25 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 25 Şubat-3 Mart 2019 Haftasının Yorumları

25 Şubat-3 Mart 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Yeni haftaya başlıyoruz. Bu haftanın ön planda olan konuları arasında yine ilişkiler ve finansal konularda yaşanabilecek değişiklikler yer alıyor.
Bu yılın Voltran üçlüsü Satürn, GAD ve Plüton! A yıl içinde yaptığı ve yapacağı açılarla dönem dönem diğer gezegenler de eşlik ediyor. Mart ayının sonları itibariyle bu üçlünün kendi içindeki tam kavuşumlarına hazırlanıyoruz. Yani giderek artan dozda bu etkileri yoğun olarak hissediyoruz. ☹ Hedefte spesifik bir konu olabilir bu zamanlarda sizi yoran. Ya da belki de pek çok konu iç içe geçmiş ve problem yumağı haline gelmiş olabilir. Ayrı telden çalan konular her taraftan üzerinize üzerinize geliyor olabilir.
Hepimizin hayatında bir şeyler, bir konudaki dinamikler, bazı ilişkiler yeniden yapılandırılmak üzere biz istesek de istemesek de dönüşüyor. Dönüşmesin diye direnmek sıkıntıları daha artırıyor. Zira ya dönüşecek ya hepten silinecek.
Bir şeye bir ilişkiye bir şeyi yönetiş biçimine bakış açısını, kaynak ya da hedef olarak kullanılan şeyleri değiştirip dönüştürmek şart.
İşte bu hafta bu temanın merkezinde Venüs ile bağlantılı olan konular var.
Mart ayının ilerleyen zamanlarında ise temanın merkezinde Mars ile ilintili şeyler yer alacak.
Biz şimdilik bu haftanın gökyüzü etkilerine bir bakalım:
Geçen hafta Satürn ve Plüton ile tam kavuşumları gerçekleşen Venüs bu hafta da GAD ile kavuşum halinde olacak ve ardından da Uranüs ile kare açıya doğru ilerleyecek.
İlişkilerde kayıplara ve sonrasında yaşanabilecek beklenmedik gelişmelere, sürpriz ayrılıklara, düşünmeden verilen karar ve adımlara şahitlik edebileceğimiz bir hafta bizi bekliyor.
Cuma günü kesinleşecek ve 29 dereceden gerçekleşecek olan Venüs Uranüs karesi aman dikkat dedirtiyor.
Bu hafta bitmesi gerekenin bitmesine de hizmet edebilir, eski defterleri kapatıp yeni ve tertemiz sayfalar atma kararlarının getireceği şifaya da…
Cuma günü Venüs Kova burcuna geçecek.
Hafta ortasının tamamında aynı zamanda Güneş Mars destek açısı etkili olacak. Cesaret isteyen şeylere atılacak adımlar açısından kıymetli bu etki.

25 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay haftanın ilk gününde Akrep burcunda olacak. Günün tamamı ancak özellikle ilk yarısı pek çok açıdan değerlendirilebilir nitelikte görünüyor. Duygu ve düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edeceğiniz durumlar, detaylandırmayı hedeflediğiniz planlar, ince işler, etki bırakmayı hedeflediğimiz konuşmalar, merak edip araştırmaya niyet ettiğimiz şeylerle alakalı motivasyonlar, karşımızdakinin fikrini değiştirmeye niyet edeceğimiz görüşmeler için elverişli olacak.
Günün ilk yarısı bu tip konularda netlik ve kararlılık söz konusu. İmkansız gibi görünen şeyleri nasıl imkanlı hale getiririz sorusuna aranan cevaplar gündemde olabilir. Zihinsel aktiviteler açısından da düşünceleri ortaya koyma gücü açısından da elverişli olacak.
Gün ortası işlerimizi ve günün akışını iyi ilişkiler ve ilişkilerde uyuma hizmet edecek yaklaşımlar sayesinde halledeceğiz. Saat 15:17 sonrasında Ay açısız olacak. Belirsizlikler söz konusu yeni girişeceğimiz işlerde ancak yine de genel olarak akıcı ve keyif veren nitelikte geçecek günün ikinci yarısı da…
Haftanın en verimli ve eğer tadını çıkarabilmişsek keyifli günlerinden biri.

26 Şubat 2019 SALI

Haftanın ikinci gününde Ay saat 00:19 sonrasında Yay burcunda seyredecek. Hafta başında yorumlarımda aktardığım Venüs GAD kavuşumunun kesinleşmesi ile başlıyoruz güne.
İlişkilerdeki zorlu deneyimler, eski problemlerin hesabının bir şekilde karşımıza çıkması söz konusu olabilir bugünlerde. Bunun yanında karmik telafilere hizmet edecek yeni ilişkiler de gündeme gelebilir. Kendimizi ikili ve sosyal alanda yeteri kadar ifade edememiş ve yetersiz hissedeceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Finansal açıdan hatalı bir karar verme ihtimali de olabilir. Ya da daha önce aldığımız hatalı bir kararın sonuçlarını kabul etmemiz ve kayıp ile yüzleşmemiz gerekebilir.
Gün ortasında mücadeleli, rekabetli ve inatlaşmalı durumlar can sıkıcı olabilir. Aldığımız ya da almadığımız sorumluluklar sebebiyle gerginlikler yaşanabilir. Bizi kısıtlayan rutinler de yorucu olabilir. Bir ucundan tutup el vermek beklentisi karşılanmayabilir. İşi sahiplenmeyip salıveren yaklaşımlar sorunlara vesile olabilir. Beklenen özveri ve fedakarlıklar beklendiği gibi gönülden gelen biçimde yapılmayabilir.
Bugün bize fayda sağlayacak olan şeyler, yaşanmış tecrübelerin artı değer katan bakış açılarına kendimizi açmak, daha önce üretilen ve işe yarayan-yaramayan çözüm fikirlerini kulağımıza küpe etmek, bilginin işe yarar olanlarını yolumuzu aydınlatmak adına kullanmak v.b şeyler olabilir. 

27 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay bugün de dün olduğu gibi Yay burcunda seyredecek. Dağılma ve odaklanma problemleri yaşayabileceğimiz nitelikte bir gün olacak.  Sıkı sıkıya olan sorumluluklar, rutinler, bizi kısıtlayan kurallar, disiplinle hareket etmemizi gerektiren işler ve ortamlar her zamankinden daha çok rahatsızlık verebilir. Yanılma, hedeften kayma, olayları ve içinde bulunduğumuz durumu objektif görememe, yargılı bakış açısı sebebiyle şaşırma, çevresel etkilerden fazlasıyla etkilenme, aldanma v.b. riskler söz konusu özellikle sabah saatleri ve günün ilk yarısında.
Günün ikinci yarısı aslında sabah saatlerinde de olan bir rehavete yatkınlık, sorumluluklardan kaçınma, rahatına düşkünlük v.b. şeyler var. Ancak nispeten daha güzel ve geliştirici tesirler var.  Bilgiye ulaşma ve yeni tecrübeler edinme konusunda şansımız yaver gidebilir. Fırsat niteliğinde olan gelişmeleri değerlendirelim. Aşırı iyimserlik durumları riskleri görmeden gelme ve ölçüsüz adımlar atma ya da nasıl olsa ruh haline bürünüverme eğilimi verebilir.
Yeni bir şeyler öğrenmek ve bakış açımızı geliştirecek kişilerle ve ortamlarda olmak şeklinde değerlendirebiliriz bu güzel etkileri.
Akşamın ilerleyen saatleri iletişimde aksaklıklar artmış olacak. Özenli olmakta fayda var.

28 Şubat 2019 PERŞEMBE

Ay saat 09:47 ye kadar Yay burcundaki seyrine devam edecek. (09:17-09:47 arasında açısız olacak) Erken saatlerde belirsizlik ve planlı hareket edememekten kaynaklı değişiklikler, beklenmedik durumlar, sürprizli gelişmeler yaşanabilir. Özgür hareket etme ihtiyacımız ve istediklerimizi hızlıca elde etme isteğimiz artmış olacak. Plan değişiklikleri daha güzel fırsatları yaratacak. Açık olmak lazım.
Bu sabah risk olarak karşımıza çıkacak en önemli nokta, kırıcı ve yaralayıcı yaklaşımlar gösterebilme ihtimali. Duygusal hassasiyetlere yeteri kadar özen gösterememe ve aynı zamanda hassasiyetlerin de artmış olması riski ikiye katlayacak. Eski bir kırgınlık da telafinin sorumluluğunu alalım diye karşımıza tekrar çıkabilir.
Buna rağmen avantajları risklerinden daha çok olan bir gündeyiz.
09:47 sonrasında günün geri kalanı sorumluluklar, ciddi iş ve görüşmeler ile geçecek. Zamanı iyi yönetmek gereken, tedbirli, planlı ve programlı hareket etmenin faydasını göreceğimiz nitelikte geçecek bugün.
Konuşma ve görüşmelerimizde saygı sınırlarını korumak, işleri ve ilişkileri ciddiye almak, sorumluluk bilinci ile hareket etmek günün verimini artıracak. Samimiyet yaratmayı hedeflediğimiz görüşmelerde istediğimiz frekansı yakalayamayabiliriz. Ancak zaten önceliğimiz daha çok karşılıklı fayda ve işe yararlık çerçevesinde olacak.
Uzun vadeli hedefler ve bu hedefleri besleyecek adımlar gündeme gelebilir. Hedefimizde kalıcılık ve başarılı işler ortaya koymak olduğundan buna hizmet edecek gelişmeler yaşanacak ve biz irademizi bu öncelikten yana kullanacağız.
Güneş Mars destek açısının avantajları da artı değer katacak. Cesaret, girişimcilik, kararlı haller, inisiyatif alabilme, net ve sağlam adımlar atma isteği, özgüven, yönetme ve liderlik etme istek ve ihtiyacı artmış olacak.  

1 Mart 2019 CUMA

Ay dün olduğu gibi bugün de Oğlak burcunda ilerleyecek. Akşam saatlerine kadar işler güçler, görevler, rutinler, iş ve planlama içerikli görüşme ya da konuşmalar günün ana başlıkları olacak.
Her ne kadar her şey planlandığı gibi tıkır tıkır gitsin istesek de evdeki hesabın çarşıya pek fazla uymadığı bir gün olacak. Uzun vadeli planlar istediğimiz şekilde yürümeyebilir. Kalıcı olduğuna inandığımız çözümler aslında kalıcılığı yeteri kadar sağlamayabilir. Hızlıca alınan iş birliği, birliktelik ve ayrılık, yol ayrılığı kararları çözüm konusunda yanıltıcı olabilir.
İnceldiği yerden kopsun hallerine dikkat!
Bağlarımızdan özgürleşme isteği ufacık bir tetiklenme eşliğinde bağların kopmasına vesile olabilir.
Pişmanlık faturası arkasına ek olarak gelecek olan her türlü fevri karar ve adımdan kaçınmakta fayda var.
29 dereceden olacak bu transit her zamankinden daha riskli. Bir kapanışa davetiye yaratacak cinsten. Bir vazgeçiş, geride bırakış, defter kapatma ihtiyacı olacak. Gerçekten bitmesi gerekene hizmet edecekse ne ala. Ancak sırf bağlardan kopma ve değişiklik ve değişim yaratma adına dürtüsel bir hamle gelecekse yorucu ve yıpratıcı sonuçlar doğurabilir.
Venüs bu açının ardından akşam saatlerinde 26 Mart’a kadar kalacağı Kova burcuna geçecek.
Venüs bu süreçte bize her zamankinden yoğun biçimde bir sosyalleşme ihtiyacı verecek. Arkadaşlık, dostluk, geliştiricilik önem kazanacak. Bu bahsettiğim temalar modern bir bakış açısı ile ele alınacak. Aşk ve romantizmden ziyade paylaşımlar, yarenlikler ve dostça sohbetler ön plana çıkacak.
İlişkileri de bireysel özgürlük alanımızın içinde yaşamak isteyeceğiz. Arkadaşlık ile aşkı bir araya getirme ihtiyacı duyacağız. Ya aşkımızın arkadaşlığını talep edeceğiz, ya da zaten kafa dengi olan bir dostluk belki de özel hislerle bezenen yeni bir aşmaya geçebilecek. Kafa dengi konusu önemli… İlişkide olduğumuz insanda en çok bunu arayacağız. Pembe boyalı yeşil panjurlu evlerden konuşmak yerine birlikte bilgi dolu sohbetler, toplumsal konularda fikir alış verişleri, yenilik katan deneyim paylaşımları yaratmak bizi daha çok tatmin edecek.
Cebimizdeki parayı işe yarar ve hayatımıza yenilik getirecek şeylere harcama potansiyelimiz olabilir. Teknoloji ve kolaylıklarından faydalanmak lüks değil ihtiyaç halini alabilir.

...
Devamını oku...17 Şubat 2019, Pazar

AstroKarmik ile 18-24 Şubat Haftasının Yorumları

18-24 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta gökyüzü yine hareketli.
Burç değişimleri, dolunay ve önemli gezegen açıları bir arada.
26 Eylül de Retro hareketi sebebiyle Balık burcuna dönen Kiron Pazartesi günü tekrar Koç burcuna geçecek. 19 Haziran 2026 ya kadar da bu burçta ilerleyecek.
Pazartesi günü ayrıca Venüs Satürn kavuşumu ve Güneş Uranüs destek açısı kesinleşecek.
Salı gününün ilk saatlerinde Güneş yaklaşık 1 ay için Balık burcuna geçecek.
Aynı gün Başak burcunun ilk derecesinde bir de dolunay gerçekleşiyor.
Merkür Neptün kavuşumu da Salı gününün transitleri arasında. (Etkileri Pazartesi akşam itibariyle hissedeceğiz.
Salı akşam saatlerinde,Çarşamba sabahı kesinleşecek Merkür Satürn altmışlık açısını hissetmeye başlayacağız.
Cuma günü boyunca da Merkür Jüpiter kare açısı ve Cumartesi günü kesinleşecek olan Venüs Plüton kavuşumu etkili olacak.
Hafta sonunun tamamın hem iletişimde hem de ilişkilerde plütonik etkiler yaşayacağımızı işaret ediyor.

18 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. İnisiyatif alan ve olaylara hakim olan tavırlar ön plana çıkacak gün boyunca. Önemsenme ve beğenilme ihtiyaçlarımızın karşılanmasını bekleyeceğiz. Aslan burcundaki Ay yaratıcılık ve buna dair eğilimler verecek. Aynı zamanda Güneş ile Uranüs arasındaki destek açı da daha önce ortaya çıkarmadığımız özelliklerimizi, yaratıcı meziyetlerimizi fark etme ve gösterme şansı verebilir. Farklı bir şeyler var havada bugün. Ya da o farka ihtiyacımız var😊
Değişiklik yaratmak, rutinden sıyrılmak, her zaman yaptığımız işleri bu kez yeni bir yol izleyerek yapmak, doğaçlamalara yer açmak bugün hem bizi mutlu edecek hem de verim katacak olan şeyler. Havalarda uçuşmadığınızdan sırf değişim olsun diye saçmalamadığınızdan emin olun 😊
Venüs Satürn kavuşumunu da bu açıdan ele alırsak. Daha önce hiç ciddiye almadığımız bir meziyetimizin farkına varmak ve bu kez somutlaştırmak adına bir çaba göstermek söz konusu olabilir. Ya da hep yaptığımız iyi bir şeylerin bu kez monoton ve sıkıcı görünmesi vesilesiyle bir arayışa girme ve bu rahatsızlığın tetiklediği yeni açılımlar ortaya çıkabilir.
İlişkiler açısından güne baktığımızda, bu içinde bulunduğumuz günler aile içi, ikili ya da sosyal mevcut ilişkilerimizde alınması gereken sorumlulukları, düzeltilmesi beklenen detayları, karşımızdakine ve onun istek ve ihtiyaçlarına göstermemiz gereken saygıyı, üzerimize düşenleri, somut sonuçlar ve karşılıklı fayda adına bir şeyler yapma çabasını işaret ediyor.
Bir kişinin ya da bir ilişkinin üzerimizde oluşturduğu baskı isyankar tepkilere ve özgürleşme ihtiyacında da bir artışa vesile olabilir.
Bugün Kiron Eylül ayından bu yana Balık burcundaki yolculuğunu bitirip 2026 ya kadar sürecek Koç burcundaki seyrine başlıyor. Bu konuda geçen yıl sizlerle detayları yorumlarımı paylaşmıştım. Hatırlatmak adına tekrar paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/kiron-koc-burcunda

19 Şubat 2019 SALI

Ay akşam üzerine kadar Aslan burcundaki seyrine devam edecek ve destekleyici açılar yapacak. Esnek düşünmenin, iletişimde uyumlu ve dengeleyici olmanın, yumuşak ve yapıcı konuşmaların, ölçüsünü kaçırmadan taviz verebilen düşünce yapısının, uyuma hizmet eden şekilde düşünmenin fayda sağlayacağı ancak kalıcı karar ve adımlar açısından yanılma payının artmış olacağı nitelikte bir gün. Objektiflikten uzaklaşma ve yanıldığının farkına bile varamama eğilimi var.  Eğer gereken hassasiyeti göstermemişsek karşılıklı yanlış anlama ve anlaşılmalara da müsait olacağız gün boyunca.
Zihinsel yaratıcılık ve el becerisi isteyen işler için ise destekleyici etkiler var. Kendimizi farklı bir şekilde ifade etme durumu söz konusu. Gün ortası ve öğleden sonra özellikle değişiklik arayışımız rutin dışı planlara itebilir bizi. Alınmayan ya da yerine getirilmeyen sorumlulukların can sıkıcı etkileri ortaya çıkabilir. Dikkatli olmakta fayda var.
Saat 16:50 ile 17:46 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Başak burcuna geçecek. Hemen ardından da saat 18:53 de Başak burcunun ilk derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Dolunay ile ilgili yorumlarımı ayrıca sizlerle paylaşacağım. Dolunaylar daha önce yapılmış şeylerin sonuçlarını alma ve görme zamanları ancak bu kez henüz olgunlaşmamış ve belki de beklentiyi yeteri kadar karşılamayan, net olmayan bazı sonuçlar gündemde sanki. Bugünlerde oluşan tablo ve karşımıza çıkan sonuçlar, üzerinde halen bir miktar çalışmayı ve öz disiplin eşliğinde gayret göstermeye devam etmeyi gerektiriyor. Sonuç değil de sonuca varmak adına gerekenin ne olduğuyla yüzleşme olabilir bu dolunayın etkisi…
Dolunay sonrası motivasyonların ve bunun yanında fiziksel enerjimizin de artışı söz konusu. Klasik dolunay gerginlikleri yaşıyorsanız agresyon da artabilir akşam saatlerinde. Aman dikkat!

20 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Başak burcunda ilerleyecek. Dikkat gerektiren işlerle uğraşmak gerekebilir bugün. Ya da günlük hayatın içinde detaylara fazlasıyla takılabiliriz. Önceliğimiz eğlence ve rahatlatıcı şeyler değil. Analiz ve inceleme isteyen, tamamlama, planlama, ayrıntıları kotarma, tamir ve düzeltme, düzenleme ihtiyacı duyulan şeyler bize üretme motivasyonu verecek bugün.
Hata yapma ve eksik gedik bırakma kaygımız olacağından bunlar olmasın diye çaba gösterebiliriz.  Bu olumsuz bir şey değil tabi ki. Üretkenliği artıracaktır.  Ancak bu aşamada doğal olarak tedbirli ve kaygılı bakış açısı gün boyunca hem bizi hem de karşımızdaki kişileri biraz da yorabilir.
Günün ilk yarısı odaklanma, zamanı verimli geçirme, organize olabilme, detaylarla ilgilenme, fayda ve hizmet sağlama odaklı işlerimiz için çok daha elverişli.
Merkür Satürn destek açısından da bu saatlerde çok daha fazla fayda alacağız. Ciddiyet gerektiren, ciddiye alınmayı beklediğimiz, planlama gerektiren iş ve görüşmeler için konuşma ve sunumlar için değerlendirebiliriz.
Öğleden sonra ve akşam saatlerinde ise, yine önceliklerimiz aynı olmasına rağmen yanılma, yanıltıcı etkenlere takılma, gerekli olan değil de faydasız ayrıntılarda boğulma, kafa karışıklığı ve dağınıklıklar, hedef kayması ya da motivasyon düşüklükleri, yanlış anlama ve anlaşılmalar söz konusu.
Akşamın ilerleyen saatlerinde keyifler yerine gelmeye başlayacak.

21 Şubat 2019 PERŞEMBE

Ay akşam üzerine kadar Başak burcunda ve açısız olacak.  Yarım işlerimizi toparlamak ve eksikleri tamamlamak, hem iş listesinde hem de bulunduğumuz ortamda temizlik yapmak, düzen vermek için elverişli bir gün.
Gün içinde genel olarak eleştirel yaklaşımlar ve bunlara karşı tepkisellik yüksek olacak.  Etrafı ve işleri düzeltmeye çalışmak tamam ancak diğer insanları düzeltmek ve onların işine karışmak kısmında sınırları bilmekte fayda var.
Saat 17:17 de Ay Terazi burcuna geçecek. Akşam saatleri günün fiziksel ve veya zihinsel yorgunluğunun yerini tatlı bir rehavet alabilir.
Hep sıkı sıkıya yerine getirdiğimiz görevlerin bir kısmını boşlama eğilimi gösterebiliriz. Ve bu durum tepki çekebilir.
Cesaret gösteremediğimiz bir şey bizi taviz vermek ve sessiz kalmak mecburiyetinde bırakabilir.
Eski bir kırgınlık gün yüzüne çıkabilir.
Uyum adına denge adına yaptıklarımızın tamamen yanlış anlaşıldığını fark edecek deneyimler yaşayabiliriz.
Amacımız kırmak olmasa bile kırgınlıklar yarattığımızı görebiliriz.
Ya da göremeyebiliriz.
Genel olarak amacımız huzur uyum ve denge ise bunun aksine hizmet edecek hal ve hareketlerden, söylemlerden uzak durmak adına her zamankinden daha özenli olmakta fayda var. “Sakınan göze çöp batarsa” da telafi yapmak gerekecek 😊
Kırmamak en güzeli tabi. Ama kırmışsak en azından bunu fark etmek ve düzeltme çabası önemli.

22 Şubat 2019 CUMA

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. Çok çalışmak, yorulmak, mücadele edilecek şeylerle uğraşmak bugün önceliğimiz ve tercihimiz değil. Günün tamamında akşam saatlerinde kesinleşecek olan Merkür Jüpiter kare açısının etkileri yoğun olacak. İletişimde ölçüsüz tepkiler, olumlu ya da olumsuz anlamda sınırları aşan ifadeler, vaatler, tehditler söz konusu olabilir. Yapabileceğimiz şeylere dair inanç hem olumlu hem de olumsuz anlamda abartılı olacak. “Asarım keserim” de var,  “hallederiz hallederiz” diyen haller de.
Günün ikinci yarısı hem gerginlik ve aksaklıklar söz konusu hem de yarın kesinleşecek Venüs Plüton kavuşumu etkilerini giderek yoğun olarak hissedeceğiz.
İlişkimizde dengeleri yaratmak adına neler yapmamız gerektiğini fark edeceğimiz ve bu konuda somut girişimlerde bulunduğumuz günler olarak görebiliriz bugün ve yarını. Ancak bunun yanında dengeyi korumak adına yapılacak şeyler-alınacak sorumluluklar gözümüzde çok büyüyüp bizi korkutabilir de…
Olası problemlerde kendimizi çözüm üretmek adına yetersiz hissedebiliriz. Karamsarlığı bir kenara bırakıp uzun vadede olasılıkları görebilmek, olaylara ve içinde bulunduğumuz duruma bu gözle bakabilmek önemli. Özellikle günün ikinci yarısı ve yarın için bunu aklımızda tutmakta fayda var.
Bugünün genelinde ölçüsüz harcamalar ve müsriflikler, maddi konularda riskli adımlar söz konusu olabilir. Harcamalar kısmına ve finansal adımlara dikkat.

23 Şubat 2019 CUMARTESİ

Ay dün olduğu gibi bugün de Terazi burcundaki seyrine devam edecek akşam saatlerine kadar. Dengede ve barış içinde olmaya çok ihtiyaç duyacağımız bir şekilde geçecek günümüz. Ancak bu ihtiyaç zorlayıcı durumlara düşmemize ya da bunun adına zorlayıcı bir mücadele vermemize vesile olabilir.
İkili ilişkilerde karşılıklı şartları zorlama hali, sert tavırlar ve sivri tepkiler her zamankinden daha yıpratıcı olabilir.
Aynı şey daha önce de defalarca yapılmış olsa bile bu kez daha çok etkilenebiliriz.
Sessiz kalmayı tercih ettiğiniz ve bunun sulh yaratacağına inandığınız bir durumda sizi tepkisel olmaya zorlayan boyutta üzerinizdeki baskı artabilir.
Sabah saatlerinde Venüs Plüton kavuşumu kesinleşecek ve sabah saatlerinde Ay da yaptığı açılarla buna destek olacak.
Yani gerginliği artıracak durumların ortasında bulabiliriz kendimizi.
Israrcı ve manipülatif tavırlara dikkat.
Yapmayın ve eğer gerçekten hem fikir değilseniz bunun size yapılmasına müsaade etmeyin.
Bu müsaade etmeme kısmı için sıkı bir kavga vermenize gerek yok. 
Net ve samimi olun yeter.
Günün ikinci yarısı plansız ve dengemizi bozabilecek nitelikteki gelişmeler sebebiyle stres verebilir.
Bir kişiden göreceğimiz beklemediğimiz bir tepki bizi şaşırtabilir.
Birilerinin isyan bayrağını çekmesi herkesin dengesini bozabilir.
Alternatif planlara açık olmamız ve dengesizliğin içinde kendi dengemizi korumanın önemli olduğu saatler bunlar.
Saat 18:10-18:55 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek.
Akşam saatlerinde kesinleşecek olan Merkür Plüton destek açısı etkisi ile günün ikinci yarısı, etkili konuşmalar, önemli ve karar verdirici olan ifadeler, vurgulu söylemler açısından dikkat çekiyor. Akşam saatlerine dek uzanan bir tartışma ya da halledilecek bir mesele varsa diller sivrileşebilir. Susan ve alttan alan bir taraf kalmadığından daha eşit güçlerin savaşı haline gelen inatlaşma ve çatışmalar söz konusu olabilir.
Yani kıyamam ya da ben çatışmaktan çekinirim eğilimleri yerini sabit bir duruşa ve kısasa kısas tepkilere bırakacak.
Olumlu anlamda bakacak olursak, derin duygusal paylaşımlar ve terapi niteliğinde olan her şey için, bilgi ve konuşma eşliğinde şifa yaratmak için elverişli bir akşam.
Derinliği kendi içimizde keşfetmek adına çaba sarf edebiliriz.
Tabi tercihiniz sert bir iletişim ile bu derinliği karşınızdakinin kalbinde bir yara olarak yaratmak ise bu açıdan da elverişli bir akşam 😊 

24 Şubat 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Sabah erken saatlerde ufak tefek kazalara ve ilişkilerde de çatışma ve inatlaşmalara yatkınlıklar olacak. Fiziksel olarak kendimizi korumak önemli.  Aceleci tavırlar aksaklıkların oluşmasına ve sürecin aksine daha da uzamasına vesile olabilir. Birilerini bir şeye zorla ikna etme çabasından, gergin, hırçın ve tepkisel tavırlardan kaçınmakta fayda var.
Günün geri kalanı daha rahat bir akış söz konusu. Duygusal olarak şifalandırıcı olan şeylerden, manevi açıdan güç katacak aktivitelerden, terapilerden, sanatsal uğraşlardan, destek alışverişlerinden, yaratacağımız esneklik ve uyumdan yana güzel ve destekleyici saatlerde olacağız. Günün büyük çoğunluğunda ve akşam saatlerinde…

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
11 Şubat 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Şubat 2019 Haftasının Yorumları

11-17 Şubat 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu haftanın en önemli transiti Mars Uranüs Kavuşumu olacak. Ardından Mars 31 Mart’a kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek. Bu kavuşum oldukça etkili. Haftaya damgasını vuracak.
Pazar günü kesinleşecek ve hafta sonu boyunca etkili olacak olan Venüs Neptün destek açısı haftanın getirdiklerinin yumuşamasına ve bir miktar rahatlamaya vesile olacak.  Özellikle ilişkilerde…
Bu açıdan bir sonraki hafta da olaylı ve inişli çıkışlı gelişmelere gebe... Bu sebeple hafta sonunun nispeten rahatlatıcı olan etkilerini iyi değerlendirmek gerekiyor.
 
*** Mars Uranüs kavuşumu etkileri (Çarşamba günü sabah saatlerinde kesinleşecek ancak Pazartesi-Cuma arasında etkili olacak.
Bu transit etkisi iki ele avuca sığmaz gezegen birbirini kışkırtıcı etki yapacaktır. Risk almak, harekete geçmek, mücadele etmek istek ve ihtiyacı artacaktır.
İplerden kurtulma ve özgürlük adına bir mücadele verme isteği bizi kontrolsüz ve ani tepkiler vermeye ve adımlar atmaya itebilir. Bunu tetikleyen durumlar da yaşanabilir.
Harekete geçme dürtüsü, değişimi yaratma cesareti ve sınırları kaldırma hırsı gerçekten yapılması gereken hamleleri getirebilir. Ancak bunun yanında aynı zamanda ne yazık ki biraz da gerginleştirici tesirler söz konusu. Yani bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla oturmak çok mümkün olmayacaktır bu hafta boyunca.
Bu transit bir bakıma da kişisel anlamda farkındalığı artırıcı, yaratıcı ve iş bitirici tarafı ön plana çıkaran, bilmediğimiz meziyetlerimizi fark etmemizi sağlayabileceğimiz, ani olaylar ile hayatımıza yeni heyecanların girebileceği (can sıkıcı olanlarının da gündeme gelebileceği) engellerden kurtulup kalıplardan sıyrılabileceğimiz yeniliklerden kaçınmayacağımız ve hareketin kaçınılmaz olacağı bir etki bırakır üzerimizde.
Dürtüsel kararlar alma ve karşılıklar verme ihtimalini de artırır. Risk almaya ve fevri nitelikli tepkiler göstermeye teşvik eden bazı durumlar yaşanabilir.
Özgür, ifadeci ve atak olma eğilimi verir ancak bu hallerin kırıcı etkiler doğurmamasına dikkat etmek önemli…
Sakarlıklara ve kazalara, fiziksel yaralanmalara, karşılıklı gelmelere, farklılıkların tepki çekmesine, aykırılıkların tolere edilmemesine, esnekliğin azalmasına dikkat etmek gerekir. Bu etki altındayken karşınıza çıkacak durumlara, ilişki sorunlarına, çözülmesi gereken problemlere çözüm yolu olarak en yakın ve kesin gibi görünenin yanı sıra denenmemiş yöntemleri de aklınıza getirmeye çalışın. Zira yeni ve denenmemiş olanı hayatına katmaktan korkma, değiştirmen gereken şeylerin cesaretini göster diyen bir gökyüzü etkisi var bugünlerde.
İstediğimiz akıcılığı, özgürlüğü, değişimi yaratma şansı bulmamışsak yansıması agresyon, gerginlik, hırçınlık, asi ve isyankar tavırlar şeklinde olacaktır.
“Yeni bir hamle yapamıyorsak şimdiye kadar atılmış olanları yıkalım, dökelim bari” diyen iç sesine kulak vermek yıkıcı tavırlar doğurabilir. Aman dikkat.
Esnekliğin, anlayışın, sabrın, olgunluğun, sağlam ilerleme tavrının, istikrara ve uzun vadeli hedeflere niyet ettiren adımları görebilmenin önemli olduğu günler bunlar.
Hareket değil de kalıcı adım, salt değişim değil de fark yaratacak doğru hamleler önceliğimiz olursa bu transitin gerçekten de hareketi tetikleyen etkisinden olumlu fayda elde etmiş olabiliriz.
Ani ve asi çıkışlardan, durup dururken parlamalardan uzak durmakta fayda var. Bu etki altındayken motive olduğunuz ve durmak istemediğiniz bir noktada karşınıza çıkan ufak aksilikler yıkılası dağar gibi görünebilir. Alternatif çözümlere açın kendinizi. Planların değişmesi iyi olabilir. Aşırı ısrarcı tavırlar zarar verici olabilir.
Öfke kontrolü de çok önemlidir. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler. (eğer önü arkası daha önce sağlam planlarla doldurulmamışsa) İvme kazandıran durumlara düşünme payını pas geçmişsek dikkat!
Bu transitin 29 derecede gerçekleşmesi bir defter kapatma, biten ya da bitemediği için kapanan sayfalara işaret edebilir. Anaretik derecenin olumsuz etkileri açının avantajlarından ziyade dezavantajlarını yaşama riskini ön plana taşıyor ☹

11 Şubat 2019 PAZARTESİ

Ay saat 04:28 sonrasında Boğa burcunda olacak. Huzur, denge ve güven ihtiyacımızın fazla olduğu bir şekilde başlıyoruz haftaya. Bakalım haftanın devamı o denge ihtiyacını ne derece giderecek 😊
Maddi konular, düzeni kuran ve devam ettiren niyetler, iş birliğine götüren planlar, bunlara hizmet eden görüşme, teklif ve anlaşmalar gündeme gelebilir.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı iletişimin hem keyif veren hem de fayda sağlayan şekilde akıcı olacağını işaret ediyor.  Sohbet de karşılıklı somut kazanç yaratma durumu da güzel.
Önemli görüşme, konuşma ve niyetleri için günün ilk yarısında güzel etkiler var. Değerlendirebiliriz.
Öğleden sonra ve akşam saatleri de güzel etkiler var. Ancak burada iletişim ve bilgi akışından ziyade ikili ve sosyal anlamda daha keyif odaklı ilişkilere yönelik planlar söz konusu. Romantik planlar, eğlenceli aktiviteler, yaratıcılık isteyen uğraşlar, tatlı sohbetlerin edildiği sofra muhabbetleri, paylaşımların keyif verdiği ortamlar, rahat ir ortamda seyredilen bir film eşliğinde yenilen güzel tatlar için elverişli bir akşam olabilir. 

12 Şubat 2019 SALI

Ay bugün de dün olduğu gibi Boğa burcundaki seyrine devam edecek. Günün ilk yarısı somut ve net kazanca hizmet edecek adımlar, girişimler için elverişli. Hem iş ve maddi kazanç hem de buna hizmet edecek ilişkiler için destekleyici olabilir.
Karşılıklı anlayış da var, birbirini ciddiye alma ve saygı çerçevesinde hareket etme eğilimi de…
Destekleşme de var, bireysel sorumlulukların farkına varma hali de…
Somut faydaya götürecek fedakarlıklar gündeme gelebilir. Ya da daha önce yaptığımız fedakarlıkların bizi hangi noktaya götürdüğünü ve ne elde ettiğimizi fark etme fırsatı da doğabilir.
Hep kafamızda hayalini kurduğumuz, “olmaz ama” diye niyetler ettiğimiz bir şeylerin ne şekilde ve ne gibi bir çaba ile elde edilebileceğini fark edebiliriz.
Planları ayakları yere basar hale getirme ve önümüzü görecek şekilde tablonun netleşmesi durumu söz konusu olabilir.
Akşam saatleri derin duygusal paylaşımlar, güç ve iş birlikleri, zor ve mücadele isteyen şeylere gücümüzün yeteceğini görme ya da bu gücü bize katacak insanlarla bir araya gelme şansı doğabilir. Bu akşam saatlerinde yapacağımız konuşmalar, sunumlarımız, kendimizi ifade ediş biçimimiz diğer insanların üzerinde etki bırakmamıza ve alınacak karar ve adımlarda söz sahibi olmamıza vesile olabilir.

13 Şubat 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 12:31 e kadar Boğa burcunda ve boşlukta olacak. Netlik ve denge ihtiyacımızı karşılamasını beklediğimiz durumlarda göstereceğimiz çaba önemli. Ama bu çabanın nihai sonuç ya da nihai sonuca götürecek ilk adım olması gerekmez. Rutin ve devam eden bir gayrete emek sarf edebiliriz. Belirsizlikler teması Mars Uranüs kavuşumu ile de birleşince hesapsız sonuçlarla buluşabiliriz. Velhasıl kalıcı karar ve adımlar için çok elverişli değil günün etkileri.
Aslında tamamen negatif almamakta fayda var. Zira bu beklenmedik durumların içinden gerçekten de daha önce aklımıza gelmemiş fırsat niteliğindeki şeyler de çıkabilir.
Hafta başında Mars-Uranüs kavuşumu ile ilgili detaylı yorumlarımı sizlerle paylaşmıştım.  Tedbir noktası bol bir gündeyiz bunu aklımızdan çıkarmamak önemli☹
Saat 12:31 sonrasında Ay İkizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin yoğun olduğu ancak bunun yanında buna bağlı gerginliklerin de artacağı nitelikte geçecek günün geri kalanı.
İnatlaşma ve çatışmalar, olaylara yüzeysel yaklaşmaktan kaynaklanan aksaklıklar, sözlü sataşma ve agresyonlar söz konusu olabilir.
Dilimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek, sınırları bilmek, çatışma ortamlarını tetiklememek önemli.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji