15 Eylül 2019, Pazar

AstroKarmik ile 16-22 Eylül 2019 Haftasının Yorumları

16-22 Eylül 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en güzel olayı Satürn’ün direkt harekete dönmek üzere durağanlaşması. 30 Nisan dan bu yana yaşanan ağır aksak durumların, gecikme ve problemlerin eğer gereken revizyonları yeteri kadar yapabildiysek sona ermesi ve artık önümüzü daha net görüp somut bir şeyler inşa edebilme ihtimalimiz artacak.
İlerleyen günlerde Ayın son günlerinde Satürn GAD kavuşumu kesinleşecek. Bu tarihlerde Venüs de işin içinde yer alacak. Hem tüm ikili ve sosyal ilişkiler hem de finansal konular bir şekilde masaya gelecek. Daha önce Nisan ayı ve özellikle son günlerinde, Haziran sonu ve temmuz başlarında olanlar ile alakalı yeni veya devam niteliğinde gelişmeler yaşanabilir.
Haftanın hemen tamamında etkili olan diğer transitler Cumartesi günü kesinleşecek olan JÜPİTER-NEPTÜN KARESİ ve Perşembe günü kesinleşecek olan MARS-PLÜTON ÜÇGEN açısı.
 
***Hafta başında da Venüs ve Merkür’ün Kiron ile karşıt açısı kesinleşecek.  Kırıcı tavır ve yaklaşımlardan, kırılganlıklardan, iletişimde yaşanabilecek haddini ve dozu aşan çıkışlardan kaçınmak şart.
 
***JÜPİTER NEPTÜN KARE AÇISI ile ilgili sizlerle Ocak ve Haziran aylarında paylaştığım yorumlarımı tekrar paylaşıyorum.
"""Bu transit genel olarak direnci, kararlılığı, hedefe olan bağlılığı, yapılabilirlikleri, iradi tarafı çözen bir etki yaratabilir. Mücadele edilmesi ve kararlı bir duruş sergilenmesi beklenen durumlara karşı bakış açısı fazlasıyla esneyebilir. Zorlanmalar yaşanabilir. Hedefe giderken riskleri küçümseme de olabilir. Hedefin aslında o kadar da anlamı olmadığını düşünmeye başlama da.
Sorunları görmezden gelme, aksaklıkların gerçek sebebini görememe söz konusu olabilir.
Gerçeklikten uzaklaşma ihtimali var. Buna vesile olacak durum, kişi ve deneyimlerden uzak durmak en güzeli.
Dünyevi bolluğu hedeflediğiniz iş ve ilişkilerinizde yanılgılar yaşanabilir.
Size göre kesinlikle daha iyi ve faydaya hizmet eden bir karar olduğunu düşündüğünüz bir şeye olan inancınız azalabilir.
Ya da bu tarz yeni bir görüş oluştuysa neyin fayda sağlayacağını tespit etmekte zorlandığınızdan yeni kararlarda yanılma payı içerir.
Herkes için en iyisini hedeflerken yarar sağlamayıp zarara yol açabilirsiniz....
Devamını oku...08 Eylül 2019, Pazar

AstroKarmik ile 9-15 Eylül 2019 Haftasının Yorumları

9-15 Eylül 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Cumartesi günü gerçekleşecek olan Balık burcundaki dolunay.
***Pazartesi günü etkili olacak ve sabah saatlerinde kesinleşecek olan açılar hafta başını olaylı ve dinamik bir hale getiriyor. Mars Satürn ve Merkür Plüton üçgen açıları hem cesaret ve kararlılık ve etkili fikirler ortaya koyabilme, kendimizi güçlü şekilde ifade edebilme, uzun vadeli ve kalıcılık hedeflediğimiz iş ve başarıya dair adım atabilme şansını artıracak.
Haftanın ilk günü sabah saatleri ve günün ilk yarısı, kadersel karşılaşmalar, motivasyon katan sağlam adımlar, önemli ve önem verdiğimiz uzun vadeli planların cesareti, aksiyonu söz konusu olabilir.
Önemli ve etki bırakmayı planladığınız işler ve görüşmeler tetiklenebilir.
Harekete geçirmeyi planladığınız şeyler için ideal olabilir.
Bu etkiler altında başlayacak yeni eğitim yılı için verimli ve dolu dolu bir dönem olacak diye yorum yapabiliriz. Umarım öyle olur. 😊
Düzen, ona gösterilen uyum, net ve planı programı belli olan ve önümüzü görmeyi sağlayan stratejiler hem okul ve eğitim için hem de iş ve projelerimiz için gündeme gelecek.
 
***Pazartesi günü ayrıca Salı sabah saatlerinde kesinleşecek olan Güneş-Neptün karşıt açısı da etkili olacak. Özellikle akşam saatleri Salı sabah saatlerinde kesinleşecek Güneş-Neptün karşıt açısı etkisinde dağılma, vazgeçişler, neyi beklediğini bilememe, elde ettiğinden tam olarak tatmin olamama, bir şeyleri yeteri kadar yapamayacağını düşünme, motivasyonun azalması v.b. şeyler söz konusu olabilir. Bir desteğin gelmemesi, otorite ile sorunlar, önem verdiğimiz bir kişinin bizi hayal kırıklığına uğratması, fedakarlıklar, dağılma ve belirsizlikler sebebiyle kafamızın karışması v.b. şeyler yaşanabilir.
 
***Salı günü sabah erken saatlerdeki kaotik haller öğleden önce giderek azalacak. Belki kafamızı karıştıracak durumlarla karşılaşabiliriz ya da buna vesile olacak deneyimler yaşayabiliriz. Objektiflikten uzaklaşma ve karmaşa içinde kalma, dağıldığımızı hissetme durumu da söz konusu olabilir....
Devamını oku...01 Eylül 2019, Pazar

AstroKarmik ile 2-8 Eylül 2019 Haftasının Yorumları

2-8 Eylül 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın ilk gününe Güneş Mars kavuşum etkileri ile başlıyoruz. Yeniayın etkilerini harekete geçiren şekilde yaşayabileceğiz.
Yine pazartesi günü kesinleşen Venüs Jüpiter kare açısı da aslında hafta sonundan bu yana bir şeylerin ölçüsünü kaçırma, abartılı adımlar atıp kararlar alma, harcamalar yapma eğilimi verebilir.
Pazartesi günü için genel olarak riskleri artılarından daha fazla diyebilirim.
 
Salı günü etkili olan Merkür Mars kavuşumu, hızlı kararlar, cesur konuşmalar ve iletişim trafiğinde artış, bu trafik nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklar açısından dikkat çekiyor.
Gün içinde bazı dengesizlikler ve beklenmedik durum ve gelişmeler yaşanabilir. Objektif ve gerçekçi kalmayı becerebilmişsek akşam saatleri günün en çok değerlendirilebilecek zaman dilimi.
 
Salı akşam saatleri ve Çarşamba gününün tamamı Venüs Neptün karşıt açısının etkileri söz konusu. İlişkilerde hayal kırıklıkları, yanlış anlama ve anlaşılmalar, fedakarlıklar, beklentilerin yeteri kadar karşılanamaması, kırgınlıklar, vazgeçişler v.b. şeyler yaşanabilir.
Çarşamba günü için planladığınız işlerinizde beklentiyi objektif tutmak kaydıyla 13:58 öncesini değerlendirebilirsiniz.
 
Perşembe günü etkili olan Merkür Satürn destek açısı da kalıcı karar ve niyetler, önemli konuşmalar, uzun vadeli plan ve programlar v.b. şeyler için destekleyici olabilir. İyimser düşünmenin önemi fazla ancak uzun vadeli düşünmek, tedbirli hareket etmek, yol haritası çizebilmek çok daha fazla önemli olacak.
Bugün haftanın en çok verim alacağımız ve değerlendirebileceğimiz günü.
 
Cuma gününün tamamında da Güneş Satürn destek açısı etkili olacak. Önemli konuşmalar, anlaşmalar, otorite ile yapılacak görüşmeler, uzun vadeli ve güven verecek, somut sonuç hedeflenen işler için dikkat çekiyor haftanın son iş günü.
Tedbirsiz ve ölçüsüz davranmadığımız, bir şeyleri netleştirmeyi hedeflediğimiz, aksi halde ortada fol yol yumurta yok ise ona göre hareket ettiğiniz, ilişki çatışmalarına girmediğimiz, bir şeyleri kişiselleştirmediğimiz takdirde bugün de değerlendirilebilir nitelikte.
 
Cumartesi gününün en can alıcı gökyüzü etkileri ilişkilerde güç birliği elde edebilme, birlikte bir mücadeleye niyet edip hareket edebilme şeklinde olacak. Baskıcı tutumlar, manipülasyonlar da söz konusu olabilir. Ancak bunun yanında kafa karışıklığı, dağınıklık ve iletişim aksaklıkları yaşama riski de yüksek. 13:37 sonrasında çok daha disiplinli ve çalışkan olacağız. Yaptığımız şeylerde sorumluluk bilinci ile hareket etmek fayda sağlayacak.
 
Pazar günü kesinleşen ve hafta sonunun tamamında etkili olana Güneş Jüpiter karesi tembelleşme eğilimi ya da var olanı verimli şekilde değerlendirememe riski veriyor. Aynı zamanda var olan konusunda aşırı iyimserlik ve bir şeyleri abartılı biçimde ifade etme ya da bekleme eğilimi de söz konusu olabilir bu etkiler altındayken.
Pazar günü hız kazandırmayı beklediğimiz şeylerde bazı engellerin çıkması, pürüzlerin can sıkması v.b. şeyler de söz konusu olabilir.

2 Eylül 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Terazi burcunda seyredecek. Ay bizim duygusal olarak neye daha çok ihtiyaç duyacağımızı işaret ediyor. Günün tamamında aslında zorlanmadan, çok fazla mücadele ve rekabet etmeden, çatışma yaşamadan bir şeyleri halletmek, sosyal ortamlarda kendimizi ifade etmek, denge ve uyum içinde ilişkilerimizi yürütebilmek, paylaşım halinde olabilmek en önemli ihtiyaçlarımız olacak.
Ancak ne yazık ki Ay’ın yapacağı açılar ve Güneş Mars kavuşumu etkileri bu ihtiyaçlara pek de hizmet etmeyecek. Dışa yansıyan bir aksiyon ve hız katan bir gelişme ya da harekete geçirebildiğimiz bir niyet, gayret gösteremediğimiz, motivasyon olmasına rağmen besleyemediğimiz bir hedef söz konusu ise, bir içsel gerginlik yaşanabilir.
Öğleden önce ve gün ortasında birilerinin üzerimizde yaptığı baskı ya da hayatı paylaştığımız kişiler sebebiyle üzerimizde hissettiğimiz baskı hissi her zamankinden yorucu olacak. Israrcı tavırlar, iş birliği adına yapılan baskı ve manipülasyon, bir şeylerin üzerimize fazlasıyla gelmesi söz konusu olabilir.
Biz uyum göstermeye çalışsak bile niyetimizi tam olarak anlamayanlar, susmayı ve denge adına ılımlı davranmayı yanlış değerlendirip üste çıkmaya çalışanlar, haklı haksız mücadelesine kolayca girip, tamam haklısın denildiğinde bile tatmin olmayıp içteki öfke ve kavgasını dışa yansıtanlar olabilir etrafta bolca.
Bu zaman dilimi kazalara ve ilişkilerde olabilecek yıpranmalara da davetiye çıkarabilir. Tehlike içeren ve risk oluşturabilecek her türlü deneyim, iş ve girişimden sakınmakta fayda var.
Saat 11:33 sonrasında Ay’ın herhangi bir temel açısı olmayacak.
Fiziksel olarak kendimizi koruduğumuz sürece günün geneli, spor yapmak, fiziksel olarak enerjimizi aktaracağımız şeylerle uğraşmak, iş birliği ve rekabeti bir arada yürüteceğimiz şeylerle uğraşmak, mevcut ve yolunda giden işlerimize hız kazandırmak, yola ivme katmak için elverişli olabilir.
Tatlı gıdalar, yeme içme olayları, harcama ve yatırım işleri, keyif ve eğlence niyetiyle yaptığımız şeyler, girdiğimiz ortamlar ölçüyü kaçırma ve abartılı şeyler yapma eğilimi veriyor.
Günün en önemli risklerinden biri, yapmak istediğimiz veya yapmamız beklenen o kadar şey varken boş amaçsız şeylerle ilgilenme, rahevete kapılma, verimsiz, iş plansız, zamanı yönetmekte zorlanacağımız bir şekilde günü öldürme eğilimi olabilir.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji