01 Aralık 2020, Salı

2021 Yılının Hikayesi/ Rota Yeniden Hesaplanıyor

2021 Yılının Hikayesi

Rota Yeniden Hesaplanıyor

***YILIN EN ÖNEMLI TRANSITI SATÜRN URANÜS KARE AÇISI (tüm yıla damgasını vuracak olan bir transit olmakla birlikte açının kesinleşme zamanları Şubat-Haziran ve Aralık ayları olacak)
17 Şubat 2021 7 Kova-7 Boğa
15 Haziran 2021 13 Kova 13 Boğa
24 Aralık 2021 11 Kova-11 Boğa
Bu ikilinin 1988 yılında Yay burcunda hizalanması sonrasında kare ve karşıt açılarını daha önce 1999 ve 2009-2010 yıllarında yaşadık. Bu yıl 2032 de İkizler burcunda yaşanacak bir sonraki kavuşum öncesinde son stres yaratan dönem. Yani 2021 yılının getirdikleri hem bireysel hem de toplumsal yaşamlarımızda kökü 1988, 1999 ve 2010 yıllarında yaşanan kırılım noktaları ile çok ilişkili olacak. Ki bizler genellikle bu kadar uzun süreli durumların bağlantılarını günümüz ile kurmakta zorlanıyoruz.
Kare açı özelinde düşünecek olursak en son 1999 yılında deneyimledik bu stres fazını. Ülkemiz açısından 1999 yılının gündemi malum ☹ O zaman hareketlenme toprakta ve yer kürede gerçekleşmişti. Zira burç yerleşimler tam ters konumdaydı. 
BU KEZ TAŞLAR, TOPLUMSAL KONULARDA, INSANLAR ARASINDAKI AIDIYET VE BIRLIK HALINE DAİR KONULARDA, INSANLIK ANLAYIŞINDA VE BÜTÜNE HIZMET EDEN INSANI DEĞERLER AÇISINDAN, HAK, HUKUM VE ADALET HEDEFİNDE OLACAK ŞEKİLDE YERINDEN OYNAYACAK. 
Hava olaylarının ve göksel etkilerin değişkenlik göstereceği, mevsimler ile alakalı dengesizliklerin yaşanabileceği günler yaşanacak gireceğimiz yılın içinde. 
VE AYNI ZAMANDA PARANIN, MADDE İLE OLAN BAĞIN, MADDEYE OLAN İHTİYACIN GÜNDEMDE OLACAĞI, BU KONUDAKİ EŞİTSİZLİKLERİN DİLE GELECEĞİ ZAMANLARA DOĞRU İLERLİYORUZ.
Toplumsal hareketlenmeler, seslerin yükselişi, tepkilerin artışı v.b. şeyler insanların insanlıktan çıkmasına vesile olan en önemli konudan maddesel şeylerden, dünyevi ihtiyaçlardan, paranın varlığı ve yokluğundan, kişisel çıkarlardan ve bunların aldığı tehditten çıkacak. 
NEREDE ÖZELLİKLE DÜNYEVİ DEĞERLER, TEMEL İNSANİ İHTİYAÇLAR, PARANIN SATIN ALDIĞI ŞEYLER KONUSUNDA EŞİTLİK-ADALET TAMAMEN ORTADAN KALKTIYSA, HER AÇIDAN DEJENERASYON YÜKSELDİYSE ORADA SABIRLAR TAŞACAK, TEPKİSELLİK YÜKSELECEK. 
Bireysel olarak da hepimiz hayatımızın bir alanında hem değişime zorlanıyor hissedeceğiz hem de bu konudaki korkularımız, direncimiz bizi yoracak. SIKIŞMIŞ HISSEDECEĞIMIZ. 
İki farklı noktadan aynı anda, tamamen farklı gerekçelerle üstelik de bu çok da mümkün değilken çekiştiriliyor gibi hissedeceğiz.
Tam da düzen oturttuk dediğimiz konularda yeni düzenleme ihtiyaçları doğacak. Toplumlar için de bireysel yaşamlarımızda da.
Düzeni değiştirmemek adına direndiğimiz şeylerde de mecburi manevralar söz konusu olacak.

...
Devamını oku...02 Mayıs 2021, Pazar

AstroKarmik ile 3-9 Mayıs 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

3-9 Mayıs 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

HAFTAYA GÜNEŞ SATÜRN KARE AÇISININ SERT ETKİLERİ EŞLİĞİNDE BAŞLAYACAĞIZ.
•Bu transitin üzerimizde yaratabileceği en zorlayıcı etki YETERSİZLİK HİSSİ. 
•Yaptıklarından, yapabileceklerinden, buna dair sahip olduğu onay ve izinden, yeteneklerinden, potansiyelinden tatmin ve emin olamama hali. 
•Biz aslında ne kadar yeterli olduğumuzu görelim-görebilelim diye güven sarsan, eksik ve yetersiz hissettiren kişi ve deneyimler karşımıza çıkabilirler. 
•Sorun, öz değer ve öz saygı problemi varsa ve biz kendi değerimizi görememişsek ortaya çıkıyor.
•Yalnız kalma ihtiyacı da artabilir bu etki altındayken.
•Depresif bir frekansa bağlamamak ve karamsarlığa düşmemek önemli.
•Bunun yanında sanki bizden taşıyabileceğimizden çok daha fazla sorumluluk almamız istenmiş gibi hissedebiliriz. 
•Diğerlerinin bizden ve bizim kendimizden beklentimiz fazla olabilir.
•Bir de tüm bunların üstüne bunu yapabilecek hiç enerjimiz olmayabilir.
•Her şey yolunda giderken canla başla çalıştığımız konularda ortaya çıkan ufak aksilikler motivasyonumuzun düşmesine vesile olabilir.  Hayatınızda sizin için otorite sayılabilecek kişilerle veya erkek figürleri ile çatışma, erkek karakterlerle anlaşmazlıklar yaşanabilir.
•Sürekli kendini birilerine ispatlama, kabul görme, onaylanma, takdir edilme çabası yorucu ve sonu olmayan bir mücadelenin içindeymiş gibi hissettiriyor insana. 
•Bunlar hep kendini kabul etmemekten, kendini takdir etme yetersizliğinden 😊
•Sanki bizi bir serbest bıraksalar neler yapabiliriz ama sürekli engelleniyormuşuz gibi bir yanılgı da olabilir bu transitin temasında.
•Hayatımızın bazı alanlarında, sorun varsa da bir şekilde yürüttüğümüz, günü kurtardığımız işler, idare eder diyebileceğimiz noktadan uzaklaşabilir.
•Kusurların görünür hale gelmesi nedeniyle pek çok aksaklık yaşanabilir.
•Kusur arayışı, mükemmel ve hatasız olma beklentisi artabilir.
•Bu transit etkisindeyken samimiyet yaratmak, sadece iyi ilişkiler eşliğinde işleri yürütmek çok kolay olmayabilir.
•Her ne yaparsak yapalım, her neyi hedeflersek hedefleyelim bir şekilde tüm gerekliliklerin yerine getirilmesi, prosedürlerin uygulanması, üzerimizde düşen her ne ise onun yüzde yüz yapılması beklenecek.
•Mazur gören, idare ediveren, esneklik gösteren birilerini bulmakta da zorlanabiliriz.
•Otoritenin baskısı, kurallar, kısıtlamalar, engeller, gecikmeler, bunlara maruz kalanların stresi ve bunları uygulayanların zorlanması, otorite sağlamakta, disiplin kurmakta, öz disiplin sağlamakta sorunlar yaşanabilir.
•Sağlık olarak da biraz savunmasız kalıp fiziksel olarak kendimizi güçsüz hissedebiliriz ne yazık ki. Direncimiz düşebilir. Zira enerjimiz de düşük olacak. 
•Satürn aynı zamanda finansal konuları ve inşaa işlerini de ilgilendirdiğinden bu tarz girişimler daha doğrusu her türlü ilk adım ve girişim için olası engeller ve gecikmeleri göz önünde bulundurmak şart.

...
Devamını oku...25 Nisan 2021, Pazar

AstroKarmik ile 26 Nisan-2 Mayıs 2021 Haftasının Yorumları

Günlük yorumlar için 👉🏻 
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/yillik/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar/astrokarmik-ile-gunluk-yorumlar-1

26 Nisan-2 Mayıs 2021 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü saat 06:31 de Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. 
Merkür’ün destekleyici açılarının hakim olduğu ve Güneş Uranüs kavuşumunun damga vuracağı, olumlu ya da olumsuz sürprizlere ve hızlı gelişmelere, belki de bunların ardından sert duvarlara, kural ve engellere takılabileceğimiz bir hafta bizi bekliyor.

Akrep dolunayı hakkında:
•Güvende olmak, mevcudu korumak, elimizdekine değer katmak ile bir şeyleri riske atıp asıl istediğimize dair adım atmak arasında kalabiliriz.
•Konfor alanı ve onun dışındaki olasılıklar bizi iki arada bir derede bırakacak.
•Maddesel güvencenin cazibesi mi, arzuladığımız bize heyecan veren, tutkuyla istediğimiz bir şeyler uğruna bu cazibenin çekimine meydan okumak mı diyecek yaşanacak gelişmeler bize.
•Bir şeyleri tamir etmek, şifa bulmak, gelişim ve ilerleme kaydetmek, gerekirse elimizi pisletmeye rıza göstermek, zor ve riskli işlere girmenin kararlılığını göstermek gerekebilir bu hafta. 
•Yani yüzeyde ve suyun ne kadar temiz olduğunu düşünüp tadına vararak keyifle yüzmek yerine, dalmak, derinlerdeki tortuları kaldırmak, suyun bulanmasına müsaade etmek, azıcık o tatlı keyif halini kaçırmak da gerekebilir.
•Suyun püri-pak, tertemiz ve canlandıran, sağlıklı haline ulaşma gayreti var nihayetinde 😊
•Yani suyu bile bile bulandırmayı göze almak durumu bu. Yapmak lazım ara sıra… Tabi ki gerçekten ihtiyaç varsa.
•Dönen tekere çomak sokmak, dönüşü, nedenini, yönü sorgulamak ve gerçek ritmi yakalamak anlamına gelecek diyelim bu haftanın getireceği olaylar.
•Hayatımızın “sabit” dediğimiz noktalarını hedefe alan birtakım gelişmeler tetikleniyor.
•Benim dediğimiz şeylerin bize ait olmadığını veya en azından sadece bize ait olmadığını kabul etmek gerekecek.
•Bu düzen bozulmaz dediğimiz o nedenle de tedbire gerek duymadığımız noktalar sinyal verecek....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji