13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...17 Eylül 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 17-23 Eylül 2018 Haftasının Yorumları

17 Eylül-23 Eylül 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Mars ile Uranüs arasındaki kare açı.
Bu açı aslında daha önce Mayıs ortası ve Ağustos başında da etkili oldu. Mars geri hareketi sebebiyle bu yıl 3. kez kesinleşiyor. Çarşamba gününün ilk saatlerinde kesinleşecek ancak haftanın hemen tamamında özellikle de pazartesi-Cuma arasında etkili bir açı olacak. Etkileri de şöyle:
o İşlerinizi, ilişkilerinizi bir şekilde yoluna koymuş ve hız kazanmış biçimde yürütmekteyken, birden yeni ve hazırlıksız yakalandığınız yeni bir gelişmeyle mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Ya da yoluna koydum dediğinizde aslında yanıldığınızı görebilirsiniz. Ve bu yeni durum can sıkıcı olabilir.
o Ani ve asi çıkışlardan, durup dururken ortaya çıkan parlamalardan uzak durmakta fayda var bu etki altında iken.
o Bu transit ile birlikte, motive olduğunuz ve durmak istemediğiniz bir noktada karşınıza çıkan ufak aksilikler büyük içsel tepkiler yaratabilir. Yani isyan bayrakları havada uçuşabilir. Halbuki alternatif bir yol mutlaka vardır. Tolerans eksikliği, çözüm yollarını görmeyi zorlaştıracaktır.
o İhtiyacımız olan şey ise esneklik ve bakış açısını değiştirebilmektir. Tüm ihtimallere karşı tedbirli olmak en güzeli.  Ancak hedefimiz doğrultusunda biz elimizden geleni yapmış olsak bile bir şeyler değişmek zorunda kalıyorsa ısrar edip aynı noktada kalmak için ısrar etmek faydasız. Okun yaydan çıktığı durumları ayırt edebilmek önemli.  Değişim belki de görmediğimiz daha güzel alternatiflerin karşımıza çıkmasına vesile olabilir.
o Bu transit etkisi ile fiziksel risk de arttığından, kazalara da açık hale geldiğimizi aklımızdan çıkarmasak iyi olur. Öfke kontrolü de çok önemlidir.
o Başlangıç, bitiş, hızlıca harekete geçme, düşünmeden karar alma, çabucak kaynaşma, kızgınlıkla kestirip atma, heyecana kapılıp hemen hamle yapma, hırsla ve öfkeyle tepki verme, heyecanlı ve merak uyandıran işlere düşünmeden atlama, cesaretin kör olanına kapılma gibi durumlardan kaçınmakta fayda vardır.
 
Güneş ve Merkür’ün Terazi burcuna geçişi de bu hafta olacak.
İşlerimizde ve ilişkilerimizde uyum ve denge ihtiyacının artacağı, hayatı, sorumlulukları, güzel ve sıkıntılı olan durumları, güzellikleri ve iyi ya da kötü sonuçları birileriyle paylaşmayı tercih edeceğimiz bir dönem olacak bu. 

...
Devamını oku...10 Eylül 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 10-16 Eylül 2018 Haftasının Yorumları

10 Eylül-16 Eylül 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın en önemli gökyüzü etkileri hem finansal konularda, hem iletişim ve bilgi akışlarında hem de ilişkiler konusunda hareketli bir haftaya girdiğimizi işaret ediyor.
Haftanın transitlerine ve etkilerine tek tek bakalım bize gökyüzü neler söylüyor.
 
*11 EYLÜL 2018 TARİHİNDE MARS, 16 KASIM 2018 TARİHİNE KADAR KALACAĞI KOVA BURCUNA GEÇECEK. Aslında Kova burcundaki seyri daha önce 16 Mayıs tarihinde başlamıştı. Sonrasında 26 Haziranda başlayan geri hareketi sebebiyle 13 Ağustos da Oğlak burcuna gerilemişti. Şimdi bir kez daha Kova burcuna ilerliyor.
(Bir önceki bu burçtan geçişi 9 Kasım-19 Aralık 2016 idi)
Burada MARS astrolojik olarak ne anlam ifade ediyor bir bakalım…
Hayatta ne için, ne uğurda ve ne biçimde bir mücadele verdiğimizi ve genel olarak gücümüzü, irademizi ne şekilde ortaya koyduğumuzu ifade eden Mars’ı bulunduğu burç ve aldığı etkiler ile birlikte tetikleyebileceği konular ile okumaya çalışıyoruz.
Mars bu süreçte Kova burcunda ilerlerken, bizim doğru bildiklerimizin peşinden korkusuzca gitmemizi, özgürlük ve gelişim adına mücadele vermemizi, uğruna savaşılan her ne olursa olsun, sonuçtan yana ümidimizi asla yitirmememizi söylüyor olacak…
Bu dönem, grup çalışmaları için, toplumun faydasına olacak işlerin ele alınması için oldukça elverişli.
İlerleme kaydedip farkındalık sağlayacak, gelişim yaratacak bilgiler ve bunların öğrenilmesi adına motivasyonlar yani yeni eğitimlerin motivasyonları artabilir.
İdealist görüşlerin mücadelelerine şahitlik edebiliriz.
Nerede bir haksızlık, adaletsizlik varsa buna karşı mücadele verenler sesini duyurmaya cesaret edebilir.
Bu dönemde topluluklar ve ortak gaye adına bir araya gelmiş insan gruplarının, derneklerin, sosyal sorumluluk adına faaliyet yapan insanların, bilim adamlarının varlığını ortaya koyma ve sesini duyurma istek ve ihtiyacı da artacak…
Teknolojik ve bilimsellik içeren şeyler uğruna yapılan işlerde bir gayret dikkat çekebilir.
Bu dönem toplumlar içinde birtakım kahramanların öne atılabileceği bir dönem.
 
Bu sürecin mücadeleleri, işin içinde yenilikçi bakış açıları, özgür düşünme ve özgür olalım diye öne atılma enerjisi içinde olanlar ile sonuç getirecek…
Otoritenin ve resmi nitelikli konumların haz etmeyeceği, kuralları sorgulayan, yenileri gerekiyorsa ısrar edip yaratmaya çalışan, onlara göre tabiri caizse, çatlak seslerde bir artış yaşanabilir.
Türkiye haritası açısından bu dönem 8.ev konularını tetikleyecek nitelikte geçecek. Kamu gelirlerini ilgilendiren ve yabancı yatırımcıları, dış borçları ilgilendiren mevzular, dış piyasalarla alakalı gelişmeler, faiz oranlarını, ulusal borçlanma ve ulusal finansal kurumlar nezdindeki değerlendirmelerimizi, sigorta ve bankacılık sektörlerini ilgilendiren önemli gelişmeler, kamusal gelirleri ön plana çıkaracak nitelikte olayları tetikleyen bir dönem olacak.
Önemli kişilerin vefat haberlerinde ve ölüm olaylarında da bir artış da gözlemlenebilir bu süreçte. Kazalar, toplumsal etki bırakan şiddet içerikli olaylar, geneli ilgilendiren ve agresyonları artıran zorlayıcı gelişmeler de söz konusu olabilir ülkemiz açısından.
 
** JÜPİTER-PLÜTON SEKSTİL AÇISI.
Daha önce Ocak ve Nisan aylarında da kesinleşen bu açı bir kez daha gündemde olacak. Bu hafta Güneş de özellikle Salı günü bu açıyı tetikleyecek. Pazartesi-Salı ve Çarşamba günleri bu transitin faydalarını maksimumda alacağımız günler olacak. ( özellikle Salı günün değerlendirilebilir bir gün olarak görünüyor.)
Finansal konularda güç katan adımlar, dönüştürücü hamleler, önemli karar ve karar değişiklikleri gündeme gelebilir.
Bu transitin diğer etkileri şu şekilde;
Birlik halinin, uyum halinde hareket edebilmenin, gerçek anlamdaki iş birliğinin, birbirine fayda sağlama motivasyonunun, dayanışma halinin öneminin görmeye vesile olabiliyor bu iki gezegen arasındaki açısal temas.
Hem bireysel hem de toplumsal ve sosyal yaşamlarımızda, yaşanılan olaylarda gereken GÜCÜ VE YETERLİLİĞİ HİSSETME haline hizmet edebilir. Bu da olasılıkların daha net görünmesine vesile olabilir.
Çabanın şart olacağı bir etki söz konusu. Yani FIRSATI GÜCE DÖNÜŞTÜRMEK ya da mevcut kontrol altında olan yani stabil duran şeylerin avantaj sağlamasını istiyorsak bunu sağlayacak gelişmeler yaşanabilir. Bu aşamada durup beklemek yerine gereken girişimleri yapmak ve çaba göstermek önemli diyor bu gökyüzü olayı.
Değişim yaratacak adımları atmak için gereken MOTİVASYONU sunabilir. Farkındalık artıracak yol ve yöntemler ön plana çıkabilir.
Hem kendimizi tanımak hem de artı değer katacak aydınlık taraflarımızı gün yüzüne çıkarmak için ihtiyaç duyulan destek yöntemlerden fayda elde etme şansı artabilir.
Rehber niteliğinde olan kişilerden, yabancılardan, bilgili ve tecrübeli kişilerden gelecek fayda, eğitim, öğretim ve yabancılarla yapılacak iş birliklerinden gelecek kazanç olarak yorumlanabilir bu transitin etkileri.
Aslında işin içinde ve veya ucunda hem DAHA ETKİLİ VE GÜÇLÜ OLABİLMEK hem de maddi ya da manevi kazanç elde edebilmek teması var.
Güç ve fayda katan işbirliklerinin zamanı olabilir bu transit.
Burada JÜPİTER’İN AKREP BURCUNDA OLMASI, PLÜTON’UN DA OĞLAK BURCUNDAKİ yerleşimi, iş dünyası, mesleki planlar projeler ve en temelinde de maddesel kazancın en ön planda olduğu hedefler gündeme gelebilir bugünlerde.
Cesaret, kararlılık, özgüven, güç, azim; şans ve pozitif bakış açısı ile birleşmiş ve derinlik sağlama her neye yoğunlaşmamız gerekiyorsa o alanda hızlıca yol alma imkanı sunacak bu güzel transit.
***12 EYLÜL DE VENÜS URANÜS KARŞITLIĞI VE HEMEN ARDINDAN DA VENÜS SATÜRN SEKSTİLİ KESİNLEŞECEK. Akrep burcunda ve ilişkilerde çetrefilli ve zorlayıcı durumları ön plana çıkama potansiyelindeki Venüs, beklenmedik durumlar sebebiyle bir miktar daha stresli durumlar yaşanmasına vesile olabilir bugünlerde. Tema ilişkiler olduğunda düşünmeden, tartıp biçmeden hareket etmemek gerektiğini işaret ediyor gökyüzü.
Sizi kontrol etmeye çalışan kişi ya da kişiler nefes almanızı zorlaştırabilir…
Kuşkucu, kıskanç ve aşırı baskılayıcı tavırlar, manipülatif tavırlar isyankar karşılıklar bulabilir.  Özellikle Salı akşam saatleri ve Çarşamba gününün tamamında, beklenmedik gerginlikler, bilinen gerginliklerin birden patlama noktasına gelmesi, inceldiği yerden kopsun dedirten durumlar ve kontrolsüz tepkiler dikkat çekecek.
Riskli durumların cesaretini göstermek ya da bir şeyleri kestirip atmanın cesaret ve gücünü ele almak söz konusu olabilir.
Özgürleşme arzusu ve yaşanan her ne ise bir son nokta koyma istek ve ihtiyacı çok artmış olacak.
Finansal hamleler, iş ve özel hayatınıza dair partnerlikler mercek altında ve hedefte olacak. 
Bu açı, Venüs Mars karesi ile birlikte bakıldığında T kare açı kalıbını, ay düğümleri de işin içine katıldığında grand cross açı kalıbını çalıştıracak. Yani velhasıl inişli çıkışlı, gel gitli, kararsızlıkları ve içsel-dışsal çatışma ve gerginlikleri de barındıran durumlara gebe bir zaman dilimi olacak.
Sabırlı, kontrollü olmak, dış şartların ve ilişki halinde olduğumuz kişilerin bizim dengemizi sarsmadığından emin olmak, buna izin vermemek önemli olacak.
Hızlıca alınan kararların sonradan pişmanlık getirebileceğini, kestirip atmaların objektif kararlardan uzaklaştıracağını, bozuk olanı düzeltmek adına gereken değişimleri yapmanın önemini işaret ediyor gökyüzü.
NEYSE Kİ VENÜS URANÜS İLE KARŞIT AÇISININ ARDINDAN SATÜRN İLE SEKSTİL AÇI YAPACAK. Yani belirsiz ve dengesiz meseleler, inişli çıkışlı durumlar öyle ya da böyle bir şekilde yoluna girecek, taşlar yerine oturmaya ve denge oluşmaya başlayacak.
Perşembe günü itibariyle daha çok stabilite ve bir şeylere çözüm üretme şansı ve eğilimi oluşacak. Daha uzun vadeli çözümler, olgun ve sağduyulu tavırlar, sorumluluk alan ve tamir edip inşa eden haller dikkat çekecek. Ancak yine de kafa karışıklıkları inişli çıkışlı ruh hallerine, bir konuda verilen karardan vazgeçme ya da bazı hedefleri değiştirme gibi ihtimallere vesile olabilecek.
 
****MERKÜR 14 EYLÜL DE NEPTÜN İLE KARŞIT AÇIDA ancak sonrasında 16 Eylül de Plüton ile üçgen ve Jüpiter ile sekstil açıları olacak. Perşembe akşamı ve Cuma günü dalgınlıklar, dağınıklıklar, belirsizlikler, bir şeylere yön vermekte ve kararlı bir duruş göstermekte zorlanma, yanlış anlaşılma ve anlamalar, aradığımız bir bilgiye ulaşmakta, aradığımız cevabı almakta zorlanma, planların dağılması, hedeflerin şaşması v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Okuduğunuzu kavradığınızdan, söylenileni anladığınızdan, kendinizi net ifade ettiğinizden emin olmadan bir karara varmamak önemli.
Hafta sonu Pazar günü ise zihinsel olarak daha net, tutarlı, kararlı ve olaylara daha objektif yaklaşabilen, daha geniş bakış açısı eşliğinde hareket edebilen haller söz konusu olacak.

10 Eylül 2018 PAZARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar Başak burcunda olacak. Bir şeyleri tamamlamak, detaylandırmak, hesap kitap işleriyle uğraşmak, tamirat, derleme, düzenleme konulu şeylere zaman ayırmak için elverişli bir gün olabilir. Bugün gereksiz detaylarda boğulma ve eleştirel yaklaşımlar sebebiyle işlerde ve ilişkilerde yeteri kadar yol alamama riski olabilir.
Daha iyisi nasıl olur diye bakmak güzel ancak var olanla asla yetinmeme hali tatminsiz bir gün geçirmenize vesile olabilir. Öğleden sonrası günün en hızlı, hareketli ve motivasyon artırıcı zaman dilimi.
Saat 18:12 ile 18:19 arası boşlukta olan Ay sonrasında Terazi burcuna geçecek. Akşam saatleri yalnız ve desteklenmiyor hissetme, depresif ruh halleri, aksaklıklar, uzlaşmaya kendini tamamen kapatma v.b. şeyler olabilir. 

11 Eylül 2018 SALI

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Güneş’in Jüpiter Plüton arasındaki açıyı tetiklediği, Her üçünün de destekleyici açılar yaptığı bugün haftanın en verimli günlerinden biri.
Bilgi ve eğitim, yazma, yayınlama, insanlara var olan bilgiyi ulaştırma, eksik olanı yaratma, var olanı tamamlama, tam olanı pekiştirme adına girişimler ve niyetler ortaya koyulabilir.  Güçlü iş birlikleri, farkındalık sağlayan kişilerle bir arada olma imkanı, deneyim elde etme ya da deneyime kulak verip fayda sağlama şansı, hem özel hem de sosyal alanda ve tabi ki iş yaşamında dayanışma halinde olabilme imkanı doğabilir.
Bugün Mars da 16 Kasıma kadar kalacağı Kova burcuna geçecek.
Bu açıların etkileri ve Mars Kova burcu geçiş hakkındaki yorumlarımı haftalık yorumlarımda detaylı olarak paylaşmıştım.

12 Eylül 2018 ÇARŞAMBA

Ay akşam saaterine kadar Terazi burcunda ve boşlukta olacak. Jüpiter Plüton destek açısının etkileri bugün de yoğun olarak hissedilecek. Ancak dün olduğu kadar artı değer katacak verimlilikte geçmeyebilir. Zira bugün boşluktaki Ay belirsizlikleri, Venüs Uranüs sert açısı da beklenmedik inişli çıkışlı durumları verebilir. İlişkileri ve ilişkilerdeki dengeleri önemsediğimiz ancak bu dengeyi yaratmakta her zamankinden daha çok çabaya ihtiyaç duyduğumuz nitelikte bir gün olacak. Beklenmedik karar ve tepkiler ani başlangıç ve bitiş kararlarını doğurabilir. Parasal konularda da dengesiz bir tablo söz konusu olabilir. Ay saat 21:14 sonrasında Akrep burcunda olacak.
Venüs Uranüs arasındaki sert açıdan, Mars ve Ay düğümlerini de işin içine kattığımızda karşımıza çıkabilecek olasılıklardan hafta başında bahsetmiştim.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji