9 Mayıs 2022 Haftası – Günlük

Youtube kanalımdan haftanın yorumlarını izlemek isterseniz diye bağlantıyı şuraya bırakayım. Abone olursanız yeni tüm yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yazılı yorumlar için de sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz. 

9 Mayıs 2022 PAZARTESİ
Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Ay hafta sonu kesinleşecek olan Güneş-Satürn kare açısını çalıştıracak. Yol almakta, istediğimiz hızı yakalamakta, beklediğimiz onayı, kabulü görmekte, yeterli hissetmekte zorlanacağımız bir gün. Engel ve gecikmeler, durduran gelişmeler söz konusu olabilir. Ancak engellerin yıldırmadığı, kısa vadeli değil de uzun vadeye hizmet edecek sabrı ve istikrarlı gayreti gösterebilenlerin başarıya ulaşabileceği durumlar var bu haftanın hikayesinde.  Bastırdığımız ihtiyaçlar, beklentiler, zaten çok sabır gösterdiğimiz hedefler, bunlara ulaşamamanın kaygısı giderek artan dozda hissedilebilir. Kendimizi adadığımız plan, proje ve hedeflere ya da belki de kişilere dair bir miktar karamsarlık da yaşanabilir bu etkiler altında iken. Saat 15:38 sonrasında Ay açısız olacak. Akşam saatlerinde bize kendimizi iyi hissettiren, ihtiyacımız olan, beslendiğimiz her ne ise ona odaklanmak iyi gelebilir.

10 Mayıs 2022 SALI
Ay Başak burcunda olacak. Günün ilk yarısında iletişim problemleri, eleştirel yaklaşımlardan kaynaklanan gerginlikler, inatlaşmalar, aklını, fikrini, kendi doğrusunu kabul ettirme çabası ile ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar söz konusu olabilir.  Detaylara dalmaktan kaynaklanan sorunlar, sivri ifadeler, karşısındakini düzeltmeye meyilli yaklaşımlar sebebiyle yaşanacak stres yorucu olabilir.  Parçalarla ve plan, programlama işleriyle, hesap kitap içerikli işlerle, derleme, düzenleme çabalarıyla, yarım işleri tamamlama, yapılacaklar listesini temizlemeyle değerlendirebiliriz günü.

11 Mayıs 2022 ÇARŞAMBA
Ay Başak burcunda olacak. Hareketli ve pek çok şeyi aynı anda düzenleme ihtiyacında olacağımız bir gün. Sabah erken saatlerde planlama ve organizasyon konusunda zorlanabiliriz. Planın dışında yapılacak işler bizim günlük planımızı değiştirmemizi gerektirebilir. Gün ortası çatışma ve anlaşmazlıklar, acelecilik ve tolerans eksikliğinden kaynaklanacak sorunlar söz konusu olabilir. Agresyon, öfke ve tepkisel haller, kaza ve sakarlıkların riski olacak.
Akşam saatleri yapıcı, onarıcı, akıcı, anlaşma ve uzlaşma ortamlarını kolaylaştıran etkiler söz konusu. Geç saatler yanılma ve dağılma riski var. Önemli işleri geç saatlere bırakmamak lazım.
Bugün Jüpiter Koç burcuna geçiyor. Konu ile ilgili detayları haftalık yorumlarımda ve youtube videolarımda bulabilirsiniz.
Burçlara etkisinin linkini buradan paylaşıyorum.

12 Mayıs 2022 PERŞEMBE
Ay saat 09:34 e kadar Başak burcunda ve 06:59 ile bu saat arasında açısız olacak. Sonrasında Terazi burcuna geçecek. İlişkiler, denge konusu ve uzlaşma ihtiyacı gündemde olacak. Sabah erken saatlerin aynı anda pek çok şeyi toparlama gücü veren gayreti sonrasında günün ilk yarısı sanki hiçbir şey için acelemiz yokmuş gibi davranma eğiliminde olabiliriz. Kolaya kaçan, tembelleşen, sorumlulukları aksatan bir rehavet söz konusu olacak. “Nasıl olsa” diyen yaklaşımlar risk yaratacak. Günün ikinci yarısında iyi ilişkiler ve etkili iletişim, sosyal yönümüz ile pek çok işimizi kolaylıkla halletme şansı bulacağız. Anlaşma ve keyifle yol alma, uzlaşıp el birliği ile hareket etme istediğiniz görüşmeler ve işler için günün ikinci yarısını tercih edebilirsiniz.

13 Mayıs 2022 CUMA
Ay Terazi burcunda olacak. Haftanın bugün dahil geri kalanında yeni deneyimler için, ya da daha önce yaptığımızı her zamankinden farklı şekilde yürütmek, uygulamak için fırsat bulacağız. Yeni ortamlar, yeni kişiler, farklı sosyal ortamlar, ilk kez deneyimleyeceğimiz anlaşmalar gündeme gelebilir. Özellikle günün ikinci yarısı bu açıdan değerlendirilebilir. Günün ilk yarısında fiziksel zarar, iletişim sırasında eski bir sorunun bir vesile ile tekrar gündeme gelmesi, bizi yoran zafiyetletlerimizle bir vesile ile yüzleşmek zorunda kalma durumu yaşanabilir. Fiziksel olarak da zarar görme riski var bu zaman diliminde. hafta boyunca durakta olan Merkür retrosu bugün itibariyle başlayacak.

14 Mayıs 2022 CUMARTESİ
Ay günün ilk yarısında Terazi burcunda ve 11:07-13:33 arasında açısız olacak. Gergin bir sabah. Baskı altında ya da yönlendiriliyor hissedeceğiz. Zorlama durumlar, inatlaştığımız ya da direnç gördüğümüz gösterdiğimiz durumlar yorucu olacak. Hayır demekte zorlandığımız, her şey süt liman, yolunda, dengesinde aksın diye beklediğimiz, buna hizmet eder nitelikte davrandığımız, gerçek tepkilerimizi bastırdığımız için kendimizi sıkışmış hissedebiliriz. Günün ikinci yarısı niyet ettiğimiz, karar verdiğimiz, inandığımız işlere dair mücadele eden motivasyonumuz yüksek olacak.

15 Mayıs 2022 PAZAR
Ay Akrep burcunda olacak. Gün ortasında planlamadığımız gelişmeler, hazırlıklı olmadığımız, birden patlak veren durumlar sebebiyle gerginlik söz konusu olabilir.  Gayret etmek, zorlukların üstesinden gelmek adına organize olmak, esnek davranabilmek önemli. Uzun vadeli hedefler, idealler bir vesile ile gündeme gelebilir. Ulaşılabilirlik konusu eğer biz gerçekten istemişsek ve çaba ortaya koyabilmişsek ya da bunu taahhüt edebilecek gücü kendimizde bulabiliyorsak netleşecek önümüzde.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Tüm yazı ve yorumlarıma ulaşmak için
http://astrokarmik.com/yorumlar/

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://astrokarmik.com/danismanlik-hizmetleri/

Astroloji Eğitimi Almak için
http://astrokarmik.com/astroloji-egitimi/

Spotify de takip etmek için
https://open.spotify.com/show/3eCkFqH

Apple podcast için
https://podcasts.apple.com/us/podcast

İnstagram 
https://www.instagram.com/astrofm_fel… https://www.instagram.com/astrokarmik/

Twitter
https://twitter.com/astrokarmik

Facebook
https://www.facebook.com/astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.