Dr.Samiye Özbaş Soysal

1972 Ankara doğumluyum. 1990 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden, 1996 yılında da İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Bir dönem Kadıköy Vatan Hastanesi’nde acil biriminde çalıştıktan sonra, Allianz Sigorta’da risk değerlendirme uzmanı olarak görev yaptım.

2008 yılında astroloji ile yolum kesiştiğinde hayattan ve kendimden beklentilerim tamamen değişti. Yüreğime astroloji aşkını düşüren sevgili hocam Sn.Zeynep Süzmen Şen ile başlayan eğitimime daha sonra Klasik Astroloji-İleri Seviye, Horary Astrolojisi, Election Astroloji ve Mundane Astroloji branşlarında Sn. Öner Döşer ile devam ettim. Ayrıca Sn. Barış Özkırış’dan da Astropsikoloji eğitimi aldım. Uranian astroloji eğitimimi ise Sn. Devrim Dölen ile tamamladım. Öğrenmeye ve çalışmaya, hiç bitmemecesine hala devam ediyorum.

2012 yılında astrolojinin hayatımda hobi olarak değil de işim olarak yer alması adına önemli bir adım attım. Çalıştığım şirketteki yöneticilik görevimden ayrılarak yoluma sevdiğim işi yapmanın huzuru ve keyfi ile devam etme kararı aldım.

Darısı tüm sevdiği işi yapmanın hayalini kuranların başına…

Bu süreçte 1 Ekim 2012-1 Aralık 2016 tarihleri arasında Vatan Gazetesi’ndeki Astrokarmik isimli köşemden ve Vatan gazetesi internet sitesinden sizlerle günlük burç yorumlarımı ve yazılarımı paylaştım. Halen Pegasus Havayolları’nın dergisinde yer alan yorumlarım her ay uçuşlarında değerli Pegasus yolcuları ile buluşmaya devam ediyor. Yazı ve yorumlarımı ayrıca web sitemden, instagram, facebook ve twitter adreslerimden takip edebilirsiniz.

Birbirinden değerli 11 astrolog arkadaşım ile birlikte 2014 yılında yazdığımız “Burçlar Hakkında Her Şey” isimli kitap benim ilk yazarlık deneyimimdi. Bu kitabımızı keyifle okuyacağınızı ve fayda alacağınızı ümit ediyorum.

2015 yılında sizlerle buluşan “Astrolojide Ay Düğümleri” isimli kitabım ise kendi adımı taşıyan ilk kitabım oldu. Bu değerli kitaptan da rehberlik eden nitelikte fayda almanızı gönülden dilerim.

Bireysel ve kurumsal astrolojik danışmanlığın dışında başlangıç ve ileri seviye, medikal astroloji, election, horary ve karmik astroloji eğitimleri de vermekteyim.

Tüm çalışmalarım ve hizmetlerim, yıllar içinde biriktirdiğim bilgi ve deneyimleri ve aynı zamanda da aldığım diğer eğitimlerin katkılarını içermektedir. 

Bu özel yolculukta bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim.

Yolumuz açık olsun.

Sevgilerimle

Dr.Samiye Özbaş Soysal