< Ana sayfa 30 Ekim 2016, Pazar

Akrep Burcunda Yeniay Zamanı

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

AKREP BURCUNDA TAZE BAŞLANGIÇLAR ZAMANI…

30 Ekim 2016 Saat 20:38 de 7 derece Akrep burcunda bir yeniay meydana geliyor. Her yeniay olduğu gibi bir kez daha zaten zemini hazırlanmış bir şeylerin tetiklenmesi ile birlikte yeni girişimler, adım ve başlangıçlar zamanındayız. Akrep burcu zor olan, imkansızlıkların içinden doğan, yeniden doğan v.b. şeyleri de işaret ettiğinden, küllerinden filizlenen eski girişimleri ve “bitti artık” ya da “olmaz artık” denilen birtakım niyetleri de gündeme getirebilir.
Hepimiz için farklı bir yaşam alanında yaşanan hareketlenmeleri temsil ediyor yeniayın getirdikleri. Kimimiz maddi konularda, kimimiz eş ve ilişkilerde, kimimiz mesleki adım ve atılımlar açısından, kimimiz de sağlık veya ailevi meseleler işle alakalı olarak bu etkileri yaşayacak.
Bu yeniayın başlayan tesirleri belki gelen yeni imkanları belki de zaten bir süredir geciktirdiğimiz, ihmal ettiğimiz yeni adımları getirecek bizlere.
 
AKREP BURCUNUN TETİKLEYECEĞİ TEMALAR;
• Mücadele gerektiren, azim, sabır ve kararlılık isteyen konular çerçevesinde olacak.
• Hem maddi hem de ruhsal anlamda güç isteyen ancak ilerleme kaydetme fırsatı sunan imkanlar ortaya çıkacak.
• Hem maddi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan şifaya hizmet edecek gelişmeler tetiklenecek.
• Krizlerle baş edebilme gücünü bulanlar önemli düğümleri çözebilecek.
• Hep takıldığımız ve o yüzden de bir türlü bir sonraki level’a geçemediğimiz basamakların çözüm anahtarları görünür olacak.
• Aranan cevaplar, perde arkasındaki olaylar, gizemler, sırlar ve merak edilen detaylar ortaya çıkacak. Ve doğal olarak da olaylar ivme kazanacak.
• Bazı kişiler bir şeylere niyet edecek, bazı kişiler de niyetlerini baştan gözden geçirip yenilerine yelken açacak.
• Kökünden kuruyan pınarlar yeni çıkış yolları bulacak. Belki de susuzluğumuzu eskisinden daha çok giderecek olanını bize sunacak.
• Bazı kişilerin hayatında yaşanacak olan en dibe vurmalara ve buradan doğan yükselişlere şahitlik edeceğiz.
• Uç noktaları ve duygusal anlamda da uç olanlarını deneyimleyeceğiz.
• Ya hep ya hiç diyeceğiz belki bazı konularda.
• Sert ve radikal kararlara imza atacağız.
• Yanlışlardan dönebilme, bazı şeylere yeniden başlamak üzere başlangıç çizgisine geri gidebilme gücünü bulacak bazılarımız. Her şeye sıfırdan başlamak adına içsel olacak hazır hissedecek bazılarımız.
• Maddi ve manevi çıkmazların içinde erimek yerine kendi şansını yaratma ve kendi yolunu çizme azmi ve gücü hissedilecek kimileri için de…
• Tutkuyla isteyebileceğimiz şeylerin arayışı dikkat çekecek…
• Hayatımızdaki herhangi bir konuda, var olanı geliştirmek adına yeni kaynak arayışları söz konusu olacak.
• Maddi konular, yatırımlar, finansal adımlar ve bu açıdan alınabilecek riskler gündeme gelecek. Ya da var olan risklerin göze batması ve önlem alma ihtiyaçlarının ön plana çıkması gibi şeyler yaşanacak
 
Bu yeniay birtakım şeyleri revize etmenin, güçte olsa tutkuyu verecek şeylere niyet etmenin, zor görünen iş ve girişimlere, belki de derinlik sağlayacak olan ilişkilere adım atmanın zamanı geldi diye düşündürüyor.
Bu etkiler eşliğinde tetiklenecek olaylarda gerçekten de birlik hali, paylaşımlar, bir ve bütün olabilmek adına gösterilen cesur hamleler önemli olacak. Sınırları çizmek daha doğrusu kaybetmemek de öyle…
 
Her ne adına adım atarsak atalım, yaratıcı tarafımızı harekete geçirecek ve içimizdeki gücü keşfetme ve bu gücü kullanabilme, neler yapabileceğimizin, nelere yetebileceğimizin farkına varma şansı sunacak.
 
YENİAY’IN YÖNETİCİSİ MARS OĞLAK BURCUNDA ve yüceldiği bir yerleşimde. Son olarak gerçekleşen Plüton kavuşumu ve sonrasındaki Uranüs kare açısının etkilerini dikkate aldığımızda, gerçekten mücadele ile gelen değişim ve dönüşümlerin hayata geçebileceğini ve tabi ki bunların zorlayıcı nitelikte gerçekleşeceğini, direnç işin içine girdi ise bizim yapamadığımız birtakım değişimleri bir başkasının ya da dış şartların zorla tetikleyeceğini düşündürüyor.
 
Yani “isteyerek adım atmışsan, hele ki bir de riskleri ölçüp biçmişsen, kendini suni ya da gerçek krizlerin ortasına atacak şekilde bir gözü karalık etmemişsen yol açık” diyor gökyüzü.
Ancak “yola seni birileri itmişse ve sen yürümemekte direnmeye devam etmişsen o zaman can sıkıcı olabilir” diye ekliyor.
 
Stratejiler, uzun vadeli planlar, gelecek hedefleri, başarı odaklı hareket etmeyi gerektiren iş ve girişimler adına gereken şey, işin içine azim, kararlılık, irade ve sabır katabilmek olacak.
 
Tüm başlangıç niyetlerinde İşleri yokuşa sürmek yerine kolaylaştırırsan kazançlı çıkacaksın diye işaret ediyor yeniay haritası. ŞARTLARI OLMAYACAK BİR ŞEY İÇİN GEREKSİZ YERE ZORLAMAK YERİNE; BELKİ DE YENİ ŞARTLAR VE YENİ HEDEFLER BELİRLEME ZAMANIDIR diye düşündürüyor.
 
Hayatımızda bize gerçekten kendi gücümüzü hatırlatacak, tutkuyu yaşatacak ve inancımızı, azmimizi ve mücadele kapasitemizi ayağa kaldıracak, zor gibi görünen şeylerin gözümüzde küçüleceği, imkansız gibi görünen şeylerin cezbedici olacağı bir takım adımlar ve başlangıçlar bu yeniayın gündemine oturacak.
 
Yeniayın Ay düğümleri ve Merkür Neptün üçgeni desteği ile olması, kadersel bir takım karşılaşma ve gelişmelerin yaşanabileceğini, hem zihinsel yaratıcılığın hem de çözüm üretme becerilerinin her zamankinden daha akıcı olacağını işaret ediyor.
 
Ülkemiz açısından bakarsak da yeniay T.C. Haritasının 5.evinde ve ülkemizin burcunda üstelik de ülkemiz haritasındaki Güneş ile temas halinde gerçekleşiyor. Bu da bizlere ülkemiz açısından önemli gelişmelerin tetikleneceği bir yeniay ve arkasından 14 Kasım tarihinde gelecek olan dolunayın arifesinde olduğumuzu düşündürüyor. Ay düğümü döngüsü açısından artık çok daha tesirli günlerin içinden geçiyoruz.
 
HER NE KADAR ZOR ZAMANLARDAN GEÇİYOR OLSAK DA ÜLKEMİZİN DOĞUM ZAMANI İLE BAŞLAYAN YENİ HARİTASI BİRTAKIM ZORLUKLARI VE MÜCADELELERİ İŞARET ETSE DE ASLINDA ÖNEMLİ VE ÜLKEMİZ COĞRAFYASINDA YAŞAYAN HALKIN VARLIĞININ SEBEBİNİ VE İLERLEMESİ GEREKEN YOLUN NE OLDUĞUNU İDRAK ETMESİNE HİZMET EDEN GELİŞMELERE ŞAHİTLİK EDECEĞİZ GİBİ GÖRÜNÜYOR…
 
Yeniayın hepimiz için hangi konuda en çok ihtiyacımız varsa o alanda, güzelliklere yer açacak dönüşümler yaratmasını ve ülkemiz açısından da hayırlı ve ileriye götürecek gelişmelere vesile olmasını gönülden dilerim.
Sonsuz Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 
 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji