18 Kasım 2018, Pazar

AstroKarmik ile 19-25 Kasım 2018 Haftasının Yorumları

19-25 Kasım 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Cuma günü 0 derece İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay bu haftanın en önemli etkilerini barındırıyor. Jüpiter etkisindeki dolunay belirgin ve gözle görünür gelişmelerin, bolluk veren neticelerin tetikleyicisi olacak. Var olan her zamankinden daha büyük ve belki de abartılı bir şekilde ortaya çıkacak.
 
***Salı günü kesinleşecek Mars-Jüpiter kare açısı da haftanın başından itibaren hafta içinde etkili olacak. Pazartesi gününün ikinci yarısı bu etkileri maksimumda alacağız. Bu transit ataklar, girişimler, cesaretle yapılan hamleler, planlar, projeler için tetikleyici. Çalışıp iyi işler ortaya koymaya niyet etmek için, özellikle duygusal anlamda kendimizi ortaya koyacağımız ve duygusal bir mücadeleye gireceğimiz işler, inancı güven ve cesaretle bir araya getirdiğimiz hamle ve girişimler için tesirli olacak. Girişimci olmak, riskleri ölçmek biçmek ama alınabilir olanlarından da kaçınmamak önemli bu etkiler altındayken. Burada kilit olan şey ölçüp biçmek kısmı. Zira ölçünün kaçması riski de beraberinde olacak.
İyimserliği kaybetmemek de artı değer katacak. Destek almayı bilmek de. Ancak kendimizi ne kadar şanslı, ne kadar motive hissedersek edelim aklımızı, sağduyumuzu, anlayışımız ve bilgimizi kullanmadan hamle yapmamak en büyük kazanç faktörü olacaktır.  Bir de Merkür Retro ya… İkide bir bunu hatırlatıyorum ki tedbiri elden bırakmayalım😊 Maddi konularda da hesap edilmemiş harcama ve girişimler gündeme gelebilir. Aman dikkat! Bu transit etkisindeyken ayrıca dürtüsel tepkileri kontrol altına almakta da zorlanabiliriz. Fiziksel olarak da kendimizi korumaya almamız, kontrolsüz haraketlilikten kaçınmamız şart. Kavgacı, tartışmacı, asi ve inatlaşan tavırlardan da kaçının. Bu tarz bir şeye maruz kalırsanız da mümkün olduğunca sağduyu ve hoşgörü ile hareket etmekte fayda var. Şiddetin hem duygusal hem de fiziksel boyutundaki zararları her zamankinden daha bir artmış olacak. Bugünler için genel olarak önerim, kararlarınızda, adımlarınızda ve sözlerinizde boyunuzu aşanlarına yönelmemenizdir. Adım atma değil ama ölçüsüzlükten sakın diyor gökyüzü…
 
***Güneş’in Ay düğümleri ve Kiron ile yapacağı açılar ve bunun birbirini destekleyen bir etki yaratması durumu da bu haftanın, kadersel ve kronikleşmiş problemlere şifa olacak bazı gelişmeleri tetikleyecek....
Devamını oku...11 Kasım 2018, Pazar

AstroKarmik ile 12-18 Kasım 2018 Haftasının Yorumları

12-18 Kasım 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Mars Uranüs altmışlık açısının etkili olacağı ve ardından da Mars’ın Balık burcundaki seyrine başlayacağı, Venüs geri hareketinin sona ereceği ve pek sevdiğimiz 😊 Merkür geri hareketinin başlayacağı bir haftaya giriyoruz.
Bir şeyler düzelirken başka bir şeylerin revizyon ihtiyacı baş gösterecek. Yoluna soktum dediğimiz meselelerde ne gibi aksiyonlar aldığımıza bakmak lazım. Yani yeteri kadar düzen oturtulamamış bir işi, ilişkiyi  yeni gündem maddeleriyle yormak da söz konusu olabilir.
 
MARS URANÜS ALTMIŞLIK AÇISI Perşembe günü kesinleşecek ancak hafta başından itibaren haftanın hemen tamamında etkisini gösterecek.
Bu transit bizde dürtüsel kararlar alma ve tepkiler verme ihtimalini artırır. Risk almaya ve fevri nitelikli tepkiler göstermeye teşvik eden bazı durumlar yaşanabilir bu transit ile birlikte. Heyecanımız ve harekete geçme isteğimiz olabilir ancak bu tarz heyecanların kontrolsüz olanlarını da biraz bastırmak gerekebilir. Özgür, ifadeci ve atak olma eğilimi verir ancak bu hallerin kırıcı etkiler doğurmamasına dikkat etmek önemlidir.  Mücadeleci oluruz ve en büyük mücadeleyi de özgürlüğümüz ve haklarımız adına veririz ancak bu sırada haklıyken haksız konuma gelecek hamleler yapmamak en can alıcı noktadır.  Sakarlıklara ve kazalara, fiziksel yaralanmalara, karşı karşıya gelmelere dikkat etmek gerekir. Farklılıkların tepki çekmesi, aykırılıkların tolere edilmemesi, esnekliğin azalması da bu transitin diğer riskleri. 
Bu etki altındayken karşınıza çıkacak durumlara, ilişki sorunlarına, çözülmesi gereken problemlere salt aksiyon heyecanı ile değil mantıksal pencereden yaklaşmaya da çalışın. Çözüm yolu olarak en yakın ve kesin gibi görünenin yanı sıra denenmemiş yöntemleri de aklınıza getirmeye çalışın.
 
MARS’IN BALIK BURCUNDAKİ SEYRİ de Cuma günü başlayacak ve 1 Ocak 2019 a kadar devam edecek. Yeni yıla Mars’ın Koç burcuna geçişi ile gireceğiz. Hızlı gelişmelere gebe bir yıl olacağı şimdiden belli.
Mars Kova burcundayken mücadelemiz daha çok zihinseldi. Bilgimiz araç, hedefimiz ise herkesin eşit olması adınaydı. En çok ne uğruna mücadele ettiğimizi ve bu mücadeleyi ne şekilde verdiğimizi, elde etmek istediğimiz şeyler için ne kadar uğraşmamız gerektiğini, dayanıklılığımızı, enerjimizi, cesaretimizi daha çok ifade eden Mars, savaşın gereksiz bir şey olduğu inancını barındıran Balık burcunda olacak bu süreçte.
Uğruna diyerek bizi harekete geçiren şeyler bireysel olmanın çok ötesinde olacak.
Kişisel gayretler, risk alan haller geri plana geçecek.
Açıkçası mücadele gücümüz ve enerjimiz biraz zayıflayacak. Bizi harekete geçiren şey kendi menfaatlerimizden ziyade başkalarının iyiliğine hayrına olan niteliktekiler olacak. Kazanmak, daha fazlasını elde etmek ve de kendimizi ön plana çıkarmak konusunda bir güven yetersizliği de söz konusu olabilir. Burada savaşçı ruhlar devrede değil...
Hedef belirlemek ve ona odaklanmak konusu, karar mekanizmaları da zayıf çalışacak. ANCAK BUNUN YANINDA SEZGİLER DEVREDE OLACAK VE GAYRETİMİZLE KAYNAŞACAK. Doğru hamleleri, nedenlerini açıklayamasak bile hissedeceğiz. Zorlukları ve bunlara karşılık yapılacak olan şeyleri iç sesimiz bize fısıldayacak. FEDAKARCA YAPILACAK İŞLER İÇİN İSE TÜM GÜCÜMÜZÜ SARF EDEBİLİR DURUMDA OLACAĞIZ. Sevgi, aşk, bunların ifadesi ve duygular gibi şeyler bizi en çok heyecanlandıran ve gayret etmeye sevk eden unsurlar olacak diyebiliriz.
Var olan sorunları görmezden gelme, sırf huzur kaçmasın ve savaşmak zorunda kalmayalım diye çekimser kalma riskleri bu dönemin en önemli tuzakları olacak. Bir de bu dönemin en önemli silahı olan ve de kılıçtan keskin olan gözyaşlarına dikkat derim. “Konuşmuyorum küstüm ben sana” hallerine de dikkat etmekte fayda var.
VENÜS GERİ HAREKETİ DE CUMA GÜNÜ SONA ERECEK. Bu hafta Venüs retrosunun en riskli günlerini yaşayacağız. Her zaman dediğim gibi durağan haller retrodan çok daha riskli olabiliyor.
İlişkilerde riskli ve sert tepki ve kararlara karşı aman dikkat.
 
CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK OLAN MERKÜR GERİ HAREKETİ de Cumartesi günü başlayacak. 13 derece Yay burcunda başlayacak bu süreç 6 Aralık 2018e kadar devam edecek. (1-6 Aralık arasında Akrep burcuna dönecek)

12 Kasım 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Haftanın ilk günü sorumlulukları rahatlıkla alma ve ciddiyetle ele alınması gereken işlere yönelme, mecburiyet olarak gördüğümüz şeyleri doğallaştırma ve aslında neden sonuç ilişkileri kurabilme, olaylara gerçekçi bir gözden bakıp mantıkta kalabilme şansımız olacak.
Günün ilk yarısı akıcı olacak. Kendimize ya da karşımızdakine direnç göstermeden olayları olduğu şekli yani gerçekliğiyle ile kabul edebilme eğilimi söz konusu. İşe yarar nitelikteki faydalar ve fedakarlıklar ve aslında neler verebileceğimizi fark etme hali de söz konusu olabilir.
Akşam saatleri de bize güç katan ancak kabul etmekte zorlandığımız bazı şeyleri idrak etme, önemli ve faydası dokunacak kişilerden istemekte zorlansak bile destek alma durumu söz konusu.
İnatlaşma ve zorla bir şeyleri yaptırmaya çalışma ya da kabul ettirme baskısı v.b. şeylerin tuzağında değilsek hem iş birliklerinden hem de anlaşmalardan yana elverişli bir akşam olacak.

13 Kasım 2018 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Oğlak burcundaki seyrine devam edecek. Sabah saatlerinde inatlaşma ve çatışmalar, ufak problemleri büyütüp gereksiz tepkiler verme hali, bizim önemsediğimiz bir şeyi karşımızdakinin aslında o kadar da ciddiye almadığını görme, kendimizi çok fazla yakın hissetmediğimiz kişilerle bir arada olma, gereksiz ve ölçüsüz samimiyetlerin can sıkıcı olması, bunun dozunu ayarlayamayan insanlarla muhatap olmak zorunda kalmak gibi gerginleştiren durumlar yaşanabilir.
Öğleden sonrası çok daha stresli etkiler var. Plan değişiklikleri, adaptasyon problemleri, bir olaya ya da yapılan yapılmayan bir şeye verilen beklenmedik tepkiler, hırçınlık ve agresif haller, asi, isyankar tavırlar, empatiden yoksun yaklaşımlar söz konusu olabilir. 
Her zaman verdiğiniz bir desteği vermemek hiç beklemediğiniz tepkilere vesile olabilir. Benzer biçimde sizin hep almaya alışık olduğunuz bir şey bu kez hesapların şaşmasına vesile olacak biçimde gelmeyebilir.
Alışık olmadığımız bir durumla karşılaşacağız.
Hazırlıksız olduğumuz bir duruma hızlıca adapte olmamız, çözüm ve cevap üretmemiz gerekecek.
Sert ve sivri tavırların yapıcı olmayı planladığımız bir konuda kaş yapayım derken göz çıkarmalara vesile olduğunu görebiliriz.
Yani aslında olması gerekenin, yapılması beklenenin, takip edilmesi gereken yol haritasının ne olduğunu bilmemize rağmen dürtüsel tepki ve hareketleri kontrol edememe hali bu.
Aslında bildiğimizi, aklımızla bulduğumuz ya da bize rehberlikle gelen bilgiyi gerçekten benimsemişsek sorun yok. Ancak tepkiselliğimizi var olduğunu bile bile bastırmak vesilesi ile göstermiyorsak işte bu etkiler altında kontrolü kaybedebiliriz de.
Özgür hissetmeye ve doğru bildiğimizi haykırırcasına dile getirmeye ihtiyaç duyacağız.
Her neye niyet etmişsek kırıp dökmeden, parçalamadan, yıkmadan yapabilmek önemli.
Saat 18:13 ile 18:45 arasında Ay boşlukta olacak. Sonrasında Kova burcuna geçecek. Akşam saatleri günün en destekleyici, akıcı, iyimser bakış açısı veren ve olumlu düşünmeyi teşvik eden etkileri söz konusu olacak. Önemli iş ve görüşmeler için akşam saatlerini değerlendirebilirsiniz. Eğer almayı becerebilmişsek pek çok fayda olacak etrafımızda.

14 Kasım 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. Olaylara mantıkla bakabilmek, karşılaştığımız durum ve problemlerde duygusal değil de zihinsel hareket edebilmek bugünün verimini artıracak. Yeni çözümler ve gelişim sağlayacak bilgilerle buluşma söz konusu olabilir. Birlikte hareket etme, bir gruba ve ortak bir hedefe ait olma durumu da bize kendimizi iyi hissettirecek. Kalabalıklarla yapılan şeyler, herkese fayda sağlamasını hedeflediğimiz çabalar daha büyük bir tatmin yaratacak. Arkadaşlarla bir araya gelmek, fikir alışverişinde bulunabileceğimiz kişilerle birlikte olmak, bir hedef için birlikte mücadele edip birlikte gelişim sağlayacağımız kişilerle çalışmak bugün bize iyi gelecek. Fikir alışverişleri sırasında muhalefet etkisi yoğun. İnatlaşmalar söz konusu olabilir. Bugün ihtiyacımız konuşarak, iletişim halinde olarak bilgimizi ve kendimizi geliştirmek. Bu ihtiyacımız için günün tamamı ancak özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatleri çok daha elverişli.

...
Devamını oku...04 Kasım 2018, Pazar

AstroKarmik ile 5-11 Kasım 2018 Haftasının Yorumları

5-11 Kasım 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

• Son zamanların en çok yol ve karar değişikliklerine, yeni adım ve niyetlere vesile gelişmelere gebe bir hafta başlıyor.
• Uranüs’ün Ay düğümleri ile kare açısının ardından Ay düğümleri aks değiştirecek ve Yengeç-Oğlak aksına geçecek. Ardından Uranüs de geri hareketi sebebiyle Koç burcuna geri dönecek.
• Ay düğümleri aks değiştirdikten sonra Jüpiter’in Ay düğümleri ile destekleyici açısı olacak ve o da burç değiştirecek ve Yay burcuna geçecek.
• Çarşamba günü de Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşecek.  Mücadele isteyen ve normal şartlarda o mücadeleden kaçındığımız birtakım adımları atma gücünü kendimizde bulacağımız nitelikte bir yeniay bizi bekliyor.
• Hafta başında Güneş’in Neptün ile hafta sonunda da Plüton ile destekleyici açıları söz konusu olacak.
• Venüs Mars destek açısı da haftanın bir diğer önemli gökyüzü etkisi. O da Cuma günü kesinleşecek ve haftanın ikinci yarısında etkili olacak.
 
Genel olarak şartların ve niyetlerin değişmesi, bu değişime sebep olan kadersel gelişmeler, sürpriz yol ayrımları ya da yol kesişmeleri, planların revizyonu, hedeflerin, hedefe doğru alınan yolun, bu yolu yürüyüş biçiminin ya da yol arkadaşlarının değişimi, ilk kararların bir şekilde yerini yenilerine bırakması v.b. şeyler söz konusu olabilir bu hafta.
 
Bu hafta için planladığınız önemli adım ve başlangıçlarınız için yeniay sonrasını beklemek iyi olabilir. (Perşembe ve sonrası)
Haftanın ilk üç günü bir şeyleri geride bırakmak, sadeleşmek, yeni sayfalar açabilmek adına bazı defterleri kapatmak için, arınmalar için çok daha destekleyici.
 
Bu hafta yaşanacak önemli gökyüzü etkileri ile ilgili detaylı yorumlarımı ayrı ayrı olacak şekilde ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım.

5 Kasım 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Terazi burcundaki seyrine devam edecek. Paylaşmak, hayatın tadını çıkarmak, birliktelikler, denge ve uyum halinde olabilmek günün en önemli ihtiyaçları olacak....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji