12 Ağustos 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 12-18 Ağustos 2019 Haftasının Yorumları

12-18 Ağustos 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Perşembe günü Kova burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay Venüs ve ardından da Mars etkisi ile temas halinde olacak. Yani ilişkiler konusu ve finansal meseleler gündemin asıl maddelerini oluşturacak. Sosyal  ve toplumsal ilişkiler açısından ait olduğumuz ve ortak hedefler belirlediğimiz kişilerle bir araya gelme ya da gelememe konusu stres yaratabilir.
Kadın erkek ilişkilerinde gerginlikler, dengeye ulaşma çabası adına yaşanabilecek ufak tefek çalkantılar söz konusu olabilir. Her türlü çatışmada aslında kazanan ya da kaybeden, haklı ya da haksız olma yolunda mücadele eden olmak yerine birlik olmanın asıl büyük kazancı getirdiğini hatırlayabilmek kıymetli.
Finansal girişimlerde de hızlıca verilen birtakım kararlar, harcama artışı, çok mantıklı görünen ve bu yüzden de harekete geçmek için cazip gelen yaklaşımlar dikkat çekecek. Bu konuda yaşanacak bir uzlaşmazlık ve orta yolu bulma problemi de söz konusu olabilir.
Genel olarak hem finansal konularda hem de ilişkilerde yaptığımız şeylerde ya da tepkilerimizde riskleri yeteri kadar ölçememe hali var.
Bu dolunay aynı zamanda çok yoğun bir ilişkinin başlaması ve niyetlerin dile gelmesi açısından da tetikleyici olabilir. Aşk ve romantizm açısından motivasyonlar yüksek olacak ancak bu durum yani motivasyon ve cazibe hali istikrarlı adım atmayı engelleyebilir.
Çok dinamik, çok tatminkar, cesaret içeren, heyecan katacak olan ancak kısa devreli ve can yakabilecek yoğun ilişkiler de söz konusu olabilir.
Bu dolunay aynı zamanda daha çok görünür olmak isteği ile yapmayı hedefleyeceğimiz şeyleri de tetikleyebilir. Ya da bu uğurda yaptığımız şeylerin sonuçlarıyla buluşabiliriz.
Fiziksel görünüş, estetik ve güzellik ihtiyacı ve bunun beğenilmesi hevesimiz de bugünlerde çok fazla. Tam olarak karşılık bulamadığımızda gerilme ya da buna yönelik yaptığımız şeyler de kontrolü biraz kaybetme riski olabilir.
 
***Perşembe günü aynı zamanda Merkür Kiron üçgen açısı da etkili olacak. Eski yaralarımızı sızlatacak ancak kalıcı iyileşmeler sağlayacak bazı konuşmalar söz konusu olabilir gün içinde. Etkilerin yansıması Cuma günü etkili olacak Merkür Uranüs kare açısı ile devam edecek. Ani kararlar, karar değişiklikleri, beklenmedik tepkiler, hesaplanmamış ve hızlıca ifade edilen kararlar, hazırlıklı olmadığımız planlar, dolunay temasına hizmet edecek karar ve adımlar, aksiyonlar için tetikleyici olacak Cuma günü.
Mantıksal olandan uzaklaşmamak, yeni fikirlere ve alternatiflere açık olmak ancak bunun yanında her önümüze gelene, aklımıza düşene ayakları yere bastırmadan bir hevesle atlamamak önemli.
 
***Pazar günü Mars 4 Ekime kadar ilerleyeceği Başak burcuna geçecek.
Ne için mücadele verdiğimizi ve bu mücadeleyi nasıl verdiğimizi daha çok temsil eden Mars bu süreçte bizim genel olarak verimlilik ve çalışkanlık açısından daha yoğun çaba içerisinde olacağımıza işaret ediyor.
İnce detaylı olan ve zihinsel odaklanma gerektiren işler, el becerisi içerikli çalışmalar, istatistik ve raporlama konuları, yazmak, çizmek ve detaylandırmak ile alakalı olan şeyler, temizlik ve sağlık adına verilen çabalar, hastane ve sağlık kurumlarıyla alakalı çalışmalar, sabır ve özen gösterilmesi gerekli olan şeyler, ana amacın fayda sağlamak olduğu her türlü uğraş, destek ve hizmet konulu aktiviteler bu süreçte bizi en çok uğraştıran ve üzerinde çalışacağımız temalar olacak.
İşleyen demir ışıldar misali karınca gibi çalışma, üretme ve somut şeyler ortaya çıkarma dönemine giriyoruz! Bu dönemde hataları bulup düzeltme ve kusursuz olsun diye didinip durma eğiliminde olacağız elimize aldığımız işlerde...
Yani hem kusur olmasın hem de hızlıca sonuca varalım isteyeceğiz. Mükemmel olanı en kısa yoldan elde edelim diye çabalayacağız.
Ben bu dönemi yeni dönem sınıf programlarını düzenlemek, yeni eğitim modüllerine son halini vermek için uğraşarak geçireceğim.
Yani madem çalışmaktan yılmayacağımız bir döneme giriyoruz bu enerjimi mesleki konularda üretkenliğimi artırmaktan yana kullanacağım.
 
Yeni dönemde:
Başlangıç Seviye Eğitim Programı 21 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 10:30 da
İleri Seviye Eğitim Programı 10 Eylül 2019 Salı saat 19:00 da
Horary Soru Astrolojisi Eğitim Programı 10 Eylül 2019 Salı saat 10:30 da
Seçimsel Astroloji Eğitim Programı 17 Aralık 2019 Salı günü saat 10:30 da başlayacak.
Harita analiz ve yorumlama pratik dersleri de Ekim ayında başlayacak.
İkinci dönemde yapacağımız Medikal Astroloji Eğitim Programı ve Mundane Astroloji Eğitim Programı başlangıç tarihlerini ilerleyen dönemlerde duyuracağım.
 
Bu arada Mars’ın Başak burcundaki seyri sırasında yapacağı açılara da bir göz atalım.
28 Ağustos da Uranüs ile üçgen açısı etkili olacak. Bu açı yeni girişimler, farklı yol ve tercihler, alternatiflere cesaret edebilme, farkındalık katacak deneyimlere yol alabilme, değişimi harekete geçirebilme ihtimali yaratacak.
9 Eylül de Satürn ile üçgen açısı olacak. Sağlam adımlar ve uzun vadeli planlar açısından hem gayret ve istikrar hem de cesaret veren etkiler söz konusu olacak o günlerde. (yeni eğitim dönemi benim için bu etkiler ile başlayacak 😊 )
12-14 Eylül arasında Jüpiter ve Neptün ile sert açıları söz konusu olacak. Bu günlerde aslında 21 Eylül de kesinleşecek olan Jüpiter Neptün karesi tetiklenecek ve bir demo yapacak. O günlerde, 14 Eylül de yaşanacak dolunaya da bu açılar etki edecek. Hedefin şaşması, riskleri ölçememe, girişimlerin belirsiz kalması, neye yöneleceğini tam olarak bilememe, elde edilenden tatmin olmama, belirsizlikler sebebiyle yola çıkamama, aksiyon alamama gibi etkiler olacak 12-15 Eylül arasında.
Sonrasından gelen 19 Eylüldeki Plüton üçgen açısı ise güç ve motivasyon katan, zor ve mücadele isteyen işlerin ön plana çıkmasına vesile olacak. İmkansız gibi görünen şeylerin mücadelesi söz konusu olabilir.

13 Ağustos 2019 SALI

Ay saat 18:35 e kadar Oğlak burcunda ve açısız olacak. Günün geneli, mecburiyetler ve sorumluluklar gündemde olacak. Şartları zorlama, bir konuda gerginlik yaşama ve bunu olduğundan daha karmaşık hale getirme eğilimi olacak sabah saatlerinde.
Gergin bir gece geçirmişseniz ve kendinizi bu gerginliğin içinden çıkarmanın güzel bir yolunu bulamamışsanız sabah saatlerine bu etkiler yansıyabilir. Otorite ve güç mücadeleler, işleri kolaylaştıran değil de zorlaştıran yaklaşımlar söz konusu olabilir.
18:35 sonrasında çok daha sosyal ve iletişime açık olacağız. Ancak yine de yanlış anlaşılma ve anlamalara, sözlü atışmalara, kendimizi, fikrimizi ve niyetimizi olduğu gibi ifade edememe durumları yaşanabilir.
Değişik bir şeyler yapmak iyi gelebilir. Farklı görüşlere göstereceğimiz saygı önemli olacak.

...
Devamını oku...04 Ağustos 2019, Pazar

AstroKarmik ile 5-11 Ağustos 2019 Haftasının Yorumları

5-11 Ağustos 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Çarşamba günü kesinleşecek olan Güneş Jüpiter destek açısı haftanın ilk yarısında çok etkili olacak. Perşembe günü de Venüs Jüpiter destek açısı devreye girecek. Özellikle Pazartesi günün ilk yarısı, Salı günü akşam saatleri, Çarşamba günü ve Perşembe 17:57 öncesi, Cuma ve Cumartesi gününün sabah saatleri destekleyici görünüyor. Merkür’ün Retro etkilerinden iyice sıyrıldığımız ve şansın artışına, potansiyellerin yükselişine hizmet eden bir hafta bizi bekliyor. Gerçi Jüpiter retrosunun da düzelmesini beklesek ne güzel olur tabi ancak yine geliştiren ve geçtiğimiz haftaki yeniayın tesirlerini avantaja çevireceğimiz, başlangıçlar ve kazanç elde etmeyi planladığımız girişimler için değerlendirebiliriz bu güzel haftayı.
Pazar günü Jüpiter geri hareketi bitecek ancak etkileri gölgeli olarak 14 Ağustos’a kadar devam edecek.

5 Ağustos 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Ay günün ilk yarısında hafta içinde etkili olan Güneş-Venüs-Jüpiter destek açılarını tetikleyecek. Yani pek çok açıdan destekleyici bir haftaya güzel etkilerin hakim olduğu bir şekilde başlıyoruz. Sadece keyifli zaman geçirmek de mümkün, bu faydayı kazanca dönüştürecek girişimlerde bulunmak da…
Günü hem ikili hem sosyal hem de iş ilişkilerinde güzel gelişmeler kaydetmek, kendimizi daha etkili ifade etmek, iş birliği ve uyum adına avantaj sağlamak, destek alışverişlerinde bulunmak, bulunduğumuz ortamı güzelleştirecek şeylerle uğraşmak ile değerlendirebiliriz.
Maddi konular da bir vesile ile gündemde olacak. Ama etkiler daha çok harcatan ve maddenin keyif kısmına kayan nitelikte olacak.
Önemli görüşmeler, uzlaşma ihtiyacı duyduğunuz konular, estetik, güzellik konuları, alışveriş işleri, hoş sohbet ortamlarının tadını çıkarmak için elverişli olacak günün büyük çoğunluğu.
Ciddiyetle ele alınması gereken işlerde ise biraz rehavet ve tembelleşme eğilimi olabilir. Yorulmadan iyi iletişim ve ilişkiler ile işlerimizi halletmek isteyeceğiz.
Akşama doğru ve akşam saatleri ise kısıtlanma, kendimizi yalnız ve desteklenmiyor hissetme, açılamama, ait olamama, mesafeli ilişkiler sebebiyle gerilme, sorumluluklardan yorulma, içe kapalı ruh halleri ve buna sebep olacak şekilde bir çeşit yalnızlık hissetme hali söz konusu olabilir. Yetersizlik kaygısı katan tesirler de söz konusu…
Rahatlatıcı aktivitelerden ve az ama öz kişi ile yaratacağımız sohbet ortamlarından fayda görebiliriz.

6 Ağustos 2019 SALI

Ay saat 18:31 e kadar Terazi burcunda ve 10:53 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. İletişimde denge ve anlayışa ihtiyaç duyduğumuz ancak bunu yaratmak da zorlanacağımız bir gün bizi bekliyor.
Biz istemesek de bulunduğumuz ortam bizi bir tartışmanın ortasına itebilir. Duymak istemediğimiz şeyler duyabiliriz. Nezakete karşılık vermeye çalışsak bile bir şekilde iletişim kanalları tıkalı olacak.
Aynı dilden konuşamama, karşımızdakine sesimizi duyuramama, tavrımızın yanlış anlaşılması, aradığımız bilgiye hemen ulaşamama, bulduğumuz cevabın bize uymaması v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Fiziksel açıdan yorucu olan işlerden yana da hevesimiz olmayabilir. Şartları zorlamak ve yorulmak, mücadele etmek v.b. şeyler mecbur kalırsak yapacağımız ancak çok da haz vermeyen şeyler diyebiliriz.
Yarın kesinleşecek Güneş Jüpiter destek açısını akşam saatlerinde çok daha fazla hissedeceğiz. 18:31 sonrasında Ay Akrep burcunda olacak. Şansa kararlılık ve azim, bir şeyleri gerçekten isteme ve bu uğurda mücadele edebilme, sabır gösterip gayreti hedef odaklı gösterebilme eğilimiz artmış olacak akşam saatlerinde.
Derin konular, duygular gündemde, sezgiler iş başında olacak.
Fayda sağlayan girişimler, zor ancak kazancı da büyük olan hedefler, potansiyelimizi ortaya çıkarma şansı veren niyetler, bunlara götüren kararlı adımlar için elverişli bir başlatma enerjisi olabilir.

...
Devamını oku...23 Temmuz 2019, Salı

AstroKarmik ile 29 Temmuz-4 Ağustos 2019 Haftasının Yorumları

29 Temmuz-4 Ağustos 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Perşembe günü saat 06:11 de 8 derece Aslan burcunda bir yeniay meydana gelecek. Hemen ardından, Merkür direkt harekete geçecek. Yeniayın yapacağı ilk açı da Jüpiter ile destekleyen nitelikte. Ardından da Marsa kavuşuma ilerleyecek. Aslında yeniay geçen hafta kesinleşen Mars Jüpiter üçgen açısını tetikleyen etkiler ile gerçekleşecek.
Yılın diğer yeniaylarına göre nispeten daha geliştirici ve gelişim sağlayacak gelişmeleri işaret ediyor bu kez Aslan yeniayı.
Haftanın ilk üç günü kapanan fazdaki ayın etkileri hakim olacak.  Girişim, ilk adım ve başlangıçlar için hem Merkür retrosunun düzelmesini hem de yeniayı beklemek yani Perşembe ve sonrasına odaklanmak iyi olur.
Pazartesi ve Salı günleri Güneş Uranüs kare açısı etkili olacak.
Cuma günü de Venüs Uranüs karesi etkili olacak. Yani Jüpiter Mars etkisinde bir yeniayın gerçekleşeceği ve Uranüs etkisinde gelişmelere gebe bir haftadayız. Bereketli başlangıçlara hazırız ancak beklenmedik gelişmeler ve hızlı, inişli çıkışlı durumlar da söz konusu.

29 Temmuz 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay saat 14:30 a kadar İkizler burcunda ve açısız olacak. Belirsizlik ve dağınıklıklar, odaklanma problemleri, tamamlanması beklenen yarım şeyler, aynı zamanda boş ve faydasız işler gündemimizde olabilir. Huzur ve dinginlik sağlayamamak, inişli çıkışlı ruh halleri de söz konusu olabilir. Ancak bunun yanında zihinsel olarak aktif olacağımız, iletişim becerilerimizi kullanarak halledeceğimiz, hareket halinde olacağımız işlerde de keyif alabiliriz.
Günün genelinde harekete geçme ve bir şeyleri başlatma ya da bitirme cesaretini gösterme şansımız var. Genel olarak bu açıdan çevrenizdekilere vereceğimiz motivasyon da önemli olacak. 
Saat 14:30 sonrasında Ay Yengeç burcuna geçecek. Bu saat sonrasında çok daha duygusal olacağız ve kendimizi rahat, evimizde ve sevdiklerimizle bir arada güvende hissetme ihtiyacımız aratacak. Ailemiz için ve sevdiklerimizle yapacağımız işler ve aktiviteler kıymetli olacak.
Akşam saatleri ise gece yarısından sonra kesinleşecek Güneş Uranüs kare açısı etkili. Özgürlük ihtiyacı, kısıtlanmayı istememe, sık boğaz edilmeme, kuralların, mecburiyetlerin her zamankinden daha çok rahatsızlık vermesi, plana uymayan şeylerin gerçekleşmesi buna esneklik gösteremeyenlerin gerilmesi v.b. şeylerin riski olacak. Mutlaka farklı bir şeyler yapmalıyım isteği gerçekten motivasyon da yaratabilir. Ancak eğer buna imkan bulamadıysak huysuzluk, hırçınlık ve gerginlik potansiyeli artmış olacak.

30 Temmuz 2019 SALI

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Duygusal kaynaklı sert ve tepkisel tavırların, inişli çıkışlı ruhsal durumların hakim olabileceği nitelikte bir gün. Olumlu ya da olumsuz nitelikte beklenmedik gelişmeler yaşanabilir ve bu durum değişiklikleri her zamankinden daha çok tepki yaratabilir.
Birilerinin iyiliğimiz için bile olsa bize müdahale etmesi, korumaya kalkışması, aşırı sahiplenme ve yönlendirici tavırlar, bulunduğumuz ortamın gerektirdikleri, rutin ve sıkıcı işler, duygusal sorumluluklarımız sebebiyle yapmak zorunda kaldıklarımız, güven çemberinden konfor alanından çıkmamıza vesile olan dış şartlar ve değişkenler söz konusu olabilir.
Öğleden sonrasında hız kesen durumlar ve zorunluluklar, engeller, prosedürler, meli ve malı ile dolu yapılacaklar listesi, önümüze konulan kriterler, dayatmalar çok yorucu olabilir. Genel bir tatminsizlik hissi de yaşanabilir.
Akşam saatleri esneklik artmış olacak. Duygusal akış ve rahatlama var.
Hem işlerde, hem de ikili ve sosyal ilişkilerde…
Ruhsal konularda ve sanatsal şeylerde de yaratıcılık ve manevi açıdan kendimizi ifade etmemiz gereken aktivitelerde de verim ve keyif var. Düne ve bugünün geneline göre çok daha huzurlu bir akşam diyebiliriz.
Perşembe günü gerçekleşecek olan Yeniay öncesi yapacağınız çalışmalar, ritüeller, dua, meditasyon v.b. şeyler için güzel bir akşam diyebiliriz.
Günün geneli ve yarın Ay’ın kapanan fazda olması, dünyevi beklenti ve somut fayda ihtiyacında olduğumuz şeylerin başlangıcı için çok destekleyen nitelikte değil.
Daha çok sadeleşmek, geride bırakmak, bir şeyleri bitirmeye karar vermek, yeni bir yol açabilmek adına yürüdüğümüz yolda temizlik yapmak için destekleyici.

31 Temmuz 2019 ÇARŞAMBA

Ay 16:18 e kadar Yengeç burcunda ve 06:32 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Duygulara dayalı hareket edip bu merkezde kararlar verme eğilimi yüksek olacak. Bu nedenle gerçekçi olmayı ve mantıkla hareket etmeyi gerektiren işlerde objektiflikten uzaklaşabiliriz.
Sabah saatleri iletişim kanalları açık olacak. Kendimizi, istek ve niyetlerimizi ifade etmek, anlaşılmak, dinleyenimizin olması v.b. şeyler önemli. Duyguların yapıcı şekilde dile gelmesi için fırsat yaratabiliriz. Ya da bu fırsat kendiliğinden oluşabilir.
Genel olarak daha çok tamamlanma etkisinin hakim olduğunu, kalıcı işlerin başlangıcına hizmet eden bir gün olmadığını dün de belirtmiştim.
Saat 16:18 sonrasında Ay Aslan burcunda olacak. Keyif, eğlence, hayatın tadını çıkarmak, kendimizi göstermek, özgüven tazelemek, merkezde kalmayı bilmek, kendimizi şımartmak hayatın neşe katan taraflarıyla haşır neşir olmak için güzel bir akşam olacak. Aşk ve romantizm konuları da güzel çalışabilir. Hayatınızda bu konular eksikliğini hissettiğiniz şeylerse, yeniay ile birlikte hayatıma katayım diye edeceğiniz niyetlerin içeriği belli oldu 😊

1 Ağustos 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Saat 06:11 de 8 derece Aslan burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniayın hemen öncesinde ve yeniay haritasında etkili olan Uranüs hafta başında ve sonunda da etkili olacağını belirttiğim ani ve beklenmedik gelişmelerin habercisi olacak gibi görünüyor. Duygusal anlamda da dengesiz haller söz konusu olabilir özellikle erken saatlerde.
Plansız girişilen ve birden karar verilen başlangıçlar söz konusu olabilir. Ya da niyet ettiğimiz başlangıç ani bir gelişme ile şekil ve yön değiştirmek zorunda kalabilir. Dış şartların bizim kendi iç dengemizi bozmasına izin vermediğimiz sürece yolumuz güzel şekillenecek. Beklettiğimiz, ertelediğimiz, çekindiğimiz, daha zamanı değil diye kendimizi kandırdığımız, eksiğine gediğine takıldığımız, ön plana çıkmaktan çekindiğimiz için el kaldırmadığımız, özgüven eksikliğinden dolayı ya yapamazsam kaygısı ile içimizde kalmış şeylerin başlangıcı için güzel bir zamanlama olabilir.
Merkür’ün geri hareketini sonlandırması ve yeniayın sonrası ilk açının Jüpiter ile destekleyen nitelikte olması, bu başlangıç etkisinin bereketli ve akıcı olacağını düşündürüyor. Şansın, destekleyici unsurların, potansiyeli ortaya çıkarma ihtimalinin yüksek olacağını söyleyebiliriz. Yüksek volümlü ya da bize göre büyük adım diyeceğimiz niyetleri tetikleyecek.
Değerlendirebilmek ne güzel olur 😊
Günün geneli keyifli, enerjik, kararlı ve dinamik olacağımız şekilde geçecek.
Akşam saatleri bir miktar, çatışma, ego mücadeleleri, inatlaşma ve gerginlikler, sabırsızlık ve esneklik gösterememekten kaynaklanan sorunlar, kaza ve sakarlık eğilimlerini işaret ediyor.

2 Ağustos 2019 CUMA

Ay saat 16:20 ye kadar Aslan burcunda ve açısız olacak. Bir miktar tembelleşme eğilimi söz konusu olabilir. Kolaya kaçan tavırlar ve bir şeylerin kendiliğinden akması beklentisi hem arzu edilen akıcılığın elde edilememesi hem de ilişkilerde gerginliklere sebep olabilir. Çok fazla uğraştırıcı olmayan ama tamamlanması ne güzel olur diyeceğimiz şeylerle uğraşabiliriz. Ya da ciddi ve sorumluluk isteyen işleri gerilmeden bir kenara bırakıp eğlenceli ve keyfe hizmet edecek şekilde vakit geçirmeyi tercih edebiliriz.
Bugün eğer inatlaşma ve huzursuz, hırçın halleri bir kenara bırakabilmişsek gerçekten de farklı deneyimler, macera niteliğindeki aktiviteler, yeni insanlarla tanışmak, farklı yerler keşfetmek ve kalıplarımızı kırıp heyecan yaratmak için elverişli olabilir.
16:20 ye kadar bu nitelikte değerlendirilebilir.
Sonrasında ise işler, görevler, tamamlanması gerçekten gereken şeyler, detaylandırılması ve halledilmesi gereken konular, tamamlanması beklenen yapılacaklar listesi, keyfe değil de ayrıntılardaki eksik gediklere bakan gözler söz konusu olacak. Günün tamamında “hayatı ve ilişkileri zorlaştırma kolaylaştır” diye kendimize bolca hatırlatmak da fayda var.
Zira aslında dünden bu yana etkisini hissettiğimiz Venüs Uranüs karesi gün içinde kesinleşecek.
Özgürleşme ihtiyaçları, rutinlere tahammülsüzlük, beklenmedik ve ölçüsüz tepkiler, hırçınlıklar can sıkıcı olabilir.
Zaten sorunlarıyla mücadele ettiğiniz bir ilişkide çatlaklar oluşabilir… Ya da hiç sorunu yok diye kabul ettiğiniz ilişkilerin içinden çatlak sesler yükselebilir.
Sizi kontrol etmeye çalışan kişi ya da kişiler nefes almanızı zorlaştırabilir… Ya da her zamanki tavırlar bu kez boğucu şekilde hissedilebilir.
Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde bu 1-2 gün içindeki ( aslında belki de haftanın tamamında böyle diyebiliriz.) süreçte beklenmeyen gerginlikler, aslında biliniyor olsa bile neden patlama noktasına geldiği fark edilemeyen gerilimler yaşanabilir. Durup dururken başlayan bir tartışma “inceldiği yerden kopsun” noktasına varabilir. 
Riskli ancak bu nedenle de sizi baştan çıkaran hareketlerden de zarar görebileceğinizi hatırlatmak da fayda var... Yani hızlı kaynaşmaların tetiklediği ani yakınlaşmalar da riskli.
Heyecanlı sporlar, keyfe hizmet eden harcamalar açısından da kontrolsüz yaklaşımlar dikkat gerektiriyor.
Tolerans, mantık çerçevesinden ayrılmamak, risklere kendimizi kaptırmamak, uyum-denge amacı gütmek, kriz yaratmamak, oluşan krizlerin akıntısına kapılmamak, temkinli olabilmek önemlidir bu transit etkisi altındayken...

3 Ağustos 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Keyif ve eğlence değil de daha çok yapılması gereken işler, düzeltilmesi gereken ayrıntılar, kişilerin ve ortamın eksiğini gediğini tamamlama eğilimi ön planda olacak.
Bugün düzeltme ve düzenleme ihtiyacımızdan dilimiz de etkilenecek.  Bu nedenle de eleştirilmekten rahatsız olan, bunu bir saldırı olarak kabul eden kişiler için gergin bir gün olabilir.
Hata arayan ve gördüğünde çekincesizce dile getiren yaklaşımlar keyif kaçırabilir. O zaman bu açıdan kendimizi kontrol etmekte de fayda var 😊
Günü verimli, detaylara bakmanın fayda sağlayacağı şeylerle kaliteli şekilde değerlendirebiliriz. Hesap kitap işleri, derleme, toparlama, ayrıntıları düzenleme, sağlık ve hijyen odaklı şeylerle ilgilenme için iyi olabilir.
Günün artılarını daha fazla risklerini minimumda yaşamak adına planlı programlı olmak, zamanı iyi yönetmek, öz disiplin ile hareket etmek gerekecek.
Günün ilk yarısı özellikle de sabah saatlerinde değişik bir şeylerle uğraşmak, her zaman yaptığımız şeyleri başka bir yoldan yapmak, farklı deneyimlere direnç göstermemek iyi gelebilir.
Genel olarak bu zaman dilimi bir şeylerin ölçüsünü kaçırma, dilimizi kontrol edememe, sınırları bilememe, gereksiz ayrıntılara dalma, maddi açıdan kontrolü kaybetme,  zamanla yarışmayı ve belki de tamamlamayı gerektiren işlerde aksaklıklar yaşama, bir konudaki gösterilen rahatlığa ve bize göre sorumsuz bir davranışa fazlasıyla takılma eğilimi söz konusu olabilir.
Gün ortası itibariyle ciddiyetle ele alınması gereken şeylerden yana verim alabiliriz. Olgun tavırlar, sorumluluk alan haller her ne yaparsak yapalım kalitesinin artmasına vesile olacak.
Akşam saatleri aradığını tam olarak bulamama, ne aradığını bilememe, hayal kırıklıkları, belirsizliklerin yaratacağı kaotik ruh halleri söz konusu. Bir şeyleri netleştirme ve bir beklentinin karşılanması v.b. şeyler açısından tatminsiz bir akşam. Detaylarda boğulma, vesveseler sebebiyle gerçekçi olmakta zorlanma, objektiflikten uzak tepkiler verme, değerlendirmeler yapma eğiliminde olacağız. 

4 Ağustos 2019 2018 PAZAR

Ay 16:29 a kadar Başak burcunda ve 07:27 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. Sabah saatleri etki bırakan konuşmalar, diğer insanların fikrine ve bir konudaki kararına tesir edecek tarz ifadeler açısından destekleyici. İletişim konusu akıcı ancak empoze etmeye çalışan haller baskı hissettirebilir.
Ya da söylediğimiz bir şey, ifade tarzından dolayı bu şekilde algılanabilir.  Israrcı tavırlar, bir şeyleri düzeltmeye çalışma halleri eleştiri olarak algılanabilir. Eleştirel bir bakış açısı keyifleri kaçırabilir.
Sivri ve sert konuşmaların yaratacağı gerginliğe dikkat. Düşüncede ve ifade göstereceğimiz esneklik ve yumuşama günün kalitesini ve keyfiniz artıracak.
Detaylı işler, incelediğimiz şeylerde detaylara biraz fazla takılma durumu söz konusu olabilir. Azıcık gevşemeye ve belki de bazı konularda bir miktar teslimiyetçi davranmaya ihtiyaç var.
Önemli iş ve girişimler için Ay’ın açısız olmasını ve genel olarak belirsizlerin hakim olmasını göz önünde bulundurmakta fayda var.
Ay saat 16:29 sonrasında Terazi burcuna geçecek.
İlerleyen saatlerde en önemli ihtiyaçlarımız uyumsuzluk yaşamadan anlaşmaya varabilmek, keyfimizi kaçıracak karşı karşıya gelmelere müsaade etmeden yol alabilmek, kavga gürültü, mücadele ve rekabetten uzak bir denge yaratabilmek şeklinde olacak.

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji