18 Mart 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 18-24 Mart 2019 Haftasının Yorumları

18-24 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür bu hafta Mars ve Satürn ile destekleyici açılar yapacak ve ikisi arasındaki açıyı tetikleyecek. Mars da aynı şekilde geçen hafta Satürn ile yaptığı destek açının etkilerini bu hafta Plüton’a destek açıyla taşıyacak.
Zor, dönüştürücü ve içsel ya da dışa yansıyan bir mücadele vermemiz gereken gelişmeler oluyor bugünlerde. Ancak bunlar olmazsa olmaz, geleceği inşa eden ya da daha sağlam bir düzen kurmak adına yapılması gereken şeyler.
Alınması gereken ancak yıpratıcı kararlar alınır olabilir.
Buna yönelik hızlı gelişmeler tetiklenebilir.
 
Direnç göstermek yerine iradeyi yapıcı dönüşümlerden yana kullanmak, bir şeyler değişsin ya da değişmesin diyen kör inatlaşmalardan vazgeçmek önemli.
Tam tersi de geçerli olabilir. Hep direnç görmeye alıştığımız bir durumda direncin ortadan kalkmış olması da bir boşluk hissi verebilir.
Zira direnç dediğimiz şey karşılıklı direnen iki kuvvetten kaynaklanıyor. Yani mücadeleden iki taraf da besleniyor aslında.
 
Bu hafta esneklik, sabır, olgunluk, haklı ya da güçlü olmaya çalışmadan mantıkla hareket edebilmek, orta yolu bulma çabası gösterebilmek, bu çabanın gerçek manasının hizaya getirmek olmadığını görebilmek, inatlaşmalardan kaçınmak önemli.
 
Hafta içinde önemli konuşmalar, görüşmeler, planlamalar, kararlar gündeme gelebilir.
Sağlam kalıcı ve herkese güç katacak nitelikte olanları ön plana çıkacak.
 
Bu haftaki Venüs-Mars kare açısı aynı zamanda ilişkilerde gerginlik ve çatışma dozunun bir miktar artabileceğini işaret ediyor. Olmasın ve sağduyulu hareket etmeyi tercih edelim diye söylüyorum. Malum bu hafta ilişkiler ve dengeleri konulu bir de dolunay var gündemde.
Dolunayın dispozitörleri kare açıda ☹ Ben-sen-biz dengelerini kurmakta zorlanacağımız etkiler söz konusu bugünlerde. Aman dikkat! Sınırları doğru çizmek kadar ortak alanları verimli değerlendirmek de önemli. Yani bireyselliğimizi ve bireysel istek ve ihtiyaçlarımızı ifade ederken karşımızdakine ait olanlara da özen göstermek önemli ancak ya ortak olmasını istediğimiz-beklediklerimiz…
Dengeyi her alanda yaratmak şart…
 
Bu haftanın bir diğer olayı, Perşembe günü Güneş yaklaşık 1 ay için Koç burcuna geçecek olması.  Yeni bir mevsim ve tazelenme döneminin başlangıcı olacak bu geçiş. Önümüzdeki bir ay hayatımıza hız katmak, uykulardan uyanmak, harekete geçmek ve dinamizm kazanmak istek ve eğilimi artacak.

18 Mart 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Günün ilk yarısı ve gün ortası güç ve ego mücadeleleri açısından riskli. Herkes kendi merkezinde kalmayı tercih ettiğinden orta yolu bulma adımlarını atmakta zorlanabiliriz. Samimiyetsiz ortamlar ve kişiler can sıkıcı olabilir. Gün ortasında agresyon ve tepkisellik artmış olacak. Hız kazandırma ve muhalefet-engel istememe hali doğal bir saldırgan ya da savunmacı ruh haline vesile olabilir. Kaza ve sakarlıklara da dikkat bu saatlerde. Öğleden sonrası gerginlik giderek azalacak ve nispeten daha rahatlatıcı tesirler söz konusu olacak. Saat 18:18 e kadar ki zaman dilimi verimli şekilde değerlendirilebilir. Sonrasında Ay boşlukta olacak. Rahata kaçmaya, tembelliğe, konfora meyilli olacağız akşam saatlerinde. Yeni bir şeyler öğrenmek ve bilgiyi çoğaltmak iyi gelebilir.

...
Devamını oku...10 Mart 2019, Pazar

AstroKarmik ile 11-17 Mart 2019 Haftasının Yorumları

11-17 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

11 Mart 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Boğa burcunda ilerleyecek. Stabilizasyon ihtiyacıyla başlıyoruz haftaya. Sağlamlaştırıcı ve destekleyici etkiler daha ön planda olacak hafta boyunca. Sağlam adımlar atmak, somut bir şeyler ortaya koymak, mevcudu korumak, risk olan şeylerden kaçınmak en önemli ihtiyaçlarımız. Biraz tembelleşme ve rahata düşkünlük, konfor alanında kalma ve iştah artışı v.b. riskler de söz konusu. Erken saatlerde bu riskler ve aynı zamanda kontrolsüz harcamalar yapma riski mevcut. İlişkiler ve denge açısından da biraz sorunlu olabilecek bir sabah gibi görünüyor. İnatlaşmalar ve pasif agresif tavırlar sorunları büyütebilir. Sakin ve dengeli kalmak gerekiyor. İletişimde samimiyet ile ilgili sınırları iyi ayarlamak da önemli.
Günün devamında özellikle öğleden sonrasında çok daha fazla destekleyici etkiler var. Ay, hafta sonunda etkili olan Mars Neptün ve hafta ortasında kesinleşecek olan Mars-Satürn destek açısını tetikleyecek. Sağlamlık veren adımların cesareti ve girişimci yaklaşımlar söz konusu olabilir. Uzun vadeli hedefler, somut ve hız katacak çözüm ve planlar, esneklik gösterebilmek sayesinde açılan yollar, fayda sağlamaya ve destekleşmeye hizmet eden gayretler, hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi sağlayacak hamleler gündeme gelebilir. Maddi içerikli konular ve adımlar da söz konusu olabilir.
Retro Merkür risklerini göz önünde bulundurduysanız neden olmasın. Belki de bir süredir bekleyen, sizden kaynaklı ya da dışınızdaki sebeplerden bekleyen iş ve girişimlerin fırsatı yakalanabilir bu hafta. Günün ikinci yarısı da bu açıdan tetikleyici.

12 Mart 2019 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Boğa burcunda olacak ve saat 12:30 ile 18:47 arasında açısız olacak ve sonrasında İkizler burcunda seyredecek. 12:30 a kadar ki zaman dilimi pek çok işiniz için değerlendirilebilir. Sağlamlık ve kalıcılık ihtiyacı duyacağınız işlerin çabası, önemli konuşma, görüşme ve yazışmalar, niyetinizi ve kararınızı ifade etmeye hizmet edecek ortamlar açısından uygun. Etki bırakan ve güven veren ifade tarzı hakim olacak. Bakış açısı da çok daha derin ve çözüm üreten cinsten olacak. Çetrefilli konulara yeni açılımlar getirmek ve çıkış yollarını keşfetmek için fikir alışverişleri de yapabiliriz, bu yolları tek başına da ortaya çıkarabiliriz.
Ay’ın açısız olduğu zaman diliminde de benzer etkiler mevcut ancak netlik azalmış olacak.  Fikir uçuşmaları olabilir.
18:47 sonrasında merak eden, soran, sorgulayan, cevaplar arayan, iletişim kurmak isteyen haller artacak. Aynı anda pek çok şeye odaklanmak isteyeceğiz ancak bu durum bir miktar dağılma etkisi yaratabilir. Konuşma ihtiyacı dinleme becerisinin önüne geçecek. Yani iletişimi tek taraflı yürütme eğilimi olacak. Empati eksikliği de işin içine eklenmişse söylediklerimize, düşüncelerimize kıymet verilmediğini hissettirecek sohbetlerin içinde bulabiliriz kendimizi. Sosyal medyada geçirilen zaman fazla olabilir bu akşam. Kitap okumak ya da yeni bir şeyler öğrenmenize, merakınızın artışına hizmet eden ortamlar için elverişli bir akşam.

13 Mart 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında İkizler burcunda seyredecek. İletişimin rahat akacağı bir gün olacak.  Samimiyet yaratmak, aradığımız yakınlığı ve paylaşımcı yaklaşımları bulmak için elverişli bir gün olabilir. Akşamın ilerleyen saatleri yanlış anlama ve anlaşılmalara, motivasyon düşüklüklerine, irade zafiyetlerine, kırılganlık yaratabilecek şekilde iletişim kurmaya, kaygılı ve endişeli hallere yatkın olacağız. Akşam saatlerini gerçeklikten uzaklaşmayacak şekilde yönetebilmişsek aslında günün hemen tamamı ve yarın güç ve güven katan tesirler söz konusu. Yani önemli işler için akşam hariç değerlendirilebilir nitelikte bir gün.
Günün tamamında Güneş Plüton destek açısının etkilerini hissedeceğiz. Yarın kesinleşecek Mars Satürn destek açısı da devrede.
Güneş-Plüton desteği ile birlikte, yaptığımız, sunduğumuz, ortaya çıkardığımız işler ile insanlar üzerinde etki bırakma isteği ve becerisi artmış olacak. Aynı zamanda etkin ve yetkin pozisyondaki kişilerden gelecek faydalı desteklerin de işaretçisi olabilir bu gökyüzü olayı...
Otorite konumundaki kişilerle ve hayatımızdaki erkek figürleri ile işbirliği yapmak, destek almak için ideal. Gücümüzü ve azmimizi göstermek, başarma ve kazanma hırsı ile birlikte zor olan işlere atılmak, motivasyon kazanıp kendimizi ispatlayacak adımlar atmak için oldukça etkili. Bu etkiler altındayken başlanacak yürütülecek işlerde tutkuyu hissetmek, kapasitemizin tamamını ortaya koymak her zamankinden kolay olacaktır.
Normalde boyumuzu aştığını düşüneceğimiz, azim ve kararlılık isteyen, zor, şartları zorlayan, çetrefilli denilebilecek işlere niyet edebiliriz. ( aman abartıya kaçmayın zira Jüpiter de işin içinde) Gücümüzün ve etkimizin farkına varmamızı sağlayabilen kişi ve durumlarla karşılaşırız.
Sorunlara çareler bulabilme yetimiz olur. Ancak bu çarelerin herkesin faydasına olmasını gözetmemiz gerekir. Zorlukların üstesinden gelebiliriz ancak bu diğer insanlara rağmen ve onların zarar görmesini göze alarak yapıldığında bize de zarar yazabilir.

14 Mart 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında İkizler burcundaki seyrine devam edecek. Güne Güneş Jüpiter kare açısının etkileri eşliğinde başlıyoruz Günün ilk yarısında Ay da Jüpiter ile açı yapacak. Yani sebep ve sonuç açısından kontrolün kolay olmadığı, ölçüsüz durum ve sonuçların içinde kendimizi bulabileceğimiz, hem iletişimde hem de tepki ve kararlarımızda, taahhütlerimizde kontrollü olmaya ihtiyaç duyacağımız bir sabah diyebiliriz.
Neyse ki günün tamamında Mars-Satürn destek açısı devrede olacak.
Saat 15:30 sonrası Ay açısız olacak. Gün ortası ve bu saate kadar ki zaman dilimini sağlamlık veren adım, karar ve yaklaşımlar açısından değerlendirebiliriz.
Bu transit enerjimizi ve gücümüzü doğru amaçlara kanalize etme ve doğru hamleleri yapma, soğukkanlılıkla engelleri aşıp amaca ulaşma etkisi yaratabilir.
Eğer uğraştın, didindin, emek sarf ettin ve bunun eşliğinde sabır gösterip uygun şartların oluşmasını beklediysen artık harekete geçme zamanı gelmiş olabilir diyor adeta gökyüzü…
Daha fazla ince eleyip sık dokuma, harekete geç… Elinde avucunda olana, yarattığına, yarattıklarına bir bak ve bu haliyle harekete geç… İleriye atacağın adımın cesaretini göster… Bu cesaretin kör olanından sakın ki dimyata pirince giderken elindeki bulgurdan olma diye teşvik eder.
Bu transit üzerinde çalıştığımız ya da niyet edeceğimiz şey konusunda yorulmadan, vazgeçmeden ilerleyebileceğimizi söylüyor… Burada içimizden coşan “hadi artık” diyen enerji ile “dur bakalım biraz daha düşün” diyen enerji arasında dengeyi kurabilmişsek lehimize olan sonuçlara bir adım daha yaklaşırız.
Zamanın iyi kullanılması çok kıymetlidir bu gökyüzü olayının etkisi altındayken… Özellikle ileriye dönük planlar açısından… Biz bir hamle yapıyorsak, bunun zamanının geldiğini düşünüyorsak, bu hamlenin hiç kimseye zarar vermediğinden emin olmamız bizi çok daha temiz bir sayfaya taşıyacaktır. Eğer biz yeni bir hikayeye başlayacaksak, bunun başkalarının çok büyük kayıplarının üzerine inşa edilen bir öykü olmaması değerli…

...
Devamını oku...04 Mart 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 4-10 Mart 2019 Haftasının Yorumları

4-10 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

4 Mart 2019 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Kova burcunda olacak. Günün genelinde zorlayıcı ve yorucu etkiler yok. Özellikle günün ikinci yarısında ve akşam saatlerinde bir miktar rahatlatıcı etkiler söz konusu. Yeni bir şeyler öğrenmek, bilgiyi geliştirmek, farklı bakış açılarına kulak vermek, buna hizmet edecek ortamlarda bulunmak, fikir akış erişlerinde bulunmak için elverişli bir gün.
Ortak hedefler, idealler, işbirliğinin gücü açısından destekleyici olabilir. Ancak bugün, yarın ve Çarşamba günü akşam saatlerine kadar Ay kapanma fazında olacak. Merkür durağan durumu da göz önünde bulundurulduğunda, açılışlar, başlangıçlar, ilk adımlardan ziyade bir kapanma enerjisi var gökyüzünden bizlere yansıyan. Devam eden işleri yoluna koymak, zaten uğraştığınız şeylere bir yön vermek, çözüm üretmek, pratikleştirmek, fikir geliştirmek ve çözüme götüren rehberlikler, destekler almak için değerlendirebilirsiniz günü. 

5 Mart 2019 SALI

Ay saat 11:10 a kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek. Bu saate kadar koşturmacalar, insanlarla bir araya gelme ve ortak hareket etme eğilimleri, dostça sohbetler ve iş birlikleri, geleceği planlamaya hizmet edecek konuşma ve görüşmeler için değerlendirebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirecek gelişmeler ya da buna hizmet edecek kişilerle bir arada geçireceğiniz zaman, size alternatifleri gösterecek rehberlikler, rutinden çıkmanıza yarayacak fikirler açısından bereketli geçecek günün ilk yarısı. Saat 11:10 sonrasında Ay Balık burcunda olacak. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde tamamen bir arınma, geride bırakma, salıverme, teslimiyet enerjisi yoğunlaşmaya başlayacak.
Akşam saatlerini özellikle bu açıdan bilinçli bir şekilde değerlendirebiliriz. Dua, meditasyon, yoga v.b. şeyler, terapiler, ruhsal olarak dinginleşmenize vesile olacak şeyler, manevi açıdan katkı sağlayacak her türlü plan ve aktivite iyi gelecektir. Eğer değerlendirebilmişsek, ruhumuzda tortulanmış her ne varsa kolayca akıp gidebilecek ve bizi hafifletecek diyebilirim bu akşam için. Tam olarak ruhunuzun size hizmet etmeyen kalıplarından sıyrılma şansı bulabilirsiniz. Kuş kadar hafifleyip tüm fazlalıklarınızdan kurtulma fırsatını yakalayın derim bu akşam için...
Bu arada en sevdiğimiz Merkür geri hareketi 29 dereceden başlıyor bugün. Bu Retro Merkür’ün zaten zararlı olarak kendiniz ifade ettiği Balık burcunda olacak.
Merkür mantık diyor Balık ise mantığın ötesinde olan bir burç, Merkür aklınla algıla diyor Balık ise bu algıyı sezgisel olarak gerçekleştirebiliyor, Merkür objektif ol diyor, Balık ise subjektif olmak eğiliminde. İşi zor yani bu dönemde… Bir de retro olunca seyredin cümbüşüJ
Karar alma süreçlerinde gecikme, alınsa bile tekrar gözden geçirme ve değişiklik ihtiyacı duyma gibi durumlar yaşanabilir. Üstelik de kararlar çok daha duygusal ve sübjektif olma eğiliminde.
Bu dönem yanlış anlama, anlamama, üzerine alınıp kırılganlık gösterme, bilginin doğru akmaması, duyguların doğru ifade edilememesi gibi olaylar tecrübe edilebilir.
Beklediğimiz haberlerde ve duymayı istediğimiz sözlerde gecikmeler yaşanabilir.
Gelse bile istediğimiz şeyi ifade etmeyebilir.
Sezgisel bir algı var bu süreçte ama bu algının bizi yanıltması ve hatalı yollara yönetmesi de mümkün olabilecek.
Uzun vadeli planlar, kontratlar ve kalıcı projeler için riskli denebilecek bir dönemdeyiz.
İmza atmadan önce detaylı incelemek, kararlarımızı bir bilene danıştıktan ve hakkını vererek gözden geçirdikten sonra almak bu sıkıntılı sürece çare olabilir.
Erteleme şansınız olan konuları ise riski iyice azaltmak adına erteleyebilirsiniz.

6 Mart 2019 ÇARŞAMBA

Bugün Uranüs Boğa burcuna geçecek. Saat 19:03 de Merkür retrosu eşliğinde Neptün kavuşumunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniay aynı zamanda Achernar sabit yıldızı ile kavuşumda. Objektiflikten uzak, istediğimiz hızda ve yönde ilerlemekte zorlandığımız, hızlıca bitişler eşliğinde başlayan şeylerin risklerini barındıran bir yeniay olacak. Yani bu kez başlangıçlar eğer hedefimiz sadece dünyevi fayda ise önceden tahmin edemeyeceğimiz riskler de barındırıyor.
Bu yeniayın temalarının duygu yoğunluğu açısından oldukça vurgulu bir etkisinin olacağı görünüyor. Her zamankinden daha duygusal ve hassas olacağımız kesin. ( işte bu bizi sübjektif olmaya yönlendirecek)  Olumlu anlamda bakacak olursak bu yeniay bizim, sezgisel yanımızı, ruhsal konulara eğilimimizi, yaratıcılık gerektiren konulardaki yeteneklerimizi ve duygularımızı açığa çıkaracak olayları tetikleyebilir. Hayır işleri ve bizim dışımızdakilere de faydası dokunacak işlere ait başlangıçlar, rüyalarda artış, yardımlaşmayı gerektiren durumlar, iç dünyamıza çekilme ihtiyacı görülebilir. Çok fazla mücadelenin olmayacağı daha çok “kabulleniş” ve “akışa bırakma” enerjisini yayacak bir yeniay. Mistik çalışmalara, meditasyon v.b. şeylere başlamak, dini felsefi aktivitelere adım atmak, sanatsal yönü olan bir hobiye ağırlık vermek için iyi bir dönem olabilir.
Neptün yeniayın odak noktasında olunca, bazı aldanmaları da beraberinde getirebilir. Ütopik hayallere dalıp olmayacak dualara amin deme riski de mevcut bu durumda.
Yeni ay dileklerimizi yaparken bile içimizden çok fazla bireysel bir şeyler gelmeyecek diye düşünüyorum. Öyle de olsun umalım… “Kendi hayrım ve bütünün hayrı” için diyerek niyetler edelim. Bu taze ve saf sevgi enerjisinin çoğalmasını ve evrenin iyiliğine akmasını dileyelim hepbirlikte…
Hadi hayırlısı diyelim.
Günün geneli dağılma, kaotik durumlar, belki vazgeçişler, vazgeçişlerin ilan edilmesi, irade ve kararlılık göstermekte zorlanma  ile geçmeye aday. Haftanın büyük çoğunluğunda etkili olan Güneş Neptün kavuşumu bugün fazlasıyla hissedilecek ve gün bitiminde hemen sonra kesinleşecek. 

7 Mart 2019 PERŞEMBE

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen Balık burcundaki yeniay sonrasında Güneş Neptün kavuşumu etkisindeyiz ve Ay Balık burcunda. Yine dağılma eğiliminde olduğumuz bir gün. Aradığımız desteği bulamama, güvendiğimiz bir planın istediğimiz şekilde işlememesi, önümüzü görmekte zorlanma gibi şeylere, motivasyon düşüklükleri, vazgeçişler, konsantrasyon sorunları, yanlış anlama ve anlaşılmalara açık olacağız,.
Sabah saatlerinde destek alışverişleri açısından birtakım vaatlerle buluşabiliriz. Yönlendirmeler ve taahhütler konusunda dolu görünen senaryolar bir miktar boş çıkabilir. Ya da biz tam olarak manayı anlamakta zorlanabiliriz. Daha önce verilmiş bir sözün tutulmaması da söz konusu olabilir bir kişinin bize karşı samimiyetsiz bir iletişim kurduğunu sonradan fark etme durumu da. Bu sabah saatleri duygusal ve hırçın tepkilere de yatkın olabiliriz.
Günün genelinde sübjektiflikten uzaklaşma ve irade açısından zafiyet gösterme, bir şeye yüzde yüzümüzü vermekte zorlanma riskleri var.
Yanılma ve yanıltılma, dış etkenlerden ve diğer insanların yaptığı, yapmadığı şeylerden fazlasıyla etkilenme bu sebeple de realiteden uzaklaşma eğilimi olabilir.
Kalıcı karar ve adımlarda bu riskleri göz önünde bulundurmak önemli.
Ay saat 22:08-23:27 arasında boşlukta olacak ve sonrasında Koç burcuna geçecek. Akşam saatlerinde iletişim ihtiyacı yoğun olacak.

8 Mart 2019 CUMA

Ay gün boyunca Koç burcunda olacak. Hız kazanma ve zamanı biraz daha hızlandırarak değerlendirme ihtiyacındayız. Bugünkü cesaret ve özgüven, pek çok açıdan girişimci ve harekete geçiren boyutta olacak. Umarım değerlendirme şansını kullanırız. Bu hafta gerçekleşen yeniayın riskler barındıran etkilerinden bahsettim haftanın önceki günlerinde. Bugünün etkileri nispeten daha destekleyici olduğundan ve kaotik durumları ortadan kaldırmaya hizmet eden şeyler gündeme geldiğinden dolayı, bugünler için planladığınız girişimler için değerlendirebilirsiniz.
Gün ortası ilişkiler ve iletişim açısından destekleyici etkiler var. Güzel ve keyif veren ortamlar, aktiviteler için, sosyal ortamlar ve neşeli ilişkiler için elverişli.
Yarın kesinleşecek Güneş Satürn destek açısı da gündemde. İlişkilerde netlik sağlamak, kalıcı ve sağlam işbirlikleri adına girişimlerde bulunmak, kendinizi somut olarak başarı ile ifade etmeyi hedeflediğiniz adımları planlamak için güzel olabilir. Merkür retrosunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin oldu mu? Bu süreçte güzel dediğimiz zamanlarda Merkür Retro risklerini dikkate alarak yol almak şart.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji