8 Ağustos 2022 Haftasına Dair Notlar

***GÜNEŞ KİRON ÜÇGEN AÇISI ile başlıyoruz haftaya. Sağlık adına fayda sağlayan, şifalandırıcı etkilerin devrede olacağı, hem fiziksel açıdan iyileştiren hem de duygusal açıdan bir şeylerin telafisini yapma şansı  veren etkiler söz konusu olacak özellikle haftanın ilk gününde.
***Salı sabah saatlerinde kesinleşecek VENÜS PLÜTON KARŞIT AÇISI haftanın ilk yarısında etkili olacak. Bu transitin etkisinde genel olarak aşk, ilişkiler, para ile bağlantılı meseleler stres altındadır. Hem özel hem de sosyal ilişkilerde bu strese bağlı patlamalar, karşılıklı direnç ve çatışma, kontrol edilmemiş dürtüsel tepkiler verme gibi riskler var ne yazık ki. Kıskanç, şüpheci, baskıcı, aşırı sahiplenici ve karşısındakini ya da şartları zorlayıcı tavırlar söz konusu olabilir. Kontrol eden, gücünü kanıtlamak, etki yaratmak adına her yolu deneyen, manipüle edip istediği noktaya getirmeye çalışan, hayırdan anlamayan, baskı ve gerginlik malzemesi yaratan tipler göreceğiz etrafta ya da yakınlarımızda. Zaten yıpranmış nitelikteki ilişkiler ya değişecek ya da bitecek bir noktaya gelebilir. Garanti olarak gördüğümüz kişilerde ve ilişkilerde yaşanana değişim bizim tüm planları yeniden yapmamızı gerektirebilir. Ya da biz zaten oyunun kartlarını yeniden dağıtmayı seçebiliriz. Yatırımsal kararlar vermek, aklı başında ilişkilere adım atmak ve mevcut ilişkimiz ile ilgili bir karara varmak için elverişli olmayabilir bu etkiler. Genel olarak tüm ikili ve sosyal ilişkilerin içinde sataşmalı, damarına basan, karşısındakini kavga ortamına çekmeye çalışan, baskının dozunu artıran durumlar yaşanabilir. Yenmek ve yenilmek, baş eğmek ve dize getirmek, sen görürsün içerikli karşılık verme eğilimleri yapıcı değil de yıkıcı etki yaratacaktır. Tabi ki olmasın diye söylüyorum😊
***Çarşamba-Cuma günleri arasında GÜNEŞ’İN AD VE URANÜS ile kare açısı etkili olacak. Güneş bunun devamında hafta sonu Satürn karşıtlığına ilerleyecek. Otoritenin, otorite altında olanın, kural koyanın ve kurallara, sınırlara maruz kalanın arasında bir çekişme hikayesi var bu haftanın gündeminde. Hem düzen kurmak, hem var olan düzeni yürütmek, istikrar sağlamak ve dengede kalmak kolay olmayacak. Bu nedenle önemli başvuru, girişim, karar ve adımlar için çok uygun görünmüyor haftanın gökyüzü etkileri. Öngörülemez doğal olarak da tedbir alınamaz durumlar söz konusu olabilir. Bireysel değil de daha büyüne bakan ve bütünle hareket edebilen yaklaşımlar çok daha yapılandırıcı olacak.
***Perşembe günü VENÜS ASLAN BURCUNA geçecek. İkili ve sosyal ilişkilerimizi, aşk hayatımızı, para olan bağımızı ve hayattan keyif aldığımız konuları ilgilendiren Venüs bu süreç zarfında biraz bu tip konularda beklentiyi yüksek tutma noktasına taşır. Yani beğenilme ve el üstünde tutulma ihtiyacımız artar. Sıcak ve samimi ilişkiler, eğlenceli ortamlar, sosyal hayatın canlanması gibi durumlar yaşanabilir bu dönemde.  Sanatsal yaratıcılıkta da bir artış söz konusu olabilir. Genel olarak bizi mutlu ve tatmin eden dünyevi şeylerde biraz daha fazla lüks ihtiyacımız baş gösterir. Tatil planları, davetler, organizasyonlar ve eğlenceli ortamlar, konserler için ideal denilebilecek eğlenceli bir süreçtir.
***Haftanın ikinci yarısında MARS NEPTÜN SEKSTİLİ de etkili olacak.  (Perşembe günü kesinleşecek) Bu transit etkisiyle, çevremizdekilere, bizim dışımızda olan bitene karşı her zamankinden daha duyarlı olma eğilimi söz konusu.
Birilerine, bir amaca destek sağlayacak aktivitelerde bulunmak, enerjimizi manevi açıdan da tatmin sağlayacak işlere yönlendirmek isteyeceğiz. Gücü ve motivasyonu sağlayacak olan şeyler, dünyevi hırslardan ziyade bu içerikteki konular olacaktır. Yapılan bir iyiliğin bir yerlerde şifa yaratması bizi motive eder.  Bu transit aynı zamanda bir şeyleri geride bırakma, affetme ya da bir kırgınlığı geride bırakma adına harekete geçme, buna cesaret gösterme adına da etkili olabilir.
Salt maddesel dünyaya dair ya da dünyevi amaçlar doğrultusunda hedefler belirlemek ve planlanmış hedeflerde radikal adımlar atmak için çok uygun olmayabilir. Zira Marsın kararlı ve öne atılmayı bekleyen enerjisinin önünde eğer hedefte bir ruhsal tatmin sağlayacak mana yok ise motivasyon dağılabilir.
***Cuma günü KOVA BURCUNDA BİR DOLUNAY gerçekleşecek. Durduran, engelleyen, sınırlandıran, mecburiyetler yükleyen, gayret etmeyi gerektiren, keyif veren değil de bireysel, sosyal ya da toplumsal manada sorumluluk yükleyen gelişmeler tetiklenecek.  Önemsediğimiz bir konuda ne ile karşı karşıya olduğumuzu görme, neye ulaştığımız ile, gerçeklerle yüzleşme teması var. Toplumsal kısıtlamalar, kurallar, hedefler, yapılanmalar ve bu içerikteki şeylerin ilan edilmesi v.b. şeyler yaşanabilir. Toplumu ilgilendiren meselelerde dayatma içeren yaklaşımlar, korku, endişe yaratabilecek ve belki de bunu kullanarak yapılabilecek dayatmalar söz konusu olabilir. Ülkemiz haritasında bunun finansal merkezde bazı gelişmeleri tetikleyeceğini söyleyebiliriz.
***Hafta sonu GÜNEŞ SATÜRN KARŞIT AÇISI , MARS PLÜTON ÜÇGENİ kesinleşecek. Güç katan ve mücadele isteyen konular gündeme gelebilir. Bunlara yetememenin kaygısı ya da hız kazandırmayı istediğimiz şeylerle alakalı gecikme ve engellemeler söz konusu olabilir.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.