08 Temmuz 2019, Pazartesi

Merkür Retro Zamanı

Merkür Retro Zamanı

Merkür 8 Temmuz 2019 da geri hareketine başladı ve 1 Ağustos’a kadar bu geri hareket devam edecek.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 Ağustos arasında Yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.
Her geri hareket o gezegenin temsil ettiği konularda geriye çekilip, olaya yeni, farklı ve daha bütünsel bir pencereden bakma, vites küçültme, tekrar düşünme, tekrar değerlendirme ve hataları tespit etme, bu konularda hayatı biraz ağırdan alma fırsatı sunar. Merkür retroları bu fırsatı, algımız, bakış açımız, eğitsel konularımız, yazma, konuşma, iletişim halinde olma durumumuz, seyahatlerimiz, yakın çevrenizle olan ilişkilerimiz, bilgiyi alma ve verme süreciyle ilgili durumlarımız ve teknoloji ile bağlantımız noktasında sunuyor. Olayların ardındaki anlama bakmayı, tedbirli olmayı ve öz irademizi kabullenmeyi becerememişsek olası riskler gerçekleşme şansı buluyor...
 
Genel olarak etki alanı: Karar alma süreçleri, elektronik aletler, bilgi alış verişleri, eğitim ve sınav bazlı konular, iletişimler, teknolojik konular, dikkat ve algı sorunları, ticari konular ve yolculuklar çerçevesinde oluyor. Zihnimiz aynı performansı gösterebilmek için daha fazla kontrol etme ve odaklanmaya ihtiyaç duyuyor bu dönemde.
Bir şeyi anladığımızı zannetmemek, emin olmaya çalışmak, imzaları dikkate alıp pür dikkatimizi vermek, yeni bir satın alma, anlaşma yapacaksak mümkünse ertelemek ya da en azından her türlü ihtimale açık olup kontrolleri tamamlamak, bir karar verdiysek bunun sonradan geri dönebileceğini bilmek önemli olacak bu süreçte.
 
Uzun vadeli planlar, kontratlar ve kalıcı projeler için riskli denebilecek bir dönemde olduğumuzu aklımızdan çıkarmamalı ve her türlü ilk adım sayılabilecek girişimde her zamankinden temkinli ve tedbirli olmalıyız.
Bu dönem, ruhsal çözümleme ve terapiler için, daha önce kaybedilmiş şeyi bulmak için, inceleme ve araştırmalar için, aksaklıkları tesit edip düzeltmek ve de fazla eşya ve bilgilerden kurtulmak için, eski bilgileri tazelemek ve işlevsel hale getirmek, kullanıma sunmak için, yarım kalmış eğitimleri, sınavları tamamlamak için uygun olabilir.
 
Burç bazlı olabilecek ek bilgilere bakacak olursak bu kez retro Aslan burcunda başlayacak ve sonra Yengeç burcunda devam edecek....
Devamını oku...19 Mayıs 2019, Pazar

Gerçekler- Farkındalıklar ve Yüzleşmeler

Bugün saat 00:11 de 27 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana geldi.
Dolunaylar, bir şeylerin sonucunu elde etme, sarf edilen ya da edilmeyen emek, zaman ve bilginin bir şekilde karşılığını alma zamanlarıdır.
Seçimlerin sonucu ortaya çıkar.
Daha önceki karar ve adımların neye vesile olduğu ile yüzleşme söz konusu olur.
Bazen bir olayla ya da bazı kişilerle karşı karşıya gelmenin yüzleşmeleri de gündemde olabilir.
Bu temaların tamamı, bekleyişin ve sonucun stresini, gerginliğini artırır.
Duygusal yoğunluğun arttığı, ikilemlerin ve bir şeyle ilgili bir karar aşamasına gelmenin baskısına vesile olan günler oluyor, dolunay zamanları…
 
*Akrep burcunda olması ise gerginliği çok daha fazla artıran bir etki yaratıyor.
*Sımsıkı bağlandığımız ve asla bırakmam dediğimiz maddesel şeyler, duygusal bağımlılıklar, takıntı yaptığımız meseleler, olmazsa olmaz olarak gördüğümüz değerler ve bunların değişimi adına olan ya da olması gereken şeyler ana gündem maddesi bu dolunayda.
*Kolay akan değil de mücadele isteyen, zoru başarmak adına gerçekten niyet ortaya koymayı gerektiren şeyler gündemde.
*Konu ne kadar maddesel olursa olsun etkileri duygusal seviyede yoğun, yorucu ve yıpratıcı değişimlere vesile olacak.
*Paylaşmak, paylaşamamak, bırakmak-sıkı sıkıya tutmak arasında gidip gelmeler olabilir.  Bir seçim yapmak durumunda kalmak, siyahlar ve beyazlar dışındaki renkleri görememek problem yaratabilir. Benim-bizim dengesini kurmakta zorlanacağımız ya da bu dengeler şaştı ise tekrar dengeyi bulma çabasının direnç ile karşılanabileceği durumlar söz konusu olabilir.
*Bizim için tutkulu bir hırs haline gelmiş olan hedeflerin sonucunu almak da mümkün, bu hedefi bu kadar tutunmamamız gerektiğini fark etmek de… Ya da belki de hedefi istemenin ötesinde, hedefe götüren yola kendimizden bir şey katmadığımızı, yüzde yüzümüzü hiç vermediğimiz bir sonuca rıza göstermek zorunda kaldığımızı fark edebiliriz.
*Yaşamsal kategorisine soktuğumuz duygusal ve maddesel bağlarımız, koparmamakta kör inatlara tutuştuğumuz her şey sorgulanmak ve serbest bırakmak, hafiflemek adına gündeme gelebilir.
*Ayağımızın sağlam yere basmasına vesile olan şeylerin kalıplaşmış yerlerini ya da kendilerini değiştirme kararları gündeme gelebilir.
 
*İlişkilerde güven ve sadakat sorunları tartışmaya açılabilir....
Devamını oku...05 Mayıs 2019, Pazar

Dilek ve Dua Zamanı

Dilek ve Dua zamanı…

Yeniayın dilekleri Hıdırellez dualarına karıştı bugün…
Baharın, bayramın, tazelenmenin, bereketin, bolluğa olan inancın zamanı Hıdırellez. Bu kez Boğa burcundaki yeniay ile bir araya geldi. Yani yeni bir şeylere niyet etme, hayatımıza çekmeyi istediğimiz güzellikleri dileme, bu konuda evrenin bize sunacağı cömertliğe çok daha iyimser bakma eğilimindeyiz…
 
Bu bir bayram havası…
Yeşeren umutların kutlu şenlikleri…
Dertlerin çaresini görmeyi dilediğimiz, hayatın bize sunabileceği imkanları, güzellikleri görmeye dair umutların coştuğu bir gün bugün.
Koşturmaca ve mücadelenin ortasında durup, sadece ve sadece güzellikleri dilemeyi istediğimiz bir şenlik havası.
Hayatın bir savaş olmadığını, kimsenin ya da hiçbir şeyin bize karşı olmadığını aksine aslında gerçekten desteklendiğimizi, yalnız olmadığımızı hissetmeye hizmet eden bir etkisi var Hıdırellez zamanlarının.
Azalmış motivasyonların yükselmesine, maddi ve manevi açıdan bolluğu, huzuru ve bereketi nerede aradığımızı görmemize fayda sağlayabiliyor.
Zaman içinde önceliklerimizin ne kadar değiştiğini ve ne beklediğimizi ve bu beklenti adına ne kadar ve ne şekilde bir çaba gösterdiğimizi fark etme zamanı da olabiliyor.
Çok şükür…
 
Hep bahsettiğim gibi ben bu zamanların verdiği “farkındalığa” şükrediyorum.  Yani sadece istemek ve umut etmek adına değil de kendi içimdeki, bakış açımdaki değişime dair kendime bakmak için değerlendiriyorum.
Önce ki yıllardaki Hıdırellez dua, dileklerinize bakmak ve bu yıl onların sizin için ne anlam ifade ettiğine ya da etmediğine bakıp hayatınızı bu manada gözden geçirmek çoook iyi geliyor.
Dilek olarak gördüklerinizin zaman içinde manasızlaşması ya da aslında gerçek anlamda size hizmet etmediğini fark etmek olgunlaşmanın, değişim dönüşümün belirtisi…
Gerçekleşenlerin ve gerçekleşmeyenlerin şu anki yeri çok daha anlamlı görünmeye başlıyor.
Yol haritaları ortaya çıkabiliyor bu etkiler altındayken. (Hele ki bu kez bir de yeniay tazelenmesi söz konusu.)
Aldığımız ya da alamadığımız yollar, yürünecek yolu şekillendiriyor....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji