13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...13 Ağustos 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 13-19 Ağustos 2018 Haftasının Yorumları

13-19 Ağustos 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Endişelerin ve soru işaretlerinin yoğun olduğu ve herkesin sorularına cevaplar aradığı bir haftaya giriyoruz. Maddi güven ihtiyacı ve iş kaygıları pek çok kişiyi etkisi altına aldı geçen hafta yaşanan maddi değişkenler sebebiyle.
 
Yen haftaya geri hareketine devam eden Mars’ın Kova burcundan Oğlak burcuna gerilemesi ile başlıyoruz. Daha önce 17 Mart-16 Mayıs 2018 tarihleri arasında Oğlak burcunda seyretmişti. Bu kez 11 Eylül’e kadar Oğlak burcunda kalacak ve 27 Ağustosa kadar retrosu devam edecek.
 
Oğlak burcu iş dünyasını, para piyasalarını ve finansı, yönetimdeki kişileri, yönetim organizasyon içerikli konuları işaret ediyor. Bunu daha Mars Oğlak burcu girişi sırasında sizlerle paylaşmıştım.
 
Ancak bu kez retro ile Oğlak burcuna geçişi, Oğlak burcundaki Satürn ve Plüton’un da geri hareketinde olması bu süreci mevcut gündem maddeleri açısından iyice yorucu hale getiriyor.
 
Kısa vadede bakacak olursak, bu sürecin dalgalanmalarının durulması safha safha olacak ve Ağustos sonu itibariyle başlayıp, 6 Eylül ve 1 Ekim civarında buna dair gelişmeler yaşanacak. 26 Eylül civarında bir şeylerin değişmek zorunda olduğu görünür olacak.

Satürn ve Plüton’un Oğlak burcundaki seyri sırasında ilerleyen dönemlerde bir araya geldiği zamanları da yaşayacağız.  Üstelik de bu ikisine Güney Ay düğümü de eşlik edecek. 2019 ve 2020 ilk yarısı bu üçlünün zorlayıcı etkileri ile geçecek.

2019 Ocak ikinci yarısı ve Şubat başında ve Haziran 2019 da Mars bu üçlüyü bir kez daha tetikleyecek.
2019 Nisan Plüton ve Satürn’ün GAD ile kavuşumları, Temmuz başı ve Eylül 2019 sonunda Satürn GAD bir kez daha kavuşumu, sonrasında Ocak 2020 de Satün ve Plütonun kavuşumu söz konusu. (2020 başı tam bir dönüm noktası niteliğinde pek çok açıdan)
 
Aslında 2018 yorumlarımda da asıl olanın 2019 ve 2020 ile birlikte daha görünür olacağını ve 2018 in ilerisi için bir hazırlık yılı olduğundan bahsetmiştim. Ekonomiyi ilgilendiren dalgalanmaların hem iş dünyası hem de yönetimsel konuları işaret eden köklü değişimlere vesile olacağı belli. İflaslar, bir şeyleri geride bırakma ve kaybedişler, yönetim ve organizasyon konularında köklü değişiklikler, yönetimin temel taşlarının yerinden oynaması, organizasyonda gerçek başarıyı elde edememiş olanların sınıfta kalması söz konusu olacak. Yani ekonomik değişimlerin arkasında yatan sebepler eninde sonunda da etkileyeceği alanlar olacak. Yönetim ve organizasyonu ilgilendiren değişimler olacak.
Bu en merkezinde cebinizdeki parayı, aile bütçenizi ve belki de aile çatınızdaki duruşu tabi ki etkileyecek. Bunun yanında küçük ve orta ölçekli işletmeler, şirketler ve ülke yönetimleri açısından da etkileri daha da yoğun biçimde yaşanacak. Yani ekonomik krizin etkisi dalga dalga herkesi etkileyecek. Bir kısmı yani bu dalgalara karşı tedbirini almış ve sağlamlaştırma çalışmalarını yapmış olanlar dalgalardan ayakta çıkacak bir kısmı ise dalga ile birlikte dağılmayı ve yıkılmayı deneyimleyecek.
Bu konudaki yorumlarımı sizlerle daha önce paylaşmıştım.
Hatırlatmak gerekirse:
 
“””Satürn Plüton ve Güney Ay düğümü için Oğlak burcunda kavuşumlarının tam kesinleşme tarihleri ise şu şekilde:
Plüton GAD: 4.4.2019 (en son kavuşum 22.8.2002)
Satürn-GAD:30.4.2019; 4.7.2019; 28.9.2019 (en son kavuşum 23.10.2007) 21 ekim 2007 Türk seçmeni, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören anayasa değişikliği paketinin halkoyuna sunulmasıyla , halk oylaması için sandık başına gitti.
Satürn-Plüton:12.1.2020 (en son kavuşum 8.11.1982) 7 Kasım 1982 de Anayasa değişikliği yapıldı ve kabul edildi.”””
 
Not: Papaz olayının nihai çözümü ya da sonuçlarını net tablo olarak görünmesi Ekim sonu ve Kasım başını bulacaktır. (Marsın konumu ile bağlantılı olarak)
 

...
Devamını oku...10 Ağustos 2018, Cuma

Güneş Tutulması Öncesinde...

Bu akşamı dünyevi hazlar ya da mücadeleler ile geçirmek yerine daha çok iç dünyamıza bakmaya fırsat sunan ve ruhsal dinginliği veren bir şekilde değerlendirmek ne güzel olur.
 
Sabah da paylaştığım gibi, gerçek bizi gölgede bırakan egomuza bakabilmek ve hayatımızda nelere vesile olduğunu görebilmek adına fırsat olabilir bu içe dönüş hali. Tabi yaratabilmişsek. Zira egoya karşı bir bakış, onun savunma mekanizmalarının çalışmasına ve tam tersine yönlendirecek bahanelerin üretilmesine vesile olabilir.
Törpülenmesi gereken, her ne kadar bizde yok gibi görsek de hepimizin çoğu zaman boyunu aşan ve adeta gerçek bizi gölgede bırakan nitelikte önemsenme ve beğenilme arzularımız ile alakalı şeyler.
 
Kapanan Ay ile birlikte arınmaya ve ihtiyacımız olmayanı serbest bırakmaya hizmet edecek bir akşamdayız.
 
Bizi sıradanlaştırdığına inandırdığımız, sırf gururla-kibirle hareket etmekten dolayı görmezden geldiğimiz fırsatlar, bir şeyleri isteyememe, güçsüz, eksik, hatalı, kalitesiz, düşük seviye ve yetersiz hissetmemize neden olan şeylerden kaçınma telaşı, yenilmiş, bize göre zayıf ve güçsüz olarak görünmemize sebep olan şeylerin kaygısı, alttan alma ve sen haklısın diyememe durumları, inisiyatifi ve kontrolü bir başkasına asla bırakmamak adına katılaştığımız meseleler, yalnız kalma pahasına asla taviz veremediğimiz tepelerin cazibesi bu günlerin özellikle de bugünün ve akşamın en çok sorgulanması ve mümkünse objektif bir şekilde cevaplanması gereken şeyler.
Karşımızdakine ve kendimize (en dramatik tarafı) hizmet edip etmediğini düşünmeden ısrarla olsun ya da olmasın diye inatlaştığımız şeyler var mı acaba? 
Gurur nedenli sözde kazandığımızı zannettiğimiz ancak aksine zarara uğradığımız durumlar acaba nelere mal oldu şimdiye kadar?
Alttan almak, mütevazi davranmak, tavizler vermek yerine yaptıklarımız sebebiyle neleri hepten elimizden kaçırdık acaba?
KENDİMİZİ MERKEZDE TUTMAK İLE MERKEZİN BİZ OLDUĞUMUZU ZANNETMEK ARASINDAKİ FARKI GÖREMEMEK GÖZLERİ KÖR ETMİŞ OLABİLİR Mİ?
Burada enerjisi ve ışığı ile her şeyi herkesi bastıranlarla, kendi ışığının hiç farkına varamamış olanlar için birer sorgu ve eşik noktasına gelmiş olabiliriz.
“En önemli ve hatta tek önemli olan benim” diyenlerle kendi öneminin hiç farkında olmayanlar belki de diğerinin gözünden bakacak olaylara ve kendilerine bu sorgu sayesinde.
Bu uğurda neleri yıkıp döktük ya da belki de hiç istemediğimiz yollarda ilerledik?
Daha azıyla yetinmemek adına egoları besleyen noktalarda mı takıldık kaldık?
Bir başka çerçeveden bakınca da; “Ya büyük bir adım atamazsam ve en iyisini yapamazsam” diye küçük adımlarla ilerleme şansını göz ardı edip yerimizde mi saydık acaba?
Sorular sorup cevaplara dair yeni pencereler açma imkanımız olan bir akşamdayız.
 
Sevgiler

Dr. Samiye Özbaş Soysal

10.8.2018
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji