6 Haziran 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

6 Haziran 2022 PAZARTESİ
Ay saat 09:21 sonrasında Başak burcunda olacak. Hafta başında bir şeylere düzen vermek, yapılacaklar listesini toparlamak ve belki de tamamlanması gereken ve ihmal ettiğimiz sorumluluklarımıza odaklanmak eğilimi olacak.
Bugün ayrıca en zayıf olduğumuz, öyle düşündüğümüz, kaçındığımız, bize kendimizi güçsüz ve eksik hissettiren konularla yüzleşme cesareti bulabiliriz. İşte tam da bu noktada eksiğini tamamlama, sorunları giderme ve dertlere deva olup kalıcı şifalar yaratma isteği yoğun olacak.

7 Haziran 2022 SALI
Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Bugün genel olarak keyifli bir gün olacak.  Sabah saatleri ve günün ilk yarısında iyi ilişkiler ve uyum adına destekleyici etkiler olacak.  Sosyal açıdan kendimizi rahatlıkla ifade edeceğimiz ortamlar, işbirliği ve denge kuracağımız kişilerle bir arada yapılacak işler, fayda sağlayan ama bunun yanında hoş sohbet diyebileceğimiz görüşmeler için elverişli. Yapıcı ve güzelleştiren bir hava var bu sabahta. Günün ikinci yarısında bir şeyleri değiştirmek, düzeni yeni şekliyle tekrar sağlamak isteyeceğiz. Ancak bu aşamada tek başına hareket edemeyeceğiz. Birileriyle hem fikir olmamız, birilerini ikna etmemiz ya da birilerine bir şey yapmanın gerginliğini taşımamız gerekecek.  Sıkıcı olandan kurtulmak, bizi yorandan özgürleşmek, temizlik yapmak, sadeleşmek isteyeceğiz. Bu karmaşanın, yoğunluğun, nefes aldırmayan düzenin mimarı biz olsak bile değiştirmek biraz uzaklaşmak isteyeceğiz. Bizi her zamanki halimizde görmeye alışık olanların tepkisini çekecek bu farklı ihtiyaç ve davranışlar. Sosyal ve ikili ilişkilerde anlaşmazlık, önceliklerin çekişmesi, inatlaşma ve didişmeler söz konusu olabilir.
Günün genelin baktığımızda hayatı bir vesile ile paylaştığımız insanlarla olan bağın bozulmasına izin vermeden yapmak istediğimiz değişiklikleri harekete geçirebiliriz.

8 Haziran 2022 ÇARŞAMBA
Ay akşam saatlerine kadar Başak burcundaki seyrine devam edecek. Sabah saatlerindeki dağınıklık ve karmaşa hali verimi azaltabilir. Net sonuçlar, somut ve hedef odaklı planlar, zamanı yönetme becerisi açısından sıkıntılı bir sabah. Yanlış anlaşılma ve dalgınlıklar aksaklıklara vesile olabilir. İlerleyen saatler çok daha toparlayıcı etkiler söz konusu. Önemli konuşma ve görüşmeler, detayları ile uğraşmayı gerektiren işler, etkimizi artırma, kararlarımızı geçirme, sözümüzü dinletme, ikna etme ihtiyacı duyduğumuz şeyler için değerlendirilebilir. Derinden etkileyen bu sebeple de karar mekanizmalarında tesirli olan konuşmaların, ortamların içinde yer alabiliriz. Saat 15:05 ile 18:22 arasında Ay açısız ve sonrasında Terazi burcuna geçecek. Akşamın ilerleyen saatlerinde gerginlik ve stres faktörleri devrede olacak.

9 Haziran 2022 PERŞEMBE
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. İhtiyaç duyduğumuz en son şey çatışmak olmasına rağmen mecburen bu tarz ortamlarda kalacağız. Bir şeyler olsun ya da olmasın diye verilen pasif mücadeleler, sessiz direnişler söz konusu olabilir. Bunun yanında sesini yükseltmesine hiç alışık olmadığımız kişilerin dışarıya yansıyan tepkilerine de şahitlik edebiliriz. Özellikle gün ortası çok daha stresli durumların içinde kalabiliriz. Bir şeyleri yetiştirme telaşı, şartları oluşturma ve ilerleme kaydetme beklentisi yorucu olabilir. Egoların karşı karşıya gelmesi ve ön plana-üste çıkma arzusu da çekişmeli durumlara vesile olabilir. Aceleye getirilen işler aksaklık yaratabilir. Tolerans eksikliği sebebiyle karşı karşıya gelmeler yaşanabilir. Akşam saatleri de yorucu, yıpratıcı, yaralayıcı gelişmeler söz konusu. Günün genelinde, kazalar, yaralanma v.b. durumlar açısından risk söz konusu. Niyet olsa bile keyifli ve huzurlu olmakta, dengede kalmakta zorlanacağımız bir gün.

10 Haziran 2022 CUMA
Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak.  Günün ilk yarısı işleri iyi ilişkiler kurmak sayesinde yoluna sokma, işbirliği ve anlaşma imkanı veren nitelikte geçecek. Gün ortasında da kalıcı ve uzun vadede somut kazanç sağlayacak adımlar adına destekleyici olacak. Tecrübe edineceğimiz, geçmiş tecrübelerin işe yarayacağı, bir şeyleri yoluna sokma şansını bulacağımız, bu açıdan olgun ve destek alış verişlerine yatkın kişilerle bir araya geleceğimiz şekilde gelecek. Yol gösteren, rehberlik eden kişiler bize yol açabilir. Sorumluluk bilinci ile hareket edip zamanı iyi yönetmenin, yaptığımız işe ve diğerlerine saygılı davranmanın fayda sağlayacağı bir zaman dilimi. Akşama doğu ve sonrası ise gerginlik artacak. Üzerimizdeki baskı ve mecburiyetler boğucu olacak. Sesimizi çıkarmadığımız konularda üzerimize gelen, bizi yönlendirmeye çalışanlar her zamankinden daha çok stres yaratabilir. Üzerimizdeki direkt ya da dolaylı etkiler sebebiyle yapmak zorunda kaldıklarımız da öyle.

Yarın kesinleşecek Venüs Uranüs kavuşum etkileri negatif açıdan bu saatlerde çok daha etkili olabilir. İnceldiği yerden kopsun tepkileri ya da bunu yapamamanın yaratacağı gergin ve hırçın haller otokontrol gerektiriyor.

11 Haziran 2022 CUMARTESİ
Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Yarın kesinleşecek Venüs Uranüs kavuşumu ile ilgili etkileri yoğun olarak hissedeceğimiz nitelikte bir gün olacak. Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatleri. Değişik bir şeyler yapma, farklı keyifler tatma, rutinden çıkıp yorulmadan yapacağımız işlerle uğraşma, estetik ve güzellik konularına yoğunlaşma adına isteğimiz fazla bugün. Bir yerde bekleyen ve yapılması gereken işler diğer yanda da bunları yapmamak adına üreteceğimiz uğraşlar. Sıkı sorumluluklar ve bekleneni yapma çabası da her zamankinden daha çok yorucu olacak. Olmazsa olmazlarınıza aman dikkat. Bir de geç saatlerde planların değişmesine vesile olacak nitelikte gelişmeler yaşanabilir. Şaşırtıcı, ani patlak veren, hızlıca çözüm üretilmesi beklenen, manevra kabiliyetinin işe yarayacağı durumların ortasında kalabiliriz. Beklenmedik olaylar ve haberler ilk planın çöp olmasına sebep olabilir.

12 Haziran 2022 PAZAR
Ay Akrep burcunda olacak. Venüs Uranüs kavuşumu eşliğinde bir Pazar günü. Sabah saatlerinde mecburiyetlerden ve sıkıcı sorumluluklardan kaçmak isteyeceğiz. Yapmamız gerekenlere değil de yapmayı gerçekten istediğimiz işlere yönelmeyi tercih edeceğiz.  Günün ilk yarısı hesap ettiğimiz şeylerin aksaması, planın dışına çıkmak gerekliliği ve beklenmedik gelişmelerin gerginliği ile geçecek. Bireysel planlar veya bunların arzusu işbirliği ve ilişki dengelerini bozabilir.  Gün ortası ve sonrasında zaman geçmek bilmiyor durumları yaşanabilir. Engeller ve gecikmeler sebebiyle stresimiz artabilir.  Yeteri kadar olmayan her şey her zamankinden daha çok yoksun hissettirecek. Ya da böyle düşündüğümüz şeylerle yüzleşmek eksiği telafi etmek durumunda kalacağız. İlerleyen saatler ve akşam saatleri çok daha akıcı toparlayıcı olacak.  Mücadele ve inanç isteyen iş ve uğraşlar, konsantre olmayı gerektiren işler, şartları zorlamayı ve enerjimizi konsantre bir şekilde kullanmayı gerektiren konular gündemde olacak . Kararlılık, odaklanma, istek ve ihtiyaçları net ve etkileyici bir şekilde ifade etme şansı artmış olacak. Bugünün özellikle ikinci yarısı önümüzdeki haftanın gündem maddelerini, uğraştıracak konularını, alınması gereken tedbir noktalarını, toparlanması gereken meselelerini, sorumluluk gerektiren maddelerini, aşılması gereken engellerini, mücadele edilmesi beklenen ana başlıklarını belirleyecek. Daha doğrusu sinyal alınmış olacak.  O sinyali okuyabilen için.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.