13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...18 Haziran 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 18-24 Haziran 2018 Haftasının Yorumları

18 Haziran 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Önemli bir haftaya girerken başlangıcından itibaren ilerleyen günlerde dozu giderek artan bir stres dikkat çekiyor.
Haftanın ilk günleri pek çok açıdan daha çok değerlendirilebilir nitelikte görünüyor. Merkür-Jüpiter destek açısı özellikle haftanın ilk iki gününde, önemli görüşme, konuşma ve kararlar açısından destekleyici nitelikte olacak.
Bilgiyi çoğaltmak, bilgi ve tecrübe sahibi olandan faydalanmak, iyimser bakış açısı ve geniş düşünmek sayesinde fayda elde etmek, ticari girişimlerin planını yapmak, teklifler, talepler, samimiyet yaratacağımız uzlaşma ve anlaşmalar için elverişli olacak Pazartesi ve Salı günleri.
 
Çarşamba-Perşembe günleri arasında da Merkür-Neptün üçgeni etkili olacak. İletişim bugünlerde bir miktar daha ılımlı-uyumlu-esnek bir hal alacak. Anlayış ve hoşgörü dikkat çekecek. Bağışlayıcı konuşmalar ve kabullenici yaklaşımlar da gözlemlenecek. Ancak bunun yanında ciddiyet gerektiren durumlar ve dikkat isteyen işlerde de bir miktar belirsizlik ve aksilikler gündeme gelebilecek. Yani hiç arzu edilmeyen kırgınlıklara ve hayal kırıklığı yaratan konuşmalara da şahitlik edebiliriz.
 
Perşembe günü ikinci yarısı itibariyle haftanın geri kalanında Venüs-Mars ve Merkür-Plüton karşıt açıları devreye girecek. Söylemler sertleşecek, çatışmacı hallerin dozu artacak. Belden aşağı vurmalar, manipülasyonlar, karşı karşıya gelmeler, birilerini bir şeye zorla ikna etme çabası, baskının artışı ve dile gelmesi, baskı ile elde edilmeye çalışılan gücün görünür olması, zihinsel esnekliğin azalması, acımasız eleştiriler, arkadan dönen işler, gizli kapaklı konuşmalar, ne pahasına olursa olsun diyen yaklaşımlar, haklı ve güçlü olmak adına yapılan planlar ve söylenen sözler gündeme gelebilir. Bu eğilimler hem ikili hem de sosyal ilişkilerimizde ve de toplumsal konularda etkili olacak.
 
Haftanın ikinci yarısında etkili olacak bir diğer transit de Cumartesi günü kesinleşecek olan Güneş-Uranüs sekstili olacak. Aslında esneklik ve yeniliklere kendimizi açmanın getireceği faydaları işaret ediyor gökyüzü. Değişim güzellikler getirecek diyor. Beklenmedik ve değişim-fark yaratacak gelişmeleri beraberinde getirebilir bu gökyüzü etkisi. Genel etkisi olumlu olmakla birlikte, Merkür-Plüton etkisi de göz önünde bulundurulduğunda birtakım spekülasyonlar ve sansasyonel gelişmeler olarak da yorumlayabiliriz bu tabloyu.
Gizli kapaklı işler, aleyhe kullanılabilecek her türlü tavır ve iş önceden yapılmış ise patlayabilir, yeni girişilenleri de daha sonra patlama eğiliminde olacaktır.

18 Haziran 2018 PAZARTESİ

Sabah saatleri dengeli ve akıcı bir gökyüzü etkisi söz konusu. Her türlü ikili ilişkide uyum sağlamak, iş birliği yaratmak, destekleşmek mümkün olabilir.
Saat 06:25 ile 11:40 arasında Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay sonrasında Başak burcuna geçecek. Günün geri kalanı, sağlık ile alakalı şeyler, derleme, toplama, yarım işleri toparlama, bir şeylere düzen verme, temizlik v.b. işler için, zihinsel odaklanma ve dikkat isteyen şeyler için elverişli olacak.
Merkür-Jüpiter destek açısını da dikkate aldığımızda günün ikinci yarısı, hem bilgiye dayalı işler, hem zihinsel aktiviteler hem de plan-program içerikli çabalar, hesaplamalar, finansal girişim ve planlar için dikkate değer olacak.
Gün ortası bir değişiklik yaratmak, yeni bir bakış açısı eşliğinde düzenlemeler yapmak, farklı ve fark yaratacak bilgiler edinmek, bir konuya özellikle de aklımıza kurcalayan bir konuya her zamankinden farklı bir bakış açısı eşliğinde yaklaşmak için uygun. Katı kuralcı düzen ve zihniyette gösterilecek esneklik fayda sağlayacak.
Akşam saatleri stabilizasyon ve istikrar veren saatlerde olacağız.
Günün genelinde hakim olan eleştirel bakış açısı en çok akşam saatlerinde dikkat çekiyor. Bozuk olanı düzeltme ve işe yarar hale getirme arzusu ve bakış açısı güven vermekle birlikte eğer hiç törpülenmeden dile getirilmişse keyif kaçırıcı olabilecek. Ha bu arada hatırlatalım. Günün ikinci yarısı ve yarın için, hatta Çarşamba günün ilk yarısı da dahil olmak üzere, önceliğimiz zaten keyif eğlence değil de daha çok işe yararlılık, üretkenlik ve mükemmelleştirme istek ve ihtiyacı olacak.

19 Haziran 2018 SALI

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Düzenli, planlı-programlı olmak bugün bizi çok daha tatmin edecek olan şeyler.  Kendimizi, kafamızdakileri, planlarımızı işe yarar bicimde ifade etmek ve hayata geçirmek isteği ve kabiliyeti söz konusu olacak. Merkür-Jüpiter destek açısının olumlu yansımalarını özellikle günün ilk yarısında çok daha fazla hissedeceğiz.
Görüşme, buluşma, anlaşma, teklif, talep, bilgi paylaşımı, bilgiyi çoğaltmaya dair her türlü plan, finansal girişim, eğitim öğretim konulu girişimler için elverişli olacak.
Günün diğer gökyüzü etkileri de iş birlikleri, ortaklıklar, maddi niyetler , ikili ilişkiler, sanatsal yaratıcılık isteyen uğraşlar açısından da geliştirici ve geleceğe tohum atan bir takım gelişmelerin gündeme gelebileceğini düşündürüyor.
Gün ortasının kafa karışıklığı yaratan etkilerine dikkatle yaklaşmak önemli. Bu etkiler öğleden sonrasında da devam edecek. Yanlış anlama ve anlaşılmalara, kafa karışıklıklarına, dalgınlıklara eğilim artmış olacak.
Akşam saatleri iş ve güç birlikleri, kendimizi etkili bir şekilde ifade etme şansı, neyi ne kadar istediğimizi ve buna ne kadar emek sarf edebileceğimizi vurgulayıcı bir şekilde dile getirebilme, destekleşme, güç katma ve güçlü kişilerden destek alma teması söz konusu.
Bugün Neptün 25 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak.

20 Haziran 2018 ÇARŞAMBA

Ay öğleden sonra saatlerine kadar Başak burcunda olacak. Günün ilk yarısı ve gün ortası geçtiğimiz iki günden farklı olarak daha çok gerginleştiren ve çatışmacı etkiler altında olacağız. İnatlaşmalar, karşı karşıya gelmeler, eleştirel yaklaşımlar, empatiden uzak bir tavır, şartları ve karşımızdakini haddinden fazla zorlayan haller söz konusu olabilir. Sivri diller can yakıcı olabilir. Esnek ve uyumlu olabilmek, dış şartlara ve kişilere rağmen içsel dengeyi koruyabilmek, diğerlerinin dengesine de özen gösterebilmek önemli.
Saat 13:50 ile 15:29 arasında boşlukta olacak Ay bu saatten sonra Terazi burcuna geçecek. Geçtiğimiz iki günün öncelikleri yerini biraz daha keyif odaklı konulara bırakacak.  Uyum halinde olmak, hayatın tadını birlikte çıkarabilmek, zamanı ve mekanı paylaşabilmek istek ve ihtiyacımız artacak. Bu motivasyon hedefine ulaşmayı da kolaylaştıracak.
Ancak akşam saatleri kırıcılık potansiyeline dikkat etmek de fayda var. Söylenen bir söz, verilen bir tepki ya da alınması beklenen ancak yerine getirilmeyen bir sorumluluk hiç istemediğimiz bir tablonun oluşmasına yani uyum ve dengenin bozulmasına vesile olabilir. Özenli, saygılı tavırlar, işleri ve ilişkileri ciddiye alan ve huzur adına elinden geleni yapan yaklaşımlar, gerektiğinde atılan geri adım ve verilen ölçülü tavizler önemli olacak bu akşam saatlerinde.
Bu akşam bir beklentinin karşılanmaması, hoşnutsuzluk yaratan bir gelişme, aksaklık, gecikme v.b. şeyler hafif can sıkıcı olabilir. Tolerans ve anlayış, sabır şart.

21 Haziran 2018 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Günün ilk yarısı uyum-huzur-denge ihtiyacımıza hizmet edecek nitelikte geçecek. İyi ilişkiler kurmak sayesinde fayda elde etmek, sosyalleşme ihtiyacımızı karşılayacak ortamların fırsatını bulmak, iş birliği yapmaya elverişli durumlarda bulunmak, uzlaşma sağlamak, hayatın tadını birlikte çıkarmanın hazzını yaşamak, en azından her türlü ilişkide orta yolu bulacak bir nokta yakalayabilmek için elverişli. Hem ikili hem sosyal ilişkiler açısından destekleyici bir gökyüzü olacak.
Ancak öğlen ve sonrasında, akşam saatlerinde ne yazık ki bu içerikteki konularda o kadar da şanslı olamayabiliriz. İletişime kendimizi kapatma, uzlaşma kanallarının ve hatta arabuluculuk girişimlerinin önünün tıkanması, çatışma, inatlaşma ve gerginliklerin artışı, aynı dilden konuşamama, aynı dilden konuşamama ve aynı frekanstan düşünememe haline karşı toleransın azalması, fikri sabit haller, sert söylemler, kırıcı ifadeler, kısa devreler ve buna bağlı krizli durumlar söz konusu olabilir.
Merkür Neptün’ün hafta başında belirttiğim uyuma hizmet eden katkılarını değerlendirebilmek kıymetli olacak.
Bugün Güneş yaklaşık 1 ay için Yengeç burcuna geçecek.
Bu transit bize, 1 ay için ailevi vatani konuların, sevdiklerimizle alakalı durumların, çocuklar ile ilgili meselelerin öncelikli olarak hayatımızda yer alacağını gösterir. Ailece çıkılacak tatiller, hafta sonu ders- telaşı olmadan yapılan planlar, günler uzadığı ve insanların enerjisi kış modundan tamamen çıktığı ve yükseldiğinden daha fazla zamanı birbirimize ayırabilme durumundayız. Bir aileye ait olmanın, ailemizle bir arada olmanın keyfini yaşarız. Geleneksel olan şeyler, 3 kuşağı bir araya getiren aktiviteler daha çok dikkatimizi çeker. Güven ihtiyacımızın yüksek olacağı ve sevdiklerimizi koruyup kollama dürtüsünün artacağı bir süreç olur.

...

 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
11 Haziran 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Haziran 2018 Haftasının Yorumları

11 Haziran 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta, haftanın ilk 3 günü kapanan fazdaki Ay tesirleri ile geçecek. Çarşamba akşam saatlerinde gerçekleşecek olan yeniayın dispozitörü Merkür’ün Satürn ile karşıt açıda olması ve yeniay sonrasında Ay’ın boşlukta olması, bu yeniay ile atılan adımların gecikmelerle ilerleyebileceğini, belirsizlikler sebebiyle engel ve aksaklıklarla karşılaşabileceğini işaret ediyor. Sırf hareket ya da macera olsun diye adım atmış olmak için bir şeyleri riske atmamak önemli.
Merkür Uranüs destek açısının getireceği yeni fikir ve kararlara rağbet edeceğiz mutlak ancak atılacak adımların bir miktar temkin içermesi şart.
Haftanın ikinci yarısı yani yeniay sonrası, çok daha fazla stresli ve gergin görünüyor. İletişim kazalarına ve ilişkilerde ani çıkışlara açık olacağız. Dikkatli olmakta fayda var.
 
HAFTANIN ÖNEMLİ GÖKYÜZÜ ETKİLERİNE BAKALIM;
 
***Merkür 12 Haziran Salı günü, 29 Haziran’a kadar kalacağı Yengeç burcuna geçecek.
Zihnimizin nasıl çalıştığı ve iletişim tarzımız hakkında fikir veren Merkür, Yengeç burcundayken, halden anlayan ve empatik bir iletişim yeteneği katar bizlere. Sevgiyi kelimelere dökmek de her zamankinden kolay olabilir. Sözler kırıcılıktan uzaklaşır ancak bunun yanında alınganlıklar ve her lafın ardında aranan manalar artar.
Zihnimiz eskilere gider, anılar tazelenir. Eski mektuplar açılabilir. Eskiden verilmiş sözler hatırlanır.
Merkür’ün Yengeç burcundaki seyahati sırasında bu hafta Satürn ile, 23 Haziranda da Plüton ile karşıt açısı olacak. Bu iki açı bize bu dönemde en yakınlarımızla dahi iletişim problemleri yaşayabileceğimizi, iletişim kazalarına açık olacağımızı, anlaşılmadığımızı ya da fikirlerimizin ciddiye alınmadığını düşündürecek birtakım durumlarla karşılaşabileceğimizi düşündürüyor.
***Çarşamba günü İkizler burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Yeniay zamanları bekleyen iş ve girişimlerin hareketlendiği, başlatma ve adım atma dürtüsü veren gökyüzü olayları. Bu kez İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte hareketlenecek konular genel itibariyle şu çerçevede olacak.
• Zihinsel ve el becerilerimizi ortaya koyacağımız işler
• Bilgimizi çoğaltacak adımlar, buna yönelik niyet edilen bir eğitim
• Bir bilginin, öğrenilmiş bir konunun, alınmış bir eğitimin pratikte uygulanması
• Yazma, çizme, bizde olanı diğer insanlara aktarma adına yapacağımız her türlü girişim
• Tatil planları
• Ticari adımlar
• Hızlıca yayılmasını ve ilgi çekmesini istediğimiz haber niteliğindeki şeyler
• Yeni fikirler, fikir alışverişleri,
• Bilgi, iletişim, haber, zihinsel ve fiziksel hareketlilik odaklı olan her şey odak noktasında olacak bu yeniay ile birlikte…
• Bu yeniay pek çok şeye aynı anda yönelme ve yeni ancak değişken kararlar alma etkisi de verebilir.
 
***Çarşamba günü Merkür-Uranüs sekstili etkili olacak.
Yeni şeyler öğrenmeye ve farklı görüşlere kulak vermeye eğilim veren bir transit bu. Yaratıcı fikirler üretmek, fikir alışverişlerinde bulunmak, iletişim yoluyla çabucak oluşan kaynaşmalar yaşamak, beklenmedik haberler almak açısından destekleyicidir.
Devam eden ya da ortaya çıkarmayı planladığınız işleriniz için beyin fırtınası yapabilirsiniz bu etki altındayken.
Karar mekanizmaları da hız kazanacaktır. Uranüs ani, beklenmeyen ve değişim yaratan etkisi ile bizlere bizden beklenmeyen ve belki de kendimizin bile şaşıracağı kararlar da aldırabilir. Ancak acele ile hareket etmekten kaçınmak şart. Uranüs etkisinde gelen kararların kalıcılığını sağlamak zor olabilir.
Olaylara farklı pencereden bakabilmek, daha önce üretmediğimiz çözümleri üretmek, değişik fikirler ortaya koymak, daha geniş ve çözümcül düşünebilmek için elverişli olabilir.
Burada hızlıca düşünmek, hareket etmek, alternatiflere açık olmak, susmayıp dile getirmek, korkmadan düşünmek, merak edip araştırmak bize fayda sağlayacak olan şeyler.  Aklınıza gelen her türlü fikri söze ya da yazıya dökün derim ben. Hemen hareket etme şansınız olmasa bile, alternatiflerin gelişmesine ve yeniş yollar oluşmasına hizmet edebilir bu transitin etkileri.
Önemli bir risk, ani ve beklenmedik sözler, hazırcevaplığın düşüncesizliğe ulaşması gibi nedenlerle iletişim kazaları yaşanabilir.
Bu transit etkisi ile aklınıza gelen her türlü fikri ortaya koyun ancak hareket geçme kısmında heyecanınıza yenik düşmeyip bir yol haritası belirleyin… Bu transitin etkileri yeniay haritasında da önemli.
 
***Venüs 14 Haziran Perşembe günü, 10 Temmuz tarihine kadar kalacağı Aslan burcuna geçecek.
Aşk ve ilişkileri, hayattan keyif aldığımız şeyleri işaret eden Venüs bu burçtaki seyri sırasında bu içerikteki konularda beklentinin yükselmesine vesile olur. İlişkilerde beğenilme, önemsenme ihtiyacımız artar.
Sıcak ve samimi ilişkiler yaşama ya da mevcut ilişkimizi canlandırma, eğlenceli ortamlar yaratma, sosyal hayatın canlanması v.b. şeyler söz konusu olabilir bu dönemde.
Genel olarak bizi mutlu ve tatmin eden dünyevi şeylerde biraz daha fazla lüks ihtiyacımız olabilir.
Daha pahalı, göz dolduran ve kaliteli şeyler satın almak isteriz, şımartılmak ve pohpohlanmak isteriz. Tatil planları, davetler, organizasyonlar ve eğlenceli ortamlar, konserler için ideal denilebilecek eğlenceli bir süreçtir.
Bu dönemin handikapı, ilişkilerde egosal çatışmalar ve beklentilerin çok yüksek olup ilişkiyi yorması v.b. şeyler.
 
***Perşembe ve Cuma günleri Venüs-Uranüs kare açısı etkili olacak.
Yine ana tema ikili ve sosyal ilişkiler. Çok çabuk sıkılma, ilişkilerden özgürleşme ihtiyacı duyma söz konusu olabilir. Zaten var olan sorunlar hiç beklenmedik bir yerden patlak verebilir. Hazırlıklı olmadığımız problemler bir anda fazlasıyla ön plana çıkabilir.  Durup dururken başlayan bir tartışma “inceldiği yerden kopsun” noktasına varabilir.  Riskli ancak bu nedenle de sizi baştan çıkaran hareketlerden de zarar görebileceğinizi hatırlatmak da fayda var...
Bazıları, özgürleşme arzusu ile sonu belirsiz yolculuklara çıkaracak kararlar alabilir.  Bu etki altındayken Venüs ile ilintili diğer temalar, finansal hamleler, estetik ve güzellik ile alakalı girişimler de pek riskli ve nasıl sonuçlanacağını kestiremeyeceğimiz şekilde gelişebilir. Tolerans, mantık çerçevesinden ayrılmamak, risklere kendimizi kaptırmamak, uyum-denge amacı gütmek, kriz yaratmamak, oluşan krizlerin akıntısına kapılmamak, temkinli olabilmek önemlidir bu transit etkisi altındayken...
 
***Cuma ve Cumartesi günleri Merkür Satürn karşıt açısı etkili olacak.
Bu transitin olası riskli etkileri şöyle:
Düşüncelerimizi, bir konudaki fikirlerimizi ve plan, programımızı anlatmakta zorlanma, fikirlerimizin yeteri kadar ciddiye alınmadığını ve önemsenmediğini düşünme, bilgimizin yeterliliğini sorgulama, iletişim problemleri yaşama, vesvese ve kaygı içeren düşüncelere kapılma, eleştirel bir ifade tarzının verdiği karamsarlıklar, negatifi gören gözlerin çevresine de negatifi dağıtmaya çalışması, konuşmak istediğimiz bir şeyi konuşacak ortam bulamama, yanlış anlaşılma kaygısı ile susmayı tercih etme, aradığımız bir kişiye ya da bilgiye ulaşamama, arana cevapların ve beklenen konuşmaların gecikmesi v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Olumlu anlamda değerlendirmek için ana başlıklar da şöyle:
Beklettiğiniz ve ciddiye almanız gereken bir konuşmayı yapmak, gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşmanız gereken konulara odaklanmak, zihinsel odaklanma isteyen şeylerden fayda görmek için değerlendirilebilir.

11 Haziran 2018 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Bugün sabah saatlerinde hem harcamalarda hem yediğimiz içtiğimizde, alışverişte ve yemekte kendimizi kaybetme ve ölçüyü kaçırma riski var. Verdiğimiz sözler açısından da bu risk söz konuşu olabilir.
Günün ilk yarısı rahata kaçan ve tembelleşme eğilimi veren tesirler söz konusu. Hiçbir şeyler uğraşmak, mücadele etmek ya da çalışmak zorunda kalmayalım isteği daha ağır basacak. Hafta başında bu tesirlerin olması çalışanlar için bitse de gitsek ruh halini, tatile şimdiden başlamış olanlar için de genel bir rahatlama ve boşvermişlik halini verebilir. Gördüğünüz gibi tatilden yayın yapan bende bu etki ne yazık ki görülmedi ve yine de sizlere bu yorumlarımı ulaştırmak için bilgisayar başındayım 😊 Hatta bu sabah bir ara yağan yağmur sonrası “oh ne iyi oldu oturur çalışırım” diyen bir iç sesim var 😊
Günün ilk yarısında rahatlamaya ve dinlenmeye ihtiyacımız var. Ben de bu tavsiyeye kulak vereceğim.
Öğleden sonra bu rahatlık hali yerini çok daha net ve gayretli yaklaşımlara bırakacak. Kendimiz somut bir şekilde ifade etme, güçlü bir duruş, etkili olabilme, neler yapabileceğimizi hatırlama ve gösterme, duygularımızı güçlü bir şekilde ifade etme ihtiyacı duyacağımız iş ve görüşmeler için değerlendirilebilir.

12 Haziran 2018 SALI

Ay saat 09:52 sonrasında İkizler burcunda olacak. Hareket ve iletişim ihtiyacı artmış olacak bugün. Merak edip sorgulayan, cevaplar arayan haller günün genelinde ön planda olacak. Bugün duyacağımız her şey ilgimizi çekecek. Olayları aklımızla çözmeye çalışacağız. Duygular geri planda kalacak. Sıkılgan ve kararsız haller bir şeylere odaklanmakta sorun yaratabilir. Bir karar almak ya da alınmış kararın arkasında durmak bugün her zamankinden zor olabilir.
Telefon trafiği ya da sosyal medya kullanımı da artmış olacak bugün.
Merak ettiğimiz bilgiye hızlıca ulaşmak isteyeceğiz. Ancak ulaştığımız kadarını analiz edebilmek, her duyduğumuza her gördüğümüze öyle hemen inanmamak önemli.
Gün içinde bir kırgınlığı telafi edecek nitelikte konuşmalar yapmak da bir patavatsızlık sonucu yeni birtakım kırgınlıklar yaratmak da.
Akşam saatleri de hızlı gelişmeler, cesaret isteyen konuşmalar, ivme katmayı istediğimiz işler, fiziksel güç ve efor gerektiren şeyler için elverişli olabilir. Kapanan fazdaki Ay sebebiyle bir şeyleri bitirmeye, yeniye yer açmak adına bir şeylerden vazgeçmeye cesaret etme hali de olabilir bu zaman diliminde.

13 Haziran 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak. Huzursuz bir ruh hali sebebiyle kendimizi duygusal anlamda ifade etmekte zorlanabiliriz bugün. Ay İkizler burcunda zaten bu riski veriyor bir de kapanan fazda olunca gerçekten de huzursuz ve gergin haller çok fazla hissedilecek. Kafa karışıklığı yaratacak fikir ve konuşmalar, duygusal karmaşa yaratan dengesiz haller günün önemli riskleri arasında. Yeni ve yaratıcı fikirler gündeme gelebilir. Hiç tahmin etmediğimiz bir ortamda ve belki de hiç beklemediğimiz bir kişinin söyleyeceği sözler, gelen teklifler, ortaya atılan fikirler bakış açımızı değiştirmemize vesile olabilir. Bugünün genelinde kırıcı ifadelerle ve sözlerimizle yara açma riski de mevcut. Düşünülmeden edilen laflar, verilen tepkisel cevaplar, sonradan pişmanlık yaratacak etkiler oluşturabilir. Duygusal hassasiyetlerin de artmış olduğunu düşünecek olursak yıpratmak yerine onarmayı, kırmak yerine gönül almayı bilmek bugünün ana reçetesi diyebiliriz.
Bugün saat 22:43 de İkizler burcunda bir yeniay meydana gelecek. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda hareketi tetikleyecek nitelikte bir yeniay olacak. 

14 Haziran 2018 PERŞEMBE

Ay saat 10:19 sonrasında Yengeç burcunda olacak. Ramazan bayramı arefesinde ailevi konular, sevdiklerimizle bir araya gelme ihtiyacı, geleneksel değerleri yaşatma motivasyonu dikkat çekiyor. Evimizle ilgilenmek, ailemize zaman ayırmak ya da onlar için bir şeyler yapmak için güzel bir gün olabilir.
Bugün sevildiğimizi hissetmeye ve sevdiklerimizi yanımızda görmeye ihtiyacımız olacak.
Alınganlık ve kırılganlık eğilimi de artmış olacağından empatik yaklaşımlar her zamankinden daha çok önem kazanacak. (Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde)
Günün ilk yarısında manevi gücümüz yerinde olacak ve buna hizmet edecek her türlü aktiviteden fayda göreceğiz. Dualar etmek, meditasyon yapmak, içimizdeki sevgiyi akışında ifade edecek bir kanal yaratmak, sanatsal yaratıcılığı ortaya koyacak bir şeylerle uğraşmak için elverişli olabilir.
Gün ortasına doğru özgürleşme istek ve ihtiyacımız artmış olacak. Farklı bir şeyler yapmak, kendimizi farklı bir konuda ifade etmek, rutinlerden sıyrılmak, değişiklik yaratmak için elverişli olacak. Bu zaman dilimi sürpriz gelişmeler, plan değişiklikleri v.b. şeyler açısından da dikkat çekiyor. Kırıcılık potansiyeline de dikkat. 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji