13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...15 Ekim 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 15-21 Ekim 2018 Haftasının Yorumları

15-21 Ekim 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür’ün Venüs, Neptün ve Mars ile açılarının etkili olacağı bir haftaya giriyoruz. Cuma gününe kadar bu etkiler genel itibariyle karşılıklı anlayış gösterebilme, uyuma hizmet edecek şekilde iletişim kurabilme eğilimi var olan sorunlara çözüm üretme şansını artıracak. Tatlı dil, esnek düşünce yapısı, politik olabilme ve davranabilme hali, anlaşmaya hizmet edecek konuşmalar yapabilme ihtimali gerçek uzlaşmalara vesile olabilir.
Soruna değil de yapıcı çözümlere, anlaşmazlıklara değil de bunları ne şekilde tatlıya bağlayacağımıza, kuşku ve şüphe içerikli kaygı ve problemlere değil de açıklık ve samimiyete, gerginliklere değil de birlikteliklerin keyif veren taraflarına odaklanırsak her açıdan ama öncelikle de ilişkiler açısından hem problem çözücü hem de yol açıcı, aynı zamanda da iletişim problemlerini çözüme kavuşturabilecek bir hafta olabilir.
Cuma günü genel olarak iletişim kanallarında birtakım problemler yaşanabilir. Sert sivri ifadeler, çatışmacı bir iletişim tarzı, hızlıca verilen tepkiler, kavgacı ve agresif tavırlar açısından risk söz konusu.
Demek ki konuşarak anlaşmayı, kendimizi, niyetimizi ifade etmeyi ve çözüm odaklı ilerlemeyi istediğimiz iş, görüşme ve buluşmalar için Cuma öncesini değerlendirmek daha iyi olur.

15 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Çalışmak, üretmek, iyi işler ortaya koymak, her ne yaparsak yapalım, takdir alıp başarılı hissetme istek ve ihtiyacı yoğun olacak. Yani haftanın ilk iş gününde gerçekten de işe hızlıca adapte olup hafta sonunun rehavetini hızlıca üzerimizden atacağız.
Sabah erken saatler hariç 😊 bu saatlerde istediğimiz hızda ilerleyememe, sorumlulukların üzerimizde baskı oluşturması, yetiştirememe, yetişememe v.b. aksaklıklar, destek alışverişlerinde zorlanma, mecburiyetlerin keyif kaçırması v.b. şeyler söz konusu olabilir. Hızlıca bu moddan çıkmak önemli. Öğlene kadar bu bulutlar dağılacak zaten merak etmeyin. Gün ortası ve sonrası, akşam dahil gerçekten de bu haftanın belki de ana fikrini ifade eden konularda en verimli şekilde değerlendirebileceğimiz zaman dilimi olacak.
Doğru şekilde ve yapıcı iletişim kurmayı hedeflediğiniz, hem keyif hem de fayda sağlamayı planladığınız her türlü görüşme, konuşma ve uzlaşmaya hizmet edecek buluşmalar için elverişli olacak. Yazma, çizme, kendimizi bir şekilde ifade etme adına destekleyici olacak. İşi yaratıcı ifade ve sanatsal yaratıcılık gerektiren herkes de bu etkilerden fayda alabilir.

...
Devamını oku...07 Ekim 2018, Pazar

AstroKarmik ile 8-14 Ekim 2018 Haftasının Yorumları

8-14 Ekim 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü sabah saatlerinde gerçekleşecek olan yeniay bu haftanın en önemli gökyüzü olayı.
10 Ekim’de Merkür Akrep burcuna geçecek. Aynı gün Merkür-Uranüs karşıt açıda olacak. Ani karar ve tepkilerden, karar değişikliklerinden, düşünmeden hesap edilmeden yapılan hamlelerden, sivri çıkışlardan kaçınmakta fayda var bu etki ile birlikte Çarşamba günü.
Çarşamba ve Perşembe günleri aynı zamanda Venüs Mars kare açısı etkili olacak. Retro Venüs’ün gerginlik ve çatışma eğilimi veren etkilerini bir tık daha yükseltecek bu transit eğer otokontrol, anlayış, esneklik sağlayamamışsak stresin dozunun artışına vesile olabilir.
Perşembe ve Cuma günlerinde  Güneş-Plüton da kare açıda olacak. Güç çekişmeleri, şartları ve ilişkileri zora sokacak eğilimler, çatışma ve kriz ortamlarına çanak tutan haller, manipülasyonlar, spekülatif ve sıkıntı veren gelişmeler v.b. şeyler açısından riskler söz konusu.
Merkür-Satürn altmışlık açısı ise bu etkilerin minimum risk ile yönetmemize hizmet edecek.
İlişkilerde gergin ve çatışmacı eğilimler göstereceğimiz ancak olgun ve çözüm odaklı iletişim kurabilmişsek her sorunun bir çıkış yolunu, her problemin bir çözümünü görüp uygulayabileceğimiz bir hafta bizi bekliyor.

8 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay saat 04:09 sonrasında Terazi burcuna geçecek. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde enerji ve motivasyonların çok yüksek olmayacağı, aksine uğraşmak, yorulmak ve mücadele etmek istek ve ihtiyacını duymayacağımız nitelikte bir gün ile haftaya başlıyoruz. Başlangıçlar, önemli adımlar açısından çok fazla destekleyici bir gün değil. Ancak bitirme, geride bırakma ve son noktayı koyma karar ve adımlarınız için elverişli olabilir. Gün arınma niyetlerini daha çok besliyor olacak.
Genel olarak günün tamamında diplomatik olmak, iş birliği sağlamak, uyum adına çaba sarf etmek sayesinde daha rahat yol alacağız. Yalnız kalmak yerine günü birileriyle, mümkünse de sizin için özel birileriyle geçirmek iyi gelebilir....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji