17 Şubat 2019, Pazar

AstroKarmik ile 18-24 Şubat Haftasının Yorumları

18-24 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta gökyüzü yine hareketli.
Burç değişimleri, dolunay ve önemli gezegen açıları bir arada.
26 Eylül de Retro hareketi sebebiyle Balık burcuna dönen Kiron Pazartesi günü tekrar Koç burcuna geçecek. 19 Haziran 2026 ya kadar da bu burçta ilerleyecek.
Pazartesi günü ayrıca Venüs Satürn kavuşumu ve Güneş Uranüs destek açısı kesinleşecek.
Salı gününün ilk saatlerinde Güneş yaklaşık 1 ay için Balık burcuna geçecek.
Aynı gün Başak burcunun ilk derecesinde bir de dolunay gerçekleşiyor.
Merkür Neptün kavuşumu da Salı gününün transitleri arasında. (Etkileri Pazartesi akşam itibariyle hissedeceğiz.
Salı akşam saatlerinde,Çarşamba sabahı kesinleşecek Merkür Satürn altmışlık açısını hissetmeye başlayacağız.
Cuma günü boyunca da Merkür Jüpiter kare açısı ve Cumartesi günü kesinleşecek olan Venüs Plüton kavuşumu etkili olacak.
Hafta sonunun tamamın hem iletişimde hem de ilişkilerde plütonik etkiler yaşayacağımızı işaret ediyor.

18 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. İnisiyatif alan ve olaylara hakim olan tavırlar ön plana çıkacak gün boyunca. Önemsenme ve beğenilme ihtiyaçlarımızın karşılanmasını bekleyeceğiz. Aslan burcundaki Ay yaratıcılık ve buna dair eğilimler verecek. Aynı zamanda Güneş ile Uranüs arasındaki destek açı da daha önce ortaya çıkarmadığımız özelliklerimizi, yaratıcı meziyetlerimizi fark etme ve gösterme şansı verebilir. Farklı bir şeyler var havada bugün. Ya da o farka ihtiyacımız var😊
Değişiklik yaratmak, rutinden sıyrılmak, her zaman yaptığımız işleri bu kez yeni bir yol izleyerek yapmak, doğaçlamalara yer açmak bugün hem bizi mutlu edecek hem de verim katacak olan şeyler. Havalarda uçuşmadığınızdan sırf değişim olsun diye saçmalamadığınızdan emin olun 😊
Venüs Satürn kavuşumunu da bu açıdan ele alırsak. Daha önce hiç ciddiye almadığımız bir meziyetimizin farkına varmak ve bu kez somutlaştırmak adına bir çaba göstermek söz konusu olabilir....
Devamını oku...11 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Şubat 2019 Haftasının Yorumları

11-17 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Mars Uranüs Kavuşumu olacak. Ardından Mars 31 Mart’a kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek. Bu kavuşum oldukça etkili. Haftaya damgasını vuracak.
Pazar günü kesinleşecek ve hafta sonu boyunca etkili olacak olan Venüs Neptün destek açısı haftanın getirdiklerinin yumuşamasına ve bir miktar rahatlamaya vesile olacak.  Özellikle ilişkilerde…
Bu açıdan bir sonraki hafta da olaylı ve inişli çıkışlı gelişmelere gebe... Bu sebeple hafta sonunun nispeten rahatlatıcı olan etkilerini iyi değerlendirmek gerekiyor.
 
*** Mars Uranüs kavuşumu etkileri (Çarşamba günü sabah saatlerinde kesinleşecek ancak Pazartesi-Cuma arasında etkili olacak.
Bu transit etkisi iki ele avuca sığmaz gezegen birbirini kışkırtıcı etki yapacaktır. Risk almak, harekete geçmek, mücadele etmek istek ve ihtiyacı artacaktır.
İplerden kurtulma ve özgürlük adına bir mücadele verme isteği bizi kontrolsüz ve ani tepkiler vermeye ve adımlar atmaya itebilir. Bunu tetikleyen durumlar da yaşanabilir.
Harekete geçme dürtüsü, değişimi yaratma cesareti ve sınırları kaldırma hırsı gerçekten yapılması gereken hamleleri getirebilir. Ancak bunun yanında aynı zamanda ne yazık ki biraz da gerginleştirici tesirler söz konusu. Yani bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla oturmak çok mümkün olmayacaktır bu hafta boyunca.
Bu transit bir bakıma da kişisel anlamda farkındalığı artırıcı, yaratıcı ve iş bitirici tarafı ön plana çıkaran, bilmediğimiz meziyetlerimizi fark etmemizi sağlayabileceğimiz, ani olaylar ile hayatımıza yeni heyecanların girebileceği (can sıkıcı olanlarının da gündeme gelebileceği) engellerden kurtulup kalıplardan sıyrılabileceğimiz yeniliklerden kaçınmayacağımız ve hareketin kaçınılmaz olacağı bir etki bırakır üzerimizde.
Dürtüsel kararlar alma ve karşılıklar verme ihtimalini de artırır. Risk almaya ve fevri nitelikli tepkiler göstermeye teşvik eden bazı durumlar yaşanabilir.
Özgür, ifadeci ve atak olma eğilimi verir ancak bu hallerin kırıcı etkiler doğurmamasına dikkat etmek önemli…
Sakarlıklara ve kazalara, fiziksel yaralanmalara, karşılıklı gelmelere, farklılıkların tepki çekmesine, aykırılıkların tolere edilmemesine, esnekliğin azalmasına dikkat etmek gerekir. Bu etki altındayken karşınıza çıkacak durumlara, ilişki sorunlarına, çözülmesi gereken problemlere çözüm yolu olarak en yakın ve kesin gibi görünenin yanı sıra denenmemiş yöntemleri de aklınıza getirmeye çalışın. Zira yeni ve denenmemiş olanı hayatına katmaktan korkma, değiştirmen gereken şeylerin cesaretini göster diyen bir gökyüzü etkisi var bugünlerde.
İstediğimiz akıcılığı, özgürlüğü, değişimi yaratma şansı bulmamışsak yansıması agresyon, gerginlik, hırçınlık, asi ve isyankar tavırlar şeklinde olacaktır.
“Yeni bir hamle yapamıyorsak şimdiye kadar atılmış olanları yıkalım, dökelim bari” diyen iç sesine kulak vermek yıkıcı tavırlar doğurabilir. Aman dikkat.
Esnekliğin, anlayışın, sabrın, olgunluğun, sağlam ilerleme tavrının, istikrara ve uzun vadeli hedeflere niyet ettiren adımları görebilmenin önemli olduğu günler bunlar.
Hareket değil de kalıcı adım, salt değişim değil de fark yaratacak doğru hamleler önceliğimiz olursa bu transitin gerçekten de hareketi tetikleyen etkisinden olumlu fayda elde etmiş olabiliriz.
Ani ve asi çıkışlardan, durup dururken parlamalardan uzak durmakta fayda var. Bu etki altındayken motive olduğunuz ve durmak istemediğiniz bir noktada karşınıza çıkan ufak aksilikler yıkılası dağar gibi görünebilir. Alternatif çözümlere açın kendinizi. Planların değişmesi iyi olabilir. Aşırı ısrarcı tavırlar zarar verici olabilir.
Öfke kontrolü de çok önemlidir. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler. (eğer önü arkası daha önce sağlam planlarla doldurulmamışsa) İvme kazandıran durumlara düşünme payını pas geçmişsek dikkat!
Bu transitin 29 derecede gerçekleşmesi bir defter kapatma, biten ya da bitemediği için kapanan sayfalara işaret edebilir. Anaretik derecenin olumsuz etkileri açının avantajlarından ziyade dezavantajlarını yaşama riskini ön plana taşıyor ☹

11 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay saat 04:28 sonrasında Boğa burcunda olacak. Huzur, denge ve güven ihtiyacımızın fazla olduğu bir şekilde başlıyoruz haftaya. Bakalım haftanın devamı o denge ihtiyacını ne derece giderecek 😊
Maddi konular, düzeni kuran ve devam ettiren niyetler, iş birliğine götüren planlar, bunlara hizmet eden görüşme, teklif ve anlaşmalar gündeme gelebilir.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı iletişimin hem keyif veren hem de fayda sağlayan şekilde akıcı olacağını işaret ediyor.  Sohbet de karşılıklı somut kazanç yaratma durumu da güzel.
Önemli görüşme, konuşma ve niyetleri için günün ilk yarısında güzel etkiler var. Değerlendirebiliriz.
Öğleden sonra ve akşam saatleri de güzel etkiler var. Ancak burada iletişim ve bilgi akışından ziyade ikili ve sosyal anlamda daha keyif odaklı ilişkilere yönelik planlar söz konusu. Romantik planlar, eğlenceli aktiviteler, yaratıcılık isteyen uğraşlar, tatlı sohbetlerin edildiği sofra muhabbetleri, paylaşımların keyif verdiği ortamlar, rahat ir ortamda seyredilen bir film eşliğinde yenilen güzel tatlar için elverişli bir akşam olabilir. 

12 Şubat 2019 SALI

Ay bugün de dün olduğu gibi Boğa burcundaki seyrine devam edecek. Günün ilk yarısı somut ve net kazanca hizmet edecek adımlar, girişimler için elverişli. Hem iş ve maddi kazanç hem de buna hizmet edecek ilişkiler için destekleyici olabilir.
Karşılıklı anlayış da var, birbirini ciddiye alma ve saygı çerçevesinde hareket etme eğilimi de…
Destekleşme de var, bireysel sorumlulukların farkına varma hali de…
Somut faydaya götürecek fedakarlıklar gündeme gelebilir. Ya da daha önce yaptığımız fedakarlıkların bizi hangi noktaya götürdüğünü ve ne elde ettiğimizi fark etme fırsatı da doğabilir.
Hep kafamızda hayalini kurduğumuz, “olmaz ama” diye niyetler ettiğimiz bir şeylerin ne şekilde ve ne gibi bir çaba ile elde edilebileceğini fark edebiliriz.
Planları ayakları yere basar hale getirme ve önümüzü görecek şekilde tablonun netleşmesi durumu söz konusu olabilir.
Akşam saatleri derin duygusal paylaşımlar, güç ve iş birlikleri, zor ve mücadele isteyen şeylere gücümüzün yeteceğini görme ya da bu gücü bize katacak insanlarla bir araya gelme şansı doğabilir. Bu akşam saatlerinde yapacağımız konuşmalar, sunumlarımız, kendimizi ifade ediş biçimimiz diğer insanların üzerinde etki bırakmamıza ve alınacak karar ve adımlarda söz sahibi olmamıza vesile olabilir.

13 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 12:31 e kadar Boğa burcunda ve boşlukta olacak. Netlik ve denge ihtiyacımızı karşılamasını beklediğimiz durumlarda göstereceğimiz çaba önemli. Ama bu çabanın nihai sonuç ya da nihai sonuca götürecek ilk adım olması gerekmez. Rutin ve devam eden bir gayrete emek sarf edebiliriz. Belirsizlikler teması Mars Uranüs kavuşumu ile de birleşince hesapsız sonuçlarla buluşabiliriz. Velhasıl kalıcı karar ve adımlar için çok elverişli değil günün etkileri.
Aslında tamamen negatif almamakta fayda var. Zira bu beklenmedik durumların içinden gerçekten de daha önce aklımıza gelmemiş fırsat niteliğindeki şeyler de çıkabilir.
Hafta başında Mars-Uranüs kavuşumu ile ilgili detaylı yorumlarımı sizlerle paylaşmıştım.  Tedbir noktası bol bir gündeyiz bunu aklımızdan çıkarmamak önemli☹
Saat 12:31 sonrasında Ay İkizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin yoğun olduğu ancak bunun yanında buna bağlı gerginliklerin de artacağı nitelikte geçecek günün geri kalanı.
İnatlaşma ve çatışmalar, olaylara yüzeysel yaklaşmaktan kaynaklanan aksaklıklar, sözlü sataşma ve agresyonlar söz konusu olabilir.
Dilimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek, sınırları bilmek, çatışma ortamlarını tetiklememek önemli.

...
Devamını oku...04 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 4-10 Şubat 2019 haftasının Yorumları

4-10 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Haftanın ilk gününde VENÜS 1 Mart tarihine kadar ilerleyeceği OĞLAK burcuna geçiyor. İlişkilerimizi, güzellik ve estetik bağlantılı konuları, para ile olan bağlantımızı, yaşamın bize keyif verdiği şeyleri daha çok anlatan Venüs bu dönemde bize Oğlak enerjisini yansıtır.  İlişkileri ciddiyetle ele alma zamanları bunlar.  Geleceği birlikte garanti altına alma ve ortak bir gelecek planlayabilme, birlikteliğin sorumluluğunu alma istek ve ihtiyacı artacaktır.
Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde çok daha gerçekçi, mesafeli ve ağırbaşlı tavırlar söz konusu olacaktır. İş ve ticari ortaklıklar söz konusu olduğunda da çok daha profesyonel olanları lehimize sonuçlanabilir bu dönemde.
Romantizm yok belki ama kalıcılık var…
Eğlence ön planda değil belki ama güvenilirlik var…
Duyguları serbest bırakabilme yok belki ama fayda sağlama fırsatı var…
Farklılık ve heyecan az belki ama mantık var, realite var, ciddiyet var…
Bu etki altındayken başlayacak veya bir sonraki safhaya taşınacak ilişkiler, ortaklıklar katkı sağlayacak, faydası görünür olacak, prestij, statü katacak cinsten olacaktır.
Duygusallık temalı durumlarda pek fazla duygusallık bulamayabiliriz.
İlişkilerin resmiyet kazanması, şekil değiştirmesi, başlangıç ya da bitiş kararlarının ilan edilmesi, ciddi nitelikli tekliflerle buluşma söz konusu olabilir bu süreçte.
Eğlence ve neşeli ortamlardan çok iş konulu toplantılar veya daha resmi ve bu nitelikteki meselelerin konuşulduğu daha mesafeli ilişkilerin yaşandığı organizasyonlar alacaktır.
Çok eğlenceli olmasa da sağlam ilişkilere ve ortaklıklara adım atabileceğimiz, somut yatırımlar yapıp kazanımlar elde edebileceğimiz bir süreç olacaktır.
 
***Salı gününe geçer geçmez saat 00:03 de Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Bu yeniay ile birlikte gündeme gelecek ve tetiklenecek konular;
 Toplumsal konular, herkesi ve bütünü ilgilendiren meseleler
 Ortak hedefler, ekip çalışmaları
 Sosyal dernek ve organizasyonlar
 Yeni bir düzen, farklılık ve farkındalık yaratmaya yönelik olan şeyler
 Teknolojik gelişmeler, bilgiyi ve bilimsel konuları ileriye taşımaya yönelik gelişmeler
 Herkesin eşit hak ve özgürlüğe sahip olmasına yönelik hareketler, adaletin tahsis edilmesine hizmet edecek şeyler
Kova burcu işin içinde olduğundan dolayı özgürlük ihtiyacında artış, yenilik ve farklılık yaratmaya vesile olacak iş ve girişimler, otorite ve yönetime karşı verilen tepkiler söz konusu olabilir.
Aslında hayatımıza bir farklılık katma ve buna yönelik fırsatları değerlendirme teması var....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji