01 Aralık 2020, Salı

2021 Yılının Hikayesi/ Rota Yeniden Hesaplanıyor

2021 Yılının Hikayesi

Rota Yeniden Hesaplanıyor

***YILIN EN ÖNEMLI TRANSITI SATÜRN URANÜS KARE AÇISI (tüm yıla damgasını vuracak olan bir transit olmakla birlikte açının kesinleşme zamanları Şubat-Haziran ve Aralık ayları olacak)
17 Şubat 2021 7 Kova-7 Boğa
15 Haziran 2021 13 Kova 13 Boğa
24 Aralık 2021 11 Kova-11 Boğa
Bu ikilinin 1988 yılında Yay burcunda hizalanması sonrasında kare ve karşıt açılarını daha önce 1999 ve 2009-2010 yıllarında yaşadık. Bu yıl 2032 de İkizler burcunda yaşanacak bir sonraki kavuşum öncesinde son stres yaratan dönem. Yani 2021 yılının getirdikleri hem bireysel hem de toplumsal yaşamlarımızda kökü 1988, 1999 ve 2010 yıllarında yaşanan kırılım noktaları ile çok ilişkili olacak. Ki bizler genellikle bu kadar uzun süreli durumların bağlantılarını günümüz ile kurmakta zorlanıyoruz.
Kare açı özelinde düşünecek olursak en son 1999 yılında deneyimledik bu stres fazını. Ülkemiz açısından 1999 yılının gündemi malum ☹ O zaman hareketlenme toprakta ve yer kürede gerçekleşmişti. Zira burç yerleşimler tam ters konumdaydı. 
BU KEZ TAŞLAR, TOPLUMSAL KONULARDA, INSANLAR ARASINDAKI AIDIYET VE BIRLIK HALINE DAİR KONULARDA, INSANLIK ANLAYIŞINDA VE BÜTÜNE HIZMET EDEN INSANI DEĞERLER AÇISINDAN, HAK, HUKUM VE ADALET HEDEFİNDE OLACAK ŞEKİLDE YERINDEN OYNAYACAK. 
Hava olaylarının ve göksel etkilerin değişkenlik göstereceği, mevsimler ile alakalı dengesizliklerin yaşanabileceği günler yaşanacak gireceğimiz yılın içinde. 
VE AYNI ZAMANDA PARANIN, MADDE İLE OLAN BAĞIN, MADDEYE OLAN İHTİYACIN GÜNDEMDE OLACAĞI, BU KONUDAKİ EŞİTSİZLİKLERİN DİLE GELECEĞİ ZAMANLARA DOĞRU İLERLİYORUZ.
Toplumsal hareketlenmeler, seslerin yükselişi, tepkilerin artışı v.b. şeyler insanların insanlıktan çıkmasına vesile olan en önemli konudan maddesel şeylerden, dünyevi ihtiyaçlardan, paranın varlığı ve yokluğundan, kişisel çıkarlardan ve bunların aldığı tehditten çıkacak. 
NEREDE ÖZELLİKLE DÜNYEVİ DEĞERLER, TEMEL İNSANİ İHTİYAÇLAR, PARANIN SATIN ALDIĞI ŞEYLER KONUSUNDA EŞİTLİK-ADALET TAMAMEN ORTADAN KALKTIYSA, HER AÇIDAN DEJENERASYON YÜKSELDİYSE ORADA SABIRLAR TAŞACAK, TEPKİSELLİK YÜKSELECEK. 
Bireysel olarak da hepimiz hayatımızın bir alanında hem değişime zorlanıyor hissedeceğiz hem de bu konudaki korkularımız, direncimiz bizi yoracak. SIKIŞMIŞ HISSEDECEĞIMIZ. 
İki farklı noktadan aynı anda, tamamen farklı gerekçelerle üstelik de bu çok da mümkün değilken çekiştiriliyor gibi hissedeceğiz.
Tam da düzen oturttuk dediğimiz konularda yeni düzenleme ihtiyaçları doğacak. Toplumlar için de bireysel yaşamlarımızda da.
Düzeni değiştirmemek adına direndiğimiz şeylerde de mecburi manevralar söz konusu olacak.

...
Devamını oku...24 Ekim 2021, Pazar

AstroKarmik ile 25-31 Ekim 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

25-31 Ekim 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar
Haftanın ilk yarısında Venüs Neptün kare açısının etkilerini yoğun olarak hissedeceğiz. İlişkilerde yanılma, aldanma, gerçekleri görememe, dağılma, ölçüsüz fedakarlıklar, finansal açıdan da yanlış hamlelere, kayıplara, anlamsız harcamalara, kandırılmalara müsait olacağız.
Haftanın ikinci yarısında da Güneş Satürn kare açısı etkili olacak.
Yetersiz ve değersiz hissettiren, haddinden fazla sorumluluk almış ve altından kalkamamanın kaygısını taşıyan haller söz konusu olabilir.
Otorite ile, resmi ve iş ve görüşmeler açısından sorunlar yaşanabilir.
İstediğimiz hızı yakalayamama, beklediğimiz desteği görememe, sorgulanmış, yargılanmış ve test ediliyor hissettiren durumlarla karşılaşma riski var haftanın ikinci yarısında. 
Velhasıl dağılmalara ve çözülmelere müsait ve aynı zamanda da kısıtlanmış ve engellenmiş hissedeceğimiz nitelikte bir hafta olacak. 
Bir sonraki hafta gerçekleşecek yeniay öncesinde bazı şeyleri geride bırakma, vazgeçme eğilimi olabilir. Ya da uğraşıp didindiğimiz işlerin, ilişkilerin, genel olarak çabamızın karşılığını alıp alamadığımızı görme ihtimali olabilir. Bunu görememek daha büyük problem unutmamak lazım 😊
Mecburiyetlerden dolayı yorulma, kısıtlanma ve beklentilere, yapılacaklar listesine yetişemiyor hissetme eğilimi olan günler var önümüzde.
Haftanın güzelliği Venüs Jüpiter sekstil açısını alacağımı günlerde ortaya çıkacak. Perşembe gününün ikinci yarısı fırsatlarla buluşacağımız ve eğer çaba gösterdiysek bunu değerlendireceğimiz bir zaman dilimi....
Devamını oku...18 Ekim 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 18-24 Ekim 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

18-24 Ekim 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar
Çarşamba günü akşam saatlerinde KOÇ BURCUNDA BİR DOLUNAY meydana gelecek bu hafta. Yılın en sert dolunaylarından biri. Haftanın tamamında dolunayın ve ona eşlik eden sert açıların etkileri yaygın olarak hissedilecek.
•Bir şeyler uğruna savaşma, mutlaka kazanma, bunun için gereken her şeyi yapabilme, gücü ortaya koyma ve kabul edilmesi adına ısrarcı tavırlar sergileme eğilimi var bu dolunayda.
•Dürtüsel, gözü kara ve kontrolü zor hal ve hareketler, kararlar ve adımlar söz konusu olabilir.
•“Ne pahasına olursa olsun” içerikli tavırlar, yıkmayı göze alan yaklaşımlar gösteren, sanki saatli bir bombaymış gibi ortalıkta dolanan tiplere şahit olabiliriz.
•Köklü kararlar alıp belki de bir şeylere sil baştan başlama şansı veren (Şans olmayabilir. Sadece bunu istemiş ve kendi kendimizi şans olduğuna ikna etmiş olabiliriz 😊) bir hafta diyelim.
•Agresyonlara, sonrasını düşünmeden öncesini anlamadan verilen tepkilere yatkın olacağız. 
•Hakkını savunacağım derken bunu bir savaşa dönüştürmüş ve gereksiz yere haksız konuma düşmüş kişiler olabilir etrafta.
•Uç noktalar, “ya herro ya merro” lar, kestirip atmalar, siyahlar-beyazlar yorucu olacak bu hafta. Bazılarımız bizi bu noktaya getiren olayların içinde bulabiliriz kendimizi. Ya da etrafta bunlara şahit olup etkisinde kalabiliriz.
•Esneklik azalmış, hoşgörü ve anlayış eksilmiş, orta yolu bulma ve tavizler verebilme becerisi yitirilmiş görünebilir şahit olduğumuz olaylarda. Aman biz bu tuzaklara düşmeyelim ☹
•“Ben yanarsam herkes yanar” diye ortalığı kasıp kavuranlar, “madem öyle işte böyle” diyenler, çok zor gibi görüneni kolaylıkla ezip geçenler hem gerginlik yaratacak hem de gerçekten bazı düzenlerin yıkılmasına sebep olacak.
•Ani bitiriş ve ani kopuş kararları gelebilir.
•İnsanların gözünü isteklerini elde etmek uğruna kara bir hırsın bürümesi gibi şeyler tedbirsiz ve ölçüsüz hal ve hareketlerle de birleşince sadece bizim değil, ilişkide olduğumuz diğer insanların da üzüleceği durumlara sebebiyet verebilir.  Hoş “üzülme” kısmına çok da takılmayabilir bu hafta pek çok kişi.
•Her açıdan tedbirli olmak, haklı haksız mücadelelerinin gerçek anlamda bir kazananının olmadığını bilebilmek, oto kontrol yapabilmek, sabırlı, hoşgörülü ve esnek tepkiler verebilmek durumların lehimize ilerlemesini sağlayabilir. Tabi ki bu cümleye sığıveren şeyleri realize etmek bu hafta o kadar da kolay olmayacak.
•Öfke kontrolü çok önemli bu etkiler altındayken. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir.  Eğer daha önce enine boyuna hesap ettiniz ve riskleri tespit ettiniz yani tamamen körlemesine atlamayacağınız ancak bir şey beni dürtse de harekete geçsem dediğiniz işlere girişebilirsiniz. 
•Buna olumsuz anlamda bakacak olursak: “Bir sorun çıksa da çıkarsalar da ben de kriz çıkarsam her şeyin tozunu attırıp birilerine gününü göstersem” diyen kişiler de olabilir. 
•Ego çatışmaları, güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, uzak durmamız, eğer içine çekilmişsek de olgunlukla yönetmemiz gereken durumlar.  Siz kontrollü ve mantıklı olmaya gayret etseniz bile etrafınızda veya girdiğiniz ortamlarda kavgacı, sizi zorlayan ve aranan tiplerin olduğunu görebilirsiniz.
•Bugünlerde illegal olabilecek, aleyhimize sonradan kullanılabilecek işlere hiç kalkışmamak, kurallara uymak ve sorumlulukları yerine getirmek önemli. Düşünmek, tartmak, ölçmek, biçmek ve analiz etmek, dinlemek, anlamaya çalışmak, sabretmek, hoş görmek, anlayış sergilemek ve inancını zedelememek şart.
•Takıntı haline getirilmiş istekler, düşünceler başımızı dara sokabilir. Takıntıya sahip olan için de ona maruz kalan için de. Can yakan, intikam alan tavırlar ilişkilerimizde geri dönüşümsüz yaralar açabilir. Bu can yakma konusunun muhatabı-taraflarından biri olmasak bile hayatı paylaştığımız kişilerle olan ilişkimiz zarar görebilir. Birilerine bakışımız onunla ilgili duygumuz düşüncemiz değişebilir.
•Özel ilişkilerde kıskançlık, aşırı sahiplenici tavırlar, baskı ile nefes aldırmayan, manipüle etmeye açılan yaklaşımlar da tepkilerin dozunu yükseltebilir.
•Genel olarak fikirleri, niyetleri, kararları karşısındakine zorla kabul ettirme çabasının yanında, buna karşılık ikna edilebilir kişilerin azlığı da yorucu olabilir. 
•Bütünüyle baktığımızda da fiziksel olarak zarar görebileceğimiz risklerin de her zamankinden yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Agresyon ve kazalar bu açıdan önlem alınması gereken şeyler olarak netleşiyor önümüzde... Şiddet içerikli olaylarda bir artış gözlemlenebilir. 
•Ülkemiz açısından bu dolunay meclisi, partileri ve bunlardaki yönetim kademelerini ve düzeni ilgilendiren stresli olayları gündeme taşıyabilir. 

GÜZEL HABERLER DE VAR BU HAFTA İÇİN. Pazartesi günü MERKÜR VE JÜPİTER GERİ HAREKETİ SONA ERECEK. Retro etkilerinin geride kalması ise bir süre daha devam edecek. O yüzden yine de acele etmemek lazım.
O acelenin ihtiyacı haftanın ilk yarısında yoğun olacak. Yeni girişimler adımlar, heyecanlandıran ve eğer hızlıca değerlendirmezsek kaçacakmış gibi görünen fırsatlar söz konusu olabilir.
Ticari faaliyetler, finansal girişimler, iş girişimleri, atak, cesur ve girişimci olmayı gerektiren durumlar her zamankinden daha cazip gelebilir. Rekabet ve öne atılma isteği, motivasyonu, her şeyi yapabilir ve hemen yapması gerekiyor hissettirebilir.
Ölçüsüz ve almış olmak adına alınan riskler de gündeme gelebilir.
Bu bir şans diye gördüğümüz şeylere düşünmeden planlamadan sonrasındaki basamakların tedbirini almadan balıklama atlama hali bu. 
Dozunu kaçırmadıysak bu itici, harekete geçiren, motive eden durumları avantaja da çevirebiliriz. Ama yine de dediğim gibi hiçbir şeyi aceleye getirmememiz gereken bir hafta bu.
Avantaj gibi görünen şeylere bile bu gözle bakmak lazım.
En iyi hamle içine akıl ve sağduyu katılmış olanı. Bunu unutmamak da fayda var.
CUMARTESİ GÜNÜ GÜNEŞ YAKLAŞIK 1 AY İÇİN AKREP BURCUNA GEÇECEK.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji