01 Aralık 2020, Salı

2021 Yılının Hikayesi/ Rota Yeniden Hesaplanıyor

2021 Yılının Hikayesi

Rota Yeniden Hesaplanıyor

***YILIN EN ÖNEMLI TRANSITI SATÜRN URANÜS KARE AÇISI (tüm yıla damgasını vuracak olan bir transit olmakla birlikte açının kesinleşme zamanları Şubat-Haziran ve Aralık ayları olacak)
17 Şubat 2021 7 Kova-7 Boğa
15 Haziran 2021 13 Kova 13 Boğa
24 Aralık 2021 11 Kova-11 Boğa
Bu ikilinin 1988 yılında Yay burcunda hizalanması sonrasında kare ve karşıt açılarını daha önce 1999 ve 2009-2010 yıllarında yaşadık. Bu yıl 2032 de İkizler burcunda yaşanacak bir sonraki kavuşum öncesinde son stres yaratan dönem. Yani 2021 yılının getirdikleri hem bireysel hem de toplumsal yaşamlarımızda kökü 1988, 1999 ve 2010 yıllarında yaşanan kırılım noktaları ile çok ilişkili olacak. Ki bizler genellikle bu kadar uzun süreli durumların bağlantılarını günümüz ile kurmakta zorlanıyoruz.
Kare açı özelinde düşünecek olursak en son 1999 yılında deneyimledik bu stres fazını. Ülkemiz açısından 1999 yılının gündemi malum ☹ O zaman hareketlenme toprakta ve yer kürede gerçekleşmişti. Zira burç yerleşimler tam ters konumdaydı. 
BU KEZ TAŞLAR, TOPLUMSAL KONULARDA, INSANLAR ARASINDAKI AIDIYET VE BIRLIK HALINE DAİR KONULARDA, INSANLIK ANLAYIŞINDA VE BÜTÜNE HIZMET EDEN INSANI DEĞERLER AÇISINDAN, HAK, HUKUM VE ADALET HEDEFİNDE OLACAK ŞEKİLDE YERINDEN OYNAYACAK. 
Hava olaylarının ve göksel etkilerin değişkenlik göstereceği, mevsimler ile alakalı dengesizliklerin yaşanabileceği günler yaşanacak gireceğimiz yılın içinde. 
VE AYNI ZAMANDA PARANIN, MADDE İLE OLAN BAĞIN, MADDEYE OLAN İHTİYACIN GÜNDEMDE OLACAĞI, BU KONUDAKİ EŞİTSİZLİKLERİN DİLE GELECEĞİ ZAMANLARA DOĞRU İLERLİYORUZ.
Toplumsal hareketlenmeler, seslerin yükselişi, tepkilerin artışı v.b. şeyler insanların insanlıktan çıkmasına vesile olan en önemli konudan maddesel şeylerden, dünyevi ihtiyaçlardan, paranın varlığı ve yokluğundan, kişisel çıkarlardan ve bunların aldığı tehditten çıkacak. 
NEREDE ÖZELLİKLE DÜNYEVİ DEĞERLER, TEMEL İNSANİ İHTİYAÇLAR, PARANIN SATIN ALDIĞI ŞEYLER KONUSUNDA EŞİTLİK-ADALET TAMAMEN ORTADAN KALKTIYSA, HER AÇIDAN DEJENERASYON YÜKSELDİYSE ORADA SABIRLAR TAŞACAK, TEPKİSELLİK YÜKSELECEK. 
Bireysel olarak da hepimiz hayatımızın bir alanında hem değişime zorlanıyor hissedeceğiz hem de bu konudaki korkularımız, direncimiz bizi yoracak. SIKIŞMIŞ HISSEDECEĞIMIZ. 
İki farklı noktadan aynı anda, tamamen farklı gerekçelerle üstelik de bu çok da mümkün değilken çekiştiriliyor gibi hissedeceğiz.
Tam da düzen oturttuk dediğimiz konularda yeni düzenleme ihtiyaçları doğacak. Toplumlar için de bireysel yaşamlarımızda da.
Düzeni değiştirmemek adına direndiğimiz şeylerde de mecburi manevralar söz konusu olacak.

...
Devamını oku...21 Haziran 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 21-27 Haziran 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

21-27 Haziran 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın önemli transitleri.
***21 Haziran Pazartesi günü Güneş yaklaşık 1 ay için Yengeç burcuna geçecek. 
Bu 1 ay için ailevi, vatani konuların, sevdiklerimizle, çocuklar ile ilgili meseleler öncelikli olarak hayatımızda yer alacak. Ailece çıkılacak tatiller, ders-ödev telaşı olmadan yapılan planlar ne güzel gelecek.  Kış modundan çıktığımız ve enerjimiz yükseldiğinden daha fazla zamanı birbirimize ayırabileceğiz. Çocuk seslerinin ve aile kalabalıklarının arttığı mutlu olmaya dair bir dönem olsun umarım. Evimizle, yuvamızla ilgilenmek, bakım, onarım işleriyle uğraşmak için de motivasyonumuz artabilir. Aile mevhumu her zamankinden çok daha kıymetli olacağından evlenip yuva kurma istek ihtiyacı da artabilir. Her şeyin kalıcı ve güven yaratan ve belki de geleneksel hali bize çok daha iyi gelecek.  
***Yine Pazartesi gün boyunca Venüs-Neptün üçgen açısının etkisini alacağız.
İlişkilerde fedakarlıklar, duygusallıkta artış, akışa bırakıverme, sanatsal ve ruhsal konularda kendini açma, sevginin etkili biçimde ifade edilmesi beklentisi yüksek olacaktır bu transit etkisi altındayken. Bir çeşit aşka aşık olma hali ortaya çıkabilir.
Ancak bunun yanında özellikle ilişkiler açısından gerçeklikten uzaklaşma, kar ve zarar durumlarını tespit edememe, kendi kendini kandırma ya da aldanma durumlarına da gayet açık olacağız. Parasal konularda da salt maddesel kazanç beklentisi için elverişli olmayacaktır. Dünyevi hesapların peşinde gitmek için değil de içimizden gelenleri açıklıkla ifade edeceğimiz bir yol bulmak için daha uygun. Yaratıcılık gerektiren bir işiniz ya da uğraşınız varsa iyi gelebilir. Fedakarlık ve başkalarına fayda, şifa adına yapılan işler için de elverişli olabilir. 

***23 Haziran Çarşamba günü Merkür 30 Mayıs’tan bu yana devam eden geri hareketini bitirip düz hareketine dönmek üzere durağanlaşacak.

***Yine Çarşamba günü Güneş Jüpiter üçgen açısı etkili olacak....
Devamını oku...13 Haziran 2021, Pazar

AstroKarmik ile 14-20 Haziran 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

14-20 Haziran 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

•Haftaya GÜNEŞ NEPTÜN KARESİNİN dağıtan ve çözen etkileri eşliğinde başlıyoruz. Geçtiğimiz hafta bitiminde de bu etkileri hissettik. Hatırlatmak gerekirse; yanılma, hayal kırıklıkları, beklentilerin yeteri kadar karşılanmaması, önem verdiğimiz kişilerden yiyebileceğimiz goller, göremediğimiz destek, motivasyon düşürüp kafamızı karıştırabilecek durumlar ve ortamlar, kişiler açısından riskli etkiler bunlar.
•Özellikle büyük beklentilerin söz konusu olduğu durumlar ve de kişiler bizi yanıltabilir.
•Hep hedefimizde olan bir şeylerin önemini yitirmesi, gözümüzde değerinin küçülmesi de söz konusu olabilir.
•Zorunlu ya da bile isteye yapılan fedakarlıklar, özveride bulunma mecburiyeti keyifleri kaçırabilir.
•Sınırları bilememe, olmayacak şeyleri hedefleme, objektif olamama, sislerin, perdelerin bizi yanıltmasına müsaade etme durumları da her açıdan risk teşkil edecektir.
•Erkek ve otorite figürlerinin etkisinin, yetkisinin azalması, bel bağladıklarımızın bizi yarı yolda bırakması,  bizi bir yere götürmeyeceğini fark etme, ya da daha beteri bunu fark edememe, genel olarak otoriteden beklentinin karşılanmaması ya da itibarın kaybedilmesi v.b. şeyler de söz konusu olabilir.
•Yanlış anlama, anlaşılma, bir şeyleri netleştirememe, somut hedef ve yol haritaları belirleyememe, kaotik durumların ortasında kalma durumlarına karşı dikkatli tedbirli olmak gerekiyor.

Salı günü ilk saatlerinde Şubat ayından sonra ikinci kez kesinleşecek SATÜRN-URANÜS KARE AÇISI da bu haftanın çok değişkenli ve gergin etkilerini pekiştiriyor.
•Etkileri, yeni düzenlemeler, mevcut düzenin yürümediğini ya da bu düzeni artık istemediğimizi fark etme ve bunun huzursuzluğunu, gerginliğini hissetme ile bağlantılı.
•Ya bu yolunda gitmeyeni ya yürüdüğümüz yolu ya da yürüme hız ve şeklimizi değiştireceğiz. 
•Bir şeyler olsun diye ya da olmasın diye direnenlerin gerginliği duble olacak.
•Değişime adapte olmaktan ziyade onu kendi inisiyatifimiz ile yaratmak adına sorumluluk almak gerekecek. 
•ÖZELLİKLE DE AKMAYAN, TIKANMIŞ VE SIKIŞMIŞ HİSSETTİĞİNİZ NOKTALARA İYİCE BAKMAK GEREKİYOR.
•Değişim ihtiyaçları, eskinin yenilenmesi gereken detaylar, eski ile yeninin adaptasyon zorunluluğu çok belli.
•Önünüze bariyerler çekilmiş gibi hissettiğiniz her ne varsa oradaki tavrınız ne olacak?
•Durup yola devam edememenin ya da buna izin verilmemesinin, hızınızın kesilmesinin isyanında, küskünlüğünde ya da kaygısında debelenecek misiniz yoksa yeni yollar, patikalar yaratmaya dair sorumluluk mu alacaksınız?
•Değişim şart 😊
•Ama sırf yapmış olmak için, günü kurtarmak adına ya da mantığımız böyle diyor diye değil. 
•Kısa vadeli değil uzun vadede işe yarayacak, kalıcı olacak çözümler, planlanmış da harekete geçirilmesi beklenen, geciktirilmiş aksiyonlar, revizyonlar zamanı bu.
•Alternatif olarak ise bunları gerçekleştirememenin gerginliği yoğun olarak yaşanacak. 
•Yani etliye sütlüye dokunmadan, her şey yolundaymış gibi yaparak kafamızı kuma gömerek geçireceğimiz zamanlar değil bunlar.
•Problemlere takılıp kalma lüksümüzüm olmadığı çözüme odaklanmamız gereken zamanlardan geçiyoruz.
•Çok fazla prensip, kalıp ve alışkanlık eşliğinde yürütülen işler, ilişkiler her zamankinden farklı bakarsak, yönetirsek, düzenlersek üzerindeki ağırlığı silkeyecek ve tekrar hareket kazanacak, canlanacak.

Pazar günü de JÜPİTER 18 EKİM’ E KADAR DEVAM EDECEK GERİ HAREKETİNE başlayacak. 
•28 Temmuz’a kadar Retro Balık burcunda olacak ve sonrasında Kova burcunda gerilemeye devam edecek. Retronun düzelmesinden sonra 29 Aralık 2021 de Jüpiter tekrar Balık burcuna geçecek.
•Özellikle 28 Temmuz 29 Aralık arasında toplumsal gelişmeler, adalet, hak, hukuk adına bazı düzenlemelere vesile olacak.
•Bütünü ilgilendiren iyileştirmeler gerekecek. 
•Yani bu ihtiyacı yaratan aksaklıklar da gündeme gelecek.
•Kendisi için istediği bolluğu, iyiliği, refahı, bereketi, şifayı başkalarından esirgeyen, bütünsel iyilik haline olan ihtiyacı göremeyenler göze batacak.
•Olayları ve ilişkileri, beklenti ve kazançları, koruma ve geliştirme olanaklarını herkese hizmet edecek şekilde paylaşmak elzem olacak. 
•Paylaşılanın çoğaldığını, bencilce ya da bireysel düşünülerek elde edilenin de giderecek tükendiğini göreceğiz. Eğer adalet ve eşitlik adına yeteri kadar gelişim kaydedemediysek.
•Tüm bunları sadece bireyler için de ülkeler ve coğrafyalar açısından da düşünmek lazım.

14 Haziran 2021 PAZARTESİ 

Ay haftanın ilk gününde Aslan burcunda olacak. 
Güneş Neptün kare açısının yanı sıra Ay da Satürn Uranüs kare açısını tetikleyecek bugün.
Günün tamamı belirsizlik, karmaşa ve pek çok aksaklık içeriyor.
Durumlar, kararlar değişebilir. 
Oyunlar bozulabilir. Taşlar yeniden dağıtılabilir.
Dar alanda hareket etme zorunluluğu dikkat çekiyor. Sıkıntılı velhasıl.
Mecburiyetler, takıntı haline getirilmiş, çok fazla odaklandığımız işler, hedefler gündemi çok fazla meşgul edebilir.
Çok fazla uğraştığımız, didindiğimiz, çıkış yolu ve manevra alanı bulamadığımız bir konuda belki de son belki de en güçlü silahımızı devreye sokma mecburiyeti ve bu ruh halinin stresi söz konusu olabilir.
Bugün ayrıca şartların değişmesinden, beklenmedik gelişmelerden kaynaklanan sorunlar, plan değişikliklerinin organizasyon problemleri, gecikmelere sebep olan çok değişkenli denklemlerin riski var. 
Önemli işler, görüşmeler ve başlangıçlar için uygun bir gün değil ne yazık ki ☹

15 Haziran 2021 SALI

Ay günün tamamında Aslan burcundaki seyrine devam edecek.
Günü başlangıcında kesinleşen Satürn Uranüs karesine rağmen düne göre nispeten çok daha dengeli bir gün.
Sabah saatleri önemli konuşma ve görüşmeler yapılabilir.
İletişim kanalları genel olarak açık olacak.
Akşam saatlerinde de iş birliği ve uyum, anlaşma hali var. Ancak sabit fikirli ve katı bakış açılarının riski de artmış olacak. Kararlı bir tutum, yaklaşım eğer uzlaşma, anlaşma, denge ve işbirliği adına sergilendiyse ne ala. 
Hedefte bunlar olmasına rağmen çözüm yolu uzlaşmaya hizmet etmiyorsa herkes kendi bulunduğu noktada mıh gibi çakılı duruyorsa anlaşmalar başka baharlara kalabilir. Saat 20:27 sonrasında Ay günün geri kalanında açısız olacak. 

16 Haziran 2021 ÇARŞAMBA 

Ay saat 06:01 itibariyle Başak burcunda olacak. 
Bir şeylere düzen verme, yoluna sokma, eksikleri tamamlama, planlar yapma ve bir şeyleri pratikleştirmek adına çaba sarf edebileceğimiz bir gün.
Günün genelinde özellikle de ilk yarısında bir şeyleri abartma, ölçüyü kaçırma, olumlu ya da olumsuz olanı olduğundan fazla görme eğilimi var.
Bugün verilen sözlere, size sunulan vaatlere de bu gözle bakmak lazım.
Çok fazla konuşmasına, pek çok şey taahhüt etmesine rağmen, asıl yapması gerekeni yerine getirmeyen, tamamlamayan insanlar olabilir etrafta bolca.
Biz her şey yolunda tıkır tıkır işliyor diye düşünmüş ama yanılmış olabiliriz.
Bugün zihinsel olarak odaklanacağımız ya da iletişim becerilerini kullanarak yapacağımız işlere gerçekten yüzde yüzünü vermek gerekecek.
Daha azı kurtarmayacak.
Otorite ile tartışma ve çözüm yolu üretme konusunda da tıkanıklıklar yaşama riski de var.
Biz bize göre en doğru çözümü üretmiş, en pratik ve uygulanabilir kararları almış olabiliriz. 
Ama başkaları böyle düşünmeyebilir. 
Düzene hizmet eden ya da etmeyen arasındaki ayrım ya bizim ya da bizim dışımızdakiler tarafından yapılacak.
En güzele hizmet eden yol en bildik olanı olmayabilir.
Bu da doğal olarak en azından bazılarının tepkisini çekebilir.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji