6 Mart 2023 Haftası – Günlük

6 Mart 2023 PAZARTESİ
Önemli ve şaşırtıcı gelişmelerin yaşanabileceği, üzerinde çalışıp yoğunlaştığımız konularda net tabloların görünür olacağı nitelikte bir gün ile haftaya başlıyoruz. Sabah saatleri itibariyle bir şeyleri yoluna sokma, planları çalıştırma, yapılacaklar listesini tamamlama, temizlik, düzen adına çaba sarf etme eğiliminde olacağız. Yerleri değişen şeyleri düzenlemek, işlevsel olmayanın temizliği, işe yararlık açısından daha çok fayda sağlayacak ve daha çok verim alacağımız şartların sağlanması adına kıymetli bir gün.  Bugün olana ya da olmayana, hazırlık yaptığımız ya da sürprizlerle gelene hızlıca adaptasyon ve hemen hızlıca bir yol haritası çizerek yola çıkmak önemli.

7 Mart 2023 SALI
Dolunayın, Satürn Balık burcu geçişinin eş zamanlı yaşanacağı önemli bir gün. Hem gerginlikler hem de stres dozunu artıran gelişmeler söz konusu olabilir.
Bu dolunay  pek çok hızlı ve plansız, beklenmedik, zamansız, dengesiz, dengeleri bozan, yeni dengeler yaratan gelişmenin, düzenlemenin, değişimin tetikçisi olacak. Biten geri dönmemek üzere, gelen de belki de gitmemek üzere gelecek. Ezber bozan, taşların yeniden dizilmesine, kartların yeniden dağıtılmasına vesile olan durumlar yaşanabilir. Ayrışmaların da birleşmelerin de çok keskin olacağız, hızlıca el sıkışmaların, ani yol ayrımlarını gündeme oturacağı zamanlar bunlar. Bazen böyle oluyor hayatımızda da… eğer bizim önümüzde başka bir yol mukadder hale gelmişse, gitmesi gereken gidip o koltuk gelmesi gerekene hizmet edecek şekilde boşalıyor.
Geçen haftanın gündeminde “iyi şeyler oluyor ama bunlar kaygı verici düşüncelere ve her zamankinden daha planlı ve programlı hareket etmeye vesile oluyor” dedirten şeyler vardı. Şimdi artık dolunay ile birlikte tablo tamamen netleşiyor. Saflar belli oluyor. Her şey yeni yerine oturuyor. Eğer biz istemişsek bu değişimi yaratacak aksiyonu alabiliyoruz. Eğer irademizi o yönde kullanabilmişsek rüzgarın değişen yönünü lehimize çevirebiliriz. Yapacağımız bir hamle her şeyi yeniden değiştirip maç burada döndü dedirtebilir.
Hafta başında Güneş Uranüs sekstili etkili olacak.  Dolunay haritasının da ana gündemini işaret eden transitlerden biri bu. Bizi yoran, kısıtalayan, engel koyan, manevra alanı bırakmayan her ne ya da kim varsa ondan özgürleşmek adına atılacak adımlar söz konusu olabilir. Farklı bir konuda kendimizi deneyimlemek farklı bir alanda da yol almak, tebdili mekan yaratmak, başka türlü bir yola girmek, değişik bir özelliği keşfetmek, daha önce gündeme gelmeyen kişilerin ya da konuların gündeme oturması gibi şeyler yaşanabilir.

8 Mart 2023 ÇARŞAMBA
Dağınıklık ve dalgınlık etkisiyle yaşanabilecek aksaklıklar, sorunlar ile başlıyoruz güne. Detayların, ayrıntıların içinde kaybolma, neye odaklanmamız gerektiğini tespit edememe riski mevcut. Planlı hareket etme ihtiyacı var ancak ne yazık ki plana uymak bu sabah çok kolay olmayacak. Öğleden sonra ha gayret diyeceğiz. Önemli ve işe yarar düzenlemeler, hem mekanları hem de yapılması gerekenler listesini güzelce temizlemek için ideal olabilir. Zor gibi görünen şeylerin altından kalkabilme potansiyeli artacak. Ancak yeni bir şeye girişmektense yarım kalanı hep listede duranı hedefe koymak daha çok işe yarayacak. Akşam saatlerinde keyifli vakit geçirmek, iş birliği ile hareket etmek, işi, sorumlulukları, güzellikleri, bedelleri, sorunları, kazançları birileriyle paylaşma ihtiyacı artacak.

9 Mart 2023 PERŞEMBE
Gün içinde genel olarak hedeften uzaklaşma riski veren dağınıklıklar ya da gündem değişiklikleri söz konusu. Niyet ettiklerimizi yapamamak, kendimizi istediğimiz gibi ifade edememek durumları yaşanabilir. Elle tutulur gözle görülür sonuçlar elde etmekte zorlanacağımız bir gün. İyi ilişkiler eşliğinde ve sosyal becerilerimizle, diploması ve iş birliği ile her şeyi kotarmak isteyeceğiz. Aşırı tavizkar tavırlar elde ettiklerimizin değerini düşürebilir. Kontrolsüz olan şeyler baş ağrıtabilir. Hayır diyemediğimiz için taahhüt ettiğimiz her şey sonradan sıkıntı doğurabilir. Abartılı olan ya da fazla iyimserlikten ya da uyum sağlama mecburiyetinden zarar görme eğilimindeyiz.

10 Mart 2023 CUMA
Sabah saatlerinde kolaya kaçan, savuşturan, geçiştiren, işleri yorulmadan halletmeye çalışan, hatta yorucu işlerle değil de keyifli şeylerle meşgul olmak isteyen haller söz konusu olacak. Harcama, sosyal ortamlarda fazla zaman geçirme, zamanı verimli değerlendiremeyip çarçur etme eğiliminde olacağız. Samimiyetsiz ortamlar da keyif kaçırabilir. Gün ortası ve sonrasında olaylar hızlanacak, her ne ile uğraşırsak uğraşalım motivasyon aratacak. Ancak bu kez de hızlı hareketin ve talaşın yaratacağı aksaklıklar karşımıza çıkacak. Enerjimizi neye harcadığımıza, buna ihtiyacımız olup olmadığına bakmak gerekecek.

11 Mart 2023 CUMARTESİ
İlişkileri ve keyifli ortamları besleyecek planlar için güzel bir gün. Üretilen fikirler, bakış açısı veren konuşmalar, öğrendiğimiz yeni bilgiler için de güzel etkiler var günün genelinde. Farklı şeylerle uğraşmak, içinde bulunduğumuz duruma, ortama, ilişkilere renk katmak için güzel bir gün.

12 Mart 2023 PAZAR

Sabah saatlerinde özellikle olmak üzere pek çok açıdan akıcı gelişmeler yaşanacak bugün. Önemli konuşmalar, anlaşma ve fikir birliği yapmayı sağlayacak ortamlar, ikna edici durumlar, aklımızdakini, gönlümüzden geçeni, niyetimizi etkin biçimde ifade etmeyi kolaylaştıracak her türlü fırsat değerlendirilebilir. Şubat sonundan bu yana etkili olan Jüpiter Kiron kavuşumu bugün kesinleşecek. Askeri konular, sağlık ile ilgili gelişmeler, astrolojiyi ilgilendiren durumlar söz konusu olabilir bu etkiler altında iken.  İyilik ve yara açan büyük kötülükler arasında kalmak da söz konusu olabilir. Ya da büyük yaralar açmış olan bir mesele ile tekrar yüzleşmek gerekebilir. Toplumsal olarak iz bırakmış hikayelerin bir kez daha korkutucu etkileri yansıyabilir. Etkiler 17 Mart’ a kadar devam edecek. Bu etkiler altında iken bilginin, gerçek ve temiz inancın, gelişim ve ilerleme sağlayacağı her türlü etik, ahlaki unsurun faydasını, şifasını görebiliriz.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.