06 Mayıs 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 6-12 Mayıs 2019 Haftasının Yorumları

6-12 Mayıs 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

6 Mayıs 2019 PAZARTESİ

Ay saat 06:39 sonrasında gün boyunca İkizler burcunda olacak. İletişim trafiğinin ve zihinsel hareketliliğin yoğun olduğu bir gündeyiz. Merak edip araştırmak, sorgulamak, her konuya fikir yürütmek, kulak kabartmak, konuşmak, iletişim halinde kalmak günün en önemli ihtiyaçları olacak. Genel bir kararsızlık hali, odaklanma problemleri, iletişim aşamasında empati kuramama, duygusal hassasiyetlere yeteri kadar özen gösterememe v.b. şeyler de risk oluşturuyor.  İletişimi doğru akıtamamak birtakım anlaşmazlıklara, ilişkilerde yıpratıcı etkiler oluşmasına vesile olabilir.
En çok konuşmaya ihtiyacımız olduğu anda dinleyen birini bulamama, anlaşılmama, anlamayacağını düşündüğümüz kişilere kendimizi suskunlukla anlatmaya çalışma ve bu sebeplerden dolayı da ilişki sorunları yaşama durumları var günün genelinde.
Venüs GAD ile temasının ardından ilerleyen günlerde Satürn ve Plüton ile de kare açıya gidecek. Velhasıl Venüs’ün Satürn GAD ve Plüton kavuşumunu çalıştıracağı nitelikte bir hafta bizi bekliyor.
Bu hafta ilişkiler bir test konusuyla gündeme gelecek.  Sorumluluklar, düzen kurma ya da değiştirme çabası, bunların ihtiyacı, var olan problemlerin görmezden gelemeyeceğimiz şekilde dikkat çekmesi, göze batması, hep kafamızı kuma gömdüğümüz meselelere bu kez gerçekçi gözlerle bakma, bu aşamada araya mesafelerin girmesi, olgun ve aklı başında davranamamışsak yıpranma ve yıpratmalar söz konusu olabilir.
Eski tecrübelerin kulağımıza küpe olması şart.
Hedefin bir güç savaşının galibi olmak ya da karşı tarafın bizim hakkımızı teslim etmesi, sözümüze gelmesi değil de aidiyetin ve sevginin devamlılığı adına yapılması gerekenlerin farkına varmak, sorumluluğu paylaşmak, yargılamak ve düzeltmek değil de birlikte büyümek, ele ele verip olgunlaşabilmek, geleceği inşa edebilmek olduğunu görmek önemli.
Gün içinde Merkür 21 Mayıs’a kadar kalacağı Boğa burcuna geçecek. Bu dönem kararların aceleye gelmeyeceği, etraflıca düşünülüp hataya yer bırakmayacak ve vaz geçilmeyecek olanlarına eğilim göstereceğimiz bir dönem olabilir....
Devamını oku...05 Mayıs 2019, Pazar

Dilek ve Dua Zamanı

Dilek ve Dua zamanı…

Yeniayın dilekleri Hıdırellez dualarına karıştı bugün…
Baharın, bayramın, tazelenmenin, bereketin, bolluğa olan inancın zamanı Hıdırellez. Bu kez Boğa burcundaki yeniay ile bir araya geldi. Yani yeni bir şeylere niyet etme, hayatımıza çekmeyi istediğimiz güzellikleri dileme, bu konuda evrenin bize sunacağı cömertliğe çok daha iyimser bakma eğilimindeyiz…
 
Bu bir bayram havası…
Yeşeren umutların kutlu şenlikleri…
Dertlerin çaresini görmeyi dilediğimiz, hayatın bize sunabileceği imkanları, güzellikleri görmeye dair umutların coştuğu bir gün bugün.
Koşturmaca ve mücadelenin ortasında durup, sadece ve sadece güzellikleri dilemeyi istediğimiz bir şenlik havası.
Hayatın bir savaş olmadığını, kimsenin ya da hiçbir şeyin bize karşı olmadığını aksine aslında gerçekten desteklendiğimizi, yalnız olmadığımızı hissetmeye hizmet eden bir etkisi var Hıdırellez zamanlarının.
Azalmış motivasyonların yükselmesine, maddi ve manevi açıdan bolluğu, huzuru ve bereketi nerede aradığımızı görmemize fayda sağlayabiliyor.
Zaman içinde önceliklerimizin ne kadar değiştiğini ve ne beklediğimizi ve bu beklenti adına ne kadar ve ne şekilde bir çaba gösterdiğimizi fark etme zamanı da olabiliyor.
Çok şükür…
 
Hep bahsettiğim gibi ben bu zamanların verdiği “farkındalığa” şükrediyorum.  Yani sadece istemek ve umut etmek adına değil de kendi içimdeki, bakış açımdaki değişime dair kendime bakmak için değerlendiriyorum.
Önce ki yıllardaki Hıdırellez dua, dileklerinize bakmak ve bu yıl onların sizin için ne anlam ifade ettiğine ya da etmediğine bakıp hayatınızı bu manada gözden geçirmek çoook iyi geliyor.
Dilek olarak gördüklerinizin zaman içinde manasızlaşması ya da aslında gerçek anlamda size hizmet etmediğini fark etmek olgunlaşmanın, değişim dönüşümün belirtisi…
Gerçekleşenlerin ve gerçekleşmeyenlerin şu anki yeri çok daha anlamlı görünmeye başlıyor.
Yol haritaları ortaya çıkabiliyor bu etkiler altındayken. (Hele ki bu kez bir de yeniay tazelenmesi söz konusu.)
Aldığımız ya da alamadığımız yollar, yürünecek yolu şekillendiriyor....
Devamını oku...04 Mayıs 2019, Cumartesi

Boğa Burcunda Yeniay

5 Mayıs 2019 da günün ilk saatlerinde 14 derece Boğa burcunda bir yeniay meydana olacak.
Maddi konular, güvende ve dengede olmaya hizmet edecek şeyler, somut işlere vesile olacak girişimler, mevcudu koruyup güvenle ve ağır adımlarla ilerlemeye hizmet edecek işler bu yeniayın temaları arasında.
Sağlamlık, güven ve huzur veren niyetlere, maddi açıdan istikrar sağlayan adımlara, kendimize ve ihtiyaçlarımıza yeni kaynaklar yaratmaya, iş birliklerine, güven yaratacak, pratikleştirecek çözümlere, hayatı garanti altına almaya hizmete edecek atılımlara, riskleri azaltacak çözüm alternatiflerine zemin hazırlayabilir bu kez yeniay…
Yatırım, tasarruf, alım, satım, alacak verecek, borç, kredi, ödeme içerikli işler, para kaynağımız yani işimiz ile ilgili yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Ancak tedbirli olmak ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmak önemli. 
Para görünecek ya da karşımıza çıkan bazı şeyler para harcamaya yatırmaya değer görünecek ancak bunun cazibesine kapılıp ölçümüzü kaçırmışsak risklere de yakın olacağız.
Menkar sabit yıldızı ile kavuşumu bilinçsiz bir kurbanlık durumunu işaret ediyor. Vivian Robson’un kitabına göre bu sabit yıldız etkisi, sıkıntılı durumlara, boğaz hastalıklarına, para kaybına, buna vesile olabilecek zarar ve hırsızlık benzer durumlara, zihinsel endişelere eşlik edebiliyor.
 
Dispozitörü Venüs Koç burcunda ve bu hafta yani yeniay sonrasında sert açıları var. Fırsat olarak görünen şeyler tedbirsiz ve acele ile sanki bir şeyler elden gidiyor ve arkanızdan atlı kovalıyor gibi yapılan hamleler risk barındırıyor. Ancak zaten planlanmış ve her türlü risk gözden geçirilmiş, tedbir noktaları dikkate alınmış adımlar ise kazanç getirme eğiliminde.
Transit Jüpiter ve Satürn Retroları da göz önünde bulundurulduğunda finansal konular cazip ancak bir o kadar da teklemeye ve zarar yazmaya, kazancın gecikmeli gelmesine müsait görünüyor.
 
Bugünlerde özellikle maddi konularda aksın dediğimiz şeyler yeteri kadar ve hızda akmıyor olabilir. Bu nedenle de maddi güvenceye her zamankinden daha çok ihtiyacımız olabilir.
Bize fayda sağlasın dediğimiz şeyler faydadan çok zarar yazabiliyor ya da fayda bize teğet geçip yanı başımızdan gidiveriyor olabilir… Ya asıl hayrı başkasına ulaşacak diye ya da bizim hayır gördüğümüz şer bizden uzaklaşsın adına...
Sorunlarımız ortadan kalksın istiyoruz bazı konularda, uğraşmak, mücadele etmek, düzenimiz kaçsın istemiyoruz....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji