3 Ekim 2022 Haftası – Günlük

3 Ekim 2022 PAZARTESİ
Ay hafta başında Oğlak burcunda olacak. Sorumluluklar, disiplin, organizasyon ve sistem düzeni adına çaba sarf edeceğimiz nitelikte bir gün. Sabah saatlerinde Ay bu hafta etkili olan Güneş Kiron karşıt açısını tetikleyecek. Sağlığımıza ve fiziksel olarak görebileceğimiz zarara dair dikkatli-temkinli olmamız gereken etkiler söz konusu.  Otorite ile olan ilişkilerimizin zarar görmesi ya da bu kanaldan bizim görebileceğimiz zararlar gündeme gelebilir. Hayatımızdaki erkek figürleri açısından da zorluklar yaşanabilir.  Bir konuda özgüven sorgulatan, kendimizi eksik hissetmemize vesile olan durumların ortasında da kalabiliriz. Gün ortası ve sonrasında çok daha değişken etkiler var. Şartlar yeniden şekillenebilir. İçinde bulunduğumuz durumun içinden çıkışın bir yolunu bulabiliriz. Çözümler hiç beklemediğimiz kanaldan ya da beklemediğimiz anda birden karşımıza çıkabilir. Ya da hızlıca çözüm üretmek gereken yeni gelişmeler yaşanabilir. Kendi kendine işleyen bir sistem kurmuşsak bunun değişimine rıza göstermek ya da bile isteye gereken değişimleri yapmak adına uygun olacak günün ikinci yarısı.

4 Ekim 2022 SALI
Ay 13:20 ye kadar Oğlak burcunda ve 06:48 sonrası bu saate kadar açısız olacak. Üstelik de sabah saatleri ve günün ilk yarısında üzerimizde hissettiğimiz baskı ve stres yoğun olacak. Yönlendirilme, yönetilme, etki altında bırakılma eğilimi veren bu nedenle de gergin olacağız. İnatlaşan ve tırnak çıkaramaya müsait tavırlar da söz konusu olacak. Bireysel hırslar objektiflikten uzak olma riski veriyor. Öğleden sonrası ise sanki bir şeyler kendiliğinden yoluna girmeye yatkın olacak. Tabi ki biz sınırlı, katı bakmayı, davranmayı bırakabilmiş, bir arada olmanın, hareket etmenin, karar vermenin bize kattığı gücü fark edebilmişsek. Yeni bir şeyler deneyimlemek, fayda sağlayan ortamlarda ve kişilerle bir arada olmak adına karşımıza çıkan fırsatları değerlendirebiliriz. Akşamın ilerleyen saatleri ikili ve sosyal ilişkiler açısından da elverişli olacak.

6 Ekim 2022 PERŞEMBE
Ay Kova burcunda ve 15:46 ya kadar açısız olacak. Sonrasında Balık burcuna geçecek. Günün ilk yarısında bir şeyler havada kalabilir. Netlik ve somut kararlar konusunda zorlanabiliriz. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde etkili ve fikir değiştirmeye vesile olacak konuşmalar yapmak için fırsat bulabiliriz. Empozisyon eğilimi ve ısrarcı, takıntılı tavırlar, sert ifadeler, vurucu cümleler, açısından da potansiyel söz konusu bugün ve yarın. Köklü kararlar ve kalıcı değişim yaratacak söylemler, sert ve göz dağı veren konuşmalar da söz konusu olabilir. Bir kararlılık hali dikkat çekecek.

7 Ekim 2022 CUMA
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Duygusal hassasiyet, tepki ve kararların yüksek olacağı nitelikte bir gün. Bu sebeple objektiflikten uzak ve sert söylemlerin içinde yer alma eğiliminde olabiliriz. Yaralayıcı konuşmalar, vurucu, ikna etmeye çalışan, ısrarcı ifadeler eğer gerçekten işimize yarayacak bir durum söz konusu ise değerlendirilebilir. Ama zaten uzlaşmakta zorlandığımız bir konuda uyum noktasından iyice uzaklaşmamıza vesile olabilir. Özellikle otorite figürleri ile ya da onlar vesilesi ile gelebilecek sorunlara açık olacağız. Akşam saatleri inişli çıkışlı ruh halleri ve şartların bir şekilde eğer biz istemişsek değişmesi söz konusu olacak. Hesaplar, öncelikler, niyetler, hedefler bir vesile ile ilk halinden çok farklı bir noktaya taşınacak.

8 Ekim 2022 CUMARTESİ
Ay akşam saatlerine kadar Balık burcunda olacak. Erken saatlerin gerginliği ve bir şeylere yetişme telaşı ya da sıkıntılı bir durumu çözmek konusunda gösterilen çabanın etkileri biraz yorucu olabilir. Yanılgı, karmaşa, dağınıklık, hesapların aşması gibi durumlarla da karşılaşabiliriz. Gün ortası ve sonrasında bir şeyleri toparlama şansı var ancak bu saatlerde de iletişim konusu stres yaratabilir. Anlaşmazlık, iletişim tıkanıklığı, inatlaşmalar, duygusal tesir ya da diğerlerinin etkisi altında kalmaktan kaynaklanacak anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Dolunaya doğru ilerlerken duygusal yoğunluk da artmış durumda. Henüz tepkiyi dışarıya yansıtma noktasında değiliz ancak biriktirmek de başlı başına bir sorun diyebiliriz.14:10 ile 18:56 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Koç burcuna geçecek. Akşam saatlerinde her şey olduğundan büyük görünecek. Sorun varsa göze batacak. Fırsat varsa biz gözden kaçırmayalım diye karşımıza dikilecek.

9 Ekim 2022 PAZAR
Dolunayın etkilerini yoğun bir şekilde yaşayacağımız nitelikte bir gün. Alacağımız bir sonuç ya da karar, yapacağımız bir girişim, göstermek zorunda kalacağımız ya da bir vesile ile toplayacağımız cesaret bizi hem belirsizlikleri hem de  yeni bir düzene geçme ihtiyacını getirecek. Karmaşa, krizler, çözülmesi gereken problemler, hep sorun yaşadığımız konularda bazı problemlerin patlak vermesi, aksiyon almak zorunda kalacağımız hızlı gelişmeler gündeme gelebilir. Hedeflerimizi sorgulama ve üzerinde çalışma ihtiyacı doğabilir. Gördüğümüz ancak aynı zamanda yarattığımız değerlerle yüzleşebiliriz. Bir konuda verdiğimiz savaşın içinde bulunduğumuz mücadelenin neye ve kime hizmet ettiği, bize ne kattığı konusunda bolca düşünme fırsatımız olabilir. Hiç risk almayan kişiler için bu dönem hem stresli hem de yaralayıcı gelişmeleri tetikleyebilir. Hep ön planda olmayı isteyen ve açılmayacağı zaten belli olan kapıları zorlayan kişiler bunun olamama nedenini ya da olsa bile gerçekten buna deyip değmediğini görebilir. Uğrunda savaşmamız gereken ya da hayatınızı bir savaşa döndüren hikayelere özellikle her zamankinden farklı ve bilinçle bakmak gerekiyor bu etkiler altında. Planlanmamış, organize edilememiş, gerekli çaba istikrarla gösterilmemiş konularda fazla ve belki de cepten enerji tüketen gereksiz bir mücadele içinde olabilir miyiz? İçinde bulunduğumuz ya da öyle hissettiğimiz durumun içinden çıkmak, iplerimizi koparmak, öyle ya da böyle bir şekilde manevra alanı yaratmak ve harekete geçmek eğilimindeyiz. Ancak bilinçsizce oradan oraya savrulma etkisi yaratan kontrolsüz hareketlerin zararına da çok yatkın olacağız ne yazık ki. Tepkisel, hakkını arayan, savaşan, saldıran, savunan, aceleye getirilmiş şifa niyetinde diye gördüğümüz her türlü yaklaşım sonradan yol su elektrik olarak geriye dönebilir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.