22 Mayıs 2023 Haftasına Dair Notlar

Haftaya Güneş Mars sekstili etkisi ile başlıyoruz. Haftanın ilk yarısında etkili olan Mars-Jüpiter kare açısı da Salı günü kesinleşecek.  Bunları bir arada değerlendirecek olursak Bilginin dürtüsellik ile imtihanı söz konusu olacak diyebiliriz. Kontrolsüz, tepkisel, gergin ve çatışmacı hallerin haklı iken haksız konuma düşürme riski var. Olgun tavırların faydasını göreceğimiz, otokontrolün, bile bile lades olan şeylerin tedbirini almanın önemli olacağı durumlar söz konusu olacak. Birilerinin damara basan, dürten ve sonuçlarından fayda sağlamaya yönelik tetikleyici manipülasyonlarına karşı uyanık olmak lazım. Bile isteye, tepkileri çoğaltmak ve kriz patlatmak adına harekete geçen tipler görebiliriz toplumun içinde. Bireysel olarak da bazı olayların haddinden fazla büyüyebileceği, ufacık kıvılcımların büyük yangınlara dönüşebileceği durumlar yaşanabilir. Kaza, yangın, zarar ve benzeri durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var.

Çarşamba-Perşembe günlerinde Venüs Kiron karesi dikkat çekiyor. Hem ilişkiler hem de finansal konularda zarara uğrama, sorunlar yaşama, kronikleşmiş problemler sebebiyle yaralar alma, eski yaraların bir vesile ile tekrar gündeme gelmesi v.b. şeyler yaşanabilir. İkili ve sosyal ilişkiler açısından stres artıran, kırıcı ve onarmak konusunda da çetrefilli durumlar yaşanabilir. Duygusal ve savunmacı yaklaşımlar, güven kıran, tehditkar olarak algılanan gelişmeler söz konusu olabilir. Toplumsal ilişkiler açısından da kalıcı olma riski veren karşı karşıya gelme ve uzlaşmaz tutumlar sebebiyle ayrışma riski veren şeyler yaşanabilir.

Hafta sonu Güneş-Satürn kare açısı etkili olacak. Karamsar ve sıkışmış, engellenmiş hissetmeye vesile olan gelişmelere gebe. Otorite kurmanın çabası, kuramamanın ya da zor kullanarak bu noktaya gelmenin stresi, üzerimizde hissedeceğimiz baskının, mecburiyetlerin, engel ve gecikmelerin, kısıtlamaların yorgunluğu, yılgınlığı söz konusu olabilir. Bakalım hangi taraf bu etkileri vazgeçişlere dönüştürecek. Bir sonraki hafta kesinleşecek Jüpiter KAD kavuşumunun etkileri de hafta sonundan itibaren hissedilmeye başlayacak. Yeni olana yelken açan, değişim ve deneyimi tetikleyen, güven adına kalıplardan çıkmayı ve alternatif ve ilk kez denenecek olan yol ve yönteme kendini açmayı tetikleyen günler olacak bunlar.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.