13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...21 Mayıs 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 21-27 Mayıs 2018 Haftasının Yorumları

21 Mayıs 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın geneli, hafta sonu hariç genel olarak destekleyici ve verimi artıracak şekilde geçecek. Merkür açılarının ön planda olduğu bir hafta. Demek ki her şey iyi iletişim ve bilgiyi, aklımızı, mantığı, zihinsel yaratıcılığımızı düzgün bicinde kullanmak sayesinde yolunda ilerliyor.
 
***Haftanın en önemli transiti JÜPİTER NEPTÜN ÜÇGENİ.  Bu transitin etkilerini aslında Mayıs başından bu yana giderek artan şekilde hissediyoruz. Ve sonrasında Haziran’ın başlarında da bir miktar etkili olacak. Jüpiter geri hareketinin sona ermesi sonrasında ise 19 Ağustos tarihinde bir kez daha kesinleşecek. (15 Temmuz- 1 Eylül arasında hissedilecek)
Cuma günü kesinleşecek ancak bu hafta Salı ve Çarşamba günleri Merkür, 27 Mayıs da Ay bu üçgeni destekleyecek ve 1-2 Haziran tarihlerinde Venüs bu üçgen açıyı büyük üçgen açı kalıbına dönüştürecek. Yani bu tarihler aşağıda belirteceğim temaların yoğun olarak çalışacağı zaman dilimleri olacak.
Bu transitin su elementinde gerçekleşiyor olması çok daha anlamlı ve yoğun etkiler oluşmasına vesile olacak.
 Bilginin derinleşmesi, çok yoğun şekilde akması,
 Manevi konulara eğilim, spritüel konularda yaşanacak deneyimler,
 İnanç ve felsefi bakış açısını derinleştirme eğilimi,
 Egonun geri plana itilmesi, olayları çok daha ruhsal bir pencereden değerlendirebilme yetisi,
 Geniş bakış açısı ve insani düşünce yapısı ile birlikte bütüne hizmet edecek olanın ne olduğunu çok daha rahat görebilme,
 Buna hizmet edecek organizasyonların ve emeklerin içerisinde yer alma,
 Bir başkasının yaşadığı acının empati ile değerlendirilebilmesi,
 Soyut kavramları anlamakta, görünenin arkasında yatan manayı görmekte kolaylıklar,
 Vicdani değerlerin ön plana çıkması ve alınan karar ve adımlarda rehberlik etmesi,
 Yardımlaşma ve dayanışma halinde olabilme,
 Bilgiye sezgiyi, sezgiye bilgiyi ekleyebilme ve çok daha fazla işe yarar biçimde kullanabilme şansı söz konusu olacak bu etkiler altındayken.
 
***Haftanın ilk günü GÜNEŞ yaklaşık 1 ay için İKİZLER BURCUNA geçecek. Bilgi akışının artması ve iletişim trafiğinin yoğunlaşması ve hareketlilik ihtiyacı bu dönemin ana temaları olacak. Hem kendimizi ifade etmek hem de merak edip diğer insanların düşüncelerini ifade etmelerini beklemek söz konusu olacak. Pratiklik ve mantıksal tavırlar bu dönemin diğer artıları olacak. Odaklanma sorunları ve herkesle iletişim halinde olmaktan dolayı bize en çok yarayanını görmekte, seçici olmakta zorlanma ve aynı zamanda da niyet öyle olmasa bile sivrilen iletişim tarzı da bu dönemin en çok görülebilir olan riskleri.
Bu dönemler, eğitimler almak, bu içerikli toplantılara katılmak, bilgi alışverişleri ve yazıp çizip kendini ifade etmek açısından oldukça şanslı bir dönemdir.
Çok fazla konuya dalıp hiçbirine gereken özeni göstermeme riskine karşı da tedbirli olmak gerekir.
Bu süreçte seyahatler, yayıncılık konuları ve haberleşme trafiğinde de bir artış olabilir. Genel olarak toplumda dedikodu mahiyetinde bir hareketlenmeye de şahit olabiliriz. Gazetelerde yalan yanlış haberler okuma riski var ama ona rağbet edip etmemek tamamen bizim elimizde. 
 
***Salı ve Çarşamba günlerinde MERKÜR NEPTÜN VE JÜPİTER ARASINDAKİ ÜÇGEN AÇIYI TETİKLEYECEK. Bu hafta için yukarıda bahsettiğim güzel tesirleri alma, fırsatları değerlendirme zamanları olabilir bu tarihler.
Çeşidi hiç fark etmez bilgiye ve bilgi ile gelen güzelliklere ulaşma açısından destek veren günlerde olacağız. Zihinsel yaratıcılık da artmış olacak ancak matematik, hesap kitap işleri ya da zihinsel odaklanma gereken işlerde zorlanma ve hataya vesile olma riski de söz konusu.
Zihinsel sınırlar açılmış olacağından daha önce düşünmediğimiz şekilde düşünme ve daha önce göremediğimiz detayları ve manayı görme şansımız olacak. Söz konusu her zaman düşündüğümüz gibi ve sınırlarla, kurallarla, prensiplerle hareket etmek olduğunda hesaplar şaşabilir.
Bunların etkilerine tek tek bakacak olursak şu şekilde yorumlayabiliriz.
 
*** MERKÜR NEPTÜN SEKTİLİ (Salı ve Çarşamba günlerinde etkili)
Sezgisel bir algı, yaratıcı bir zihin, duygusal konuşmalar yapabilme becerisi, ruhsal konularda yapılacak çalışmalara eğilim dikkat çeker bu transit ile birlikte.
Eğer her zaman sadece mantık çerçevesinde olaylara bakan ve geri plandaki soyut ve manevi anlamları görmekte zorlanan biriyseniz bu transitin faydası olabilir. Daha geniş düşünme kabiliyeti elde edilir.
Hayal dünyamızın zenginleşeceği, zihinsel yaratıcılığımızın artacağı, sanatsal becerilerin dikkat çekeceği, sezgilerimizin artacağı bir tesir altında oluruz.
Ancak mantık ve realiteye ihtiyacım var diyorsanız bunu bulmakta zorlanabilirsiniz. Okuyup anladığınızdan, anlatıp anlaştığınızdan emin olmadan uzun vadeli karar ve taahhütlerin altına imza atmayın bu günlerde. Özellikle de dünyevi bir kazanç peşindeyseniz.
Zihinsel dağınıklık ve odaklanma sorunu gibi yan etkiler de söz konusu olabilir. Bunlara ihtiyaç duyacağınız şeylerde aksamalar olabilir. Aman dikkat!
 
*** MERKÜR JÜPİTER KARŞIT: (Salı ve Çarşamba günlerinde etkili)
Bu transitin etkisi ile her şey daha kolay daha yapılabilir ve elde edilir ve daha yakın gibi görünür gözümüze.
Eğer tamamen kontrolsüz ve tedbirsiz davranmamışsak iyimser bakış açısı önümüzü açabilir. Ancak bu aşırı doz iyimserlik büyük risklere evet deme ve olmayacak dualara amin deyip kendimizi sonradan zora sokma riski de verebilir.
Olumlu anlamda bakacak olursak, bir eğitime başlamayı yeni bir öğretiye adım atmayı seyahat fırsatları yaratmayı destekleyecektir. Çok fazla konuyla aynı anda ilgilenip dağılma ve bunları bir araya getirememe riskine karşı da dikkatli olmakta fayda var. Ticari riskler, kalıcı ve boyumuzu aşan taahhütler de tedbirli olmamız gereken konular olacaktır.
 Ölçüsüz sözden kontrolsüz hareketten girişimden maddi riskten değmeyecek işe yaramayacak bilgiden enerjiyi zihni dağıtan meraktan kaçınma gerektiren bir transit bu.
 
*** GÜNEŞ MARS ÜÇGEN açısı (Perşembe kesinleşecek ve Çarşamba-Cuma günleri arasında etkili olacak)
Bu transit özgüven, kararlılık ve niyetleri harekete dönüştürebilme motivasyonu açısından değerli olacak bu hafta. Bu etki olmasa pek çok fırsatı karşıdan seyretme ve aksiyon almakta zorlanma söz konusu olabilirdi. Zira Jüpiter Neptün teması bir rehavet ve tembelleşme etkisi de yaratabilir. Neyse ki destek bu transitten gelecek.
Normalde daha ağırdan aldığımız meselelere hız kazandırma, karar verip uygulamaya koyma, hareketi başlatma, beklettiğimiz görüşme ve konuşmaları yapma, talepleri dile getirme, mücadele isteyen şeylere girişme motivasyonu verebilir. Rekabet, hırs, azim, kararlılık, hız, ataklık, girişimcilik, cesaret, özgüven ve fiziksel efor gerektiren hamleler için itici bir güç olacak diyebilirim. Çatışmacı hallere girmediğinizden ve şartları ve karşınızdakini fazla zorlamadığınızdan emin olun.
 
***MERKÜR PLÜTON ÜÇGENİ. (Cuma günü etkili)
Etki bırakan nitelikte konuşmalar yapabilme, düşüncelerimizi net ifade etme, güçlü bir iletişim tarzı ile kendimizi ortaya koyma şansını artıran bir transittir. Araştırma, inceleme gerektiren işlerdeki verim artar. Ancak bunun yanında kuşkucu biz zihin ve sert ve ısrarcı bir iletişim de bu transitin tedbirli olunması gereken riskleri arasında olacak.
Psikolojik çözümlemeler yapmak, bu açıdan destek almak, etki bırakacağınız ve sizi güçlendirmesini istediğiniz konuşmalar yapmak, bir danışmanlık almak ve fayda sağlamak, bilgimizi derinleştirmek için elverişli olabilir.
 
***Venüs Satürn karşıt açısı (Cumartesi günü kesinleşecek ve Cuma-Pazar arasında etkili olacak.
Haftanın tek stresli açısı diyebiliriz. Bu açı etkisiyle, sosyal ve ikili ilişkilerde engeller, ilişkide niyetini ve beklentiyi ifade edememe, sevgiyi gösterememe, alınganlık ve kırgınlıkların neticesinde soğukluklar meydana gelmesi söz konusu olabilir. İlişkilerde var olan sorunların görünür hale gelmesi ve rahatsızlık veren konuların farkına varılması gibi etkileri de var bu zorlayıcı açının.
Dünyevi bakış açısı ile bazı ilişkilerimizde zaten çatlaklar olan  ilişkilerde ayrılık sinyalleri, devam etmek için yeterli nedenin olmadığını düşünme gibi durumlar olabilir. Birlikteliklerin keyif veren yönlerinin geri planda kalması ve ciddiyetle ele alınacak ortak sorumlukların birden öne çıkması. Bunların ağırlığının yorucu etkisi söz konusu olabilir.
Bu etki altındayken ilişkilerinizde samimi ortam yaratamama, engellerle karşılaşma risklerinin olabileceğini hatırlamaya çalışın. İçe dönmek ve sorunlarla yüzleşmek, üzerine düşeni yapıp karşılığını almak adına fazla beklentiye girmemek rahatlatıcı olabilir.

21 Mayıs 2018 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Aslan burcunda olacak ve 06:29 sonrasında günün tamamında boşlukta olacak. Çok fazla yormayacak işlere yönelmek, olayları ve içinde bulunduğumuz durumu yönetmeyi becerebilmek, kendimizi göstereceğimiz ve yaptıklarımızı diğer insanlara sunacağımız ortamlarda avantajı değerlendirmek ancak egonun ön plana çıkmasına müsaade etmemek bugün önemli olacak. 
Yeni şeyler öğrenmek, bakış açımızı genişletecek yeniliklere kendimizi açmak, geniş düşünmek, ileride fayda sağlayacak iş ve girişimlerin planlarını yapmak için elverişli olabilir günün getirdikleri.
Bugün Güneş yaklaşık 1 ay için İkizler burcuna geçecek.

22 Mayıs 2018 SALI

Ay saat 05:02 sonrasında gün boyunca Başak burcunda olacak. Planlı ve zamanı iyi yöneterek hareket etmenin faydalarını göreceğiz bugün. Detaylarıyla uğraşmamız gereken, hesap kitap yapacağımız işler, tamir ve eksik giderme içerikli çalışmalar, başkalarını destek olacağımız hizmetler, temizlik ve sağlık konuları bugün ve yarın gündemimizde olacak.
Sabah erken güne başlayanlar ufak tefek gerginliklerin hız kesen ve stres yaratan tesirlerini hissedebilirler.
Sabahın daha ilerleyen saatleri ve öğlene doğru ise çok daha akıcı olacak zaman. Hem iyi ilişkiler hem de sosyal ortamlar açısından avantaj sağlayan şekilde geçecek günün ilk yarısı.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri de sağlam adımlar, uzun vadeli planlar, ciddiyet gerektiren iş ve görüşmeler açısından elverişli. Resmi işleriniz ve fikir alışverişleri, tecrübeli kişilerden gelecek destek açısından değerlendirebilirsiniz.

...
Devamını oku...15 Mayıs 2018, Salı

Yeniay-Güven İnşa Eden İlk Adımlar

15 Mayıs 2018 saat 14:47 de 24 derece Boğa burcunda bir yeniay meydana gelecek. Her yeniayda olduğu gibi bu kez de bir şeylere niyet etme, başlatma ve tazelenme istek ve motivasyonu yükselmiş olacak.
Bu kez YENİAYIN ön plana çıkaracağı konular daha çok; maddi içerikli iş ve girişimler, benim dediğimiz, elde etiğimiz, elimizde tutmak istediğimiz ve elde etmek için çaba gösterdiğimiz konularda olacak. Ve tabi bir de ilişkiler, kalıcı birliktelikler, ortaklıklar de gündem maddeleri olacak. Güzellik ve estetik ile bağlantılı şeyler, hazlar, hayatı daha keyifli kılmaya yarayan ya da keyif verdiği için hayatımızda tuttuğumuz şeyler, düzen bozulmasın diye oluşmuş ve değiştirmemekte direndiğimiz alışkanlıklar, bunların yenilerine açılan kapılar da gündeme gelebilecek diğer ana başlıklar olacak.
BOĞA BURCU değişimi değil de elindekini korumayı işaret ettiğinden, bu bir yeniay bile olsa aslında tam olarak garanti olmadığı sürece yeni bir adım atmaya karşı yüksek bir arzu da vermez.
Yani hem durduğu yerde durma hem de yeni bir şeyler yaratma ihtiyacının aynı anda ortaya çıkışı, çelişkisi huzursuzluk verebilir. Yeniayın ele avuca sığmayan ve acele tarafından bir şeylere ulaşma heyecanı katan etkileri Boğa burcunun durağanlık ve stabilite ihtiyacına yeteri kadar karşılık veremiyor.
Ancak yine de bu yeniay her birimiz için farklı yaşam alanlarında bir hareketi getirecek.
Bir şekilde. 
BU HAREKET düzen, huzur ve güven ortamı yaratamadığımız, stabilizasyon sağlayamadığımız bir şeylere düzen vermek adına olacak. Yani aslında yine ihtiyaca hizmet edecek.
Bu yüzden yeniayın etkilerini daha verimli bir şekilde kullanabilmek için sorun kendinize, “Hangi konularda ve alanda, gerçekten tam bir denge ve huzur yaratmam ve hayatımın düzen ve konforunu artırmam için bir değişime ve bu değişimi yaratmak için bir ilk adıma ihtiyacım var?” diye.
İç sesinize ve aklınıza ilk geliveren sinyallere rağbet edin.
Geciken ya da atılmayan adımlar sadece sahip olunanın değil sorunların da sabitlenmesine vesile olabilir mi?
Sabitlenmekte ısrar ettiğiniz konuların tazelenme ihtiyacına bakma zamanı gelmiş olabilir.

Sevgilerimle

Samiye Özbaş Soysal

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji