01 Aralık 2020, Salı

2021 Yılının Hikayesi/ Rota Yeniden Hesaplanıyor

2021 Yılının Hikayesi

Rota Yeniden Hesaplanıyor

***YILIN EN ÖNEMLI TRANSITI SATÜRN URANÜS KARE AÇISI (tüm yıla damgasını vuracak olan bir transit olmakla birlikte açının kesinleşme zamanları Şubat-Haziran ve Aralık ayları olacak)
17 Şubat 2021 7 Kova-7 Boğa
15 Haziran 2021 13 Kova 13 Boğa
24 Aralık 2021 11 Kova-11 Boğa
Bu ikilinin 1988 yılında Yay burcunda hizalanması sonrasında kare ve karşıt açılarını daha önce 1999 ve 2009-2010 yıllarında yaşadık. Bu yıl 2032 de İkizler burcunda yaşanacak bir sonraki kavuşum öncesinde son stres yaratan dönem. Yani 2021 yılının getirdikleri hem bireysel hem de toplumsal yaşamlarımızda kökü 1988, 1999 ve 2010 yıllarında yaşanan kırılım noktaları ile çok ilişkili olacak. Ki bizler genellikle bu kadar uzun süreli durumların bağlantılarını günümüz ile kurmakta zorlanıyoruz.
Kare açı özelinde düşünecek olursak en son 1999 yılında deneyimledik bu stres fazını. Ülkemiz açısından 1999 yılının gündemi malum ☹ O zaman hareketlenme toprakta ve yer kürede gerçekleşmişti. Zira burç yerleşimler tam ters konumdaydı. 
BU KEZ TAŞLAR, TOPLUMSAL KONULARDA, INSANLAR ARASINDAKI AIDIYET VE BIRLIK HALINE DAİR KONULARDA, INSANLIK ANLAYIŞINDA VE BÜTÜNE HIZMET EDEN INSANI DEĞERLER AÇISINDAN, HAK, HUKUM VE ADALET HEDEFİNDE OLACAK ŞEKİLDE YERINDEN OYNAYACAK. 
Hava olaylarının ve göksel etkilerin değişkenlik göstereceği, mevsimler ile alakalı dengesizliklerin yaşanabileceği günler yaşanacak gireceğimiz yılın içinde. 
VE AYNI ZAMANDA PARANIN, MADDE İLE OLAN BAĞIN, MADDEYE OLAN İHTİYACIN GÜNDEMDE OLACAĞI, BU KONUDAKİ EŞİTSİZLİKLERİN DİLE GELECEĞİ ZAMANLARA DOĞRU İLERLİYORUZ.
Toplumsal hareketlenmeler, seslerin yükselişi, tepkilerin artışı v.b. şeyler insanların insanlıktan çıkmasına vesile olan en önemli konudan maddesel şeylerden, dünyevi ihtiyaçlardan, paranın varlığı ve yokluğundan, kişisel çıkarlardan ve bunların aldığı tehditten çıkacak. 
NEREDE ÖZELLİKLE DÜNYEVİ DEĞERLER, TEMEL İNSANİ İHTİYAÇLAR, PARANIN SATIN ALDIĞI ŞEYLER KONUSUNDA EŞİTLİK-ADALET TAMAMEN ORTADAN KALKTIYSA, HER AÇIDAN DEJENERASYON YÜKSELDİYSE ORADA SABIRLAR TAŞACAK, TEPKİSELLİK YÜKSELECEK. 
Bireysel olarak da hepimiz hayatımızın bir alanında hem değişime zorlanıyor hissedeceğiz hem de bu konudaki korkularımız, direncimiz bizi yoracak. SIKIŞMIŞ HISSEDECEĞIMIZ. 
İki farklı noktadan aynı anda, tamamen farklı gerekçelerle üstelik de bu çok da mümkün değilken çekiştiriliyor gibi hissedeceğiz.
Tam da düzen oturttuk dediğimiz konularda yeni düzenleme ihtiyaçları doğacak. Toplumlar için de bireysel yaşamlarımızda da.
Düzeni değiştirmemek adına direndiğimiz şeylerde de mecburi manevralar söz konusu olacak.

...
Devamını oku...13 Eylül 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 13-19 Eylül 2021 Haftasının Yorumları

13-19 Eylül 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Dağınıklık ve karmaşa eşliğinde haftaya başlıyoruz.
Kafamızı toplamakta da işleri toparlayıp verim almakta da zorlanacağız ne yazık ki haftanın ilk günlerinde.
Birilerine bel bağlamak, mantıkla sorgulanmamış beklentilere girmek, nasıl olsa gözüyle baktığımız kişilerden yana hayal kırıklığına düşmek gibi riskler var.
İrade zafiyetleri, kararlı bir duruş sergileyememe, önümüzü görememe, sağlam hissedememe durumu söz konusu.
Ayakları yere basan işler, girişimler, görüşmeler yapmakta zorlanacağız.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise ha gayret diyeceğiz.
Öncesinde yapıp kotardıklarımızı bir araya getirme, şekil verme ve netleştirme çabası yoğun olacak.
İlişkilerde zorlanma ancak bireysel gücümüzün farkına varma adına kıymetli olacak.
Mecburiyetler, sorumluluklar, beklentiler, bunların baskısı ilişkilerin bir çeşit sınavdan geçmesine vesile olacak.
Samimi irtibatlar kurmakta zorlanabiliriz.
Aradığımız yakınlığı ve desteği, dayanışma halini bulamayabiliriz.
Kendi merkezimize dönmek ve neler yapabildiğimizi hatırlamak, kendi gücümüzü ele almak adına kıymetli olacak haftanın ikinci yarısı.

Bu hafta Çarşamba günü MARS 30 EKİM’E KADAR SEYREDECEĞİ TERAZİ burcuna geçecek.
Ne uğruna mücadele verdiğimizi ve bu mücadeleyi nasıl verdiğimizi işaret eden Mars bu burçta ne yazık ki kendini yeteri kadar ifade edemiyor. Hayatımızda belli alanlarda (haritanızda nereyi tetiklediğiyle bağlantılı) zorlanma ve bu zorluğun üstesinden gelmek için de çok fazla çaba gösterme gerekliliği doğacak. Savaşa karşı olan Terazi burcundaki Mars bu sürecin etkilerini yoğun olarak hissetmemize sebep olabilir. 
Asıl mücadele edilmesi gereken mevzularda adım atamama hali yaşanabilir. Özellikle İLİŞKİLER VE ORTAKLIKLAR konusu daha bir hareketlenecek. En çok bizi yoran ve çaba sarf etmemiz gereken şeyler, ikili ve sosyal ilişkilerimiz olacak bu süreçte. Konuşarak ya da kavga ederek değil de sessiz kalıp karşı tarafın kendiliğinde bize hak vermesini bekleyerek kazanmayı bekleyebiliriz. AGRESYONLARIMIZI PASİF BİÇİMDE YANSITMA ve doğal olarak da çözümüm gecikmesi, anlaşmazlıkların kronik hale gelmesi söz konusu olabilecek. Ancak eğer POLİTİK OLMAYI BECEREBİLMİŞSEK, SUSMAK VE KAVGA ETMEK ARASINDAKİ HAK ARAMA YÖNTEMLERİNİ KULLANABİLMİŞSEK anlaşmalar ve bir noktada buluşmalara şahitlik edebilir bu dönem. Bir amacımızın olması ve karar verip arkasında durabilmek aslında ne uğruna savaş verdiğimizi hatırlatabilir bizlere. O zaman hedef odaklı kalmayı unutmamak önemli olacak diyelim.

13 Eylül 2021 PAZARTESİ 

Günün büyük kısmında çalışıp çabalama ancak yine de bir şeyleri somutlaştırmakta zorlanma var. 
İletişim konusu akıcı olacak. Eğitim ile bağlantılı konular, önemli görüşme, yazışma ve konuşmalar için fırsat bulabiliriz. Pek çok yarım kalmış işimizi de bu yolla toparlayabiliriz.
Uzlaşmacı ve olaylara pozitif yaklaşan kişilerle yolumuz kesişebilir.
Ancak yine de net ve sağlam görüntüler elde etmeden kalıcı karar ve adımlardan kaçınmak şart bugün.
Akşamın ilerleyen saatleri yorucu. Herşeyi bize karşı bir hamle ya da bir müdahale olarak algılama ve olaylara gereksiz bir inatlaşma ve direnç ile yaklaşma eğilimi artmış olacak. 

...
Devamını oku...06 Eylül 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 6-12 Eylül 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

6-12 Eylül 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü saat 03:51 de gerçekleşecek yeniay bu haftanın başlatan, harekete geçiren etkilerinin mimarı olacak.
Farklılaşma ve yenilik yaratma, tazelenme etkisi veren bir yeniay bu. 
Tam da ihtiyacımız olan. 
Herkes için farklı farklı yaşam alanlarında.
Haftanın ilk günleri oldukça hareketli.
Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim sezonu da bu hareketlilikten nasibini alacak. 
Güzel ve destekleyici transitler de var gökyüzünde okullar açılırken.
Zor işlerin altından kalkabilme isteği, mücadele isteyen işlere girişme motivasyonu söz konusu.
Hayatımızda gerekli değişimleri yapma, güç projelere adım atma ve isteklerimiz arzularımız adına cesaret gösterme şansımız var. Özellikle de bir şeyleri tamamlama, nihayete erdirme, sonuçlandırma ile alakalı işler, “ha gayret artık yüzdük de kuyruk aşamasına vardık” diyeceğimiz şeyler adına verimli olabilir. 
Zaten farkında olduğunuz ancak harekete geçmekte zorlandığınız konular varsa hayatınızda, sizi öne doğru itecek bir güç olabilir yaşanacak olay veya karşılaşacağınız kişiler. 
Harekete geçip yolunda gitmeyen ne varsa kökten değiştirme cesareti katacak nitelikte olacak özellikle haftanın ilk günü.
Neye odaklanmamız gerekiyor, ne için mücadele vermeliyiz, sorunlara nasıl kalıcı çözümler üretebiliriz gibi sorularımıza cevap arayabiliriz. Buluruz da bu etkiler altında iken aradığımız cevapları. Yeter ki sorma cesaretini esirgemeyelim kendimizden.
Bu etkiler altında iken pzt günü özellikle öfke, hırs ve tepkisellik açısından her zamankinden daha kontrollü olmak gerekiyor. Aşırı gerginlik, şartları zorlamaktan kaynaklanan sorunlar ve aksaklıklar, inatlaşmalar, baskıcı ve manipülatif yaklaşımlar da yaşanabilir.  İlişkiler açısından olabildiğince sakin, fiziksel olarak da hem kendimize hem de çevremize zarar vermeyecek şekilde temkinli olmak gerekiyor....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji