01 Temmuz 2019, Pazartesi

Astrokarmik ile 1-7 Temmuz 2019 Haftasının Yorumları

1-7 Temmuz 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Salı günü akşam saatlerinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması haftanın, ayın ve hatta yılın en önemli transitlerinden biri.
10 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek ve önemli bir başlatma etkisi sunacak. Yengeç burcunda olması ve Kuzey ay düğümü eşliğinde gerçekleşecek olması, bu tutulma ile gündeme gelecek konuların kaynağı her ne olursa olsun duygusal hassasiyetlerin tetikleneceğini işaret ediyor. Kuzey serisinden bir tutulma olması da geliştiren, geleceğe vaatlerde bulunan, inşa eden, yol açan nitelikteki gelişmelerin yaşanacağını düşündürüyor.
Bir yuva kurmak ve aidiyete hizmet edecek adımları atmak da mümkün, kökleneceğimiz yeni mekanlar yaratmak da…
Kadersel yol ayrımları ve yeni başlangıçlar, radikal karar ve adımlar, bir şeylerin bitmek ya da şekil değiştirmek zorunda kalmasının yaratacağı etkiler, aile içi düzenler ve bunlara dair değişimler, evimiz, yuvamız ve sevdiklerimizle ilgili gelişmeler tutulmanın ana gündem maddeleri arasında.
Alışkanlıklarımız, duygusal olarak kendimizi rahat hissettiğimiz kalıplarımız, ortaya çıkaramadığımız ve belki kendimizin de farkına varamadığı bastırıp yok saymayı tercih ettiğimiz duygularımız, duygusal ihtiyaçlarımız gündemin bastırılamayan ana başlıkları arasında.
 
Bu tutulmanın yaşamımızda sevdiklerimiz ve ailemiz, yuvamız ile bir bağlantısı var. Ya direkt ana konu olarak veya sonuçlarının etkisi direkt buraya yansıyacak.
 
Ayın devamındaki Ay tutulması da somut sonuçlar ve gerçekliklerden bahsedecek.
 
Dayandığımız temeller ve üzerinde yürüyeceğimiz bizi geleceğe taşıyacak olan yol bu ay hedefte olacak.
Her ikisinin de sağlam olması ve bir diğerini desteklemesi önemli olacak.
Ancak biz önce temelimize ve dayandığımızı köklere bir bakalım. 
Onu ne ölçüde sağlamlaştırdık, dayanıklı kıldık diye sorgulamak gerekebilir.
Ya da yeni kökler oluşturuyorsak bunun bizi geleceğe taşıyacak bir köprü olduğunu göz önünde bulundurarak sevgimizi ve inancımızı işin içine katmak şart.
İster bir iş olsun, ister bir hedef, ister bir mekan olsun ister bir insan ya da bir ilişki, kendinizi ait hissetmemişseniz oradan %100 verim alma şansınız olamaz.
Güçlüklere göğüs germek ve güçlenerek yola devam edebilmek sadece dünyevi hedefler ve akılla, başarmak gayreti ile oluşmaz. Bunları besleyecek duygusal motivasyonlar ve dirayeti oluşturacak inanç ve aidiyet olması şart.
Aksi takdirde çözülme ve vazgeçişler kaçınılmaz olacaktır.
Bu dönem aynı zamanda yeteri kadar sağlamlaştıramadığımız duygusal bağlarımız ve yeteri kadar ait hissedemediğimiz kişilerle olan bağlarımız ya revize edilecek ya da daha sağlam duygu bağlarına yer açmak adına bağlılığımız masaya yatırılacak.
 
İşinize olan inancınız ve duygularınızı, sevginizi işin içine katma potansiyeliniz de bugünlerin malzemeleri arasında.
Yenilerine edilen niyetler mutlaka duygusal motivasyonlar barındırmalı.
Zorlu açılar eşliğinde gerçekleşen bu tutulma, her türlü niyet ve girişimlerin mutlaka bir olgunlaşma sürecinden geçeceğini işaret ediyor.
Sabır göstermek, olası gecikme ve aksaklıkların motivasyon düşürmesine müsaade etmemek, sorumluluk bilinci ile ve dirayetle hareket edebilmek, gereken düzenlemelerin yapılması için elini taşın altına koymak, her ne adım atılıyorsa atılsın kısa vadeli değil de uzun vadeli sonuçlarına bakabilmek, hedefleri buna yönelik koyabilmek, gereken gücü, kapasiteyi ortaya koymak, dönüşüm ihtiyaçlarından çekinmeyip hayata geçirebilmek, kaçışlardan ve vazgeçişlerden dersler çıkarabilmek, yüzleşmelerin yaratacağı hafifliği hedefleyebilmek şart.
Yani bu bir ilişki ve özel hayatı ilgilendiren bir karar, aileyi ve çocukları ilgilendiren bir konu ise sonuçlar için çaba göstermek gerektiğini, zorlu sınavlardan geçebileceğimizi, kararlılığımızın testten geçeceğini, geleceğe yatırım yaptığımızı göz önünde bulundurmuşsak yola çıkmak gerekiyor.
 
Bu yorumlar tamamen dünyevi iş ve hedefler için de aynen geçerli.
Bunları kaygı malzemesi yapmak yerine sağlamlaştırma, güçlendirme aracı olarak görebilmek avantaj sağlayacak.
Hem maddesel hem de manevi açıdan yoğun bir temadan bahsediyoruz. Bu yoğun tema normalde kendimizde o gücü bulamadığımız adımların gelebileceğini ya da bizim irademiz dışında ve bizi harekete teşvik eden zorlayıcı gelişmelerin yaşanacağını söylüyor. Bu bir tetik zamanı. Aslında en azından bir sonraki tutulma mevsimine kadar şekillenecek olayların habercisi. Yani hemen bu hafta bir şeylerin olmasını beklemeyin illa ki. Tutulma derecesi haritanızdaki gezegen ve akslarla ne kadar yakın etkileşimde ise o kadar çok ve hızlı etkili olacaktır ancak yine de etkiler 6 ay kadar yansıma eğiliminde.
 
Genel olarak bakacak olursak;
Ailevi ve vatani değerlerin ön plana çıkacağı olaylar söz konusu olabilir.
Bu konularda yaşanabilecek birtakım başlangıçlar için tetikleyici olabilir bu tutulma.
Annelik teması ve çocuklarla ilgili konular vurgulanabilir.
Aile bağları yeniden şekillenebilir.
Evlilik, evlilik teklifi gibi yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.
Taşınma, ev alım satımı gibi konular gündeme gelebilir.
Ebeveynlerimizi ilgilendiren konularda birtakım gelişmeler yaşanabilir.
Yengeç vurgusu ile birlikte vatan sevgisi de görünür hale geleceğinden özellikle bu konuda baskın görüşü olan kişi ve kurumların, milliyetçi görüşlerin sesi daha gür çıkmaya başlayabilir.
Ya da bunun olamaması nedeniyle birtakım tepkiler verilebilir.
Duygusal anlamda dalgalanmaların yaşanabileceği, kendimizi güvende hissetmek adına veya sevdiklerimizin güvenliğini sağlamak adına atılımların yapılacağı bir etki yaratacak bu kez Güneş tutulması.
 
Yeniay’ın T.C. haritasının 1.evinde ve Plüton ile kavuşum halinde gerçekleşecek olması ülkemiz açısından önemli bazı hareketlerin başlangıcına ve ilerleme sağlayacak gelişmelere ve değişim ve dönüşüm adına bir takım radikal adımların atılacağına işaret ediyor.
Motivasyonu artıracak, canlılık katacak ve birlik beraberlik ruhunu ön plana çıkaracak, gücün ortaya çıkışını sağlayacak aksiyonlar veya olaylar gündeme gelebilir. ( iyisiyle kötüsüyle)
Ülkenin yeniden yapılanması adına yapılacak aksiyonlar söz konusu olabilir.
Bu aksiyonların bizi geleceğe taşıması ana hedef olmalı. 
Hareketin içinde olanlar kadar dışarıdan takip edip destekleyip desteklemeyeceğine karar verenlerde de büyük sorumluluk var.
Kalıcı, güç katan, daha işe yarar bir yapılanmaya hizmet eden,  dönüştüren, aidiyeti ve birleştirici unsurları ön plana çıkaran, sarıp sarmalayan, gerçekten geleceği daha sağlam inşa eden, edecek olan ile olmayanı birbirinden ayırt edebilmenin sorumluluğu bu tutulma sürecinde sırtımızda olacak.
Daha önce 1 Temmuz 2000 tarihinde olan Güneş tutulması da aynı derecede gerçekleşmişti. 16 Temmuz 2000 tarihinde gerçekleşen Ay tutulması da 16 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek olanla aynı derecede yaşanacak.
Saros serileri açısından olaya bakacak olursak 3 Kuzey serisinden bir tutulma ve 21 Haziran 2001 Güneş tutulması ile aynı seriden.
Ana teması, durumu değiştiren genç figürler ya da buna yönelik ortaya çıkan yeni haber ve gelişmeler. Bu seriden olan tutulmalar insanlarda kaygı ve takıntılı durumlar yaşanmasına vesile olabiliyor. Büyük planlar ve aksiyonlar söz konusu olabilir.
Hayatınızda geçmişte 2000 ve 2001 yıllarında yaşanan olaylara özellikle de 2001 yılındaki gelişmelere ve sizin üzerinizdeki etkilerine dönüp bakmak fikir verebilir.   (Ülkemiz açısından 22 Haziran 2001 de Fazilet partisi kapatılmış ve 14 Ağustos 2001 de Ak parti kurulmuştur. Bu sebeple bugünler Ak Parti açısından dönüm noktası diyebileceğimiz bir süreçten geçildiğini ve bunun yeni bir oluşumun sinyallerini verebileceğini işaret ediyor. Hem eskinin geldiği nokta hem de yeninin varabileceği nokta açısından bugünleri akılla, mantıkla, realiteyle değerlendirmek, stratejik bir bakış açısı ile önümüzü görecek planlar yapabilmek önemli.

***Perşembe günü tutulma haritasında da etkili olan ve Retro öncesi Nisan sonunda kesinleşmiş olan Satürn GAD kavuşumu bir kez daha kesinleşecek. Etkileri Temmuz ortasına kadar hissedilmeye devam edecek. Retro sonrası Eylül ikinci yarısı ve ekim ayı başlarında bu transitin etkilerini bir kez daha hissedeceğiz.
Nisan sonunda bu konuda sizlerle paylaştığım yorumlarımı bir kez daha paylaşıyorum:
 
“””Satürn geri hareketi sırasında GAD kavuşumunun etkileri:
Bu transit için en can alıcı olan şey retronun başlangıcına eşlik etmesi.
Etkileri hakkındaki yorumları kısaca söylemek gerekirse, herkes hayatının bir alanında zor, karamsar düşünceler veren, sorgulamalar yaptıran, direnç mekanizmasını çalıştıran, anlaşılmadığını, değer verilmediğini, takdir edilmediğini, desteklenmediğini düşündüren deneyimler yaşıyor.
Herkes bir alanda yorucu şeylerle uğraşıyor.
Bugünler verilen sınavlar çok zorlayıcı, yetersizlik hissi veren, otoritemizi ve saygınlığımızı sorgulatan cinsten. Kıymetinin bilinmemesi ve görülen saygısızlık, sınırlarını bilinmemesi, haddin aşılması v.b. şeyler pek çok soru işareti ve karamsar düşünceyi de beraberinde getirecek. Söylenen, yapılan karşımızdakinden çok bizi etkiliyorsa gerçekten de sorgulanması gereken şeyler olabilir. Özsaygının kabulü kadar öz eleştiri zamanı da gelmiş olabilir.
Bugünlerde birileri bir şeylerin bedelini ödüyor.
Birileri de bedel ödetmeye kararlı.
Bu zamanların karmik telafilere hizmet edeceği, ektiğini biçme zamanları olacağı belli.
Ancak içinde bulunduğunuz durumları çözümlemeye çalışırken dengede ve duygusal tesirlerin sizi yönetmesine izin vermeden hareket edebilmek önemli.
Zira bugünlerde oluşabilecek yeni karmalar da taşınması zor ve ağır karmalar olabilir
Vicdan muhasebeleri ve ödenecek hesaplar gündemde bugünlerde. Karşı tarafı ve kendini yargılamaya hazır olan içimizdeki yargıç iş başında😞her iki tarafa da acımasız ve katı davranmamak, vicdan ile acımayı, dersler ile azapları birbirine karıştırmamak şart.
Bu etkiler, Retro sebebiyle Haziran sonu-Temmuz başında ve sonrasında da Retro düzeldikten sonra Eylül ikinci yarısı ve sonlarında tekrar edecek.
Bu bağlamda, bugünlerde yaşanan gelişmelerin artçıları ya da bunlara dayalı yeni gelişmeler de yaşanmaya devam edecek diyebiliriz.”””
***Haftanın son günleri de bir sonraki hafta başında başlayacak Merkür retrosunun hazırlıkları, demosu ve işaretleri ile geçecek. 1 Ağustos’a kadar devam edecek geri hareket.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 ağustos arasında yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.

...
Devamını oku...28 Haziran 2019, Cuma

AstroKarmik 24-30 Haziran 2019 Haftasında Tatilde...

Çok çalıştık çok yorulduk, tatili hak ettik.🤩
 
Bir hafta mola diyelim o zaman ☀️🚗Devamını oku...17 Haziran 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 17-23 Haziran 2019 Haftasının Yorumları

17-23 Haziran 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Haftaya Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunay eşliğinde başlıyoruz. Dolunaylar sonuç alma ve olumlu ya da olumsuz ektiğimizi biçme zamanları. Bir şeylerin gün yüzüne çıktığı ve bu yüzleşmenin ya da bekleyişin gerginliğini yaşadığımız gelişmelere gebe dönemler.
Yay burcu içsel yolculukları, manevi açıdan ve bilgiyle olan derinleşmeyi, gerçeklerle bağlantılı olan her şeyi temsil eder.
İşaret ettiği konular; Yolculuklar, hukuki temalar, adalete hizmet eden kişiler, mahkemeler, inanç ağırlıklı konular, farkındalık kazandıracak, her açıdan derinleşme sağlayacak olan aktiviteler, dini konular ve din adamları, politika ile ilgili şeyler…
Bu dolunay ile birlikte, bu içerikteki konularda bazı gelişmeler ve alınacak sonuçlar söz konusu olabilir.
Gerginlikler, fikirlerin, bilgilerin ve değerlerin çatışması, fanatizm boyutundaki ifadeler, ölçüsüz tepkiler bu dolunay döneminde ayrıca dikkat çekebilir.
Doğru ile yanlışın, gerçek ile yalanın karşı karşıya gelmesi, ayırt edilmesi,  gerçeğin peşinden gitmemize hizmet edecek şekilde bazı şeylerin gün yüzüne çıkması söz konusu olabilir.
Bir yanılgının ya da yalanın, kandırmacanın içinde olduğumuzu fark etmek de mümkün, kendi inancımızı, bir konudaki fikrimizi yanıltıcı faktörlere rağmen bir şekilde netleştirmek de…
Hep yüzeysel yaklaştığımız konuları daha derinlemesine ele almak ihtiyacı doğabilir.
Bir bilgiyi derinleştirmek adına yaptıklarımız ya da yapacaklarımız gündeme gelebilir.
Hayatımızı yeni ufuklar kazandıracak gelişmeler adına çıkan fırsatları değerlendirme isteği olabilir.
Türkiye astrolojik haritasının 6. evinde gerçekleşecek olan dolunay 6-12 aksını ilgilendirecek.  Bu konum ülkenin genel olarak sağlık sorunları ile ilgili durumlarına, iş ve işçi kesimi ilgilendiren, askerlerle ve askeri hareketlerle alakalı bazı hadiselere, sosyoekonomik seviye farklılıklarından doğabilecek sorunlara, bütçe sorunlarına, grev ve benzeri hareketlenmelere işaret edebiliyor. Ülkemiz haritasındaki Ay ile temas halinde gerçekleşecek olan dolunay gizli kapaklı işler, illegal şeyler ve spekülasyonlar, komplolar ile bağlantılı şeyleri tetikleyebilir.
 
***Salı günü aslında Haziran ayının başından bu yana etkili olan Satürn Neptün altmışlık açısı kesinleşecek.
Bu transit daha önce yılın başında Ocak ayında etkili olmuştu. Devamında Retro düzeldikten sonra Kasım ayında bir kez daha etkili olacak. Ocak ayında tetiklenen ve gündemde olan gelişmeler bir kez daha masaya gelebilir. Ve de bugünlerin gelişmeleri de Kasım da yeni bir şekilde ya da devamı niteliğinde gündemi doldurabilir.
• Bu transit hem sorgulayıcı hem de gerçeklerle yüzleşmeye vesile olan tesirler yaratıyor.
• Hayaller ve gerçekler arasındaki farkları görme, gerçekleşemeyecek olanların farkına varma, gerçekleşmesi gerekenler için de somut adımlar atabilme motivasyonu veren etkisi söz konusu.
• Her iki gezegen de aslında yüksek motivasyonlar yaratan bir etki yapmıyor ama yine de planları hayata geçirmek fikri bile kulağa hoş geliyor. Bu aşamada neyin hayata geçirilip neyin geçirilemeyeceği arasındaki ayrımı yapabilmenin gücü bile yeter.
• Manevi açıdan ihtiyaç duyduğumuz değerlerle maddi konulardaki somut ihtiyaçlarımız arasında bir bağ kurabiliriz.
• Elimize geçenin değerini ve gerçekten buna ihtiyaç duyup duymadığımızı sorgulayabiliriz.
• Maddesel güvence, statü, saygı ve takdir adına yaptıklarımızın özümüzde var olanla, benliğimizle uyumu ya da uyumsuzluğunu görebiliriz.
• Aslında planlı, programlı, organize hareket etmeyi becersek çok şey elde edeceğimiz yeteneklerimizin farkına varabiliriz.
• Hayal ettiklerimizi somutlaştırmak adına neler yapabileceğimizi görme fırsatı olabilir.
• Ya da bunların ne kadarının esasında hayalden öteye geçemeyeceğini ve belki de geçmesine gerek olmadığını görebiliriz. Yani boş hayallerin peşinden gittiğimiz konularda da ayaklarımız yere basıp gerçeklerle yüzleşebiliriz.
• Çalışarak geliştirilebilecek becerilerin kazancı, hiç uygulayıcısı olmadığımız ama zaten bizim olan ve gelişmeye değil sadece icraata ihtiyaç duyulan doğal becerilerimizin varlığı gündeme gelebilir.
• Bu transit hep havada asılı duran, belirsiz, karmaşık, kaotik, soru işaretli, hayal ve teori aşamasında kalmış olan bir şeylerin realizasyonu, ayakları yere basar hale gelmesi adına etkili olabilir.
• Kullanmayı tercih etmediğimiz ya da önemsemeyip görmezden geldiğimiz üzeri örtülü faydalar gün yüzüne çıkabilir.
• Her durumda bir ayma uyanma hali söz konusu. Günaydın diyelim o zaman gerçekçi ancak sınırları aşmayı hedefleyen, var olanı geliştirecek ve somut kazanca dönüştürecek yeni planlarımıza.
 
***Hafta içinde ve dolunay haritasındaki Merkür Plüton ve Mars sert açıları da bu açıdan riski veriyor. Salı günü ayrıca Merkür Mars kavuşumu da etkili olacak. Aslında bu, haftanın tamamında etkili olan Mars- Plüton karşıt açısının tetiklenmesi adına çalışacak. Merkür, Mars kavuşumundan Çarşamba günü Plüton karşıtlığına ilerleyecek. Perşembe günün ilk saatlerinde Mars Plüton karşıtlığı kesinleşecek.
Perşembe günün ilk saatlerinde Mars Plüton karşıtlığı kesinleşecek. 2018 Nisan sonu ve 2019 Şubat başı yaşanan gelişmelere dair bazı olaylar yaşanabilir bu hafta.
Bütünüyle bakacak olursak bu hafta;
Kırıp dökmeden, yıkmadan iletişim kurmak, hareket edebilmek önemli olacak. 
Mars ve Plüton savaşı, mücadeleyi, inatlaşmaları tetikleyen nitelikte etkiler yapıyor. İkisi de ele avuca sığmaz, ikisi de zorlayıcı ve ikisi de zarar oluşturmaya meyilli. Dürtüsel ve gözü kara, kontrolü zor tesirlerin oluşmasına imkan veren etkiler var. Yapmaktan ziyade yıkmaya onarmaktan ziyade yok edip kökten kurtulmaya meyilli etkiler yaratırlar gökyüzündeki sert açılarında. Agresyonlara, önünü arkasını düşünmeden verilebilecek tepkilere dikkat etmekte fayda var bugünlerde. Ne yazık ki hem dürtüsel hareket etme hem de bu nitelikte iletişim kurma riski artmış olacak. Esneklik azalacak. Keşke gösterebilsek. Her türlü konuda tedbirli olmak, haklı haksız mücadelelerinin gerçek anlamda bir kazananının olmadığını bilebilmek, oto kontrol yapabilmek, sabırlı, hoşgörülü ve esnek tepkiler verebilmek durumların lehimize ilerlemesini sağlayabilir.
Hırsların ve gözü karartma hikayelerinin artışı söz konusu olabilir. Öfke kontrolü ise çok önemli bu etki altındayken. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler.  Eğer daha önce enine boyuna hesap ettiniz ve riskleri tespit ettiniz yani tamamen körlemesine atlamayacağınız ancak bir şey beni dürtse de harekete geçsem dediğiniz işlere girişebilirsiniz.
Ego çatışmaları, güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, uzak durmamız, eğer içine çekilmişsek de aklıselim şekilde yönetmemiz gereken durumlardır Siz kontrollü ve sağduyulu olmaya gayret etseniz bile etrafınızda veya girdiğiniz ortamlarda kavgacı tiplerin artışına şahit olabilirsiniz.
Bugünlerde illegal olabilecek, aleyhimize sonradan kullanılabilecek işlere hiç kalkışmamak, kurallara uymak ve sorumlulukları yerine getirmek önemli. Düşünmek, tartmak, ölçmek, biçmek ve analiz etmek, dinlemek, anlamaya çalışmak, sabretmek, hoş görmek, anlayış sergilemek ve inancını zedelememek gereği fazla olacak.
Takıntı haline getirilmiş istekler, düşünceler başımızı dara sokabilir. Can yakan, intikam alan ve haykıran bir konuşma tarzı ilişkilerimizde telafisi zor yaralar açabilir. Kıskançlık, aşırı sahiplenici yaklaşımlar karşılığında ne yazık isyanları doğurabilir.
Fikirleri ve emelleri karşısındakine zorla kabul ettirme çabasının yanında, buna karşılık ikna edilebilir kişilerin azlığı yorucu olabilir. Bu yorucu etkiler zaten var olan sorunları su yüzüne çıkarma ve temizleme fırsatı yaratabilir. Tabi eğer biz buna cesaret etmişsek… Sallantı da olanı kestirip attırabilen etkilere dikkat! 
Bütünüyle baktığımızda da fiziksel olarak zarar görebileceğimiz risklerin de her zamankinden yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Agresyon ve kazalar bu açıdan önlem alınması gereken şeyler olarak netleşiyor önümüzde... Şiddet içerikli olaylarda bir artış gözlemlenebilir. Ya herro ya merrro halleri söz konusu olabilir.
 
**Cuma günü Güneş yaklaşık 1 ay için Yengeç burcuna geçecek. Bu bize, 1 ay için ailevi vatani konuların, sevdiklerimizle alakalı durumların, çocuklar ile ilgili meselelerin öncelikli olarak hayatımızda yer alacağını işaret ediyor. Bu dönem okulların tatil olduğu, ailelerin çoluk çocuk kıvamında tüm yıl hiç olamadıkları kadar bir arada zaman geçirdikleri bir dönem.  Ailece çıkılacak tatiller, hafta sonu ders-öğretmen telaşı olmadan yapılan planlar, günler uzadığı ve insanların enerjisi kış modundan tamamen çıktığı ve yükseldiğinden daha fazla zamanı birbirimize ayırabilme durumundayız. Her şeyi bırakın, sokaklarda, parklarda, bahçelerde, her tarafta cıvıl cıvıl çocuk sesleri sarıyor her tarafı.
Bir aileye ait olmanın, ailemizle bir arada olmanın keyfini yaşarız.
Genel olarak duygusallıkta, sezgilerde ve empatide artış, eski arkadaşlarla ve aile fertleri ile bir araya gelip anıları yad etme durumları yaşanabilir. Aile kurma girişimleri ve bunlara yönelik niyetler ve ilk adımlar da gündeme gelebilir. Güven ihtiyacımızın yüksek olacağı ve sevdiklerimizi koruyup kollama dürtüsünün artacağı bir süreç olacaktır.
 
***Hafta sonunda da Pazar günü kesinleşecek Venüs Jüpiter karşıt açısı etkili olacak. Venüs Jüpiter karşıt açısından Pazartesi günü Neptün ile kareye ilerleyecek. En iyicil ve şans-güzellik getiren bu iki gezegenin uyumsuz olan açısı olayların ve isteklerin, inanç ve düşünce farklılıklarına gösterilen tepkinin abartılı şekilde ifade edilmesi gibi etkiler yaratabilir.
Ölçüsüz olan her şeyden özellikle de bilgi ve iletişim konulu ölçüsüz ifade ve tepkilerden kaçınmak şart. Harcamalar ve bunların kararı konusu da kontrolsüz şekilde çalışabilir.
İştah da artabilir.
Genel olarak aşırı iyimserlik ve buna dair boşvermişlik hali de yaşanabilir.
Riskleri görememe bundan dolayı yanılma, boş işlerle uğraşma, hedef yanıltma, maddi konuda tedbirsizlikler, göz boyayan unsurlara aldanma, baştan çıkarılmaya, etki altında kalmaya rıza gösterme gibi etkiler yapabilir.
Venüs Neptün ile kareye ilerlerken tüm etkiler yanında bu etki çok daha ön plana çıkıyor.
Hayatın ciddiye alınması gereken alanları ve özellikle de iş yaşamı ile finansal girişimlerle bağdaşmıyor.
Çok kalabalık, bol gürültülü, samimiyetlerin rahatsız edici olabileceği ortamlardan uzak durmakta fayda olacaktır.
Bir de karşımıza çıkan fırsatları pas geçme ve fayda sağlayacak kişi ve durumlardan almamız gerekeni alamama durumu yaşanabilir.

17 Haziran 2019 PAZARTESİ

Ay 19:13 e kadar Yay burcunda ve 11:30 ile bu saat arasında boşlukta olacak.
Saat 11:30 da Yay burcunda bir dolunay meydana gelecek. Önemli gelişmelerin, kararların ya da daha önce atılmış tohumların sonucunu almanın söz konusu olabileceği bir gündeyiz.  Radikal kararlar da gündeme gelebilir, radikal kararlara götürecek girişimler de… Gerçeklerle yüzleşmenin vereceği sağlayacağı özgürlük, önümüzdeki tablonun netliğine hizmet edecek. 11:30-19:13 arası birtakım belirsizlikler barındırabilir ancak akşam saatleri çok daha gerçekçi ve net somut olan şeylerin farkında olacağız. Bunlara ihtiyaç duyacağız.

18 Haziran 2019 SALI

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Günün en öncelikli konuları somut hedef ve başarılar, sorumluluklar, ciddiyetle ele alınması gereken işler, ilişkiler, istikrar sağlamak, üzerimize düşeni yapıp bununla takdir edilmek ve takdir edilesi işler yapabilmek diyebiliriz. Adım atmadan önce tüm planlamayı yapmak, tedbirli ve kontrollü olmak ihtiyacı da yüksek olacak.
Gün içinde etkili olacak transitler haftanın önemli bir gününde olduğumuzu işaret ediyor.
Ani ve tepkisel kararların, cevapların, tekliflerin, aklımıza geliveren ve eni konu düşünmediğimiz niyetleri hızlıca harekete geçirmenin riskleri söz konusu.
Sert ve can yakıcı bir ifade tarzı, anlamaya ve anlatmaya dair sabırsızlık iletişim kanallarının tıkanmasına vesile olabilir.
Sözlerimizle ya da ifade biçimimizle karşımızdakinde yaralar açma ve kırıcı olma potansiyeli var. Dilimizden döküleni öncesinde süzgeçten geçirmek ve konuşurken her açıdan düşünüp özenli olmak önemli.
Satürn Neptün altmışlık açısı da aslında ayın başından bu yana etkili olan durumların tetiklenebileceğini işaret ediyor.
Hayal ya da plan aşamasında olan şeyleri somut ve fayda sağlayacak hale getirmenin ihtiyacı söz konusu bu etki altındayken. Ya da belki de neyin gerçek neyin hayal ürünü olduğunu fark etme, somut hedef olabilecek planları, realize edilmesi gereken becerileri her zamankinden daha gerçekçi bir gözle görme şansımız olabilir.
Bu transitin etkilerini detaylı şekilde yılın başında ve bu hafta daha önce sizlerle paylaştım.

19 Haziran 2019 ÇARŞAMBA

Ay dün olduğu gibi bugün de Oğlak burcundaki seyrine devam edecek. Gün içinde Ay’ın yapacağı açılar gerginlik yaratacak nitelikte. Hafta başında da belirttiğim gibi Merkür Mars ve Plüton açılarının aktif olduğu bir gündeyiz.
Patlayıcı ve parlayıcı noktalara çok kolay gelebiliriz.
Dürtüsel ve tepkisel hal ve hareketler, hırçınlıklar, inatlaşma ve çatışma meyli, yol alamamanın verdiği stres ya da yolu tedbirsiz almak zorunda kalmanın verdiği kaygılar günün gerginliğini işaret ediyor.
Sabah saatleri engellenme ve aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilir. Ne kadar akışta olursak o kadar akacak zaman ve içinde bulunduğumuz durum.
Yetersizlik kaygısı veren, motivasyonu düşüren, olumsuz düşünmeye yönlendiren durum ve kişiler iş başında olabilir.
Sınırlarımızı koruma ihtiyacımız fazla olacak ancak kendi kendimize de bu motivasyon düşürme işini çok başarılı şekilde yapabiliriz bu sabah ne yazık ki 😊
Öğleye doğu ve gün ortası günün en çatışmalı ve gergin zaman dilimi. Aman dikkat.
Fiziksel olarak da kaza ve sakarlıklara, uğrayabileceğimiz zararlara yatkın olacağız.
İş dünyası ve para konuları da bugün temkinli ve tedbirli olmayı gerektiren konular.
Sözlerimizi karşımızdakine ulaştıramamak, yanlış anlaşılmalar, herhangi bir sözün her zamankinden daha saldırgan algılanması, acele ile verilen karar ve varılan yargılar zarara uğramamıza ya da zarar vermemize vesile olabilir.
Saat 14:18 sonrasında Ay günün geri kalanında açısız olacak. İşin içine bir de belirsizlikler eklendi anlamına geliyor bu.
Velhasıl pek çok açıdan tedbirli ve kontrollü olmayı gerektiren, önemli iş ve başlangıçlar için uygun olmayan bir gün. 

20 Haziran 2019 PERŞEMBE

Ay saat 05:00 sonrasında Kova burcunda olacak. Arkadaşlarla bir arada olmak, ortak hedeflere yürüyebilmek bugün kıymetli olacak. Hak, hukuk, adalet ve eşitlik sağlama adına verilen bir mücadele de öyle. Kalabalıkların içinde bile olsak kendimize özgür bir alan yaratmak isteyeceğiz bugün. Olaylara mantıkla yaklaşmak, akılcı çözümler üretmek ve karşımızda da olaylara mantıkla yaklaşan insanların olması beklentisi de dikkat çekiyor.
Gün ortası plan değişiklikleri, dengesiz durumlar, beklenmedik gelişmeler, gerginlik yaratan tepkiler ve isyan etme eğilimi yaratan durumlar söz konusu olabilir. Spekülasyonlar, hiç beklemediğimiz yerden gol yemek, dengemizi bozabilecek kişilerin ve gelişmelerin sarsması, gerginlik yaratması v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Sabah erken saatlerden kesinleşecek olan Mars-Plüton karşıtlığı ile ilgili yorumlarımı hafta başında paylaşmıştım.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji