08 Aralık 2019, Pazar

AstroKarmik ile 9-15 Aralık 2019 Haftasının Yorumları

9-15 Aralık 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Perşembe günü saat 08:12 de 19 derece İkizler burcunda bir dolunay meydana gelecek. Dolunay etkilerinin hakim olacağı ve önemli gezegen transitlerinin gündemi belirleyeceği nitelikte bir hafta. Bu kez dolunayın genel olarak tetikleyeceği konular şöyle olacak;
Eğitim, öğretim, bilginin ve tecrübenin artırılmasına yönelik olan şeyler, sınavlar, ticari girişimler, beklenen ve ilana çıkan haberler, dile gelen ya da sonucu alınan teklifler, alınan ve dile gelen kararlar, yayıncılık, medya ve bunlarla bağlantılı olan şeyler, yolculuklar ile alakalı meseleler olacak.
Bu dolunay döneminde daha önce ifade edilmeyen ya da dikkat edilmeyen birtakım gerçekler ortaya çıkacak. Bilgi akışı hızlanacak. Bu hem fayda sağlayacak hem de hangisine rağbet edeceğimizi bilememe ya da rağbet ettiklerimizin gerçekliğinden şüphe duyma durumları yorucu olacak. Yanılgılar, söz konusu olabilecek. Bilginin kirli olanına dikkat etmek gerekecek.
Doğrular, gerçekler ile yanıltıcı olan arasında ayırım yapılması önemli. Bu ülkemiz açısından çok daha dikkat çekici oluyor. Zira dolunay ülkemiz haritasının 12.evinde gerçekleşecek. Gündeme gelen, bolca konuşulacak olan konular ile arkasında yatan asıl gerçekler ve niyetler çok farklı olabilir. Spekülasyonlar ortaya atılabilir.
Genel itibariyle bu dolunay ile birlikte olayları değerlendirirken sığ düşüncelerin, yüzeysel bakış açısı ile hareket etmenin verebileceği zararların bizi gerçeğe ve manaya bakmaya teşvik etmesi söz konusu. Bu iki tip bakış açıları fikir ayrılıklarına ve bunlardan kaynaklanan çatışma ve ayrışmalara itebilir.
İnanmak, inandırmak, sözlerin, tekliflerin ne anlama geldiğini görebilmek, kendini, niyetini ve talebini net ve sade biçimde dile getirmek konusu da stresli olabilir.
Verilen sözlerin tutulması ve tutulabilecek sözlerin verilmesi bu dolunay da çok önemli. Objektif ve mantıklı olmaya her zamankinden çok ihtiyaç duyacağız bu dolunay döneminde. Neleri yapıp yapamayacağımızı görebilmek bizi realiteye bağlayacak.  
 
***Pazartesi günü Merkür Yay burcuna geçecek....
Devamını oku...01 Aralık 2019, Pazar

AstroKarmik ile 2-8 Aralık 2019 Haftasının Yorumları

2-8 Aralık 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Önemli bir hafta başlıyor. Jüpiter Oğlak burcuna geçiyor. Oğlak burcu seyri sırasında yapacağı açılar ve tetikleyeceği konular dikkate alındığında önemli bir sürecin başladığını söyleyebiliriz.
Jüpiter hem doğum haritalarımızda hem de transit dönemlerinde ruhumuzun aslında hangi konularda büyümeye ihtiyaç duyduğunu anlatır. Her zaman için aşırılık ve taşkınlık riski de taşır. Geçmişin heba edilmiş imkanlarını telafi etme şansı verir. Din, inanç ve felsefe konularındaki geçmiş ve şu an yenisini yaratabileceğimiz karmaları işaret eder. Jüpiter bir şeyleri var etme, büyütme ve olgunlaştırma imkanı sağlar. Bizlerin evrensel bolluğa ne şekilde baktığımızı ve bundan nasibimizi ne şekilde ve boyutta aldığımızı anlatır. İlham veren ve iyimserliği çoğaltan bir tesiri söz konusu. Asaletini ifade edemediğinde, Retro olduğunda ve bloke edildiğinde beklenen ve ihtiyaç duyulan büyümenin, olgunlaşmanın yaşanabilmesi için bazı şeyleri yeniden yapılandırmaya şekillendirmeye ihtiyaç olabilir.
Jüpiter bilgi ve bilinç ile alakalı bir gezegen. Zira aktardıkları günü birlik ya da sadece kişisel bir bilgiyi değil daha çok toplumsal olanı ve herkese hitap etmesi gereken bilgiyi, yaşanmışlığı, tecrübeyi işaret ediyor. Kolektif anlayış ile çok alakalı diyebiliriz. Oğlak burcu geçişi ve önümüzdeki bir yıllık etkileri ile alakalı yorumlarımı sizlerle ayrıca detaylı olarak paylaşacağım…
 
Haftanın ilk iki günü Ay düğümlerinin Venüs ve Mars ile açıları olacak. Bu ikisinin sekstili ve Merkür Plüton destek açısı hafta başında yoğun olarak etkili olacak. İlişkiler ve bunları uyuma götürecek noktalarda devreye girecek olan destekler söz konusu.
 
Hafta sonunda da Güneş Neptün karesi ve Venüs Neptün altmışlığı etkili olacak. Hem yanılma ve dağılma hem de esneklik gösterdiğimiz yumuşadığımız noktalarda kalıcı şifalar yarama şansımız olacak.
 
Bu haftanın genelinde ana tema bir şeyleri düzeltme ancak bu süreçte başka bir şeylerin dağılmasına, aksamasına, bozulmasına şahitlik etme ya da birinin olması için diğerini feda etme, göze alma durumları yaşanacak.

2 Aralık 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak....
Devamını oku...24 Kasım 2019, Pazar

AstroKarmik ile 25 Kasım-1 Aralık 2019 Haftasının Yorumları

25 Kasım-1 Aralık 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Salı günü saat 18:04 de meydana gelecek olan Yay burcundaki yeniay bu hafta bazı adımların tetikleneceğini işaret ediyor. Bu yeniay her ay yaşadığımız harekete geçme ihtiyacını bir kez daha üstelik de Yay burcunun coşkusu eşliğinde yaşatacak.
Tetikleyeceği ana konular; eğitim, öğretim ile bağlantılı şeyler, bilgi alışverişleri, inanç ve felsefe kaynaklı uğraşlar, seyahatler, yurt dışı ya da yabancılarla bağlantılı işler, hukuksal konular çerçevesinde. Yazmak, çizmek, okumak, öğrenmek, öğrendiğini çoğaltmak, aktarmak ile ilgili durumlar, tecrübenin ve bilginin paylaşımını artıracak her türlü araç gündemde ve cazip olacak. Gelişme, olgunlaşma, büyüme ve yeni alternatiflere yelken açma zamanı olabilir. Ya yaşama bakış açımızı genişletecek yeni atılımlar söz konusu olacak, ya da buna hizmet edecek rehberliklerle yolumuz kesişecek. Tüm bunların olabilmesi adına kendimize alan açmak yani özgürleşmek için yapılacak girişimler gündeme gelebilir.
 
***Yine Salı günü ilk saatleri itibariyle Venüs 20 Aralık tarihine kadar ilerleyeceği Oğlak burcuna geçecek.
Bu dönemde İlişkilerde önceliğimiz ciddiyet, istikrar, saygı, sağlamlık ve kalıcılık olacak. Günü birlik ya da eğlence, macera olsun diye bir ilişkiye girmek bu dönemde cazip gelmez. Hem özel hem de sosyal ilişkilerimizde çok daha gerçekçi, mesafeli ve ağırbaşlı tavırlar dikkat çeker Venüs Oğlak burcu geçişi sırasında. İş ve ticari ortaklıklar söz konusu olduğunda da çok daha profesyonel olanları lehimize sonuçlanabilir bu dönemde. Romantizm yok belki ama kalıcılık var… Eğlence ön planda değil belki ama güvenilirlik var… Farklılık ve heyecan az belki ama mantık var, realite var, ciddiyet var…
Bu etki altındayken başlayacak veya bir sonraki safhaya taşınacak ilişkiler, ortaklıklar katkı sağlayacak, faydası görünür olacak, prestij, statü katacak cinsten olacaktır.
Duygusallık ihtiyacımız yeteri kadar karşılanmayabilir ancak İlişkilerin resmiyet kazanması, ilan edilmesi, ciddi nitelikli tekliflerle buluşma, evlilikler, söz konusu olabilir bu süreçte.
Giyim kuşam, saç, estetik ya da fiziksel genel görünüm açısından ise gösterişten ziyade şık, sade ve zarif olanları dikkat çekecektir.
Eğlence ve neşeli ortamlardan çok iş konulu toplantılar veya daha resmi ve bu nitelikteki meselelerin konuşulduğu daha mesafeli ilişkilerin yaşandığı organizasyonlar gündemde olacaktır.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji