< Ana sayfa 10 Kasım 2015, Salı

Akrep Burcunda Yeniay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

11 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 19:47 de 19 derece Akrep burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Yine bir yeniay zamanındayız. Ancak bu yeniay tüm yılın yeniaylarından farklı olarak, aslında biten bir şeylerin yarattığı tazelenmeleri, küllerinden yeniden doğmaları temsil eden Akrep burcunda olacak.

Tüm yeniaylarda olduğu gibi bir başlatma ve harekete geçme tesiri yaratacak. Hepimiz için farklı bir yaşam alanında ve farklı tesirler altında gelecek. BELKİ DE BİR SÜREDİR GECİKTİRDİĞİMİZ, İHMAL ETTİĞİMİZ, BİR TÜRLÜ CESARET GÖSTEREMEDİĞİMİZ BİR TAKIM KONULARDA ADIM ATMA GÜCÜNÜ BİZLERE VERECEK.
Akrep burcunun tetikleyeceği temalar;
büyüme fırsatı sunan ancak
mücadele gerektiren
çözüm üretilmesi gereken konular çerçevesinde olacak. Hem maddi hem de ruhsal meselelerde…
Şifa konularını harekete geçirecek. Hem fiziksel hem de ruhsal seviyede…
Krizlerin aşılması ve bilinmeyenin, perde arkasında olanın ortaya çıkarılması, gizemlerin ifşa olması durumları hız kazanacak.
Var olanın ya da var olmadığı için acı verenin, acının ya da mutluluğun, kazancın ya da zararın, sorumluluğun paylaşılması adına yapılacak girişimler, atılacak adımlar gündeme gelecek.
Hem yeni kaynak yaratmalar, hem de bazı kaynakları kökünden kurutup yok etmeler masaya yatırılacak.
En tepedeyken en dibe vurmalara şahitlik edeceğiz. Bu da bir nevi başlangıç etkisi yaratacak.
Uç noktaları deneyimleyeceğiz…
Ya hep ya hiçlere şahit olacağız…
Maddi ya da manevi anlamda yaşanabilecek krizlerden sonra çıkış noktasına ulaşmak, bazı konularda bu zamana kadar kaydettiğimiz ilerlemenin boyutuna bakmaksınız ilk basamağa geri dönüp her şeye sıfırdan başlamak gibi şeyler söz konusu olabilir bu yeniay ile birlikte.

Güç isteyen, kararlılık gerektiren, imkansız gibi görünen işlere olan hevesimiz artacak.
BU YENİAY BİZE DERİNLİK SAĞLAYACAĞIN, TUTKUYU DERİNDEN HİSSEDECEĞİN, MÜCADELE EDİP DAHA FAZLASINI ELDE EDECEĞİN, İLERLEME KAYDEDECEĞİN İŞ VE İLİŞKİLERE ADIM ATMANIN ZAMANI GELDİ DEDİRTİYOR.
Aksi durumdakiler ise belki de kökten bitmeye, yok olmaya, kaybolup gitmeye mahkum olacaktır.
Bizim demek, birlik halini yaşatabilmek, iç içe geçebilmek, her şeyiyle bir ve bütün olabilmek öncelikli olacak. Bize bu şansı tanımayanlarsa kapsama alanından çıkacak. 
İnsanlarla aramızdaki sınırları görmekte zorlanacağımız durumlar tetiklenecek. Sınırların makul ölçülerde kalması kıymetli olacak.
Bu yeniay döneminde her şeyimizi paylaşacağımız, her şeyimizle kaynaşacağımız, bizi en derinliklerimize kadar görüp bilen insanlar karşımıza çıkabilir.
Akrep burcu teması dönüşümü tetiklediğinden, eski ve artık geride bırakılması gereken her ne varsa görebilme ve bir şeylere son noktayı koyup her şeye sıfırdan başlayabilme etkisi de yaratacak.
İçimizdeki gücü keşfetme ve bu gücü kullanabilme, neler yapabileceğimizin, nelere yetebileceğimizin farkına varma şansı sunacak.

YENİAYIN YÖNETİCİSİ MARS BAŞAK BURCUNUN SON DERECESİNDE olacak. (Herhangi bir burcun son derecesi anaretik derece olarak değerlendirilir. Bu dereceden alınması gereken dersler olduğu düşünülür. Eğer bu gezegen ve burç yerleşimi ile ilgili konularda şimdiye ihmal edişmiş olan şeyler mevcutsa bu ihmallerin hem ana faturası hem de gecikme faizi ile birlikte ödenmesi gerekliliğini vurgular.)
Yani temamıza bir de ödenmemiş faturalar, sarf edilmemiş emekler eklendi.
Mars’ın yeniay haritasında, gün içinde burç değiştirecek olan Kuzey Ay düğümü ile kavuşumu ve arkasından akşamın ilerleyen saatlerinde kendini iyi ifade edemediği Terazi burcuna geçişi söz konusu olacak.  Bu ikili temas vesilesiyle cesaret isteyen hamleler yapma ve karşımıza çıkacak kadersel fırsatları yakalama becerisi dikkat çekecek. Heves, motivasyon ve ilerlememiz gereken yönde adım atma gücü hissedilecek. Özellikle mücadele isteyen işler söz konusu olduğunda ilk adımlar zor da olacak gelecek diyor yeniay haritası. Ayrıca ilerlemek istediğimiz yolda, özellikle erkek figürlerinden ve gücü temsil eden kişilerden gelecek faydaya da açık olacağımızı söylüyor. Topluluklara liderlik etme gibi konularda her zamankinden daha motive bir enerji hakim olacak gökyüzünde yeniay ile birlikte.
Yani bir şeyler bitmek zorunda kalırsa çekinme diyor yeniay…
Yeniye yer açman için bu gerekli diye ekliyor…
İşleri yokuşa sürmek yerine kolaylaştırırsan kazançlı çıkacaksın diyor.
ŞARTLARI OLMAYACAK BİR ŞEY İÇİN GEREKSİZ YERE ZORLAMAK YERİNE; BELKİ DE YENİ ŞARTLAR VE YENİ HEDEFLER BELİRLEME ZAMANIDIR.
Bir yol ayrımına gelmişsek eğer,  seçeceğimiz yol için öncelikle o ana kadar gerçekleştirdiğimiz ilerlemeye ve aynı zamanda bu ilerlemeye eşlik eden yoldaşlarımıza şükranlarımızı sunup geride bırakmak gereği doğabilir.
Hiç denenmemiş yollara, bize daha fazla fayda sağlayacak kişilerle birlikte çıkışımız, bu sayede gerçekleşebilir.
NE İÇİN GERÇEKTEN MÜCADELE ETTİK ŞİMDİYE KADAR BAKMAK LAZIM...
NEYİ GERÇEKTEN O KADAR TUTKUYLA İSTEDİK, NEYE TUTKUMUZU KATTIK ACABA?
EĞER CEVAPLARI BULMAKTA ÇOK ZORLANIYORSAK VE HATTA VERECEK HİÇBİR CEVABIMIZ YOKSA KOLLARI SIVAMA VE GERÇEKTEN BİR YERLERDEN BAŞLAMA ZAMANI GELMİŞ DEMEKTİR.

Yeniayın Jüpiter destekli oluşu başlatan enerjisini her zamankinden yoğun ve coşkulu olacağını düşündürüyor. Gecikmiş adımlar artık birer birer atılacak gibi görünüyor.

Ülkemiz açısından bakarsak da yeniay T.C. Haritasının 5.evinde ve ülkemizin burcunda üstelik de ülkemiz haritasındaki Venüs ile kavuşum halinde gerçekleşiyor. Sanat ve eğlence ve spor dünyasını ilgilendiren bazı gelişmeleri, tanınmış ve göz önünde olan, magazinsel kişilerin gündeme gelmesini, sanatı ve genç nüfusu özellikle de genç kadın figürlerini ilgilendiren konularda bazı kararları, çocuklar, gençler ve öğrenim teması ile ilgili olayları ve bu bahsettiğim konularla ilgili bir takım başlangıçları işaret ediyor.

Yeniayın hepimiz için hangi konuda en çok ihtiyacımız varsa o alanda, güzelliklere yer açacak dönüşümler yaratmasını ve ülkemiz açısından da hayırlı ve ileriye götürecek gelişmelere vesile olmasını gönülden dilerim.
Sonsuz Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji