12 Şubat 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 12-18 Şubat 2018 Haftasının Yorumları

12 Şubat 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Cuma gününün ilk saatlerinde, Perşembe gecesi bir Güneş tutulması meydana gelecek. ( tutulma ile ilgili yorumlarımı ayrıca sizlerle paylaşacağım) Haftanın hatta yılın en önemli transitlerinden biri bu olacak. Yeni kararların alınabileceği, yeni hedeflerin belirlenebileceği nitelikte bir hafta. Her iki durumda da tazelenme ve motivasyonu artırma şansımız var. Yani gelen her ne ise olumlu olan şeyleri tetikleyebilir. Ancak bunun yanında yönümüzü görmekte ve net hedefler belirlemekte zorlanma, ani ve düşünülmemiş kararlar verip dengeleri bozma riski de mevcut.
Pazar günü Güneş ve Merkür Balık burcuna geçecek. Duygusal eğilimlerin, bu etki altında alınacak kararların artış göstereceği yeni ve aynı zamanda da bir miktar gevşeme rahatlama etkisi sunacak bir süreç başlayacak.
Unutmadan söyleyeyim, bu hafta bir de sevgililer günü var. Aklınızdan çıktıysa hatırlatayım dedim. Bugüne özel teklif hazırlık ve beklentisinde olanlarınız olabilir. Ama sanki bu tarz bir şey için yeniayı beklesek…​

12 Şubat 2018 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay Oğlak burcunda ve kapanan fazda. Zaten Ay duygusal olarak kendini ifadeyi zorlaştıran bir yerleşimde. Bir de balsamik fazda olması duygusal anlamda içe kapalı bir ruh halinde sokabilir bizleri. (Yarın için de bu geçerli) Karamsarlık verebilir. Destek alışverişlerinde zorlanma ve samimiyet yaratma şansı ya da karşımızdakinde samimiyeti yeteri kadar bulamama durumu söz konusu olabilir. Sorumluluklardan ve aldığımız yüklerden çok fazla yorulduğumuzu fark edebiliriz. Bugün ve yarın için bizi negatif olabilecek duygu hallerinden çıkarmaya yardımcı olacak en güzel şey kendimizi sorumluluklarımıza, işlere vermek olabilir.
Genel olarak her şeyi kontrol etmeye çalışma tavırları biraz yorucu olabilir. Ancak planlı, programlı hareket etmenin, organize olmanın faydasını görebileceğimiz nitelikte bir gün.
Sabah saatlerinde bunun aksine bir salıvermişlik hali söz konusu olabilir. Sorumlulukların o kadar da ciddiye alınmaması sebep ve sonucu ile yaşanabilecek sıkıntılar olabilir. Zira görevlerin ihmal edilmesinin çok da hoş karşılanmayacağı bir gündeyiz. Günün duygusal olarak daha az gergin ancak verimlilik açısından daha kısıtlı bir zaman dilimi olacak sabah saatleri.
Günün ikinci yarısında ve özellikle akşam saatlerinde ise hedeflerin netleşmesi ancak zorlukların da daha çok göz batması söz konusu. Mücadele, güç, organizasyon, belki de otorite kurmayı gerektiren iş ve girişimler gündeme gelebilir.
Zor olanı tercih etme, çekişmeli durumlar yaratma, son sözü söyleyen kişi olma isteği, otorite kurma çabası, haklı olduğunu gösterme arzusu ve güç elde etme hevesi yorucu olabilir.
Bir şeyleri yıkıp sil baştan yeni bir şeyler inşa edebilmenin gücü ve kararlılığı, belki de durumlar ve ilişkiler de bunu gerektirdiğinden bir takım radikal değişim kararlarına sürükleyebilir. Uzun vadeli hedeflerde yaşanacak keskin değişimler, eski hedeflerin sonucu ve geldiği noktanın üzerimizde yarattığı duygusal tesirlerden kaynaklanabilir.

13 Şubat 2018 SALI

Ay akşam saatlerine kadar Oğlak burcundaki seyrine devam ediyor. Saat 08:43 ile 18:11 arasında Ay boşlukta ilerleyecek. Dün olduğu gibi bugün de sıkıntılı ruh halleri dikkat çekiyor.  Mevcut düzenimizin, plan ve programımızın değişmek zorunda kalması, beklenmedik gelişmeler can sıkıcı olabilir özellikle sabah saatlerinde. İlk hesap bir şekilde değişmek durumunda kalacak. Bu nedenle şartlarla ve kişilerle inatlaşmak yerine mevcut duruma adaptasyon ve yeni alternatifleri görebilmek gerekecek.
İstikrar elde etmekte zorlanma ve mevcut kurallara uyum sağlayamama, kurallarımıza uyum sağlanmadığına şahitlik etme, her zaman yürütülen iş ve sorumlulukların bu kez bizi haddinden fazla sıkması, kısıtlanmamıza vesile olan yüklerimizi fark etme adına gelişmeler yaşanabilir bugün.
İsyankar tavırlardan, planlanmamış karar ve tepkilerden kaçınmakta fayda var.
Hem ay boşlukta hem kapanan fazda hem de kalıcılığı desteklemeyen diğer tesirler devrede.
Yani bir şeylerin başlangıcına niyet etmek için güzel bir gün değil.  Bazı şeyleri geride bırakma ve hafifleme isteği destekleniyor ancak orada da düşünülmemiş adımların zararı çok olabilir.
Saat 18:11 sonrasında Ay Kova burcunda olacak. Yarın sabah gerçekleşecek Merkür Jüpiter kare açısı da göz önünde bulundurulduğunda, yeni fikirler, çözüm yolları üretmek, bakış açımızı genişletmek ve olumlu olan detayları daha rahat görebilmek adına elverişli bir akşam.  Ancak bu kez de riskleri gözden kaçırma ve olmayacak şeyleri de olabilir olarak görme riski var. “İhtimalleri değerlendir ve yenilik yaratmak adına kalıplarını kır ancak bunu önce mantıksal biçimde değerlendir ve düşüncede olgunlaştır “ diyor gökyüzü. Adımlarının öncesinde mantıksal dayanaklarının ve tüm ihtimalleri görmeni sağlayacak bir düşünme payının olması önemli.

14 Şubat 2018 ÇARŞAMBA

Ay gün boyunca Kova burcunda. Aslında dünden bu yana etkili olan Güneş Uranüs sekstili ve Merkür Jüpiter kare açısı da bugün kesinleşiyor.
Yeniay ve Güneş tutulması öncesinde bugün tam da özgürlük temasını vurgulu bir şekilde ifade ediyor iken yeniye yer açmak adına neleri geride bırakabileceğimize bakabiliriz. Zaten şartlar bir şekilde bu konuları gündemimize bizde yaratığı sıkıntılı temalar ile getirebilir. Yüklerden kurtulmak, gelişim imkanlarımızı artırmak adına sınırları kaldırabilmek, özgür ve daha üretken olmamıza hizmet edecek yolların önündeki engelleri tespit etmek, kaldırmaya niyet etmek için güzel bir gün olabilir.
Büyük sözlerden, boyumuzu aşacak olumlu ya da olumsuz vaatlerden kaçınmak, net düşünebilmek önemli.
Sırf değişiklik yaratmak ya da kendimizi özgür hissetmek adına dayanağı ve geleceği olmayan şeyleri gözümüzde fazlaca büyütebiliriz, hedefimizmiş gibi görebiliriz.
Mantık, sabır ve sağduyu, objektiflik çok önemli günün genelinde ve Güneş tutulmasına doğru götüren durum, karar ve adımlarda.
Hayatımızdaki değişiklik ihtiyacının doğru hedefler üzerinden gerçekleşmesi kıymetli olacak. Zaten düzene uyum sağlamış ve kırk yılda bir güven çemberinden çıkma gücü bulmuşsanız bu tek atımlık kurşunu boşa harcamamak gerekir.
Yenilik ve tazelenme insanı geliştirir ve genişletir.  Ancak her yeni olan iyi midir? İhtiyacımız olan mıdır?  Bunları düşünmek, cevaplar aramak için zaman ayırabilirsiniz.
Günün ikinci yarısında cesaret ve hızlıca bir şeylere ulaşma ve sonuç elde etme çabası söz konusu olacak. Normalde çekindiğimiz, risk olarak gördüğümüz şeyleri kabul etmek her zamankinden daha kolay olabilir. Kaza ve sakarlıklar ve inatlaşmalar, sabırsızlıktan doğa ufak pürüzler can sıkıcı olabilir.
Akşam saatlerinde aklından geçeni dile getirmekte zorlanma, duyguları tam olarak ifade edememe ya da gecikmiş bir fikri, düşünceyi, niyeti dile getirme söz konusu.
Çok yüksek motivasyonlar olmayan bir akşam.
Sevgililer günü kutlamalarının bolca yapılacağı bu akşam coşku ve heyecan, aşk, romantizm rüzgarlarından ziyade, yapılacak fedakarlıklar ve karşılık beklemeden daha fazlasını vermeye gönüllü olma durumlarını işaret ediyor.
Dünyevi beklentilerden ziyade, duygusal bir bütünleşme durumuna hizmet edecek nitelikte bir akşam. Bu gerçekleşememişse ya da niyet bu değilse tam olarak beklentinizi karşılayacak şeylerle buluşamayabilirsiniz.

15 Şubat 2018 PERŞEMBE

Ay yine gün boyunca Kova burcunda. Farklı bakış açılarına kulak vermenin, yeni bir fikre kendimizi açmanın ve her zaman yaşadığımız bir duruma bambaşka bir çerçeveden bakmamızı sağlayacak şeylere yönelmenin, bakış açımızı değiştirecek kişilerle bir arada zaman geçirmenin, akıl ve sağduyu ile hareket etmenin faydasını göreceğimiz nitelikte bir gün bizi bekliyor.
Uçuşan fikirler ve bir sohbetin içinden çıkan yeni niyetler, alakasız bir ortamda dile getirilen düşünceler daha sonra değerlendirilmek ve planlanmak adına kıymetli olabilir. Fikirsel olarak kendimizi sınırladığımız ve bu sebeple hayata dair hareket alanımızı kısıtladığımız durumları fark edebilmek bile çok fayda sağlayıcı olabilir.
Günün en önemli handikaplarından biri, riskleri görmekte zorlanma ve her önüne çıkanı hemen değerlendirilmesi gereken kaçmasın diyeceğimiz fırsatlar olarak görme hali. Büyük büyük hamleler, kapasiteyi ve imkanları aşan işler, aşırı rahat ve tedbirsiz tavırlar zarar ziyan yaratabilir.
Zaten haftanın genelinde büyük konuşma ve büyük sözler verme, geleceğini ve uzun vadedeki etkilerini ya da niyetimizin istikrarını gözetmeden bir şeylere balıklama atlama durumları söz konus. Aman dikkat.
Akşam saatleri de bizi sıkı sıkıya bağlayan ve ilerlememizi durduran şeyleri keşfetme, kalıcı ve üzerimize yapışmış olan sorumluluklarımızı bir kez daha gözden geçirme, yeniye yer açmak adına birtakım bağlarımızı çözüp rahatlama adına hayata geçireceğimiz fikirlerin üzerinde düşünmek için güzel olabilir.

16 Şubat 2018 CUMA

Saat 00:05 de 27 derece Kova burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulması ile ilgili yorumlarımı okuyabilmeniz için paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/kova-burcunda-gunes-tutulmasi-yeni-fikirlerin-hareket-zamani
00:05- 05:41 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Balık burcuna geçecek. Yeniayın etkisi ile yükselen enerjimiz ve motivasyonumuz, bir şeylere niyet etme, niyetleri ilan etme ve değişiklikler yaratma isteği verecek.
Duyguların dile getirilmesi ve söze gerek kalmadan ifade edilmesi, bağışlayıcılık, uyum ve düzen adına gösterilen tavır, yaratıcılık ile ortaya çıkan şeyler için güzel bir gün diyebiliriz.
Duyguların ifadesi kısmı eğer kalıcı bir niyet ya da teklif adına olacaksa günün ikinci yarısı ve akşam saatleri çok daha elverişli. Yani hafta başında yazdığım yorumları takip edip romantik teklifleri tutulma- yeniay sonrasına bırakmışsanız bu zaman dilimini değerlendirebilirsiniz. Kalıcı niyetlerin ve buna hizmet edecek duyguların dile gelebileceği zamanlar bunlar. Venüs Satürn destek açısının olumlu etkilerinden maksimum faydalanacağımızı söyleyebilirim. Ancak Mars-Neptün karesinin vereceği belirsizliklere de dikkat.
Ne demiştim hafta başında hatırlatayım.
Unutmadan söyleyeyim, bu hafta bir de sevgililer günü var. Aklınızdan çıktıysa hatırlatayım dedim. Bugüne özel teklif hazırlık ve beklentisinde olanlarınız olabilir. Ama sanki bu tarz bir şey için yeniayı beklesek…”

17 Şubat 2018 CUMARTESİ

Ay gün boyunca Balık burcundaki seyrine devam ediyor. Aslında haftanın ikinci yarısından bu yana etkili olan ve tutulmanın da ana temalarından biri olan Mars-Neptün kare açısı bugün gün ortasında kesinleşiyor. Yani en çok etkisini bugün alacağız. Sabah saatleri de Ay bu açıyı tetikleyecek. Özellikle günün ilk yarısına ve gün ortasına dikkat.
Motivasyon düşüklükleri, vazgeçişler, hedef ve yön belirlemede zorluklar, yanılma ve aldanmalar, cesaretle girişilen şeylerde hevesin kaçması, hedeflerden uzaklaşma ve çözülmeler, irade zafiyetleri v.b. şeyler söz konusu olabilir. Savaşma, mücadele ve efor sarf etme isteği yüksek olmayacağından yarım kalan ve tamamlanmamışlık hissi veren durumlar dikkat çekebilir. Hayal kırıklığı ve yetersizlik duygusu gibi şeylere yatkın olabiliriz maalesef… Bu etki altındayken hayatınızdaki var olan sorunlara etkili çözümler üretemez durumda hissedebilirsiniz.
Fiziksel enerjimiz düşük olduğundan, beslenmenize, dinlenmenize de dikkat etmekte, gerekirse takviyelerle zindeliğinizi korumakta fayda var. Alerji unsuru olabilecek şeylerden, sıvılardan, gazlardan özellikle uzak durun… Bir de ek not, bu transit etkisi ile su ile ilgili konularda, örneğin eviniz ya da iş yerinizdeki su tesisatı gibi, bazı sorunlar yaşanabilir. Aman dikkat.
Bu transitin en etkili ilacı, sizin dışınızda her ne olursa olsun, odaklı kalmayı becerebilmek, düzenli aralıklarla kendinize iş planınızı hatırlatmak, iyi bir şekilde organize olabilmek… Aldatılmak ve aldanmak gayet mümkün bu transit esnasında… Kime danıştığınız, kimden destek aldığınız da önemli açıkçası… 
Güneş Merkür kavuşumu da gün içinde kendimizi, bilgimizi, niyetimizi, hedefimizi ifade etmeye olan hevesimizi gösteriyor. Bir arada düşünüldüğünde ya bunlara odaklanamam ya da kendimizi net olarak ifade edememe, dile getirmememiz gereken şeyler vesilesiyle yanlış anlaşılma hatta haklı iken haksız duruma düşme gibi şeyler de söz konusu olabilir.
Akşam saatleri günün belki de en çok verim alacağımız, destek alışverişlerine açık olacağımız, kendimizi daha net ifade edeceğimiz, gücümüzü hatırlayacağımız, güçlü kişilerden ve duygusal bağlarımız olan kişilerden fayda göreceğimiz bir akşam.

18 Şubat 2018 PAZAR

Ay saat 15:04 e kadar Balık burcunda ve 01:13 ile bu saat arasında boşlukta olacak. Kolaya kaçma eğilimi var bugün. Kararlılık göstermekte ve netlik sağlamakta zorlanacağımız şekilde geçecek günün büyük çoğunluğu. Teslimiyetçi bir yapı bazen gerçekten içinde bulunduğumuzu durumu ve ilişkilerimizi en dengeli biçimde yönetebilmek açısından önemli. Ama bunu tamamen bir boşvermişlik haline taşımamak gerekiyor. Öğleden sonra saatlerine kadar genel eğilim, zorlayacak, irade isteyen iş ve durumlardan kaçınmak şeklinde olacak. Esneklik ve uyumun fayda sağlayacağı daha doğrusu bu eğilimde olacağımız etkiler söz konusu.
Ancak bu zaman diliminde yaratıcılık, sanat, duyguların ifadesi, bunun aracılığıyla yapılacak şeylerde akıcılık var.
15:04 sonrasında Ay’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte hareketlilik ve canlılık artacak. Hız beklentimiz ve genel anlamda motivasyonlarımız artacak. Fiziksel güç, efor, cesaret ve kararlılık gösterebileceğimiz şekilde geçecek günün geri kalanı. Bunlara ihtiyaç duyulan şeyler için değerlendirilebilir. 

Bugün Merkür ve Güneş Balık burcuna geçiyor.

...
Devamını oku...05 Şubat 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 5-11Şubat 2018 Haftasının Yorumları

5 Şubat 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın gökyüzü etkilerinde önceki haftalara oranla nispeten daha rahatlatıcı unsurlar var.
Haftanın ilk yarısında ve özellikle ortasında Venüs Uranüs sekstilinin etkilerini göreceğiz. İlişkilerde yenilik, değişiklik ve canlılık yaratma, genel olarak mutluluk ve keyif verecek farklı şeyler deneyimleme, üretme, alternatif ve yeni olana kendimizi açıp hayatımıza canlılık ve coşku katabilme şansı doğabilir.
Hafta sonu Venüs yüceldiği Balık burcuna geçecek ve hafta sonunun tamamında Güneş Jüpiter kare açısının etkilerini hissedeceğiz.
Abartılı olan tepki ve kararlardan, adımlardan kaçınmaya, tedbirli ve ölçülü olmaya ihtiyaç duyacağımız bir hafta sonu olacak.
Venüs Balık burcu geçişi ile birlikte, ilişkilerde koşulsuz sevgi ve teslimiyetin, aşk ve romantizmin, anlayışın artacağı, sevme ve sevilme ihtiyacının ve beklentisinin yükseleceği bir süreç başlayacak. 

5 Şubat 2018 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Terazi burcunda. Sabah güne erken başlayanlar için rahatlatıcı bir gün başlıyor. İşlerin ve iletişimin daha rahat aktığı saatler bu saatler.  Doğal olarak da verimi ve stabiliteyi artıracak. Az zamanda çok işi toparlama, ortak karar alıp uygulayabilme, kendini ifade edebilme şansı artmış olacak.
Sabahın ilerleyen saatleri, öğleye doğru ise gerginlikler söz konusu olacak. Üzerimizde hissettiğimiz baskıyı bambaşka bir şekilde ifade etme, inatlaşmalar, gücümüzü ve ne kadar çok etkimiz olduğunu gösterme çabası, haklı haksız mücadelelerine girme, otorite kurma gayreti içinde karşımızdakileri aşırı derecede sıkma ya da böyle bir şeye maruz kalma riski var bu zaman diliminde.
Daha önce susmak zorunda kaldığımız bir konuda patlarcasına konuşmaya başlayabiliriz.
Ya da yapılmış bir şeyin karşılığını verme fırsatı bulup gücü kötüye kullanan insanlarla yolumuz kesişebilir.
Manipülasyonlar ve bir şeyleri inatla kabul ettirmeye çalışma hali de yorucu olabilir.
Her zaman çok ılımlı ve uyumlu, nezaketle hareket ettiğini gördüğümüz bir kişinin hiç beklemediğimiz sertlikte tepkilerine şahitlik edebiliriz.
Günün geneli için söyleyeceğim şeyler aslında esneklik, uyum ve anlayışa hizmet edecek tavırlar sergilemeniz yönündedir.
Öğleden sonrasında bunu yapmak ve ilişkilerdeki dengeyi oturtmak nispeten daha kolay. Günün en verimli zaman dilimi özellikle bu saatler diyebilirim. 15:30 ve sonrasında akşam saatlerine kadar güzel etkiler söz konusu.
Akşam saatlerinde ise yine bir dengesizlik hali, beklenmedik durumlar ve tepkiler sebebiyle huzurun kaçması gibi şeyler söz konusu.
Rutinden sıkılmak ve değişik bir şeyler yapmak ihtiyacı sorumlulukların aksamasına ve bu sebepten yaşanabilecek gerginliklere sebep olabilir.
Her zaman normal kabul ettiğimiz davranışlar ya da talepler bu kez üzerimizde aşırı derecede baskı oluşturabilir.
İsyan bayrakları kalkabilir.
Hayatımızın bir parçası olan dinamikler her zamankinden daha kısıtlayıcı hissettirebilir.
Dengede durmakta ve istikrarlı tavırlar göstermekte, tutarlı karar ve tepkiler vermekte zorlanabileceğimiz bir akşam bizi bekliyor.
Değişik şeyler öğrenmek ve yeni bir şeylerle uğraşmak, hayatımızda yenilik ve fark katacak şeylere yönelmek ya da her zaman yaptığımız şeylere yenilik katmak bu akşam iyi gelebilir.
Saat 21:45 sonrasında Ay boşlukta olacak.

6 Şubat 2018 SALI

Saat 06:56 sonrasında Ay Akrep burcuna geçecek. Geçtiğimiz iki güne oranla motivasyonların daha artmış olacağı günler olacak bugün ve yarın.
Sosyalleşme ihtiyacının yerini daha çok içe dönme eğilimi alacak. Duygusallık artacak ancak bunu belli etmeme telaşı mesafeli ve belki de ketum tavırlara vesile olacak.
Bir şeyleri hırsla isteme ve olması adına sonuna kadar mücadele etme eğilimi ile bir arada düşünülebilir Akrep burcu teması.
İşte bugün girişeceğimiz işlerde de bu kararlılık ve hedef odaklı hareket etme, bir şeyleri gerçekten isteyebilme, işimize ve hedefimize tutku katabilme eğilimi olacak. Yarın kesinleşecek Venüs- Uranüs sekstili dikkate alındığında haftanın motivasyonu ve coşkuyu artıran günlerinden birinde olduğumuzu söyleyebiliriz.
Günün ikinci yarısı kalıcılık, uzun vadeli hedefler, sağlamlık ve somut kazanç sunan iş ve girişimler, ilişkiler için özellikle elverişli görünüyor.
Sorumlulukların ve gösterilmesi gereken çabanın farkında olmak çok şey kazandıracak.
Ciddiyet ve saygı ile hareket edebilmek ise, yeni ilişkilerden ve hayatımızda zaten var olan kişilerden gelecek faydayı, kalıcı iş birliklerini getirebilir.
 

7 Şubat 2018 ÇARŞAMBA

Ay gün boyunca yine Akrep burcunda.
Venüs Uranüs sekstili günün erken saatlerinde kesinleşiyor ve bugün de etkili olacak.
Yeni insanlar, hızlıca kaynaşmalar, ilişkilerle ilgili alınan ani kararlar, beklenmedik teklif ve/veya gelişmeler, mevcut ilişkimize canlılık ve heyecan katma şansı, bize keyif veren konulara yönelme, bu tarz farklı fırsatlarla karşılaşma,  yaratıcılık isteyen işlerde özgün şeyler ortaya koyabilme, farkındalığı artıracak kişisel deneyimler yaşama,  eşimizi ve birlikteliğimiz her zamankinden farklı bir gözle görüp daha önce fark etmediğimiz şeyleri ortaya çıkarma, serbest bırakma ve kısıtlamalardan kurtulmuş bir ilişki modelinin daha çok keyif verdiğini fark edebilme şansı verebilir bugünler bizlere.
Değişik heyecanlara açık olacağız.
Sabah saatleri yaratıcılık açısından en çok verimi alacağımız zaman dilimi. Bu saatler aynı zamanda esneklik ve anlayış, bağışlama ve olduğu gibi kabullenme adına da gayet elverişli. Manevi şeyler, dua, meditasyon, yoga v.çb. şeyler terapiler için de arınmalara hizmet edecek her şey için değerlendirebilirsiniz.
Öğleden sonra ve akşam saatleri ise inatlaşma ve zıtlaşmalar, genel olarak tepkisellik artmış olacak.  Orta yolu bulmakta zorlanma var. Bir şeylere aşırı tepki verme hali hem bizim hem de insanlarla olan ilişkimizin dengesini bozabilir. Olumlu ya da olumsuz anlamdaki ifadelerimizi ölçülü şekilde sunmak en güzeli.

8 Şubat 2018 PERŞEMBE

Ay yine Akrep burcunda seyrine devam ediyor. 10:16 ile 16:53 arasında boşlukta olacak. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlar belirsizliklere vesile olabildiği için önemli işleriniz ve netlik aradığınız konular için bu zaman aralığı öncesi ya da sonrasını değerlendirebilirsiniz.
Sabah saatleri ilişkilerde gerginlikler, samimiyet ayarlamada sorunlar, çekişme ve çakışmalar söz konusu olabilir. Çok fazla dahil olmak istemediğiniz ortamlarda ve bir arada olmaktan haz etmediğiniz kişilerle bir arada mecburen kalabilirsiniz.
Tatsızlık yaratan bir konu haddinden fazla uzayabilir. Özensiz tavırlar da sert karşılıklar alabilir. Çok heves ettiğimi bir görüşme ya da bir iş beklediğimizi kadar keyif vermeyebilir.
16:53 sonrasında Ay Yay burcuna geçecek. Günün geri kalanında geçtiğimiz iki güne göre çok daha sosyal ve enerjik hissedeceğiz. Yeniliklere açık olmanın, esnekliğin ve değişik bir şeyler deneyimlenin hem keyif hem de fayda sağlayacağı bir akşam olacak.

9 Şubat 2018 CUMA

Ay gün boyunca Yay burcunda. Okumak, öğrenmek, bilgimizi ve bakış açımızı genişletmek, yeni kişilerle tanışmak, rehberlik alıp vermek, farklı bir tecrübe edinmek ya da her zaman yaptığımız bir şeyi bambaşka bir yöntemle denemek, rutinin dışına çıkmamızı sağlayacak bir şeye yönelmek için güzel bir gün.
Bugünün genel etkileri eski bir bilginin işe yaraması, ya da yeteri kadar verimli kullanılamaması, daha önce alınmış bir eğitimin hakkını verip vermediğimizin sorgulanması, daha önce alınmış bir kararın sonuçlarıyla yüzleşmek durumunda kalmak, daha önce söylenmiş bir sözün nelere vesile olduğun şahit olmak v.b. şeyler yaşanabilir.
Eski bir tecrübe bir kez daha karşımıza çıkabilir. Öncesinden edinilen tecrübe hatalara düşmeyi engelleyecektir. Tabi dersler alındı ve bu kez düşüncenin, bilginin ve iletişimin daha akılcı, gerçekçi ve mantıklı şekilde kullanılmasını sağlayabilmişsek.
Önemli görüşme ve konuşmalarda kendimizi yeteri kadar iyi ifade edememenin ya da fikirlerimizin rağbet görmemesinin kaygısını bolca yaşayabiliriz.
Bildiğimizi doğru biçimde kullanmak ve bu bilgiden herkesin faydalanmasını sağlamak ana amaç olmalı gün boyunca.
İletişim açısından da aslında yine bir miktar yanlış anlama ve anlaşılmaların yaşanabileceğini işaret ediyor gökyüzü.
Akşam saatleri de dağılma ve odaklanma sorunları, vazgeçişler, sorumluluklardan kaçma, netlik sağlayamama, hedef odaklı hareket edememe gibi şeyler söz konusu. Yanılma, aldanma ve sonuç elde etmekte zorlanma durumları yaşanabilir.
Ancak akşamın ilerleyen saatlerinde, gece saatlerinde iletişim açısından daha çok verim alacağımız ortamlar, aklımızı toparlama ve kendimizi daha net ifade etme imkanı bulabiliriz.

10 Şubat 2018 CUMARTESİ

Ay Yay burcundaki seyrine devam edecek. Olumlu olanı görmek ve geniş ihtimalleri değerlendirmek adına elverişli bir gün.
Bir kısa gezi programı yapmak, yeni yerler görüp yeni insanlarla tanışmak, yeni bir şey öğrenmek ya da sıkıcı rutinlerden ve katı sorumluluklardan uzaklaşmamıza hizmet edecek bir şeylere yönelmek iyi gelebilir. Yeni bir film ya da güzel keyif veren bir kitaba dalıp içsel bir yolculuğa çıkmak da hiç fena olmaz.
Ay saat 19:37 sonrasında günün geri kalanında boşlukta olacak. Akşam saatleri tatlı sürprizlere gebe. Değişiklik ve heyecan arayışınıza hizmet edecek güzel gelişmeler yaşanabilir. Ancak bu akşam aynı zamanda plan değişlikleri ve hesaplanan zamanlamanın da tam olarak istediğimiz şekilde olmaması sebebiyle bazı tatsızlıklar yaşanabilir. Düşünülmeden verilen bir tepki ya da söylenen bir söz tahmin ettiğinizden çok daha fazla kırıcı olabilir. Patavatsızlıklara dikkat.
Yarın kesinleşecek Güneş-Jüpiter karesinin etkileri bu akşamda hissedilecek.
Bir konudaki yüksek beklenti karşılanmayabilir.  ( Öyleyse yüksek beklentiye baştan girmeyelim ) Ölçüsüz vaatler ve kontrolsüz harcamalar kısmına da dikkat.

11 Şubat 2018 PAZAR

Ay saat 05:20 sonrasında Oğlak burcunda olacak.  Venüs de 02:19 sonrasında 7 Marta kadar kalacağı Balık burcuna geçecek.
Günün ilk saatlerinde de aslında hafta sonunun tamamında çok etkili olan Güneş-Jüpiter kare açısı kesinleşecek.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı günün geri kalanına oranla çok daha destekleyici gökyüzü tesirleri alacağız.
Uzun sohbetler, insanlarla bir araya gelip karşılıklı fayda sağlamaya yönelik planlar, organizasyon ve iyi ilişkiler aracılığıyla yöneteceğimiz işler, özen ve saygıyı bir araya getirebilme şansı bulacağımız bir zaman dilimi olacak. Değerlendirilebilir. Ancak yine de sınırları bilmek, potansiyelimizin farkına varıp ona göre hareket etmek, boyumuzu aşan işlerden ve vaatlerden kaçınmak, olayları abartılı şekilde etmekten kaçınmak önemli olacak.
Öğleden sonrası ise işler istediğimiz hızda ve kalitede ilerlemeyebilir. Sorumluluklar, ciddiyetle ele alınması gereken işler, taleplerin karşılanması, destek alışverişleri, bir şeylerin takdirin ya da onayını alma telaşı yorucu olabilir. Eleştirel yaklaşımlar da can sıkıcı olabilir.

Venüs Balık burcunda:

Sevgiyi ve onun ifadesini, ilişkilerimizi, keyif aldığımız konuları, güzellik ve estetik ile ilgili meseleleri, para ile olan ilişkimizi daha çok ilgilendiren şans ve güzellik gezegeni Venüs bu dönemde olumlu etkiler sunar bizlere.
Venüs Kova burcunda seyrederken, arkadaşlık, dostluk ve kafa dengi olma halleri daha dikkat çekiciydi.
Bu burçta ise Venüs yüceliyor. Yani Balık burcu seyri sırasında vaat ettiklerini daha çok temsil ediyor.
Bu dönemde ilişkilerden beklentimiz ve sunacağımız şey, aşkı, duygusallığı, sevgiyi, romantizmi doludizgin yaşamak ve bu konularda ifadeci olup ilişkimizi ve ilişkideki bizi akışa bırakabilmek olacaktır. 
Sevildiğimizi hissetmek isteriz.
Sevgimizin, sevdamızın fark edilmesini bekleriz.
Sadece el ele tutuşup birbirinin gözlerinin içine bakan ve aşkı 100 metre öteden fark edilen çiftler görebiliriz belki etrafta.
Birbirine şiirler yazan sevdalılara şahit olabiliriz.
Sanat ve yaratıcılık gerektiren işlerde de bir coşma durumu yaşanabilir.
Romantizm dorukta olacaktır.
Etkileyici planlar ve teklifler gündeme gelebilir.
Karşılık beklemeden verilenler bizi tatmin edecek her türlü ilişkide…
Fedakarlıklar yapılacaktır ancak aynı zamanda kıymeti de bilinsin istenecektir.
Çok fazla duygusallık girecek işin içine. Ve doğal olarak hassasiyet ve alınganlıklar da artacak…
Her zamankinden kolay yaşaracak gözler…
Gerekirse silah olarak kullanılabilecek…
Duygu sömürülerine de açık olacağız…
Gerekirse omzunda ağlayabileceğimiz insanların yanında olmak isteyeceğiz…
Bu kadar hassasiyet, durumları gerçek haliyle görme becerisini de azaltabilir. Aman dikkat.
Aşkın ve koşulsuz verilen sevginin gözünüzü karartmadığı, kalbinizin ve cüzdanınızın yara almaması adına yüreğinizdeki güzelliklerin karşınıza çıktığı bir dönem olmasını dilerim hepimiz için...

 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
29 Ocak 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 29 Ocak-4 Şubat 2018 Haftasının Yorumları

29 Ocak 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Aslan burcunda bir Tam Ay Tutulmasının gerçekleşeceği bir haftaya başlıyoruz. Haftanın geneli ay tutulması ve dolunayın gerginleştiren ve sonuç alma bir şeyleri somut şekilde elde etme istek ya da mecburiyeti ile geçecek.
Yaptığımız bir şeylerin takdir edilmesi, verdiğimiz bir emeğin, iyi işler ortaya koyduğumuzun görünmesi, bir konuda, bir işte ya da bir ilişkide ne kadar önemli olduğumuzun bilinmesi, beğenilmek, beğenilesi şeyler ortaya koyabilmek, kalite kadar görsel olana da hizmet edecek bir şeyler başarabilmek v.b. şeyler ve bunlara yönelik istek ve çabalar gündemde olacak.
Hem yaratıcılık ve yetenekler üzerinden elde edilen şeyler, hem sahne ve sanat dünyası hem de kadın figürleri ve dişil enerjiye dair gelişmeler ve olaylar gündeme gelebilir.
 
***Haftanın Ay tutulması dışındaki diğer önemli transitleri
Cuma ve Cumartesi günlerinde etkili olacak olan MERKÜR MARS DESTEK açısı. Cesaret ve özgüvenle kendini ifade etme, bilgiyi etki bırakacak şekilde sunma, zihinsel faaliyetlere hız kazandırma, hızlı, akılcıl, yenilikçi ve pratik çözümler üretebilme adına destekleyici olacak bu transit. Özellikle Cuma gününün ilk yarısını bu açıdan verimli şekilde değerlendirebiliriz.
 
***Hafta sonu etkili olacak olan bir başka transit de VENÜS-JÜPİTER KARESİ. Her açıdan ölçülü, kontrolü olmak şart.
Aşırı iyimserliğin etkisi ile zararları göremeden adımlar atmak,
zamanı, ilişkileri ve paramızı keyfi şekilde harcamak,
fırsatları görüp beğenip değerlendirmeden geçip gitmesini seyretmek, aşırı derecede tembellik ve rehavet etkisi ile çok verim alabileceğimiz işlerde ve durumlardan hiçbir şeyle elde edememek,
güzelliklerin biraz da gayret ve özdisiplin gerektirdiğini göz ardı etmek hafta sonunun riskleri arasında.
Bu açıdan da Pazar günü çok daha riski olacak. Dikkat etmekte fayda var.
 
***Haftanın tek burç değişimi ise Çarşamba günü MERKÜR’ÜN KOVA BURCUNA geçişi. Bilgiyi ifade edelim, yeni şeyler öğrenelim, farklı bakış açıları verecek olanları ile buluşalım, bilimsel olanı ve teknolojiyi bir araya getirip algımızı değiştirelim teması var burada.
Astrolojinin kendisi Merkür ile ve Kova burcu ile bağdaştırıldığından bu dönemin astroloji adına yeni bir şeyler yapmayı teşvik eden etkileri olacak.
Biz de bu etkiyi ve Merkür’ün ifade ettiklerini dikkate alacağız tabi ki😊
Kova burcuna geçişi, üstelik de Merkür Mars desteği ile birlikte , bir de kalıcı ve uzun vadeli faydayı, işe yararlığı ve sağlığı destekleyen bir gökyüzü eşliğinde Cuma sabahı MEDİKAL ASTROLOJİ EĞİTİM PROGRAMINA başlayacağız.
Eğitiminin başlangıç zamanında Ay Başak burcunda hastalıkları-sağlık konusunu konuşmayı işaret ediyor. Üstelikte başlangıç anımızda 6.evde ve bu temayı perçinliyor.
Sabah saatlerinde Ay-Satürn destek açıda.  Burada verilen çabanın, öğrenilen bilginin çaba ve istikrar gerektirmesi, uzun vadeli kalıcı faydalarının olacağı, bilgiyi ve tecrübeyi sağlamlaştırmaya hizmet edeceği söylenebilir.
Satürn’ün 10.evden etkisi de benzer şeyleri vurguluyor ve bu eğitimi alan tüm öğrencilerimin bunu işe dönüştürmek ya da işlerinde fayda sağlayacak şekilde kullanmak beklentisine hitap ediyor.
Güneş’in, Merkür’ün ve Venüs’ün Kova da 11.evde olması da hem grup halinde bilgiyi paylaşacağımızı, keyif alacağımızı ve birbirini bilgi ile geliştiren bir grup çalışması şeklinde yol alacağımızı düşündürüyor.
Bu başlama zamanının, transit Merkür’ün benim KADle kavuşumu eşliğinde gerçekleşmesi de bende olan bilginin ifade edilmesi ve başka insanlara da fayda sağlaması adına iyi bir gösterge. Tabi bunun yanında destekleyici daha pek çok gösterge var…
Velhasıl işe yarar, kullanılır ve geliştiren, geliştirilebilir bir işe başlıyoruz hep birlikte.
Tabi ki devamı gelecek 😊 Mevcut öğrencilerimden ya da eğitimini daha önce başka eğitmenlerden almış ve bu sınıfı kaçıran dostlarımdan gelen talepleri, yeni eğitim sezonunda karşılayacağım. 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün