26 Eylül 2022 Haftası – Günlük

26 Eylül 2022 PAZARTESİ
Haftaya Terazi burcunda gerçekleşen bir yeniay ile başlıyoruz. Güç katan, elimizi kuvvetlendiren, ses getiren iş birlikleri, anlaşmalar, bir araya gelmeler söz konusu olabilir bu yeniay ile birlikte. Beklentiler çok yüksek ve zor işlerin altından kalkma, sağlamlaşma isteği, motivasyonu da fazla. Hesap edilmemiş, ölçüsüz ve çoğu zaman almadığımız, almamayı tercih ettiğimiz risklere teşvik edebilir bu yeniay bizi. Enerjimizi, varsa tek atımlık kurşunumuzu boşa harcamadığımızdan emin olmak gerekiyor. Bu bir başlatıcı etki yaratabilir ya da temizlik adına cesaret verebilir. Budama teması da var bu yeniayda. Her durumda gaza gelmemek, aşırı iyimser ya da abartılı olan her şeyden kaçınmak gerekir. Öfke ile hareket etmek, dolduruşa gelip karar vermek, bir heyecanla adım atmak, bastırdığımız bir konuda artık durmamayı seçmek gibi şeyler söz konusu olabilir. Bir ayağında frende olsun diyor gökyüzü. Hedefimizde ilişkiler, diplomasi, iş birlikleri, ayrışmalar, uzlaşı ve savaş ortamları var.

27 Eylül 2022 SALI
Bugün sabah saatlerinde fiziksel güç gerektiren ya da uğraştırıcı ve tamamlanması gereken işler gündemimizde olabilir. Gözümüzde büyüyen, yapılsa rahatlayacağımız, üzerimizden yük kaldıran görevler ve iş kalemleri önceliğimiz olacak. Gün içinde önemli konuşma ve görüşmeler, etki bırakmayı, birilerini ikna edip kendimizi kararlılıkla ifade etmeyi istediğimiz ortamlar için fırsat bulabiliriz. Kendi halinde takılıp yorulmadan kenardan kenardan sıyrılma hali yok günün gündem maddeleri açısından. Bu sebeple kafamızı netleştirmek, bir karar vermiş olmak, bunu paylaşmak, tartışmadan niyetimizin arkasında durabilmek kıymetli olacak. Akşam saatleri baskı ve gerginlik artmış olacak. Bu sebeple gereksiz güç savaşlarına da dengemiz bozulmasın diye üzerimizde baskı kurma ısrarlarına da açık olacağız. İnatlaşma hali var akşam saatlerinde. Olmayanı oldurma, bir şey olsun ya da olmasın diye şartları zorlama hali var☹

28 Eylül 2022 ÇARŞAMBA
Uzun vadeli ve gerçekçi projeler, disiplin ve organizasyon gerektiren iş ve girişimler, somut sonuçlara niyet edilmiş projeler, bunlara hizmet edecek iş birlikleri ve görüşmeler için elverişli bir gün olacak. Bu transit enerjimizi ve gücümüzü doğru amaçlara kanalize etme ve doğru hamleleri yapma ihtiyacı var. Eğer uğraşıp didindik, emek sarf ettik ve bunun eşliğinde sabır gösterip uygun şartların oluşmasını beklediysek artık harekete geçme zamanı gelmiş olabilir. İleriye atacağın adımın cesaretini göster ve bu cesaretin kör olanından sakın diyor gökyüzü. Biz şu an tam olarak idrakinde olmasak bile geleceği yapılandıran bazı gelişmeler kendiliğinden gerçekleşiyor olabilir bugünlerde.

29 Eylül 2022 PERŞEMBE
Günün ilk yarısı planların değişmesi, şartların istediğimiz şekilde ilerlememesi sebebiyle gergin olabiliriz. Bu durumu avantaja çevirebilen ve zor durumların içinden çıkmayı seven, böyle durumlardan motive olanlar sivrilecek.  Hem ani patlak veren olaylar hem de bu sebeple aksayan işler sebebiyle soğukkanlı tavırların faydasını göreceğiz. Akşam saatleri hem keyifli hem de verimli olarak değerlendirebileceğimiz saatler olacak. İlhama dayalı işler, bilgiyi almaya ve kullanmaya hizmet edecek aktiviteler, manevi açıdan tatmin sağlayacak gayretler, terapi mahiyetindeki şeyler için elverişli bir akşam olacak.

30 Eylül 2022 CUMA
Ay Yay burcunda olacak bugün. Sabah saatleri ve günü ilk yarısında keyifli zaman geçirmek, yeni ortamlarda bulunmak, bilgi açısından bizi besleyen, iyi gelen, neşelendiren aktivitelerde bulunmak için ideal şartlar oluşabilir. Pürüzleri gidermek, olumlu olana odaklanmak, neler yapabileceğimizi ve ne kadar ileri gidebileceğimizi görmek adına da motive olacağız. Büyümeyi ya da büyümek için hangi revizyonları yapmak gerektiğiniz düşünüp konuşabiliriz. Daha önce fırsat olarak gördüğümüz ancak fırsata dönüştüremediğimiz bir şeyi tekrar değerlendirmeye karar verebiliriz. Öğrendiğimiz bir şeyi kullanma ya da geliştirme imkanı bulabiliriz. Akşam saatleri de ikili ve sosyal ilişkiler, destek alışverişleri ve önem verdiğimiz kişilerle ve konularda görüşmeler yapmak için elverişli olacak. Akıcı bir gün genel olarak. Planladığınız işler, talep ve girişimler için değerlendirilebilir. Tabi ki gezegen retrolarını da göz ardı etmeden.

1 Ekim 2022 CUMARTESİ
Gün ortasına kadar aklı başında tavırlar, toparlayıcı ve düzen veren düzene hizmet eden yaklaşımların faydasını göreceğiz. Sabırla bir şeyleri yoluna sokmak, bir bilene danışmak, deneyimlerden çıkarılmş dersler ile yola devam etmek gerekecek. Günün geri kalanında özellikle de akşam saatlerinde ise hem aceleye getirilmiş karar ve tepkilerin hem de yanılgı içeren durumların riski artmış olacak. Kendimizi doğru ifade etmekte, içinde bulunduğumuz durumu objektif değerlendirmekte zorlanacağız. Konsantrasyon dağınıklığı ve aynı anda pek çok şeyler ilgilenmek zorunda kalmaktan kaynaklanan sorunlar, aksaklıklar da yaşanabilir. Gereksiz agresyondan, hızlıca varılmış yargılardan, fiziksel kaza ve sakarlıklardan, iletişim temelli sorunlardan kaçınmak gerekiyor.

2 Ekim 2022 PAZAR
Ay saat 10:37 itibariyle Oğlak burcunda olacak. Organize olmak, planlı hareket edip olayları realite ile yönetmek, sorumluluklarımıza odaklanmak gereken bir tatil günü. Gelecek planları üzerine düşünüp somut hedeflerimiz üzerine yoğunlaşabiliriz. Merkür durağan konumunu dikkate aldığımızda kalıcı adımlar, kararlar ve imzalar adına değil de bunların planlaması ve üzerinde düşünülmesi adına çok daha verimli olabilir. Günün ikinci yarısında boşa harcama eğilimi var. Gücümüzü, enerjimizi, zamanımızı, paramızı.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.