13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...16 Temmuz 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 16-22 Temmuz 2018 Haftasının Yorumları

16 Temmuz 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın en önemli ve güzel transiti hafta sonu etkili olacak olan VENÜS VE JÜPİTER arasındaki destekleyici açı.
Cuma günü de MARS-GAD KAVUŞUMU etkili olacak. Mars geri hareketi sebebiyle daha önce 8 Haziran tarihinde kesinleşen bu transit bir kez daha gündemde.
O tarihlerde olan olayların bir aşaması, uzantısı ya da sonuçları ile alakalı bir şeyler şekillenebilir. Bu kez bu kavuşumun etkilerini hem bu hafta hem de Güneş’in Aslan burcuna geçişi sonrasında Güneş-Mars karşıtlığına gittiğimiz günlerde, önümüzdeki hafta yani Ay tutulması eşliğinde çok daha yoğunlaştırılmış biçimde yaşayacağız.
Bu sebeple; bu haftanın yaşanan olayları ve gelişmeleri sırasında olası problem ve gerginliklerin eskiye dayanan temellerine bir şeyleri düzeltmek adına bakabilmek önemli. Kaynak kurutulmadıkça ilerleyen günlerde, özellikle de önümüzdeki hafta ufacık kıvılcımlar can yakıcı boyutlara varabilirmiş gibi görünüyor.
Aslında önümüzdeki haftanın stres dozu yüksek etkilerine hazırlık yapmak adına bu haftanın güzelleştiren ve şifalandıran fırsatlarını da iyi değerlendirmek gerekir. Yani Venüs-Jüpiter destek açısı kıymetli.
 
Her iki etkiye de ayrı ayrı bakacak olursak:
 
MARS-GAD KAVUŞUM ETKİLERİNİ ŞU ŞEKİLDE YORUMLAYABİLİRİZ. (Haftanın hemen tamamında etkili ve Cuma günü kesinleşecek- Önümüzdeki haftaki Ay tutulmasının ana temalarından biri olacak)
Zıtlaşmalar, inatlaşmalar, agresif tavırlar, saldırgan haller ve bunlara eşlik eden kontrolsüz tepkiler söz konusu olabilir.
Aslında motive olduğumuz bir anda ya da bir konuda enerjimizin düşmesi ve buna vesile olacak durumlar söz konusu olabilir. 
Bu etkiler altındayken hem kendi içimizde hem de dış şartlara ve kişilere karşı bir çatışma halinde olabiliriz.
Gerçekten de verilmesi gereken bir mücadele ya da uğraşılması gereken çetrefilli bir iş, hız kazandırılması gereken bir çaba söz konusu olabilir. (her şeye rağmen)
Hedefler ve bunlara yönelik gösterilen gayretler sorgulanabilir. Hedefin kendisi ya da kullanılan yol değişmek durumunda kalabilir.
Bugünlerde eski bir korkumuz da tekrar gündeme gelebilir.
Özellikle enerjimizi tüketen ve bizi güçsüzleştiren kişi ve durumlar bu günlerde risk teşkil ediyor.
Çatışmalarla başa çıkmak ve eskiye dayanan bazı anlaşmazlıkları çözmek zorunda kalabiliriz. Uyumlu hareket etmek ve diğer insanlarla ortak amaç uğruna iş birliği yapmakta zorlanabiliriz. Ancak bunun için gayret göstermemiz ve sıradan gibi görünen agresyonların “yeni karmalar” oluşturmasına izin vermememiz gerekir.
Fiziksel olarak enerjimizi dengeli kullanmak, hoyratça harcamamak, koşturmacanın içinde kendimize de zaman ayırmak, gücümüzü ve çabamızı gerçekten işe yarar bir şeyler için harcayıp harcamadığımıza bakabilmek önemli olacak.
Sağlık açısından tedbirli ve özenli olmak, kaza ve sakarlıklara karşı riskin artmış olduğunu bilerek hareket edebilmek de gerekli olacak.
 Otokontrol, öfke kontrolü, dürtüsel tepki ve kararlardan sakınmak bu transitin en önemli tedbir noktaları diyebiliriz.
Bu günlere dair ek bir bilgi: Bu transit etkisi ile karşımızdaki insanların bizi kızdıran, öfkelendiren hallerine ve o öfkenin kökenine bakmayı becerebilmişsek kendi egomuzu ve bireysel hırslarımızı görebiliriz. 😊
 
PAZAR GÜNÜ VENÜS JÜPİTER DESTEK AÇISI KESİNLEŞECEK. Hafta sonu bu içinde bulunduğumuz günlerin can suyu, nefes alma molası niteliğinde olacak diyebiliriz.
İki fırsat göstergesinin destekleşmesi aslında pek çok işin yola girmesini, yeni ve gelişim sunan fırsatların da gündeme gelmesini işaret ediyor.
Zor durumlarla karşılaşsak bile olumlu tarafından görebilme ve buna vesile olacak olasılıkların ortaya çıkması olarak yorumlayabiliriz.
Sosyal ortamlarda artış ve bunlardan gelecek fayda,
İlişkilerde uyum ve dengeyi yakalama şansı,
Kalıcı iş birlikleri ve ortaklıklar, özel ve sosyal ilişkiler kurma açısından imkanlar,
Finansal konularda yeni girişimler, niyetler,
Sanatsal yaratıcılıkta somut bir şeyler ortaya koyma imkanı,
Estetik, güzellik, dekorasyon v.b. konularda güzellik katan fırsatlar,
Yatırımlar, mevcudu geliştirecek maddi olanaklar,
Bilgi ve güzellik katan, geliştiren insanlarla bir arada olma şansı,
Seyahat ve eğlence hayatına dair daha geniş imkanlar söz konusu olabilir.

16 Temmuz 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Başak burcunda ilerleyecek. Pek çok yarım işi tamamlayacağımız, üretken zaman geçireceğimiz, hizmet ve fayda odaklı hareket edeceğimiz nitelikte bir gün ile haftaya başlıyoruz. Haftanın pek çok açıdan değerlendirilebilir günlerinden biri. Hem zihinsel olarak odaklanacağımız işler, hem temizlik, derleme, düzenleme, hem sağlık konularında, hesap kitap gerektiren finansal işlerde yaşanacak gelişmeler söz konusu olabilir.
Günün neredeyse tamamı Ay’ın destekleyici açıları olacak.
Sabah saatleri iyi ilişkiler sayesinde yürüteceğimiz işler, sosyal ortamlar, bir şeyi düzeltmek ve veya faydaya dönüştürmek adına sosyal ilişkilerimizden faydalanma gibi şeyler ön plana çıkıyor. İş bir görüşmesi aynı zamanda keyif de verebilir. Ya da bir sohbet ortamı ortak faydaya hizmet edecek plan programlara dönüşebilir.
Günün ikinci yarısı da fırsatlar sunan nitelikte. Tecrübe kazanma, bilgiyi çoğaltma, var olan bilgi ve tecrübeyi işe yarar biçimde kullanma, destek alışverişleri, şans niteliğindeki gelişmeler yaşama, finansal girişimlere bulunma imkanı verebilir bu zaman dilimi.
Akşamın ilerleyen saatlerinde dalgınlık, dağılma, kararsızlık, odaklanma sorunları ve objektif olamama gibi riskler var.
Bugün ayın açıları hafta sonu kesinleşecek olan Venüs Jüpiter sekstilini tetikleyecek. Yani aslında haftanın en çok fırsat veren günlerinden biri. Akşamın geç saatlerinden öncesini yani neredeyse tüm günü değerlendirebiliriz.

17 Temmuz 2018 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Başak burcundaki seyrine devam ediyor. Saat 13:49 a kadarki zaman dilimini dün olduğu gibi verimli şekilde değerlendirebiliriz. İş ve güç birlikleri, destekleşme, gücümüzü fark etme ve ele alma, bize güç katacak kişilerle bir arada hareket edebilme imkanı, zor ve çetrefilli işlere niyet edip hareket edebilme şansı söz konusu olacak. Hem iş hem de özel konularınız hem de finansal niyetleriniz için, önemli görüşme ve yazışmalarınız için kullanabilirsiniz bu destek etkileri.
Dün olduğu gibi bugünde Başak burcundaki Ay geçişinin en yorucu etkileri,  eleştirel tavırlar, kusurların çok fazla göze batması ve her şeyi en iyi ben bilirim diyen öğreten tavırlar. Bu tuzaklara düşmemek önemli.
13:49 22:42 arasında Ay boşlukta olacak. Belirsizlikler ve önümüzü görmekte zorlanma teması var.  Sonrasında da Ay Terazi burcuna geçecek.

18 Temmuz 2018 ÇARŞAMBA

Ay Terazi burcunda olacak. Zamanı, işimizi, sorumlulukları, güzellikleri, sebepleri ve sonuçları birileriyle paylaşmaya ihtiyaç duyacağımız. Bugün iyi ilişkiler kurmak, kavga gürültüden uzak durmak, keyifli zaman geçirmek, mücadeleli ve rekabet isteyen, çatışmacı durum ve ortamlardan kaçınmak öncelikli ihtiyaçlarımız olacak.
Genel olarak estetik ve uyum isteğimiz sebebiyle güzel ve keyif veren şeylere çekileceğimizi işaret ediyor günün gökyüzü.
Sıkıntılı diyebileceğimiz bir gece sonrasında güne erken başlayanlar için aksaklıklar, içe kapalı bir ruh hali ve olumsuz ihtimalleri gözümüzde fazlasıyla büyütme ve karamsar haller, istediğimiz akışı elde edememe gibi riskler dikkat çekiyor. Ancak güne başlamakla birlikte saat 09:00 ve sonrasında işler hız kazanacak ve günün ilk yarısı için verimi artıran nitelikte zaman geçirme şansımız olacak.
Hızlıca kaynaşmalar, dile gelen talep ve teklifler, hem işlerde hem de ilişkilerde nispeten daha cesur ve girişken tavırlar dikkat çekiyor.
Günün geri kalanı da sosyal ortamlar, sanatsal faaliyetler, iyi ilişkiler aracılığıyla halledilen işler, sosyal ortamlar belki de ortak plan ve aktiviteler, iş birliği halinde hareket etmemiz beklenen şeyler için uygun olabilir.

...

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
12 Temmuz 2018, Perşembe

Dönüşüm Kaçınılmaz

GÜNEŞ TUTULMASI TEMMUZ 2018 YENGEÇ BURCUNDA / DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ

Dönüşüm; küllerimizden doğmak, eski ile yeninin kimyasını bozmadan yeni bir yapı ile buluşturmak. Eskinin iyilerini alıp geliştirmek, yeninin ise bize fayda sağlayacak katkılarını alıp yolumuza devam etmek.  Aslında birçoğumuza göre en zoru başarmak. Bu tutulma ile adeta yengecin kabuk kırmasını, yeni yaşam formları oluşturmak için mücadele edişini izlerken kendimizden çok şey bulacağız.
Tutulmalar, Ay düğümleri ile birlikte yakın temasta oldukları için yoğun etkiler barındırır ve kaderseldirler. Aydınlanma enerjisi barındırırlar, olaylar gün yüzüne çıkar. Yeni döngülerin tetikçisidirler.
13 Temmuz 2018 saat 05.49 da 20 derece Yengeç burcunda yılın ikinci güneş tutulması meydana gelecek. Bu tutulma, parçalı güneş tutulması ve aynı zamanda bir yeniay.
 
Kuzey Saros ailesine ait 18 yılda bir gerçekleşen bu tutulmanın benzeri en son Temmuz 2000’ de gerçekleşmişti. Bu tutulma serisi zor bir tutulma serisidir. Tutulma ailesinin ana teması, spesifik olarak tüm kişisel ilişkilerimizdir. İlişkilerin, dostlukların, beraberliklerin kopması anlamına geldiği gibi ve fikir ayrılıklarına da sebep olabilir. Bu sona erme her ne kadar zor olsa da, keyfimizi kaçıracak gibi görünse de sonunda olumlu etkiler bırakır. Bu etkiyi kavrayıp adımlarımızı ona göre kararlı ve hızlı atmalıyız. Bu durumda sonuç pozitif olacaktır. Herkesin kişisel doğum haritasında vurgu yaptığı sahneler farklı olsa da ortak olan, bu dönem yaşanan olaylar ve alınan kararlar hayatımızda derin etkiler yaratacak nitelikte olacaktır.
 
Tutulmanın etkisi ile bu tarihten itibaren yaklaşık 6 ay boyunca, hayatımızda yengeç burcunu temsil eden konularda önemli ve kalıcı şekilde değişikler olacaktır. Su grubunda ve öncü nitelikli olacak olan bu tutulma kişisel gezegenleri veya yükselen burcu yine öncü nitelikli olan yengeç, oğlak, koç, terazi burçlarından herhangi birine sahip olan kişilerde etkisini daha fazla gösterecektir.
Hayatımızda yengeç ile sembolize olan temalardan aile, yuva, çocuklar, annelik, aidiyet hissettiğimiz ve duygusal bağ kurduğumuz ilişkilerimiz, beslenme, güvenlik ile ilgili konular gündemimizi oluşturacak....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji