04 Mayıs 2020, Pazartesi

Ay düğümleri İkizler Yay Aksında

Ay düğümleri 7 Mayıs 2020 de aks değiştiriyor. 18 Ocak 2022 ye kadar devam edecek olan bu yeni dönemde, yaşamlarımızda yeni bir alan hareketlenecek, açılacak.
Her daim bilerek ya da bilmeyerek üzerinde çalıştığımız dengelenme süreçlerinin hedefinde, odağında olan en temel noktalar başkalaşacak, değişim gösterecek.
• Daha fazla iletişim halinde olmamız, kendimizi anlatmak, sosyal alanda ifade etmek, konuşmak, anlamak, anlaşmak, dinlemek, öğrenmek, öğretmek, bilmek, bilgiyi deneyimlemek, pratik düşünmek, çözümler üretmek konularında yeni araçlar kullanmak ve var olanı geliştirmek en temel hedeflerimiz olacak.
• Bilgiye ulaştığımız ya da bilgiyi ulaştırdığımız araçlar yeniden yapılandırılacak.
• Bu dönemde bilmek yetmeyecek.
• bilgiyi pratikte uygulayan, daha çabuk ve kolay ulaşılır hale getirenler çok daha fazla fayda elde edecek.
• Kendimizi bilgi ve mana arayışının içinde kaybetmemek, basit ve anlaşılır olanı yaratmaya çalışmak iyi gelecek.
• Haber ve habercilik anlayışı ve bunların dayandığı değerler sorgulanacak ve gerçek ve doğru olanın kıymeti anlaşılacak.
• Konuşma, özgürce bildiğini ifade etme, haber alma ve verme özgürlüğü kavramları masaya yatırılacak.
• Kısıtlamalar, engeller ve bunların aşılması adına yapılması gerekenler konuşulacak. Konuşulması bile sorun olabilecek.
• Adalet ve hukuk kavramları da tekrar gözden geçirilecek.
• Bilginin, doğrunun, mantıklı ve zekaya dayalı olanın, gerçeğin akışını ve temin edilmesini sağlayan tüm kaynak ve araçlar bir şekilde gözler önünde ve sorgulanır olacak.
• Aklını, mantığını pratik zekasını kullanarak her öğrendiğini, duyduğunu, anladığını sorgulayıp netleştirmeye çabalamak bu dönemin misyonlarından biri olacak.
• Öğreten, haber yapan, taşıyan, herkesin doğrularına hizmet edecek şekilde bildiğini uygulayan, sunan ve adaleti sağlayan kişiler bu sürecin hedefinde olacak.
• Yolunda olmayan, yolunda olması gerekene hizmet etmeyenler bedel ödeyecek ve ödetecek.
• Olaylara herkesin gözünden, bakış açısından bakabilmek, yargılı bakış açılarından sıyrılmak önemli olacak bu yeni dönemde. 
• Kendi değer yargılarına uymuyor ve gerçekliklerine hizmet etmiyor diye farklı olanı yargılayanlar, yargısal hakimiyetini genele uygulatmaya çalışanlar, kendi yargılarını radikalleştirenler ve fanatizme kapılıp mantıktan, gerçek olandan ayrılanlar bu dönem doğru yoldan ayrılmanın, inancı dejenere etmenin bedelini ödeyecek.
• Aslında zihinsel konularda, öğreten, rehberlik eden, yol gösteren, usta ve bilge olan, olduğunu ifade edenlerin içinde sap ile saman birbirinden ayrılmak durumunda kalacak.
• Basit düşünmek, pratik yaklaşmak, akılcı olan şekilde davranmak, karar mekanizmalarında yargısız davranmak, net olmak, mantıktan uzaklaşmamak, yazmak, çizmek, konuşmak ve bir şekilde kendimizi anlaşılır şekilde ifade etmek için bolca fırsat bulacağız.
• Kullanabilmek ve bu dönüşümü birlikte yapabilmek dileğiyle diyelim. 
• Hem bireysel hem de toplumsal karmik hikayelerimizde yarım kalan, tamamlanmayı bekleyen, dengelenmeye ihtiyaç duyulan konuların merkezinde bu kavramlar olacak. 
 
Ay düğümleri bilgi, eğitim, iletişim ile alakalı bir yoldan geçiyor bu dönemde.
Bildiğimizi söylemek, bilmediğimizi öğrenmek, bildiğimizi silip her şeye yeniden başlamak zamanları bunlar.
O sebeple bir şeylerin bizdeki kalıplarını unutup yeniden öğrenmeye ve bunu direnç göstermeden yapmaya, ilk kez olanın heyecanını duymaya, amatör ve çocuksu coşkular yaşamaya yatkın olduğumuz ve olmamız gereken zamanlardayız.
Konuşmak, iletişim halinde olmak, sosyal tarafımızı beslemek, ihmal etmemek, herkese ulaşmaya çalışmak, herkesten bilgi alabileceğimizi görebilmek önemli.
Bizdeki bilginin de gelişmeye ihtiyaç duyduğunu, paylaştıkça çoğalacağını aslında her an öğrenebileceğimiz yeni bir şeyler olduğunu görebilmek süper olur.
Antenlerin açık olması, her şeye kulak kabartmak, her şeyi merak etmek, sorgulamak, sormak, öğrenmek adına duyduğumuz açlığın yargılardan ve egodan sıyrılabilmesi kıymetli.
Zaten biliyorum demek yerine acaba yeni ne öğrenebilirim diye sormak gerekecek.
Merak etmenin ne kadar iyi bir şey olduğunu ve bizi ne kadar geliştirdiğiniz hatırlayacağız.
Soru sormanın bizi bilgisiz yapmadığını aksine var olanı geliştirme şansı verdiğini göreceğiz. Görmemiz gerekecek.

...
Devamını oku...25 Mayıs 2020, Pazartesi

AstroKarmik ile 25-31 Mayıs 2020 Haftasının Yorumları

25-31 Mayıs 2020 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Haftanın ilk gününde MARS URANÜS DESTEK AÇISI kesinleşecek. 
Bu transitin etkilerini bu içinde bulunduğumuz son günlerde özellikle de İkizler burcundaki yeniay sonrasında yoğun olarak hissediyoruz. Pazartesi günü Ay da bu ikisi arasındaki açıyı olumlu şekilde tetikleyecek.
Bu etkiler altında harekete geçme, hız kazanma, farklı bir şeyler ortaya koyma, fark yaratma istek, motivasyon ve hırsının artması söz konusu.
Bir tıkanıklığı açmak ve engellerden kurtulmak adına gereken cesaret ortaya çıkabilir.
Kalıplardan sıyrılmak adına ihtiyaç duyduğumuz hareket gelebilir.
Yenilik yaratmak adına beklenen motivasyon bulunabilir.
Kendimize, işimize, ilişkilerimize, yaratıcılığımıza özgür alan yaratmak adına girişimlerde bulunabiliriz.
Bir şeyler bizi harekete geçmek konusunda dürtecek. 
Huzurla ve sükûnetle oturmak, hiçbir şey yapmadan elimiz kolumuz bağlı bir halde durmak istemeyeceğiz. 
Eğer buna mecbur kaldıysak gerginlik katsayısı artabilir 😊
Bu iki gezegen de risk al, mücadele et, gerekirse şartları, yönünü, hedefini değiştir diye fısıldıyor. 
Öne atılmak, “değişimi yarat” diyen iç sesimize ya da dış seslere kulak vermek güzel olabilir.
Bu transitin bize getirdikleri ya da bizi götürdüğü nokta, farkındalığı artırmaya, yaratıcılığı aktive etmeye teşvik edecektir.
Rehberlikler almak, aldığımız rehberliklerin bilgisini kullanmak, hedef, rezerv, güç kaynağı, motivasyon araçlarını değiştirmek, “olaylara ve işlere hız kazandırmak adına daha farklı neler yapabilirim” diye sorgulamak, cevapları işler hale getirmek için elverişli olabilir.
İpleri koparan şekilde davrananlar ya da mutlaka bir hareket olsun da her ne olursa olsun diye öne atılanlar, yani önünü arkasını düşünmeden tamamen plansız hareket edenler bir miktar zarar görebilir.
Bu içsel hareket ve hız dürtüsüne, heyecan duyma ihtiyacına rağmen halen geri planda kalmayı ve durmayı tercih edenler de gergin, çatışmacı, huysuz ve huzursuz ruh hallerini yaşayacaklar.

***Perşembe günü kesinleşecek MERKÜR KAD KAVUŞUMU da önemli. Haftanı büyük kısmında etkili olacak. KAD yöneticisi ile kavuşacak. Bu açı 29 derecede olacak ve Polaris ve Betelgeuse sabit yıldızları etkisinde gerçekleşecek. 29 derecede olması tabi ki riskli yorumları düşündürüyor. Ancak biz her iki açıdan da bakacak olursak.
Yenilikçi fikirler, kalabalıkları bir araya getirecek planlar, geleceğe kanca atacak düşünce ve aksiyonlar, fikir alışverişleri, bilgi paylaşımları ve bunlardan gelecek fayda söz konusu olabilir. 
Her açıdan yeni çözümlerle buluşmak, zihnimizi tazelemek, farklı bakış açılarına kulak vermek, yeni planlar yapmak, daha önce aklımıza gelmemiş yollarla buluşmak için ideal olabilir.
Zihinsel yaratıcılık, üretkenlik ve kendi içsel çözümlerini üretebilme becerisi artacaktır.
Eski tecrübelerden edinilen bilgiyi içinde bulunduğumuz yeni durumun içinde yolumuza rehber etme ihtimali olabilir.
Merak eden, sorgulayan, konuşan, ifade eden haller işe yarayacaktır. 
Kalabalıklara daha fazla hitap etme şansı veren ortamlar çıkabilir.
İnsanları konuşmalarıyla etkileme ve onların hayatında etkili olma, belki de olumlu anlamda biz iz bırakma şansı olabilir.
Algıların açılması eşliğinde, hızlı ve pratik düşünme, çıkış yollarını ve alternatifleri çok daha rahat görebilme becerisi verecektir. 
Biriktirdiğimiz ama yeteri kadar içimize sinmemiş ya da zamanı gelince devreye sokarız dediğimiz fikirleri paylaşmak, ilan etmek, işe koyulmak açısından etkili olabilir.
Bizi geleceğe taşıyacak eğitimler, rehberlikler, konuşmalar, fikirler gündeme gelebilir.
Polaris ve Betelgeuse etkisi, başarı zafer ve yol gösteren rehberlik eden değerleri de ekliyor yorumumuza.
Edebi konular, eğitim, yazma, çizme, el becerisi isteyen işlerde, bilimsel konularda olumlu gelişmeler ve bunlar aracılığıyla gelen maddi manevi kazanç olarak da düşünebiliriz.
29 derece anaretic bir derece olduğundan yukarıda saydığımız artıların, arka planda çalışan ve bizim tespit edip tedbirini almamız gereken riskleri de söz konusu bu transitin. ☹
Ebertin ve Hoffman kitaplarında Betelgeuse KAD açılarında yıldırım düşmesi ve patlamalara eşlik eden durumları işaret etmişler.
Robson, zeka, çalışkanlık ve edebi, bilimsel becerilerle bağdaştırmış.
Sağlık açısından olumlu ancak kazalar açısından riskli olarak vurgulanmış.
Yani sağlıkta olumlu gelişmeler ancak bunun yanında bir takım kaza haberleri v.b. düşünebiliriz.
Brady, nerede olmak istediğini bilmeye hizmet eden bir rehber olarak tanımlamış Polaris’i. 
Rehberlik eden, yol gösterici olarak işaret edilmiş.

Çoook fazla artı katkısı olan bir transit etkisi olacak velhasıl. Merkür KAD,Polaris ve Betelgeuse ele ele bizi zihinsel olarak destekleyecek ve buna hizmet edecek kişilerle, durumlarla buluşmamıza vesile olacak.
Değerlendirebilmek dileğiyle diyelim 😊

*** Merkür sonrasında Perşembe akşamı Yengeç burcuna geçecek. Bu burçtaki seyri sırasında 18 Haziran da bir retrosu olacak.
Merkür Yengeç burcundayken geleneksel bakış açısı dikkat çeker. Zihnimizin nasıl çalıştığı ve iletişim tarzımız hakkında fikir veren Merkür, Yengeç burcundayken, halden anlayan ve empatik bir iletişim yeteneği katar bizlere.  Sevgiyi kelimelere dökmek, her ne söylersek söyleyelim onu yumuşaklıkla ifade etmek her zamankinden kolay olabilir. Sevgi içerikli konuşmalar, aile içi sohbetler, sıcak ve içten ilişkiler adeta bu yolla ruhumuza şifa olur bu dönemde. Sözler kırıcılıktan uzaklaşır ancak bunun yanında alınganlıklar ve her lafın ardında aranan manalar artar.
Bu süreçte özellikle duygusal içerikli hafızamızın daha etkin çalıştığını ve hatırlamamız gerekenleri rahatlıkla hafızamızda tutabildiğimizi görebiliriz. Ticari girişimler, yolculuklar, eğitimler gibi konularda da yenilikçi değil de geleneksel olandan yana oyumuzu kullanırız. Çılgınca ve özgürlük doyuran bir seyahat değil de ailece gidilecek ve kendimizi evimizde gibi hissedeceğimiz tatiller daha çok ilgimizi çeker.  Covit 19 hikayesine rağmen bu planlar yapılmaya başlanacaktır. O nedenle dikkatli olmakta fayda var. 
Retro döneminde ise, zihnimiz eskilere gidecek, anılar tazelenecek. Eski mektuplar açılabilir.  Eski verilmiş sözler hatırlanabilir.
Yengeç burcu, özellikle duygusal olan hafızalarımıza ve hatıralarımıza geri götürecek bizi bu dönemde. Çocukluk anılarımız canlanacak, eski akrabalar ve dostlar hayatımıza dokunup tekrar nüfus edecek. Bunların bir kısmı söylenmemiş sözler dile getirilebilsin diye fırsatlar yaratacak önümüzde. Bir kısmı ise sevdiklerimizle olan eski kırgınlıkları, unutulmayan ve yürek yarası olmuş sözleri tamir etme fırsatı sunacak. 

Aile içi bağlarda var olan sorunların su yüzüne çıkması ve çözümlenmesi gereği doğuracak. Özellikle vatani ve ailevi konularda normal şartlarda öyle ya da böyle yürüyen rutinde aksamalar yaşanabilecek. Anlaşmasak da birlikte olmayı bir şekilde becerebildiğimiz yakınlarımızla artık “anlaşmak” konusu elzem hale gelebilecek. Yani sonuç olarak standart Merkür temalarının dışında, sevgi, duygusallık, aile, millet olma, geleneklerimiz ve köklerimiz ile ilgili konularda yolunda gitmeyen, yürümeyen işler tekrar dile getirilebilsin diye su yüzüne çıkacak diyebiliriz.

...
Devamını oku...17 Mayıs 2020, Pazar

AstroKarmik ile 18-24 Mayıs Haftasının Yorumları

18-24 Mayıs 2020 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Çarşamba günü Güneş İkizler burcuna geçecek. Zihinsel açıdan kendimizi daha fazla ifade etmek isteyeceğimiz ve iletişim trafiğinde, fiziksel hareketlilikte artış yaşanacak bu bir aylık dönemde. Haftanın büyük bölümünde, Çarşamba ilk saatlerde kesinleşecek Venüs Neptün kare açısı etkili olacak. Merkür de daha sonra bu açıyı tetikleyecek. (yeniay haritasında da bu etkiler fazla) 
***Venüs Neptün kare açısı daha önce 4 Mayıs’ da kesinleşmişti. Geçtiğimiz hafta başlayan Retro sebebiyle şimdi tekrar yaşanıyor. Doğal olarak Retro düzeldikten sonra 27 Temmuz da bir kez daha kesinleşecek. 
Bu üçü bağlantılı olayları gündeme getirebilir. Ya da her biri ayrı ayrı ama aynı konuya, soruna, aksaklığa hizmete eden durumların ortasında kalmamıza vesile olabilir. 
Bu üç tetik zamanında yaşanabilecek olası şeyler neler olabilir derseniz bir bakalım:
Özellikle hayatın keyifli tarafları, ilişkiler ve maddesel konularla ilgili olan Venüs, Neptün’ün perdeleyen etkisi ile zorlanmalara vesile olacaktır.
Bazı kayıplar, yanlış anlaşılma ve yanılmalar yaşanabilir.
Beklentilerin karşılanmamasından kaynaklanan hayal kırıklıkları yaşanabilir.
Beklentilerin gerçek dışı ve hayal ürünü olduğunu fark etmekte zorlanabiliriz.
Ya da bunu sonradan fark etmenin şaşkınlığını yaşayabiliriz.
Aldanma ve aldatılma hikayeleri gündeme gelebilir.
Söz konusu ilişkiler olduğunda bir şeyleri netleştirmekte, net bir karar almakta ya da niyetimizi net olarak ifade etmekte zorlanabiliriz. 
İlişkiye bakışımız ya da ilişkide olduğumuz kişi ile ilgili düşüncelerimiz objektif olmaktan uzaklaşacaktır.
Bir şeyleri ya da birilerini kafamızda fazlasıyla idealize edebiliriz. 
Ya da bunu yapmış olduğumuzu geç de olsa fark edebiliriz.
Birileriyle ya da bir ilişkiyle aramızdaki bağların çözülmeye, gevşemeye ve sağlamlığını yitirmeye başladığını hissedebiliriz.
O nedenle olumlu ya da olumsuz bir karar almak ve niyet ortaya koymak ve buna hizmet edecek konuşmalar yapmak için çok uygun olmayabilir.
Yeni bir ilişkiye başlamak kısmı hele ki bir Retro Venüs etkisindeyken çok da mantıklı olmayacaktır. 
Beklentiler tam olarak karşılanmayabilir. Beklentiler net ifade edilemeyebilir.
Eski bir ilişki bir affediş ya da gerçeklerle yüzleşmek hikayesi adına tekrar karşınıza çıkabilir.
Birileri yaptığı ya da yapmadığı bir şeylerle kafamızı karıştırabilir.
Yeni emekleyen ilişkiler için bir ilişkinin içinde olup olmadığınız, karşınızdakinin size karşı özel bir şeyler hissedip hissetmediği konusunda da tereddütleriniz olabilir.
Var olan bir ilişkiniz olmasına rağmen birileri dışardan kafa karıştırabilir.
Özellikle bilgi akışı ve iletişimde aynı frekansı yakalamak ile ilgili aksaklıklara dikkat.
Laf taşıyanlar, olumlu ya da olumsuz anlamda yanlış yönlendirenler hata payını artıracaktır. 
Söz konusu ilişkiler olduğunda var saymak, imalarda bulunmak, dolaylı anlatmak, bir şeyleri bir şeylere kondurmak, kesin öyledir ya da kesin öyle değildir diyen çıkarımlarda bulunmak yerine net olmak çok kıymetli. 
Finansal konularda da kayıplar ve yanlış hamleler açısından risk görünüyor.

***Cuma günü kesinleşecek Merkür Venüs kavuşumu, Neptün karesi ve Güneş Satürn destek açısı da haftanın ikinci yarısı için etkili olacak.
İkizler burcunda gerçekleşecek olan yeniay da bu etkiler altında yaşanacak. 
İletişim bilgi akışı, eğitim, öğretim, sosyalleşme adımları, ticari faaliyetler ile alakalı girişimler gündeme gelebilir bu yeniay ile birlikte. 
• Zihinsel ve el becerilerimizi ortaya koyacağımız işler
• Bilgimizi çoğaltacak adımlar
• Yeni bir eğitime başlamak
• Bir bilginin pratikte uygulanması aşamasına gelmek,
• Seyahat planları yapmak
• Yazma, çizme, bizde olan bilgiyi diğer insanlara aktarma adına yapacağımız girişimler,
• Merak ettiğimiz konularda yapacağımız araştırmalar
• Ticari adımlar ve girişimler, fikirler
• Matematiksel detaylar ve hesap kitap içeren işler
• Hızlıca yayılmasını ve ilgi çekmesini istediğimiz haber niteliğindeki şeyler
• Yeni fikirler, fikir alışverişleri,
• Yakın çevremizi ve kardeşlerimizi ilgilendiren ya da onlarla bir arada yapacağımız şeyler…
• Bilgi, iletişim, haber, zihinsel ve fiziksel hareketlilik odaklı olan her şey odak noktasında olacak bu yeniay ile birlikte…
• Bu yeniay pek çok şeye aynı anda yönelme ve yeni ancak değişken kararlar alma etkisi de verebilir.
• Dispozitörü Merkür asaletli olduğu İkizler burcunda ancak yeniay haritasında Neptün ile kare açısı var. Retro Venüs ile kavuşumu söz konusu. 
• Bu yeniay Mirfak sabit yıldızı ile kavuşum eşliğinde gerçekleşecek. Bu da bize birilerinin bir nevi meydan okuma niteliğinde bazı hamleler yapabileceğini, bu içerikte konuşmalara şahitlik edebileceğimizi işaret ediyor.  
• İşin içinde Neptün etkisi de olduğundan dolayı olmayacak şeyleri olasılık dahilinde görüp ifade etme, vaatlerde bulunma, bir gerginlik ve stres sonrasında çok zor ve hatta imkansız olduğunu bildiğimiz halde bir şeyler için ya da birilerine karşı meydan okuma noktasına gelme eğilimi söz konusu. 
• Hizmet sektörü, sağlık konuları, sektörü, finansal hedefli ve farklı bir şeyler ortaya koymayı hedefleyen girişimler, eğitimsel planlar gündeme gelip konuşulabilir.
• Yeniay haritasında Güneş ve Ay, Satürn üçgeninden ayrılmış. Ay’ın önündeki ilk açı Mars ile kare. İyice planladığımızı düşündüğümüz işler için o planları riske atacak hamleler gelebilir.
• Çok sabrettiğimi bir konuda sabırlar tükenip aceleci adımlar atabiliriz.
• hep çok tedbirli davrandığımız konularda, bir telaş anında ya da bir şeyleri kaçırıyorum endişesi ile tedbiri elden bırakabiliriz.
• Olmasın diye söylüyorum. 😊

18 Mayıs 2020 PAZARTESİ 

Haftanın ilk günü Ay Koç burcunda olacak. 
Fiziksel olarak hareket halinde olmak isteyeceğimiz bir gün.  
Uğraştırıcı olan, görünen şeyleri hızlıca kotarmak, bir şeylere hız kazandırmak, çabucak halletmek isteğindeyiz. 
Yolumuzda engel ya da hız kesen bir durak olmasın isteyeceğiz. 
Bugün fiziksel güç harcayacağınız işler, mücadele gerektiren uğraşlar, sportif aktiviteler, tek başına yapacağınız, iş birliğine ihtiyaç duymayacağınız işler için uygun. 

Sabah saatleri, özellikle acelecilikten kaynaklanan sorunlar, kaza ve sakarlıklar, genel olarak sağlığı zaafiyete uğratacak durumlar için riskli.  
Aynı zamanda karşı karşıya geldiğimiz kişilere karşı sert ve yaralayıcı tepkiler verme eğilimi de olacak. 
Motivasyon kıran değil de motive eden olmaya gayret edin. 
Diğer insanların bireysel istek ve ihtiyaçlarına alan tanımak önemli.  
Kendi merkezini bilmek kadar diğer insanların merkezlerine de özen göstermek, müdahil olmadan dışarda kalarak destek olabilmek önemli.

Genel olarak eğer alan ihlalleri olmuşsa ne yazık ki çatışma ve inatlaşmalara müsait olacağız. 
Bu nedenle bireysel işler için çok daha elverişli bir gün 😊
Öğleden sonra ve akşam saatleri önemli konuşma ve görüşmeler için, motive eden nitelikteki söylemlerin eşlik ettiği buluşmalar için, bilgi paylaşımları için uygun olacak. 
Düşüncelerimizi ve niyetimizi özgüvenle ve cesaretle ama karşımızdakini de kırmadan ifade etme şansı bulabiliriz. 

19 Mayıs 2020 SALI

Bugün de Ay Koç burcunda olacak. 
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı güzel ve destekleyici etkiler var. 
Hem işleri hem de ilişkileri kolaylıkla yürütme ve yoluna sokma şansımız var.  
Bu güzel güne ve bayrama bu etkiler ile başlamak çok keyif verici. 
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Nicelerine, yüce önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanımız uğrunda mücadele etmiş askerlerimiz, atalarımıza layık olacak şekilde erişmek dileğiyle.
Bu sabah iyi ilişkiler, keyif veren ortamlar, sohbetler, bulunduğumuz ortamı, çevremizi ve enerjimizi daha keyifli hala getirmek amacıyla yapacağımız her şey için elverişli olabilir.
Ancak öğleden sonrasında rüzgar tersten esmeye başlayacak. 
Hem fiziksel olarak hem duygusal anlamda hem de ilişkilerimizde tedbirli olmak gereken durumlarla karşılaşabiliriz. 
Duygusal tepkiler, kavga etmeye yer arayan, aranan tavırlar, üzerimizde hissettiğimiz baskının artışı, çok kolay patlayıverme ruh hali, çocukça hırçınlıklar, yoktan, hayır dan anlamayan adeta tepine tepine ifade edilen talepler görebiliriz etrafta. 
Yetişkinlerin değil de sanki çocukların tartışması kıvamında anlaşmazlıklar görebiliriz bolca. 

Bugün aklımızda tutmak gereken en önemli şeyler şunlar:
Kimse sana karşı değil. 
Saldırmak ya da savunmak durumunda değilsin. 
Esne. 
Bir şeyleri mücadele ederek elde etmek zorunda değilsin.
Güçlü ya da haklı olmanın mücadelesinin her açıdan yorucu ve zarar verici olacağını görebilmek.
Bugünü esneklik göstererek geçirenler, susmak ya da kavga etmek dışında bir iletişim kurma yolu kullanabilenler avantajlı olacak. 
Ay saat 23:32 sonrasında açısız olacak. Akşam saatlerinde duygusal tepkileri olumlu ya da olumsuz anlamda ölçüsüz ifade eme riskimiz var. Kontrolsüz ve abartılı olan her şeyden sakınmak şart. 

20 Mayıs 2020 ÇARŞAMBA 

Ay saat 05:10 sonrasında Boğa burcunda olacak. 
Geçtiğimiz iki güne göre güvende olma ihtiyacımız çok daha fazla olacak. 
Bir şeyler için ya da birileri ile mücadele etmek yerine güvende hissettiğimiz alanda kalıp mevcut şartları korumak en önemli beklentimiz olacak. 
Sabah saatleri gecikme ve engeller, istediğimiz hızı yakalayamama, aksaklıklar, yapmak istemediğimiz bir şeylere zorlanma, mecburiyetler, sorumluluklar ve bunların gerginlikleri, risk olarak gördüğümüz bazı şeylerle muhatap olmak zorunda kalmak söz konusu olabilir. 
Aradığımız desteği alamamak, yalnız ve desteklenmiyor hissetmek de mümkün. 

Gün ortası çok daha destekleyici. 
Tıkanıklıklar açılacak ve beklenen hız ve motivasyon elde edilecek bu saatlerde.

Akşam saatleri de dengesizlik ve plansızlıktan kaynaklanan verim düşüklükleri dikkat çekiyor. 
Ortamın, şartların, önceliklerin değişmesine karşı esnek olmak şart. 
Ne kadar çok dirençli olursak o kadar zorlanacağız. 
Sürpriz haberler alabiliriz bu akşam. 
Farklı deneyimler, değişik olanın vereceği gelişim imkanı açısından destekleyici olacak akşam saatleri. 
Tabi biz konfor alanından çıkmayı istemişsek. 
Ben böyle iyiyim demek yerine, başka neler mümkün diyebilmek süper olur. 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji