01 Aralık 2020, Salı

2021 Yılının Hikayesi/ Rota Yeniden Hesaplanıyor

2021 Yılının Hikayesi

Rota Yeniden Hesaplanıyor

***YILIN EN ÖNEMLI TRANSITI SATÜRN URANÜS KARE AÇISI (tüm yıla damgasını vuracak olan bir transit olmakla birlikte açının kesinleşme zamanları Şubat-Haziran ve Aralık ayları olacak)
17 Şubat 2021 7 Kova-7 Boğa
15 Haziran 2021 13 Kova 13 Boğa
24 Aralık 2021 11 Kova-11 Boğa
Bu ikilinin 1988 yılında Yay burcunda hizalanması sonrasında kare ve karşıt açılarını daha önce 1999 ve 2009-2010 yıllarında yaşadık. Bu yıl 2032 de İkizler burcunda yaşanacak bir sonraki kavuşum öncesinde son stres yaratan dönem. Yani 2021 yılının getirdikleri hem bireysel hem de toplumsal yaşamlarımızda kökü 1988, 1999 ve 2010 yıllarında yaşanan kırılım noktaları ile çok ilişkili olacak. Ki bizler genellikle bu kadar uzun süreli durumların bağlantılarını günümüz ile kurmakta zorlanıyoruz.
Kare açı özelinde düşünecek olursak en son 1999 yılında deneyimledik bu stres fazını. Ülkemiz açısından 1999 yılının gündemi malum ☹ O zaman hareketlenme toprakta ve yer kürede gerçekleşmişti. Zira burç yerleşimler tam ters konumdaydı. 
BU KEZ TAŞLAR, TOPLUMSAL KONULARDA, INSANLAR ARASINDAKI AIDIYET VE BIRLIK HALINE DAİR KONULARDA, INSANLIK ANLAYIŞINDA VE BÜTÜNE HIZMET EDEN INSANI DEĞERLER AÇISINDAN, HAK, HUKUM VE ADALET HEDEFİNDE OLACAK ŞEKİLDE YERINDEN OYNAYACAK. 
Hava olaylarının ve göksel etkilerin değişkenlik göstereceği, mevsimler ile alakalı dengesizliklerin yaşanabileceği günler yaşanacak gireceğimiz yılın içinde. 
VE AYNI ZAMANDA PARANIN, MADDE İLE OLAN BAĞIN, MADDEYE OLAN İHTİYACIN GÜNDEMDE OLACAĞI, BU KONUDAKİ EŞİTSİZLİKLERİN DİLE GELECEĞİ ZAMANLARA DOĞRU İLERLİYORUZ.
Toplumsal hareketlenmeler, seslerin yükselişi, tepkilerin artışı v.b. şeyler insanların insanlıktan çıkmasına vesile olan en önemli konudan maddesel şeylerden, dünyevi ihtiyaçlardan, paranın varlığı ve yokluğundan, kişisel çıkarlardan ve bunların aldığı tehditten çıkacak. 
NEREDE ÖZELLİKLE DÜNYEVİ DEĞERLER, TEMEL İNSANİ İHTİYAÇLAR, PARANIN SATIN ALDIĞI ŞEYLER KONUSUNDA EŞİTLİK-ADALET TAMAMEN ORTADAN KALKTIYSA, HER AÇIDAN DEJENERASYON YÜKSELDİYSE ORADA SABIRLAR TAŞACAK, TEPKİSELLİK YÜKSELECEK. 
Bireysel olarak da hepimiz hayatımızın bir alanında hem değişime zorlanıyor hissedeceğiz hem de bu konudaki korkularımız, direncimiz bizi yoracak. SIKIŞMIŞ HISSEDECEĞIMIZ. 
İki farklı noktadan aynı anda, tamamen farklı gerekçelerle üstelik de bu çok da mümkün değilken çekiştiriliyor gibi hissedeceğiz.
Tam da düzen oturttuk dediğimiz konularda yeni düzenleme ihtiyaçları doğacak. Toplumlar için de bireysel yaşamlarımızda da.
Düzeni değiştirmemek adına direndiğimiz şeylerde de mecburi manevralar söz konusu olacak.

...
Devamını oku...18 Nisan 2021, Pazar

AstroKarmik ile 19-25 Nisan 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

19-25 Nisan 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Hafta başında Merkür ve Güneş Boğa burcuna, Cuma günü de Mars Yengeç burcuna geçecek. ( Merkür 4 Mayıs, Güneş 20 Mayıs’a kadar Boğa burcunda, Mars 11 Haziran’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek.)
Merkür ve Venüs bu hafta yılın en önemli transiti olan Satürn Uranüs kare açısını bir kez daha tetikleyecek.
Sonuç olarak oldukça hareketli ve gündemi değişken bir haftaya giriyoruz.
Finansal konular gündemimizde, kendimizi güvenceye alma, planlarımızı netleştirme, yol haritalarımızı yazma ihtiyacımız yoğun olacak bu hafta.
Bir konuda harekete geçmek, değişiklik yaratmak, farklı bir şeyler yaşamak adına somut adımlar atmak isteyeceğiz.
Huzur, keyif, eğlence, refah adına yapılacak girişimler gündeme gelebilir.
Stabilizasyon, denge ve istikrar sağlamak adına beklettiğimiz şeyleri harekete geçirebiliriz.
Haftanın ikinci yarısındaki ani ve hazırlıklı olmadığımız belki de tercih etmediğimiz gelişmeler sebebiyle hafta sonu yorucu geçebilir.
Hesap etmediğimiz nüanslar sebebiyle etraflıca düşünmemiz, plan program yapmamız, kafa patlatmamız, zor ve karar vermek durumunda olduğumuz durumlarla karşılaşabiliriz.
Düşünmeden yapılan bir hareketin sonrasında hataların telafi edilmesi, bu sebeple yaşanacak gerginlik ve kaygılar da söz konusu olabilir.
Finansal açıdan kontrolsüz ve plansız hareketlerin sonrasında bedeller ödenebilir. Bu bedellerin karamsarlığı yorucu olabilir.
İkili ve sosyal ilişkilerde fevri tepkiler, inişli çıkışlı durumlar, dengesizlikler, ani başlangıç ve bitiş kararları, hesapsız durumlar sonrasında ilerleyen günlerde, özellikle haftanın ikinci yarısında anlaşmazlıklara, yalnız ve desteklenmiyor hissetmeye, istediğimiz karşılığı alamama, arzuladığımız samimiyeti bulamama durumuna vesile olabilir.

19 Nisan 2021 PAZARTESİ 

Ailemiz, sevdiklerimiz, evimiz, yuva olarak gördüğümüz ve duygusal açıdan bağlı hissettiğimiz kişiler bugünün öncelikli gündem maddeleri.
Finansal konularda kafa yoracağız ve genel olarak bu açıdan kendimizi garanti altına alma isteği yoğun olacak.
Günün ikinci yarısında aklımızı toplamak daha kolay olacak. Fikirlerimizi netlikle ifade etmek, somut planlar yapmak, bunlara yönelik önemli konuşma ve görüşmeler yapmak için elverişli olabilir.
Akşam saatleri anlayış, hoşgörü, esneklik söz konusu olacak.
Duyguların dile getirilmesi, yaratıcı tarafımızın ve sezgilerin ifadesi adına güzel bir akşam. Manevi tatmin, duyguların karşılık bulması, gönüllü ve fayda sağlayan fedakarlıklar, uyum ve iş birliği hâli olacak.
Keyifli ve romantik, sanatsal aktiviteler içeren bir akşam da olabilir. 

20 Nisan 2021 SALI

Ay saat 09:10 sonrasında Ay Aslan burcunda olacak. Haftanın gergin günlerinden biri. Sabah saatleri duygusal patlamalar, gergin ve tepkisel tavırlar söz konusu olabilir. Herkes kendi şartlarını kabul ettirmek, sözünü geçirmek, kural koyan olmak isteyecek. Doğal olarak egolar çarpışacak.
Hem ikili hem de sosyal ilişkilerde, iş birliği ve anlaşma yapmayı gerektiren durumlarda zorlanacağız.
“Anlaşabilmemiz için senin benim lafıma gelmen, benim şartlarıma uyum sağlaman gerekiyor” diyen kişiler olacak etrafta.
Üzerimizde çok fazla baskı hissedeceğimiz durumların ortasında bulunabiliriz.
Her lafa verilecek bir cevabı olan, ortamı germekten çekinmeyen insanlarla karşılaşabiliriz.
Hiç kimseye müdanası olmayan, ihtiyaç olsa bile alttan almayan, inatlaşan ve zihinsel olarak bulunduğu noktadan kımıldamaya hiç niyeti olamayan kişilerle de muhatap olabiliriz bugün.
Sabahın gerginliği, gün ortasında karşı karşıya gelme ve çatışmalara, anlaşmazlıklara, akşam saatlerinde de ilişkiler açısından zorlanmalara ve belki de beklenmedik, dengemizi bozabilecek durumlara dönüşecek. Riskli ve önemli iş ve görüşmeler için kaçınsak iyi olur diyebileceğimiz bir gün.

21 Nisan 2021 ÇARŞAMBA 

Ay dün olduğu gibi bugün de Aslan burcunda ve bugün de gergin bir gün. 
Kontrolsüz durumları kontrol altına alma çabası adına uygulanan baskıyı hissedebiliriz özellikle sabah saatlerinde.
Beklenmedik durumların planları değiştirmesini esneklikle karşılamamız ve bu nedenle yaşanabilecek aksaklıkları yönetmemiz gerekecek.
Sabah saatlerinde birileri bize karşı ve bizi engellemeye çalışıyor, şartlar bizim aleyhimize ve hızımızı kesecek şekilde oluşuyor gibi hissedebiliriz.
Gecikmeler, mecburiyetler nedeniyle yorgunluk, zamanı yönetmekte zorlanma da söz konusu olabilir.
Destek alışverişlerinde de aksaklıklar yaşanabilir.
Ne yaparsak yapalım sesimizi duyuramadığımız, yaptıklarımızı anlatamadığımız, beklentilerimizi ifade edemediğimiz kişiler olaylara pozitif bakmamızı zorlaştırabilir.
Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊
Öğleden sonrası günün en çok verim alınabilecek zaman dilimi.
Akşamın ilerleyen saatlerinde abartılı, kontrolsüz olan şeylerden kaçınmak gerekiyor.
Harcamalar, tepkiler, olasılıklar har vurup harman savurma kıvamında olacak. 

22 Nisan 2021 PERŞEMBE 

Ay saat 16:08 e kadar Aslan burcundaki seyrine devam edecek. 
Haftanın pek çok açıdan en verimli günlerinden biri.
Sabah saatleri ve gün ortası özgüvenle ve cesaretle hareket edebileceğimiz şekilde geçecek.
Mücadele gerektiren, hareketlendirmeyi istediğimiz işler için elverişli olabilir.
İnisiyatif alan, karar veren, ihtiyaç varsa son sözü söyleyen haller bu saatlerin verimini artıracak.
Saat 15:04 ile 16:08 arasındaki kısa zaman dilimi hariç günün hemen tamamı önemli işleriniz için değerlendirilebilir.
16:08 sonrasında işler, güçler, plan-program, organizasyon, verim, işe yararlık çok daha fazla önceliğimiz olacak.
Bugün ve yarın haftanın güzel günleri. Değişik bir şeylerle uğraşmak, hayatımıza biraz heyecan katmak, özgürce hareket etme, sınırların, kuralların dışına çıkıp ferahlamamıza vesile olacak şeylere yönelmek için ideal olabilir. Planlamadığımız ve sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan fırsatların güzelliği bize iyi gelebilir bugün.

23 Nisan 2021 CUMA 

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. 
Bir şeylere düzen vermek, eksiklerimizi tamamlamak, üretmek, işlerimizi yoluna sokmak isteğindeyiz bugün. 
Bunlara vesile olacak değişikliklerin kararları, tedbirli mekan durumları, yaşam alanlarımızı ve işlerimizi ferahlatacak düzenlemeler için ideal olabilir.
Yeni fikirler, alternatif çözümler, daha önce düşünülmemiş, denenmemiş yol ve yöntemler, uygulamalar için fırsat bulabiliriz.
Hoş zaman geçirmek isteyeceğiz ama boşa zaman geçirmeyi de tercih etmeyeceğiz.
Haberler, kararlar, konuşmalar, telefon trafiği, yazışmalar, planlar, ilan edilen şeyler, sürpriz gelişmeler heyecan verici olabilir.
Özgürleşme, istediğimiz gibi bir günlük plan, heyecan arayışı, farklı ortam ve aktiviteler için motivasyonumuz yüksek olacak. Özellikle günün ilk yarısında. 
Bu etkiler altında kutlayacağız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı.
Nicelerini özgürce ve gönlümüzce kutlamak, çocuklarımızın bu bayramın coşkusunu doyasıya yaşayacağı, anlamını kavrayıp yürekten hissedeceği günlere, bayramlara erişmek dileğiyle diyelim.
Bayramımız kutlu olsun!

...
Devamını oku...12 Nisan 2021, Pazartesi

AstroKarmik ile 12-18 Nisan 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

12-18 Nisan 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftaya Koç burcunda gerçekleşen yeniay ile başlıyoruz. Hızlıca gelişen ve çabucak değerlendirmezsek kaçacak gibi görünen fırsatlar enerjimizi yükseltebilir bu hafta. Harekete geçme ve bir şeylere hız kazandırma, var olan hıza kendimizi kaptırıp ayak uydurma eğiliminde olacağız.
Yeni projeler, ataklar, girişimler için çok elverişli ortamlar söz konusu olabilir.
Ticari hamleler, geleceğe dair cesur planlar ve bireysel gelişim fırsatları açısından tetikleyici olabilir bu yeniay.
Çalışmaya ve bunun eşliğinde gelecek başarıya odaklanma, mücadeleden kazançla çıkacağımıza inanma ve inancını cesaret ile yoğurma eğilimi var.
Girişeceğiniz işlerde, atak davranmak, rekabetten kaçmamak ve açık olmak önemli olacak.  Olumlu taraflarınızı ön plana çıkarmaktan kaçmadığınız, inisiyatif almayı bildiğiniz, kantarın topuzunu kaçıracak riskler almadığınız ve hedeften şaşmadığınız sürece sonucu başarı olan işler hareketlenecek.
Zorlu mücadelelere girerken iyimserliğini kaybetme diyor gökyüzü.  
Ancak gözü kara halleri abartmamak, tedbiri tamamen elden bırakmamak önemli. Hakkımızı savunmak, almak, atılım yapmak, girişimde bulunmak gibi şeyler için fişekleyici bir etki bu. 
Kendimizi ne kadar şanslı, ne kadar motive hissedersek edelim aklımızı, sağduyumuzu, anlayışımız ve bilgimizi kullanmadan hamle yapmamak en büyük kazanç faktörü olacaktır.  

Yeniay sonrası gün içinde ve haftanın geri kalanında Ay’ın ve Güneş’in ve bunun yanında da Merkür’ün açıları bu hafta etkili olacak olan Mars Jüpiter destek açısını çalıştıracak. Pazartesi günü aynı zamanda günün ilk saatlerinde kesinleşecek Venüs Plüton kare açısı da etkili olacak.
Çarşamba akşam saatleri itibariyle Venüs Boğa burcuna geçecek.

Aslında uzun zamandır yaşamadığımız nitelikte destekleyici bir haftaya giriyoruz diyebiliriz.
Bu haftanın başlatan, harekete geçiren, cesaretlendiren etkileri önümüzdeki hafta sağlamlaştırma isteği ve kararları tam olarak netleştirme eğilimi ile geçecek.
PAZARTESİ GÜNÜ yeniayın enerjimizi yükselten etkileri bizi hızlıca aksiyon almaya ve sabırsız bir tepkiselliğe dair etkileyebilir....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji