13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...19 Şubat 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 19-25 Şubat 2018 Haftasının Yorumları

19 Şubat 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

19 Şubat 2018 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay Koç burcunda olacak. Hareket ve canlılık katan bir gündeyiz.  Hızlıca yol alma, bir şeyleri yola sokma, hemen sonuç elde etme, beklemek yerine harekete geçme eğilim ve beklentisi yüksek olacak. Günün ilk yarısı özellikle de sabahın erken saatleri tutukluk ve pürüzler, hız kesen durumlar söz konusu olabilir ama telaşa gerek yok. İlerleyen saatler hem günün beklentilerinin karşılanması hem de motivasyon açısından oldukça verimli.
Günün ikinci yarısı beklettiğiniz ama bir türlü cesaret edemediğiniz, cesaret, kararlılık, irade ve özgüven isteyen iş ve girişimler için değerlendirilebilir.
Girişken ve talepkar olmanın faydasını görebiliriz. Ancak bunun yanı sıra inatlaşmalar ve bireysel istekler uğruna verilen hırslı mücadeleler de söz konusu olabilir. Ego çatışmalarına dikkat. Uyum ve iş birliği isteyen konularda bir şey elde etmekte zorlanma söz konusu olabilir. Sabırsızlık ve esneklik gösterememe durumu sıkıntı yaratabilir.

20 Şubat 2018 SALI

Salı günü de akşam geç saatlere kadar Ay Koç burcundaki seyrine devam edecek. Dün olduğu gibi bugün de az zamanda çok şey yapmak, beklemeden sonuç elde etmek, istek ve ihtiyaçlarımıza hizmet edecek yolda engellere takılmadan ilerlemek isteği duyacağız.
Ancak bugün düne oranla çatışmacı ve agresif tavırlar sergileme riskimiz daha fazla olacak.  Özellikle günün ilk yarısı ve gün ortası beklenemedik tepki ve kararlar, hırsla ve öfke ile yapılan şeyler, söylenen sözler, kör inatlar vesilesi ile işleri ve ilişkileri zora sokma eğilimi, çatışmacı ve kavgaya meyilli haller söz konusu olabilir.
Kendi işinizi, hayatınızı kolaylaştırmak yerine zor yolları tercih etme riski var. Aynı şey karşınızdaki kişiler için de geçerli. Neden hayatı bu kadar zorlaştırıyor dediğiniz insanlarla yolunuz kesişebilir.
Olmayanı oldurma çabası, uzlaşmanın yerine dayatma ve haklı çıkma ihtiyacının geçmesi söz konusu olabilir.
Olası plan değişiklikleri de sakin ol ve uyum göster diyor bizlere.
Sabırsız, aceleci, sert, esneklik göstermeyen, baskı uygulayan, isyan eden, sert, sivri hal ve hareketlerden kaçınmak günün en güzel kolaylaştırıcısı olacak.
Yüksek enerjimizi şartları ve ilişkilerimizi zorlayıp yıpratmak yerine daha çok verim almak adına kullanmak, kavga etmek yerine üretmek ve fayda sağlamak için çaba sarf etmek günün getirdiklerini avantaja dönüştürme şansı verecektir.
14:11 sonrasında Ay akşam saatlerine kadar boşlukta olacak ve 22:11 sonrasında Boğa burcuna geçecek. Bundan sonrası ve gece saatleri bir dinginleşme ve dengelenme hali olacak. Yani günü kavga ve koşturmaca ile geçirmişsek bile bu etkileri üzerimizden atıp rahatlayabileceğimiz bir akşam.

21 Şubat 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Haftanın hız beklentisine girmeyeceğimiz ancak en rahat ilerleme kaydedeceğimiz günlerinden biri. Zaten öncelikli ihtiyacımız da bu olacak. Mevcut düzenin devamı, risk almadan ağır ağır ilerlemek, hayatın tadını ve yaşadıklarımızın keyfini de çıkarabilmek, huzur, güven ortamını korumak gibi şeyler önceliklerimiz olacak. 
Bugün tembelleşme eğilimi ve iştah artışı da söz konusu olabilir.
Sabah saatleri kendimizi net bir şekilde ifade etmek, bilgiyi işe yarar bir şekilde kullanmak, sunmak, güven verici konuşmalar yapmak için uygun olabilir. Kalıcı nitelikteki kararlara dair gelişmeler yaşamak da mümkün. Konuşma ve buluşmalar, iletişim becerileri ve bilgimizi kullanarak yapacağımız işlerden verim alabiliriz.
Akşam saatleri de hem özel hem de sosyal ilişkiler açısından çok keyif verici görünüyor. Romantik planlar, teklifler, yaratıcılık isteyen işler, sanatsal aktiviteler için çok elverişli bir akşam.
Gün içinde etkili olan VENÜS NEPTÜN KAVUŞUMU ve MERKÜR SATÜRN DESTEK açısı bugünü haftanın en belirgin günlerinden biri haline getiriyor.
İlişkilerde anlayış ve hoşgörü hali, bağışlayıcı ve teslimiyetçi tavırlar, aşk ve romantizm ihtiyacının artışı fakat aynı zamanda ilişkimizi ve ilişkide olduğumuz kişiyi ya da böyle olmasını ümit ettiğimiz kişiyi objektif değerlendirmekte zorlanma, net görememe, objektif olamama riski söz konusu.
Hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek bir şeyler de yaşanabilir. Tamamen hayal ürünü bir şeyleri gerçekten yaşadığımızı düşünmek de söz konusu olabilir. (hem olumlu hem de olumsuz anlamda- kendini bir aşkın kollarına bırakmak da, ilişkinin içinde olmayan bir şeylerin kaprisini ve hırçınlığını yaşayıp şüphelerin beslediği sorunları çıkarmak da…)
İşte burada devreye Merkür-Satürn destek açısı girecek. Yani aslında bizi objektif olmaya yönlendirecek şey aklımızı kullanmak, mantıksal olana dönüp bakabilmek, bizi buna yönlendiren konuşmalara ve kişilere rağbet etmek olacak.
Bugün hem ilişkiler hem aşk hem de kalıcı kararlar ve düşünceler bir arada olacağından, uzun vadeli planların ifadesi de mümkün. Teklifler, kararlar ve bunların eşliğinde ilişkilerin form değişimi yaşanabilir.
Yaratıcılığınızı ifade ederek yaptığınız işler varsa, özel kabiliyetleriniz, sanatsal becerileriniz varsa, bugün hem güzel işler üretme hem de bunu somut olarak görünür kılıp tatmin ve kazanç elde etme şansınız olabilir.

22 Şubat 2018 PERŞEMBE

Ay Boğa burcundaki seyrine devam ediyor. Önemli işleriniz ve görüşmeleriniz için günün ilk yarısını, sabah saatlerini değerlendirebilirsiniz. Netlik, sağlamlık, destekleşme, dayanışma, güç birliği hali dikkat çekiyor. Uyum içinde birbirine güç katan kişilerin karşılıklı fayda sağlayacağı nitelikte olacak bu zaman dilimi.
Gün ortası ve öğleden sonra daha çok kolaya kaçma, rehavet ve tembelleşme eğilimi veriyor. Ölçüyü kaçırma hali hem işler hem ilişkileri hem harcamalar, hem iştah açısından riski artırıyor. Saat 14:45 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.  Belirsizlik ve tatminsizlikler söz konusu olabilir. Önemli iş ve uzun vadeli olmasını istediğimiz şeylerin ilk adımı için uygun olmayabilir.

...
Devamını oku...12 Şubat 2018, Pazartesi

Kova Burcunda Güneş Tutulması- Yeni Fikirlerin Hareket Zamanı

16 Şubat 2018 gününün ilk saatlerinde yani 15 Şubat 2018 gece yarısından sonra 27 derece Kova burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları her zamankinden çok daha güçlü bir yeniay etkisi yaratıyor. Başlatma ve harekete geçme tesirleri çok yoğun oluyor. Coşku veren, cesaretle bir adım atma arzusu veren gökyüzü olayları.
Zaten planladığımız şeylerin ilk adımları da hiç planlamadığımız iş ve girişimlerin tetiklenmesi de söz konusu olabiliyor. Her gökyüzü transitinde olduğu gibi burada da haritamızdaki direkt temas halinde olduğu bir göstergenin varlığı bizim bu transitten ne derece fazla ve hızlı etkileneceğimize dair bilgi veriyor.
Aslan Kova aksına ait tutulmaların ilki Ağustos 2016 da yaşandı. O tarihteki Ay tutulması derecesi ile bu hafta gerçekleşecek Güneş tutulmasının dereceleri birbirine çok yakın. Yani o dönemde yaşanan olayların, aldığınız etkilerin bir sonraki aşaması, devamı ya da sonuçlanıp yeni bir defter açılması adına bazı gelişmeler tetiklenebilir bu kez.
Saros serilerine göre 1 Güney serisinden bir tutulma bu. BU SERİDEN OLAN TUTULMALAR YENİ FİKİRLER VE BUNLARIN COŞKUN ŞEKİLDE İFADE EDİLMESİ ile birlikte anılır. Eğer haritanızda baskın bir etkisi söz konusu olmuşsa yeni fikirler ve ihtimaller yoğun olarak gelecektir tutulma sonrasındaki dönemde… Acele ile verilen kararlar da gündeme gelebilir. Ama yeni fikir, teklif ve ihtimallerin peşinden gitmenin sağlayacağı güzel avantajlar da söz konusu olacaktır. (Bu seriden olan bir önceki tutulma 5.2.2000 tarihinde gerçekleşti; ondan önceki ise 25 Ocak 1982 tarihinde yaşandı)
Güneş tutulmasını incelerken öncelikle gerçekleştiği burcun etkilerinden, yöneticisinden, açılarından bahsedeceğiz. Ülkemize etkilerine de ayrıca kısaca değineceğiz.
Kova burcundaki Güneş tutulması-Yeniay
Gündeme gelecek ve tetiklenecek konular;
*Toplumsal konular
*Herkesi ve bütünü ilgilendiren meseleler
*Ortak hedefler
*Ekip çalışmaları
*Sosyal dernek ve organizasyonlar
*Yeni bir düzen, farklılık ve farkındalık yaratmaya yönelik olan şeyler
*Teknolojik gelişmeler
*Bilgiyi ve bilimsel konuları ileriye taşımaya yönelik gelişmeler
*Herkesin eşit hak ve özgürlüğe sahip olmasına yönelik hareketler
*Adaletin tahsis edilmesine hizmet edecek şeyler

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün