20 Mayıs 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 20-26 Mayıs 2019 Haftasının Yorumları

20-26 Mayıs 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Merkür ve Güneş İkizler burcuna geçecek. Bu seyahatleri süresince genel olarak hareketlilik ve iletişim trafiği her zamankinden daha yoğun yaşanacak. Merak edip sorgulayan, araştırıp öğrenme ihtiyacında olan haller ön plana çıkacak. Ancak bunun yanında kararlılık azalacak. Bir konuya odaklanıp konsantre biçimde hareket edebilme becerisi de öyle. Çevik ve pratik haller pratik çözümlerin de kapısını aralayacak. Her şeye akıl ve bilgi ile yaklaşma eğilimi empatik yaklaşımları eksiltecek.  Duygusal karşılıklar bulmakta zorlanacağız.
(Merkür 4 Haziran Güneş 21 Haziran’a kadar İkizler burcunda seyredecek)
 
***Haftanın en önemli transiti Mars ve Uranüs arasındaki sekstil. Özünde oldukça kışkırtıcı bir transit bu.
Harekete geçmek, mücadeleye girişmek, öne atılmak, değişim yaratacak hareketi tetiklemek, özgürleştirecek aksiyonları almak için etkili olabilir.
Aktif bir hareket de tetiklenebilir dış etkenler tarafından mecburen hareket yaratan bir tetiklenme de olabilir. 
Bu transit aynı zamanda eğer biz mevcudu korumayı hedeflemişsek ya da hareketin kendisi bize ters geliyorsa gerginlik de yaratabilir.
Yani bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla oturmak çok mümkün olmayacaktır bu transitin etkili olduğu zaman dilimlerinde.
Güven çemberinde ve huzurda kalmak adına verdiğimiz mücadelenin aslında bir inatlaşma olduğunu fark edebiliriz.
Bir konuda insanların bizi durdurmaya çalıştığını düşünebiliriz.
Söylenen bir söz ya da yapılan bir hareketin bizi kısıtlayıcı etkisine takılabiliriz. Öyle görebiliriz.
Sert tepkiler ve gerginlikler de buna dayalı ortaya çıkabilir.
Ancak bunun yanında yaratıcı ve iş bitirici haller de dikkat çekiyor bu transit etkisinde.
Özgün işler ortaya koyma, fark yaratmanın heves ve motivasyonu, cesareti gelebilir. Ani birtakım gelişmeler eşliğinde hayatımıza yeni heyecanlar dahil olabilir.
Risk alma eğilimi artmış olacak.
 
Hareket ihtiyacını temkin ile birleştirebilmişsek doğru hareketi yapmanın, başlatmanın, girişimde bulunmanın fırsatını sunacaktır bu etkiler.
Dürtüsel kararlardan, tepkilerden, adımlardan kaçınmakta fayda var....
Devamını oku...19 Mayıs 2019, Pazar

Gerçekler- Farkındalıklar ve Yüzleşmeler

Bugün saat 00:11 de 27 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana geldi.
Dolunaylar, bir şeylerin sonucunu elde etme, sarf edilen ya da edilmeyen emek, zaman ve bilginin bir şekilde karşılığını alma zamanlarıdır.
Seçimlerin sonucu ortaya çıkar.
Daha önceki karar ve adımların neye vesile olduğu ile yüzleşme söz konusu olur.
Bazen bir olayla ya da bazı kişilerle karşı karşıya gelmenin yüzleşmeleri de gündemde olabilir.
Bu temaların tamamı, bekleyişin ve sonucun stresini, gerginliğini artırır.
Duygusal yoğunluğun arttığı, ikilemlerin ve bir şeyle ilgili bir karar aşamasına gelmenin baskısına vesile olan günler oluyor, dolunay zamanları…
 
*Akrep burcunda olması ise gerginliği çok daha fazla artıran bir etki yaratıyor.
*Sımsıkı bağlandığımız ve asla bırakmam dediğimiz maddesel şeyler, duygusal bağımlılıklar, takıntı yaptığımız meseleler, olmazsa olmaz olarak gördüğümüz değerler ve bunların değişimi adına olan ya da olması gereken şeyler ana gündem maddesi bu dolunayda.
*Kolay akan değil de mücadele isteyen, zoru başarmak adına gerçekten niyet ortaya koymayı gerektiren şeyler gündemde.
*Konu ne kadar maddesel olursa olsun etkileri duygusal seviyede yoğun, yorucu ve yıpratıcı değişimlere vesile olacak.
*Paylaşmak, paylaşamamak, bırakmak-sıkı sıkıya tutmak arasında gidip gelmeler olabilir.  Bir seçim yapmak durumunda kalmak, siyahlar ve beyazlar dışındaki renkleri görememek problem yaratabilir. Benim-bizim dengesini kurmakta zorlanacağımız ya da bu dengeler şaştı ise tekrar dengeyi bulma çabasının direnç ile karşılanabileceği durumlar söz konusu olabilir.
*Bizim için tutkulu bir hırs haline gelmiş olan hedeflerin sonucunu almak da mümkün, bu hedefi bu kadar tutunmamamız gerektiğini fark etmek de… Ya da belki de hedefi istemenin ötesinde, hedefe götüren yola kendimizden bir şey katmadığımızı, yüzde yüzümüzü hiç vermediğimiz bir sonuca rıza göstermek zorunda kaldığımızı fark edebiliriz.
*Yaşamsal kategorisine soktuğumuz duygusal ve maddesel bağlarımız, koparmamakta kör inatlara tutuştuğumuz her şey sorgulanmak ve serbest bırakmak, hafiflemek adına gündeme gelebilir.
*Ayağımızın sağlam yere basmasına vesile olan şeylerin kalıplaşmış yerlerini ya da kendilerini değiştirme kararları gündeme gelebilir.
 
*İlişkilerde güven ve sadakat sorunları tartışmaya açılabilir....
Devamını oku...12 Mayıs 2019, Pazar

AstroKarmik ile 13-19 Mayıs 2019 Haftasının Yorumları

13-19 Mayıs 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Salı günü sabah saatlerinde Güneş Plüton destek açısı kesinleşecek ve Pazartesi gün boyunca ve Çarşamba günü de dahil olacak şekilde etkili olacak. Aynı gün Venüs Mars destek açısı da etkili olacak.
Dış şartların ve ikili-sosyal ilişkilerin desteği ile birlikte yol alabileceğimiz, dayanışma- iş birliği sağlayabileceğimiz, güçlü el ele vermelerin tohumlarını atabileceğimiz günler olacak bunlar. Retro gezegen etkilerini göz ardı etmeden Pazartesi ve Salı günleri pek çok açıdan değerlendirilebilir nitelikte görünüyor.
***Çarşamba günü Venüs 9 Haziran 2019 tarihine kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek.  
***Çarşamba günün ikinci yarısı ve Perşembe günü Merkür Neptün destek açısı etkisini hissettirecek. Zihinsel yaratıcılık ve iletişimde yumuşama açısından destek var ancak kararlılık ve netlik bir miktar dağılmış olacak. 
***Çarşamba ve Cumartesi günleri arasında Merkür’ün Satürn ve Plüton arasındaki destek açısı etkili olacak. İletişim ve bilgi akışı konulu işler için hesap kitap işleri için, etki bırakan konuşma ve görüşmeler için değerlendirilebilir. (Cuma çok daha verimli olabilir. )
***Cuma-Pazar günleri arasında Cumartesi günü kesinleşecek olan Venüs Uranüs kavuşumu damgasını vuracak. Hem ilişkilerde hem de finansal konularda beklenmedik gelişmeler, plansız hareket ve tepkiler, sürprizli durumlar söz konusu olabilir.
***Perşembe günü Mars 2 Temmuz a kadar seyredeceği Yengeç burcuna geçecek. Mücadele gücümüzün hedefinde ve kalitesinde duygusal hassasiyetler ve sevgi temelli olan şeyler, aile ve çocuklar, vatani meseleler çerçevesinde bir değişim yaşanacak.
***Pazar günü ilk saatlerinde 27 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. Dispozitörü Mars Uranüs ile sekstil açıya doğru ilerliyor. Venüs de Uranüs ile kavuşum halinde. Velhasıl yine Uranüs etkisinde bir dolunay ile karşı karşıyayız.

13 Mayıs 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Güneş’in Satürn ve Plüton ile, Venüs’ün de Mars ile destek açılarının etkili olduğu gün boyunca iş ve girişimler adına destekleyici tesirler söz konusu. Karşılıklı faydaya hizmet eden iş birliklerini, destek alışverişlerini, uzun vadeli ve kalıcı kazançları, güç katan planları hayata geçirmek için tetikleyici olabilir.  İstikrar, sabır, güç, mücadele dirayet, sağlamlık, kararlılık isteyen işler için destek verebilir.
Günün genelinde ayrıntılarla ilgilenmek, düzen vermek, düzeni korumak, en çok fayda ve hizmet sunan modellerine niyet etmek, eksik olanı tamamlamak, bozuk olanı tamir etmek, yolunda gitmeyeni yoluna sokmak, derlemek, toparlamak içerikli olan şeyler önceliğimiz olacak. Detaylara bakmanın fayda sağlaması teması var.
Yeni fikirler, değişik bakış açıları, fark yaratan çözümler, pratikleşmeye vesile olacak değişimler, kararlar gündeme gelebilir.
Alternatiflere açık olmak, sadeleşmenin pratikleşmekten geçtiğini görebilmek, yeni ortamlar ve kişilere kendimizi açmak adına elverişli bir gün olacak. Bugün yaratıcılık özellikle de zihinsel yaratıcılık ve üretkenlik yüksek olacak günün tamamında. Var olan fikrin ve kararın değişmesi ya da hiç beklenmedik bir konuda bir değişimin ya da beklenmedik bir kararın doğuşu söz konusu olabilir.

14 Mayıs 2019 SALI

Ay akşam geç saatlere kadar Başak burcunda seyrine devam edecek. Haftanın gündemi yoğun ancak verim alabileceğimiz günlerinden biri. Güç katan iş birlikleri, destek alışverişleri, zor işlerin altından kalkabilme motivasyonu, çetrefilli, detaylı ve çaba isteyen şeylerin girişimi söz konusu olabilir.
Özel ilişkileriniz açısından da pürüzleri ortadan gidermeye yönelik girişimler, sorunları halletmeye dair arabuluculuk meseleleri gündeme gelebilir.
Soruna değil de çözüme odaklanma şansı bulacağız bugün.
Çok büyük risklere gözü kara atlamadığınız yani tedbiri tamamen bırakmadığınız takdirde kafanızı kurcalayan, cesaret ve çaba isteyen iş ve girişimler için değerlendirilebilirsiniz bugünü.
Günün ilk yarısı ve öğlen saatleri çok daha destekleyici nitelikte. Öğleden sonrasında da güzel tesirler devam ediyor ancak bu defa şartları ve karşımızdaki kişiyi fazlasıyla zorlama ve inatlaşma ve çatışma eğilimleri de artmış olacak. Risk alabilirlik artacak. Orta yolu bulma çabasının yerini “ben daha doğrusunu biliyorum benim dediğim olsun” diyen haller alacak.
Saat 20:18 den sonra Ay 21:50 ye kadar açısız olacak ve sonrasında Terazi burcuna geçecek.
Sanki cendereden çıkmış gibi bir ruh hali söz konusu olabilir sonrasında. Bir rahatlama durumu var ancak geç saatlerde de gereksiz bir kırıcılık eğilimi olabilir.

15 Mayıs 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Koşturmacanın olmadığı, rahat hareket etmek istediğimiz, yorulmadan iyi ilişkiler kurarak ve belki de yumuşak bir iletişim ile işleri halletmeyi tercih edeceğimiz nitelikte bir gün.
Sabah saatlerinde bizi derinden etkileyen durumlara ya da konuşmalara dahil olabiliriz. Amacımız yapıcı olmak olsa bile istemeden, farkında olmadan kırıcı durumlara vesile olabiliriz.  Sözlerimiz, tepkilerimize, hareketlerimize dikkat edip özenli davranmakta fayda var. 
Bu sabah ayrıca hep alttan aldığımız ve taviz verdiğimiz bir konuda karşımızdakinin bunu güçsüzlük olarak algıladığını fark edebiliriz. Ya da bir türlü cesaret edip sesimizi çıkaramadığımız mesele de aslında bu tavrın kimseye bir faydasının olmadığını görebiliriz. Ciddiye alınmama ya da gereken eforu göstermeme sebebiyle bir konuda alamadığımız yol, motivasyon düşüklüğü yaratabilir.
Bu sabahı her zaman karşısında durduğumuz bir meseleye ya da kişiye her zamankinden daha objektif bakıp görüş açışımızı değiştirmek için değerlendirebiliriz.
Gün içinde Venüs 9 Haziran 2019 tarihine kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek. Aşk hayatımızı, özel ve sosyal tüm ilişkilerimizi, parasal konulardaki tavrımızı, estetik ve güzellik konularını daha çok temsil eden Venüs bu zaman diliminde kendini iyi ifade edeceği bir konumda olacak.
Keyif, eğlence konularına, hayatın tadını çıkarmak ile ilgili planlara daha yatkın olacağız bu dönemde. Dünyevi hazların ihtiyacı artacak. İlişkilerde sadakatin, huzur, güven ve uyumu sağlamanın öncelikli olacağı günler bizi bekliyor. Hayatın tadını her açıdan çıkarmak ve de bunu aceleye getirmemek, doya doya yaşamak adına destekleyici olacak.  Daha sakin, emin adımlarla yol alma eğilimi artacak. Riskli olan değil de bize kendimizi dengede ve güvende hissettirenlere doğru çekileceğiz.
Venüs’ün Boğa burcu seyri sırasında estetik, güzel ve konforlu olan her şey çok daha fazla ilgimizi çekecek.
Amaç doymak eğil damağımızı şenlendirmek olacak.
Güzel ve yakıştırdığımızı kıyafetlere çekileceğiz. Hoş olan şeyleri görmek, koklamak, dokunmak ve tatmak isteyeceğiz.
Maddi açıdan da net ancak kazanç sunan iş ve girişimler ilgimizi çekecek. Değerlendirmek isteyeceğiz.

16 Mayıs 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Ay’ın bu dönemin en önemli gezegensel etkilerine vesile olan Satürn, Ay düğümleri ve Plüton ile sert transitlerinin olacağı gerginliği yüksek bir gün. Engeller, gecikmeler, bir şeyler olsun ya da olmasın adına gösterilen direnç söz konusu olabilir. En çok uyuma ihtiyaç duyduğumuz ve iş birliği yapmayı istediğimiz kişiler mesafeli durmayı seçebilirler bugün. Orta yolu bulup anlaşmayı hedeflediğimiz meselelerde aradığımız uzlaşmacı tavırları bulmakta zorlanabiliriz.
Bulunduğumuz bir ortama kendimizi tam olarak ait hissedemeyebiliriz. Samimiyet yaratmak her zamankinden zor olabilir. Bir konuda motivasyonumuzu kıran hız kesmeler yaşanabilir.
Karşılaştığımız bir engel, aşmak adına hırslanmamıza ya da tam tersi bir vazgeçişe vesile olabilir.
Gün içinde baskıcı tavırların artışı ve buna karşılık verilen isyan ya da sinme tepkileri de söz konusu olabilir.
Patlayıcı tepkiler, baskıcı tavırlar, otorite kurma ya da otoriteyi bastırma çabaları olabilir.
Günün tamamı ancak özellikle de ilk yarısı ve gün ortası bir şeyleri abartılı bir tepkisellikle karşılama riski de veriyor.
Saat 12:37 sonrasında Ay da günü geri kalanında açısız olacak.
Önemli iş, girişim ve görüşmeler açısından riskler var günün tamamında. Ancak bugün için mutlaka planladığınız işleriniz varsa eğer, saat 10:00 ile 12:37 arasını değerlendirebilirsiniz.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji