26 Aralık 2022 Haftası – Günlük

26 Aralık 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Günün ilk yarısı dengesiz durumlarla ve plansız işlerle uğraşmak gerekebilir. Ya da keyif kaçıran olaylarla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Akşam saatlerinde ciddiyetle ele alınması gereken işler, ortaklaşa hareket etmenin önemli olacağı hedefler gündemde olacak. Mecburiyetler, sorumluluklar, mesafeli olduğumuz kişilerle bir arada olacağımız ortamlar, bir konuda kendimizi yalnız, desteklenmiyor ve yetersiz hissetmeye vesile olan gelişmeler yaşanabilir. Olaylara fazlasıyla tedbirli yaklaşmak, bir şeyleri haddinden fazla ciddiye alıp karamsar davranmak eğilimi olabilir. Tecrübeli, aklı başında birileriyle bir arada zaman geçirmek iyi gelebilir. Danışmanlık, rehberlik v.b. şeyler için de verimli olabilir. Öğrenmek zorunda kaldığımız şeyler üzerimizde stres yaratabilir. Gecikme, aksama ve sorunlarla uğraşmak ve sorumluluk bilinci ile hareket etmek gerekli olacak.

27 Aralık 2022 SALI
Ay saat 10:33 itibariyle Balık burcunda olacak. Olaylara duygusal yaklaşacağımız, çok kolay etki altında kalacağımız, alınganlık, kırılganlık göstermeye meyilli olacağımız bir gün. Duyguları ifade etmek, beklentilerimizi göstermek, karşımızdakine de empati gösterip, anlayıp anlaşılmak adına güzel ortamlar bulabiliriz bugün. Katı ve kuralcı davrandığımız bir konuda esneklik göstermek iyi gelecek. Affedici ve fedakar tavırları bile isteye yapacağız bu etkiler altında. Ya da bir şeyleri oluruna bırakma hali iyi gelecek rahatlatıcı olacak. Sanatsal uğraşlar, ruha dokunan ve duyguları akıtmak adına kanal olacak her türlü aktivite ve plan için elverişli bir gün.

28 Aralık 2022 ÇARŞAMBA
Ay Balık burcunda olacak. Bugün bir miktar dağınıklık söz konusu. Odaklanma sorunları yaşayabilir, karar ve adımlarımızda objektiflikten uzak kalabiliriz. Zorlayıcı ve mecburiyet içeren işlerle değil de ruhumuza iyi gelen, bizi besleyen şeylerle uğraşmak isteyeceğiz. Karşılıklı anlayış, hoşgörü ve esneklik göstermeye meyilli olacağız. Uyum ve kabullenici tavırlar ilişkiler açısından onarıcı olabilir. Sevginin ön planda olacağı, pek çok şeyin mazur görüleceği, maneviyatın ön plana çıkacağı durumlar yaşanabilir. Planları hızlıca değiştirebilecek esneklik iyi gelecek.

29 Aralık 2022 PERŞEMBE
Ay günün ilk yarısında Balık burcunda ve saat 13:35 sonrasında Koç burcunda olacak.  Sabah erken saatler verimli ve iş bitirici yaklaşımlar söz konusu olacak. Ancak ilerleyen saatlerde gün ortasına kadar bir şeyleri netleştirmekte ve somut bir sonuç elde etmekte zorlanabiliriz. Olayların hız kazanması günü ikinci yarısında olacak. Fırsatları elde etmek, bir şeyleri lehimize çevirmek isteğinde olacağız. Kontrolsüz riskler de alınabilir gözükecek bu etkiler altındayken. Merkür retrosu ile ilgili hafta başında sizlerle paylaştığım bilgileri hatırlatmak isterim.

26 Aralık 2022 Haftasına Dair Notlar

İletişimde, trafikte, karar ve adımlarla saçma, gerginlik yaratan, tepkselliği artıran bir sürecin içindeyiz ve bu bir süre daha devam edecek 😊

30 Aralık 2022 CUMA
Hareketli ve pek çok şeyi aynı anda halletmeye ve tamamlamaya çalışacağımız nitelikte bir gün. Aceleye getirme durumu olabilir her şeyde. Bir de zamana   toleransımız düşük olacak. Beklemek, takılmak, prosedürler, hız kesen ve bir an önce dediğimizi elde etmekte zorlandığımız şeyler her zamankinden daha çok stres yaratacak. Tolerans düşüklüğü bugünün riskleri arasında.

31 Aralık 2022 CUMARTESİ
Pek koşturmacalı ve bir o kadar da gergin bir günün ardından akşam saatleri hem stabilite için hem de ağzımın tadını yerine getirecek planlar için şartlar uygun olacak. Yeni yılın sağlıkla, sıhhatle yol alacağımız, içsel huzuru yakalayacağımız, sevginin, saygının çoğalacağı, güzel olan her şeyin bereketinin artacağı yeni bir sayfa başlatmasını gönülden dilerim.

1 Ocak 2023 PAZAR
Yeni yıla huzur ve güven ihtiyacı ile giriyoruz. Bunun yanında hayatımızda bu ihtiyaçlara yönelik olarak yaratacağımız değişimler için de hazırız. Çok fazla yormadan, konfor alanından sert çıkışlar yapmadan yapılacak yaşam kalitesini artıracak revizyonlar için açık olacağız. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri daha hareketli geçecek. Bir seçim yapmamız gerekebilir. Denemediğimizi denemek, daha önce davranmadığımız şekilde kendimizi ifade etmek, ezberin dışına çıkmak iyi gelecek. Plansız işlerle, saçma hikayelerle, hazırlıklı olmadığımız durumlarla uğraşmamız gerekebilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.