04 Mayıs 2019, Cumartesi

Boğa Burcunda Yeniay

5 Mayıs 2019 da günün ilk saatlerinde 14 derece Boğa burcunda bir yeniay meydana olacak.
Maddi konular, güvende ve dengede olmaya hizmet edecek şeyler, somut işlere vesile olacak girişimler, mevcudu koruyup güvenle ve ağır adımlarla ilerlemeye hizmet edecek işler bu yeniayın temaları arasında.
Sağlamlık, güven ve huzur veren niyetlere, maddi açıdan istikrar sağlayan adımlara, kendimize ve ihtiyaçlarımıza yeni kaynaklar yaratmaya, iş birliklerine, güven yaratacak, pratikleştirecek çözümlere, hayatı garanti altına almaya hizmete edecek atılımlara, riskleri azaltacak çözüm alternatiflerine zemin hazırlayabilir bu kez yeniay…
Yatırım, tasarruf, alım, satım, alacak verecek, borç, kredi, ödeme içerikli işler, para kaynağımız yani işimiz ile ilgili yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Ancak tedbirli olmak ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmak önemli. 
Para görünecek ya da karşımıza çıkan bazı şeyler para harcamaya yatırmaya değer görünecek ancak bunun cazibesine kapılıp ölçümüzü kaçırmışsak risklere de yakın olacağız.
Menkar sabit yıldızı ile kavuşumu bilinçsiz bir kurbanlık durumunu işaret ediyor. Vivian Robson’un kitabına göre bu sabit yıldız etkisi, sıkıntılı durumlara, boğaz hastalıklarına, para kaybına, buna vesile olabilecek zarar ve hırsızlık benzer durumlara, zihinsel endişelere eşlik edebiliyor.
 
Dispozitörü Venüs Koç burcunda ve bu hafta yani yeniay sonrasında sert açıları var. Fırsat olarak görünen şeyler tedbirsiz ve acele ile sanki bir şeyler elden gidiyor ve arkanızdan atlı kovalıyor gibi yapılan hamleler risk barındırıyor. Ancak zaten planlanmış ve her türlü risk gözden geçirilmiş, tedbir noktaları dikkate alınmış adımlar ise kazanç getirme eğiliminde.
Transit Jüpiter ve Satürn Retroları da göz önünde bulundurulduğunda finansal konular cazip ancak bir o kadar da teklemeye ve zarar yazmaya, kazancın gecikmeli gelmesine müsait görünüyor.
 
Bugünlerde özellikle maddi konularda aksın dediğimiz şeyler yeteri kadar ve hızda akmıyor olabilir. Bu nedenle de maddi güvenceye her zamankinden daha çok ihtiyacımız olabilir.
Bize fayda sağlasın dediğimiz şeyler faydadan çok zarar yazabiliyor ya da fayda bize teğet geçip yanı başımızdan gidiveriyor olabilir… Ya asıl hayrı başkasına ulaşacak diye ya da bizim hayır gördüğümüz şer bizden uzaklaşsın adına...
Sorunlarımız ortadan kalksın istiyoruz bazı konularda, uğraşmak, mücadele etmek, düzenimiz kaçsın istemiyoruz....
Devamını oku...30 Nisan 2019, Salı

Satürn-Güney Ay Düğümü El Ele Retro Zamanı

SATÜRN deyince aklımıza gelen şeyler çoğu insan için can sıkıcı ve keyifleri kaçıran nitelikte. Zor olan, büyütüp olgunlaştıran tesirlerin ne manaya geldiğini ancak üzerinden zaman geçtikten sonra kabul edebiliyoruz. Mümkünse hiç zorlanmadan bu gelişimi elde etsek diye bekliyoruz. Çabanın, sabrın, olgunlaşmanın gerektirdiği şeylerden kaçmayı tercih ediyor çoğu kişi 😊
• Disiplin ve çaba ihtiyacı, sorumluluklar, ciddiyetle ele alınan işler, bunlar olsun adına yapılan şeyler, yaşanan gecikmeler, düzeltme, revizyon ihtiyaçları kişileri silkelediğinden, alışılmışın değişmesine mecbur bıraktığından dolayı tereddütle karşılanıyor Satürn etkisindeki astrolojik etkiler.
• Akışın yavaşlaması ve bazı durumlarda eğer gerekli ise tamamen durması söz konusu olabiliyor.
• Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır bu sürecin en önemli anahtarı. Sürecin tamamı göz önünde bulundurulduğunda, eğer gereken buysa, olaya ve bütüne bakış açısının, realitenin değişmesi söz konusu oluyor.
• Hayatımızın bir alanında daha önce var olanın sorgulanması, alınacak yol ile ilgili yeni bir düzenleme yapılması, görevlerin yerine getirilmesi, gerçekçi bakış açısı ile hareket edip bu nitelikte kararlar almak, gerekiyor Satürn transitleri etkisinde iken.
• Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de😊
20 Aralık 2017’den bu yana Oğlak burcunda seyreden Satürn bu burçtaki seyri sırasında 18 Eylül 2019’a kadar devam edecek olan ikinci geri hareketine başlıyor. (Geçen yıl 18 Nisan ile 6 Eylül arasında da bu burç yerleşiminde geri hareketini deneyimledik)
Satürn’ün Oğlak burcu seyri sırasında tetikleyeceği konulara dair bilgileri daha önce sizlerle birkaç kez paylaşmıştım.  Kaçıranlar için tekrar linki paylaşıyorum. http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/saturn-oglak-burcunda-dersler-sinavlar-ve-sonuclar
Geri hareketi sırasında da ana temalar çok daha vurgulu ve daha net bir şekilde DÜZELTİLME ihtiyacı ile, ana tema her ne ise orada duran, ilerlemeyen, takılan, aksaklıkları gidermeyi gerektiren nitelikte gelişmeler gündeme gelecek…
• Satürn Retroları hayatın en çok akmasına ihtiyaç duyduğumuz konularında yavaşlama ve vites küçültme zorunluluğunu getirir....
Devamını oku...11 Nisan 2019, Perşembe

Jüpiter Yay Burcunda Retro Zamanı

Jüpiter geri hareketi 10 Nisan 2019 da başladı ve bu Retro dönemi 11 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek.
Adaleti, adaletin verdiği gücü, maddi ve manevi açıdan bereket kavramını, şansı, cömertliğin sembolize eden Jüpiter 8 Kasım 2018’den bu yana, temsil ettiği konuları taçlandıran Yay burcunda seyahat ediyor. Retro sonrasında da 2 Aralık 2019 a kadar da bu burçtaki ilerleyişi devam edecek. Bu dönem yani Yay burcu seyri aslında pek çok alanda geniş imkanlar, desteklendiğimizi hissettiğimiz, şansın bizden yana olduğunu, belki de bazı konularda maçın döndüğünü düşündüren durumlar yaşanıyor. Bu aşamaya gelmeden önce bazı olayların taşma noktasına gelmesi de söz konusu olabilir tabi ki.
 
Esasen daha çok gelişip genişleme sağlayacak olan her şey Jüpiter’in temaları arasında ve Yay burcunda bu temaları sonuna kadar destekliyor.
Yeni insanlar ve mekanlar, uzak ülkeler ve yabancılar, seyahatler, eğitim, öğretim ve yayıncılık konuları, kültür değişimleri, din, ahlak, inanç, felsefe ile alakalı konular, rehberler, rehberlikler, bilgi ve bilgelik içeren durumlar ve kişiler, adalete ve etik kurallara hizmet eden kurum ve kişiler, değerler ve yargılar hep Jüpiter ile birlikte anılır… Fiziksel olarak büyüyüp olgunlaşma da Jüpiter ile alakalıdır.
 
Yani aslında tablo güzel ancak şimdi geri hareket zamanındayız. Yani içe dönme, bir şeyleri gözden geçirme ve telafi adına daha geniş ve derin düşünüp yol alma zamanındayız. Hedefte olan konu yani ele almaya ihtiyaç duyulan konu tamamen maddesel bir şeyler olabilir. Ya da manevi açıdan anlaşılması zor bir konu da ana malzemeyi oluşturabilir.
 
Jüpiter söz konusu olunca hangi konular görünürde bir miktar aksayabilir bir bakalım:
• Finansal işler ve girişimlerin bekleneni vermesi sorunlu ve gecikmeli olabilir. Ya da gelenin tatmini ve bereketi düşük olabilir.
• Yeni oluşan finansal fırsatlar, harcamalar ve girişimler bu sebepten dikkat gerektirir.( parasal konulara dikkat etmekte fayda var o zaman)
•İnançların sorgulanması ya da tam tersi hiç sorgulanmadan inanılması söz konusu olabilir.  Genel olarak karşıt inançlar ve diğerlerinin inanç ve görüşlerine anlayış, hoşgörü ve saygı azalabilir....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji