31 Ocak 2022 Haftası – Günlük

31 Ocak 2022 PAZARTESİ
Günün ilk yarısı bir şeyleri zorlamak, şartların değişimi ve üzerimizde hissedeceğimiz bir şeyler olsun ya da olmasın adına bizi sıkıştıran baskı ile geçecek. Öğleden sonra ise sorumluluklar, bir konuda sonca varmanın ve tamamlamanın ve doğal olarak da sonuçlar ile yüzleşmenin gerginliği geride kalacak. Yeni bir heves, niyet, umutlar ve bunları birileriyle paylaşmanın motivasyonu artacak. Yeniay öncesi bu akşamı bizi sıkıştıran ve gelişim imkanlarının önünü tıkayan şeylere odaklanarak geçirebiliriz.

1 Şubat 022 SALI
Ay günün tamamında Kova burcunda olacak ve saat 08:45 de 10 derece Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek. Başlatan ancak sınırlayan ve sorumlulukların artışına, beklentilerin yükselmesine vesile olan bir yeniay bu. Doğal olarak da uzun vadeli bir yol haritasının elimizde olması, planın ve programın da gerçekçi bir şekilde işlemesi gerekecek. Niyetler coşmuş da olsa azıcık duraklamak ve üzerine yatıp tekrar düşünmek gerekecek. Her türlü yeniliğe ve gelişim imkanlarına açık olacağız. Ve belki de pek çok şeye hızlıca girişebilir, öne atılabilir, risk alabilir hissedeceğiz. Ancak gerçekler başka nüanslar ekleyecek niyetlerin hayata geçirilmesi aşamasında. Bugün de özellikle gün ortasında engeller, tıkanıklıklar, gecikmeler, sabır zorlayan durumlar, onay bekleyen haller dikkat çekecek. Yeniay ile niyet edeceğiniz iş ve girişimler için pek elverişli olmayabilir. Sanki birilerine ya da bir şeye rağmen, itip kakarak yapılan hamleler bizi yoracak gibi görünüyor. O zaman aceleye getirmeden, zamana yayarak hatta her şeyin zamanla daha da olgunlaşmasını bekleyerek, enerjimizi dengeli kullanıp ihtiyaç noktalarına saklayarak yol almak önemli olacak.

2 Şubat 2022 ÇARŞAMBA
Ay saat 14’e kadar Kova burcunda ve açısız olacak. Çok fazla uçuşan ancak yere konduramadığımız fikir söz konusu olabilir günün ilk yarısında. Konuşmalar da biraz havada asılı kalabilir. Yeni ve farklı bir çözüm ya da teklif ile birinin karşısına çıkabiliriz. Ya da birileri bize daha önce uygulamadığımız bir yol ve yöntem ile gelebilir. Alışılmış olanı değiştirmek çok kolay olmayacak ama bu bize neyi neden uyguladığımızı ve neden belki de bir şeye bu kadar sabitlendiğimizi sorgulatacak. Esneklik ve geniş düşünmek, basitleştiren, pratikleştiren şekilde yaklaşım göstermek bugün iyi gelecek. Duygusal tepki ve hassasiyetler, beklentiler artmış olacak günün ikinci yarısında. İlhama dayalı işler, sezgilerin işin içine katıldığı uğraşlar, yaratıcılık ve sanat ile alakalı plan ve ortamlar için çok elverişli olacak günün geri kalanı. Özellikle akşam saatlerinden itibaren Ay Cuma günü kesinleşecek olan Mars-Jüpiter sekstilini tetikleyecek. Fırsatlar, girişimler ve bunlara dair umutlu bir cesaret hali giderek artacak.

3 Şubat 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Duygusal açıdan değişken ve dengesiz bir halde olabiliriz sabah saatlerinde. Şaşırtıcı ve beklentimizin dışında bazı gelişmeler yaşanabilir. Haberler alınabilir. Daha önce dikkatimizi çekmeyen bir şeyler fark edilebilir. Tüm bu hareketlilik dikkat dağınıklığı ve odaklanma problemi yaratabilir. Ancak bunun yanında sabah saatlerini keyifli uğraşlar, özgün işler, farklı ve değişiklik ihtiyacını karşılayacak aktiviteler ile değerlendirebiliriz.

Akşam saatlerinde önemli ve kararlılık gerektiren görüşmeler, hesap kitap işleri, dünyevi hedef ve organizasyonlar açısından dağınıklık, karmaşa içeriyor. Somut olanla değil de kendimizi akışa bırakmayı deneyimleyeceğimiz, manaya bakıp anlayacağımız, fedakarlık ve destek alış verişleri ile alakalı olan şeylerle haşır neşir olacağız. Yani bunlar desteklenecek. Her durumda akşam saatleri gerçeklikten uzak ve dağınık olacağız. Hayaller, kırıklıkları, yanılgılar, yanlış anlama ve anlaşılmalar, beklentilerin karşılanmaması v.b. şeylerin riski var. Sınırları bilerek yapacağımız gönüllü fedakarlıklar ise yerini bulacak.

4 Şubat 2022 CUMA
Ay saat 17:56 ya kadar Balık burcundaki seyrine devam edecek. Haftanın en çok gelişmelere gebe günlerinden biri. Hem hareket etme ihtiyacı hem de durduran faktörler iş başında. Çok cazip görünen bir şeyler adına aksiyon alma, girişimde bulunma istek ve motivasyonu yüksek olacak.  Ve biz hangisine kulak vermemiz gerektiğini bilememin gerginliğini, kararsızlığını, çatışmasını yaşayacağız. Bizi sınırlayan, yolumuzu kesen, tetikte ve doğal olarak da huzursuz olmamıza vesile olan, keyfimizi kaçıran bir konuya çözüm üretmek adına sabrımız taşmış olabilir. Çok fazla durmak ve beklemek sebebiyle kontrolsüz hareket etmeye meyilli olabiliriz. Ay’ın Koç burcuna geçeceği 17:56 sonrasında bu hareket ihtiyacı daha da artacak ve bizi zorlayacak. Bir şeyler bir an önce bitsin, sonuca bağlansın, engeller kalksın ihtiyacında olacağız. Beklediğimiz cevabı artık almak, istediğimiz yolu açmak, tıkanıklıkları gidermek ve önümüzü bu şekilde daha net görmek isteyeceğiz. Bugün üzerimizde hissedeceğimiz baskı artmış buna gösterecek tepkimiz de artık tutulmaz boyuta varmış olacak.

5 Şubat 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Koç burcunda olacak.  Hareket ihtiyacımız ve bir şeylere hız kazandırma isteğimiz yoğun, sabrımız ve esnekliğimiz eksik olacak günün tamamında. Özellikle günün ilk yarısında biz sakin kalmayı istesek de bir şeyler ya da birileri bizi tepkisel ve aceleci bir ruh haline sokabilir. Uzlaşma, iş birliği, anlayış adına her zamankinden daha çok çaba göstermek gerekecek.  Sakarlık ve kazalar da söz konusu olabilir. Bize kronik bir problemimizi, aslında daha cesur adımlar atmamıza engel olan kalıplarımızı, yaralarımızı hatırlatan durumlar yaşanabilir. Ancak bu etkiler altında iken bunun yanında birilerini motive etmek, güç ve cesaret katacak dokunuşlarda bulunmak da mümkün.

Gün ortası ilişkilerde çekişmeli, inatlaşan, gerginlik veren yaklaşımların riski var.

İlerleyen saatlerde dengesiz ve kontrolsüz haller geride kalacak. Çok daha istikrarlı yaklaşımlar, olgun haller dikkat çekecek. Bir şeyleri hızlıca halletmek ve haklı olmak yerine istikrar ve denge sağlamak ihtiyacı ön plana çıkacak. Sorumluluklar, kalıcı adımlar, uzun vadeli olan şeyler gündemde olacak. Bir bilene danışmak, sınırları ve sorumlulukları bilmek, gerçekçi düşünmek, bir şeylere odaklanmak iyi gelebilir. Eğlence odaklı değil de düzen sağlama, kalıcı çözümler üretme, gerçekler ile yüzleşip anlama anlamlandırma, önümüzü görme, yol haritalarına odaklanma ihtiyacında olacağız akşam saatlerinde.

6 Şubat 2022 PAZAR
Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. İletişim problemleri ve çatışmaların bolca yaşanacağı bu nedenle de dengede ve dingin kalmakta zorlanacağımız bir tatil günü. Hem zor insanlar hem de uğraştırıcı durumlar bugün yorucu olabilir. Alttan almak ve uyum göstermek istemeyen kişiler karşı karşıya gelecek. Güçlü ve haklı olmaya çalışan bir çeşit mücadele söz konusu olacak. Kuru inatlar, takıntılı haller, bizi değişime zorlayan ya da ne kadar da değişmediğimizi fark ettiren kişiler olacak etrafta. Kontrolsüz her şeyden ama bunun yanında bastırdığımız tepkilerin yıkıcılığından da korumak gerekiyor kendimizi. Huzurlu ve dinlendirici bir gün değil ne yazık ki. Bir şeyleri yetiştirmek ve olmayanı oldurmak için gösterilen çaba sırasında aksaklıklar, kazalar ve sakarlıklardan kaynaklı sorunlar da yaşanabilir. Cesaret kıran kişi ve olaylar karşısında objektif kalmak ve gücümüzü, potansiyelimizi hatırlamak şart.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.