09 Eylül 2018, Pazar

Başak Yeniayı İle Yeni Düzenlemeler Zamanı

 • Yarım bıraktığımız ya da gerçek anlamda çaba göstermediğimiz için tatmin sağlamayan işlerimize dönüp bakma zamanı geldi.
  Başak Yeniayı hem taze tohumları hem de telafi mekanizmalarını çalıştıracak.
 • Hangi alanda daha çok verim almaya ihtiyacınız varsa o alanda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz.
  Bilginizi çoğaltmak, bilginizi daha işlevsel bir şekilde kullanmak, pratikleştirmek, hataları düzeltmek, bir daha aksama yaşanmaması adına daha tedbirli revizyonlar yapmak için ideal olabilir.
 • Alışkanlıklarımız ya da alışkanlık edinemediklerimiz sebebiyle daha iyisini yapabilecekken kıymetini bilmediğimiz sağlığımız için bir şeyler yapabiliriz.
 • Şifaya ihtiyaç duyduğunu bildiğimiz halde bunu ertelediğimiz, günü kurtardığımız yaşam alanlarımızı, kalıcı tamir edip onaran adımlar atılabilir.
 • Plansızlık vesilesiyle tam verim alamadığımız her türlü konu ile alakalı bir plan program yapmak adına tetikleyici bir yeniay bizi bekliyor.
 • İş hayatımızda, evimizde, aile düzenimizde, parasal dengemizde aksayan noktalardan sadece şikayet etmek yerine bunları düzeltmek adına bir şeyler yapmak bu yeniayın ana teması.
 • Aklımızı, bilgimizi ve deneyimlerimizi, zihinsel becerilerimizi daha işe yarar biçimde kullanarak daha somut ve tatminkar işler ortaya koymak adına harekete geçiyoruz demek oluyor bu.
 • Burada yeniay haritasında ayrıca, eskiyi revize et ancak tamamen yok sayma diyen bir vurgu var. Yani yeni ile eskinin adaptasyonu somut kazancı ve gözle görünür verimliliği yaratacak.
 • Her zamankinden farklı düşünmek, var olanı geliştirmek adına her zamankinden değişik çözüm yollarına yönelmek, alternatiflere açık olmak, esneklik gösterebilmek, prensiplerin esnemesine tolerans göstermek önemli olacak.
 • Asla taviz vermem ve değiştirmem dediğiniz fikir, uygulama ve hedeflerinizde yapacağınız tatlı dokunuşlar işe yararlığı, verimi, takdiri ve kazancı artırabilir.
 • Bu yeniay ile gündeme gelecek olan düzenlemelerin kökeni, sonucu ya da kendisi direkt finansal temalar ile bağlantılı olacak ve işleri ve günlük işleyişi de etkileyecek nitelikte gerçekleşecek.
Yeniayın hem bireysel yaşamlarımızda hem de ülkemiz adına güzellikler getirmesini gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

03 Eylül 2018, Pazartesi

AsttroKarmik ile 3-9 Eylül 2018 Haftasının Yorumları

3 Eylül-9 Eylül 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Bu hafta haftanın ilk günü Merkür-Venüs destek açısı etkili olacak. İletişim yolu ile halledeceğimiz ve bu yolla uzlaşma sağlamayı planladığımız, samimiyet yaratmayı arzuladığımız görüşmeler için elverişli olabilir.

***Perşembe günü Merkür,22 Eylül tarihine kadar kalacağı Başak burcuna geçecek ve aynı gün Nisan ayından bu yana devam eden Satürn geri hareketi de sona erecek. Bu retronun bitimini beklediğiniz ve beklettiğiniz iş ve girişimleriniz için durağan pozisyonun etkilerini de geride bırakabilmek adına bir sonraki haftayı beklemek daha iyi olabilir.

Oğlak burcunda ve direkt hareket halinde olan Satürn bu süreçte iş dünyası ve para piyasaları ile alakalı bazı şeylerin daha net görünür hale gelmesine vesile olacak. Ayaklar giderek daha bir yere basar hale gelecek. Durum tespit ve planları da daha fazla yapılır görünecek. Yeniden yapılanmalar, gerekli olan ve sağlamlığı yaratmak adına yapılması gereken hamleler daha fazla gündeme gelecek. Organizasyonlar ve hedefler bir şekilde daha somut ve net sonuçlar adına değişmek durumunda kalacak. Uzun vadedeki kazancı hedefleyen her türlü yeni hareket fayda getirebilir. Ancak gelecek planı yapılmamış kısa vadeli inişli çıkışlı durumlar dengesizlik yaratabilir.
Bu adımlar daha garantici ve uzun vadede büyümeyi hedefleyen adımlar olacak. Her türlü iş ve girişim açısından sabırla geleceği planlı programlı inşa eden, stratejik hareketler yapabilen, disiplin ve gayreti eksik etmeyen, profesyonel düşünce ile atılan adımlar çok daha destekleyici olacak.
Merkür Başak burcu seyri de bu dönemde detaylara bakabilme, akıl, mantık ve sağduyu ile hareket edebilme kabiliyetinin artışına vesile olacak.
 
***Çarşamba-Perşembe ve Cuma günlerinde Merkür, Satürn ve Uranüs arasındaki üçgen açıyı tetikleyecek ve toprak elementinde bir büyük üçgeni çalıştıracak. Bu açı kalıbının ve Merkür’ün açılarının etkisi zihinsel aktivitede artışa vesile olacak.
Uçuşan planları yere kondurma, çoklu ihtimallerin içinden bir karar verme, uygulanabilir plan ve projeler üretme, yeni ve farklı yönelimlerin ne şekilde işe yarar bir hale dönüşeceğini görebilme, hep ihtiyatlı davrandığımız o nedenle de yerimizde saydığımız durumlar için değişimi bu kez planlayabilme, hep aklımızda olan ama bir türlü icraata dökemediğimiz iş ve girişimleri de hayata geçirme şansı verebilir.
Zihinsel üretkenlik çok yoğun olacak. Detaylarda boğulmak da bazı detayları kaçırıp görmezden gelmek de risk olabilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var. Eski niyet ve görüşlerde bir takım revizyonlar yapmak gerekebilir.
Asla taviz vermem ve değiştirmem dediğiniz fikir, uygulama ve hedeflerinizde yapacağınız tatlı dokunuşlar işe yararlığı, verimi, takdiri ve kazancı artırabilir.
Bu tarihler bir eğitim almak, bir eğitime niyet etmek, eski ile yeninin bir araya gelmesine vesile olan bilgi ve öğretilere yönelmek, var olan bilgiyi pratikte uygulayacağımız bir yol açmak, bakış açımızı değiştirmemize vesile olacak kişilerle yolumuzun kesişmesi, daha olgun davranmamıza vesile olacak durumların ortasında kalmak, beklenmedik çözümlerin daha kalıcı olabileceğini görmek, daha önce aklımıza gelmemiş alternatif yol ve yöntemlerin aslında ne kadar daha tatminkar sonuçlar doğuracağını fark etmek için elverişli olacak.
 
“Düşünmediğin şekilde düşün, farklı bir açıdan bak, zihinsel açıdan esnek ol, yeni fikir ve tekliflere kendini aç ki tablo daha net ve pratik çözüm sunan bir hale gelsin” diyor gökyüzü.
İletişim aşamasında da kelimeler tam isabet yerini bulacaktır bu etkiler altındayken. Yeni kişilerle bir arada olmak, kafa yapılarımızın uyduğu kalıcı kişilerin hayatımıza girmesini sağlayabilir.
Ticari konularda ayakların yere bastığından emin olmaya çok ihtiyacımız var. Her zaman bildiğimiz ve uyguladığımız şeylerin dışında bir şeyler yapmak, ya da her zaman görüş aldığımız kişilerden farklı kişilere kulak vermek iyi olabilir.
Genel olarak alışıldık düzenin devamı herkesin beklentisi ve rahat ettiği hal olacak. Ancak bu düzen bazı revizyonlar gerektirecek.
Kısacası yeni fikirler üretip bunları havada bırakmamak, icraat aşamasına gelebilmek, pratik ve işe yarar çözümler üretmek, aklımızı sorgulayıcı ve düzenleyici bir şekilde çalıştırmak, daha kalıcı ve işe yarar iş birlikleri yaratmak adına var olan iş birliklerimizi gözden geçirmek, değişiklikler gerekiyorsa yapabilmek, kararsızlıklara bir son nokta koyabilmek, değişmesi gereken kararlarda da ısrar edip inatlaşmanın bir faydasının olmadığını görebilmek adına güzel etkiler olacak bunlar.
***Özellikle haftanın ikinci yarısında yine Perşembe günü kesinleşecek olan Güneş-Neptün karşıt açısı etkili olacak. Pazar günkü yeniay da bu etkiler altında gerçekleşecek.
Bu transit etkisinde, İrademizi, mantıksal tarafımızı, özgüvenimizi, eril enerjimizi, hayatımızdaki eril figürleri, motivasyonlarımızı, bilincimizi, yaşam enerjimizi, yeteneklerimizi ve yaratıcılığımızı temsil eden Güneş, Neptün’ün sisli bulutları arasında kalır.
Dünyevi konularda ve özellikle hayatımızda bulunan eril karakterlerle ilgili bazı negatif hadiseler yaşanabilir. Beklentimizin karşılanmaması, yapılan ya da yapılmayan bir takım şeyler nedeniyle hayal kırıklıkları ve sonucunda kırgınlıklar yaşama riskimiz ortaya çıkabilir.
Bu açı etkisinde iken enerjimiz ve neşemiz de eksik oluyor maalesef. Gerçekleri görmek veya kabullenmekte zorlanma, mücadele etmek ve irade ortaya koymak konusunda isteksizlik hali olası diğer riskler. Aslında çok hevesli olduğumuz bazı konularda bu hevesi kıracak bazı gelişmeler yaşanabilir. Fiziksel olarak yorgun ve halsiz hissetme, daha fazlası için çaba sarf etmeye gerek duymama gibi etkiler yaratabilir bu transit. Hayal ettiğiniz bir şeyin gerçek olması için gayret göstermiş ama sonuçlarından tatmin olamamış olabilirsiniz bu etki altındayken. En geniş tabiri ile aslında kendi halinden, kapasitenden ve becerilerinden tatmin olmama ve kendini yeterli sayamama gibi duygusal bazlı bazı negatifler de olası diğer riskler arasında.
Neyi istediğimizi tam olarak bilememe, yanılma ve hatalı kararlar verebilme, kolay etki altında kalma, söylenen sözlerin fazlasıyla etkisi altında kalma ve doğru ya da yanlış ayrımı yapmaksızın çok kolay ikna olma gibi olaylara vesile olabilir bu transit etkisinde olduğumuz günler.
Aynı zamanda çok kolay pes etme, mücadeleden vazgeçip salıverme gibi etkiler de barındırıyor. Olayı pozitife çevirmek için, ne istediğimizi bilmek ve bu konuda üzerimize düşeni yapmak önemli.  ZİRA biz bu ikisini yapmışsak gerisi yani diğer saydığım tüm riskler teferruat olarak kalacaktır.
Kim ne derse desin, gerçeklerin olduğu gibi ele alınması, hayal ile gerçeğin arasındaki ince çizginin korunabilmesi, neyi yapıp neyi yapamayacağımız, yeterli olup olmadığımız konuları bizim kendimize olan güvenimiz ve inancımız sayesinde aşılabilir. Püf noktası neyi ne kadar istediğimiz, ne kadar emek sarf ettiğimiz ile alakalı olacaktır. Emek sarf edilmemiş niyetler bir yere varma ve nihai sonuca ulaşma konusunda tatminkar olmayacaktır. Ne kadar sorumluluk alır ve öz disiplin sağlarsak o kadar net ve görünür işler ortaya koyma şansımız oluyor. Bunu görmek ya da belki de bunu yapamadığımız için elimizde bir şey kalmadığınız fark etmek için elverişli olabilir.
• Hangi konularda kendimizi en çok kandırıyoruz ve ipleri dış şartlara teslim ediyoruz?
• Belirsizliklerin bizi yönetmesine izin mi veriyoruz?
• Sınırları bilemediğimiz ya da irade ortaya koyup istikrarla hareket edemediğimiz için acaba neler kaybediyoruz?
• Mantıkla hareket etmemek, objektiflikten uzaklaşmak bize nelere mal oluyor?
• Destek almadan vermek, vermenin şartını belirleyememek, beklentileri doğru analiz edememek sonuçlara ne şekilde etki ediyor?
• Birilerine bel bağlamak ile el ele birlikte yürüyebilmek arasındaki farkı görebilseydik işlerimiz ve ilişkilerimiz daha kaliteli ve işe yarar olabilir miydi?
• Kör gözüne teslimiyetle anlayış ve esnekliği birbirine karıştırmak bizi kaosa sürüklüyor olabilir mi?
• Kendimizi uyutmak ve uyuşturmak adına neyi araç edinmişiz?
• Silkelenmek ve hayata daha net bir tablo şeklinde bakıp irade ile hareket edebilmek için neyi bekliyoruz?
• Akışa bırakmak ile akıntıda sürüklenmek arasındaki farkı görebiliyor muyuz?
Bu soruları sorup cevaplarını sorgulamak için ideal olabilir haftanın ikinci yarısı.
 
***Yine haftanın ikinci yarısında Cumartesi günü kesinleşecek olan Venüs Mars kare açısı etkili olacak. Üstelikte bu açı anaretik bir derecede olacak. Yani 29 derecenin patolojik etkileri ile risk her zamankinden daha yoğun ortaya çıkacak.
Bu açı etkisiyle özellikle kadın erkek ilişkilerinde çatışmalar, zorlanmalar ve tartışmalar söz konusu olabilir. İnatlaşan ve dediğim dedik diyen tavırlar dikkat çekecektir. Uzlaşan değil de karşılıklı diklenen, alttan almaya gönlü olmayan, kolay sinirleyip parlayan, bencilce tavırlara şahitlik edebileceğimizi gösteriyor. Bir tarafın başına buyruk hareket etmesi, diğerinin sevgiyi ve ilişkinin kalitesini sorgulamasına vesile olabilir. Bir tarafın gücü diğerini geri plana itebilir. Bir tarafın ilişkideki yeri ve önemi, ilişkinin kendisinin önüne geçebilir. Roller tartışmaya açılabilir. Kimin ne yapması gerektiği, duygusal olarak ne gibi fedakarlıklar yapılacağı hatta kimin daha çok sevdiği konusu bile gerginlik malzemesi olabilir.
Var olan çatışmalar alev almış ve rüzgar yemiş gibi hızlıca büyüyen yangınlara dönüşebilir. Elektrikli haller, muhalefet hali ve uyum ve denge değil de daha çok yıkıp dökmek eğilimindeki yaklaşımlar riskli ve sivri tavırlara vesile olabilir.
Anlaşmazlıkların uzayıp çözümsüzlüğe girmesi, tolerans göstermeyen tavırlar can sıkıcı hadiselere sebep olabilir.
Bu tarz bir transit özellikle romantik ve yakın ilişkilerde çıkmazlar yaratabilir. SİZİNLE UYUM SAĞLAMADIĞINI BİLDİĞİNİZ KİŞİLERE İSTEMSİZCE ÇEKİLEBİLİRSİNİZ. Ya da zaten birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki uyumsuzluklar göze batar hale gelebilir. Bu tarz ilişkileri fazla zorlamanın, şansı da zorlamak olacağını göz ardı etmemek gerekir.
Bu açı etkisindeyken karşı cins ile cinsel çekim ve zıtlaşmadan doğan bir yakınlaşma yaşanabilir. Ancak fiziksel anlamdaki çekimin bir ilişkiyi layıkıyla yürütmek ve sevgiyi paylaşmak için yeterli olmayabileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız.
Pazar günüde bu etkiler altında Başak burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniay çalışmak, üretmek, fayda sağlamak, daha işe yarar bir şeyler ortaya koymak, hayatı pratikleştirecek çözümler üretmek, disiplin ve düzen isteyen işlere niyet etmek, Planlı ve programlı bir düzen kurmak adına hayatımızda gereken düzen değişimlerini yaratmak, günlük rutinimize yeni bir hal vermek, sağlığımız adına yeni yaşam alışkanlıkları edinmek için bir başlangıç olabilir. Tetikleyici etki sunabilir.
Bu konudaki daha detaylı yorumlarımı ayrıca paylaşacağım.

3 Eylül 2018 PAZARTESİ

Ay gün boyunca İkizler burcunda olacak. İletişim akışının yoğun olduğu ve hareket halinde olmayı tercih edeceğimiz bir gün. Merak edip araştıran haller bilgiye daha kolay ulaşmayı verecektir. Ulaşılanın işe yararlığı ve bize etkisi gözetilirse çok daha fazla verim alınabilir.
Bu konuda yanılma ve bir vesile ile iletişim aksaklıkları günün ilk yarısında risk olarak karşımıza çıkabilir. Öğlen ve sonrası çok daha kaliteli zaman geçirme şansımız var. Hem iyi ilişkiler hem de kendimizi daha net ve yumuşak bir şekilde ifade etme şansımız olacaktır.
Konuşarak, yazışarak, iletişim halinde kalarak halledeceğimiz her türlü iş için elverişli olabilir.

4 Eylül 2018 SALI

Sabah saatleri yine dün olduğu gibi pek çok işinizi konuşarak, yazışarak, iletişim halinde olarak halletme şansınız var. Yarım işleri toparlamak, kafamızdaki soru işaretlerine cevaplar aramak, aradığımız bilgiye hızlıca ulaşmak, bunun için kiminle irtibata geçeceğimizi bilmek bu sabahın artı faktörleri.
Saat 09:37 ile 15:07 arasında Ay boşlukta olacak. Kalıcı karar ve adımlar ve uzun vadeli, net sonuç elde etmeyi planladığınız iş ve girişimler için pek elverişli olmayabilir.
15:07 sonrasında Ay Yengeç burcunda olacak. Geçtiğimiz iki güne göre çok daha duygusal ve hassas olacağımız şekilde geçecek günün geri kalanı. Ailemizle ilgili konulara eğilmek, evimizde zaman geçirmek, sevdiklerimize ait konuların peşinden koşmak istek ve ihtiyacı aratacak.
Öğleden sonra alınganlıklara yatkınlık olacak. Bu sebeple ilişkilerimizde özellikle de sevdiklerimizle olan ilişkimizde her zamankinden daha özenli ve hassas davranabiliriz. İyi niyetle söylediğimiz bir söz ya da yaptığımız bir hareket derin bir etki bırakabilir. Eğer alınganlık gösteren koltuğunda siz oturuyorsanız daha ılımlı ve affedici olmayı, niyetin özünde ne olduğuna bakmayı deneyin.
Akşama doğru ve akşam saatleri plan değişiklikleri söz konusu olabilir. Adapte olmakta zorlanma yeni sürecin işlerimizi aksatması ve asıl ihtiyacımız olana yönelmede gecikmeler, genel olarak aksaklıkların daha çok göze batması söz konusu olacağından, sıkılganlıkların ve dolayısıyla da gerginliklerin aratabileceği bir zaman dilimi olacak.
Rutine sıkı sıkıya bağlı kalmaya çalışmak her açıdan yorucu olacak. Kurallara uymak, tüm sorumlulukları yerine getirmek, her şeyi olması gerektiği gibi yapmaya çalışmak yerine azıcık esneklik gösterebilsek hem işler daha hızlı akacak hem de içimiz sıkılmayacak.
Çok katı bakış açıları isyan bayraklarına vesile olabilir.
Olmazsa olmaz sorumluluklar bile boğucu mecburiyetler şeklinde görünebilir.
Olumlu olanı görmeyi kolaylaştıracak kişilerle bir arada olmak iyi gelebilir.
Hayatımızda değişim ve yenilik yaratamamanın gerginliğini taşımak yerine bunu gerçekleştirmenin planını yapmak iyi gelebilir.
Yani soruna değil de çözüme ve çıkış yollarına bakmak bu akşamın anahtarı olacak.

5 Eylül 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Bu hafta için pek çok açıdan en çok değerlendirilebilir gün bugün. Günün ilk yarısı ve gün ortası her türlü iş ve girişim için destekleyici. Uzlaşma halleri, bilgi paylaşımları, samimiyet yaratmayı beklediğimiz görüşme ve konuşmalar, işbirliği teması, her türlü ilişkide uyum ve denge yaratabilme şansı, duygusal bağlar kurabilme ve sevdiklerimizle güzel zaman geçirme imkanı bulabiliriz. Kendinizi içtenlikle ifade etme imkanı aradığınız şeyler için değerlendirebilirsiniz.
Günün ikinci yarısı da keyifleri yerine getirecek nitelikte güzel görünüyor. Yaratıcılık isteyen iş ve uğraşlar, duyguların ifadesi, gönüllü fedakarlıklar, manevi açıdan güçlendirecek aktiviteler, bilgi paylaşımları, eğitim, öğretim, seyahat imkanları için güzel bir zaman dilimi olabilir.
Rehberlik edinme şansı, tecrübe elde etme ya da tecrübeden fayda alma şansı bulabiliriz. Esneklik gösterebilme kabiliyeti, destekleşme, dayanışma, birlik halinde olabilme söz konusu.
 
Geç saatlerde ise inatlaşma ve gerginlikler, aşırı baskıcı ve otoriter tutumlar sebebiyle yaşanabilecek problemler, karşı karşıya gelme ve mücadele halinde olma, hırçınlık, agresyon ve tepkisellik sorunları yaşanabilir. Durup dururken ortalığı bulandıran, bile bile kriz yaratan, kuşkucu tavırlar ve kıskançlık eğilimi sebebiyle sorun yaratanlardan uzak durmakta fayda var.

6 Eylül 2018 PERŞEMBE

Ay öğleden sonra saatlerine kadar Yengeç burcundaki seyrine devam edecek.
Öğleden öncesinde ikili ilişkilerde çatışmacı yaklaşımlar, halden anlamayan tepkiler, aşırı hassasiyet gösteren kişilerle bu hassasiyete karşılık veremeyenlerin karşı karşıya gelmesi, inatlaşma ve zıtlaşmalar söz konusu olabilir. Hırçınlıklar olabilir. Aşırı korumacı, yönlendirici ve sahiplenici tavırlar, akıl vermeler tepkilere vesile olabilir. Saat 15:42 ile 16:54 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Aslan burcuna geçecek. Bu aman aralığında bazı belirsizlikler ve kaotik durumlar söz konusu olabilir. Ancak sonrasında daha fazla netlik sağlama şansımız olacak.
Günün geri kalanında özgüven, kararlılık, ne istediğini bilme ve bunu ifade edebilme hali söz konusu olacak.
Akşam saatleri ve sonrasında otorite çatışmaları, isyankar tavırlar, isyanları bastırmaya çalışan tepkiler gerginlikler yaratabilir. Beklemedik durumlar, kararlar, sürprizli gelişmeler hızlıca adaptasyon ve esneklik gerektirecek.
Bugün Merkür 22 Eylül’ kadar kalacağı Başak burcuna geçecek ve Nisan ayından bu yana devam eden Satürn geri hareketi de sona erecek. Bu retronun bitimini beklediğiniz ve beklettiğiniz iş ve girişimleriniz için durağan pozisyonun etkilerini de geride bırakabilmek adına bir sonraki haftayı beklemek daha iyi olabilir. Üstelik de haftaya yeniayın hız katan etkilerini de arkamıza almış olabiliriz.
Oğlak burcunda ve direkt hareket halinde olan Satürn bu süreçte iş dünyası ve para piyasaları ile alakalı bazı şeylerin daha net görünür hale gelmesine vesile olacak. Öyle ya da böyle. Ayaklar giderek daha bir yere basar hale gelecek. Durum tespit ve planları da daha fazla yapılır olacak. Yeniden yapılanmalar, gerekli olan ve sağlamlığı yaratmak adına yapılması gereken hamleler daha fazla gündeme gelecek. Organizasyonlar ve hedefler bir şekilde daha somut ve net sonuçlar adına değişmek durumunda kalacak. Uzun vadedeki kazancı hedefleyen her türlü yeni hareket fayda getirebilir. Ancak gelecek planı yapılmamış kısa vadeli inişli çıkışlı durumlar dengesizlik yaratabilir.
Bu adımlar daha garantici ve uzun vadede büyümeyi hedefleyen adımlar olacak. Her türlü iş ve girişim açısından sabırla geleceği planlı programlı inşa eden, stratejik hareketler yapabilen, disiplin ve gayreti eksik etmeyen, profesyonel düşünce ile atılan adımlar çok daha destekleyici olacak.
Merkür Başak burcu seyri de bu dönemde detaylara bakabilme, akıl, mantık ve sağduyu ile hareket edebilme kabiliyetinin artışına vesile olacak.

7 Eylül 2018 CUMA

Ay günün tamamında Aslan burcunda ilerleyecek. Günün ilk yarısı çok daha kaliteli zaman geçirmeye hizmet edecek. Merkür’ün Uranüs-Satürn ile yaptığı destekleyici nitelikteki açılar kıymetli olacak. Bu konudaki yorumlarımı hafta başında sizlerle paylaşmıştım. Ancak bugün kesinleşen Güneş-Neptün karşıt açısını da mutlaka dikkate almakta fayda var.
Her ikisi hakkındaki yorumlarımı haftalık yorumlarımın başında bulabilirsiniz.

...
Devamını oku...27 Ağustos 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 27 Ağustos-2 Eylül 2018 Haftasının Yorumları

27 Ağustos-2 Eylül 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli gökyüzü etkisi, 26 Haziran’dan bu yana devam eden Mars geri hareketinin sona ermesi. Bu Retro bir dolunay eşliğinde başlamıştı ve bir başka dolunayın arkasından da son buluyor. Geri hareketi sırasında Oğlak burcuna döndüğü tarihlerde yaşanan para piyasalarındaki değişimler ve riskli durumlar çok can sıkıcıydı. Şimdi Mars hala Oğlak burcunda ancak bu kez düz hareketi ile yoluna devam ediyor. Öyle ya da böyle iş dünyasını ve bağlantılı olan finansal konuları ilgilendiren şeylerde, bir şeyleri mevcut haliyle yoluna sokma ve ayakları yere basar planlar ve stratejiler eşliğinde bir şekilde yol alma, durumu kabul eden planlar yapma ve nihayetinde hareketlenme eğilimi artacak. Çalkantılı ve durgun sular artık belli bir ivme ile yön belirleyecek. Haftanın ikinci yarısı bu açıdan alınacak karar ve atılacak adımlar, girişimler için daha uygun olacak.
 
10 Ağustos civarında sizlerle paylaştığım yorumlarımda da belirtmiştim. (“””Oğlak burcu iş dünyasını, para piyasalarını ve finansı, yönetimdeki kişileri, yönetim organizasyon içerikli konuları işaret ediyor. Bunu daha Mars Oğlak burcu girişi sırasında sizlerle paylaşmıştım.  Ancak bu kez retro ile Oğlak burcuna geçişi, Oğlak burcundaki Satürn ve Plüton’un da geri hareketinde olması bu süreci mevcut gündem maddeleri açısından iyice yorucu hale getiriyor.Kısa vadede bakacak olursak, bu sürecin dalgalanmalarının durulması safha safha olacak ve Ağustos sonu itibariyle başlayıp, 6 Eylül ve 1 Ekim civarında buna dair gelişmeler yaşanacak. 26 Eylül civarında bir şeylerin değişmek zorunda olduğu görünür olacak. “”” o tarihlerdeki yorumlarımdan alıntı…)
 
Bu içinde bulunduğumuz günler ve sonrası, işimizde, ilişkilerimizde, maddi konularda, hedeflerimizde, şimdi  stablilizasyona hizmet edecek şekilde elimizde olanı, önümüzdeki tabloyu net olarak görmek ve ona göre bir hareket planı yapma zamanı. Durağan hallerin riskini de geri bırakalım diye Çarşamba ve sonrasına daha güzel bakabiliriz.
Mars Oğlak burcundaki seyrine 11 Eylül’e kadar devam edecek. Özellikle iş odaklı hedefleriniz ve girişimleriniz için Satürn retrosunun düzelmesini de beklemek iyi olabilir. ( 6 Eylül) Ancak öyle ya da böyle bu haftanın ilerleyen günlerinde ( hafta başı değil) bir şekilde istikrarlı ilerlemelere hizmet edecek bir düzen oturmaya başlayacak. Yavaş yavaş…

27 Ağustos 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Sezgilerimizin aktif olacağı, duygusal karar ve tepkilere yatkınlık göstereceğimiz nitelikte bir gün olacak. Duygularınızı ifade edeceğiniz durumlar ya da yansıtacağınız işler, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız aktiviteler için elverişli olabilir. Ancak objektif olmayı isteyen işlerde zorlanma olabilir.
Günün ilk yarısı dalgınlık, kafa karışıklığı, odaklanma sorunları, yanılma ve aldanmalar, planlama hataları yaşanabilir.  Bir çeşit boş vermişlik hali de söz konusu olabilir. Organizasyon, planlama, ciddiyet ve disiplin isteyen iş ve uğraşlarda problem yaşanabilir. Daha rahat ve teslimiyetçi olmanın, akışa kendimizi bırakmanın, doğaçlamanın, yaratıcılığı ifadenin işe yarayacağı şeylere yönelebiliriz. Dua, meditasyon, yoga v.b. aktivitelerden de fayda bulabiliriz. Ancak sayılarla uğraşacağımız işler, mantıkla hareket etmemiz gereken durumlar, somut ve net olmayı ve bu nitelikte sonuçlar elde etmeyi beklediğimiz iş ve uğraşlar için çok elverişli değil.
Günün ikinci yarısı pek çok açıdan çok daha geliştirici nitelikte olacak. Yeni imkanlar yaratma, iş birliği ve destek alışverişi sağlayabilme, güçlü bağlar sayesinde daha umutlu ve potansiyel ortaya çıkaracak girişimciliği gösterebilme, derinlik ve gelişim sağlayacak bilgilere yönelme, buna fayda sağlayacak kişilerle yolumuzun kesişmesi v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Bugün Mars geri hareketi sona eriyor 😊

28 Ağustos 2018 SALI

Bugün de akşam saatlerine kadar Ay Balık burcunda olacak. Objektiflikten uzaklaşmanın zararına uğrayabiliriz bugün. Özellikle verdiğimiz sözlerde, aldığımız kararlarda, somut plan ve organizasyonlarda.
Riskleri görmekte, ölçüp biçmekte zorlanma var bugün.  Aşırı iyimser bakış açısı boyumuzu aşan sınırın neresi olduğunu görmeyi zorlaştırabilir ve sonradan mahcup olacağımız sözlere ve taahhütlere vesile olabilir.
Öğlen ve sonrası hızlı gelişmeler, hareket katan durumlar yaşanabilir. Fiziksel olarak çok fazla enerjimiz olmasa bile bir hareketlilik gerekecek.  Bu saatler duygusal olarak da aşırı tepkili olabiliriz. Her zaman yaşanan bir duruma her zamankinden fazla tepki verebiliriz. Ya da bu tarz bir tepki bize gösterilebilir. Hırçınlık ve agresif haller de söz konusu olabilir.
Saat 16:54-19:35 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Koç burcuna geçecek.
Akşam saatleri hız kesen ya da belki de motivasyon düşüren durumlar yaşanabilir. İlişkinizde ya da işinizde istediğiniz hızı ve hareketliliği sağlayamama baskısı ya da bunun kaygısı içe kapanma verebilir. Desteklenmeme ya da böyle hissetme durumu da motivasyon düşürebilir. Biraz yalnız kalmak ya da gerçekten konuşup rehberlik alabileceğiniz belki de sadece fikir alışverişinde bulunabileceğiniz az ve öz kişiyle bir arada olmak iyi gelebilir.

29 Ağustos 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Koç burcunda olacak. Bugün bireysel ihtiyaçlar her zamankinden daha ön planda olacak. Kendi isteklerinin öncelikli olarak yerine gelmesini bekleyen kişilerin karşılıklı çocukça çatışmasına şahit olabiliriz. İnatlaşma durumlarında kolay sinirlenme ve sabırsızlık da yaşanabilir. İş birliği, uzlaşma, uyum ve denge önceliğimiz olmayacak. Bu nedenle bir arada hareket etmeyi gerektiren, ortaklaşa karar alma ihtiyacı duyulan işler ve durumlar her zamankinden yorucu olabilir bugün. Bireysel olarak yürüteceğimiz, yine bireysel olarak zorlayıcı olan, belki de azıcık rekabet isteyen, mücadele gerektiren şeylerde daha fazla verim söz konusu olabiliyor.  Fiziksel güç sarf etmek, bunu gerektiren iş ve uğraşlara yönelmek, spor yapmak için de elverişli olabilir. Cesaret isteyen şeylere hevesli olacağız.
Bugün acelecilikten kaynaklanan sakarlıklar, kazalar günün ilişkiler dışındaki en temel riski.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji