09 Temmuz 2018, Pazartesi

Astrokarmik ile 9-15 Temmuz 2018 Haftasının Yorumları

9 Temmuz 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu yılın en önemli astrolojik olaylarından biri olan Yengeç burcundaki Güneş tutulması bu hafta Cuma günü gerçekleşiyor. Ay düğümlerinin Aslan-Kova aksındaki seyri sona ermeden önce yaşanacak bu tutulma aslında Ay düğümlerinin Kasım ayı sonrasında geçiş yapacağı Yengeç-Oğlak aksının işaret edeceği, tetikleyeceği temalara da bir giriş yapacak.
Güneş tutulmaları aslında her ay yaşanan yeniaylar gibi birer yeniay ancak ay düğümleri eşliğinde gerçekleşiyor olmaları onları ayrıca anlamlı ve kadersel hale getiriyor. Etkileri de en azından bir sonraki tutulma mevsimine kadar hissediliyor.
Bu kez her zamankinden daha güçlü ve dönüştürücü nitelikte bir Güneş tutulması söz konusu.
Tutulma Plüton karşıtlığında oluşacak. Ve Güney Ay düğümü de Mars ile bir arada görünümde. Bunlar etkileri sertleştiriyor ve mücadeleli bir takım şeylerin başlangıcını tetikliyor ancak gökyüzünde etkili olan toprak elementindeki büyük üçgen açı kalıbı kıymetli. Uranüs-Venüs ve Satürn arasındaki bu destekleyici durum sağlam adımlar ve kalıcı nitelikteki iş ve girişimlerin işaretçisi. Tutulmanın kendisi de su elementinde bir büyük üçgenin parçası. Yani daha önce de belirttiğim gibi güçlü etkiler barındıran bir Güneş tutulması söz konusu. Doğal olarak da etkileri ve tetikleyeceği hareketler de değişim dönüşüm yaratan nitelikte olacak.
Hem maddesel hem de manevi açıdan yoğun bir temadan bahsediyoruz. Bu yoğun tema normalde kendimizde o gücü bulamadığımız adımların gelebileceğini ya da bizim irademiz dışında ve bizi harekete teşvik eden zorlayıcı gelişmelerin yaşanacağını söylüyor. Bu bir tetik zamanı. Yani hemen bu hafta bir şeylerin olmasını beklemeyin illa ki. Tutulma derecesi haritanızdaki gezegen ve akslarla ne kadar yakın etkileşimde ise o kadar çok ve hızlı etkili olacaktır.
Bu konuda daha detaylı yorumlarımı sizlerle ayrıca paylaşacağım.

***Haftanın ilk gününde MERKÜR JÜPİTER KARE AÇISI etkili olacak. Büyük sözler, yerine getirmekte zorlanacağımız vaatler, aslında hiç icraata dökmeyeceğimiz tehditler yani hem olumlu hem de olumsuz anlamda büyük büyük sözler etme hali bugünü riskli hale getiriyor. Aşırı iyimser bakış açısı abartılı bir ifade ve düşünce tarzına vesile olabilir. Tedbirli olmakta ve iletişimde sınırlarımızı bilmekte fayda var.

...
Devamını oku...01 Temmuz 2018, Pazar

AstroKarmik ile 2-8 Temmuz 2018 Haftasının Yorumları

2 Temmuz 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Önceki haftalara göre nispeten daha destekleyici ve dengeleyici nitelikte bir hafta olacak.
Güneş, Jüpiter-Neptün arasındaki üçgen açıyı tetikleyecek. (Bu açı Mayıs ayında etkiliydi. Ağustos ayında bir kez daha kesinleşecek ve şu anda Jüpiter geri hareketinin sonlarına yaklaştığımız günlerde etkisi hissedilmeye başlandı.)
Bu üçü arasında su elementinde bir büyük üçgen olacak bu hafta gökyüzünde. Pazar günü Ay da bu güzel etkilere eşlik edecek şekilde tetikleyici olacak. Haftanın son günlerinde Merkür de Jüpiter ile etkileşim halinde olacak. Velhasıl önceki haftalara göre geliştirici nitelikteki fırsatlara daha yakın olacağız.
Perşembe günü için bir uyarı, ani kararlar ve adımlarla ilgili risk oluşturabilecek bir takım dış tesirler söz konusu olabilir.
Haftanın diğer gökyüzü etkilerine bu riski de eklediğimizde, şans ve fırsat veren gelişmeleri değerlendirme isteği ile birlikte olası riskleri görmezden gelme ihtimali de söz konusu olabilir.

2 Temmuz 2018 PAZARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek. Saat 01:55 sonrası 20:30 a kadar boşlukta olacak. Bugün de hafta sonu olduğu gibi inatlaşmalara yatkın olacağız. Gördüğümüz ve değiştirilmesine ihtiyaç duyduğumuz aksaklıkları dile getirme ve belki de mevcut düzene eğer ihtiyaç söz konusu ise karşı gelme eğilimi artmış olacak. Bugün duygulara ve duygusal hassasiyetlere yeteri kadar özen gösterememe ve her şeyi bir şekilde akıl ve mantıkla çözmeye çalışma durumu da söz konusu. Ancak bunun yanında akıl ve mantıkla hareket etmeye ihtiyaç duyduğumuz işler, arkadaşlarla- dostlarla bir araya gelmemize hizmet eden planlar, ortak hedef ve organizasyonlar için, bilginin paylaşıldığı ve geliştirildiği ortamlar için elverişli olabilir.
Ay boşlukta olduğundan kalıcı adımlar ve girişimler için çok uygun olmayabilir. Belirsizlikler ve ucu bucağı açık ihtimaller somut adımları zorlaştırabilir.
20:30 sonrasında bir şeyler daha net görünmeye başlayabilir. Akşam saatleri önceliklerimiz ve olaylara bakış açımız bir miktar değişecek....
Devamını oku...24 Haziran 2018, Pazar

AstroKarmik ile 25 Haziran- 1 Temmuz 2018 Haftasının Yorumları

25 Haziran 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Gergin ve zor tesirler altında geçecek bir hafta başlıyor.
Haftanın hemen tamamında Çarşamba günü kesinleşecek Güneş-Satürn karşıt açısının etkisinde olacağız. Aynı gün Mars da 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak. Bu gerileme Kova burcunda başlayacak ve 13 Ağustos da Oğlak burcuna dönecek. Tekrar Kova burcuna geçişi ise 11 Eylül de gerçekleşecek. Mars retrosu etkisinde 3 tutulma yaşayacağız bu zaman zarfında. (13 Temmuz ve 11 Ağustos Güneş tutulması, 27 Temmuz Ay tutulması)
 
Perşembe günü, MARS retrosu ve Güneş-Satürn karşıt açısı eşliğinde bir dolunay meydana gelecek.
 
Bu haftayı her açıdan ilerleme kaydetmekte zorlandığımız, motivasyonların düştüğü, enerjimizin azaldığı bir şekilde geçirme eğiliminde olacağız. Gökyüzü etkileri buna hizmet edecek. Ancak karamsar bakış açısını bir kenara bırakıp azmini kaybetmeyenler, dış şartlarda hata ya da eksik aramak yerine sorumluluk almayı ve istikrarla gayret etmeyi seçenler, yılmadan karşılık gelmese bile emek vermeye devam edenler kazanca yakın olacaklar.
 
GÜNEŞ SATÜRN KARŞIT AÇISININ genel etkilerine bakacak olursak:
Karamsarlık, engellendiğini, kısıtlandığını düşünme hali belirgin olacak.
Bu açının üzerimizde yaratabileceği en vurucu ve zorlayıcı etki YETERSİZLİK HİSSİ. Yaptıklarımızdan, yapabileceklerimizden tatmin ve emin olamama hali söz konusu olacaktır.  Ana tema her ne olursa olsun, bir konuda kendimizi, kapasitemizi yeterli görememe hali var.  Bize bunu hissettirecek kişiler ve olaylar bu haftanın gündem maddeleri aslında. Hedefte de aslında hangi konuda ne derece yeterli olduğumuzu kendi kendimize fark edebilmek var.  Yani yeterliliğimizin onayının bir başkasına bağımlı olmadığını görmek şart. Yani olumsuza bakmamıza vesile olan gelişmeler tam tersine bizlere neler yapabileceğimizi ve yeterliliklerimizi hatırlatmalı.
Sorumluluk almaya gönüllü olanlar bu haftanın gökyüzü etkilerinden fayda görecek. Kaçmayı, vazgeçmeyi ve ertelemeyi, ciddiyetten uzaklaşmayı tercih edenler ise yaşadıkları deneyimin karamsarlığı altında gerçekten kara bulutlar görecek ve belki de bu kara bulutların dağılmasına hizmet edecek görüşten uzaklaşacak.
Bu hafta hiçbir şey yapmama, uzaklaşma ve bir miktar yalnız kalma ihtiyacı yüksek olacak.
Bazı kişiler de bazı durumlarda desteklenmediklerini, takdir edilmediklerini, emeklerinin bir fayda sağlamadıklarını düşünebilirler. Konu her ne olursa olsun bir miktar depresif eğilim söz konusu haftanın genelinde.
Otorite ile çatışma, yönetim ile uzlaşamama, otorite sağlayamama, bunu yapmak adına baskı kurma, birilerinin olan ya da olmayan bir şeyler için kendini ispatlamaya çabalaması v.b. şeyler, zorlayıcı bir içsel ve dışsal bir mücadeleyi tetikleyecek bu hafta.
Kusurlar, eksikler her zamankinden daha çok görünür olabilir. Eleştirel yaklaşımlar tek taraflı yapılıyor ise objektiflikten uzaklaştıracaktır. Sadece özeleştiri ya da ya da bizim dışımızdaki kişi ve şartlara eleştiri yapmak olayları çözümsüz bir noktaya taşıyabilir. Olumlu ya da olumsuz, olan ya da olamayan şeyler için objektif biçimde değerlendirmeler yapabilmek, tarafsız ve yargısız bakabilmek önemli.
Bu transit etkisindeyken diğer insanlarla iletişim halinde olmak, sıcak ve samimi ilişkiler kurmak kolay olmayabilir. Sağlık olarak da biraz savunmasız kalıp fiziksel olarak kendimizi güçsüz ve dirayetsiz hissedebiliriz ne yazık ki. Zira enerjimiz düşük olacak.
Satürn aynı zamanda finansal konuları ve inşaa işlerini de ilgilendirdiğinden bu tarz girişimler daha doğrusu her türlü ilk adım ve girişim için olası engeller ve gecikmeleri göz önünde bulundurmak şart.
 
PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLAYACAK MARS RETROSUNUN ETKİLERİNE DE BİR GÖZ ATALIM.
MARS ZODYAKTAKİ TAM TURUNU yaklaşık 2 yılda alıyor ve yine yaklaşık 2 yılda bir yaklaşık 2 ay süren bir geri hareketi oluyor.
MARS GENEL OLARAK;
mücadele gücümüzü,
bunun kalitesini,
neye ne kadar çaba sarf ettiğimizi ve enerjimizi nereye aktardığımızı,
dayanıklılığımızı,
neyin bizi motive ettiğini,
kendimizi ifade etmek için neleri kendimize araç edindiğimizi,
özgüveni, iradeyi, kararlılığı,
rekabet ve mücadele gerektiren durumlardaki tavrımızı,
anlaşmazlıklar söz konusu olduğundaki tepkimizi işaret eden gökyüzün savaş gezegeni…
PEKİ MARS’IN GERİ HAREKETLERİ GENEL OLARAK NELERİ İFADE EDER?
Genel itibariyle;
Karar mekanizmalarında
Harekete geçme enerjisinde, motivasyonda
Enerjiyi dengeli kullanma halinde sorunlar;
Fiziksel anlamda da gücün yeteri kadar yerinde olmaması,
Olumsuz olan tepkilerin artışı,
Uyum ve iş birliği konularında zorlanma,
Cesaret gösterebilme, yeri geldiğinde bir şeylerin mücadelesini verebilme, başlangıçlara niyet edebilme, sabır gösterebilme, hırsları kontrol edebilme v.b. konularda bir takım aksaklıklar yaşanabilir.
MARS 16 Mayıstan bu yana KOVA BURCUNDA. Kova burcundaki Mars bizim doğru bildiklerimizin peşinden korkusuzca gitmemizi, özgürlük ve gelişim adına mücadele vermemizi, uğruna savaşılan her ne olursa olsun, sonuçtan yana ümidimizi asla yitirmememizi söylüyor. Nitekim bu geçtiğimiz süreçte etkilerini bu açıdan dört dörtlük biçimde yaşadık. 
Bu dönem, grup çalışmaları için, toplumun faydasına olacak işlerin ele alınması için oldukça elverişli.
Sizlerle 16 Mayıs tarihinde paylaştığım yorumlarımda, “””İdealist görüşlerin mücadelelerine şahitlik edebiliriz.
Suskunluğu tercih eden sessiz çoğunluğun sesi birden yankılı biçimde çıkmaya başlayabilir.
Nerede bir haksızlık, adaletsizlik varsa buna karşı mücadele verenler de orada yer alacaklar.
Bu dönem topluluklar ve ortak gaye adına bir araya gelmiş insan gruplarının, derneklerin, sosyal sorumluluk adına faaliyet yapan insanların, bilim adamlarının varlığını ortaya koyma ve sesini duyurma eğilimi de artacak… Bu dönem toplumlar içinde birtakım kahramanların öne atılabileceği bir dönem.
“”” demiştim. Nitekim bu şekilde geçirdik bu süreci hem bireysel hem de toplumsal yaşamımızda.
O tarihteki yorumlarımdan alıntı yapıp tekrar paylaşıyorum sizlerle, 16 Mayıs-26 Haziran arasındaki dönemi değerlendirebilmeniz açısından:
 
“””Bu sürecin savaşları, mantık ve sağduyu ile galibiyete taşınacak…
Bu sürecin mücadeleleri, işin içinde yenilikçi bakış açıları, muhalefetin varlıkları, özgür düşünme ve özgür olalım diye öne atılma enerjisi içinde olanlar ile sonuç elde ettirecek…
Otoritenin ve resmi nitelikli konumların haz etmeyeceği, kuralları sorgulayan, yenileri gerekiyorsa ısrar edip yaratmaya çalışan, onlara göre tabiri caizse, çatlak seslerde bir artış yaşanabilir.
Yönetim aşamalarında bu dönem güç ve kararlılık, bu seslerin sahiplerinden yani muhalefet enerjisinden yana olacak.
Gücü elinde barındıran insanların bu ihtiyaca kulak vermesi ve gereken değişimi yaratmaya hizmet eden yaklaşımları, ellerindekini sağlamlaştırma şansını verecektir… Aksi takdirde bu sesler kendi ihtiyacını yaratacak değişime cesaret edecektir
.”””
 
ŞİMDİ İSE RETRO ZAMANI.
Mars Retrolarının etkilerinde hız kesen bir etki vardır mutlaka. İlerleyen günlerde aksiyona geçmek, hızlıca ve hız katan çözümler üretmek kolay olmayabilir. Mars’ın gölge tarafı da daha bir ön plana çıkacaktır. Sabırsızlıklar ve esnekliğin azalmasına bağlı ölçüsüz agresyonlar dikkat çekecektir. Acele ile alınan kararlar ve kör cesaretler negatif sonuçlara zemin hazırlayacaktır. Bu nedenle her açıdan özellikle de toplumsal konularda esnek ve sağduyulu kalabilmek kıymetli. Hırsların kontrolü ve fiziksel risk oluşturacak hal ve hareketlerden kaçınmak özellikle önemli.
Çatışmalara her zamankinden daha yakın ancak çatışmalı durumlarda çözüme de bir o kadar uzak olacağız bu süreçte. Bu sebeple objektif kalabilmek önemli. Sırf karşı çıkmak, muhalefet ya da isyan etmek adına başlatılan hareketler ya da yapılan şeyler faydadan çok zarar yazacaktır.
Savunma ve saldırı içerikli şeyler, haklı haksız savaşları ya da mücadeleli durumlarda, kişiler enerjilerini doğru şekilde ifade edemediğinden yanlış anlaşılmalara ve zararlara sebebiyet verecek.
Kazançlı çıkmayı düşündüğümüz bir konuda geri adım atmak zorunda kalmak hem motivasyonu düşürebilir hem de inancın, ideallerin zarar görmesine vesile olabilir.
İntikam hisleri, öfke ve nefret içerikli yaklaşımlar ve tepkiler çok daha rahat ifade edilir olacaktır. Aman dikkat. Fikir ayrılıkları ve buna dayalı savaşlar, gerginliklerin artışına sebep olabilir.
Mücadelenin hem günlük hayatın içinde hem iş yaşamında hem de toplumsal konularda verilenleri açısından zorlayıcı bir dönem olacak.
 
Marsın başlatıcı nitelikteki etkisi düşünülünce de bu süreç yeni atılımlardan ziyade zaten devam eden, yarım kalmış, başlanmış ancak gerisi getirilememiş, bir heves girişilmiş ancak gerisi gelmemiş her türlü iş için uygun olacaktır. Yani kısacası eskide kalmış gayret ve heveslerimiz tekrar canlanabilir.
Bu dönemin en yorucu etkilerinden biri ise dengesiz ve ölçüsüz negatif elektriğin hiçbir şekilde boşaltılamaması ve içte birikmesi olabilir. Bu durum ciddi ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Yani negatifi boşaltmak şart…
Atılım yapmak yeni ve zorlu bir mücadeleye niyet etmek, önemli başlangıçlara adım atmak gibi konuları çok fazla desteklemese de bu dönem, neye ne kadar enerji harcadığımız, gücümüzü ve motivasyonumuzu ne kadar verimli kullandığımızı sorgulamak için hedef ve plan revizyonlarını yapmak, eksik olduğumuz konularda bir takım takviyelere zaman ayırmak, daha sonra yapılacak atılımların hazırlığını yapmak, eski atılımların da bir değerlendirmesini yapmak, içsel enerjimizi dengeye getirecek şeyleri hayatımıza katmak için ideal olabilir.
Yanıklar, yangınlar, kanamalı durumlar, cerrahi gerektiren tablolar açısından da risk artmış olacak Retro dönemi boyunca.
CUMARTESİ GÜNÜ MERKÜR-URANÜS KARE AÇISI ETKİLİ OLACAK.
Söylemlere dikkat! İletişim açısından sivri haller, hızlıca verilen kararlar, riskli adımlara dair planlar, sürpriz teklifler söz konusu olabilir.
Fikirsel çatışmalar, patlayıcı ve parlayıcı tepkiler, bu tepkilerin hareketlere yansıması, patavatsızlıklar, agresyonlar, aniden ve neye mal olacağı düşünülmemiş laflar edilmesi, iletişimde köprülerin yıkılması söz konusu olabilir. Zihinsel açıdan dinginliğe ve iletişimde ölçülü ve sabırlı olmaya ihtiyaç var. 

25 Haziran 2018 PAZARTESİ

Ay saat 07:29 sonrasında Yay burcunda olacak. Venüs-Jüpiter kare açısını da dikkate aldığımızda aslında bir miktar boş vermişlik hali söz konusu olabilir. Bugün için en çok dikkat etmemiz gereken risk, sorumluluklardan kaçmak ve vazgeçme, boş verme eğilimi. Venüs de Jüpiter de parayı ve finansı ilgilendirdiğinden bu konuda da hareketli ve dengesiz bir hal dikkat çekebilir. Söz konusu elimizdeki para olduğunda iyi bir şekilde değerlendirememe ve harcama isteğimizi kontrol edememe durumu söz konusu olabilir.
Bugün genel olarak özgürleşmek ve geniş imkanlar sağlamak, kendimizi kısıtlanmadan ifade etmek istek ve ihtiyacı çok yüksek olacak.
Her türlü adım ve tepki kontrolsüz ve ölçüsüz ve hatta abartılı olma riski taşıyor.
Riskli adımlar atmak ve gerginleşmek yerine bugün kendimizi yeni bir şeyler öğrenmek ve her şeye daha geniş bir pencereden bakmak adına çaba sarf etmek fayda sağlayabilir.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji