyor gökyüzü. Öğleden sonra bunu yapma şansımız ve doğal olarak da kolay ya da zor işlerin üstesinden gelme becerimiz daha fazla olacak. Kendini, hedefini, niyetini etkili bir şekilde ifade etme şansı bulabilir pek çoğumuz. Saat 19:00 ile 21:58 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Yay burcuna geçecek. Gelişim kaydetmek, yeni bir şeylerle uğraşmak, öğrenmek, deneyim kazanmak adına isteğimiz artacak akşam saatlerinde.

Hafta sonundan bu yana etkili olan ve bu haftanın neredeyse tamamında da hissedeceğimiz Mars Uranüs kare açısı bugün kesinleşiyor. Etkilerine bakalım o zaman:

 • Yoluna koydum dediğimiz işler için yeni senaryolar
 • Tepkisel olacağımız durumlar
 • Şahit olacağımız kontrolsüz tepkiler
 • Evdeki hesabın şaşmasına vesile olacak olaylar
 • Huzursuzluk yaratan kişiler ve durumlar
 • Ani ve isyankar çıkışlar, durup dururken parlamalar
 • Motive olduğumuz bir konuda karşılaşacağımız aksilikler
 • Durmak istemediğimiz bir konuda karşımıza çıkan bariyerleri aşma, alternatif yolları deneme isteği söz konusu olabilir.
 • Alternatiflere bakamama ya da oralarda da tıkanma ihtimalinde ise gerginliğin artışı…
 • Hazırlıksız yakalanma, yeni bir mücadele konusu ile karşı karşıya gelme durumu yaşanabilir.
 • Genel olarak sanki her an her yerden yeni bir değişken çıkacakmış gibi olduğumuz noktada huzurla kalamama hali var.
 • Bilgi çok fazla olsa bile sorunun nerden çıkacağını bilemiyoruz. Yani sağ gösterip sol vuran etkiler de var bunun stresi ve gerginliği de.
 • Karşı karşıya geldiğimiz kişilerle uzlaşmak, orta yolu bulmak, esneklik gösterebilmek çok kolay değil bu etkiler altındayken.
 • Çok fazla ısrarcı davrandığımız konularda belki de durup bir bakmak gerekiyordur.
 • Tüm ihtimallere karşı tedbirli olmak en güzeli ancak her şeyi anlamak adına önce ihtimallere şöyle bir karşıdan bakacak kadar sabır göstermek de gerekiyor.
 • Okun yaydan çıktığı ve artık geri dönüşü de mümkün olamayan durumlarla da karşılaşabiliriz.
 • Bu transit etkisi ile fiziksel risk de arttığından, kazalara da açık hale geldiğimizi aklımızdan çıkarmasak iyi olur. Hem sıradan sakarlıklar hem de yara yanık eşlik eden derecede kazalar açısından risk var.
 • Elektrik ve elektronik aletler, bunlara bağlı arızalar söz konusu olabilir.
 • Öfke kontrolü de çok önemlidir.
 • Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler. İvme kazandıran durumlara düşünme payını pas geçmişsek dikkat.
 • Başlangıç, bitiş, hızlıca harekete geçme, düşünmeden karar alma, çabucak kaynaşma, kızgınlıkla kestirip atma, heyecana kapılıp hemen hamle yapma, hırsla ve öfkeyle tepki verme, heyecanlı ve merak uyandıran işlere düşünmeden atlama, cesaretin kör olanına kapılma gibi durumlardan kaçınmakta fayda vardır.

23 Mart 2022 ÇARŞAMBA
Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Deneyimler, gelişim kaydetmemize vesile olacak imkanlar, manevra alanı sağlayan durumlar ve kişiler bugün her zamankinden daha çok ilgimizi çekecek. Öğrendiğimizi uygulamak, duyduğumuzu daha fazla öğrenmek, gördüğümüzün derinliklerine ulaşmak isteyeceğiz. Farklılık ve değişim ihtiyacı da, özgür alan beklentisi de yüksek olacak gün boyunca. Genel olarak iyimser haller dikkat çekiyor. Halen Mars Uranüs karesinin etkileri yoğun bir şekilde devem ediyor ancak pozitif bakış açısı ve zihinsel esneklik sayesinde olayları ve ilişkileri çok daha akıcı bir şekilde yürütebileceğimiz bir gündeyiz. Bugün deneyimli birinden alacağımız bir fikir, danışacağımızı kişilerin vereceği katkı, bakış açımızı genişletecek ve farkındalık yaratacak her türlü destek iyi gelecek.  Biz de bir konuda bunu diğerleri için yapabiliriz. Böyle bir misyon yani birilerinin derdine deva olma misyonu da bugün tatminkar olabilir. Gününü ikinci yarısında hem bu açıdan hem de cesaret katan, mücadele gücünü hatırlatan, harekete geçme motivasyonu katan gelişmeler olabilir. Hayatınızdaki kişilerle karşılıklı bu açıdan destekleşebiliriz. Bireysel hedefleri besleyen yan destekler heyecanı artırabilir. Günün genelinde yaratıcı işler, ilhama dayalı uğraşlar, sezgisel tarafımızı kullanacağımız aktiviteler için ideal ortam var.  Buna ihtiyaç duyan kişiler, bu tip işlerle uğraşanlar verimli şekilde değerlendirebilir.

24 Mart 2022 PERŞEMBE
Ay bugün de Yay burcunda olacak. Sabah saatlerinde daha önce tembellik ettiğimiz konularda organize ve disipline olma ihtiyacı var. Zamana yaydığımız belki de yeteri kadar ciddiye alamadığımız o nedenle de yönetemediğimiz konular ilerleme kaydetmek adına biraz gayret gerektiriyor. İşte bu gayreti öğleden önce göstermek ve pek çok işi netleştirip rahatlamak şart.  Yapılacaklar listesi öğleden önce tamamlansın o zaman 😊 Zira gün ortası ve sonrasında bir miktar dağınıklık, karmaşa ve dalgınlık riski artmış olacak. Sorumsuz davranışlar baş ağrıtabilir. Duygusal bir karmaşa hali var. Neye odaklanacağını ve hatta tam olarak ne istediğiniz bilememe hâli söz konusu olabilir. Hem yanılma hem de motivasyon düşüren gelişmeler sebebiyle bir şeyleri sıkı sıkıya tutamama riski var. Ciddiye alınması gereken işlere enerjimizi aktaramayabiliriz. Bunun yanında bizim de bazı beklentilerimiz yeteri kadar karşılanmayabilir. Ayaklar yere basmıyor ya da net-somut bir gelişme kaydetmek kolay olmuyor diyelim. Üstelik de saat 15:58 sonrasında Ay açısız olacak. Bugün bazı vazgeçişler de yaşanabilir.

25 Mart 2022 CUMA
Haftanın son iş gününde Ay Oğlak burcunda olacak. Zamanı iyi yönetmek genel olarak disipline ve organize hareket edebilmek kıymetli olacak bugün. Ancak bununda yanında gelişime açık olmak kendimizi sınırlamadan yeni bakış açılarına esnek bakabilmek de önemli. Sabah saatlerinde bu açıdan zorlanabiliriz. Ezberler bozulmasın, planlarımız şaşmasın, bizim yönetim şeklimiz, organize ettiğimiz şeyler sorgulanmasın isteyeceğiz. Kontrolü kaybetme kaygısı ve bu sebeple verilen çaba üzerimizdeki baskıyı artırabilir. Herkesin kendi doğruları, kural ve prensiplerini kabul ettirme çabası karşı karşıya gelme senaryolarını da çalıştıracak. Ancak bunun yanında uzlaştıran kişiler de devrede olacak. Ya da uzlaşmanın aslında taraflara kazanç sağlayacağını erken fark edenler iradelerini bundan yana kullanacak. Realiteye uygun hareket edenler, kişisel yargıları ve kalıpları işin içine katmayanlar karlı çıkacak. Kadı figürlerinin dayanışması ve iş birliği de söz konusu olabilir.

Akşam üstü cesaret, özgüven ve kararlılık testleri gelebilir. Hem de hazırlıklı olmadığımız anda ve beklemediğimiz konularda. Fiziksel olarak da kazalara, sakarlıklara, genel olarak aksaklık ve sorunlara açık olacağız. Çözüm üretmek için geniş düşünmek gerekecek.

Akşam saatlerinde değişiklik ihtiyacını karşılayacağımız ortamlar ve aktiviteler iyi gelecek. Planın dışına çıkmanın fayda sağlayacağı bir akşam, Planın dışına çıkan gelişmeler bizim istek ve irademizin dışında gerçekleşti ise direnç göstermemek ve farklı olana kendimizi açmak gerekecek.

26 Mart 2022 CUMARTESİ

Ay Oğlak burcunda olacak. Plan, program, organizasyon, üretkenlik, zamanı yönetme, önümüzü görme, bir şeyleri netleştirme, sorumluluklar konusunda verim alacağımız nitelikte bir gün. Özellikle günün ilk yarısı kıymetli. Hedefler belirlemek, hedefleri şekillendirmek, kendimizi net ifade etmek, gelişim sağlayacak fırsatlarla buluşmak adına güzel bir gün olabilir. Günün genelinde uyum, iş birliği ve anlaşmalar, esneklik açısından güzel deneyimler yaratabiliriz. Tedbirli olmayı elden bırakmadığımız sürece problemlere çözüm üretme adına da değerlendirebiliriz günü.

Bugün ayrıca Merkür Plüton sekstili eşliğinde eğer çaba göstermişsek;

 • Fikirlerimizi etkileyici bir biçimde ortaya koyma, dikkat çekici ve belki de duyguları derinleştiren konuşmalar yapma, olayların ve sözlerin ardındaki anlamları görme becerisi, güçlü ifadeler kullanabilme ihtimali artmış olacaktır.
 • Araştırma, inceleme gerektiren işlerdeki verim artar.
 • Vurucu nitelikteki konuşmalar, hafiyelik isteyen durumlar, görünmeyeni, bilinmeyeni bulma çabaları dikkat çeker. 
 • Birilerinin ağzından laf almak, çaktırmadan öğrenmek ve asıl niyetleri ortaya çıkarmak için de gayet elverişli.
 • Psikolojik çözümlemeler yapmak, bu açıdan destek almak, etki bırakacağınız ve sizi güçlendirmesini istediğiniz konuşmalar yapmak, bir danışmanlık almak ve fayda sağlamak, okült konularda eğitimler almak, bilgimizi derinleştirmek için elverişli bir enerji olacaktır gökyüzünde.
 • Bir de hafta sonu için iletişim konusu sert bir hal alabilir. Yani etki bırakmak adına fazlasıyla baskıcı olabiliriz.
 • Israrcı ve empoze eden bir havaya bürünmediğimiz takdirde yol aldıran bir iletişim tarzı yaratır.

27 Mart 2022 PAZAR
Ay Kova burcunda olacak. Sosyal ortamlar, arkadaşlarla bir arada yapılan şeyler, dost sohbetleri bugün cazip gelecek. Yalnız kalmak değil de sosyalleşme isteyeceğiz. Tek başına değil de fikir alışverişleri ile üreteceğimiz işlere yöneleceğiz. Toplumsal konular ve yolunda gitmeyen ve herkese hizmet edecek şekilde düzenlenmesi gereken şeyler de her zamankinden daha çok ilgimizi çekecek. Geliştirici olan, içinde bilgi ve teknoloji olan şeyler de gündem maddelerimiz arasında olacak. Merkür bugün Koç burcuna geçecek. İletişim beklentisi, bilginin akış hızı, karar mekanizmalarındaki cesaret açısından hareketli bir dönem olacak. Merkür 11 Nisan’ a kadar Koç burcunda olacak.

 • Merkür Koç burcunda iken, düşünce ve tepki hızımız oldukça artar.
 • Dolaylı ve imalara dayanan ifade tarzlarının yerini, bazen kafa göz yarsa da düz ve direkt bir iletişim alır.
 • Lafı dolandırmadan ve gerekse bile yumuşatmadan doğrudan ve hemen söyleme eğiliminde oluruz.
 • Bilgiyi alma ve verme, karar oluşturma sürecimiz çok hızlanır. Hızlı ve cesurca riskli kararlar alma eğilimi gösteririz.
 • Bundan da fayda görebiliyoruz ama en önemli kriter biraz olsun sabırlı ve toleranslı olabilmek…
 • Zihinsel boyutta haklı haksız savaşlarına meyletme riskimiz var bu süreçte.
 • Fikir üretirken, bunu ifade ederken her zamankinden cesur olacağımız ancak iletişimde esneklik ve uyum konusunda zorlanacağımız bir süreç olacak Merkür Koç burcu geçişi.

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.