29 Ağustos 2022 Haftası – Günlük

29 Ağustos 2022 PAZARTESİ
Ay saat 12:44 e kadar Başak burcunda ve 06:07 ile bu saat arasında açısız olacak. Günün ilk yarısı bir şeyleri toparlamak, yoluna sokmak, düzenlemek, değiştirmek, uğraştırıcı iş kalemlerinden kurtulmak için gayet elverişli olacak. Az zamanda çok iş üretme ve detayları temizleme şansı bulabiliriz. Günün ikinci yarısında çok fazla yorulmayı tercih etmeyeceğiz. İyi ilişkiler ve kaliteli iletişim sayesinde bir şeyleri yoluna sokmak, halletmek eğiliminde olacağız. Zaten detaylara takılmak da istemeyeceğiz. Uzun değil de kestirme yollar, iş bitirici konuşma ve görüşmeler, uzlaşarak el sıkışarak yoluna sokacağımız meseleler, sosyal ortamlar cazip gelecek. Akşam saatlerinde harekete geçiren, motivasyon katan konular da masaya gelebilir.

30 Ağustos 2022 SALI
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak.  Biraz kolaya kaçma, işleri yorulmadan halletme ihtiyacında eğiliminde olacağız Özellikle günün ilk yarısında. Yorucu ya da sıkısı değil de keyifli şeylerle uğraşmayı isteyeceğiz. Olmazsa olmaz sorumluluklar aksayabilir. Günün genelinde ancak özellikle de ikinci yarısında kırıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Kronik bir anlaşmazlık, eski bir problem bir vesile ile tekrar gündeme gelebilir. Yan yana gelmeyi beklediğimiz kişilerle karşı karşıya durabiliriz. Anlaşmazlıklar çözümsüz gibi görünebilir. İyi ilişkiler, dengeli iş birlikleri yaratmak adına göstereceğimiz çaba ve irade kıymetli olacak.

31 Ağustos 2022 ÇARŞAMBA
Ay saat 20:10 a kadar Terazi burcunda ve 13:43 ile bu saat arasında açısız olacak. Günün ilk yarısı özellikle de sabah saatleri işlerimizi toparlamak, yapılması gereken görüşmeleri yapmak, anlaşma ve iş birliği konusunda yol almak için elverişli. Keyifli planlar ve hoş sohbet buluşmalar için de uygun olabilir. Gün ortasında duygusal gerginlik ve patlamalar söz konusu olabilir.  İnatlaşma ve çatışma, direnç mekanizmaları devrede olacak.  Zor durumlar, durumu zora sokan zor kişiler sabır sınavı olabilir. Şartları stabilleştirmek adına göstereceğimiz çaba ters tepebilir.  Uyum gösterme çabasına karşılık baskısının dozunu artıran kişiler görebiliriz etrafta. Günün ikinci yarısı çok koşturmaca ancak net bir şeyler elde etmekte zorlanma hali var.

1 Eylül 2022 PERŞEMBE
Sabah saatleri haftanın en verimli zaman dilimi diyebiliriz. Hem iyi ilişkiler sağlamak, iyi ilişkiler sayesinde işlerimizi kotarmak, hem de girişimler ve çözüm üretkenliği açısından değerlendirilebilir. Aslında günün geneli pozitif ve akıcı nitelikte olacak. Eğer biz fırsatları görmekle kalmayıp değerlendirmek için bir adım attıysak avantaja çevirme şansımız olacak.

Bugün kesinleşene Mars Jüpiter sekstil açısının etkileri şöyle olacak:

 • Bu açı yeni projeler, girişimler için çok elverişli bir ortam yaratabilir. Bunlara dair motivasyon katan gelişmeler yaşanabilir.
 • Bize adım atma gücü ve cesareti katabilir.
 • Genel olarak girişim yapmaya ve özgüven isteyen adımlar atmaya yatkınlık olacak.
 • Ticari adımlar, geleceğe dair planlar ve bireysel gelişim fırsatları açısından destekleyici olacaktır.
 • Adım atarsan yol alırsın ve olumlu olanı yaratabilirsin dedirten bir ortam bu.
 • Girişeceğiniz işlerde, atak davranmak, rekabetten kaçmamak önemli olacak. Olumlu taraflarınızı ön plana çıkarmaktan kaçmadığınız, inisiyatif almayı bildiğiniz, hedeften şaşmadığınız sürece sonucu başarı olan işler ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Ancak gözü kara halleri abartmamak, tedbiri tamamen elden bırakmamak önemli.
 • Kendimizi ne kadar şanslı, ne kadar motive hissedersek edelim aklımızı, sağduyumuzu, anlayışımız ve bilgimizi kullanmadan hamle yapmamak en büyük kazanç faktörü olacaktır.
 • Bu etkiler altındayken en çok çalışacak konular şöyle olacak:
 • Karar mekanizmaları hızlı çalışacak
 • İletişim ön planda olacak.
 • Bilgiye ulaşmak ve var olanı kullanmak konusunda cesaret artacak.
 • Söyleyemediğimizi söylemek, düşünceleri dile getirmek adına motive olacağız. Bizi buna iten ortamlar yaratılacak.
 • Ticari bakış açısı ön plana çıkacak.

2 Eylül 2022 CUMA
Sabah saatlerinde engel, gecikme ve aksaklıklar söz konusu olabilir. Sabırlı ve esnek olabilmek önemli olacak. Gün ortası ve sonrasında ise güzel planlar, keyifli ortamlar, iş birliği ve destek alışverişleri açısından güzel olacak.  Akşamın ilerleyen saatlerinde ısrarcı tavırlardan, bazı şeyleri zorlamaktan sakınmak gerekiyor. Güzel olanı tadında bırakmak, keyif aldığımız şeyler konusunda ısrarcı davranmamak önemli.  Aşırı harcama, yeme içme konusunda abartma riski de var akşam saatlerinde. İpin ucunu her açıdan kaçırmadığımız takdirde keyifli ve pek çok işi uyum ve kararlılık sayesinde halledebileceğimiz nitelikte bir gün olacak.

3 Eylül 2022 CUMARTESİ
Ay Yay burcunda olacak. Günün ilk yarısında öğrenme ve bilgi akışı süreçleri açısından güzel etkiler söz konusu. Ay Merkür Jüpiter karşıt açısını destekleyici şekilde çalıştıracak.  Konuşmalar, tepkiler, planlar, vaatler havada uçuşacak. Bir kısmı gerçekten de havadan yere inemeyecek nitelikte olacak. Bu ayrımı yapabilmek önemli. Her durumda keyfimizi kaçırmak istemeyeceğimiz bu sebeple de geniş düşünüp esneklik göstereceğimiz şekilde geçecek bu zaman dilimi. Öğleden sonra ve akşam saatleri ise o kadar da rahat bir akış olmayacak. Aceleye getirilmiş işlerin aksilikleri, tolerans düşüklüğü, sabırsızlık ve gerginlik giderek artacak. İkili ve sosyal ilişkiler açısından da gerilim artacak. Çatışma, mücadele, rekabet ve inatlaşma eğilimi, kendi alanını koruma ya da genişletme çabası söz konusu olacak.

4 Eylül 2022 PAZAR
Günün ilk yarısını verimli değerlendirmek iyi gelecek. Zira geç saate bırakılmış işlerde dağılma, karmaşa, kaos söz konusu olacak. Fikir alış verişleri, bir bilene sormayı ya da destek almayı gerektiren durumlar açısından günün ilk yarısı güzel olacak.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.