21 Nisan 2019, Pazar

AstroKarmik ile 22-28 Nisan 2019 Haftasının Yorumları

22-28 Nisan 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

22 Nisan 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay Yay burcunda olacak. Yenilik yaratmak, farklı bir şeylerle ilgilenmek, kendimizi nispeten daha özgür hissedeceğimiz bir gün geçirmek bugün önemli ihtiyaçlarımız arasında. Tempomuzu ve rutinlerimizi bu içerikte yönetmek iyi olabilir. Sabah saatleri yeni bir şeyler öğrenmek, iletişim kanallarını etkin biçimde kullanmak, önemli konuşma ve görüşmeleri yapmak için elverişli. Fikir alışverişlerine de açık olacağız. Yeni fikirler ve alternatif olan teklifler değerlendirmeye alınabilir.
Günün geri kalanında özellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde etkili olan bir gerginlik söz konusu olabilir. Çatışmacı ve fevri haller, tepkisel ve hızlıca verilen kararlar ve dürtüsel ani çıkışlar, aceleci ve sabırsız hallerden kaynaklı aksaklıklar söz konusu. Önemli işleri ve konuşmaları akşam saatlerine bırakmamak önemli.
Sabırlı olmak, zamanı ve enerjimizi kontrollü kullanmak, bir şeyleri hızlandırmaya çalışmamak, şartları ve karşımızdakini fazla zorlamamak önemli.

Gece yarısından sonra kesinleşecek Güneş-Uranüs kavuşuma ve bugünlerdeki etkilerine dair notlar:

Güneş Uranüs kavuşumu

Bu transitin en önemli vurgusu özgürlük ihtiyacı temelli. Değişim yaratmak, farklı bir şeyler ortaya koymak, yeni bir şeyler deneyimlemek istek ve motivasyonu artmış durumda bugünlerde…
Olumlu ya da olumsuz anlamda dengelerin değişmek durumunda kalacağı, alternatiflerin gündeme geleceği, evdeki hesapların şaşacağı günler bunlar. Genel olarak isyankar ve tepkisel haller söz konusu olabilir. Her zaman yaşanan olaylar üzerimizde her zamankinden daha çok baskı oluşturabilir. Ya da tepki oluşturacak nitelikte beklenmedik ve tolerans göstermekte zorlanılan yeni gelişmeler yaşanabilir. Otorite olanın bunu sürdürmekte zorlanması, otoritenin sorgulanması, fikirlerin ve niyetlerin değişmesi, direnç ve tepkilerin boyut değiştirmesi söz konusu olabilir.
Bugünlerde gelen de giden de hızlıca hareket edeceğinden hızlıca alınan kararlara ve verilen tepkilere de dikkat etmek şart. Başlangıçların kalıcılığından, bitişlerin de pişmanlığından endişe duyulabilir. Skandal denilebilecek olayların patlak vermesi de söz konusu olabilir. Beklenmedik atılımlara şahit olabiliriz. Kendimizde ve çevremizde daha önce göremediğimiz yanları ve cevherleri keşfettirecek, potansiyellerin ortaya çıkışını tetikleyecek, farkındalık yaratacak ve aydınlanmaya hizmet edecek gelişmelerin yaşanması mümkün.
Esnek olmaya çalışmak, özgürlüğün aslında içimizde başladığını görebilmek şart. Dışarıdan bunu kısıtlamaya çalışanların özümüzü değiştiremeyeceğini, görünür sınırların ve kısıtların özünde sadece zihinsel duygusal anlamda var olduğunu kabul etmek iyi gelebilir.

...
Devamını oku...15 Nisan 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 15-21 Nisan 2019 Haftasının Yorumları

15-21 Nisan 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

15 Nisan 2019 PAZARTESİ

Ay saat 13:13 e kadar Aslan burcunda ve boşlukta seyredecek. Günün ilk yarısı olayları kontrol edip yönetebilmek, içinde bulunduğumuz durumun hakimi kalabilmek, merkezde olup olayları bütünsel şekilde görebilmek açısından destekleyici. Ancak ilk adım ve girişimler açısından önümüzü görmekte ve bir şeylerin sonucunun neye varacağını yorumlamakta zorlanabiliriz.
Keyifli, kendimizi güzel ve dolu dolu ifade edebileceğimiz, niyetlerimizi ve potansiyellerimizi gösterebileceğimiz şekilde değerlendirebiliriz günün ilk yarısını. Bunlara hizmet edecek özgüven yerinde olacak.
13:13 sonrasında Ay Başak burcuna geçecek. Daha disiplinli olacağız. Somut bir şeyler üretmek ve net sonuçlar elde etme ihtiyacımız da günün ikinci yarısında artacak.  Çalışmak, üretmek, detaylara hakim olmak, fayda ortaya koymak isteği yoğun olacak. Düzen disiplin isteğine rağmen bir şeyler standardın dışında hareket ettiğinden dolayı hesaplar karışabilir öğleden sonra.  Beklenmedik gelişmeler, hesap edilmemiş durumlar, hesapsız harcamalar, sürpriz ve hızlıca adapte olmamız beklenen plan program değişiklikleri söz konusu olabilir. Duymayı beklemediğimiz karar ve niyetler, hedefler şaşırtabilir. Değişiklik iyidir diyeceğim ancak geleneksel ve bildik olanı devam ettirmek, rutinin dışına çıkmayı istememek v.b. direnç mekanizmaları da iş başında olacak. Bu sebepten gerginlikler, huysuz ve huzursuz haller de yaşanabilir.
Akşam saatlerinde gün bitiminden sonra Venüs Jüpiter kare açısı etkisini hissettirecek. Ölçüsüz tepkiler, kontrolsüz harcamalar, rahatlığa bağlı aksaklıklar, nasıl olsa mantığıyla hareket etmenin yaratacağı sonuçlar, ölçüsüz vaat ve konuşmalar, tedbirin ve kontrolün dozunu kaçırma v.b. durumlar dikkat çekiyor. Sınırları, ölçüyü, kontrolü kaçırma, kaybetme riski her konuda dikkat gerektiriyor.

16 Nisan 2019 SALI

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Sabah saatlerinde iletişimde aksaklıklar, çatışmaya meyil, eleştirel yaklaşımların dozunu kaçırmaktan kaynaklı anlaşmazlık ve tepkisellik durumları, hatalara ve eksiklere toleransın azalması söz konusu olabilir....
Devamını oku...11 Nisan 2019, Perşembe

Jüpiter Yay Burcunda Retro Zamanı

Jüpiter geri hareketi 10 Nisan 2019 da başladı ve bu Retro dönemi 11 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek.
Adaleti, adaletin verdiği gücü, maddi ve manevi açıdan bereket kavramını, şansı, cömertliğin sembolize eden Jüpiter 8 Kasım 2018’den bu yana, temsil ettiği konuları taçlandıran Yay burcunda seyahat ediyor. Retro sonrasında da 2 Aralık 2019 a kadar da bu burçtaki ilerleyişi devam edecek. Bu dönem yani Yay burcu seyri aslında pek çok alanda geniş imkanlar, desteklendiğimizi hissettiğimiz, şansın bizden yana olduğunu, belki de bazı konularda maçın döndüğünü düşündüren durumlar yaşanıyor. Bu aşamaya gelmeden önce bazı olayların taşma noktasına gelmesi de söz konusu olabilir tabi ki.
 
Esasen daha çok gelişip genişleme sağlayacak olan her şey Jüpiter’in temaları arasında ve Yay burcunda bu temaları sonuna kadar destekliyor.
Yeni insanlar ve mekanlar, uzak ülkeler ve yabancılar, seyahatler, eğitim, öğretim ve yayıncılık konuları, kültür değişimleri, din, ahlak, inanç, felsefe ile alakalı konular, rehberler, rehberlikler, bilgi ve bilgelik içeren durumlar ve kişiler, adalete ve etik kurallara hizmet eden kurum ve kişiler, değerler ve yargılar hep Jüpiter ile birlikte anılır… Fiziksel olarak büyüyüp olgunlaşma da Jüpiter ile alakalıdır.
 
Yani aslında tablo güzel ancak şimdi geri hareket zamanındayız. Yani içe dönme, bir şeyleri gözden geçirme ve telafi adına daha geniş ve derin düşünüp yol alma zamanındayız. Hedefte olan konu yani ele almaya ihtiyaç duyulan konu tamamen maddesel bir şeyler olabilir. Ya da manevi açıdan anlaşılması zor bir konu da ana malzemeyi oluşturabilir.
 
Jüpiter söz konusu olunca hangi konular görünürde bir miktar aksayabilir bir bakalım:
• Finansal işler ve girişimlerin bekleneni vermesi sorunlu ve gecikmeli olabilir. Ya da gelenin tatmini ve bereketi düşük olabilir.
• Yeni oluşan finansal fırsatlar, harcamalar ve girişimler bu sebepten dikkat gerektirir.( parasal konulara dikkat etmekte fayda var o zaman)
•İnançların sorgulanması ya da tam tersi hiç sorgulanmadan inanılması söz konusu olabilir.  Genel olarak karşıt inançlar ve diğerlerinin inanç ve görüşlerine anlayış, hoşgörü ve saygı azalabilir....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji