24 Ekim 2022 Haftası – Günlük

24 Ekim 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Bir şeyleri tamamlamak, konuşulması gerekeni konuşup, yapılması gerekeni yapıp bir şeyleri netleştirmek, önümüzü açmak, yolumuzu sağlamlaştırmak eğiliminde, ihtiyacında olacağız bugün. Kapanan Ay fazı sebebiyle sadeleşmek ve eğer somut bir yere varmayacaksa yolu kapatmak, bir şeylerden vazgeçmek, işin içine duygusal bağımlılıkları katmadan realitede işimize yaramayanı terk etmek, geride bırakmak adına motivasyonumuz olabilir. Günün neredeyse tamamında işlerimizi, özellikle de ilişkilerimizi ciddiye almak, gereke özeni ve saygıyı göstermek önemli olacak. Akşam saatlerinde de iletişim trafiği yoğun olacak. İletişim halinde olmak, bir konuyu netleştirmek, söylemek istediklerimizi dile getirmek, duymak istediklerimize ulaşmak isteğinde olacağız.

25 Ekim 2022 SALI
Akrep burcunda Güneş Tutulması ile ilgili yorumlarımı okumak için linki takip edebilirsiniz

http://astrokarmik.com/akrep-burcunda-parcali-gunes-tutulmasi/

26 Ekim 2022 ÇARŞAMBA
Ay Akrep burcunda olacak.  Sabah saatlerinde mevcut alışkanlıklarımızı sürdürmek isteği ve yeni olan şeylere de direnç söz konusu olacak. Bir seçim yapmamız gerektiğinde alışık olduğumuz her ne ise onu daha çok tercih edeceğiz. Eski bir konunun, sorunun bir vesile ile tekrar gündeme gelmesi de mümkün. Sabah saatlerinde ayrıca hep almaya alışık olduğumuz desteği yeteri kadar alamama, bir şeyin eksikliğini hissetme durumu yaşanabilir. Gün ortası itibariyle şartlar çok dengesiz ve stres yaratacak şekilde ilerleyecek.  Sürprizli ve hazırlıklı olmadığımız durumlar, aniden patlak veren sorunlar gündeme gelebilir. Tepkisel, dürtüsel ve gergin olacağız genel olarak. Olası ya da olasılık olarak görmediğimiz aksiliklerin motivasyon düşürmesi, bir şeylerin engel olarak karşımıza çıkması, zamanın ve işlerin akmadığını görmek söz konusu olabilir. Günün ikinci yarısı genel olarak bu çerçevede, yalnız, çok sorumluluk yüklenmiş, yeteri kadar anlaşılmıyor, desteklenmiyor, ilerleme kaydedemiyor hissetmek mümkün. İlerleyen saatlerde bu sert etkiler yerini olayları oluruna bırakma eğilimine teslim edecek. Ancak bunun yanında sert bir iletişim tarzı da devreye girecek. Söylemek istediğimiz şeylere dair cesaret artacak. Bu etkiler yarın gün boyunca da devam edecek.

27 Ekim 2022 PERŞEMBE
İletişim konusu çok sivri, sert ve çatışma eğilimini yaratacak nitelikte akacak bugün. Radikal kararlar, cesur söylemler, harekete geçiren sözler, konuşmalar ve düşünceler açısından dinamik bir ortam bulacağız. Alınmış kararları bekletmeye, bir konuşmayı geciktirmeye tahammülümüz olmayacak.  Ilımlı bir ifade tarzı göremeyeceğiz etrafımızda. Baskıcı, fikir, düşünce özgürlüğünüz bastıran, yönlendirici, ısrar eden, manipülatif söylemlere, çatışmalara, atışmalara şahit olabiliriz.

28 Ekim 2022 CUMA
Nispeten daha rahat ilerleyen, bir gündeyiz. Bir sorunu çözme, tıkanıklıkları giderme, yol açma, yol gösterici faktörlerden fayda alma şansı veren bir gün. İstediğimiz gibi davranabileceğimiz, kendimizi doğaçlama akışa bırakabileceğimiz bir ortam bulamayabiliriz belki. Ancak gelişim imkanları ve gelecek hedeflerini şekillendiren, ufkumuzu açan, bakış açımızı genişleten, somut hedeflere odaklanmamızı sağlayan kişilerle bir araya gelebiliriz. Temmuz ayından bu yana Koç burcunda geri hareketinde olan Jüpiter Balık burcun geri dönecek. Retro süreci Kasım ayı sonunda tamamlanacak ve 20 Aralık 2022 ye kadar Balık burcunda seyrine devam edecek.  Bu dönemde 2022 ilk yarısında yaşanan aksaklıkları tekrar bir gözden geçirmek, büyüyen problemlere ne kadar çözüm ürettiğimize bakmak, belki bazı konularda sadeleşmek, o dönemde değerlendirilemeyen fırsatlara da bir kez daha bu gözle bakmak gerekecek.

29 Ekim 2022 CUMARTESİ
Erken saatlerin dağınıklık ve karmaşa hali hedef odaklı hareket etme, zamanı yönetme açısından aksaklıklar verebilir. Aceleye getirilmiş işlerin yaratacağı sorunlar yorucu olabilir. Sabırsız ve tepkisel hallerin riski de mevcut. Yanılma ve yanıltılma payı da. Gün ortası ve öğleden sonra da kontrolsüzlük , bir sonuca varmayan çabalar, odaklanma sorunları, abartılı yaklaşımlar, söylemler, harcamalar söz konusu olabilir. Saat 16:21 sonrasında Ay Oğlak burcunda olacak. Günün geri kalanında sorumluluklar, hedefler, başarı adına yaptığımız ve elde ettiğimiz değerler gündemde olacak.  Merkür de akşam saatleri itibariyle Akrep burcuna geçecek.

30 Ekim 2022 PAZAR
Bugün işimizi, üzerinde uğraştığımız konuları, bir arada olduğumuz kişilerle paylaştığımız şeyleri ciddiyetle ele almak, ortaklaşa hareket etmek gerektiğinde sınırları bilmek önemli. Hedefler, uzun vadeli düşünmeyi gerektiren niyetler gündem olabilir. Her ne yaparsak yapalım gerçekçi ve sorumluluk bilinci ile hareket etmek fayda sağlayacak. Gün ortasında bize kendimizi yeteri kadar başarılı ve takdir edilmiş hissettirmeyen durumlarla karşılaşabiliriz. Başarısızlık kaygısı sebebiyle hareket edemediğimiz şeyler rahatsızlık verebilir. Onaylanmayacağımız endişesi ile dile getirmeye cesaret edemediğimiz şeyler de öyle. Akşam saatleri hareketlilik, değişiklik, farklı olanı deneyimleme, alternatif olanı görme imkanı veren durumlar söz konusu olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.