11 Kasım 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Kasım 2019 Haftasının Yorumları

11-17 Kasım 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek.
Bu dolunay Mars-Jüpiter sekstil açısı, Güneş Plüton sekstili ve Merkür Neptün destek açısı eşliğinde gerçekleşecek. Fırsatları avantaja dönüştürme, güç ve iş birliği adına yol alma, içimizdeki gücü fark etme, yaratıcı ve özgün şeyler ortaya çıkarmak için adım atma, girişimlerde bulunma, arınmalar yaşama, hayatımızdan bir şeyleri çıkarma ya da hayatımıza bir şeyler katmanın cesaretini gösterme ve tabi ki de bunun stresini yaşama durumu söz konusu olabilir. Yüksek volümlü etkiler barındırıyor bu dolunay. Dolunayın öncesinde ve sonrasında Ay’ın yapacağı açılar da destek niteliğinde.
Çarşamba günü kesinleşecek Venüs Neptün kare açısı da haftanın özellikle ilk yarısında oldukça etkili olacak. İlişkilerde yanlış anlaşılma ve dargınlıklar, hayal kırıklıkları ve mecburen yapılacak fedakarlıklar gündeme gelebilir.
Dolunaylar karşıtlık enerjisini, zıtlaşma ve yüzleşmeleri ve stresin yüksek doz etkilerini en yoğun şekilde yaşadığımız dönemler. Bugünler, bir şeylerin öyle ya da böyle sonucunu aldığımız, nihayete erdirdiğimiz, emeklerin karşılığı ile yüz yüze geldiğimiz zamanlar. Bekleyiş ya da beklenmeyen neticelerle buluşma hali de doğal olarak gerginlik yaratıyor.
Kişisel yaşamlarımızda ikilemler, seçim yapma ya da dengeleri bulmak adına çaba sarf etme zamanları. Uzlaşmalar her zamankinden önemli ancak zorlayıcı olabiliyor bu etkiler altında iken.
Dolunay dönemleri bir şeyleri saklı gizli kalmanın tutmanın çok kolay olmadığı deşifre zamanlarıdır. Anlaşılacağı üzere her zaman çok da keyifli şeyleri getirmiyor. Gerginliği buradan geliyor. Olayları da örtemiyoruz, sonuçları da  tepkilerimizi de gizleyemiyoruz negatif ya da pozitif özelliklerimizi de…
 
Dolunayın biriktiren ve tutan tesirleri hem fiziksel hem duygusal hem de zihinsel anlamdaki gerginliklere ve karşılıklı zorlanmalara zemin oluşturuyor.
Baş ağrılarında artış,
ilişkilerde yıpratıcı durumlar,
uzlaşma sorunları,
hem sindirim sistemindeki sorunlar hem de sağlığı etkileyen diğer dışsal etkenler daha bir dikkat çekiyor.
Her açıdan denge haline en çok ihtiyaç duyduğumuz ve otokontrollü ve ölçülü olmanın çok fay sağlayacağı zamanlar dolunaylar…
Gönlümüzden geçenleri fark etme ve dile getirme fırsatı da doğabilir. Sıkı sıkıya tutunduğumuz ve asla bırakmam dediğimiz şeylerin bir parçamız olmadığını görebilir ya da kabul edebiliriz.
BU KEZ DOLUNAY BOĞA AKREP AKSINDA GERÇEKLEŞECEK…
En çok gündeme taşınacak konular, “benim” ve “bizim” temelli olarak yaşanacak.
Maddi konular, paylaşımlar, değerler, değerlerin çoğaltılması, sorgulanması v.b. şeyler olası gelişmelerin ana başlıkları. Olay maddi bir şey olmasa bile aslında çok derinlerde bir duygusal hesaplaşmanın içinde yer alsak bile değerlendirme kısmı, yargısı ve çözümü maddesel değerler üzerinden yapılacak. Yani maddesel olan duyguda yaşananın örtüsü, ifadesi olacak.
Tam tersi de mümkün. Biriyle duygusal bir hesaplaşma, yüzleşme söz konusu olursa, mevzunun temelinde yine bir maddi mesele yatabilir. 
Benim malım, benim hakkım, benim doğrum, benim fikrim, benim değerim, benim alanım, benim param ve bunların paylaşılmak durumunda kalması, sınırların korunamaması, yeteri kadar net çizilememesi ya da bunlara yönelik olarak algılanan tehditler, bunların varsayımları v.b. şeyler gündeme gelebilir.
Huzur, güven ve güvenlik konusu da çok fazla gündemimizde olacak bugünlerde. Bunlara duyulan ihtiyaç ve eksikliği söz konusu ise tamamlamak için neler yapılması gerektiği…
Kurulu düzenimiz, bunu değiştirmeye ihtiyaç duyup duymadığımız konusu sorgulanıyor.
Değişime ihtiyaç duyan ve değişmeyip korunması gereken şeylerin ayrımını yapmakta zorlanıyoruz.
Asla bozulmasın ve değişmesin dediğimiz, bunun için inatlaştığımız, olacağı geciktirdiğimiz, olmuşu görmezden geldiğimiz şeylerin harekete geçişi adına dış şartlar bizi biraz zorlayacak diyebiliriz bugünlerde.
Ne kadar esnek olduğumuzu düşünsek bile tolerans göstermekte zorlandığımız ve içten içe hiç kaybetmek ve geride bırakmak istemediğimiz birtakım sabitlerimiz ve bize değer kattığına inandığınız şeyler var hayatımızda.
Bizi biz yapmayan ancak bizim öyle sandığımız ve asıl gerçek “ben” i yaratmak adına kurtulmamız gereken şeyleri görme şansı bulabiliriz. Aklımız bunu söylese bile dürtüsel davranış kalıbımızı korumaya yönelik bizi manipüle edebilir.
Güven, huzur ve mutluluğumuzu ne ile eş tuttuğumuzu sorgulayabiliriz. Param varsa mutluyum, düzenim devam ediyorsa huzurluyum ve güvendeyim diyorsanız örneğin, bunların yani güven huzur ve mutluluğunu herhangi bir dışsal olaya ya da kişiye, maddeye bağlı olmadığını fark etme ve belki de bu bağlantıyı çözme imkanı olacaktır.
Esnekliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacağız.
Asla paylaşamam dediğimiz şeyleri bölüşmek zorunda kalabiliriz.
Asla yıkılmaz dediğimiz düzenleri kendi kararınız ile değiştirebilirsiniz.
İnatlaştığımız kalıplar şekil değiştirmeye mecbur kalabilir.
Bıraktığın, dönüştürdüğün, sıkı sıkıya tutmayıp serbestleştirdiğin, konfor alanında tutmadığın, esnediğin sürece meydana gelecek dönüşüm çok daha iyi gelebilir diyor gökyüzü.  Suyu kabında tutmaya çalışma kaldıkça hiçbir dış zarar olmasa bile bir yerden sonra kirlenmeye tortu biriktirmeye başlayacak.
Bırak aksın, akan su temizdir. Yolunu bulur. Sen gidecek yeri yok ya da ya bir daha kaba sokamazsam diye düşündükçe senin için hayati olan, öyle düşündüğün şeyi aslında hem kendine hem de sana zarar verecek şekle sokabiliyorsun.
Daha doğrusu belki geride bıraktıklarımız, feda ettiklerimiz, yol verdiklerimiz, akıp yolunu bulmasına müsaade ettiklerimiz, paylaştıklarımız, yenilerine ve daha güzellerine yer açan bir etki yaratacak.
Gücü elde etmek, hatırlamak, farkına varmak, çoğaltmak adına yapılacak iş birlikleri gündeme gelebilir bugünlerde. İş ya da özel hayatınızda kendinizden, değerlerinizden, kabınızdaki sudan taviz vermek, paylaşmak, bazı şeyleri karşımızdakine elimizle sunmak durumunda kalabiliriz. Vermek ve almak dengesini korumak önemli. Hiç vermeden almaya çalışmak gelenin volümünü azaltacak. Almak için ısrar etmek, hak ettiğimizi bırakmamak, bir şeylerin öcünü böyle çıkarmak, hırslara yenik düşmek v.b. tuzaklara da düşmemek önemli. Hakkımı yedirmeyeceğim ya da hakkımı mutlaka alacağım, benden hiçbir şey alamaz ya da ya varlığımı azaltırsa içerikli şeylere de öyle…
Bu dolunay sadece maddesel olanı değil, doğruluk, dürüstlük, saygı, sevgi, anlayış, üretkenlik, huzur adına neleri hayatımda çoğaltabilirim acaba diye sormamızı gerektirebilir.
Bu gibi bir sorunun cevabı da maddesel olanla bağımızı gündeme getirip yeni bir bolluk anlayışını yaratmak ile bağlantılı kurabilir.
Toplumsal anlamda konuyu değerlendirsek, ekonomiyi ve para düzenini değiştiren unsurlar, bu açıdan patlak verecek sorunlar, toprağı ve doğayı işaret eden kontrolsüz durumlar, dünyanın herhangi bir yerinde yaşanabilecek bir takım doğa olayları söz konusu olabilir.
T.C. haritasının 11.evinde gerçekleşiyor dolunay ve 5-11 aksını ilgilendiriyor. Dolunay, genç kesim ile yönetim kademesindeki kurumlar arasında gerginliklere, meclis çatısı altında yaşanabilecek olaylara ve gelişmelere, gruplar, dernekler ve sivil kuruluş örgütlerinin, sanat dünyasının, sahnede göz önünde olan kişi ve kuruluşların gündemde olacağına ve spekülatif bazı olayların patlak verebileceğine işaret ediyor.
Dolunay ülkemiz haritasında Venüs ile temas halinde gerçekleşiyor. Kadın figürleri ile alakalı gelişmeler ve bu vesile ile bir araya gelen insanlar olarak düşünülebilir. Cinsiyet ve ayrımcılığı, cinsellik ve ahlak anlayışı konuları gündeme gelebilir.
Hem ülkemiz açısından hem de bireysel anlamda farkındalıklarla dolu, gerilimi az ve sadece maddi değil, manevi kazancı da bolluk ile hayatımıza çeken bir dolunay olmasını gönülden dilerim.

11 Kasım 2019 PAZARTESİ

Ay saat 02:17 sonrasında Boğa burcunda olacak. Genel olarak stabilizasyon ihtiyacımız her zamankinden fazla. Mevcudu korumak ve risk almadan bir günlük plan içinde olmak isteğindeyiz. Ancak  sabah saatlerinde plan değişiklikleri, günlük iş listesindeki önceliklerin değişmesi, karar değişimleri, beklenmedik tepkiler ve ani gelişmeler söz konusu olabilir.
Öğleden sonra akşam saatlerine kadar Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Kalbimizi dinlemek, niyetlerimizi ortaya çıkarmak için güzel etkiler söz konusu. Retro Merkür sebebiyle eskide ve içimizde kalmış olan şeyler de aklımıza tekrar düşebilir. Ne istediğimizi, nelere ihtiyacımız olduğunu fark etme şansı bulabiliriz. Değerlendirebilmek dileğiyle diyelim…

...
Devamını oku...03 Kasım 2019, Pazar

AstroKarmik ile 4-10 Kasım Haftasının Yorumları

4-11Kasım 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Hem olumlu hem de riskli gelişmelerin yaşanacağı dinamik ve hareketli bir haftaya başlıyoruz.
***Salı günü Mars Plüton kare açısı kesinleşecek ve haftanın özellikle ilk yarısında etkili olacak. Önceki haftalarda yaşadığımız Mars Satürn kare açısının etkileri Mars Plüton kare açısı ile devam edecek. ☹
Bir zorlanma, bir karar almakta ya da ilan etmekte yaşanan sıkıntılar, karşılaşılan engeller, sorunların yıpratıcı etkileri, aynı anda pek çok değişkenle mücadele etmek durumunda kalma, karşımızda çok fazla muhalefetin olması, yetersiz hissettiren durumlar ve kişiler söz konusu bir süredir.
Hayat hepimizi bazı konularda yoruyor.
Yapılması gereken o kadar çok şey var ki…
Neye yetişeceğimizi, yeteceğimizi bilemiyoruz.
İş listesi ve olmazsa olmaz içerikli sorumluluklar üzerimizde baskı oluşturuyor.
Bu baskı hareketsizliğe ve blokajlara vesile oluyor.
Her zaman başkasına aktardığımız nihai kararlar bu kez bize düştü belki de.
Birileri bizi değerlerimizle çelişen şeyler yapmaya, adım atmaya teşvik ediyor olabilir.
Normalde harekete geçemediğimiz bir meselede arkadan itildiğimizi hissedebiliriz.
Ya da hareketin zaten beklendiği ya da tercih edildiği bir meselede de hız kesen aksaklıklar yaşanabilir.
İşte bu hafta tıkanıklıklar ya açılacak ya da açılacak diyelim…
Öyle ya da böyle baskılar patlamaları doğuracak.
Her iki gezegen de savaşı, mücadeleyi, inatlaşmaları tetikleyen nitelikte etkiler yapıyor. Yapmaktan ziyade yıkmaya onarmaktan ziyade yok edip kökten kurtulmaya meyilli etkiler yaratırlar gökyüzündeki sert açılarında.
Agresyonlara, önünü arkasını düşünmeden verilebilecek tepkilere dikkat etmekte fayda var bugünlerde. Her türlü konuda tedbirli olmak, sabırlı, hoşgörülü ve esnek tepkiler verebilmek önemli. Öfke kontrolü de çok önemli bu etki altındayken. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler.   Ego çatışmaları, güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, uzak durmamız, eğer içine çekilmişsek de aklıselim şekilde yönetmemiz gereken durumlar.
Bugünlerde illegal olabilecek, aleyhimize sonradan kullanılabilecek işlere hiç kalkışmamak, kurallara uymak ve sorumlulukları yerine getirmek önemli. Düşünmek, tartmak, ölçmek, biçmek ve analiz etmek, dinlemek, anlamaya çalışmak, sabretmek, hoş görmek, anlayış sergilemek şart.
Takıntı haline getirilmiş istekler, düşünceler başımızı dara sokabilir. Can yakan, intikam alan ve haykıran bir ifade şekli ilişkilerimizde yaralar açabilir.
Fikirleri ve emelleri karşısındakine zorla kabul ettirme çabasının yanında, buna karşılık ikna edilebilir kişilerin azlığı yorucu olabilir. Bütünüyle baktığımızda da fiziksel olarak zarar görebileceğimiz risklerin de her zamankinden yüksek olduğunu söyleyebiliriz.
Agresyon ve kazalar bu açıdan önlem alınması gereken şeyler olarak netleşiyor önümüzde... Şiddet içerikli olaylarda bir artış gözlemlenebilir.
 
***Bu haftanın bir diğer önemli gökyüzü olayı da Satürn Neptün arasındaki sekstil açı. Cuma günü Güneş Satürn ve Neptün arasındaki destek açıyı tetikleyecek. Cumartesi erken saatlerde de Satürn Neptün destek açısı kesinleşecek.
Bu transitin etkileri aslında 2019 yılının ana temalarından birini oluşturuyor. Sene başında bu transitin yılın geneline yayılacak etkilerinden bolca bahsetmiştim. Bu yoğun etkileri Ocak ve Haziran aylarında yaşamıştık. Belki o tarihlerde yaşanan gelişmeler  bir kez daha dönüp bakmak iyi gelebilir.
Bu transit için söyleyebileceğimiz temel yorumlar eşliğinde nihayetinde ya gerçeklerle yüzleşeceğiz ya da kaosun derinleşmesine müsaade edeceğiz diyor gökyüzü.
• Bu transit hem sorgulayıcı hem de gerçeklerle yüzleşmeye vesile olan tesirler yaratıyor.
• Hayaller ve gerçekler arasındaki farkları görme, gerçekleşemeyecek olanların farkına varma, gerçekleşmesi gerekenler için de somut adımlar atabilme eğilimi veren etkisi söz konusu. Eğer bu gereken hareketi hayata geçirmemişsek ya da mevcut halin bizi demotive etmesine izin vermişsek tam tersine dağılma ve depresif eğilimlere vesile olabilir.
• Her iki gezegen de aslında yüksek motivasyonlar yaratan bir etki yapmıyor ama yine de planları hayata geçirmek konusunda destekleyici olacak. Yani coş coş bir ruh halini her ikisi de vermez belki ama kaygı, tedbir ve çözüm elde etmek temelli bile olsa aksiyon yaratır.
• Bu aşamada neyin hayata geçirilip neyin geçirilemeyeceği arasındaki ayrımı yapabilmenin gücü bile yeter.
• Manevi açıdan ihtiyaç duyduğumuz değerlerle maddi konulardaki somut ihtiyaçlarımız arasında bir bağ kurabiliriz ya da farkını anlayabiliriz.
• Elimize geçenin değerini ve gerçekten buna ihtiyaç duyup duymadığımızı sorgulayabiliriz.
• Maddesel güvence, statü, saygı ve takdir adına yaptıklarımızın özümüzde var olanla, benliğimizle uyumu ya da uyumsuzluğunu görebiliriz.
• Aslında planlı, programlı, organize hareket etmeyi becersek çok şey elde edeceğimiz yeteneklerimizin farkına varabiliriz.
• Çalışarak geliştirilebilecek becerilerin kazancı, hiç uygulayıcısı olmadığımız ama zaten bizim olan ve gelişmeye değil sadece icraata ihtiyaç duyulan doğal becerilerimizin varlığı gündeme gelebilir.
• Hayal ve planlama aşamasında takılıp kalan hedeflerimizin somutlaşmasına dair yapılan ya da yapılabilecek olan şeyler görünebilir ufukta…
• Yani bu transit hep havada asılı duran, belirsiz, karmaşık, kaotik, soru işaretli, hayal ve teori aşamasında kalmış olan bir şeylerin realizasyonu, ayakları yere basar hale gelmesi adına etkili olabilir.
• Kullanmayı tercih etmediğimiz ya da önemsemeyip görmezden geldiğimiz üzeri örtülü faydalar gün yüzüne çıkabilir.
• Boş hayallerin peşinden gittiğimiz konularda da ayaklarımız yere basıp gerçeklerle yüzleşebiliriz.
• Ya da bunların hayal ürünü olarak kalmaması adına neler yapmak gerektiğiyle yüzleşebiliriz.
• Bize gelen ilhamı fayda sağlayacak şekilde kullanmaya karar verebiliriz.
• Bir şeyleri iyileştirmek, yapılandırmak, görünür ve net bir şeyler ortaya çıkarmak için gereken inanç ve gayretin bir araya getirilebileceği zamanlar bunlar.
• Her durumda bir ayma uyanma hali söz konusu.
• Gerçekçi ancak sınırları aşmayı hedefleyen, var olanı geliştirecek ve somut kazanca dönüştürecek yeni planlarımıza doğru gereken adımlar gelebilir.

***Hafta sonu ayrıca Merkür Plüton destek açısı da etkili olacak. Etkileyici konuşmalar yapmak, zihni yoran ancak iyi işler ortaya çıkaracak zihinsel aktivitelerde bulunmak, terapi almak, kararlı ve net bir duruş sergileyecek iletişim tarzı ile hareket edebilmek mümkün bu etkiler altında…
İlerleyen günlerde 14 Kasım’a kadar destekleyici transitler hakim olacak. Mars Jüpiter, Merkür Satürn ve Güneş Plüton destek açıları dikkat çekiyor. 12 Kasım daki dolunay da bu etkiler ile gerçekleşecek.
Her durumda olumlu her gökyüzü etkisinde eşliğinde Merkür retrosunun da devam ettiğini göz önünde bulundurun olur mu?
 
***Pazar günü 10 Kasım… Ulu önder, büyük asker, büyük devlet adamı, yenilikçi ve vizyon sahibi dünya lideri Ata’mızı sevgi, saygı ve hasretle anıyoruz.

4 Kasım 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Kova burcundaki seyrine devam edecek. Bugün toplumsal konular ve herkesi, toplumu ilgilendiren mevzular dikkatimizi daha çok çekecek. Hem bireysel hayatımız hem de bütünü ilgilendiren konularda hak hukuk ve adalet ihtiyacımız da fazla olacak. Bunun temin edilmediği durumlarda sesimiz her zamankinden gür çıkacak. Var olanı olduğu gibi kabul eden değil de isyan edip değiştirmeye çalışanların sesleri yükselecek. Hep alttan alıp olana adapte olduğumuz meseleler için bu böyle gitmez diyen iç sesler ve bunların dışavurumu dikkat çekiyor gün içinde.
Genel olarak otorite ve düzene karşı haller söz konusu. Bu nedenle otorite de olsanız, bir otoriteye bağlı da olsanız halledilmemiş meseleleri kırıp dökmeden halletmek için pek elverişli bir gün değil ne yazık ki.
Her taraftan muhalefet, isyan, baskı artmış olacak. Bu etkiler yarın kesinleşecek Mars Plüton kare açısı da dikkate alındığından bu kadar sertleşiyor.
Tıkanıklıkları aşmak ihtiyacı patlamalar doğuracak.
Grileri görmekte zorlandığımız, siyah ve beyazlara takıldığımız bu nedenle de mevcut durumu ve kişileri, şartları fazlasıyla zorlama eğiliminde olacağımız şekilde geçecek bugün ve yarın.
Üzerimizdeki baskı bizi bir tercih yapmak durumunda bırakabilir.
Bu tercih her şekilde bizi zorlayacak.
Yani iki ucu … değnek durumların içindeyiz bazı konularda.
Alınması gereken zor bir karar var ve bu kararı biz almak istemiyoruz. Karşımızdaki bir karar versin bizi bu zor durumdan kurtarsın istiyoruz.
Ben onu bırakamıyorum o beni bıraksın v.b.
Bir çeşit bir inatlaşmanın içinde hissedebiliriz kendimizi.
Yıkmak değil de yapılandırmayı, ezmek değil de güç kazanmayı, yenilmemek yerine asıl kazancın ne ile geleceğini görebilmeyi, haklı olmak yerine mutlu olmayı tercih etmek dileğiyle diyelim o zaman...

5 Kasım 2019 SALI

Ay bugün de Kova burcunda olacak. Dün için bahsettiğimiz riskler bugün de aynen geçerli. Hem ilişkiler ve iletişim konusu hem de fiziksel olarak uğrayabileceğimiz zararların riski fazla.
Ancak düne göre nispeten daha rahat bir akış söz konusu. Özellikle günün ilk yarısı ve gün ortası fayda sağlayan destekler ve rehberlikler de gelecek. Bilgimizi çoğaltan, geniş bakış açıları veren, olumlu gelişmelerin umudunu veren gelişmeler de yaşanabilir.

6 Kasım 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 02:07 itibariyle günün tamamında Balık burcunda olacak. Duygusal eğilimlerimiz, ihtiyaçlarımız çok daha fazla olacak bugün ve yarın. Sabah saatleri ve günün ilk yarısında farklı bir yaratıcılık, sezgisellik, anlayış söz konusu olacak. Değişik deneyimler, alışılmadık yol ve yöntemler, her zaman konuştuğumuz, düşündüğümüz bir konuya her zamankinden farklı bir gözle bakmanın ve bu bakış açısı eşliğinde değerlendirmenin faydasını göreceğiz. Bizi yoran duygusal bağ ve bağımlılıklarımızdan kurtulmaya, özgürleşmeye dair yapacağımız çalışmalar da güzel olabilir. Algımız farkındalığımız yol gösterici olabilir bu etkiler altındayken… Eğer biz hayatın mesajlarını okumaya niyet edebilirsek.
Gün ortası ve öğleye doğru alınganlık, kırılganlık ve bunlara bağlı yaşanabilecek çatışma ve inatlaşmalar söz konusu olabilir. Kendimizi yakın hissetmediğimiz ya da duygusal olarak kendimizi ifade etmekte zorlandığımız kişilerle bir arada olabiliriz. Ya da bir arada olma isteğimiz geri çevrilebilir. Çevremizde yer alan kişilerin samimiyetsizliğini fark edip üzülebiliriz. Bir arada olmanın, ortak bir şeyler yapmanın herkes için farklı bir ihtiyaçtan ve ayrı bir nedenle gerçekleşebileceğini kabullenmekte zorlanabiliriz. Herkes bizim gibi sevsin bizi, herkes bizim davrandığımız gibi davransın bize, herkes bizim ihtiyaç duyduğumuz gibi ve kadar ihtiyaç duysun bize istiyoruz çoğu zaman. Bir kişinin bizim gönlümüzdeki yeri ile bizim onun gönlündeki yerimizi kıyaslıyoruz bazen. Buna vesile olacak durumlarla karşılaştığımızda. Yapmayalım diye söylüyorum. 😊

7 Kasım 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Balık burcunda seyredecek. Ay’ın Satürn Neptün arasındaki açıyı tetiklediği bir gün. Bu açı yarın da Güneş tarafından tetiklenecek. Bugünler hayatımızda beklettiğimiz, planladığımız konuları, niyetkeri somutlaştırma adına bir şeyler yapma fırsatı ve ihtiyacı artmış durumda.  Bugün de bu konu dikkat çekiyor. Ancak gün içinde bir miktar dağılma ve netleşememe hali de yaşanacak. Duygusal hassasiyetlerin çok fazla arttığı bu sebeple de mantık ve gerçeklik ile bağımızın azalacağı nitelikte bir gün. Alınganlık ve kırılganlıklar da yüksek. Dikkat isteyen işlerde zorlanma, odaklanma problemleri, hesap kitap işlerinde şaşırma söz konusu. Ancak genel olarak sezgisellik ve zihinsel yaratıcılık isteyen şeylerden verim alabileceğiz. Bu etkiler günün ilk yarısında çok daha fazla.
Öğleden sonra ise kendimizi ve duygularımızı güçlü biçimde ifade edebilme, destekleşme ve güç birliği yaratabilme adına çok daha verimli olacak. Üzerimizde duygusal baskı oluşturan bir şeyden, durumdan, takıntıdan, problem kaynağı olan bir baskıdan kurtulmanın sıyrılmanın gücünü kendimizde bulabiliriz.
Yarın kesinleşecek güzel ve destekleyici transitlerin etkisini hissetmeye başladık.

8 Kasım 2019 CUMA

Ay saat 14:48 e kadar Balık burcunda ve açısız olacak. Bu saat öncesinde dağılmalar, konsantrasyon sorunları ve zamanı yönetmekte zorlanma, kararsızlık ve irade zafiyetleri söz konusu olabilir.  Bu saatler için verim alacağınız şeyler, doğaçlamalar, akışa bırakmanın fayda sağlayacağı işler ve durumlar, teslimiyet eşliğinde gelen huzur v.b.
14:48 sonrasında Hız katan, hıza ihtiyaç duyan, mücadele gerektiren işler ön planda olacak.
Güneş’in Satürn ve Neptün ile destekleyici açılarını da bu saat sonra verimli şekilde değerlendirebiliriz.
Yaratıcılığımızı kullanmak, ortaya çıkarmak
Var olan bir şeyleri somut, görünür ve işe yarar hale getirmek
Birileriyle hem duygu hem de ideal birliği halinde olabilmek
Gelecek hedeflerine götüren planlar yapabilmek
Hayal olan şeyleri realize etmek için neler yapmamız gerektiğinin farkına varmak
Bu farkındalıkla birlikte gereken yol haritasını çizmek
Yola dair bir adım atmak
Elimizde, gönlümüzde ve niyetimizde olanın “hayal” kategorisinden çıkması için nelere ihtiyaç duyduğumuzu fark etmek
Ya da belki de neyin “hayal” kategorisindeki yerini koruyacağını somutlaşmayacağını anlamak
Hem kendimize hem de diğer insanlara somut fayda ve şifa sağlayacağımız şeyleri tespit etmek için elverişli olabilir.
Kafanda ve yüreğinde olana odaklan diyor gökyüzü.
Öncelikle hisset neye ihtiyaç duyduğunu.
Bu hissin arkasını doldurabiliyor musun?
İdealini hedefin haline getirebiliyor musun?
Hedefini ayakları yer basar hala getirebiliyor musun?
Adımları ve yol haritasını çizebiliyor musun?
Sorumluluğu ne kadar alabiliyorsun?
Bu soruların cevaplarına ve önümüzdeki resmin şekillenmesine yakın olduğumuzu söylüyor gökyüzü etkileri.
Değerlendirebilmek dileğiyle…

...
Devamını oku...28 Ekim 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 28 Ekim-3 Kasım 2019 Haftasının Yorumları

28 Ekim-3 Kasım 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftaya Akrep burcunda gerçekleşecek bir yeniay ile başlıyoruz. Yeniay haritasında Uranüs etkisi hakim. Hem Uranüs’ün dengesizlikleri hem de Merkür retrosu ayak sesleri dikkate alındığında başlangıçlar açısından teşvik eden ancak riskleri de yoğun olan bir yeniay bizi bekliyor. Üstelik de yeniay yöneticisi Mars da Satürn karesi etkisinde.
Yani hem ayağa kaldıran hem de hız kesen faktörler bir arada. 
Pazartesi günü ayrıca Kasım ayında kesinleşecek olan Satürn Neptün destek açısının etkilerini hissetmeye başlayacağız. 
Perşembe günü Merkür retrosu başlayacak ancak haftanın başından itibaren Retro etkileri yoğun şekilde hissedilecek. Hatta durağan haller bazen retrodan daha riskli olabiliyor.
Cuma akşam saatlerinde Venüs Yay burcuna geçecek.

28 Ekim 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. 06:38 de gerçekleşen yeniay ile yeni bir haftaya başlıyoruz. Yeniay Uranüs etkisinde. Başlama, ilerleme kaydetme ve adım atma istek ve motivasyonlarını yeniay zamanlarında bolca yaşıyoruz. Ancak bu harekete geçme arzusu ne yazık ki bu kez biraz risk barındırıyor. Uranüs’ün değişkenlik veren, dengeyi bozan ve planlı hareket edebilme gücünü azaltan etkisi önümüzü görmeyi zorlaştırabilir.
Niyet ettiğiniz şey sonradan şekil değiştirebilir.
Çok kararlı biçimde attığınız adımlardan vazgeçebilirsiniz.
Bir hırsla yaptığınız hamle beklemediğiniz yollara sokabilir sizi.
Hem istek, hem kararlılık, hem hedef hem de şartlar çok değişkenli denklem kıvamında.
Bir değişim yaratmak istiyoruz da o değişimi nerede, hangi araçla ve neye hizmet edecek şekilde yaratacağımız konusunda kafalar biraz karışık.
Ani ve tepkisel hareket eğilimi fazla.
Mantık tamamen geri planda kalmış durumda.
Adeta akıl tutulması yaşıyoruz.
Duygusal ihtiyaçları dürtüsel bir şekilde hızlıca karşılanmaya çalışıyoruz ancak bu aşama akıl, mantık, gerçekçi düşünme ve sağlamlık ihtiyacını görmezden gelebiliriz.
Merkür’ün Retro öncesi durağan etkileri de hissedilmeye başladı....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji