01 Aralık 2020, Salı

2021 Yılının Hikayesi/ Rota Yeniden Hesaplanıyor

2021 Yılının Hikayesi

Rota Yeniden Hesaplanıyor

***YILIN EN ÖNEMLI TRANSITI SATÜRN URANÜS KARE AÇISI (tüm yıla damgasını vuracak olan bir transit olmakla birlikte açının kesinleşme zamanları Şubat-Haziran ve Aralık ayları olacak)
17 Şubat 2021 7 Kova-7 Boğa
15 Haziran 2021 13 Kova 13 Boğa
24 Aralık 2021 11 Kova-11 Boğa
Bu ikilinin 1988 yılında Yay burcunda hizalanması sonrasında kare ve karşıt açılarını daha önce 1999 ve 2009-2010 yıllarında yaşadık. Bu yıl 2032 de İkizler burcunda yaşanacak bir sonraki kavuşum öncesinde son stres yaratan dönem. Yani 2021 yılının getirdikleri hem bireysel hem de toplumsal yaşamlarımızda kökü 1988, 1999 ve 2010 yıllarında yaşanan kırılım noktaları ile çok ilişkili olacak. Ki bizler genellikle bu kadar uzun süreli durumların bağlantılarını günümüz ile kurmakta zorlanıyoruz.
Kare açı özelinde düşünecek olursak en son 1999 yılında deneyimledik bu stres fazını. Ülkemiz açısından 1999 yılının gündemi malum ☹ O zaman hareketlenme toprakta ve yer kürede gerçekleşmişti. Zira burç yerleşimler tam ters konumdaydı. 
BU KEZ TAŞLAR, TOPLUMSAL KONULARDA, INSANLAR ARASINDAKI AIDIYET VE BIRLIK HALINE DAİR KONULARDA, INSANLIK ANLAYIŞINDA VE BÜTÜNE HIZMET EDEN INSANI DEĞERLER AÇISINDAN, HAK, HUKUM VE ADALET HEDEFİNDE OLACAK ŞEKİLDE YERINDEN OYNAYACAK. 
Hava olaylarının ve göksel etkilerin değişkenlik göstereceği, mevsimler ile alakalı dengesizliklerin yaşanabileceği günler yaşanacak gireceğimiz yılın içinde. 
VE AYNI ZAMANDA PARANIN, MADDE İLE OLAN BAĞIN, MADDEYE OLAN İHTİYACIN GÜNDEMDE OLACAĞI, BU KONUDAKİ EŞİTSİZLİKLERİN DİLE GELECEĞİ ZAMANLARA DOĞRU İLERLİYORUZ.
Toplumsal hareketlenmeler, seslerin yükselişi, tepkilerin artışı v.b. şeyler insanların insanlıktan çıkmasına vesile olan en önemli konudan maddesel şeylerden, dünyevi ihtiyaçlardan, paranın varlığı ve yokluğundan, kişisel çıkarlardan ve bunların aldığı tehditten çıkacak. 
NEREDE ÖZELLİKLE DÜNYEVİ DEĞERLER, TEMEL İNSANİ İHTİYAÇLAR, PARANIN SATIN ALDIĞI ŞEYLER KONUSUNDA EŞİTLİK-ADALET TAMAMEN ORTADAN KALKTIYSA, HER AÇIDAN DEJENERASYON YÜKSELDİYSE ORADA SABIRLAR TAŞACAK, TEPKİSELLİK YÜKSELECEK. 
Bireysel olarak da hepimiz hayatımızın bir alanında hem değişime zorlanıyor hissedeceğiz hem de bu konudaki korkularımız, direncimiz bizi yoracak. SIKIŞMIŞ HISSEDECEĞIMIZ. 
İki farklı noktadan aynı anda, tamamen farklı gerekçelerle üstelik de bu çok da mümkün değilken çekiştiriliyor gibi hissedeceğiz.
Tam da düzen oturttuk dediğimiz konularda yeni düzenleme ihtiyaçları doğacak. Toplumlar için de bireysel yaşamlarımızda da.
Düzeni değiştirmemek adına direndiğimiz şeylerde de mecburi manevralar söz konusu olacak.

...
Devamını oku...21 Şubat 2021, Pazar

AstroKarmik ile 22-28 Şubat 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

22-28 Şubat 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Mars-Plüton destek açısı ve Güneş-Uranüs destek açılarının etkili olacağı bir haftaya başlıyoruz ve bu etkiler altında yaşayacağımız bir dolunaya doğru ilerliyoruz.
Bu hafta ayrıca Jüpiter ile AD arasında destekleyici açılar da etkili olacak.

Önce dolunaydan başlayalım. Cumartesi günü saat 11:17 de gerçekleşecek olan dolunay 8 derece Başak burcunda olacak. 
•Toparlayıcı ve bir şeyleri yoluna sokan etkiler sunacak.

•Düzenler, düzenlemeler, emekler, çabalar, bunların sonuçları var dolunayın hikayesinde.
•Özellikle çocuklar ile alakalı düzenlemeler ve aynı zamanda da restoran, cafe ve eğlence hayatı ile ilgili karar ve adımlar açısından tetikleyici olacak bu dolunay. 
•Fayda sağlayıp hizmet edeceğimiz şeyler, tamir edilmesi gereken işler, şifaya ihtiyaç duyulan konular gündem maddesi olarak dikkat çekecek ve bu içerikteki farkındalık ve yüzleşmeler yaşanacak dolunay ile birlikte.
•Zor ve mücadele isteyen değişim kararları, güç katacak iş birlikleri, emeklerin ve bunun yanında fedakarlıkların artışı söz konusu olabilir. 
•İş birliği gerekliliği ve güçleri, çabayı, işe yarar olan her şeyi bütüne hizmet edecek şekilde ortaya koyma, birlikten kuvvet doğar gerçeği adına elimizi taşın altına koyma ihtiyacı gündeme gelebilir.
•Dolunayın yöneticisi Merkür düz harekette ve Jüpiter’e kavuşuma gidiyor. 

Dolunayın sonraki ilk açısı Neptün ile karşıt.

•Sonradan bırakmakta zorlanacağımız projelere ve ortak çalışmalara dahil olma ihtimali olabilir. 
•Yarattığımız düzenlerin, yaptığımız girişimlerin, üzerimize alacağımız sorumlulukların sonradan istesek de üzerimizden silkeleyemeyeceğimiz niteliği söz konusu olabilir.
•Bir inancı, bir prensibi, bir doğrumuzu bırakmak da zor gelebilir bu etkiler altındayken. 
•O zaman bunun gerekli olacağı ya da en azından esneklik göstermemiz gereken bir durum da yaşanabilir. 
•Aslında bu tip şeylere sanki bize ait değerler ve kalıplar olarak değil de bizi biz yapan temel taşlar olarak bakma yani aslında çok fazla idealize ettiğimiz şeylerin bizi ne kadar bağımlı kıldığını görememe hali olabilir. Ya da belki de inşallah görüp sadeleşme şansı bulabiliriz.
•İstifçilik ettiğimiz her türlü alışkanlığın bizi ne kadar meşgul ettiğini ve dağıttığını görme şansı bulabiliriz umarım 😊
•Bir gün işimize yarar diye bırakamadığımız her şey için temizlik zamanı gelmiş olabilir. 
•Bunları yapmaya hizmet edecek gücü ve desteği bulacağız.
•Aklımızı, bilgimizi, emeğimizi, planımızı, programımızı, düzenimizi çok daha işlevsel şekilde kullanmak adına temizlik yapmak, rafları, dolapları, zihnimizdeki kalabalığı, görevleri, rutinleri, angaryaları, iş listemizi sadeleştirip düzenlemek için fırsat olabilir bu dolunay.
•Tutup bırakamadıklarımız biz bırakalım diye gözümüze batabilir.

BU DOLUNAYIN TEMASINDA TAM TERSINE BIR ŞEYLERI BIRIKTIRMEK, ÇOĞALTMAK, GELIŞTIRMEK HEDEFI DE OLABILIR.
•Ya da birikmiş, çoğaltılmış, geliştirilmiş bir şeylerin icraata dökülmesi de mümkün.
•Esasında bir vesile ile bir birikim hikayesi var bu dolunayın.
•Biriktirdiğimiz insanlar ne kadar zenginlik yaratmış bunu göreceğiz.
•Çoğalttığımız deneyimler ve bu deneyimlerin yaratıcısı ya da sonucu olan bilgi bizi hangi noktaya getirmiş onu fark edeceğiz.
•Elde ettiğimiz ve elimizde tuttuğumuz maddesel varlıkların kıymeti anlaşılacak.
•Her açıdan biriktirdiklerimizin işe yarayan kısmının, “iyiki” lerimizin değeri ve onları ne kadar koruyabildiğimiz konusu sorgulanacak.
•Bunu hem bireysel yaşamlarımız hem de toplumsal gündem maddeleri açısından düşünmek gerekir.

Bu dolunay ile birlikte herkesin hayatında bir yerlerde bir şeyler yapma, kalıcı çözümler üretme hayatımıza verim katma isteğinin artışı söz konusu olacak.
Enerjimizi düşüren ayrıntılardan buna vesile olan kişilerden, bize hizmet etmeyen alışkanlıklarımızdan sıyrılma ihtiyacındayız. 

Bir de bunun yanında bir SONUÇ dikilecek karşımıza mutlaka.
Çabanın olmadığı niyetlerin, adımların yarıda kalmasına şahitlik edeceğiz. 
Ya da içine inanç ve çaba katılmamış niyetlerin bizi tam olarak istediğimiz noktaya taşıyamadığını göreceğiz.

Son olarak da şunu söyleyebiliriz: 
Her iki burç da ŞİFA temasını barındırıyor.
Sağlığın bütüncül olduğunu, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak sağlanabilmişse asıl sağlıktan bahsedilebileceğini görmek önemli olacak bu dolunay ile…
Şifaya hizmet eden her türlü yol açılabilir. Bu yoldan yürümek için önce şifaya ihtiyaç duyulduğunu ve ulaşılabileceğimizi kabul etmek gerekecektir. Hem fiziksel, hem zihinsel hem de duygusal temeldeki şifa ihtiyaçları kabullenilmeyi bekliyor 😊
Dolunayın hem bireysel hem de toplumsal hayatlarımızda, yaraları saran, güzel ve güzelleştiren gelişmelere vesile olmasını gönülden dilerim…

...
Devamını oku...13 Şubat 2021, Cumartesi

AstroKarmik ile 15-21 Şubat 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

15-21 Şubat 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta yılın en önemli transiti için ilk kesinleşme zamanı. Satürn ♒-Uranüs ♉ kare açıda. 
Geçen yıldan bu yana bu konuda bolca yazdım. 
Sizlerle paylaştım bu transit ile ilgili yorumlarımı. Sonuçta sadece bu haftanın temasına değil uzun bir dönemin, yılın senaryosunun yapıtaşlarına bakıyoruz.
(15 Haziran ve 24 Aralık da bu açının yılın devamındaki kesinleşme zamanları olacak)

Etkileri, yeni düzenlemeler, mevcut düzenin yürümediğini ya da bu düzeni artık istemediğimizi fark etme ve bunun huzursuzluğunu, gerginliğini hissetme ile bağlantılı.
Ya bu yolunda gitmeyeni ya yürüdüğümüz yolu ya da yürüme hız ve şeklimizi değiştireceğiz. 
Alternatif olarak ise bunları gerçekleştirememenin gerginliği yoğun olarak yaşanacak. 
Yani etliye sütlüye dokunmadan, her şey yolundaymış gibi yaparak kafamızı kuma gömerek geçireceğimiz zamanlar değil bunlar.

Haftaya hızlı bir başlangıç yapacağız. Hem güzel fikirlerle buluşmak ve kendimizi bu açıdan geliştirmek hem de teklif ve kararlar almak açısından destekleyici, motive eden etkiler var. 
Her ne kadar gergin ve sıkışmış hissettiğimiz günlerden geçsek de aklımızı ve bilgimizi işin içine katacağımız, çözüm ve çıkış yollarını nispeten kolaylıkla göreceğimiz bir zaman dilimi. Retro Merkür’e rağmen.
Belki de darlanma hali bizi bu noktaya getirecek.
Hedefimizde genel olarak hem kalıcılık hem de hız ve hareket olacak.
O nedenle de dengeleri korumak şart.
İş dünyası ve para konuları adına bu denge ihtiyacı daha da yoğun olacak.
Toplumsal düzeni işaret eden veya taşların yerinden oynadığı noktalarda eski yerine aynı şartlarda yerleştirmeye çalışmak işe yaramayacak.

Perşembe günü itibariyle Güneş yaklaşık 1 ay için Balık burcuna geçecek. Önümüzdeki bir aylık dönem boyunca ruhsal ihtiyaçlar, manevi tatmin verecek olan şeyler, bütüne hizmet edecek gayretler çok daha fazla gündemde ve öncelikli olacak....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji