< Ana sayfa 06 Ağustos 2015, Perşembe

Ağustos 2015 Aylık Burç Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş
ÖNCELİKLE YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE OKUMANIZI ÖNERİRİM

KOÇ ve Yükselen KOÇLAR


Ağustos Ayının başında aslında Mart ayından bu yana devam eden Satürn geri hareketi sona erecek ve son birkaç yıldır hem maddi konularda hem de elde ettiklerinizin paylaşımları ile alakalı yaşanan olası aksaklıklar artık daha rahat çözüme kavuşur hale gelecek. Borçlarınızdan ya da alacak verecek meselelerinizden kurtulmak bu tipteki bağlarınızı koparmak adına yol aldıysanız yaşam artık bu açıdan çok daha hızlı akmaya başlayacak sizin için. İlerleyen dönem maddi ortaklıklar ve uzun vadeli yatırımlar, krediler, eşinizin maddi kaynakları açısından kalıcı ve sağlam adımlara gebe olabilir.
Ayın ilk haftası aşk ve ilişkiler konuları yine fazlasıyla gündeminizde olacak. Yeni fırsatlar ve aynı zamanda da eski aşkların bir vesile ile tekrar karşınıza çıkması söz konusu olabilir. Hobiler, sanatsal içerikli aktiviteler, davetler, yaratıcılık isteyen işlerde de bir takım gelişmeler gündeme gelebilir. Hem ilişkiler hem de yaratıcılık mevzularında elinizdekinin kıymetini bilmek önemli.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte iş planları, günlük rutin ve görevler, iş birlikleri ve sağlık adına yapılacak girişimler açısından hareketli bir döneme gireceksiniz ayın devamında.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte aşk hayatınız ve özel ilişkiler konuları her zamankinden daha çok mücadele isteyecek. Anne- babalar çocuğunuzla alakalı konularda da ayın devamında inisiyatif almanız, kararlı hareket etmeniz, sabırlı ve anlayışlı hareket etmeniz beklenecek.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter 2016 sonbaharına kadar kalacağı Başak burcuna geçecek. Bu yaklaşık 1 yıllık süre içinde sizin günlük rutinleriniz, iş yaşamınız, alışkanlıklarınız ve sağlığınız ile ilgili yaşam alanınızda seyredecek. İşlerde çoğalma, çalışma arkadaşlarıyla her zamankinden daha ılımlı ve uyumlu ilişkiler, yeni iş ve çalışma ortamı imkanları, iş değişiklikleri ve teklifleri, sağlıklı olmak adına girişimler, zararlı alışkanlıklardan kurtulma imkanı gibi şeyleri tetikleyecek. Tedavi olması gereken bir rahatsızlığınız dikkat çekip ön plana çıkabilir. İşlerde rehavet havasına kendinizi kaptırırsanız verim almakta zorlanabilirsiniz bu süreçte. Bu bahsettiğim konulardaki artı puanları, çalışmaya devam ettiğiniz takdirde alacaksınız.
11-13 Ağustos arasında, işlerinizde karışıklıklar, hesaba katılmamış aksilikler, yanlış anlaşılma, gecikme ve performans düşüklükleri dikkat çekebilir. Günlük rutinleriniz ve iş yaşamınız ile ilgili önemli karar ve adımlarda dikkatli olmakta fayda var. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası bu tarz girişimler için çok daha net ve etkili sonuçlara hizmet edecek gibi görünüyor.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay sizin için zaten bir süredir en çok gündeminize olan bir takım olaylar hakkında taze bir başlangıç yapma ve geleceğe dair tohumlar ekme şansı sunacak. Aşk hayatınız, ikili ilişkiler, çocuklarla ilgili konular, hayattan daha fazla haz almanıza sebep olacak kişi ve uğraşlar ile ilgili girişimler söz konusu olabilir. Özel hayatınızda hareketlenme ve yeni bir hobi de gündeme gelebilir. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar bu açılardan sizin girişimci ve cesur halleriniz, beklenmedik sürprizli kararlarınız hayatınızı daha keyifli bir hale getirebilir. Devam eden günler sizin hevesinizi kıracak bir iki pürüzle canınızı sıkabilir.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. İşinizle ilgili olumlu gelişmeler ve emeğinizin takdir edilmesi, potansiyelinizin fark edilmesi gibi güzel gelişmeler yaşanması söz konusu olabilir.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay sizi bir takım sorgulamalara ve kendinizle yüzleşme durumuna doğru sürükleyebilir. İç dünyanızda olanı açıklıkla dışarı çıkarma zamanı. Ruhsal çalışmalar, terapiler gibi şeylerden fayda görebilirsiniz. Bu günler daha önce farkına varamadığınız bir takım sorunların ya da sorun yaratan kişilerin ifşa olmasına sebep olabilir.

BOĞA ve Yükselen BOĞALAR


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden eş, evlilik ve ikili ilişkiler temelli sorunlarınız artık sizin için biraz daha rahat nefes alma şansı tanıyacak. İlişki kaynaklı problemleriniz adına eğer çabanızı eksik etmediniz ve yeniden yapılandırma adına gayret göstermişseniz sorunlar çözülmüş ve sizin için yeni bir dönemin başlangıcı gelmiş olacak.
Ayın ilk haftası ev ve aile içi dengeler, üzerinde durulması gereken mevzular, çözüme kavuşturulması beklenen sorunlar tekrar gündeme gelecek ve aile büyükleriyle alakalı konularda müdahale edilmesi beklenen şeyler ön plana çıkacak. Ailevi meseleler ile evliliğiniz ve eşinizle olan ilişkinizde bir takım gerginlikler yaşanması söz konusu olabilir. Objektif bakış açısı ve empatik yaklaşımlar fayda sağlayacak. Çok fazla kendinizi zorlamak istemediğiniz bir konuda mecburen imkanlarınızı sunmanız gerekebilir. Sizde olanı ortaya koymanız ve belki de en yakınlarınızın sıkıntılı bir durumuna çare olmanız beklenecek.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte bu konular çok daha mücadele isteyen bir aşamaya taşınabilir. İlerleyen süreçlerde evde ilişkileri dengelemek her zamankinden çok çaba isteyecek. Evde bir takım tadilat işleri de gündeme gelebilir.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında çocuklarla ilgili konular, eğlenceli uğraşlar, hobiler, ilişkiler ve keyif veren aktiviteler ile alakalı hareketlilik ve imkanlar artacak.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek ve bu 1 yıllık süreçte sizin özel hayatınızı, ilişkilerinizi ve çocuklar ilgili olan olayları ve onlarla olan ilişkilerinizi renklendirecek. Karşınıza hayatınızı daha keyifli ve yaşanır kılmak adına her zamankinden daha çok fırsat çıkacak. Hayatında özel biri olmayanların aşk hayatı hareketlenecek. Çocuk sahibi olmak isteği artacak ve bu isteğin gerçekleşmesi adına evren sizi destekleyecek. Yeni hobiler, sportif faaliyetler, sanatsal yetenekler gündemde olacak. Bu tarz fırsatları kaçırmamak adına, değerlendirmeyi bilmek ve elimizdekinin kıymetinin farkına varmak önemli olacak.
11-13 Ağustos arasında hayatınızda özel bir kişi varsa eğer, iletişim sorunları yaşama riskiniz var. Çok yakın hissettiğiniz ve çok iyi olduğunu düşündüğünüz bir ilişkide sosyal çevrenizden birileri araya girip yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Bugünlerde aynı zamanda yaratıcılık ve üretkenlik konusunda her zamankinden daha akıcı tesirler alıyor olacaksınız. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası daha önce sırf eğlence olsun ya da zaman geçsin diye hayatınıza kattığınız bir hobi ile ilgili tecrübe kazanmanızı sağlayacak önemli bir fırsat gündeme gelebilir. Bir seyahat ya da eğitim ortamında size mutluluk katacak ve derinden anlaştığınız biri çıkabilir karşınıza.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay zaten bir süredir gündeminizde olan ev ve aile hayatınızı, aile büyüklerinizi ve yuvanızı ilgilendiren yaşam alanınızı tetikleyecek. Yeni bir ev, taşınma durumu, sevdiklerinizi de ilgilendiren önemli bir gelişme, başlangıç, aile büyükleriniz ile ilgili yeni bir yaşam düzeni, eve birinin katılması, ailenin gelişmesine vesile olacak bir durum söz konusu olabilir. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar bu tip konularda hiç hesapta olmayan gelişmeler, hazırlıksız yakalandığınız durumlar, değişiklikler gündeme gelebilir. Devam eden günlerde aile içi ilişkilerde yine bir takım gerginliklerin yaşanabileceğini, bazı şeylerin herkes tarafından onaylanmayabileceğini, özel hayatınızı da ilgilendiren bir takım direnç unsurları ve eleştirilerin gündeme gelebileceğini, diğer insanlardan beklediğiniz ölçüde destek alamayabileceğiniz görünüyor.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Bu tarihler aşk, ilişkiler, çocuk, yaratıcılık, hobiler, seyahatler konularında ek fırsatlar sunacak size.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay, sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı, gelecek planlarınızı ve işten elde ettiğiniz maddi ve manevi değerleri ilgilendiren yaşam alanınızda olacak. Bir şeyler netleşecek. Arkadaşlar arası bazı gerginlikler, fedakarlıkların neticesinin ortaya çıkması, gelecek planlarının revize olması gibi durumlar yaşanabilir.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden iş yaşamınız, günlük rutinleriniz ve sağlık konuları ile alakalı aksaklıklar artık canınızı yakmayacak bir aşamaya gelecek. Bu süreci ne şekilde verimli ve gayretli geçirdiyseniz, yeni başlayan dönem de o derece de sağlam iş ve projelere eşlik edecek.
Ayın ilk haftası yakın çevrenizde pek çok insan olacak. Ziyarete gelenleriniz, alacağınız davetler, gelen haberler, iletişim becerilerinizi kullanarak yapacağınız işler gündeminizi dolduracak. Ancak bunların bir kısmı aksaklıklar ve gecikmeler ile sizi biraz yoracak. Transferler, haberleşme trafikleri sabırlı olmanızı gerektirecek. Eğitim ve öğretim konulu işlerde de çok fazla çaba ve bu çabanın karşılığını beklediğiniz ölçüde hemen alamama gibi şeyler de söz konusu olabilir. Yılmadan elinden geleni yapmaya devam etmek önemli olacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte bu konular ilerleyen dönemde çekişmeli bir hale gelecek. Agresif ve çatışmacı bir iletişim tarzı risk olacak. Yakın çevreniz ve komşularınız, kardeşiniz ile ilişkiler her zamankinden dikkat isteyecek.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında evde hareketlilik, aile içi konuşulması gereken konuların dile gelmesi, eşya alımı, taşınma, yuvanızın tekrar düzenlenmesi gibi durumlar dikkat çekecek.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek. Bu süre zarfında Jüpiter evinizi şenlendirecek. Aile ilişkilerinde ihtiyaç duyulan anlayış ve hoşgörüye kavuşma, yeni ve daha ferah bir eve geçme, ev ya da arsa satın alma, bir yuvaya sahip olma anlamına gelen gelişmeler ve evde bulunan kişi sayısında bir artış ihtimali doğacak.
11-13 Ağustos arasında evdeki işler, dışarıdaki sorumluluklar nedeniyle bir miktar aksayabilir. Aile içi durumlar ve eve dair yapmanız gerekenler toleransın azalması neticesinde yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek. Evde su tesisatıyla ilgili sorunlara dikkat. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası aileniz adına almanız gereken maddi ya da manevi bir destek için kanallar açık olacak. Güç veren kişiler ve güçlerin birleştirilmesi ile birlikte, ortak sorunlar çözüme kavuşacak.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi, kardeşinizle ilgili olan durumları, iletişim becerinizi kullanarak yapacağınız işleri, seyahatleri ve eğitim ile ilgili mevzuları daha çok ilgilendiren yaşam alanınızda olacak. Bu tip konularda taze başlangıçlar ve niyetler ortaya konulacak. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar bir arkadaş desteği ya da bu tip şeyleri bir dostunuzla birlikte yaşama ihtimali yüksek olacak. Devam eden günler çalışma temponuz, sosyal çevreniz ve keyif odaklı planlarda bazı sınırlamalara sebep olacak.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Eviniz ve aileniz ile ilgili alınacak kararlar, atılacak adımlar ve atılmış adımların sonuçlarını elde etmek açısından elverişli günler olacak. Niyetiniz ve motivasyonunuz yüksek olacak.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay daha çok mesleki konularınızı ilgilendirecek. Bir çalışmanın karşılığını almak, bir başvurunun sonucunu elde etmek, işte bir değişiklik, stres yaratacak nitelikte bir gelişme ancak aynı zamanda da rutinden çıkmanızı sağlayacak bir atılım gündeme gelebilir.

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇLER


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden aşka hayatınızı, ilişkileri, yaşamdan keyif aldığınız konuları ilgilendiren sorunlar artık nihayete erecek. Çocuk kaynaklı sıkıntıları da geride bırakma şansı doğacak. Bu süreçte sizin için eğlenceli ve keyif odaklı olan şeyler almanız gereken sorumlulukları ile gündemdeydi. Eğer gocunmadan yerine getirdiniz ve varsa sorunları çözmeyi hedeflediyseniz bu konular artık sizin için sorun olmaktan çıkacak bu tarihten sonra.
Ayın ilk haftası maddi konularda ek bir takım fırsatlar çıkabilir karşınıza. Harcamalarda da kontrolü zor bazı olaylar ve zorunlu ödeme kalemleri söz konusu olabilir. Maddi açıdan risk almanızı gerektiren durumlar başınızı ağrıtabilir. Almak istediğiniz bir şeye paranızın yeterli olmaması, satmak istediğiniz bir şeye alıcı bulamama, bir yatırım konusunda kararsızlık yaşama, eski bir borcun tekrar gündeme gelmesi gibi şeyler söz konusu olabilir.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında seyahatler, eğitim, bilgi alış verişi, ticari girişimler, kardeşlerinizle bir arada yapacağınız işlerde hareketlenme olacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte hak ettiğinizi karşınızdakinden alma ve bütçeleme konusu ilerleyen dönemlerde sizin en çok mücadelesini verdiğiniz ve çekişmeli durumların içinde kaldığınız konular arasında olacak.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek. Bu yıllık süre zarfında hayatınızdaki iletişim sorunlarını çözmek, kardeş ve yakın çevre ile alakalı durumlara destek olmak, bilginizi artırmak, ticari girişimlerden fayda almak adına sizi etkileyecek. Bu dönemde yakın çevrenizden alacağınız fayda önemli olacak. Her zamankinden daha konuşkan ve samimi olacaksınız. Kendinizi ifade etmek, yazmak, yazdıklarınızı insanlara sunmak, öğrenmek, öğretmek gibi şeyler ön planda olacak. Çıkan imkanları görmezden gelip rahatlığın tadını çıkarmak büyük kazançlardan edebilir sizi.
11-13 Ağustos arasında önemli imzalar, görüşmeler, yol tarifleri, bilgiyi alıp verme sürecine ait olan her şey yanlış anlaşılma ve yanılmalara müsait olacak. Netlik elde etmek, kararlı durmak gibi şeyler zor olacak ancak mutlaka gerekecek. Bu tarihlerin hemen arkası 14 -16 Ağustos arası bu tip konularda çok daha verimli geçecek. Önemli görüşme, anlaşma, imza ve kararlar için daha elverişli olabilir.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay maddi konulardaki bir takım adımları tetikleyecek. Yeni bir yatırım, maddi kazanç sağlayacak bir girişim ya da bir satın alma ya da satış konusu sizi finansal konularda yeni kararlar almaya yönlendirecek. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar yapacağınız girişimler çok daha gelecek vaat eden nitelikte olacak. İnce eleyip sık dokumak yerine geniş düşün ve harekete geç diyor bu tarihlerde gökyüzü. Devam eden günlerde, maddi riskler konusunda daha çok sizi endişelendiren dış faktörler devrede olacak.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Yakın çevrenizle yapacağınız planları, komşularla iyi ilişkileri, bilgi alış verişi amaçlı bir araya gelen insanlardan elde edilen faydayı işaret ediyor gökyüzü.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay size yeni bir yolculuğun kapılarını açabilir. İçsel yolculuklara vesile olacak, sizde farkındalık yaratacak bir takım rehberlerle de yolunuz kesişebilir.

ASLAN ve Yükselen ASLANLAR


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden ev ve aile yaşamınızı ilgilendiren ve daha çok sizin sorumluluk üstlenmenizi gerektiren sorunlar artık düzlüğe çıkmanızı sağlayacak nitelikte çözüme kavuşacak. Bu süreçte aile içi dengeler değişmiş ve yeni bir yuva düzeni inşa edilmiş olabilir. Sağlam temeller önümüzdeki yılların sizin için çok daha emin adımlarla ilerlemesini sağlayacak.
Ayın ilk haftası şans, fırsat ve bolluğu ifade eden iki gezegen burcunuzda kavuşum halinde olacaklar. Bu kez Venüs geri hareketinde olacak. Eski fırsatların gündeme gelmesi, kaçanların yakalanması gibi şeyler dikkat çekebilir. Değerlendirmeyi düşündüğünüz bazı imkanlar ailevi baskılar ve sorumluluklar nedeni ile kaçabilir. Aklınızın kalacağı ama mecburen kendinizi sınırlamak zorunda kalacağınız durumlar huzursuzluk sebebi olabilir. Aklınızı çelecek teklifler de gündeme gelecek.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında para konularında yeni planlar, harcamalar, yeni kaynak imkanları, bu imkanlara dair yeni fikirler gündeme gelebilir.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte mücadeleci, hırslı ve gayretli olacağınız ancak ilişkilerde zorlanabileceğiniz bir döneme gireceksiniz. Eylül ayı sonuna kadar aceleci ve sakar haller, agresif durumlar fiziksel olarak zarar görmeye de yatkınlık verecek.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek. Bu süreçte bolluğun, bereketin ve fırsatların gezegeni sizin maddi varlıklar ile alakalı yaşam alanınızı hareketlendirecek. Paranın akışı hız kazanacak. Maddi girişimler ve finansal adımlar açısından her zamankinden fazla fırsat çıkacak karşınıza. Her zamanki kadar kazansanız bile elinizdekinin bereketi artacak. Paraya iyimser bakacağınız ve bu nedenle de harcamalarda da abartıya kaçabileceğiniz yeni bir döneme giriyorsunuz. 11-13 Ağustos arasında bu konuya özellikle dikkat etmekte fayda var. Para kayıplarına dikkat. Bir maddi karar verecek ya da adım atacaksanız bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası zaman dilimini kullanmak daha iyi olabilir.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay burcunuzda olacak. Pek çok acıdan kendinizi geliştirmek, imkanlarınızı artırmak ve yaşamınızı renklendirmek adına başlatan nitelikte bir etki yaratacak. Tüm yıl içinde en çok adım atma ve kendiniz için bir şeyler yapma isteği uyandıracak yeniay bu olacak. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar karşınıza çıkacak fırsatları, hayatın size sunduğu mesajları, rehberlik edenlerin katkılarını verimli bircimde kullanmaya bakın. Devam eden günler o heyecanlı ruh halinizi söndüremeye vesile olacak bir takım sorumluluklar sebebiyle kendi kendinizi durdurmanıza vesile olabilir. Endişelerinizden sıyrılmak önemli olacak.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Bolluğu yoğun biçimde hissettiğiniz ve elinizin de açık olacağı günler olacak. Kazanmak adına verimli ancak harcama adına da riskli bir biçimde geçecek bugünler.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay da bu konuları tetikleyecek. Ortaklaşa halletmeniz gereken şeyler, beklenti halinde olduğunuz dış kaynaklar, bir kredi konusu, eşinizin kazancında oluşabilecek bir değişim sizi bir takım fedakarlıklar yapmaya yönlendirebilir.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden yakın çevreniz ile ilgili yaşadığınız sorunlar artık çözüm noktasına gelmiş olacak. İletişim sorunları yaşadınız bolca. Kendinizi ifade edemediğinizi düşündünüz ya da sizi anlayan hiç kimsenin olmadığını. Bu süreç özellikle en yakınlarınızla olan ilişkinizi de tekrar gözden geçirmenize sebep oldu. Artık bu yapılanmanın sonuna geldiniz ve eğer gereken düzenlemeleri yaptıysanız bu tip konularda her şey çok daha akıcı olacak ilerleyen dönemlerde.
Ayın ilk haftası içinize attığınız, kimseyle paylaşmadığınız, dertlendiğiniz konular için birilerine açılma, kendinizi ifade etme, sorunlarınızı paylaşma, paylaştıkça çözüme daha da yakınlaşma gibi şeyler imkan olarak karşınıza çıkacak. Kimsenin sizi anlamadığını, dinlemediğini düşünüp sessizliğe bürünmek ve nasıl olsa anlamazlar diye anlatmaktan vazgeçmek çare değil. Sizi ciddiyetle dinleyecek, içinizi ferahlatacak ve içsel olarak huzuru bulmanızı kolaylaştıracak rehber niteliğinde insanlar çevrenizde mutlaka olacak. Bu imkanın kıymetini bilin.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında iletişim becerileriniz ve kendinizi ifade etme gücünüz kuvvetlenecek. Hareket halinde olacağınız işlerde, zihinsel olarak kendinizi ifade edeceğiniz gayretlerde performansınız artacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte Eylül ayı dahil olmak üzere ilerleyen günlerde eğer çözüme kavuşturamadığınız kaygı ve korkularınız varsa, bunlarla mücadele etme mecburiyeti doğacak. Bunun için gücünüz olacak ancak muhalefet edeniniz de bol olacak. Görünmez kazalardan ve hastalık hallerinden sakınmakta fayda var.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için burcunuza geçecek. Ve bu bir yıl boyunca en şanslı burç olarak ön plana çıkacaksınız. Önemli atılımlar, sizin için daha fazlasını elde etmek ne anlama geliyorsa bu uğurda atılan adımlar, normal şartlarda kolay kolay alamadığınız desteği almak, gelişim imkanlarını değerlendirmek, iş, evlilik gibi pek çok konuda güzellikler size sunulacak. Bu dönemin önemli riskleri kilo artışı ve elinize geçeni yeteri kadar değerlendirememe, kolaya kaçma hali olabilir.
11-13 Ağustos arasında niyetinizi, düşüncenizi ve planlarınızı insanlara aktarmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Ne deseniz ikna etmek ve kararlılığınızı göstermek pek mümkün olmayacak. Ne istediğini bilmeyen bir imaj çizebilirsiniz. Sizi yanıltan dış faktörlere de aldanmayın. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası konuşmalarınız ve duruşunuz ile çok daha güçlü bir profil çizecek ve insanları ikna etmek konusunda güven vereceksiniz.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay iç dünyanızı daha çok ilgilendirecek. Hep ihmal ettiğiniz ve belki de yok saydığınız fiziksel ve ruhsal sorunlara çare olacak adımlar atılabilir bugünlerde. Hem terapiler hem de tedavi başlangıçları açısından elverişli olabilir. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar her adımınız misliyle sonuç verecek. Devam eden 1-2 gün için endişeleriniz ve bilinçaltı patlamaları dikkat çekebilir. Etrafınızda sizin hakkınızda söylenen bazı sözler ya da yapılan hareketler sizi biraz üzebilir. İçinize atmak yerine rahatsızlığınızı dengeli biçimde dile getirmek sizin açınızdan önemli olacak.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile burcunuzda kavuşum halinde olacak. Bugünlerde hayatın mutluluk veren taraflarını görmekte zorlanmayacaksınız. Zorluklar gözünüze görünmeyecek. Pek çok şeyi yapabilir ve istediğiniz her şeyi elde edebilir hissedeceksiniz. Hayata pozitif bakmanızı kolaylaştıracak olaylar söz konusu olacak. İyimserliği abartmamak, tamamen tedbirsiz ölçüsüz riskler almamak ve büyük sözler vermemek kıymetli olacak.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili yaşam alanınızda olacak. İlişkinizi ilgilendiren bir gelişme, bir ortaklığın ya da beraberliğin ilan edilmesi, evliliğinizi gündeme taşıyacak bir olay ya da eşiniz için yapılacak bir takım fedakarlıklar gündeme gelecek. Sen ve ben dengesini iyi kurmanız gereken bir etki yaratacak.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden maddi düzenleme gerektiren sorunlarınız artık nihayete erecek. Bu dönemde finansal konular başınızı epey ağrıttı. Ya harcamaların düzenlenmesi ya da yatırım nedenli yaşadığınız zorunlu kısıtlamalar sizi yordu. Şimdi artık elde avuçta ne var diye bakma zamanındasınız. Maddi açıdan yaptıklarınızın sonucunu alma dönemi olacak. Eğer bu süreci bütçenizi düzenlemek ve harcamalarınızı neye ne kadar akıttığınızı gözden geçirmek ve tedbir alıp sağlam hamleler yapmak ile geçirdiyseniz bu bir ödül bile olabilir.
Ayın ilk haftası hem yeni hem de eski arkadaşlarla yollarınızın kesişmesi, araya giren meselelerin dikkatleri üzerine çekmesi söz konusu olabilir. Değer yargılarının çakışması, karşılıklı verilen değerin sorgulanması, maddi bağların ilişkideki rolünün göze çarpması gibi şeyler gündeme gelebilir. Sosyal çevrenizi zenginleştiren ve belki de istemeyi bilseniz sizin hayatınızı kolaylaştıracak olan insanların, dostların kıymetini yeteri kadar bilmiyor olabilirsiniz.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında zihinsel olarak yorucu olacak bir temponun içinde bulabilirsiniz kendinizi. Aklınızdan geçenleri susturmak zor olabilir. Bilinçaltı yoğun olacak. Ayın devamı terapiler ve rüyalar, zihinsel keşifler açısından elverişli olabilir.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte Eylül ayı dahil olmak üzere ilerleyen günlerde sosyal çevreniz, gruplar, ortak amaç uğruna bir araya gelmiş insanlar söz konusu olduğunda mücadeleci durumlar dikkat çekecek. Bir takım çatışmalar, tartışmalar bazı dostlarla karşı karşıya gelmenize sebep olabilir. Ortak girişimlerdeki gayretinizi, liderlik etmekten çok ortak hedeflere yönlendirin.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek. Bu dönemde Jüpiter ruhsal dünyanızı, bilinçaltınızı, korku, kaygı ve endişelerinizi, bir türlü üstesinden gelemediğiniz sorunları ve yüzleşemediğiniz durumları ilgilendiren yaşam alanınızı daha çok etkileyecek. Bu konuların üzerine büyüteç tutacak adeta ve çözümler üretmek ve şifalandırmak adına imkan sunacak. Yani bu süreç sizin için daha çok içsel olarak huzuru yakalamak adına etkili olacak.
11-13 Ağustos arasında bu açıdan alabileceğiniz dış destek anlamlı olabilir. Kafanızı karıştıracak bir takım durumlar ve karmaşık günlük tempo genel olarak motivasyon düşüklüğü ve halsizliklere de sebep olabilir bugünlerde. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası çok daha güçlü ve kendinden emin olacaksınız. Olayların nedenlerini sonuçlarını tespit etmek gibi durumlardan, sezgilerinizi işin içine katacağınız işlerden verim almak çok daha kolay olacak.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay sosyal çevrenizi, gelecek planlarınızı, insanlarla ortak idealler uğruna yapacağınız işleri, grup çalışmalarını daha çok ilgilendirecek. Hayatınıza yeni bir arkadaşın girmesi ya da sosyal çevrenizde yaşanabilecek bir değişim söz konusu olabilir. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar yeni davetler, organizasyonlar ve kalabalıkların enerjisi sizin için de fişekleyici olacak.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Öncesinde yaşanacak kısa bir kesinti sonrasında sosyal hayatınızın oldukça hareketlendiği ve fayda sağlayan insanların etrafınızda dolandığı günler olacak. Kıymetini bilmek lazım.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay iş arkadaşlarınızla olan ilişkinizi, günlük temponuzu ve sağlık konularınızı daha çok ilgilendiren yaşam alanınızda olacak. Bu konularda bazı şeylerin netleşmesi ve bu esnada bir takım gerginlikler yaşanması söz konusu olabilir.

AKREP ve Yükselen AKREPLER


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden yoğun ve yorucu temponuz nihayete eriyor. Bu dönemde çok çalışmanız, herkesten fazla sorumluluk almanız ve sürekli üreten konumunda olmanız beklendi. Başınızı kaşıyacak vaktiniz olmadı adeta. Ancak eğer gayretlerinizi esirgemediniz ve herkesten fazla çalışıp emeklerin karşılığını almak konusunda da sabırla beklediyseniz şimdi artık daha tolere edilir bir temponun zamanı geldi. Artık hayatın sizin için duvara karşı verilen bir mücadele olduğu dönemi geride bırakıyorsunuz.
Ayın ilk haftası çalışma temponuz ve bitirilmesi gereken işler oldukça yoğun olacak. Ancak bu arada nasıl altından kalkarım diye kara kara düşündüğünüz bazı işlerde de şansınız şaşırtıcı biçimde yaver gidecek. Yeni iş imkanlarının yanı sıra, daha önce gündeme gelmiş ancak daha sonra unutulmuş eski bir plan ya da proje, iş teklifi de tekrar dile gelebilir. Eski iş yeriniz ya da patronla aranızdaki sorunlar çözüme kavuşabilir. Bu hafta işten alacağınız verim ve faydalı işler üretme, yeni imkanlar yaratma konusu sizin işlerinizi ciddiyetle ele almanıza ve istikrarla sabırla çaba sergilemenize bağlı olacak.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında arkadaşlarla bir araya gelme, fikir alış verişlerinin olduğu topluluklarla bir arada olma, dostlardan haber alma, sosyal çevrenizde hareketlenme gibi şeyler dikkat çekecek.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte ilerleyen dönemde mesleki konularda gayretiniz ve hırslarınız artacak. Yaptıklarınızın görünmesini isteyeceksiniz. Motivasyonunuz yükselecek. Atak ve cesur hamleler yapabilir olacaksınız. Rekabet ve mücadeleli haller sizi kendine mıknatıs gibi çekecek. Ancak bu tavırlarınızın eğer kendinizi kontrol etmezseniz çok fazla tepki çekmesi ve yanlış anlaşılma ihtimali de olacak.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek ve önümüzdeki 1 yıl boyunca sosyal hayatınızı canlandıracak. Daha fazla insan içine karışacak ve kalabalıkların, organizasyonların ve arkadaş çevrenizin keyfini süreceksiniz. Size yararı dokunacak, rehberlik edecek insanlarla yolunuz kesişecek. Topluluklar içinde itibarınız artacak. Aynı şekilde sizin de bazı dostlarınıza faydanız dokunacak. Bu süre zarfında bazı eski dostlarla da yollarınız tekrar kesişebilir.
11-13 Ağustos arasında sizin üstlenmeniz gereken ya da katılacağınız organizasyonlarda bir takım aksaklıklar yaşanabilir. Detaylarda kaçan noktalar bu aksaklıkların olmasına ve sonuçta keyiflerin kaçmasına sebep olabilir. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası bu tip planlar açısından çok daha elverişli olacak. Size yardım eden, iletişim ağını verimli bir biçimde kullanıp işlerinizi kolaylaştıran, gücünü size destek vermek amacıyla kullanan insanlar olacak yakın çevrenizde.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay iş yaşamınızı, mesleki konularda atacağınız bir takım adımları ve girişimleri destekler nitelikte olacak. Yeni iş tekliflerine açık olun. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar başvurular, yeni projeler, sunumlar açısından çok akıcı olacak. Devam eden 1-2 gün ufak tefek tıkanıklıklar yaşansa ve istediğiniz kadar hızlı yanıtlar alamasanız da ilerleyen günlerde özellikle 25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak ve sizi oldukça destekleyici etki bırakacak.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay özel ilişkiler, aşk ve romantizm, eğlence hayatı, sosyal çevreniz, hobileriniz ile alakalı bir takım gelişmeleri de beraberinde getirecek. Bu dolunaydan bir çocuk haberi gelebilir.

YAY ve Yükselen YAYLAR


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden arınma süreciniz sona eriyor. Bu dönem sizin için yeni olanı değil de eskinin geride bırakılmasını daha çok etkiledi. İşinize yaramayan ve belki de yük olan iş ve ilişkilerden kurtulma şansı sundu size hayat. Eğer bu fırsatları verimli bir şekilde kullandınız ve negatif olanı geride bırakmaya cesaret ettiyseniz ilerleyen dönemlerde hayat sizin için yeni imkanları karşınıza çıkaracak. Mola dönemi sona erdi. Yeteri kadar dinlenip tazelendiniz. Şimdi artık yaşama dair yeni temeller atma zamanı. En azından bunların hazırlıkları artık gündemde olacak.
Ayın ilk haftası seyahatler, yabancılar, uluslararası meseleler, yayıncılık, turizm, eğitim, pazarlama ve satış konulu işler aslında size bir takım imkanların sunulması ile gündeminizde olacak. Ancak bu imkanların değerlendirilmesi, kaçanlarının tekrar yakalanması için sizin gereksiz korku, kaygı ve endişelerinizden, negatife odaklanan ve iyimser düşünmekte zorlanan yaklaşımlardan uzaklaşmanız gerekecek. Etrafınızda sizi geliştirecek ve büyütecek pek çok konu dolanacak. Gelişmek isteğinin ve bu konudaki motivasyonun düşüklüğü asıl mesele olacak. Yeniliklere ve yeni kişi ve durumlara açık olmak kıymetli olacak bu hafta.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında iş konulu seyahatler, yeni plan ve projeler, önemli toplantı ve sunumlar, yazışmalar, kontratlar gündeminizde olacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte Eylül ayı sonlarına kadar, fikir çatışmaları, ayrılıkları, bu konularda esnemekte zorlanma, zıtlaşmalar, inatlaşmalar dikkat çekecek. Siz dinlemezseniz sizi de dinlemeyecekler, siz anlamadan hızlıca yargılarsanız aynı yargı mekanizması sizin için de çalışacak. Eylül sonuna kadar seyahat teması ve hukuki konular da risk barındırıyor olacak.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek ve önümüzdeki 1 yıl boyunca sizi mesleki konularda, iş ve iş ilişkileriniz konularında, yönetim kademesiyle olan irtibatlarınız açısından destekleyecek. Bu bir yıl süresince çalışmalarınız her zamankinden daha çabuk ve tatminkar karşılıklar bulacak. Başvurular, idarecilerden talepler, terfi ya da itibar kazandıracak takdirler söz konusu olacak. Ancak bireysel hırslarda da bir miktar azalma olacak. “Nasıl olsa” diyen yaklaşımlar, “çalışmasam da işler yürüyor” diyen tutumlar kazancı tersine çevirebilir. Aman dikkat!
11-13 Ağustos arasında önemli toplantılar ve otorite ile görüşmeler açısından yanlış anlaşılmalara zemin hazırlayabilir. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası verimli görüşmeler, plan proje sunumları ve takdir beklentisinde olduğumuz durumları dile getirmek açısından çok daha verimli. Maddi destek ya da sonucun maddi kısmı da tatminkar olacak.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay yolculukları, eğitim, öğretim temasını, yayıncılık, reklam, pazarlama ile alakalı durumları, yaşama bakış açınızı değiştirecek, hayatınızda değişim yaratacak yeni ve farklı imkanları tetikleyecek. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar bu tip konularda ilk adımlar açısından çok uygun olacak. Devam eden 1-2 gün bazı yollar kısa süreli tıkansa, fikir ayrılıkları kafanızda acaba ile başlayan soru işaretleri yaratsa da 25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak ve öyle ya da böyle bu konularda işler bir şekilde yoluna girecek. Hayat sizin için gelişim imkanlarını artıracak.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay ev ve aile yaşamınızı daha çok etkileyecek. Aile içi gerginliklere ve stresli gelişmelere dikkat. İçeride ve dışardaki hayatınızı dengelemek ve evde geçirdiğiniz zaman ile işe sarf ettiğiniz eforu dengeli dağıtmak kıymetli olacak.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden sosyal çevre ve arkadaşlarla alakalı sorunlar artık son noktalara varacak. Bir süredir dostluk söz konusu olduğunda bir takım elemeler gündeme geldi. Bu dönemde bazı dostluklar kesintiye uğradı ya da belki de bazılarını geride bırakma kararı aldınız. Öyle ya da böyle artık karşılıklı çok daha bilinçli ve fayda sağlayan, az ancak öz denilebilecek sosyal bir çevrenin inşası tamamlanmak üzere.
Ayın ilk haftası maddi yatırımlar, ortaklaşa alınan, harcaması ya da kazancı paylaşılan şeyler, sigorta, vergi, kredi gibi girişimler gündeminizde olacak. Bu bir eski alacak verecek meselesinin kapanması fırsatı ya da yeni bir başvuru ya da finansal bir adım şeklinde de kendini belli edebilir. Maddi açıdan bir şeylerin paylaşılması söz konusu olduğunda dostluk başka alış veriş başka dedirtecek durumlar gündeme gelebilir. İstediğiniz şekilde, adil ve tatminkar sonuçlar elde etmekte zorlanma ve araya bu sebeple mesafelerin girmesi gibi şeyler yaşanabilir.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında seyahatler, seminer, sunum, eğitim, araştırma, inceleme, yeni şeyler öğrenme, bilgi, görgü ve tecrübenizi geliştirme imkanları artmış olacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte ilerleyen dönemlerde diğer insanlardan, dış kaynaklardan beklediğiniz desteği almak her zamankinden daha çok mücadele isteyebilir.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek ve sizi bir yıl boyunca hayata bambaşka bir pencereden bakmak, macera dolu şeylere niyet etmek, kendiniz, etrafınız ve hayatın gerçekleri konusunda keşiflere çıkmak, bu içerikte yolculuklara niyet etmek, rehberlik edip rehberlik almak gibi konularda her zamankinden daha çok fırsat bulacaksınız. Hukuki konularda da işler akıcı olacak ve lehinize sonuç elde etme durumları belirgin olacak.
11-13 Ağustos arasında bazı sözlerin sizin için farklı anlam içermesi, gereksiz alınganlıklar, özellikle de yabancı insanlara kendinizi anlatmak konusunda sorunlar söz konusu olabilir. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası bu açıdan çok daha etkili. Sizi derinden etkileyen, anlaşmazlıklara çözümler bulan haller olacak. Fazla ısrarcı bir iletişim tarzından uzak durursanız ikna beceriniz artmış olacak.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay bir alacak verecek konusunu, borçlanma ya da başkasından alınacak bir destek mevzularını, işinize yarayacak bir şeyin elinize geçmesini, eşinizin maddi kazancı ile ilgili olumlu bir gelişmeyi, yatırım açısından yeni fırsatların karşınıza çıkmasını tetikleyecek. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar maddi girişimleriniz hızlı sonuç verecek gibi görünüyor. Devam eden 1-2 gün için kısa bir gecikmeli sürecin ardından 25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Özgürce hareket etmek, istediğinize ulaşmak, hayatınıza yenilikler katmak bu tarihlerde çok daha kolay olacak.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay yollarda geçirilen zamanda bir artışın, yakın çevrenizi ve komşularınızı ilgilendiren olayların, akranlarınızla aranızda yaşanabilecek ufak tefek gerginliklerin, iletişim konulu aksaklıkların, bir eğitimin ya da eğitimi veren kişi ile ilişkilerin gündeme geleceğini işaret ediyor.

KOVA ve Yükselen KOVALAR


Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden mesleki konulardaki çabanız artık sonuçlarına ulaşma aşamasına geldi. Çok fazla çalışmak zorunda kaldığınız ve belki de kendinizi yıpratacak ölçüde çaba sarf ettiğiniz, kendinizi ve kapasitenizi ispatlamak adına çok uğraştığınız bir süreç sona eriyor. Şimdi artık ne ektiğiniz ile alakalı olarak mesleki açıdan meyveleri toplama zamanındasınız.
Ayın ilk haftası eşiniz ve evliliğiniz ile ilgili konularda rahat ve adamsendeci tavırlardan uzak durun. İlişkinizi onarma, sağlamlaştırma, yakınlaşma ve birbirinizi destekleyen konumda olma şansınız artacak. Nasıl olsa anlayış gösterir, benim için sorun olmaz dediğiniz noktada, eşinizi ve eşinize karşı sorumluluklarınızı, diğer işleriniz, mesleki mecburiyetleriniz nedeniyle ihmal ederseniz hiç olmayan gerginlikler gündeme gelebilir. Eş ve ilişkiler konusu size eğer hayatınızda özel biri yoksa bugünlerde yeni bir fırsat da çıkarabilir. Elinizdekinin, sahip olduğunuz ilişkinin kıymetini bilme zamanı. Sizden cevap bekleyen kişileri de çok fazla bekletmeyin. Fazla naz aşık usandırır sözünü hatırlamakta fayda var bu hafta.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında para hesabı yapacağınız, daha büyük yatırımlar ve maddi imkanlar adına yeni fikir ve projelerin gündeme geleceği bir süreç olacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte ilerleyen dönemde ikili ilişkiler rekabetçi ve inatlaşan bir havaya bürünecek. Anlayışsız tepkiler benzer tepkilere sebep olacak. Eylül ayına kadar uzlaşmaya hizmet etmeyen ayrılıkların daha çok dikkat çekeceği bir süreç olacak. Daha doğrusu bu tip şeyler otokontrol ve sabır isteyecek. Kavgacı insanlardan uzak durmakta fayda var.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek ve bu 1 yıl boyunca krediler, borçlanma ile yapılan maddi girişimler, miraslar, başkalarının size sunacağı imkanlar, destekleşmeler, hayatınızı kolaylaştıracak yeni imkanlar, yatırımlar gibi konuları hareketlendirecek. Birilerinden destek istemek ve almak her zamankinden kolay olacak. Borçları kapatma imkanı doğacak. Ruhsal konular ve mistik çalışmalar açısından da ilerleme kaydedeceğiniz güzel tesirler alacaksınız.
11-13 Ağustos arasında alış veriş konularına dikkat. Hatalı kararlar ve ederin ne olduğu konusunda şaşırmalar söz konusu olabilir. Bu tarihlerin hemen arkası 14-16 Ağustos arası çok daha maddesel bakıyor olacaksınız olaylara. Kazancın ve zararın nereden geleceği konusunu tespit edebilir durumda olacaksınız.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay eş ve ilişkiler konularını, ortaklık ve evlilik ile alakalı durumları etkileyecek. Yeni bir birliktelik ya da iş birliği durumu gündeme gelebilir. Evliliği taçlandıracak gelişmeler de söz konusu olabilir. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar bu tarz girişimler açısından hız kazanacaksınız.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak para ve destek talep etme konularına karşılık bonkör davranacağınız, aynı şekilde sizin de beklentinizin yüksek olacağı ve alacağınız karşılığın da sizi tatmin edeceği günlerde olacaksınız.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay da size maddi açıdan daha önce atılmış bazı adımların sonuçlarını görme fırsatı sunacak. Yeni bir yatırımın kararı ya da bir yatırımınızı elden çıkarma ile de karşı karşıya kalabilirsiniz.

BALIK ve Yükselen BALIKLAR

Ağustos ayının başında Satürn geri hareketinin sona ermesi ile birlikte 14 Mart 2015 tarihinden bu yana hatta son birkaç yıldır devam eden bir takım eğitim ve bilgi alış verişi kaynaklı sorunlarda son düzlüğe gelmiş olacaksınız. Hayata bakışınızı kökten değiştirecek bazı konularla yüzleştiniz. Bu tip durumlar sizin kendinize bakışınızı da değiştirdi. Sınavlar gündeme geldi. Bu kendinizi bilgi ve tecrübe açısından donatma, rehberlik edinme ve zihinsel olarak olgunlaşma dönemini geride bırakıp girdiğiniz sınavların sonucunu alma zamanındasınız artık.
Ayın ilk haftası yoğun iş temposu ile birlikte size verilecek ya da geçmiş dönemde sizden alınmış eski görevleriniz tekrar gündeminizde olacak. İş arkadaşlarınızla ilgili olaylar, iş bölümü revizyonları, size fayda sağlayacak ve tecrübenizi tanınırlığınızı artıracak işlerin gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Rutine bağladığınız ve çok büyük çabalar göstermeseniz de bir şekilde yürüyen işlerinizi ihmal etmeyin. Belki de bilgi tazelemeye, kendinizi geliştirecek yeni şeyler öğrenmeye ihtiyaç vardır. Bu konuda kendinizi kapatmayın.
Merkür’ün 7 Ağustos da Başak burcuna geçişi ile birlikte ayın devamında ikili ilişkiler ve ikili ilişkilerdeki iletişimde hareketlenme olacak. Daha çok ifadeci olacaksınız. Konuşarak anlaşmak, dinleyip fikir alış verişlerinde bulunmak için elverişli olacak.
9 Ağustos tarihinde Mars’ın Aslan burcuna geçişi ile birlikte ilerleyen dönemlerde iş ortamınızda hem iş hem de ilişkiler söz konusu olduğunda yetiştirme telaşı ve rekabetçi durumlar sebebiyle bir takım sorunlar yaşanabilir. Sağlık konusu da dikkat gerektirecek.
11 Ağustos itibariyle Jüpiter, yaklaşık 1 yıl için Başak burcuna geçecek. Bu 1 yıl boyunca bekar Balıklar hayatını paylaşacak bir eş ile buluşma ihtimalinin arttığını görecek. İnsanlara hayatı paylaşmak açısından cazip görüneceksiniz bu süreçte. Tekliflere açık olun. Eğer zaten hayatı y da işi paylaştığınız bir partneriniz varsa ilişkinizi güzelleştirme, varsa sorunları çözme, buzları eritme imkanı doğabilir.
11-13 Ağustos arasında bu tip konularda kararsızlıklar ve karşılıklı taviz veren yaklaşımlar belki de bir miktar hayal kırıklıkları yaşanması söz konusu olabilir. Bu tarihlerin hemen arkası 14- 16 Ağustos arası eşinizle aranızda çok daha uyum yaratan bir iletişim olacak. Maddi bir sürpriz de gelebilir bugünlerde.
14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan yeniay iş ortamınızda olacak değişimleri, sağlık adına yapılacak şeyleri tetikleyecek. Özellikle 17 Ağustos tarihine kadar yeni projeler, yeni görevler, iş konusunda tebdili mekanlar açısından destekleyici olacak.
25 Ağustos civarında Güneş Jüpiter ile kavuşum halinde olacak. Eşinizle bir arada geçirilen zaman, hayatı birileriyle paylaşmak ve partnerinizden anlayış destek almak açısından uygun olacak.
29 Ağustos da gerçekleşecek olan dolunay bu kez sizin burcunuzda olacak. Ve daha önce ektiklerinizi biçme, emeklerin karşılık bulması, sizinle ilgili bir takım gelişmelerin herkes tarafından görünür olması ve belki de bunun sizde yaratacağı gerginlik söz konusu olabilir.

Rehber olması dileğiyle

Sevgilerimle

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji