08 Temmuz 2019, Pazartesi

AstroKarmik ile 8-14 Temmuz 2019 Haftasının Yorumları

8-14 Temmuz 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Bu haftanın en önemli gökyüzü etkilerinden biri pazartesi sabah saatleri itibariyle başlayacak olan Merkür geri hareketi. Aslından geçen hafta sinyallerini aldık. Sosyal medya kullanımında yaşanan aksaklıklar, elektronik eşyalar ile alakalı yaşanan sıkıntılar, iletişim aksaklıkları bize demo yaptı. Bu sürecin yaşanacak olası tedbir ve kontrol noktalarını kaçırmamak önemli.
1 Ağustos’a kadar devam edecek geri hareket.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 Ağustos arasında Yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.
 
***Pazartesi günü aynı zamanda Venüs’ün Kiron ile kare ve Uranüs ile sekstil açıları kesinleşecek.
İkili ilişkilerde cesaret ve kararlılık konusu testten geçecek ve bu açıdan eski problemleri gündeme taşıyacak yeni ve beklenmedik gelişmeler söz konusu olacak.
Geçmişte kalmış bir hikaye yeniden canlanabilir.
Ya da yarım kalmış bir hesap hiç beklemediğimiz bir anda ve ortamda bir kez daha ve bu kez net bir şekilde ödenmesi adına önümüze gelebilir.
Aile içi çözülmesi beklenen ve ilişkilerin yıpranmasına vesile olan bir konunun çözümü için alternatif çıkış yolları karşımıza çıkabilir.
Kıramam dediğimiz kabuklar ve kalıplar eğer biz direnmişsek gıyabımızda ve kontrol edemeyeceğimiz gelişmeler eşliğinde kırılabilir. Ya da biz esnemeyi tercih edip rahatlayabiliriz. Hafifleyebiliriz.
İlişkilerdeki duygusal direnç mekanizmalarını, hırçınlık ve küskünlükten kaynaklanan mesafeleri, kendini korumak ve güvende hissetmediği için gardını almak adına yaratılan sınırları aşmak için destek bulabiliriz.
Neden olmasın demek ve en önemlisi duvarları, inadı, direnci kırmak, “küstüm oynamıyorum” ları bir kenara bırakabilmek önemli.
Bu etkiler altında yeni ve ilişki temelli kırgınlık ve yaralar oluşturmak da gayet mümkün. Aman dikkat!
 
***Pazartesi günü boyunca özellikle de akşam saatlerinde Merkür Mars kavuşumu da etkili olacak. Akşam saatlerinde hızlıca verilen cevaplar, alınan kararlar, verilen sözlü ve yazılı tepkiler her zamankinden daha çok risk barındırıyor.
Hem Merkür Retro hem de Mars tedbirsizlik ve iletişim kazası riski veriyor.
Hızlı değil de doğru kararları ve cevapları vermek önemli.
Salı günü de bu etkilerden nasibini alacak.
Sözlü atışma ve inatlaşmalar, acelecilikten kaynaklanan aksaklıklar, tam okumadan, anlamadan, dinlemeden varılan yargılar, “en iyi fikir benimkisi” diyen egolar ve buna dair çatışmalar yaşanabilir.
Haklı çıkma ve aklımızla karşımızdakini yenme, sözlü mücadelelere girme riski otokontrol gerektiriyor.
 
***Haftanın ilk yarısında aynı zamanda Salı günü kesinleşecek Güneş Satürn karşıtlığı ve Güneş KAD kavuşumu etkili olacak.
Bize kendimizi kısıtlanmış, sınırlanmış hissettiren durumlar yaşanabilir.
Yalnız ve desteklenmemiş, takdir edilmemiş, değerimiz görülmemiş gibi hissedeceğimiz şeyler söz konusu olabilir.
Aşamadığımız mesafeler, kabul ettiremediğimiz kararlar, esnemeyen kurallar, kırılamayan direnç, değişmemekte ısrar eden doğrular ve prensipler zamanı ve bizi ağırlaştırabilir.
Bizim ilerlemek istediğimiz bir konuda kontrol mekanizmaları ve engel koyan aksaklık ve kişiler devreye girebilir.
Almak istemediğimiz sorumluluklar dayatılabilir.
Alayım dediğimiz sorumlulukları taşımanın aslında ne kadar zor ve yorucu olduğunu fark edip kaygılanabiliriz.
Mecburiyetler bizi her zamankinden daha çok yorabilir.
Bu hallere vesile olan durum her ne ise sonradan iyi ki diyeceğimiz şekilde gelişime katkı sağlayacak diyebiliriz. Sadece biz bunu hemen göremeyebiliriz. Karamsar, tedbirli ve kaygılı yaklaşımlar daha ön planda olacak. 
Gösterilen çabanın ve alınan sorumlulukların, gayret ve dirayetin, olgun ve ağırbaşlı tavırların, gelişim için gereken her ne ise yapabilme istikrarının faydalarını zaman içinde göreceğimiz belli. Bu etkiler altında otorite ve erkek figürlerinden gelecek ve belki de gelmeyecek olan destek de kıymetli olacak. 
Aile ve sevdiklerimiz, duygusal bağlarımız ve bunların hem var olanına hem de yeni atılacak tohumlarına dair gelişmeler yaşanabilir.
Her türlüsü bir şekilde geleceği inşa edecek somut sonuçlara hizmet edecek gelişmelerden bahsediyor.
Taşıması zor ancak iyi ki taşımışım dedirten sorumluluklar söz konusu.
 
***Çarşamba ve Perşembe günleri, Perşembe günü kesinleşecek olan Güneş Neptün destek açısı ile birlikte Mars Kiron üçgen ve Mars Uranüs kare açıları da devrede olacak.
Bir konuda yaşanacak hızlı gelişmeler bir başka konuda olayları akışına bırakmak ile çok alakalı olacak. Biri diğerini tetikleyecek.
Özgürlük adına verilen bir mücadele, fark yaratmak adına atılan adımlar, hızlı sonuç elde etmek adına yapılan ısrarcı girişimler, gerginleşen ve bir şeyleri değiştirmek ya da harekete geçirmek adına şartları zorlama hali söz konusu olabilir.
Bir türlü cesaret gösteremediğimiz bir konuda motivasyon artıran hızlı gelişmeler yaşanabilir.
Akışın gücü ve biraz da ona teslim olabilmek önemli.
Huzur, dinginlik verecek ve manevi açıdan besleyecek her türlü aktivite günün potansiyel gerginlik veren etkilerini yumuşatacaktır.
Bu etkiler altında kaza ve sakarlık konusundaki risklere, elektrik ve elektronik eşyalarla ilgili yaşanabilecek kazalara, yangın ve kesici aletlerle olabilecek yaralanmalara karşı dikkatli olmakta fayda var.
 
***Hafta sonu ise Pazar günü kesinleşecek olan Güneş Plüton karşıt açısı etkili olacak. Hafta sonu “benim işime karışamazsın” diyenlerle “benim dediğin işi bana sormadan yapamazsın” diye bastıranlar karşı karşıya gelecek.
Bu etkiler altında görünür ya da manipülatif bir baskı mutlaka olacaktır.
Aşırı ısrarcı ve empoze etmeye çalışan tavırlar, güçlü, haklı, sözü geçen ve otorite olmaya çalışan haller ya göstere göstere olacak ya da empozisyon ve duygusal baskı ile birlikte gelecek.
Karşı tarafı bir şekilde ikna etmenin yolunu bulmak, bulmadan bırakmamak, karşımızdakinin fikrini, kararını ve önceliklerini değiştirmeye çalışma çabası yorucu olacak.
Zira özgür hareket etme ve ipleri kimseye bırakmama ihtiyacı da çok yüksek olacak.
Kıskanç, kuşkucu haller, canı yandıysa can yakmayı kendine mübah sayan haller dikkat çekecek.
 
***17 Temmuz’da geçekleşecek Oğlak burcundaki Ay tutulmasının da yaklaştığını göz önünde bulundurunca duygusal anlamda yoğun, yorucu ve yıpratıcı durumlar ve kişiler bolca olabilir çevremizde.
Haftanın tamamında zaten bu gerginliği tırmandıran gelişmeler söz konusu olacak.
Dışımızda ne olduğundan ziyade onu biz içimizde nereye koyuyoruz ve bizde ne mana buluyor ona bakmak lazım.
Eğer biz kendi içsel dengemizi korumayı becerebilmişsek dış şartlar bizi o kadar da sarsamaz.
Dengemizi bozamaz.
Kontrolü kaybetmemek adına verilen savaş ve otoriteyi sağlamak adına yapılanlar, duygusal dengeyi sağlayamamaktan kaynaklanan inişli çıkışlı, patlayıcı ruh halleri söz konusu olabilir.
Ay tutulmasının gerginliklerini hafta boyunca giderek artan dozda ve hafta sonu yaşamaya devem edeceğiz.
Huzura hizmet edecek şekilde davranabilmek ve dengede kalabilmek, negatif duygulardan arınabilmek, duygularımızla mantığımızı dengeleyebilmek dileğiyle diyelim o zaman.
Mutlu bir hafta dilerim😊

8 Temmuz 2019 PAZARTESİ

Ay saat 09:06 sonrasında Terazi burcunda olacak. Çok yoğun bir tempo, fiziksel olarak yorulacağımız bir günlük program, mücadele etmemizi ve rekabet etmemizi gerektiren durumlar bugün ve yarın cazip gelmeyecek. İkili ve sosyal ilişkiler sayesinde, diplomatik tavırlarla, iletişim becerilerimizi kullanarak işlerimizi halletmek isteyeceğiz. Yorulmamaya yönelik yapacağımız bir günlük plan huzuru artırabilir.
Bu arada biz çok rahatsız olup kaçtıkça kendimizi hiç tahmin etmediğimiz tartışma ortamlarında da bulabiliriz. Suskunluk da bir çeşit çatışma malzemesi olabilir.
Gün ortası ve öğleden sonrası günün en çok verim alabileceğimiz zaman dilimi.
Merkür retrosunu göz ardı etmemek kaydıyla önemli konuşma ve görüşmeleri bu zaman diliminde yapabiliriz.
İlişkiler açısından da sürprizli gelişmeler ve değişiklik, heyecan yaratacak durumlar söz konusu olabilir.
Maddi konularda farklı alternatif ve cazip olabilecek kazanç ve harcama imkanları doğabilir.
Her türlüsü için hızlıca karar vermeyip elde etme ve tüketme kararlarının gerekçelerini ve neler getirip götüreceğini sorgulamak, fikri ve niyeti olgunlaştırmadan harekete geçmemek önemli.
Aynı tedbirli hareket etme ihtiyacı ilişkilerle ilgili başlatma ve bitirme kararları için de geçerli.
Ancak bu etkiler altında iken hayatın tadını farklı şekilde çıkarabilme imkanı veren deneyimler, değişik hobiler ve eğlence anlayışımızı değiştirecek yenilikler de gündeme gelebilir. Değerlendirmek güzel olabilir.
Akşam saatlerinde yarın kesinleşecek Merkür Mars kavuşumu devrede olacak. Dilin kemiği yok denilebilecek konuşmalar açısından riski bu transit. Hızlı, karar, hızlı cevap, çabuk yargı, acele hareket, sabırsız davranış, inatlaşma, didişme, haklı çıkmaya çalışma hallerine dikkat etmekte fayda var.

9 Temmuz 2019 SALI

Ay günün tamamında Terazi burcundaki seyrine devam edecek.
Gün boyunca Güneş Satürn karşıt açısının etkileri yoğun olarak hissedilecek. Ay da yapacağı açılarla bu karşıtlığı tetikleyecek. Özellikle günün ikinci yarısı çok daha gergin ve yorucu olacak.
Hem dilimiz sivri olacak hem de yaptığımız ya da yapmadığımız her şey ve de söylediklerimiz ve söylemediklerimiz her zamankinden daha çok tepki alacak.
Saygı sınırları, genel olarak sınırlar bilinsin ve haddi aşan tavırlara hiç kimse yeltenmesin isteyeceğiz. Haddi aşma kısmı için kriterler de artmış olacak. Sözlü saldırılar ya da normalde saldırı olarak algılamayacağımız söylemler bu had aşma meselesinin fitilini ateşleyecek.
Bugün resmi iş ve girişimler, otorite ile yapılacak görüşmeler, beklenen destek, alınacak takdir istenen şekilde gerçekleşmeyebilir.
Hız azaltan ve desteklenmediğini, iyi niyet çabasının karşılık görmediğini, yeteri kadar kıymet bilinmediğini hissettiren gelişmeler yaşanabilir. Buna hizmet edecek kişiler devrede olabilir.
Yetersizlik hissi ya da bir konudaki motivasyonların düşmesi söz konusu olabilir.
Öğleden öncesi ve sabah saatleri nispeten daha akıcı. Gün içinde planladığınız şeyleri erken saatlerde yapabilirsiniz.
Öğleden sonra ve akşam saatleri günün tüm riskleri fazlasıyla hissedilecek.
Akşam saatlerinde ayrıca duygusal patlamalar, baskının isyana dönüşmesi, aşırı kıskanç ve şüpheci durumlardan kaynaklanan gerginlikler, takıntılı tavır ve düşünceler, manipülasyonlar, bir şeyleri zorla kabul ettirme çabası, otorite olma isteği söz konusu olacak. Her durumda kendimiz baskı altında hissedeceğimiz ve görünürde bir mesele olmasa gergin ve huzursuz olma ihtimali yüksek bir akşam olacak.
Huzur, dinginlik, denge ve uyum adına ek çaba göstermemiz gerekecek ve bu belki de kurtarıcı etki yaratacak.  

10 Temmuz 2019 ÇARŞAMBA

Ay saat 12:28 e kadar Terazi burcunda ve açısız olacak. Sonrasında Akrep burcuna geçecek. Günün ilk yarısı bir takım belirsizlik ve düzensizlikler barındırsa bile yine de fayda sağlayan desteklerin, rehberliklerin alınabileceği fırsatlar karşımıza çıkabilir. Genel olarak mevcudu yürüten, tembelleşme eğilimi veren, mücadele isteyen işlere hiç yeltenmeyip hatta belki de bazı işleri savsaklayan haller söz konusu olacak. Bu nedenle antenleri de açmak, söylenen bir söze, verilen bir görşle, ortaya atılan bir fikre, destek alışverişlerinden gelebilecek faydaya kendimizi açmak iyi olabilir.
Bu etkiler altında aslında var olan ve gelecekte daha çok işimize yarayacak potansiyel becerilerimizi fark etme ya da bunun başkaları tarafından fark edilmesi gibi durumlar da yaşanabilir. Bize iyi gelecek ve yolumuzu açacak insanlarla yolumuz kesişebilir. Ortaklaşa yapılacak işler, iş birliğine dayanan ya da götürecek olan gelişmeler olumlu şekilde ilerleyebilir.
Günün ikinci yarısı dengemizi bulmakta, istikrar sağlamakta ve kararlı bir duruş sergilemekte zorlanabiliriz.
Ay hafta başında etkili olan Merkür Mars sert açısını bir kez daha tetikleyecek.
Sert ve yargılı tepkilerden, ani kararlardan ve ani kararlara götürecek oldu bittiye getirilmiş konuşmalardan, bir hırsla yapılan ve söylenen her şeyden sakınmakta fayda var. 
Beklenmedik tepkiler ve ani gelişmeler bu akşam saatlerinde dengemizi bozabilir. Her zamanki tavrımız ve söylemlerimiz, her zamanki tarzımız bu kez bardağı taşıran son damla olabilir. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı, bildiğimizi bozan ve oyunu yeniden kuran gelişmeler yaşanabilir.
Çatışma, hırçınlık ve agresyondan, öfke ile kalkılan şeylerden kaçınmak adına otokontrollü olmak şart.

11 Temmuz 2019 PERŞEMBE

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. Şifaya hizmet eden her şey için destekleyen etkiler var günün genelinde. Yardımlaşma, dayanışma, bağışlamaya yönelik atılacak adımlar, buna hizmet edecek şekilde egoların kırılması da söz konusu olabilir. Bir türlü cesaret edemediğimiz bazı adımların gücünü kendimizde bulabiliriz. Buna vesile olacak kişi ve durumlar önümüze çıkabilir.
Ay’ın akşam saatlerinde yapacağı açılar duygusal anlamda en rahat en akıcı hallerin bu zaman diliminde yaşanacağını işaret ediyor. Aile bir arada geçirilecek zaman açısından da romantizm yaratmak ya da sanatsal aktivitelere katılmak açısından da şifaya ve manevi açıdan güç katacak şeylerle ilgilenmek için de destekleyici olabilir özellikle akşam saatleri.
Ancak günün tamamında hafta başında etkilerini sizlerle paylaştığım Mars Uranüs kare açısı etkili. Kazalar, sakarlıklar, yaralanmalar, elektrikli aletler ile ilgili aksaklıklar, yanık ve yangın ile alakalı riskler açısında tedbirli olmak önemli.

12 Temmuz 2019 CUMA

Ay akşam saatlerine kadar Akrep burcunda ve açısız olacak. Zorlayıcı işler, mücadele gerektiren durumlar ve kişiler bugünü biraz yorucu hale getirebilir. Ancak bu durumdan beslenme yani bile bile kendini bir mücadelenin içine sokma ve bundan beslenme hali de söz konusu. Şartları zorlamak ve karşılıklı ya da bir duruma karşı bir inatlaşmanın içinde olmaktansa esneklik göstermek çok daha fazla fayda sağlayacak.
Somut sonuç istediğimiz ve netlik sağlamayı ümit ettiğimiz işler gün içinde biraz belirsiz kalabilir. Yeni girişimler yerine mevcut olanı geliştirmek adına değerlendirebiliriz günün büyük çoğunluğunu.
İlişkilerde diklenme, inatlaşmalar, güçlü olmaya çalışmak adına taviz vermeyen duruşlar, canım yandıysa ben de can yakabilirim diyen yaklaşımlar da söz konusu olabilir. Ancak bunun yanında güç katan gelişmeler, iş birlikleri, destekleşme ihtimalleri de kapımızı çalabilir. Ay tutulmasına ilerlediğimiz bugünlerde bazı yüzleşmeler, zorlanacağımız bazı karşı karşıya gelmeler de yaşanabilir. Bunu birileriyle de yapabiliriz, içsel hesaplaşmalar ve bunların ağırlığı da söz konusu olabilir.
Saat 18:04 sonrasında Ay Yay burcunda olacak. Tüm günün gergin ve yorucu etkilerini üzerimizden atacağımız ve kendimizi daha rahat ifade edeceğimiz, iletişim kanallarının aktığı, bilgi alışverişlerinden, değişik fikirlerden, yeni insan ve mekanlardan keyif alacağımız nitelikte bir akşam olabilir. Yolculuklar için, eğitim için, sohbet muhabbet ortamları ya da yeni deneyimler yaratma ihtimali için değerlendirilebilir.

13 Temmuz 2019 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Yay burcunda olacak. Pazar günü kesinleşecek Güneş Plüton karşıt açısı hafta sonunun tamamında etkili olacak ve önümüzdeki hafta gerçekleşecek Oğlak burcundaki Ay tutulmasının tesirleri giderek yoğunlaşacak. Güç savaşları, mücadeleci haller ve otorite kurma ve otoriteye karşı gelme ısrarları bugünlerin gergin hallerini yaratıyor. Bir şeylerin, içinde bulunduğumuz durumun, alınması gereken kararların, beklenen sonuçların, birilerinin üzerimizde yaratacağı baskı dikkat çekiyor.
Bugünün etkilerine bakacak olursak özgürlük ve değişiklik yaratma arzumuz artmış olacak. Birilerinin ne yapacağımızı söylemesi ve işimize karışması ve akıl vermesi v.b. şeyler her zamankinden daha fazla rahatsızlık verebilir. Değişik deneyimler, farklı bir günlük plan yapmak, yeni bir şeyleri hayatımıza katmak v.b. şeyler isteyeceğiz. Eğer imkan bulabilmişsek ve buna cesaret gösterebilmişsek, bilgimizi çoğaltacağımız ortamlarda bulunabilmişsek, farkındalık sağlayacak şeylerle uğraşmış ya da rutinden sıyrılma şansı bulabilmişsek ne ala. Yoksa gerginlik, içsel ya da dışa yansıyan çatışmalar yaşanabilir.
Sabah saatleri gözü kara haller, cesaret ve özgüven sayesinde yapılacak girişimler, bir hızla alınan kararlar söz konusu olabilir. Bilgiyi hızlıca yayma ve bir konudaki kararı ya da niyeti dile getirme, bir fikri değiştirecek gelişmelere müsaade etme hali var.
Akşam saatleri günün belki de en keyifli ve istediğimiz hareket, aksiyon ve değişiklik ihtiyacını yakalama şansı veren zaman dilimi. 

14 Temmuz 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Yay burcunda ve açısız olacak. Bir şeyleri sonuca bağlamak, karar vermek, netlik yaratmak, somut adımları planlamak açısından çok destekleyici bir günde değiliz. Aksine güne bir miktar kaotik etkilerle başlayabiliriz. Belirsizlikler, sorumlulukların aksaması, yaymacı ve ertelemeye meyilli haller, bir şeye odaklanmakta ve kendimizi vermekte zorlanma söz konusu olabilir. Yanılgı ve dağılma, zamanı ve varsa işleri organize etmekte zorlanma v.b. şeyler yaşanabilir.
En büyük sorun ciddiyetle ele alınması gereken şeyler ve konsantrasyon isteyen şeyler konusunda ortaya çıkacaktır. Bu tip şeyler gerginlik malzemesi olabilir.  Hem buna tepki gösteren hem de tepkiden rahatsız olan tarafından.
Gün içinde kesinleşen ve bugünlerde genel olarak hissettiğimiz Güneş Plüton sert açısının etkilerinden hafta başındaki yorumlarımda bahsetmiştim. Baskı hissi ve inatlaşma içerikli gerginlikler, sert ve yıpratıcı tavır ve yaklaşımlar söz konusu olabilir. Ay tutulmasa giderken yaşanan duygusal patlamaların fitili bu etkiler altında ateşlenebilir.


Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
01 Temmuz 2019, Pazartesi

Astrokarmik ile 1-7 Temmuz 2019 Haftasının Yorumları

1-7 Temmuz 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Salı günü akşam saatlerinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması haftanın, ayın ve hatta yılın en önemli transitlerinden biri.
10 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek ve önemli bir başlatma etkisi sunacak. Yengeç burcunda olması ve Kuzey ay düğümü eşliğinde gerçekleşecek olması, bu tutulma ile gündeme gelecek konuların kaynağı her ne olursa olsun duygusal hassasiyetlerin tetikleneceğini işaret ediyor. Kuzey serisinden bir tutulma olması da geliştiren, geleceğe vaatlerde bulunan, inşa eden, yol açan nitelikteki gelişmelerin yaşanacağını düşündürüyor.
Bir yuva kurmak ve aidiyete hizmet edecek adımları atmak da mümkün, kökleneceğimiz yeni mekanlar yaratmak da…
Kadersel yol ayrımları ve yeni başlangıçlar, radikal karar ve adımlar, bir şeylerin bitmek ya da şekil değiştirmek zorunda kalmasının yaratacağı etkiler, aile içi düzenler ve bunlara dair değişimler, evimiz, yuvamız ve sevdiklerimizle ilgili gelişmeler tutulmanın ana gündem maddeleri arasında.
Alışkanlıklarımız, duygusal olarak kendimizi rahat hissettiğimiz kalıplarımız, ortaya çıkaramadığımız ve belki kendimizin de farkına varamadığı bastırıp yok saymayı tercih ettiğimiz duygularımız, duygusal ihtiyaçlarımız gündemin bastırılamayan ana başlıkları arasında.
 
Bu tutulmanın yaşamımızda sevdiklerimiz ve ailemiz, yuvamız ile bir bağlantısı var. Ya direkt ana konu olarak veya sonuçlarının etkisi direkt buraya yansıyacak.
 
Ayın devamındaki Ay tutulması da somut sonuçlar ve gerçekliklerden bahsedecek.
 
Dayandığımız temeller ve üzerinde yürüyeceğimiz bizi geleceğe taşıyacak olan yol bu ay hedefte olacak.
Her ikisinin de sağlam olması ve bir diğerini desteklemesi önemli olacak.
Ancak biz önce temelimize ve dayandığımızı köklere bir bakalım. 
Onu ne ölçüde sağlamlaştırdık, dayanıklı kıldık diye sorgulamak gerekebilir.
Ya da yeni kökler oluşturuyorsak bunun bizi geleceğe taşıyacak bir köprü olduğunu göz önünde bulundurarak sevgimizi ve inancımızı işin içine katmak şart.
İster bir iş olsun, ister bir hedef, ister bir mekan olsun ister bir insan ya da bir ilişki, kendinizi ait hissetmemişseniz oradan %100 verim alma şansınız olamaz.
Güçlüklere göğüs germek ve güçlenerek yola devam edebilmek sadece dünyevi hedefler ve akılla, başarmak gayreti ile oluşmaz. Bunları besleyecek duygusal motivasyonlar ve dirayeti oluşturacak inanç ve aidiyet olması şart.
Aksi takdirde çözülme ve vazgeçişler kaçınılmaz olacaktır.
Bu dönem aynı zamanda yeteri kadar sağlamlaştıramadığımız duygusal bağlarımız ve yeteri kadar ait hissedemediğimiz kişilerle olan bağlarımız ya revize edilecek ya da daha sağlam duygu bağlarına yer açmak adına bağlılığımız masaya yatırılacak.
 
İşinize olan inancınız ve duygularınızı, sevginizi işin içine katma potansiyeliniz de bugünlerin malzemeleri arasında.
Yenilerine edilen niyetler mutlaka duygusal motivasyonlar barındırmalı.
Zorlu açılar eşliğinde gerçekleşen bu tutulma, her türlü niyet ve girişimlerin mutlaka bir olgunlaşma sürecinden geçeceğini işaret ediyor.
Sabır göstermek, olası gecikme ve aksaklıkların motivasyon düşürmesine müsaade etmemek, sorumluluk bilinci ile ve dirayetle hareket edebilmek, gereken düzenlemelerin yapılması için elini taşın altına koymak, her ne adım atılıyorsa atılsın kısa vadeli değil de uzun vadeli sonuçlarına bakabilmek, hedefleri buna yönelik koyabilmek, gereken gücü, kapasiteyi ortaya koymak, dönüşüm ihtiyaçlarından çekinmeyip hayata geçirebilmek, kaçışlardan ve vazgeçişlerden dersler çıkarabilmek, yüzleşmelerin yaratacağı hafifliği hedefleyebilmek şart.
Yani bu bir ilişki ve özel hayatı ilgilendiren bir karar, aileyi ve çocukları ilgilendiren bir konu ise sonuçlar için çaba göstermek gerektiğini, zorlu sınavlardan geçebileceğimizi, kararlılığımızın testten geçeceğini, geleceğe yatırım yaptığımızı göz önünde bulundurmuşsak yola çıkmak gerekiyor.
 
Bu yorumlar tamamen dünyevi iş ve hedefler için de aynen geçerli.
Bunları kaygı malzemesi yapmak yerine sağlamlaştırma, güçlendirme aracı olarak görebilmek avantaj sağlayacak.
Hem maddesel hem de manevi açıdan yoğun bir temadan bahsediyoruz. Bu yoğun tema normalde kendimizde o gücü bulamadığımız adımların gelebileceğini ya da bizim irademiz dışında ve bizi harekete teşvik eden zorlayıcı gelişmelerin yaşanacağını söylüyor. Bu bir tetik zamanı. Aslında en azından bir sonraki tutulma mevsimine kadar şekillenecek olayların habercisi. Yani hemen bu hafta bir şeylerin olmasını beklemeyin illa ki. Tutulma derecesi haritanızdaki gezegen ve akslarla ne kadar yakın etkileşimde ise o kadar çok ve hızlı etkili olacaktır ancak yine de etkiler 6 ay kadar yansıma eğiliminde.
 
Genel olarak bakacak olursak;
Ailevi ve vatani değerlerin ön plana çıkacağı olaylar söz konusu olabilir.
Bu konularda yaşanabilecek birtakım başlangıçlar için tetikleyici olabilir bu tutulma.
Annelik teması ve çocuklarla ilgili konular vurgulanabilir.
Aile bağları yeniden şekillenebilir.
Evlilik, evlilik teklifi gibi yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.
Taşınma, ev alım satımı gibi konular gündeme gelebilir.
Ebeveynlerimizi ilgilendiren konularda birtakım gelişmeler yaşanabilir.
Yengeç vurgusu ile birlikte vatan sevgisi de görünür hale geleceğinden özellikle bu konuda baskın görüşü olan kişi ve kurumların, milliyetçi görüşlerin sesi daha gür çıkmaya başlayabilir.
Ya da bunun olamaması nedeniyle birtakım tepkiler verilebilir.
Duygusal anlamda dalgalanmaların yaşanabileceği, kendimizi güvende hissetmek adına veya sevdiklerimizin güvenliğini sağlamak adına atılımların yapılacağı bir etki yaratacak bu kez Güneş tutulması.
 
Yeniay’ın T.C. haritasının 1.evinde ve Plüton ile kavuşum halinde gerçekleşecek olması ülkemiz açısından önemli bazı hareketlerin başlangıcına ve ilerleme sağlayacak gelişmelere ve değişim ve dönüşüm adına bir takım radikal adımların atılacağına işaret ediyor.
Motivasyonu artıracak, canlılık katacak ve birlik beraberlik ruhunu ön plana çıkaracak, gücün ortaya çıkışını sağlayacak aksiyonlar veya olaylar gündeme gelebilir. ( iyisiyle kötüsüyle)
Ülkenin yeniden yapılanması adına yapılacak aksiyonlar söz konusu olabilir.
Bu aksiyonların bizi geleceğe taşıması ana hedef olmalı. 
Hareketin içinde olanlar kadar dışarıdan takip edip destekleyip desteklemeyeceğine karar verenlerde de büyük sorumluluk var.
Kalıcı, güç katan, daha işe yarar bir yapılanmaya hizmet eden,  dönüştüren, aidiyeti ve birleştirici unsurları ön plana çıkaran, sarıp sarmalayan, gerçekten geleceği daha sağlam inşa eden, edecek olan ile olmayanı birbirinden ayırt edebilmenin sorumluluğu bu tutulma sürecinde sırtımızda olacak.
Daha önce 1 Temmuz 2000 tarihinde olan Güneş tutulması da aynı derecede gerçekleşmişti. 16 Temmuz 2000 tarihinde gerçekleşen Ay tutulması da 16 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek olanla aynı derecede yaşanacak.
Saros serileri açısından olaya bakacak olursak 3 Kuzey serisinden bir tutulma ve 21 Haziran 2001 Güneş tutulması ile aynı seriden.
Ana teması, durumu değiştiren genç figürler ya da buna yönelik ortaya çıkan yeni haber ve gelişmeler. Bu seriden olan tutulmalar insanlarda kaygı ve takıntılı durumlar yaşanmasına vesile olabiliyor. Büyük planlar ve aksiyonlar söz konusu olabilir.
Hayatınızda geçmişte 2000 ve 2001 yıllarında yaşanan olaylara özellikle de 2001 yılındaki gelişmelere ve sizin üzerinizdeki etkilerine dönüp bakmak fikir verebilir.   (Ülkemiz açısından 22 Haziran 2001 de Fazilet partisi kapatılmış ve 14 Ağustos 2001 de Ak parti kurulmuştur. Bu sebeple bugünler Ak Parti açısından dönüm noktası diyebileceğimiz bir süreçten geçildiğini ve bunun yeni bir oluşumun sinyallerini verebileceğini işaret ediyor. Hem eskinin geldiği nokta hem de yeninin varabileceği nokta açısından bugünleri akılla, mantıkla, realiteyle değerlendirmek, stratejik bir bakış açısı ile önümüzü görecek planlar yapabilmek önemli.

***Perşembe günü tutulma haritasında da etkili olan ve Retro öncesi Nisan sonunda kesinleşmiş olan Satürn GAD kavuşumu bir kez daha kesinleşecek. Etkileri Temmuz ortasına kadar hissedilmeye devam edecek. Retro sonrası Eylül ikinci yarısı ve ekim ayı başlarında bu transitin etkilerini bir kez daha hissedeceğiz.
Nisan sonunda bu konuda sizlerle paylaştığım yorumlarımı bir kez daha paylaşıyorum:
 
“””Satürn geri hareketi sırasında GAD kavuşumunun etkileri:
Bu transit için en can alıcı olan şey retronun başlangıcına eşlik etmesi.
Etkileri hakkındaki yorumları kısaca söylemek gerekirse, herkes hayatının bir alanında zor, karamsar düşünceler veren, sorgulamalar yaptıran, direnç mekanizmasını çalıştıran, anlaşılmadığını, değer verilmediğini, takdir edilmediğini, desteklenmediğini düşündüren deneyimler yaşıyor.
Herkes bir alanda yorucu şeylerle uğraşıyor.
Bugünler verilen sınavlar çok zorlayıcı, yetersizlik hissi veren, otoritemizi ve saygınlığımızı sorgulatan cinsten. Kıymetinin bilinmemesi ve görülen saygısızlık, sınırlarını bilinmemesi, haddin aşılması v.b. şeyler pek çok soru işareti ve karamsar düşünceyi de beraberinde getirecek. Söylenen, yapılan karşımızdakinden çok bizi etkiliyorsa gerçekten de sorgulanması gereken şeyler olabilir. Özsaygının kabulü kadar öz eleştiri zamanı da gelmiş olabilir.
Bugünlerde birileri bir şeylerin bedelini ödüyor.
Birileri de bedel ödetmeye kararlı.
Bu zamanların karmik telafilere hizmet edeceği, ektiğini biçme zamanları olacağı belli.
Ancak içinde bulunduğunuz durumları çözümlemeye çalışırken dengede ve duygusal tesirlerin sizi yönetmesine izin vermeden hareket edebilmek önemli.
Zira bugünlerde oluşabilecek yeni karmalar da taşınması zor ve ağır karmalar olabilir
Vicdan muhasebeleri ve ödenecek hesaplar gündemde bugünlerde. Karşı tarafı ve kendini yargılamaya hazır olan içimizdeki yargıç iş başında😞her iki tarafa da acımasız ve katı davranmamak, vicdan ile acımayı, dersler ile azapları birbirine karıştırmamak şart.
Bu etkiler, Retro sebebiyle Haziran sonu-Temmuz başında ve sonrasında da Retro düzeldikten sonra Eylül ikinci yarısı ve sonlarında tekrar edecek.
Bu bağlamda, bugünlerde yaşanan gelişmelerin artçıları ya da bunlara dayalı yeni gelişmeler de yaşanmaya devam edecek diyebiliriz.”””
***Haftanın son günleri de bir sonraki hafta başında başlayacak Merkür retrosunun hazırlıkları, demosu ve işaretleri ile geçecek. 1 Ağustos’a kadar devam edecek geri hareket.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 ağustos arasında yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.

...
Devamını oku...28 Haziran 2019, Cuma

AstroKarmik 24-30 Haziran 2019 Haftasında Tatilde...

Çok çalıştık çok yorulduk, tatili hak ettik.🤩
 
Bir hafta mola diyelim o zaman ☀️🚗Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji