02 Temmuz 2020, Perşembe

Satürn Oğlak Burcunda Son Retro Son Revizyonlar

20 Aralık 2017’den 22 Mart 2020 tarihine kadar Oğlak burcunda seyreden ve Retro sebebiyle Kova burcundan bir kez daha Oğlak burcuna geçen Satürn, aslında yaklaşık 3 yıldır üzerinde uğraştığımız ve belki de bizi yoran hadiselerle ilgili son kez bir düzenleme ve gereken revizyonları yapma imkanı verecek bizlere. (Satürn 29 Eylül 2020 de düz hareketine başlayacak ve sonrasında da 17 Aralık 2020 de Kova burcuna geçecek.)

Satürn’ün Oğlak burcu seyri sırasında tetikleyeceği konulara dair bilgileri daha önce sizlerle birkaç kez paylaşmıştım.  Kaçıranlar için tekrar linki paylaşıyorum. http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/saturn-oglak-burcunda-dersler-sinavlar-ve-sonuclar

Geri hareketi sırasında da ana temalar çok daha vurgulu ve daha net bir şekilde DÜZELTİLME ihtiyacı ile gündeme gelecek.
Son kez.
Zira Aralık ayından sonra gündem başka maddelere yerini bırakacak. 

En çok hangi konuda yorgun düştünüz son 3 yıldır?
Hangi konuda somut bir şeyler elde etmekte zorlandınız?
Hangi konularda bir şeyleri yoluna sokamadınız?
Hangi konuda yeteri kadar emek sarf edemediğinizi fark ettiniz?
Size kendinizi başarısız ve verimsiz hissettiren şeyler neler?
Sürekli ötelediğiniz, ihmal ettiğiniz, olacaklardan ya da olmamasından dolayı çekindiğiniz işler neler?
Bir türlü istikrar sağlayamadığınız şeyler ne ile alakalı?
Tam yoluna soktum derken sürekli raydan çıkan ve ölçüyü tutturamadığınızı fark ettiğiniz işler neler?
Revizyon ihtiyaçlarına kulak vermediğiniz aksayan yaşam alanlarınız neler?
Hangi konuda yüzüp de kuyruğuna gelmiş ama daha da ilerleyemiyor hissediyorsunuz?
Test ediliyor gibi hissettiğiniz şeyler neler?
Özsaygı ve öz takdir yaratmak adına hangi konuda öz disiplin ve gayret ihtiyacınız var?
Hangi konuda taşları yeniden düzenlemek ve revizyonlar yapma ihtiyacınız var?
Dünyevi tatmin adına kendinizi tam anlamıyla veremediğiniz, gayret ve dirayet, istikrar sorunu yaşadığınız şeylerde üzerine düşeni yapmak için daha neyi bekliyorsunuz?
Kafamızda deli sorular 😊
Bu sorularla ve cevaplarıyla yüzleşmek için ideal bir dönem başlıyor. 

Ana tema her ne ise orada duran, ilerlemeyen, takılan, aksaklıkları gidermeyi gerektiren nitelikte gelişmeler gündeme gelecek bir kez daha…
Ana tema her ne ise orada gelecek planlarını bir kez daha gözden geçirmek ve daha kalıcı ve sağlam, uzun vadeli olması adına düzenlemeler yapmak gerekecek.
Eksik bilgiler tamamlanacak.
Eksik planlar eklenecek.
Stratejiler yapılandırılacak.
Yol haritalarına göz gezdirilecek.
Yol arkadaşları ve ortak hedefe yürüdüğümüz kişiler de bu planlamanın bir parçası gibi görünecek.
Orada da bazı taşlar yerinden oynayacak.
Ya sabır ha gayret denilecek.

Ne için? 
Sonrasında çok daha güzel yol alabilmek, kolay kolay devrilmeyecek binalar inşa edebilmek için.

• Satürn Retroları hayatın en çok akmasına ihtiyaç duyduğumuz konularında yavaşlama ve vites küçültme zorunluluğunu getirir.
• Amaç ilerleyen zamanlarda gereksiz sorunlarla uğraşmak zorunda kalmayalım ve her şey tıkır tıkır işlesin diye son rötuşları yapmak.
•Tam olarak istenen hızı ve verimi yaratmak adına, Retro süreci boyunca bunlara engel olan pürüzleri gidermek, gereken revizyonları yapmak ve daha sağlam bir şeyler ortaya koyabilmek adına zaman yaratmaktır.
• Her zaman dediğim gibi işin içinde Satürn varsa, yolunda gitmeyen her ne varsa onları yargılamak ya da hatayı-eksiği bizim dışımızda aramak yerine, içinde bulunduğumuz durumu tarafsızca sorgulamak, olmayana değil de olması adına neler yapabileceğimize bakmak, sorumluluk almak önemli oluyor.
• Ancak özellikle iş dünyasına ve finansal konulara dair YENİ GİRİŞİMLER ve inşaat-tadilat-ev-arsa alım satım işleri açısından, Retro eşliğinde gelen ilk adımların, olası aksiliklerle gecikmeli ilerleyeceğini, sürecin tahmin ettiğimizden yorucu olabileceğini, sabır gerektireceğini dikkate almak önemli.
 
*** Satürn aynı zamanda bu dönemde 24 Ağustos ve 29 Eylül’de Mars Satürn karesi etkili olacak.  Bu da zorlanmaları, içsel ve dışsal çatışmaları, çok fazla muhalefeti, zorlamayla bir şeyleri halletmeye çalışmanın yoruculuğunu işaret ediyor....
Devamını oku...28 Haziran 2020, Pazar

AstroKarmik ile 29 Haziran-5 Temmuz 2020 Haftasının Yorumları

29 Haziran-5 Temmuz 2020 Haftasına Gökyüzünden -Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Jüpiter Plüton kavuşumu ve Pazar günü gerçekleşecek olan Oğlak burcundaki Ay tutulması. Yılın en etkili tutulmalarından biri. 2018 yılından bu yana Yengeç-Oğlak aksında yaşanan tutulmaların sonuncusu. Bir gündem yenisine yer açmak adına kapanıyor da diyebiliriz. Son rötüşlar, son düzenlemeler yapılıyor.
Ayrıca bu hafta, hafta başında Güneş Kiron kare açısı da etkili olacak.
Sonrasında hafta ortasında Güneş ve Merkür’ün Uranüs ile destek açısı etkili olacak.
2 Temmuz da Satürn retro hareketi sebebiyle Aralık ayına kadar seyredeceği Oğlak burcuna geri dönecek. 
Velhasıl yine gündemi dolu dolu bir haftaya giriyoruz.
Şimdi bu önemli transit etkilerini teker teker inceleyelim.

***JÜPİTER PLÜTON KAVUŞUMU:
Bu transit yılın en can alıcı hikayelerinin baş mimarı. Retrolar sebebiyle yıl içinde 3 kez kesinleşecek bu transit. İlkini Nisan başında yaşadık. Mart ikinci yarısında ve Nisan başında önemli ve radikal gelişmeler yaşandı her birimizin hayatında. Farklı farklı konularda. Şimdi Retrolar sebebiyle bir kez daha etkisini yaşıyoruz. Bir süredir bu konudaki yorumlarımı hatırlatmak adına sizlerle paylaşıyorum. 
Bu oyundaki ikinci level…
Mart sonu ve Nisan başında olan ve sonrasında da bu içinde bulunduğumuz günlerde yaşanan her ne ise ve biz onları ne şekilde yönetebiliyorsak, Kasım ayındaki tekrarında ona göre bir gelişme yaşanacak. 
Yani level üç aşamasına gelmeden önce bir şeylere düzen vermek, yoluna sokmak, gereken değişim fırsatlarını yaratmak, dönüşen düzene adapte olabilmek önemli. 
Bu konudaki daha önce sizlerle paylaştığım yorumlarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-pluton-kavusum-ve-yeni-bir-dongu

***GÜNEŞ VE MERKÜR’ÜN KİRON İLE KARE AÇISI: (Haftanın ilk yarısında etkili)
Zafiyetlerimizin, kendimizi eksik veya güçsüz hissettiğimiz tarafların bir vesile ile karşımıza çıkması ve doğal olarak da rahatsızlık vermesi söz konusu olabilir. 
Bu transit etkisinde özellikle duygusal hayatımız ve sevdiklerimiz ile alakalı konularda özgüven eksikliği, bir kırgınlığın tekrar gündeme gelmesi, sahip olduğumuz duygusal güvencenin eksikliğini hissetme, ait hissedememek ve belki de yeteri kadar sevilmediğinizi düşünmek ve bunlardan kaynaklanacak şekilde içe kapanmalar da yaşanabilir.
Ailemiz, sevdiklerimiz ve onlarla ilişkimiz ya da onlarla ilgili sahiplendiğimiz görev ve sorumluluklarımız konusunda yetersiz hissetme ya da yetersiz hissettirecek durumlarla karşılaşma ihtimali olabilir. 
Gönülden bağlı olduğumuz ve güven çemberimizde yer alan kişiler, sevdiklerimiz adına verilmesi gereken ancak kendimizi bu güce sahip değilmişiz gibi hissettiren durumlar gündeme gelebilir bu hafta.
Bu transitin etkisi bizlere bedensel olarak uygulanan bir takım şifa yöntemlerine başvurmak için de imkanlarla karşılaşabileceğimizi söylüyor. İhtiyaç duyduğunuz bir durum varsa değerlendirin. 
Ayrıca hayatınızdaki önemli bir figür, otorite konumunda olan kişi, eş, baba, ebeveyn, evlat ile alakalı olarak bir şeyleri şifalandırma, daha önce yaşanmış kırgınlıklara bir son verme, yaraların neden oluştuğunun farkına varma, sizi neden bu kadar etkilediğini fark edip yolunuza devam etme fırsatı verebilir bu etkiler.
Zayıflıklarımızın, korku ve endişelerimizin, gücümüzün yetmediği şeylerin, bizi zayıf düşüren yumuşak karnımızın ne ile alakalı olduğunun farkına varabiliriz. Bu da yorucu belki de acı verici olabilir. Zafiyetlerin farkına varmak, eksik ya da zayıf gördüğünüz yönlerinizle iradi olarak yüzleşmek iyi gelebilir… 
Bu sizi kesinlikle çok daha özgüvenli yapacaktır. Siz izin vermedikçe kimse sizin canınızı yakamaz. 
Bu transit eksikleriniz ya da kusurlarınız sebebiyle sevilmediğinizi düşünmenize vesile olan kalıpların yerinden oynamasına ve bu vesile ile elde edilecek farkındalıklara, farkındalık oluşmamışsa da hissedilecek acı veren duygusal derinliklere vesile olabilir. 
Bu transitler yeni bir yaranın açılabileceğini de risk olarak önümüze getiriyor. Aman dikkat!
Düşüncesizce yapılan bir hamlenin, hareketin, söylenen sözün, girişimin diyetini hemen ya da zaman içinde kronikleşecek şekilde ödeme durumu da söz konusu olabilir. 

...
Devamını oku...22 Haziran 2020, Pazartesi

AstroKarmik ile 22-28 Haziran 2020 Haftasının Yorumları

22-28 Haziran 2020 Haftasına Gökyüzünden -Yansıyanlar

***Bu hafta Perşembe günü Venüs’ün 13 Mayıs dan bu yana devam eden geri hareketi sona erecek. Halen Merkür, Jüpiter ve Satürn Retro olmasına rağmen en azından 25 Haziran sonrasında bir şeyler tekrar yoluna girmeye başlayacak. İlişkiler konusunda yaşanan aksaklıklar eğer düzeltici aksiyonları aldıysak temizlenmeye başlayacak. 

***Ancak bu kez de Neptün geri hareketi başlayacak ve 29 Kasıma kadar da Retro olacak. Bu süreç özellikle Balık, Başak, İkizler ve Yay burçlarını daha yoğun biçimde etkileyecek. İçe dönme, kendi başına kalma ihtiyacı artacak.  Dağınıklık, odaklanmakla ilgili sorunlar, hedeflerde belirsizlikler ve en önemlisi de sorunlardan kaçarak kurtulma eğilimi gibi şeyler görülebilir.
Maneviyata yönelik gayretler ve özümüzü arındırma adına yapılacak çalışmalardan fayda görebiliriz. Ancak dünyevi olan işlere ve hedeflere, hele ki bir de haritamızda bu açıdan risk mevcut ise, çok fazla adapte olamama gibi durumlar yaşanabilir. Somut olan hedef ve kararlarla olan bağımızı zayıflatabilir Retro dönemi. 

***Bu hafta Pazar günü Mars Koç burcuna geçecek ve aynı gün Satürn ile sekstil açısı kesinleşecek. Mars Satürn destek açısının etkilerini çaba ve sabır gerektiren işleriniz için değerlendirebilirsiniz. Mars Koç burcundaki seyrine yılın sonuna kadar devam edecek. 10 Eylül-14 Kasım arasında bu burçta bir de Retro yapacak. Koç burcundan çıkışı 7 Ocak 2021 de olacak. 

***Mars Koç burcunda seyrederken;
Karşımıza çıkan olaylara karşı her zamankinden daha cesur ve gözü kara bir şekilde atlayacağımız ve çabuk karar verip, çabuk harekete geçebiliriz . 
Risk almaktan çekinmeyip, olası hatalardan da pes etmeme etkisi yaratıyor Koç burcundaki Mars. 
Rekabetten kaçınmama ve kazanmak için gerekeni yapma durumu oluyor. 

Bu kadar pozitifin yanında tabi ki bir miktar da risk var. 
En belirgin olanlarından biri de “kontrolsüzlük”. 
Bunun yanında engellere karşı öfke ile karşı gelme riski de mevcut bu dönem için. 
Her zamankinden daha çok tartışmaya şahit olabiliriz bu süreçte. 
Bundan çekinmeyeceğiz. 
Zira herkes kendi istediği olsun, ama hemen olsun ve bir de kimse buna karşı çıkmasın isteyecek. 
Ortak yaşam alanları sanki elektrik yüklenmiş gibi olacak. 
Bu süreçte kendimizi enerjik hissetme ihtimalimiz de yüksek. 
Bu durumda fazlasını harcayacak yer bulmamız gerekiyor. 
Mümkünse yani imkanınız varsa spora başlamak ve bu enerjiyi doğru yöne kanalize etmek iyi olabilir. 
Buna veya enerjiyi boşaltacak başka bir aktiviteye yönelmezseniz, sürekli didişen ve hatta kavgaya yer arayan tipler şeklinde dolaşabilirsiniz ortalıkta. 
Sakinleşmenizi sağlayacak aktiviteler de fayda sağlayabilir. 
Önemli sayılabilecek ve hızla yol alıp, mücadeleden galip çıkmayı ümit ettiğiniz işler için, fiziksel efor gerektiren şeyler için kullanabilirsiniz bu dönemi. 
Retro dönemine dair yorumlarımı daha sonra detaylı olarak paylaşacağım.

***Mars’ın Balık burcunun son derecesinde seyrettiği Cuma ve cumartesi günleri riskli gelişmeler, gerginlikler açısından zorlayıcı görünüyor. 
Ay düğümleri ile kare açısı da olacak. 
Kadersel nitelikteki hikayeler, mücadele konularının hedef şaşırtması, birtakım korkuların tetiklenmesi, yanlış anlaşılmalardan kaynaklanacak gereksiz agresyonlar, daha önce biriktirilmiş öfkelerin patlaması söz konusu olabilir. 
Haklı haksız mücadeleleri, ilk ve ön planda olmak, gücümüzü ortaya koymak ihtiyacı, telaş ve sabırsızlıktan kaynaklanan patolojiler, kadersel nitelikteki kazalara ve ilişkilerde de çatışmalara vesile olabilir. 
Bu merkezdeki hadiselerden negatif karmalar yaratma riski var bugünlerde.
Savaştığımız, uğrunda mücadele verdiğimiz hikayeler bizi bu hafta zorlayabilir. 
Bazı anlaşmazlıkları çözmek mecburiyeti ortaya çıkabilir. 
Uyum ve uzlaşma konusunda sıkıntılar yaşanabilir.
Uğruna enerjimizi harcadığımız bazı şeylerin ya eksik çaba ya da yanlış hedef nedeniyle hayatımıza zorlukları çekmesi söz konusu olabilir. İşler tam da bizim istediğimiz gibi gitmiyor diye hissedebiliriz. 
Öfke ve sabrı kontrol etmek zor olabilir.
Enerjimizi emen insanlara karşı dikkat etmekte fayda var. Onlardan bazıları gücünüzü ve hevesinizi tüketmeye çalışabilir. 
Bu transit etkisi ile geçmişteki bazı hareketlerimizin ve kararlarımızın sonuçlarıyla yüzleşmemiz ve içinde bulunduğumuz durumu ya da bunun sebebini kabullenmemiz gerekebilir. 
Ya da sonradan pişmanlığını yaşayacağımız kavgaların içine çekilebiliriz.
Eski bir fiziksel korku, fobi ile yüzleşme ihtimali de doğabilir.
Kestirme olarak gördüğümüz yollar her şeyin sarpa sarmasına vesile olabilir.
Sabırsızlığın, tolerans eksikliğinin bizi getireceği nokta yanlış kararlar ve hesapsız adımlar olacaktır.
Gereksiz kavgalardan ve istek, ihtiyaç ve niyetlerimizi haykırırcasına ifade etmekten kaçınmak şart.
Duygusal ve dürtüsel aksiyonlar mantıksız tepkiler bizi hiç istemediğimiz durumların içine sokabilir. 
Haklı iken haksız konuma düşebiliriz.
Bu transit etkisi ile karşımızdaki insanların bencilliklerinin içinde eğer bakmayı becerebilmişsek kendi egomuzu ve bireysel hırslarımızı görebiliriz. 
En çok problem fikir ayrılıklarından ve bir konudaki görüş farklılıklarına gereken toleransı gösterememekten, olayları ele alış biçimimizdeki farklılıklardan, önceliklerin ve değerlerin çatışmasından kaynaklanacak. 
Bir meseleye çok fazla mana yükleyenler başkaları tarafından konunun çok yüzeysel ele alınmasına isyan edebilir.
Genel bir zihinsel karmaşa ve anlaşmazlık hali söz konusu olacak. 
Duygusal temelli ve fevri tepkilerin temelinde bu ayrışma hali olacak. Sağlık açısından da direncin düşmesi, bağışıklık sisteminin zayıflaması ve bu nedenle çok daha kolay dış etkilerden etkilenme hali, sakarlık ve kazalara eğilim açısından da risk söz konusu olabilir.

22 Haziran 2020 PAZARTESİ 

Haftanın ilk gününde Ay Yengeç burcunda olacak. 
Sevdiklerimizle ve kendimizi yanında güvende ve seviliyor hissettiğimiz insanlarla bir arada olma istek ve ihtiyacı fazla olacak bugün.  
Günün ilk yarısında sohbet edip dertleşme ve duygu ve düşünceleri paylaşma şansı veren ortamlar bulacağız. 
Sevdiklerimizin bir derdine çare olmak, duygusal dokunuşlar yapmak, evimizle ilgilenmek, yuvamızın ihtiyaçlarına yönelmek, çocuklarla ilgili ve ailemize dair görüşmeler yapmak, kararlar almak için elverişli olabilir. 
İletişim konusunda günün ilk yarısında çok daha rahat akan ortamlar bulacağız.
Akşam saatleri yanlış anlama ve anlaşılmalar, ölçüsüz fedakarlıklar, belirsizlik ve karmaşa, bir beklentinin yeteri kadar karşılanmamasından kaynaklanan motivasyon düşüklükleri söz konusu olabilir.
Akşam saatlerinde sınırlarınızı bilmek, objektiflik adına çaba sarf etmek gerekecek. 
Etki altında kalma riskinden dolayı kalıcı karar ve bir şeyleri netleştirmek adına pek uygun değil. 
Bu akşam meditasyon v.b. şeyler için, şifa çalışmaları için, duyguları ifade etmek için, birilerine hiç karşılık beklemeden fayda sağlamayı hedeflediğiniz gönüllü çalışmalar için uygun olabilir.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji