13 Ekim 2019, Pazar

AstroKarmik ile 14-20 Ekim 2019 Haftasının Yorumları

14-20 Ekim 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftaya Koç burcu dolunayı ile başlıyoruz. Geçen hafta sizlerle bu dolunayın etkilerine dair paylaşımlarda bulunmuştum.
Dolunayın yüksek gerilim veren etkileri bu kez Koç gibi ele avuca sığmaz ve sert etkileri yükseltebilen bir burçta çok daha elektriklenecek. Dolunay öncesindeki Venüs Uranüs sonrasında da Güneş Plüton sert açıları bu dolunayı stresi yüksek bir noktaya taşıyor. Arada çok güzel destek açılar var. Yani zor, çetrefilli ve çıkmaz sokaklı meselelerin içinden çıkmanın bir yolu, yordamı, desteği de var aslında.
Ağırbaşlı hareket edebilmek, iletişimde olgun, saygılı ve sağduyulu hareket edebilmek, içimizde deli fişekler patlasa bile aklımızı, mantığımızı, sağduyumuzu, bilgimizi, bilgiyle ve tecrübeyle destek veren rehberlerin kattıklarını kullanabilmişsek her türlü dengesiz ve çatışmacı durumun içinden güzellikle çıkma şansımız var.
Eğer bu çıkış yollarını kullanmayı becerememişsek yıpratıcı ve zarara yatkınlık veren bir dolunay bizi bekliyor demektir.
Ben biz dengesini bulmakta zorlanma yaşanacak. Hep sustuğumuz bir konuda sesimiz kavga tonundan yükselebilir. Hep taviz verdiğimiz bir meselede bizi zıvanadan çıkaran gelişmeler yaşanabilir. Öfke ve kızgınlık yaratan durumlar yaşanabilir.
Hızlıca alınan karar ve verilen tepkilerin zararı çok büyük olabilir.
Biz birilerine ulaşmaya çalıştıkça önümüze çekilen kalın ve giderek kalınlaşan duvarlar bomba patlamışçasına yıkılabilir.
Biz bir konuda ilerleme kaydetmeye kendimizi ispatlamaya çalıştıkça önümüze çıkan engeller duygusal patlamalara vesile olabilir.
Sukunet ve dinginlik, eğer biz içimizde yaratabilmişsek olaylara denge olarak yansıyacak. Dış şartlar ve kişilere karşı görünen ya da görünmeyen biçimde içimizde verdiğimiz kavga, biz onu barışa dönüştürememişsek, saldırı ve savaş haline sürüklenmemize vesile olacak.
Fiziksel güç ve efor sarf edeceğimiz işler ve spor ile akıtacağımız bir çeşit yüksek voltaj elektrik söz konusu.
Haklı olma, yenme, mücadeleden kazanan olarak çıkma ihtiyacı gerçek anlamdaki mutluluğu verecek olan uzlaşma kapılarını görmemizi engelleyebilir....
Devamını oku...06 Ekim 2019, Pazar

AstroKarmik ile 7-13 Ekim 2019 Haftasının Yorumları

7-13 Ekim 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür Uranüs karşıt ve Güneş Satürn kare açıları eşliğinde yorucu bir haftaya başlıyoruz. Ani tepkilerin ve düşünülmemiş kararların şekillenebileceği, aynı dilden konuşup uzlaşmanın zor olacağı, hız kesen aksaklıkların söz konusu olabileceği şekilde yeni bir haftaya giriyoruz.
Uçuşan fikirleri hayata geçirmenin ne karar çok emek, zaman ve sabır gerektiğini fark edebiliriz.
Gecikmiş bir karar aceleye getirilmiş bir şekilde alınabilir.
Çekindiğimiz ve korktuğumuz için detaylarına takılmamayı, detaylarını umursamamayı tercih ettiğimiz bir konu, düşünülmemiş detaylar vesilesi ile beklenen hızda ilerlemeyebilir.
Alınan bazı sorumluluklar, uzun vadeli ve kalıcı olmasını istediğimiz planlar üzerinizdeki baskıyı artırabilir.
Altından kalkıp kalkamamanın kaygısı yorabilir.
Bu bir ayrılık da olabilir başlangıç ta…
Bir niyetimiz ve veya teklifimiz, kararımız beklediğimiz karşılığı bulmayabilir.
Hiç beklemediğimiz şeyler duyabiliriz.
Hızlıca vereceğimiz vermek zorunda olduğumuz yanıtın, kararın ne kadar çok bağlayıcı olacağını düşünmek stresi artırabilir.
İletişimde kısa devreler söz konusu bu etkiler altındayken.
Size kendinizi yetersiz hissettiren ya da zorlanma yaratan, sağlamlık ve düzen hissini kaybettiren kararlar, cevaplar, adımlar gündeme gelebilir.
İstikrar sağlamakta zorlanma, bir şeyin arkasında duramama, bir konuda yetersiz ya da değersiz hissetme, resmi iş ve görüşmelerde bekleneni alamama, çok fazla engelle karşılaşma, genel olarak erkek figürleriyle alakalı konularda aradığımız samimiyeti ve açıklığı, karşılığı, desteği alamama durumu söz konusu olabilir.
Bu etkiler altında sizin kabul etmekte karar vermekte adım atmakta, kaygısını yönetmekte zaten zorlandığınız bir konu hiç hesap etmeyeceğiniz bazı gelişmeler sebebiyle kontrolden çıkabilir.
Hiç adım atmamakla bodoslama dalmak, hiç karar vermemektense riskli kararlara imza atmak, kaygı ile boğuşmaktansa her şeyi geride bırakmak v.b. şeyler yaşanabilir.
Çok fazla baskı hissettiğiniz, sorumluluktan korktuğunuz, negatif gelişme ve cevaplardan çekindiğiniz için hiç beklenmedik şeyler yapmak ya da söylemek çok yıpratıcı olabilir.

***Salı günün Venüs Akrep burcuna geçiyor.  Bu arada özellikle hafta sonunda olmak üzere haftanın tamamında Venüs Uranüs karşıt açısı etkili olacak. Dolunaya doğru ilerleyen günlerde geçtiğimiz haftaların özellikle de yeniay ile tetiklenen konuların bir şekilde gündemdeki yoğunluğunu artırması söz konusu. İlişkiler söz konusu olduğunda iki kere düşün diyor gökyüzü. Ani başlangıç ve bitiş kararları ya da ilişkinin içinde bir başka aşamaya geçiş için alınan hızlı kararlar denge bozabilir. İnişli çıkışlı ilişkiler alabora olabilir. Çok sakin ve düzgün görünen ancak aslında dile gelmemiş pek çok problem barındıran ilişkiler de bir şekilde sarsıntı yaşayacak. Hazırlıklı olmadığımız ve dengemizi bozan ilişki ana temalı gelişmeler yaşanabilir.
Olana değil de sebep olana ve olanın gelecekteki uzantılarına bakabilmek, hızlı değil de kalıcı ve sağaltıcı çözümleri üretmek, kaçmak değil de yüzleşmek, sakin ve istikrarlı hareket edebilmek hem her zamankinden zor hem de önemli olacak.

...
Devamını oku...30 Eylül 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 30 Eylül-6 Ekim 2019 Haftasının Yorumları

30 Eylül-6 Ekim 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür ve Mars’ın burç değiştireceği, Venüs Plüton kare açısının etkili olacağı, Plüton’un direkt harekete döneceği bir haftaya başlıyoruz.
Venüs Plüton sert açısı aslında geçen haftanın tamamında özellikle Çarşamba-Cuma günleri arasında yaşanan zor ve yıpratıcı gelişmelerin bir uzantısı niteliğinde olayları tetikleyecek. Geçen haftanın en yıpratıcı gelişmelerinden biri depremdi. Ancak bunun yanında hepimizin hayatında farklı farklı konularda deprem niteliğinde birtakım gelişmeler de yaşanıyor. Kimimiz bu sarsıntıları ilişkisinde kimimiz hayata dair alacağımız kararların arifesindeyken, kimimiz maddi konularda yaşıyor bu silkelenmeyi. Bazılarımızda ezber bozan bilgilerle karşılaştık belki de kim bilir? Hiç düşünmediğimiz detaylar ve bakış açıları sebebiyle yaptığımız şeyleri ve üzerinde kurduğumuz binaları yıkıp yeni şehirler inşa etmeye başlayacağız. Velhasıl yorucu etkiler hayatın her alanından gelebilir.
En vurucu ve can alıcı etkilerin ilişkiler alanında olduğunu geçen hafta hem yazlarımla hem de videolu yorumlarımla sizlerle bolca paylaştım.
Ya ilişkiler ya da ilişkilere bakış açısı bu etkiler altında değişiyor bir şekilde. Bu hafta da özellikle hafta başındaki günlerde bu etkiler hakim. Hem özel hem de sosyal ilişkilerde beklenmedik stres ve patlamalar, zıtlıkların çatışmaya dönüşmesi ve kontrol edilmemiş dürtüsel tepkiler verme gibi riskler var ne yazık ki. Diğer insanlara ve partnerimize karşı sabır ve toleransımız azalabileceğinden, yüreğimizdeki sevgiyi ve önceliklerimizi hatırlamadığımız takdirde ani kopuşlar yaşanabilir. Kısıtlanmaya katlanamayacağımız, baskıcı tutumlardan kaçınmak isteyeceğimiz etkiler altında oluruz. Zaten yıpranmış ilişkiler gerçek manada biz değerini bilememişsek kopma noktasına gelebilir. Garanti gördüğümüz kişiler elimizden kayıp gidebilir. Ani para çıkışları ve beklemedik harcamalar can sıkabilir. Bunu yapan eşimiz ise kontrolsüz tepkiler sanki aramızdaki mesele paraymış gibi yansıyabilir. Yani tamamen duygusal ve yaralayıcı zeminde gelişen bir sorun sanki sadece maddesel bir şeyin peşindeymişiz gibi yansıyabilir. Yani patlamaya malzeme para olabilir.
Bu etkiler altında iken ayrıca yatırımsal kararlar vermek, aklı başında ilişkilere adım atmak ve mevcut ilişkimiz ile ilgili bir karara varmak için elverişli bir etki yaratmaz ne yazık ki....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji