22 Mayıs 2023 Haftası- Günlük

Bir haftalık moladan sonra tekrar merhaba🩷

22 Mayıs 2023 PAZARTESİ
Ay Yengeç burcunda olacak. Haftanın en verimli, faydalı, geliştiren, ilerleme kaydetme şansı veren, kararlılık ve cesaret katan durumlarını tetikleyen günü diyebiliriz. Özellikle ailemiz, sevdiklerimiz, vatani konularda özgüvenli, net, kararlı, harekete geçebilen, aksiyon alma eğiliminde olacağız. Fiziksel gücümüz, enerjimiz de yerinde olacak. İnisiyatif alan tavırlardan fayda göreceğiz. Mücadele isteyen işlerden yana da şansımız yerinde olacak. Hız istiyoruz. İçine azıcık da sabır katmak lazım. Bir şeyler hareketlensin ve istediğimiz noktaya bizi yaklaştırsın istiyoruz. O zaman adım atmak gerekecek. Yani istediklerin açısından sen ne yapıyorsun ki karşılık bekleyesin diyecek şartlar bize. Hareketlenme var ancak ilk adım bizden gelecek. Mücadele gücü var ancak tuttuğunu koparan, kararlı tavırlar ile ortaya çıkacak. Yani iradeyi ortaya koyan istediğini de elde edecek. Sabah saatlerinde geliştiren durumlar, akşam saatlerinde de uzun vadeye hizmet eden yaklaşımlar, konuşmalar dikkat çekecek.

23 Mayıs 2023 SALI
Ay günün tamamında yengeç burcunda olacak. Duygusal hassasiyetler ve korumacı, güvenceye hizmet eden tavırlar dikkat çekecek günün tamamında. Gün içinde yaşanan olayların üzerimizde yarattığı tesirler ilerleyen günlerde aynı temelde ya da uzantı olabilecek konularda tetiklenecek. Ay Perşembe günü kesinleşecek Venüs Kiron karesini tetikleyecek. Yaralayıcı durumlar, konuşmalar, gelişmeler, ilişkileri zora sokan şeyler, ailevi konularda halledilmesi gereken meseleler, üzeri örtülen eski problemleri hatırlatacak olaylar, finansal açıdan içinde bulunduğumuz durumla yüzleşme vesilesi olan durumlar söz konusu olabilir. Akşam saatlerinde gündem hızlıca başka konulara kayacak. Ya da kaydırılacak. Bile isteye gündem değiştiren kişiler ilgi odağını da değiştirmeyi hedefleyecekler. Baskıcı hallerden çıkma ve ezber bozma şansı veren saatlerde olacağız.

24 Mayıs 2023 ÇARŞAMBA
Günün ilk yarısında doğal bir akış var. Fedakarlıklar yapabilme, esneklik ve hoşgörü sergileyebilme durumlarında şahit olacağız. 12:11 öncesi bu açıdan değerlendirilebilir. Sonrasında 17:34 e kadar bir şeyler havada asılı kalacak. Akşam saatlerinde gerginlik diz boyu. Karşı karşıya gelmeler, çatışmalar, soğuk savaşlar, sert ve baskıcı tutumlar, otorite kuramın, sağlamanın, devam ettirmenin ve tam tersine bunu yıkmanın, yeni bir düzen yaratmanın karşılıklı savaşına şahit olacağız. Krizler, altından kalkmanın sıkı mücadele gerektireceği durumlar, sansasyonel haberler, sert tepkiler, haklı çıkmak adına her yolu mübah sayan yaklaşımlar riskli olacak. Etki altında kalma ve manipülasyon açısından dikkatli olunması gereken bir akşam.

25 Mayıs 2023 PERŞEMBE
Sebepli- sebepsiz sıkıntılı ve gergin bir ruh hali söz konusu olabilir bugün. Günün ilk yarısı ve gün ortasında anlaşmazlıklar, iletişim sorunları, bilgiye ulaşmakta ve doğru işlemekle ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Fikir ayrılıklarına ve bunlardan doğabilecek aksiliklere dair tedbirli olmak ya da daha öncesinde bunlar olmasın diye esnek olmak gerekir.

26 Mayıs 2023 CUMA
Sabah saatlerinde hesaplar şaşabilir, beklenmedik ve plansız durumlar yaşanabilir. Bunlara vesile olacak haberler alınabilir. Ama bunlar gerginlikten ziyade heyecan verici olacak. Genel olarak değişikliğin, farklı deneyimlerin, yeni insanlarla tanışmanın, plana uymayan ancak farklı heyecanlar verecek olan planların da tadını çıkarma şansımız var. Rutinden çıkmaya ve kendimizi kısıtlanmamış hissetmeye vesile olacak her şey daha cazip görünecek. Günün tamamında kendi merkezimizde, mecburiyetlerden arınmış, karşımıza çıkanı  eğlenceye ve neşeye dönüştüren yaklaşımlar çok daha geçer akçe olacak.

27 Mayıs 2023 CUMARTESİ
Yarım kalan işleri toparlamak, bir şeyleri düzenlemek, organize etmek, detaylarıyla uğraşılması gereken işlere yoğunlaşmak, temizlik yapmak, fayda sağlayacak, işe yarar hale getirecek, eksik olanı tamamlayıp, var olanı iyileştirecek her türlü çaba için ideal bir gün. Sağlık adına yapılacak planlar için de uygun olabilir. Bu potansiyeli özellikle günün ilk yarısında değerlendirebiliriz. Öğleden sonra ise giderek artan gerginlik, tıkanıklık, gecikmeler, motivasyon düşürmeye çalışan şeyler, karamsar bakış açısı ve telaş, kaygı hali söz konusu olabilir. Yarının şartları bugün itibariyle oluşmaya başlayacak. Ay Güneş Satürn kare açısını tetikleyecek.

28 Mayıs 2023 PAZAR
Güneş-Satürn kare açısı etkili olacak. Karamsar ve sıkışmış, engellenmiş hissetmeye vesile olan gelişmelere gebe. Otorite kurmanın çabası, kuramamanın ya da zor kullanarak bu noktaya gelmenin stresi, üzerimizde hissedeceğimiz baskının, mecburiyetlerin, engel ve gecikmelerin, kısıtlamaların yorgunluğu, yılgınlığı söz konusu olabilir. Bakalım hangi taraf bu etkileri vazgeçişlere dönüştürecek. Bir sonraki hafta kesinleşecek Jüpiter KAD kavuşumunun etkileri de hafta sonundan itibaren hissedilmeye başlayacak. Yeni olana yelken açan, değişim ve deneyimi tetikleyen, güven adına kalıplardan çıkmayı ve alternatif ve ilk kez denenecek olan yol ve yönteme kendini açmayı tetikleyen günler olacak bunlar.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.