13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...18 Mart 2018, Pazar

AstroKarmik ile 19-25 Mart 2018 Haftasının Yorumları

19 Mart 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın ilk iki günü, özellikle de Salı günü iletişim ve bu sayede geliştirilebilecek iyi ilişkiler açısından elverişli.  Merkür-Venüs kavuşumu bizi bu konuda destekleyecek.
Salı günü Güneş yaklaşık bir Ay kalacağı Koç burcuna geçecek.
23 Mart Cuma günü Merkür, 15 Nisan’a kadar devam edecek yılın ilk geri hareketine başlayacak. Haftanın ilk iki gününde gerekli bilgi yedeklemelerini yapmak, bilgisayar, telefon, Ipad ve bunların içerdiği datalar ile ilgili tedbirleri almak iyi olur. Bu süreçte Merkür ile alakalı konular, iletişim, bilgi alışverişleri, eğitimler, sınavlar, ticari konular, seyahatler v.b. şeylerde her zamankinden daha özenli ve tedbirli olmak önemli. Teknolojik, elektronik aletler, beyaz eşyalar, aklımızda, elimizde bulunan bilgi olası aksiliklere her zamankinden daha açık oluyor Merkür retrosu dönemlerinde.
Olası aksaklıklar kim bilir ne gibi mesajlar içerecek. Okuyabilmek çok kıymetli. Aslında tüm durduran, istediğimizin dışında seyreden olaylara bu gözle bakabilmek eninde sonunda neden sonuç ilişkileri ve sebepleri görebilme şansı veriyor bizlere.
 
Haftanın ikinci yarısında etkili olacak olan Venüs-Plüton ve Güneş Mars kare açılarının gerginleştiren etkileri hem ikili hem de sosyal ilişkiler açısından temkinli ve sabırlı olmamız gereken zamanlarda olacağımızı işaret ediyor. Kavga, gürültü ortamları, gerginlik ve inatlaşmalar, baskıcı tutumlar, agresif ve kontrolsüz tepkiler, ısrarcı ve sabırsız tavırlar, sabırsız haller ilişkilerimizi ve ilişkide olduğumuz kişileri yorabilir. Sonradan pişmanlık duyulacak hal ve hareketlerden, tepkilerden, sözlerden kaçınmak kontrollü ve sakin kalabilmek önemli bu aşamada. Agresyonun hangi tarafında yer alırsanız alın.

19 Mart 2018 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Koç burcundaki seyrine devam edecek. Bugün haftanın en hızlı günlerinden biri. Yeniayın motive eden etkileri bugün bizi ne pahasına olursa olsun isteklerimizi yerine getirmek adına tetikleyecek. Yani hırs teması çok dikkat çekecek. (hem iyi hem sorunlu bir durum bu) Eğer kontrollü kullanmışsak, yani bu hayatı tek başına yaşamadığımızı, bir çeşit iş birliği ve uyum içinde olmamız gerektiğini de göz önünde bulundurabilmişsek bu bireysel hırslar bize somut kazanç getirebilir. Aksi halde kaybettiklerimiz kazanayım dediklerimizi gölgede bırakacaktır.
Bugün gelen itibariyle ne yazık ki, uzlaşmacı tavırlar görmekte zorlanabiliriz. Daha çok kendi istek ve ihtiyaçlarını bir şekilde, ısrarla kabul ettirmeye çalışan yaklaşımlar ön plana çıkacak. Baskıcı tavırlar, haklı olduğunu ispatlama çabaları, otorite mücadeleleri her zamankinden daha görünür olacak.
Günün ikinci yarısında, Merkür-Venüs kavuşumunun iletişim aracılığıyla gelebilecek durumu ve ilişkileri yumuşatma, esnetme şansını değerlendirebilmişsek ne mutlu. Buna rağmen hırçınlıklar, kavgacı, agresif tavırlar ve fevri tepkiler, hoşgörüsüz tutumlar söz konusu olabilir. Aman dikkat.
Günün tamamı fiziksel olarak da kaza ve sakarlıklara her zamankinden açık olacağımızı işaret ediyor.
Sabırsız ve aceleci hal ve hareketlerin devamı da benzer şekilde travmalara davetiye çıkaracak.
Akşam saatleri plan değişiklikleri, kurallara, düzene ve rutinlere verilen tepkiler, isyankar yaklaşımlar söz konusu olabilir.
Saat 22:58 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.

...
Devamını oku...15 Mart 2018, Perşembe

Balık Burcunda Yeniay

Eriyip Sel Olmak ya da Duygusal Akışa Yön Verebilmek

 

Yeniayların bir şeyleri başlatma ve hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz noktada bir değişim ya da yenilik yaratma motivasyonu veren etkisi oluyor.
Öncesinde duran ve akmayan bir şeylerin hız kazanması, bekletilmiş adımların atılması söz konusu oluyor yeniaylar ile birlikte.
Hangi burçta gerçekleşmişse o burca ve yeniay haritasının işaret ettiği şeylere yönelik konular tetikleniyor.
Bu kez tetiklenecek olan konular sevginin ifadesi, sevgi ile ifade edilen işler, spritüel konular, esneklik, uyum ve hoşgörü ile birlikte hedeflenen şeyler, fedakarlıklar v.b. temalar çerçevesinde olacak.
 
Sezgilerin daha aktif bir şekilde kullanılması, yaratıcılık isteyen işlerde aşkın ve doyum sağlayan eserler ortaya koyma, yardım ve dayanışma içerikli faaliyetler, manevi açıdan kendimizi daha tatmin hissedeceğimiz aktiviteler konusunda bir başlangıç söz konusu olabilir.
 
Neptün’ün de Balık burcunda olması bu bahsedilen temayı daha çok güçlendiriyor.
Sanat, moda, tasarım, resim, müzik, dans v.b. sanatsal aktiviteler açısından bir takım yeni girişimler, niyetler gündeme gelebilir.
 
Aslında buraya kadar ifade edilen temalardan anlaşıldığı üzere BU YENİAYIN TEMASINDA DAHA ÇOK DUYGUSAL HASSASİYETLER VE BUNLARA HİZMET EDECEK OLAN GİRİŞİMLER söz konusu.
Gündemde görünen olay gayet maddesel bile olsa etkisinin merkezinde duygularımız olacak. 
Yani tohumlar ya da tohumları besleyen şeyler dünyevi olmanın çok ötesinde.
 
Hırslar, kazanç ihtiyacı, başarı beklentileri de diğer yeniaylarda olanlar kadar yüksek değil.
Bu merkezde düşünmek bizi kazançtan uzaklaştırmayacak belki de. Aksine dünyevi olandan elde edilememiş tatmine yaklaştıracak…
 
Yeniay bize kendimizle baş başa kalma ve bizi rahatsız eden, yoran ve ihtiyacımız olmayan her şeyden kaçıp yepyeni bir başlangıç yapma fırsatı sunabilir.
Bu kaçış hali özümüzle ilgili keşifler yapmamıza kendimizi daha çok tanımamıza hizmet edecek şeyleri de getirebilir. Bu uğurda hangi yöntemi tercih edersek edelim. İster sanat, ister ibadet, ister merhamet, isterseniz de spritüel bir çalışma...
 
Açısal etkiler açısından bakacak olursak;
Neptün, yeniay ile birlikte gelen her ne ise, perdeleyen ve gerçeklikten uzaklaştıran bir etki yaratabileceğinden, bu yeniay döneminde salt mantıksal davranmamızı gerektirecek hamlelere kalkışmamak, yargılara varmamak önemli olacak.
Yeniayın etkisinde yanılma payı, aldanma ve sebepleri sonuçları net bir şekilde görememe gibi durumlar olduğunu gördük. Yeniay sonrası Ay’ın ilk açısının Mars ile kare olması da özellikle hızlıca verilen MADDESEL kararların yanılma ve aldanma, hayal kırıklıklarını da eşliğinde getirebileceğini söylüyor bizlere.
Kazalar, özellikle de deniz kazaları, duygusal ilişkilerimizde çatışmalı haller, hırçınlıklar, duygusal ve fevri tepkiler ve sonrasında yaşanabilecek kırgınlıklar söz konusu olabilir.
 
Dağıtan değil de toparlayan, zayıflıklarımızı değil de duygusal olarak bize güç katan taraflarımızı görebildiğimiz, esneklik gösterebildiğimiz, sevginin gücünün farkına vardığımız, içimizde olanı paylaşmaktan çekinmediğimiz, bireysel etkimizi ve bütüne yapabileceğimiz katkıları fark ettiğimiz güzel gelişmelere vesile olması umuduyla..
Sevgilerimle
 

Dr.Samiye Özbaş Soysal

 

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün