29 Ekim 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 29 Ekim-4 Kasım 2018 Haftasının Yorumları

29 Ekim-4 Kasım 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

29 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay saat 02:26 sonrasında günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Aile ile birlikte olmak, sevdiklerimizle ve evimizle ilgili konularla ilgilenmek için ideal bir gün. Yengeç burcundaki Ay, vatani, milli konulara yönelme, köklerimize, geleneksel olana sıkı sıkıya sarılma ve geçmişi-bugünümüzü yaratanları yad etme ile bağlantılı bir şekilde etki yapacak. En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramını kutlamak için ne güzel bir gün 😊
Bayram coşkusunun içine nüfus etmenin, milli duyguların yükselmesine şahitlik etmenin en güzel yolu çocukların, gençlerin kutlama törenlerine katılmak.  Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği nesli yakından görmek, onların gözünden bakabilmek ve aynı zamanda cumhuriyeti yaşatma idealini onlarla birlikte çoğaltmak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da biz ailece bunu yapacağız 😊
Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak nesillerin asla tükenmeyeceğini gösterdiğimiz bir bayram coşkusunu, hep birlikte yaşamak dileğiyle… Cumhuriyetimizin 95. Yılı kutlu olsun!
 
Günün sabah saatleri keyif ve heyecan bir arada olacak. Güzel zaman geçirme, anın tadını doya doya çıkarma, coşku, samimiyet ve sıcaklık yaratma şansı var erken saatlerde. Biraz zaman ilerlediğinde, ufak tefek gecikmeler, belki de erken saatlerdeki rahatlığın verdiği aksaklıklar söz konusu olabilir. Hata yapma kaygısı ya da birtakım mecburiyetler sebebiyle yaşanabilecek içsel gerginlikler kısa sürece dağılacak.
Öğleye doğru ve gün ortası destekleyici tesirler devrede olacak. İşlerin ve ilişkilerin fayda sağlayan, yol açan nitelikte olması keyifleri yerine getirecek. İkili ve sosyal ilişkilerde denge ve samimiyet hakim olacak.
Akşamın ilerleyen saatleri de manevi açıdan bize güç katacak aktiviteler, duyguları ifade edeceğimiz iş ve uğraşlar, fedakarlıklar, bağışlayıcı olmayı deneyimleme imkanı veren her şey için destekleyici olacak. Dua, meditasyon v.b. şeyler için ideal bir gece olabilir.
 
Haftanın ilk gününe ayrıca Merkür Jüpiter destek açısının pozitif etkileri eşliğinde başlayacağız. Salı günü ilk saatlerinde kesinleşecek Merkür Kiron destek açısı da Pazartesi günü etkili olacak.
Bu transitin etkileri genel itibariyle şöyle:
Olaylara pozitif tarafından bakma
İyi niyetli yaklaşımlar
İletişimde akıcılık
Bilgiye kolay ulaşma, derinleştirme
Bilgi alışverişlerinden gelecek faydalar
Eğitim başlangıç ve sonuçlarından kazanç elde etme
Fırsatları görme ve buna yönelik planlar yapabilme
Geniş düşünme ve değerlendirmeler yapabilme
Rehberlik eden kişilerden faydalanma
Finansal girişimlere niyet etme,
Büyük planlar yapabilme v.b.
Genel olarak iyimserlikte de ölçüyü kaçırmadığımız takdirde zihinsel olarak odaklanmamız ya da çözmemiz gereken ya da iletişim becerilerini kullanmak sayesinde yol alacağımız iş ve girişimler için destekleyici bir gün olacak.
Bunların bir kısmı daha önce çözüm yolunu bir türlü göremediğimiz sorunların çıkış yoluna bir kısmı da daha önce yara oluşturmuş ya da kronikleşmiş problemlerin yer aldığı iletişim problemlerine olumlu anlamda katkı sağlayacaktır.

30 Ekim 2018 SALI

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Aile, çocuklar, ev hayatımız, özel yaşamımız yine günün öncelikli konuları olacak. Bugün duygusal anlamda yoğun haller bir çeşit içe kapanma verebilir. Kendimizi güvende hissedeceğimiz ortamlar ve kişiler dışında bu kapanma hali dikkat çekecek.
Duygusal tepkiler ve hissi değerlendirme ve kararlar yine günün riskleri olarak sayılabilir.
Duyguların akışına bırakmayı bilebilirsek gerçekten de duyguları ifade etmenin iyi geleceği ortamlarda bulunur ve bu tarz işlerle uğraşırsak ne ala. Ancak negatif etki yaratacak duygulardan kaçınmak ve özellikle alınganlık tuzağına düşmemek önemli.
Hırçınlık ve huysuzluk, küsmeler, hatta küstüğünü bile belli etmeyip şalterleri indirip kendini kapatmalar da düşülmemesi gereken tuzaklar arasında.
Aslında keşke iyi yönetebilsek bu duygusal halleri. Kendimizi, duygularımızı, gönlümüzden geçenleri güzellikle ve samimiyetle dile getirme imkanı da verebilir günün gökyüzü.
Günün ilk yarısı bugüne dair bahsettiğim tüm riskleri en yoğun içeren zaman dilimi. Patlayıcı ve parlayıcı tepkiler, aşırı baskıcı taraflarla bu baskıyı ortadan kaldırmaya çalışanlar karşı karşıya gelebilir.
Güçlü ve haklı olma ihtiyacı, manipülasyonlar, bu manipülasyonlara gelmemek için debelenenler, ya da manipülasyona geldiğinin farkına varmayıp ortalığı alevlendirenler, agresyonlar ve pasif agresyonlar, şartları, karşısındakini ve hatta kendini fazlasıyla zorlayan ve hayatı durumu zorlaştıran kişiler genel olarak sahnenin önünde yer alacak. Ne kadar sakin ve ölçülü olursak, esneklik gösterirsek, o kadar dengede kalacağız.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde de yarın kesinleşecek olan Venüs Uranüs karşıt açısının etkileri devreye girecek.
İlişkilerde kestirip atmalar, beklenmedik kararlar, ani ve aşırı tepkiler, özgürleşme ihtiyacı, her zaman yaşanan durumların her zamankinden daha çok tepki ile sonlanması, asi ve sivri çıkışlar söz konusu olabilir. Düşünmeden atılan her adım ya da gösterilen her tepki maddi ve manevi anlamda sonrasında pişmanlık getirebilir.

31 Ekim 2018 ÇARŞAMBA

Ay 05:41 sonrasında günün tamamında Aslan burcunda olacak. Gün içinde etkili olan Venüs Uranüs karşıt açısı sabah saatlerinde Ay’ın açıları ile tetiklenecek. Günün gerginliklerini, karşı karşıya gelme ve inatlaşmalarını bu saatlerde yoğun olarak yaşayacağız.
Günün genelinde ego çatışmaları, baskı ve isyan durumları dikkat çekiyor.
İlişkiler ve ilişkilerdeki dengeler hızlıca değişim gösterebilir.
Birden verilen tepkiler, ani karar ve yön değişiklikleri, tepkisel yaklaşımlar, her zaman aldığımız karşılıkların dışında bir şeyle karşılaşmamıza vesile olabilir.
Her zaman taviz vermesine, boyun eğmesine alıştığımız biri bu kez bardağın taştığını gösterebilir.
Kısıtlanmak, sınırlanmak, baskı altında kalmak bugün ölçüsüz ve sert tepkilere vesile olabilir.
Günün tamamı ancak özellikle de ilk yarısı bu açıdan riskli.
Bu etkiler altındayken ikili ve sosyal ilişkiler kadar finansal durumlar da tedbirli ve ölçülü olmayı gerektiriyor. Dış şartların ve değişkenlerin bizim dengemizi bozmasına izin vermemek önemli.  Bırakın, esneyin, asi tepkilerin gerçek anlamda bir özgürleşme yaratmadığını, asıl özgürlüğün ve huzurun içimizde, aklımızda olduğunu hatırlamaya çalışın.
Sizi sık boğaz eden ya da hareket etmenize engel olan her şeyden ve herkesten ani bir kararla uzaklaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. Kestirip atan ani bitiş kararları ya da aynı etki ile hızlıca başlayan şeyler dengeleri bozabilir. “Düşünmeden hareket etme ve eğer hareket edeceksen bu hareket dengeni korumaya yönelik olsun” diyor bugün gökyüzü.
Merkür bugün Yay burcuna geçecek. Akşam saatlerinde Venüs geri hareketi sebebiyle Terazi burcuna dönecek.

1 Kasım 2018 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. Yöneten, inisiyatif alan, kararlı ve net bir duruş sergileyen yaklaşımlar bugün avantaj sağlayacak. Ancak bunun yanında dozu ayarlamak ve sınırları bilebilmek de önemli. Zira ego çatışmalarına da fırsat sunan bir günde olacağız. (Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde. Bu saatlerde çatışma, acelecilik, sabırsızlık, inatlaşmalar ve sakarlık, aksaklık ve kaza riski de artmış durumda olacak)
Bugün kendi istek ihtiyaçlarımıza yönelik şeyler yapmak, belki de kendimizi azıcık şımartmak ya da insanların bizi şımartmasına müsaade etmek güzel olabilir.
Eğlenceli ve yaratıcı işler ve aktiviteler için romantik planlar için de değerlendirebiliriz günü. (Özellikle günün ilk yarısı)
Jüpiter Kiron üçgen açısı, şifaya, faydaya hizmet edecek fırsatları görme ve değerlendirme imkanı verebilir. Özellikle bilgi temelli olan, eğitim ile bağlantılı, yazmak, öğrenmek, öğretmek ile alakalı olan tüm iş ve girişimlerimizde var olan sorunları gidermek, kronikleşmiş ve daha önce çözüm üretemediğimiz problemlere bir çıkış yolu bulmak, bu konulardaki yaralarımızı şifalandırmak için elverişli olabilir.

2 Kasım 2018 CUMA

Saat 08:47sonrasında Ay günün geri kalanında Başak burcunda olacak. Gerçekçi bakış açkısı ve disiplin bugünün artı değer katan yaklaşımları olacak.  Detayları göz ardı etmemek, zamanı iyi yönetmek, planlı ve programlı olabilmek verimi artıracak bugün.
Kaygı ve vesvese boyutuna varacak detaycılıktan kaçınmak, hata yapma korkusuna yenik düşmemek önemli.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısında yenilik yaratma, farklı bakış açıları ve pratik çözümler üretebilme, aydınlanma sağlayacak nitelikteki bilgilerle buluşma şansı yakalayabiliriz.
Gün ortası iletişim problemlerine, patavatsızlık diyebileceğimiz şeylere, eleştirel yaklaşımların sert algılanmasına vesile olabilir. Velhasıl gün ortası iletişim kazalarına dikkat.  Önemli görüşmeler için sabah saatleri ve günün ikinci yarısı daha iyi olabilir. Kalıcı çözüm ve niyetler dile gelebilir. Etki bırakan ve güven veren görüşmeler yaşanabilir. Olgun tavırlar ve bilgiyle hareket etme hali, dürtüsel tepki ve kararların önüne geçecek. Daha sağlam adımlar atma şansı sunacak.

...
Devamını oku...21 Ekim 2018, Pazar

AstroKarmik ile 22-28 Ekim 2018 Haftasının Yorumları

22-28 Ekim 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Mutlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle...
Günlere dair yorumları okumak için sayfayı aşağıya kaydırabilirsiniz...
 
PAZARTESİ GÜNÜ akşam saatlerinde kesinleşecek MERKÜR-PLÜTON ALTMIŞLIK AÇISI gün boyunca etkili olacak. Bu transit etkileyici sohbetler, ikna edici görüşmeler dikkat uyandıran ve belki de duygulardaki, zihinlerdeki derinliği ortaya koyan konuşmalar için tetikleyici olabilir.
Bunlara ihtiyaç duyduğunuz işler, durumlar, ilişkiler ve aynı zamanda araştırma inceleme gerektiren her şey için elverişli olabilir.
Talepkar ifadeler, cevabı imkansızmış gibi görünen soruları sorma cesareti, gizemleri ortaya çıkarma ihtiyacı, birilerini bir şeye ikna etme motivasyonu için değerlendirebiliriz.
Bu transitin etkisi psikolojik çözümlemeler yapmak, bu açıdan destek almak, etki bırakacağınız ve sizi güçlendirmesini istediğiniz konuşmalar yapmak, bir danışmanlık almak ve fayda sağlamak, okült konularda eğitimler almak, bilgimizi derinleştirmek için de faydalı olabilir.
En önemli risklerinden biri ise aşırı derecede baskıcı ifadeler, manipülatif konuşmalar ve kuşkucu ve gerginlik yaratan bir zihin.
SALI GÜNÜ GÜNEŞ BİR AY İÇİN AKREP BURCUNA geçecek. Bu bir ayın en önemli etkisi ve katacağı şeyler hırs, tutku, azim, gayret, konsantrasyon ve derinlik şeklinde olacak.
• Gizemli olan şeyleri ortaya çıkarmak, bilinmeyeni keşfetmek, zor olanla mücadele etmek, motivasyon katacak bir hedef belirlemek, odaklı kalabilmek, tüm imkanları ve dış destekleri almanın ne anlama geldiğini deneyimlemek için güzel bir dönem olabilir.
• Bu dönem yüzeysel olan her ne olursa olsun onunla yetinmeme ve mutlaka bir derinlik yaratma isteği görünür olacak.
• Sezgiler yoğunlaşacak. Şüpheci bakış açıları artacak.  İkisi bazen birbirine karışacak.  Yani hangi kuşkumuzun peşinden gitmeliyiz ayrımını yapmak önemli olacak.
• Olayların gidişatını hissetmek ve arka planda olanları, neden sonuç ilişkilerini kurabilmek söz konusu olacak.
• Kendi özelimize olan ketumluğumuz artacak, ancak diğer insanların özeline sonuna kadar dalma eğilimi göstereceğiz…
• Hem özel ilişkilerde hem de hayata dair genel yaklaşımlarımızda bizden daha ilgi görenlere karşı ve paylaşmak istemediğimiz bir şeyi ya da kişiyi paylaşmak durumunda kalmaktan dolayı yaşanan gerginlik, huzursuzluk ve kıskançlıklar yorucu olabilecek.
• Duygusal haller ve kırılganlıklar artacak. Bunları ifade ve belli edebilme eğilimi ise aksine azalacak. Mevcut duygusal halimizi dışarıya belli etmek istemeyeceğiz. Duygular baskılanabilir bu etkiler altındayken.
• Aşırı hassasiyet ve bunları anında belli edememe hali “sen görürsün’ lere” ve kinlenmelere vesile olabilir bu dönemde aman dikkat.
• Bu dönem aynı zamanda uç noktalarda gidip gelmelere, ya hep ya hiçlere, sevdim mi tam severim sildim mi bir kalemde v.b. şeylere daha yakın olabiliriz. Esneklik önemli. Hem zihinsel hem de duygusal inatlaşmalara daha yatkın olacağız ne yazık ki.
• Hedef belirlemek, hedefe kilitlenmek, öyle ya da böyle isteklerine mutlaka ulaşmak, sabırla hedefe yürümek, yılmadan engel tanımadan ve gerekirse her yolu deneyerek ilerlemek bu sürecin önemli diğer etkileri olacak.
• Araştırıp inceleme, hırs, kararlılık ve direnç gerektiren işler, sezgilerin aktif olarak kullanılacağı çalışmalar, mücadele etmek gerektirecek zorlu görevler için çok uygun olacak bu bir aylık dönem.
• Kin gütme ve öfke besleme, ısrarcı tutumları abartma riskleri olabilir. Biraz daha anlayışlı ve affeden tavırlar sergilemek önemli olacak Güneş akrep burcunda iken.
Akrep enerjisinin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda şifa etkisinden de bu süreçte fayda alabiliriz. Tedavi almak ve ruhsal şifa tekniklerinden faydalanmak, bu konuda bilgi almak, deneyim kazanmak için de elverişli olabilir.
ÇARŞAMBA GÜNÜ KESİNLEŞECEK GÜNEŞ URANÜS KARŞIT AÇISI Salı gününde de etkili olacak özellikle Salı günü günün ikinci yarısı ve akşam saatlerinde.
• Bu transit otorite ile karşı karşıya gelme, otoritenin de bunu sağlama çabasında zorlanma olarak yorumlanabilir. Bu etkileşimde isyan ve buna karşı oluşan veya dozu artan baskı teması var.
• Yönetim kademesindeki kişilerin yaptıklarının ya da yapmadıklarının sorgulanacağı, daha iyisinin ve daha yenisinin arayışına gidileceği durumlarla karşılaşabiliriz. Skandal denilebilecek olayların patlak vermesi de söz konusu olabilir.
• Özgürlük arayışı ve farklılık ihtiyacı isyankar bir dille dile getirilince karşılığını verecek olanlar da, vereceği varsa bile bunu yapmakta zorlanacaklar.
• Bu transit etkisiyle sürprizlere, alternatif çıkış yollarına, planlara hazırlıklı olmamız gereken etkiler altındayız. ( Ki dolunay da bu etkiler ile yaşanacak 😊 )
• Toleranslı olmak, sırf değişim olsun diye değişmemesi gerekenleri yerinden oynatmamak önemli. 
• Erkek figürleri ile ve otorite konumundaki kişilerle çatışma riski de olduğundan, mümkün olduğunca ılımlı olmamız gerekecek.
• Yoğun biçimde bir fark yaratma arzusu da hissedebiliriz. Ancak aynı zamanda bize göre farklı olanı deneyimlemekten rahatsızlık da duyabiliriz…
• Bazı bağlar ve kalıplaşmış yaşam standartlarından kurtulma ihtiyacı duyanlar olabilir…  Bağlı bulunduğunuz otoritenin ( aile, eş, iş, kurum, yönetim sistemi) esaretini hissetme durumu olabilir diyor gökyüzü…
• Bu açıdan bir şeylerin artık değişmesi ve kalıpların kırılması, bir şeylerin farklılaşması ihtiyacı ve bu uğurda yapılabileceklerin belirginleşmesi söz konusu olabilir… 
• Üzerinizdeki baskının, özellikle de aldığınız, almak zorunda bırakıldığınız sorumlulukların nitelik olarak hiç değişmese bile her zamankinden yorucu, ağır hissedilebileceğini aklınızdan çıkarmayın.
• Kısa etkili bir gökyüzü olayı olmasına rağmen eğer siz farkındalık sahibi iseniz derin ve kalıcı dönüşümler yaratma şansı olabilir…
• Denge sağlamak, tedbirli olmak, alternatifleri düşünmek ve iyice düşünmeden harekete geçmemek önemli. Uzun vadede kazançlı çıkayım diyorsak işin içinde biraz da sabır olması gerekiyor.
• Ilımlı olmak, olan değişimin kalıcılığı ve sağlamlığı konusuna önem vermek, esneklik gösterebilmek kazanç sağlayacak. Başlangıç ve bitiş kararlarının çok hızlı olmayanları daha yararlı olacaktır. Bunların kontrolsüz olanları, pişmanlıkları da beraberinde getirebilir.
• Bu transit etkisi ile bir şeyler bizim planladığımızın tersi şekilde yürüyebilir. Bu mutlaka kaybettik anlamına gelmiyor. Belki hayat bize rağmen işleri yoluna koymaya çalışıyordur… Belki de olması gereken değişim biz yaratamadığımız için bizim dışımızdaki bir kaynak ya da kişiden geliyordur.
• Daha önce bir türlü verilememiş kararlar birden realize olabilir. Ya da daha önce verdiğimiz bazı kararlar birden anlamını yitirebilir.
• Bu transit olayı ve gökyüzünün stres artırıcı genel görünümü dikkate alındığında, fazlasıyla dürtüsel, tepkisel, sivri, yaralayıcı ve yıpratıcı olayların içinde, kıyısında köşesinde yer alabileceğimizi söylüyor bizlere…
• Hayatınızın ve ilişkilerinizin dengede kalabilmesi önemli bugünlerde. Zira gökyüzü bunun tam tersi, dengeleri sarsıp yeni dengeler yaratma etkisinde.
• İşte bu noktada bizim için kalıcı ve kalıcı olmasını istediğimiz şeyleri geri dönüşümsüz şekilde yıpratmamak, sadece bozuk olanı düzeltmeye ve düzgün şeyler yaratmaya gayret etmek önemli…
 
ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 19:45 DE 1 DERECE BOĞA BURCUNDA BİR DOLUNAY meydana gelecek. Bu dolunay Güneş-Uranüs karşıt açısı ve Venüs-Satürn altmışlık açısı eşliğinde gerçekleşecek. Dolunayın etkilerini sizlerle ayrıca paylaşacağım.
 
CUMA GÜNÜ GÜNEŞ VENÜS KAVUŞUMU etkili olacak.
İlişkiler açısından iplerin iradi tarafa bırakılacağına işaret ediyor bu. İlişkide güzellikleri ön plana çıkarmak, öne çıkmak, iradi olarak bir ve bütün olmayı seçebilmek, eğer hayatınızda özel biri yoksa dikkatleri ve ilgiyi üzerinize çekebilmek, güzellik ve estetik konularında isteklerimizi elde etmek, finansal konularda şans faktörünü yanımıza almak için etkili bir transit bu. Ancak aynı zamanda bu bahsi geçen konularda biraz fazla harcayan ve savuran bir havamız da olabilir.
 
HAFTA SONU DA GÜNEŞ-SATÜRN ALTMIŞLIK AÇISI etkili olacak.
Hayatımızın herhangi bir alanında çalkantılar söz konusu olsa bile bir şekilde inisiyatifi alabilme, dingin olanı yaratma, kontrolü ele alabilme stabilite sağlama şansı veren bir transit bu.
• Üzerinde çalışılmış, gayret gösterilmiş, çaba ile geliştirilmiş meziyetleri, planları, projeleri, girişimleri hayata geçirme istek ve kararlılığı yaratır bizler üzerinde. Zamana bıraktığımız şeyler meyvelerini vermeye başlayabilir. Ya da zamana ihtiyacı olan şeyler için yeni somut adımlar atmaya karar verebiliriz.
• Hem iş hayatınızı hem de özel hayatımızı etkileyen şeyler söz konusudur burada. Bu açı etkisiyle girişeceğiniz işlerden takdir almak, beğeniye ulaşmak ve tatmin olup tatmin yaratmak şansımız artar.  Kendimizle ilgili planlar yapmak, hayatımızla ilgili tespitlerde bulunmak, dikkatli olmayı ve prensiplere uygun hareket etmeyi gerektiren işlerle uğraşmak için oldukça elverişli olabilir.
• Sabır ve kararlılıkla, istikrarla hareket etmenin kazancı ve tatminkar somut sonuçları yaratacağını  işaret ediyor gökyüzü. Resmi kurumlar ve otorite konumundaki kişilerle olan görüşmeleriniz, iş ve ticaret konulu girişimleriniz, inşaat sektörünü ilgilendiren çalışmalarınız, tadilat işleri, güçlü ve yetkin kişilerle iş birliği yapmak, erkek figürlerinin desteğini alıp, tecrübeli kişilerin rehberliğine başvurmak için ideal olabilir.

22 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay saat 09:58 sonrasında Koç burcunda olacak.  Erken saatlerin akışına bırakan halleri bu saatten sonrasında yerini hız ve hareket ihtiyacına ve ivme beklentisine bırakacak.
Özgüven, kararlılık ve cesaret gösterme hali bugün enerjimizi yükseltecek ve pek çok işe hareketlilik kazandırma şansı bulacağız. 
Talepkar tavırlar, cesur konuşmalar, düşünce, niyet ve isteklerimizi kararlılıkla ve etkileyici biçimde ifade imkanları açısından destekleyici bir gün.
Güven yaratan ve güç katan görüşmeler ve bu nitelikteki iş birliklerine yol açan her türlü konuşma, yazışma ve akit için destekleyici olabilir günün gökyüzü.
Bugünün risklerinden biri özellikle günün ilk yarısında kırıcı etkiler yaratma ve bunun farkına da varamama.  Ya da kırmak ve kırılmak konusunu çok da önemsememe hali olabilir. 
Bir şeylere cesaret edememe ya da uğrunda mücadele verilmesi gereken şeyler olduğunu tespit etmekte zorlanma hali de yaşanabilir. Sorun bu tip durumların aslında nereden kaynaklandığı, hangi kalıplarımıza, yaralarımıza bağlı olduğunu, şifanın nereden geleceğini görememek olacak.
Günün ikinci yarısında işlerin istediğimiz hızda ilerlemesi, çabucak yol almak ve sonuç elde etmek istediğimiz işlerde olası birtakım aksaklıklar, güvensizlik hali, kaygıya vesile olan durumlar, takdir ve yeterlilik ile ilgili beklentiler ve bunların eksikliğini hissetme v.b. şeyler yaşanabilir.
Önemli iş ve görüşmeler, başlangıçlar için günün ilk yarısı ve akşam saatleri daha elverişli. Eğer öğleden sonrasında yapmanız gereken işleriniz varsa sabırlı ve istikrarlı olmak, katı kurallara takılmadan kendi doğrularınız ile yürüyebilmek, sorumlulukların yerine getirilmesinin zaman kaybı değil de zamanı genişleten etkisini görebilmek önemli.

23 Ekim 2018 SALI

Ay günün tamamında Koç burcundaki seyrine devam edecek. Güç cesaret ve kararlılık avantaj sağlayacak olan şeyler bugün için. Bir karar aşamasında inisiyatif alabilmek ve kararı da bekletmeden harekete geçirmek giriştiğimiz işlerden daha fazla fayda elde etmemize vesile olacak. İş birliği ve uyum bugünün hedeflerinden biri değil. O nedenle buna ihtiyaç duyduğumuz şeylerde zorlanma söz konusu olabilir.
Bireysel çabalar ve tek başına hareket edebileceğimiz işlerden yana verim çok daha yüksek.
Bugünün genel bir inatlaşma, şartları ve karşımızdakini zorlama, rekabetten ve kriz nitelikli durumlardan beslenme, birilerine veya bir şeylere liderlik etme, ön planda olma, karşımızda bizi yavaşlatan hiç kimsenin ya da hiçbir durumun olmasını istememe hali söz konusu. Çatışmacı tavırlara ve kavgaya çanak tutan yaklaşımlara dikkat!
Bu etkiler özellikle günün ikinci yarısı giderek artan ölçüde ve akşam saatlerinde yoğun olarak hissedilecek.
Saat 21:17 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak. Kalıcı işler ve uzun vadeli planlar için bu saat öncesini değerlendirebilirsiniz.
Yarın kesinleşecek Güneş Uranüs karşıt açısının ve Boğa burcundaki dolunayın tesirleri yoğun olacak bu akşam saatlerinde.
Boğa burcu mevcut düzeni devam ettirme istek ve ihtiyacı ile bağdaştırılır. Bu kez Uranüs ile temas halinde olması mecburi ya ad plansız bir değişimi yönetmek durumunda kalma olasılığını düşündürüyor.
Tebdili mekan ihtiyacı ile mevcut mekanın ne emeklerle yaratıldığını düşünme hali çatışacak.
Benim deyip sıkı sıkıya tuttuğumuz bazı şeylerin elimizden kayıp gitmesi,
bizim değiştiremediklerimizin bir şekilde bize rağmen değiştiğine şahit olmak,
artık geride kalması gereken ancak yeni olanın verdiği korku ya da cesaretsizlik sebebiyle üzerimizden atamadığımız kalıp, alışkanlık ve işler,
aslında güven duyduğumuz ve bize güven veren ancak varlığı ile aslında özgüven kaybına sebep olan, bizi kendine bağımlı hale getiren kalıplar bu dolunay ile gündeme gelecek.
Ani ve sarsıcı gelişmeler de yaşanabilir.
Bir türlü harekete geçemediğimiz bir konuda bir çılgınlık da yapabiliriz.
Bu akşam hayatımızda bize sözde güven vermek dışında hiçbir katkısı olmayan ve bizi uyuşturan her konuya, tavra ya da alışkanlığa daha dikkatlice bakmak için fırsat yaratabiliriz. Derin düşüncelere dalmak, farkındalık elde edeceğimiz durumlarla karşılaşmak ya da buna rehberlik edecek kişilerle bir araya gelmek için ideal olabilir. 

24 Ekim 2018 ÇARŞAMBA

Ay saat 17:33 e kadar Koç burcunda ve boşlukta olacak. Güneş Uranüs karşıt açısının etkilerini yoğun olarak hissedeceğimiz, aynı zamanda dolunayın gerginleştiren etkilerini de yoğun olarak yaşadığımız nitelikte bir gün. İnişli çıkışlı ruh halleri ve sivri tavırlar, hem çevremizdekilerle hem de kendi içimizde isyan bayraklarını açmaya vesile olan durumlar, inatlaşmalar, bir şey mutlaka olsun ya da asla olmasın diye ısrar eden dirençler bugün karşımıza bolca çıkabilir.
Uranüs etkisi zaten direnç mekanizmalarına karşı.
Mecburi olan, zamanı gelmiş olan, dışımızda gelişen plan program revizyonlarına, önemli durum değişimlerine adaptasyon, yeni olana adaptasyon ve sonrası için anında yeni planı yapabilmek hali anahtar vazifesi görecek ve kapıların açılmasına vesile olacak. Aynen navigasyon cihazı gibi hareket edebilmekten bahsediyorum😊 Siz yolu değiştirdiğinizde bunu tespit ettiğinde rotayı hemen yeniden ayarlıyor ve yola değil hedefe odaklanıyor ya 😊 Bizim de belki bizi rutinin ve planın dışına çıkaran şeylerle karşılaştığımızda hedef neydi ve hangi alternatif yoldan ona varırım diye düşünmemiz gerekebilir. Ha bu arada bu yoldan çıkma mevzunda yola çıkış nedenine ve o yolu yürüyüş şeklimize de bakmak hiç fena olmaz. Belki de orada da ufak tefek revizyonlar yapmak gerekebilir.
Esneyin, rahatlayın, hayat belki de bize rağmen bir şeyleri yoluna koymaya çalışıyordur.😊
Alternatiflerden çekinmek yerine buna yeni bir deneyim belki de gelişim fırsatı gözüyle bakabilenlere ne mutlu.
Saat 17:33 de Ay Boğa burcuna geçecek. Ve sonrasında 19:45 de gerçekleşecek olan dolunay da zaten benzer temaları tetikleyici nitelikte etki edecek.
İlişkiler, para olan ilişkimiz, genel olarak mevcut ve devam etsin dediğimiz düzenimiz, değişmesin diye inatlaştığımız, “benim, vermem” diye direndiğimiz her şey stres malzemesi olabilir. Siz bundan payınızı nasıl alıyorsunuz ve hangi konuda tabi ki doğum haritanıza olan etkisi ile bağlantılı.
Herhangi bir konuda, beklenmedik gelişmeler, sürpriz durumlar, hazırlıksız kaldığımız, tedbirsiz yakalandığımız için de dengemizi bozan gelişmeler, genel olarak tam istikrarı yakaladım dediğimiz noktada bizi silkeleyen ve aslında o kadar da sağlam durmadığımızı hissettiren durumlar gündeme gelebilir.
Dış şartlara ve çoklu değişkenlere, dengesizliklere rağmen, kendi içimizde dengede kalabilmek, güvenin dışardan bir şeyle değil kendimize güvenmekle ve içsel denge ile geldiğini görebilmek önemli.

25 Ekim 2018 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak. Haftanın en çok dengeye hizmet eden günlerinden birindeyiz. Sabah saatlerinde olayları gerçekçi bir pencereden görerek hareket edebilme hali söz konusu.  Sanki çalkantılı durumlar sonrası bir dinginlik hali.  Bu ruh hali bir panik ve kaygı durumu ardından olaylara daha objektif bakmak şeklinde yaşanabilir. Kontrolsüz bir durum sonrasında gelinen nokta ve nihai sonuçları net olarak görebilecek kadar dingin bir hal de olabilir. Yani fırtına sonrası hasar var mı yok mu diye bakmak v.b. bir şey. Önceki günlerin çalkantılı ve inişli çıkışlı ruh halleri, beklenmedik tepki ve kararları nihayetinde kırdım mı döktüm mü ya da artık başka bir zeminde mi yürüyorum diye gerçekliklere bakma fırsatı olabilir.
Öyle ya da böyle huzur, dinginlik ve stabilite ihtiyacımız karşılanmış olacak. Buna hizmet eden kişilerle yolumuz kesişecek. Biz rehberlik edenlere yöneleceğiz. Ayaklarımızın yere sağlam basmasına ihtiyaç duyacağız ve buna yönelik hareket edeceğiz. Dış şartların dengemizi bozmasına ya da kendi içimizdeki taşları yerinden oynatmaya fırsat vermeyeceğiz.
Sağlamlık, uzun vadeli düşünebilme, akılcı plan program yapabilme imkanı veren bir sabahtayız.
Günün ikinci yarısı ise çok daha esnek, uyuma hizmet eden, anlayış ve esneklik gösterme imkanı veren nitelikte geçecek.
Özür dilemek, bağışlamak, affedişi deneyimlemek, gönüllü fedakarlıklarda bulunmak, olduğu kadarıyla diyebilmek, bir durumu ya da kişiyi olduğu gibi kabullenebilmek için elverişli. Romantizm, sanat ve yaratıcılık açısından da nispeten destekleyici olabilir.
Bu oluruna bırakan ve anlayış feda temasını destekleyen saatlerin ardından akşamın ilerleyen saatleri yine çatışmacı, agresif ve uzlaşmaz tutumlar devreye giriyor. Dikkatli, otokontrollü ve esnek olmanın önemli olacağı bir gece bizi bekliyor. Hem duygusal hem de fiziksel kazalara açık olacağız!

26 Ekim 2018 CUMA

Ay akşamın geç saatlerine kadar Boğa burcundaki seyrine devam edecek. Biz öyle olmasını pek tercih etmesek de değişkeni bol ve aynı zamanda da bu durumun verdiği stresi barındıran bir gün olacak.
Geceden sabaha taşınan gergin etkiler günün ilk yarısına genel olarak iletişim problemleri olarak yansıyacak.
İnatlaşma ve tartışma halleri, içimizden geçenle dilimizden dökülenin farklı mana içermesi, beklediğimiz cevabı alamama, bir bilginin gecikmesi ya da istediğimiz şekilde gelmemesi, bilgiyi, düşüncelerimizi ve niyetimizi bir sebepten karşı tarafa aktaramama v.b. şeyler yaşanabilir.
Günün ilk yarısı, iletişimde özenli ve sabırlı olmayı gerektiriyor. Eğer buna ihtiyaç duyduğumuz işlerimiz var ve sabır konusunda kendimizden emin değilsek belki de iletişim mecburiyeti olmayan işlere zaman ayırabiliriz.
Saat 18:48 sonrasında Ay 22:40 da İkizler burcuna geçene kadar boşlukta olacak. Öğleden sonra ve akşam saatleri de bir şeylere ölçüsüz tepki verme ya da tam tersi tepkisizlik aşırı rahatlık şeklinde tanımlanabilecek şeyler yaşanabilir.
Ay Boğa burcundaki seyri sırasında maddi konuları da gündeme getiriyor. Bu sebeple finansal konularda belki de inişli çıkışlı durumların ve buna vesile olan olayların gündeme geleceği, bu sebeple de finansal kararlar alma ve adımlar atma açısından riskli olabilecek bir gün olacak.
Yanlış tüyolar, hesapsız durumlar, para ile ilgili dolaylı olarak etki edecek söylemler gündeme gelebilir.
Bugün çok kolay harcama, verme, feda etme durumları da maddi açıdan risk yaratabilir.
Günün ikinci yarısında özellikle her türlü ölçüsüz hal ve hareketten, tepkiden, karardan ve adımdan sakınmak önemli.
İştah problemleri de can sıkıcı olabilir.

27 Ekim 2018 CUMARTESİ

Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin yoğun olacağı ve buna ihtiyaç duyacağımız bir gün. Fiziksel olarak da hareket ihtiyacı yüksek olacak.
Sohbet etmek, kaynaşmak, bilgi alışverişlerinde bulunmak, bildiğimiz kadarını aktarmak, var olan bilgiyi uygulamak, bir şeyleri pratik hale getirmek, sade ve basit olan çözümleri görüp uygulamak, merak edip sorgulamak bugünün genel eğilimleri.
Pek çok şeyle aynı anda ilgilenme, genel bir heves hali ve bunun değişmesi sebebiyle bir şeylere odaklanmakta zorlanma söz konusu olabilir.
Sıkılganlık, ve ruh hallerindeki değişkenlik, kararsızlık, inişli çıkışlı durumlar içsel gerginliklere sebep olabilir.
Genel olarak zihinsel aktif olmamız beklenen, pratik ve kolaylaştırıcı çözümler üretme ihtiyacı duyduğumuz şeyler için elverişli bir gün olacak.
Ancak konsantrasyon problemleri ve yüzeysel yaklaşımlar hem işlerin hem de ilişkilerin verimini azaltabilir.
Akşam saatleri yanılgı ve aldanmalar, kafa karışıklıkları v.b. şeyler açısından riskli olacak. Dikkat isteyen işler, önemli ve yanılma riski veren karar ve görüşmeler açısından dikkatli olmakta fayda var.

...
Devamını oku...15 Ekim 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 15-21 Ekim 2018 Haftasının Yorumları

15-21 Ekim 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür’ün Venüs, Neptün ve Mars ile açılarının etkili olacağı bir haftaya giriyoruz. Cuma gününe kadar bu etkiler genel itibariyle karşılıklı anlayış gösterebilme, uyuma hizmet edecek şekilde iletişim kurabilme eğilimi var olan sorunlara çözüm üretme şansını artıracak. Tatlı dil, esnek düşünce yapısı, politik olabilme ve davranabilme hali, anlaşmaya hizmet edecek konuşmalar yapabilme ihtimali gerçek uzlaşmalara vesile olabilir.
Soruna değil de yapıcı çözümlere, anlaşmazlıklara değil de bunları ne şekilde tatlıya bağlayacağımıza, kuşku ve şüphe içerikli kaygı ve problemlere değil de açıklık ve samimiyete, gerginliklere değil de birlikteliklerin keyif veren taraflarına odaklanırsak her açıdan ama öncelikle de ilişkiler açısından hem problem çözücü hem de yol açıcı, aynı zamanda da iletişim problemlerini çözüme kavuşturabilecek bir hafta olabilir.
Cuma günü genel olarak iletişim kanallarında birtakım problemler yaşanabilir. Sert sivri ifadeler, çatışmacı bir iletişim tarzı, hızlıca verilen tepkiler, kavgacı ve agresif tavırlar açısından risk söz konusu.
Demek ki konuşarak anlaşmayı, kendimizi, niyetimizi ifade etmeyi ve çözüm odaklı ilerlemeyi istediğimiz iş, görüşme ve buluşmalar için Cuma öncesini değerlendirmek daha iyi olur.

15 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Çalışmak, üretmek, iyi işler ortaya koymak, her ne yaparsak yapalım, takdir alıp başarılı hissetme istek ve ihtiyacı yoğun olacak. Yani haftanın ilk iş gününde gerçekten de işe hızlıca adapte olup hafta sonunun rehavetini hızlıca üzerimizden atacağız.
Sabah erken saatler hariç 😊 bu saatlerde istediğimiz hızda ilerleyememe, sorumlulukların üzerimizde baskı oluşturması, yetiştirememe, yetişememe v.b. aksaklıklar, destek alışverişlerinde zorlanma, mecburiyetlerin keyif kaçırması v.b. şeyler söz konusu olabilir. Hızlıca bu moddan çıkmak önemli. Öğlene kadar bu bulutlar dağılacak zaten merak etmeyin. Gün ortası ve sonrası, akşam dahil gerçekten de bu haftanın belki de ana fikrini ifade eden konularda en verimli şekilde değerlendirebileceğimiz zaman dilimi olacak.
Doğru şekilde ve yapıcı iletişim kurmayı hedeflediğiniz, hem keyif hem de fayda sağlamayı planladığınız her türlü görüşme, konuşma ve uzlaşmaya hizmet edecek buluşmalar için elverişli olacak. Yazma, çizme, kendimizi bir şekilde ifade etme adına destekleyici olacak. İşi yaratıcı ifade ve sanatsal yaratıcılık gerektiren herkes de bu etkilerden fayda alabilir.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji