22 Eylül 2019, Pazar

AstroKarmik ile 23-29 Eylül 2019 Haftasının Yorumları

23-29 Eylül 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Güneş Terazi burcuna geçecek ve sonrasında Cumartesi günü akşam saatlerinde bir yeniay gerçekleşecek. Hızlıca ve belki de sert kararların alındığı bir hafta bu hafta. Kararların çoğunluğu bir bitiş, bırakış ve belki de radikal yön değiştirmelerle alakalı olacak.
Tüm bunlar Satürn GAD ve bunların Venüs ile irtibatı eşliğinde gerçekleşecek. Hayatımızın bir alanında özellikle de ilişkiler çerçevesinde yaşanacak kadersel gelişmeler bu haftanın ana fikrini oluşturuyor.
Haftanın tamamı ikili ve özel ilişkilerimizde eski karmaların telafisi adına bir imkan yaratabilir. Tabi bu arada olan, olmayan şeyler, alınan kararlar, yapılmayan telafiler, çaba gösterilmemiş sorunlar, çözüm üretilmemiş meseleler “yeni” karmik dengesizlikler oluşmasına vesile olabilir. Bu günlerde yaşanan başlangıçlar da uzun soluklu, büyüten ve bu aşamada bir miktar sorumluluk almayı ve yorulmayı göze almamız gereken nitelikte diyebiliriz.

23 Eylül 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk günü Ay Yengeç burcunda olacak ve sabah saatlerinde, hafta sonunda kesinleşecek Satürn GAD kavuşumunu tetikleyecek. Duygusal anlamda gergin ve içe kapalı haller dikkat çekiyor. Anlaşılmama, yalnız ve desteklenmiyor hissetme durumu söz konusu olabilir. Gecikmeler, istediğimiz hız ve kaliteyi elde edememe durumu da yaşanabilir. Her zaman yanımızda yer almasına alıştığımız bir kişi bu kez sert ve mesafeli bir tavır sergileyebilir. Esnemekte zorlanan kişiler, yargılı bakışlar, aşırı sorumluluk alma ve bu sebeple artan kaygılar bu sabah saatlerinin ana temasını oluşturacak. Size kendinizi yetersiz hissettiren ve bir konuda karamsarlaşmanız vesile olan kişiler, sınırlarınızı hatırlatan tavırlar, eleştirel yaklaşımlar can sıkıcı olabilir.
Öğlene doğru ve gün ortası bu negatif etkiler bir miktar dağılacak. Daha çok akışta olacağız. Esneklik artacak. Fedakarlıklar, anlayış, hoşgörü hali ön plana çıkacak. Sezgileri, yaratıcılığı ifade edeceğimiz işler, manevi açıdan dinginlik ve huzur verecek iş ve uğraşlar, aktiviteler iyi gelebilir.
Akşam saatlerinde yine sert duygusal tesirler, patlamalar, baskıcı tavırlar, aşırı kıskançlık, şüphe ve sahiplenici tavırlar sebebiyle yaşanabilecek parlayıcı tepkiler söz konusu olabilir.
Günün genelinde aşırı derece bastırılmış duygusal ihtiyaç ve tepkilerin sert ve yıkıcı şekilde ifade edilmesi yani zarara sebep olması v.b. şeyler var. Gün ortası hariç pek çok açıdan risk barındıran önemli görüşme ve anlaşmalar için elverişli olmayan bir gün diyebiliriz.

24 Eylül 2019 SALI

Ay saat 12:19 a kadar Yengeç burcunda ve açısız olacak. Sabah saatlerinde bir cesaret hali ve kararlılık söz konusu olacak. Bir şeylere hız kazandırmak, bir konuda özellikle de duygusal olarak bizi besleyen, gönlümüze hitap eden bir meselede mücadele ortaya koymak için elverişli. Rekabetli durumlar ve inisiyatif almayı gerektiren şeylerde de bir çeşit ataklık ve girişkenlik söz konusu olacak. Ancak acele işe şeytan karışır sözünü de aklımızdan çıkarmamak şart. Zira Ay açısızken belirsizlikler ve somutlaştıramadığımız çabalar bazen çok yorucu olabiliyor. Saat 12:19 sonrasında Ay Aslan burcunda olacak.
Gün ortası önemli konuşma ve görüşmeler için destekleyici olabilir. Gün içindeki Merkür Jüpiter destek açısının maksimum faydalarını alacağımız zaman dilimi bu saatler olacak. Bilgi paylaşımları, dikkat çekmesini istediğimiz kararlar ve bir şeylerin ilan edilmesi için uygun olabilir. Bu saatler aynı zamanda aradığımız bir bilgiye ulaşmak, bir sorunun cevabını almak, iletişim becerilerimizi kullanacağımız işlerle ilgilenmek, ikili ve sosyal ilişkilerimizi beslemek adına fırsatlarla buluşabiliriz.
Akşam saatleri de sürprizler, beklenmedik durumlar, plan değişiklikleri, hesapların şaşmasına vesile olan son dakika gelişmeleri yaşanabilir. Biri beklediğimizin tam tersi bir karar verebilir. Hazırlıklı olmadığımız bir misafir kapıyı çalabilir. Bizim çok beklediğimiz ve ona göre planlar yaptığımız birileri de vazgeçebilir ya da olası aksilikler hızlıca adapte olmayı gerektirebilir.
Esneklik şart.

...
Devamını oku...15 Eylül 2019, Pazar

AstroKarmik ile 16-22 Eylül 2019 Haftasının Yorumları

16-22 Eylül 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en güzel olayı Satürn’ün direkt harekete dönmek üzere durağanlaşması. 30 Nisan dan bu yana yaşanan ağır aksak durumların, gecikme ve problemlerin eğer gereken revizyonları yeteri kadar yapabildiysek sona ermesi ve artık önümüzü daha net görüp somut bir şeyler inşa edebilme ihtimalimiz artacak.
İlerleyen günlerde Ayın son günlerinde Satürn GAD kavuşumu kesinleşecek. Bu tarihlerde Venüs de işin içinde yer alacak. Hem tüm ikili ve sosyal ilişkiler hem de finansal konular bir şekilde masaya gelecek. Daha önce Nisan ayı ve özellikle son günlerinde, Haziran sonu ve temmuz başlarında olanlar ile alakalı yeni veya devam niteliğinde gelişmeler yaşanabilir.
Haftanın hemen tamamında etkili olan diğer transitler Cumartesi günü kesinleşecek olan JÜPİTER-NEPTÜN KARESİ ve Perşembe günü kesinleşecek olan MARS-PLÜTON ÜÇGEN açısı.
 
***Hafta başında da Venüs ve Merkür’ün Kiron ile karşıt açısı kesinleşecek.  Kırıcı tavır ve yaklaşımlardan, kırılganlıklardan, iletişimde yaşanabilecek haddini ve dozu aşan çıkışlardan kaçınmak şart.
 
***JÜPİTER NEPTÜN KARE AÇISI ile ilgili sizlerle Ocak ve Haziran aylarında paylaştığım yorumlarımı tekrar paylaşıyorum.
"""Bu transit genel olarak direnci, kararlılığı, hedefe olan bağlılığı, yapılabilirlikleri, iradi tarafı çözen bir etki yaratabilir. Mücadele edilmesi ve kararlı bir duruş sergilenmesi beklenen durumlara karşı bakış açısı fazlasıyla esneyebilir. Zorlanmalar yaşanabilir. Hedefe giderken riskleri küçümseme de olabilir. Hedefin aslında o kadar da anlamı olmadığını düşünmeye başlama da.
Sorunları görmezden gelme, aksaklıkların gerçek sebebini görememe söz konusu olabilir.
Gerçeklikten uzaklaşma ihtimali var. Buna vesile olacak durum, kişi ve deneyimlerden uzak durmak en güzeli.
Dünyevi bolluğu hedeflediğiniz iş ve ilişkilerinizde yanılgılar yaşanabilir.
Size göre kesinlikle daha iyi ve faydaya hizmet eden bir karar olduğunu düşündüğünüz bir şeye olan inancınız azalabilir.
Ya da bu tarz yeni bir görüş oluştuysa neyin fayda sağlayacağını tespit etmekte zorlandığınızdan yeni kararlarda yanılma payı içerir.
Herkes için en iyisini hedeflerken yarar sağlamayıp zarara yol açabilirsiniz....
Devamını oku...08 Eylül 2019, Pazar

AstroKarmik ile 9-15 Eylül 2019 Haftasının Yorumları

9-15 Eylül 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Cumartesi günü gerçekleşecek olan Balık burcundaki dolunay.
***Pazartesi günü etkili olacak ve sabah saatlerinde kesinleşecek olan açılar hafta başını olaylı ve dinamik bir hale getiriyor. Mars Satürn ve Merkür Plüton üçgen açıları hem cesaret ve kararlılık ve etkili fikirler ortaya koyabilme, kendimizi güçlü şekilde ifade edebilme, uzun vadeli ve kalıcılık hedeflediğimiz iş ve başarıya dair adım atabilme şansını artıracak.
Haftanın ilk günü sabah saatleri ve günün ilk yarısı, kadersel karşılaşmalar, motivasyon katan sağlam adımlar, önemli ve önem verdiğimiz uzun vadeli planların cesareti, aksiyonu söz konusu olabilir.
Önemli ve etki bırakmayı planladığınız işler ve görüşmeler tetiklenebilir.
Harekete geçirmeyi planladığınız şeyler için ideal olabilir.
Bu etkiler altında başlayacak yeni eğitim yılı için verimli ve dolu dolu bir dönem olacak diye yorum yapabiliriz. Umarım öyle olur. 😊
Düzen, ona gösterilen uyum, net ve planı programı belli olan ve önümüzü görmeyi sağlayan stratejiler hem okul ve eğitim için hem de iş ve projelerimiz için gündeme gelecek.
 
***Pazartesi günü ayrıca Salı sabah saatlerinde kesinleşecek olan Güneş-Neptün karşıt açısı da etkili olacak. Özellikle akşam saatleri Salı sabah saatlerinde kesinleşecek Güneş-Neptün karşıt açısı etkisinde dağılma, vazgeçişler, neyi beklediğini bilememe, elde ettiğinden tam olarak tatmin olamama, bir şeyleri yeteri kadar yapamayacağını düşünme, motivasyonun azalması v.b. şeyler söz konusu olabilir. Bir desteğin gelmemesi, otorite ile sorunlar, önem verdiğimiz bir kişinin bizi hayal kırıklığına uğratması, fedakarlıklar, dağılma ve belirsizlikler sebebiyle kafamızın karışması v.b. şeyler yaşanabilir.
 
***Salı günü sabah erken saatlerdeki kaotik haller öğleden önce giderek azalacak. Belki kafamızı karıştıracak durumlarla karşılaşabiliriz ya da buna vesile olacak deneyimler yaşayabiliriz. Objektiflikten uzaklaşma ve karmaşa içinde kalma, dağıldığımızı hissetme durumu da söz konusu olabilir....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji