10 Aralık 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 10-16 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

10-16 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta 13 Aralık tarihinde Merkür Yay burcuna geçecek.
Hafta sonu etkili olacak Venüs Satürn destek açısı da bu haftanın güzel etkileri arasında. Genel itibariyle aksaklıklarından çok destek faktörleri daha ön planda bu hafta.
Özellikle hafta sonu mevcut iş ve ilişkilerde stabilizasyon, sağlamlaştırma, genel itibariyle daha olgun ve istikrarlı hareket edebilme eğilim olacak. Dalgalı denizlere, inişli çıkışlı gerginliklere iyi gelecek.

10 Aralık 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Resmi işler, başarı ve takdir beklentili gayretler, yaptıklarımızın sonucunda somut ve getiri beklediğimiz uğraşlar, finansal konular, organizasyon ve sorumluluk gerektiren meseleler günün öncelikli gündem maddeleri.  Haftaya sıkı başlıyoruz da diyebiliriz. Disiplinli hareket etmek, program yapıp uygulayıcısı olmak, istikrarlı şekilde gayret eden üzerine düşeni yapan haller günün verimini artıracak.
Sabah saatlerinde özellikle az zamanda çok iş üretme, zor işlerin üstesinden gelebilme ihtimali daha fazla olacak. Mücadele edilmesi gereken işler ve kişiler karşımızda olacak. Olayları inatlaşmaya vardırmadıysak her açıdan şartları biraz zorlamak iyi gelebilir. Yorulduğumuzda adım atmaya devam etmek hali varılan noktayı kaliteli hale getiriyor 😊
Günün büyük çoğunluğu çaba ve görevlerle geçecek.
Öğleden sonrası ve akşam saatleri, daha önce yaşanmış bir tecrübenin yeni deneyimde işe yaraması, bir tavsiyeye kulak vermenin artıları, kronikleşmiş problemlerimizin çaresini görebilme şansı artmış olacak. Bu saatler ayrıca almaya alışık olduğumuz bir desteğin gelmemesi ve işin başa düşmesi sonucunda yaşanacak tatmin için tetikleyici. Konuşarak halledilecek ancak konuşmadığımız için ağdalaşmış problemlerin dile gelmesi, çözümün yaratılması, özürler dilenmesi, bir şeyleri düzeltmeye yönelik olan niyetin ciddiyetle dile getirilmesi için elverişli saatlerdeyiz.

11 Aralık 2018 SALI

Ay saat 02:39 sonrasında Kova burcunda olacak. Geçtiğimiz iki güne göre çok daha fazla sosyalleşme ihtiyacı duyacağımız, insanlarla bir arada hareket edip ortak hedefler belirlemekten, aynı kafada olduğumuz kişilerle vakit geçirmekten, arkadaşlarımıza zaman ayırmaktan keyif alacağımız bir gün. Bugün etrafımızda aklını mantığını kullanan ve bilgisi olan kişilerin var olmasına ihtiyaç duyacağız. Yenilikçi bakış açılarının eğer düzeyli yürütebilmişsek muhalefet eden konuşma ve fikir ayrılıklarının faydasını göreceğiz.
Öğleye doğru ve gün ortası günün en yorucu zaman dilimi. Hem iş hem de özel ilişkilerimizde olası gerginlikler, inatlaşma ve çekişmeler, bir ortamda mecburen bulunma ve birlikte olmak istemediğimiz insanlara zaman ayırmak durumunda kalma, çekişmeli ortamlarda bulunma, samimiyetsiz bulduğumuz ortamların gerginliği yorucu ve yıpratıcı olabilir.
Ancak öğleden sonrası ve akşam saatleri oldukça rahatlatıcı görünüyor. Yeni iş ve girişimler için, bilgiyi çoğaltmayı hedeflediğiniz işlerin niyeti ya da adımı için elverişli olacak. Hem sizde olanı çoğaltmak, geliştirmek için hem de sizde olanla diğer insanlarınkini çoğaltmak, geliştirmek için destekleyici.
Karşılığında, maddi, manevi açıdan kazanç görmeyi hedeflediğiniz girişimler için uygun olabilir. Değerlendirilebilir.

12 Aralık 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Kova burcunda seyrine devam edecek. Etrafımızda aynı dilden konuşacağımız insanların olması bugün bize iyi gelecek. Bilgiyi çoğaltmak, yeni bakış açıları kazanmak, değişik düşünmek ve alternatifler yaratmak bugün yapmaktan keyif alacağımız şeyler. Bilgi, bilimsellik ve teknoloji içeren şeylere meyledeceğiz. Grup çalışmaları, ekip ruhunu canlandıracağımız şeyler, yarenlik edeceğimiz kişilere zaman ayırmak için elverişli bir gün. Günün tamamı değerlendirebilir nitelikte. Ancak özellikle günün ikinci yarısı çok daha kaliteli zaman geçirme şansımız var. İkili ve sosyal ilişkilerde denge ve uyum, önemli görüme ve girişimlerden yana destek, ortamdan ve kişilerden keyif alma, karşılıklı fayda sağlama ihtimali artmış olacak. Pek çok açıdan güzel ve destek bir gün.

13 Aralık 2018 PERŞEMBE

Ay öğleden sonra saatlerine kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek. Değişiklik ihtiyacına hizmet eden, farklı bir şeyler deneyimleyeceğimiz, yeni fikirlerle buluşacağımız ve bunun faydasını göreceğimiz, bakış açımızı değiştirecek rehberlerle yolumuzun kesişeceği nitelikte bir gün olacak. Saat 13:19 ile 15:39 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Balık burcuna geçecek. Bu zaman dilimine kadar günün ilk yarısı yine pek çok açıdan değerlendirilebilir nitelikte. Verim alma şansının arttığı bir haftadayız zaten. İşte bu zaman dilimi de buna hizmet ediyor.
Öğleden sonra ve akşam saatleri duygusal hassasiyetler ve tepkiler artmış olacak. Yanlış anlaşılma, kırgınlıklar, alınganlıklar açısından riski zamanlar. Önemli görüşme, talep ve girişimler için pek elverişli olmayacaktır. Çatışmacı ya da öyle algılanan bir iletişim tarzı duygusal olarak yıpratıcı olabilir. Karar ve tepkiler de objektiflikten uzak olacak. Vermemekte fayda var. Sukunete hizmet edecek aktiviteler iyi gelebilir.

 

...
Devamını oku...02 Aralık 2018, Pazar

AstroKarmik ile 3-9 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

3-9 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Yay burcunda bir yeniay yaşayacağımız bir haftaya giriyoruz. Bu yeniay her ay yaşadığımız harekete geçme ihtiyacını bir kez daha ortaya çıkaracak. Yay burcunun coşkusu yeniaya değer katacak mutlaka. Ancak bunun yanında Yeniay ile birlikte gökyüzünde etkili olan aslında haftanın tamamında hissedilecek olan Mars-Neptün kavuşumu da hızlı, hesap edilmemiş, dürtüsel hareket ve girişimlerin yaş tahtaya basma etkisi yaratabileceğini düşündürüyor. Bu etkiler aynı zamanda bir hevesle kendimizi ortaya attığımız bir yolda erken vazgeçmeler, kararın arkasında duramama hali ya da yol haritasında kaotik durumlar yaşanabileceğini işaret ediyor.
 
Geçen hafta bu konudan bahsetmiştim. Hatırlatmak gerekirse; Mars Neptün kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek yeniay ile birlikte;
 
Hedef belirlemede zorlanma, hedeflerin şaşması, önümüzü net görememe, kafa karışıklıkları, neye inanacağını-güveneceğini bilememe, özgüven ve kararlılık eksilten durum ve kişilerle karşılaşma, yanılma, aldanma, aldatılma ya da kandırılma mevzuları, çok heves ettiğimiz bir şeyle ilgili motivasyonların azalması, aslında belki de bir konuda boşa kürek çektiğimizi fark etme hali, daha kötüsü bunu fark edemediğimiz bir şeylerin peşinden gitmeye devam etme v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Genel olarak agresyonun yükselmesi ve bunu aslında hiç hak etmeyen birilerine yansıtma, yanlış anlaşılmaların doğuracağı tepkiler ve bu tepkilerin yaratacağı kırgınlıklar da yaşanabilir.
Hızlıca verilen tepkiler, varılan yargılar, dürtüsel ve kontrolsüz alınan kararlar pek çok kişi açısından zarar verici olabilir.
“demiştim geçen hafta.
 
İşte bu hafta, Cuma günü gerçekleşecek yeniay öncesinde de Neptün etkisindeyiz yeniay ile sonrasında atacağımız ya da atmaya niyet edeceğimiz adımlarda da…
Puslu, buğulu, netliğin azaldığı, yolun detaylarını görmekte ve güven veren sağlam adımlar atmakta zorlanacağımız, güvendiğimiz bir şeylerin ya da birilerinin bizi yarı yolda bırakabileceği, ya da bizim yolun başında heves kaybı yaşayabileceğimiz, aldığımız yoldan da tatmin olmakta zorlanacağımız bir hafta olacak.
 
Genel olarak objektif kararlar vermenin kolay olmayacağı etkiler bunlar. Yanılma, aldanma, enerji ve motivasyon düşüklüğü, gönüllü ya da zorunlu fedakarlıklar ön planda. Güvendiğimiz dağlara karlar yağması, boşa emek sarf ettiğimizi hissetme, bu inanç doğrultusunda bazı ideallerden vazgeçme, hayal kırıklıkları yaşama ya da bir şeyleri geride bırakma ihtiyacıyla yüzleşme v.b. şeyler söz konusu olabilir. Hafta boyunca Güneş ve Ay, yapacağı açılarla Mars-Neptün kavuşumunu tetikleyecek.
 
Dikkatli, tedbirli olmamız, objektiflikten, gerçekçi bakış açısından ayrılmamamız gereken günler bunlar.
Bunun yanında yanıltıcı dış faktör ve kişilerin tuzağına düşmemek, sınırları bilebilmek, fedakarlıkların ölçüsünü kaçırmamak, vermek söz konusu olduğunda bunu neye hizmet edecek şekilde ve gerçekten bir faydaya karşılık mı yapıyoruz görebilmek önemli. Yeniay öncesindeki günler, zaten bir şeyleri geride bırakma ya da egomuza rağmen bir şeyleri kabullenme, gerçekten de bazı fedakarlıklara hizmet edecek salıvermeler, arınma ve sadeleşmelere, affediş ve akışa bırakışlara hizmet eden nitelikte. 

Bu arada güzel haberler de verelim. Bu hafta, 17 Kasım 2018 de başlayan Merkür geri hareketi de sona eriyor. Hemen yeniay öncesinde. Ancak Merkür’ün yeniay haritasında henüz durağan pozisyonda olduğunu ve bunun riskli karar ve adımları getirebileceğini de göz ardı etmemek önemli.

...
Devamını oku...25 Kasım 2018, Pazar

AstroKarmik ile 26 Kasım-2 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

26 Kasım-2 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Pazartesi günü Güneş Jüpiter kavuşumu ile haftaya başlayacağız.
Ancak bunun yanında haftanın ilk gününde Mars-Merkür kare açısı da günün tamamında çok etkili olacak.
Güneş Jüpiter kavuşumunu eğer ölçülü bir biçimde kullanmışsak, bu etkiler altındayken özgüvenimizin artmış olacağı belli...
• Kişisel olarak baktığımızda fırsatlara her zamankinden açık olma,
• Motivasyon ve iyimserlik gerektiren işlere girişme,
• Potansiyellerimizi fark etme ve bunları ifade edebilecek ortam bulma,
• Otorite figürleriyle destekleşme ve beklenen faydayı talep edip alabilme,
• Yeteneklerimizi ortaya koyabilme,
• Gelişim imkanlarını yaratma ve kullanabilme,
• Hayatın geniş imkanlarını ve evrensel bollukta payımıza düşeni rahatlıkla görüp alabilme durumu söz konusu olabiliyor.
Bu transitin handikaplı etkileri kendini olması gerektiğinden daha fazla ön plana çıkarma, sınırını, ölçüyü bilememe, aşırı iyimserlik, abartılı tepkiler, boyumuzu aşacak işlere girişme, arkasını doldurmakta zorlanacağımız vaatlerin altına imza atma, riskli durumların neden ve sonuçlarını görmekte zorlanma olabilir.
 
***Merkür Mars kare açısı etkisi ile yine haftanın ilk gününde hızlıca verilen karar ve tepkiler, sert sivri ifadeler söz konusu olabilir.
Tartışmalar, sabırsızlık ve kontrolsüz söz ve hareketler nedeniyle zarara uğrama, fikir çatışmaları, sakarlık ve kazalar, iğnelemeler, alttan almayan hatta üste çıkmak için çaba gösteren inatlaşmalar söz konusu olabilir. Bu etki altındayken birden söylenmemiş söz kalmasın, içimize attığımız kızgınlıklar artık dile gelsin isteği duyabiliriz. Bol keseden atan tehditkar yaklaşımlar konusunda otokontrol şart.
Bir kez ağızdan çıkan lafın telafisinin her zaman çok mümkün olmadığını hatırlamakta fayda var. Unutmamak lazım dilin kemiği yok ancak kökü bizde…
 
***SALI GÜNÜ DE GÜNEŞ’İN MERKÜR İLE KAVUŞUMU VE özellikle günün ikinci yarısında MARS’IN SATÜRN ile destek açısı söz konusu olacak....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji