< Ana sayfa 19 Nisan 2016, Salı

Akrep Burcunda Dolunay- Arınma ve Şİfa Zamanı

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Akrep Burcunda Dolunay Zamanı…

22 Nisan 2016 da saat 08:23 de 2 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek.

Her dolunayda olduğu gibi bir şeylerin sonucunu alma, daha önce alınmış kararların adımlarını atma, atılan adımların olumlu ya da olumsuz neticesini görme, belirsizliklerin netleşmesi gibi durumlara eşlik edecek. Yani yine bir hasat zamanı olacak. Daha önce yaptığımız seçimlerin neye dönüştüğünü göreme fırsatı olacak.
Olumlu ya da olumsuz anlamda bir duygu yoğunluğu ve buna bağlı yaşanacak gerginlikler, stresler ve ikilemler veya yeni ve zorlayıcı nitelikte bir seçim yapma zorunluluğu gündeme gelecek.

Bu kez dolunay AKREP BURCUNDA OLACAK VE AKREP BOĞA AKSINI ilgilendirecek.
Dolunayın her zamanki gerginleştiren etkileri bu kez zaten gerginlikleri, konsantre enerjileri ve kriz durumlarını işaret eden Akrep burcunda gerçekleşecek.

Tetikleyeceği konular daha çok sıkı SIKIYA BAĞLANDIĞIMIZ DUYGUSAL VE MADDESEL DEĞERLER çerçevesinde olacak.

Düzenin değişmesine özellikle, bile bile zemin hazırlayanlarla, değişime “asla” gözüyle bakanlar, var olanı bir ömür boyu yürütme niyetinde olanların savaşı olacak. Bu toplumsal bazda zıt bakış açılarının çatışması ve inatlaşması şeklinde görünebilir. Fakat aynı zamanda kişiler kendi içlerinde ikilemler halinde de yaşayabilirler.

Benim ve bizim dengeleri arasında kalacağız.
Gelgitler ve duygusal inişli çıkışlı haller Akrep burcu teması eşliğinde her zamankinden yoğun olacaktır. Aman dikkat.

TUTKUYLA BAĞLANDIĞIMIZ VE BİR NEVİ BİZİM İÇİN HIRS MESELESİ HALİNE GELMİŞ BAZI ŞEYLERİN BİZİM İÇİN GERÇEK ANLAMDA NE MANAYA GELDİĞİNİ VE BUNLARA HAKİKATEN İHTİYACIMIZ OLUP OLMADIĞINI GÖRME ŞANSIMIZ OLACAK.
İnadına tutuştuğumuz ve asıl amaçtan belki de saptığımız bir takım hedefler,  bir türlü kopamadığımız bağımlılık haline gelmiş olan işler ve ilişkiler sorgulanacak.

Çok güven duyduğumuz ve tam tersi ne olursa olsun kuşkularımızdan bir türlü arınamadığımız durumlar ve kişilerle ilgili bir yol ayrımına gelebiliriz.
Güvenli sularda yüzmek uğruna kaybettiğimiz imkanlar ve risk almamak adına nelere razı olduğumuz gibi acı verici yüzleşme konuları gündeme gelebilir.

HAYATIMIZDA NE UĞURDA NELERDEN VAZGEÇEBİLECEĞİMİZ VE VEYA NE UĞRUNA NELERİ RİSKE ATABİLECEĞİMİZ SORULARI BELKİ DE İLK KEZ SORULABİLİR. ( cesaret ister ya)
Bir şeyleri cesaretle geride bırakabilmenin ne anlama geldiğine şahitlik edebiliriz.
TAM TAM TERSİ BAZEN DE BIRAKMAK KADAR UCUNDAN DEĞİL SIKICA TUTUP YOLA DEVAM ETMENİN DE AYRI AYRI GÜÇ GEREKTİRDİĞİNİ GÖRME FIRSATI DOĞABİLİR.

Krizlerin büyüten, olgunlaştıran ve geliştiren etkilerini görmek zaman gerektirecek. Buna gidene kadar daha öncesinde bazı karar anlarının, köprüden önce son çıkışların aşılması gerekebilecek.
Güvenli sular ve derin denizler arasındaki farkı ortaya çıkaracak durumlarla karşı karşıya kalacağız.
İçimizden bir ses “buna değer mi” diyecek. Diğer taraftan da “eğer sen istiyorsan her şeye değer” diye fısıldayacak diğer yanımız.

BAZI KONULARDA KABUK DEĞİŞTİRMELERE, KALIPLARI KIRMAYA VE ZORLUKLARLA SABIRLA MÜCADELE ETMEYE İHTİYAÇ DUYULACAK.
YA DA MÜCADELENİN TERSİNE BİR KARAR ALMAK ASIL İÇSEL MÜCADELE VE MUHASEBELERE VESİLE OLABİLECEK.

Rutinin sıcak kolları bu kez bizi ya da çevremizdekileri rahatsız edecek. Bu nedenle de bir şeyler bizi zorlayacak.

Sabitlik, huzur ve denge sağladığımıza inandığımız noktaların aslında o kadar da sabit olmadığını görme ve KABULLENME durumu olacak.
BİR TARAF RAHAT, HUZUR VE GÜVEN ARAYIŞINDA OLACAK, DİĞER TARAF İSE BU DURUMU BİR SAVAŞ ÇAĞRISI OLARAK KABUL EDECEK. “DEĞİŞİMİ YARATMAK HİÇ BU KADAR KEYİFLİ OLMAMIŞTI” DİYECEK. BİRİLERİNE, BİR ŞEYLERE RAĞMEN, İMKANSIZ GİBİ GÖRÜNENİ GERÇEKLEŞTİRMEK ÇOK DAHA CAZİP GELECEK. OLMAYANI OLDURMAK DAHA BÜYÜK BİR ZAFER VE DAHA BÜYÜK BİR GÜÇ SUNACAK.
Bunu sizin için olmayanı oldurmak her ne anlama geliyorsa o şekilde düşünün.
Kimileri için “birilerine rağmen” tabiri tamamen kendi dışındaki kişileri ifade ederken, bazıları için ise o “birilerine rağmen” den kasıt kendisinden başkası olmayabilir.
“Asla” ile başlayan ve kalıplaşmış gibi görünen şeylerin geride bırakılması herkes için en hayırlısı olacak.

BİZE AİT OLANI BİR ŞEKİLDE HAYATI PAYLAŞTIĞIMIZ KİŞİLERLE PAYLAŞMAMIZ GEREKECEK. ANCAK BU BELKİ DE KESİNLİKLE PAYLAŞAMAM DEDİĞİMİZ BİR ŞEY OLACAK.
Paramız, evimiz, işimiz, aldığımız takdir, kararımız, yolumuz, sevgimiz, planımız…
“Benim” dediğimiz şeylerin aslında “bizimle” aynı şey olmadığını görmek mecburiyeti doğacak. Kendinizi eş koştuğunuz ya da haddinden fazla anlamlar yüklediğiniz maddesel değerler ile olan bağınız, “aslında ne olup ne olmadığınızı görmeniz adına” stres kaynağı olabilecek.

Sabırla, istikrarla hedefine ilerleyen, ağır adımlarla, zamanın gücüne inanarak yolunda yürüyen kişilerle gerçekten de atalet içinde olup bir arpa boyu yol almayanlar arasındaki fark bariz şekilde görünür olabilir.

Akrep burcunun derinlikleri keşfettiren enerjisi, bazı gerçeklerin, sırların, gizemlerin su yüzüne çıkmasına sebep olacak. Bu da can yakıcı olabilir.

BU DOLUNAY TESİRİ ALTINDA OLACAK ŞEYLER, gerçek anlamda uygun zamanın gelmesini beklediğiniz şeylerin ifşası için de bir imkan olabilir.
Ancak dolunayın yöneticisinin ( Mars’ın) retro olması, bunun yanında gökyüzündeki diğer gezegenlerin genelde retro, zararlı ya da peregrin durumda olması bize bu ortaya çıkış hissine rağmen yine de uygun zemini bulamayabileceğimizi ya da beklediğimiz kadar yoğun bir karşılık bulamayabileceğimizi düşündürtüyor.

“ZOR” OLANLA “ZORLAMA” OLAN, “MÜCADELE İSTEYEN” İLE “NAFİLE ÇABALARA SEBEP OLAN” ŞEYLERİ BİRBİRİNDEN AYIRMAK ÖNEMLİ OLACAK. 
Durduk yerde değişmemesi gereken şeyleri sırf değiştirmiş olmak için değil de, değişmesi gerçekten hayatımızda değişim yaratacak olan yaşam alanlarına ve meselelere bakabilmek önemli olacak.

Dolunay haritasında Venüs’ün Plüton karesinden ayrılmış ve Uranüs kavuşumuna doğru gidiyor olması, bu ikili arasındaki kare açıyı tetiklemesi de BU DOLUNAYIN TETİKLEYECEĞİ KONULARIN EN TEMELİNDE İLİŞKİLER VE MADDİ İÇERİKLİ ADIMLAR VE KARARLAR OLACAK diye düşündürüyor.
Yani alınacak riskler ya da göze alınamayacak olan şeyler, atılacak adımlar ve yüzleşilecek olan şeyler hep bu içeriklerde olacak.

Akrep burcunun negatif olan duygu durumlarını tutan biriktiren yanını unutmamak da önemli.  Kin, nefret, öfke,  hırsın abartılı hali, intikam hissi, duygusal inatlaşmalar, kıskançlık ve krizlere sebep olan durumlar ve bunların sebep olabileceği patlayıcı duygusal hallerden kaçınmaya çalışmak önemli. Bu duyguların yeni oluşacaklarının önüne geçmek gerekecek. Eskiden oluşmuşlarını da şifalandırma şansı bulacağız.

Akrep dolunayı her ne noktaya dokunursa dokunun eğer istersek, o konuda duygusal anlamda şifa bulacağız. Farkındalık kazanacağız. Bilinç ile bilinç üstü arasında bağlantı kuracağız. Derinleri görme fırsatı elde edeceğiz.

OLANIN, GÖRÜNENİN NE OLDUĞUNA DEĞİL DE BUNUN “NEDEN” OLDUĞUNA BAKABİLMİŞSEK VE RİSK ALIP BELKİ DE BAZI ŞEYLER İÇİN HER ŞEYE SIFIRDAN BAŞLAYABİLECEK GÜCÜ KENDİMİZDE BULMUŞSAK O DERİN ŞİFA BİZİ BİR ŞEKİLDE BULACAK. Tam tersini tercih edip hiçbir şey yokmuş gibi kafasını çevirenler, sümen altı edenler, kolaya kaçıp olduğu yerde duranlar ise çok önemli fırsatları kaçıracak ne yazık ki.
 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ HARİTASINDA
Dolunay T.C. haritasının 5. Evinde olacak ve 5-11 aksını ilgilendirecek. Güneş derecesine çok yakın olacak. Bu kez ülkemizin genç nüfusunu, sanat, eğlence ve spor dünyasını, borsayı, sosyal dernekleri ve öğretim sistemini ilgilendiren konularda bazı gelişmelere işaret ediyor. Meclis ile bu bahsettiğim çevrelerin karşı karşıya gelmelerine. Krizlerin ve sansasyonel haberlerin patlak verebileceğini düşündürtüyor. Yönetim kademesindekileri ve ülkemiz açısından önem arz eden kişileri de derinden etkileyecek bir takım yüzleşmelerin ya da sıkıntı verici durumların gün yüzüne çıkabileceğini işaret ediyor.
Akrep burcundaki dolunay ile birlikte değişim ihtiyacı olan noktaları doğru tespit edebilmemizi, dönüşümün keyfini çıkarmamızı, ortaya çıkacakların hem ülkemiz hem de bireysel hayatlarımız açısından hayırlara vesile olmasını gönülden dilerim…

Sevgilerimle
Dr. Samiye Özbaş Soysal

19.4.2016

 

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji