< Ana sayfa 10 Ağustos 2015, Pazartesi

Aslan Burcunda Yeniay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

14 Ağustos 2015 tarihinde saat 17:53 de 21 DERECE ASLAN BURCUNDA bir yeniay meydana gelecek. Başlangıçları tetikleyen, taze enerjileri barındıran her yeniayda olduğu gibi bu kez de içimizden birileri bir şeylere niyet edecek.
Bir şeylere başlama ya da bazı şeyleri geride bırakma kararı alacak.
Bazı konularda hayatımızda olaylar hız kazanacak.
Yerinde sayan durumlar için ivme kazandıracak motivasyonlar gündeme gelecek.
Eğer bu yeniay haritalarımızda bir gezegen ya da ana akslardan biri ile temas halinde gerçekleşmişse mutlaka etkisi daha yüksek olacak. Hem ilgili gezegenin kendisi, hem bulunduğu hem de yönettiği evlerle ilgili konuları işaret eden bir takım gelişmeleri tetikleyecek.
Yeniayın Aslan burcunda gerçekleşiyor olması, standart yeniay motivasyonunun biraz daha üzerinde bir BAŞLATMA, BAŞARILI OLMA VE KAZANÇLI ÇIKMA İSTEĞİNİN oluşacağını düşündürüyor.
Burada ortaya koyduğumuz niyetler BÜYÜK NİYETLER olacaktır. Zira Aslan burcu azıyla yetinmeyi pek tercih ettirmez.
Olacaksa en iyisi olacak, ses getirecek, alkış alacak, gösterişli olacak ve dikkat çekecek işlere yönlendirir.
Mütevazi adımlar değildir açıkçası bu adımlar.
Bu nedenle de burada eğer doğru hamleler yapılmış ve gereken yetenekler ortaya konulmuşsa, SONUCUNDA ELDE EDİLEN DE GERÇEK ANLAMDA FARK YARATAN NİTELİKTE olabilir. Bu şartlar altında,  mevcut durumu ( her ne içerikte olursa olsun) lehine çevirmesini bilen, kararlı davranabilen, yeri geldiğinde otorite olabilen kişiler bu etkilerden daha çok fayda alabilirler.
Bir adım atayım ama görünmesem de olur, parlamaktan hoşlanmıyorum, kime neyi ispatlayacağım ki, beni bilen biliyor, her şeyi bir kenara bırak beni ben biliyorum ya yeter, ben yaptım demekten hoşlanmıyorum diyenleriniz varsa eğer bu yeniayın desteği sizi rahatsız edebilir. Mecburen parlamanızı ve göz önünde olmanızı gerektiren teklifler gelebilir örneğin. “Benim ya da yaptıklarımın görünmesi demek eğer varsa hatalarımın da görünmesi demek” diyerek yerinde durmayı tercih edenler olabilir. ( Kendileri kaybederler :) )
İnisiyatif alma gerekliliği ve özgüven ihtiyacı doğuran olaylar yaşanacak bu yeniay ile birlikte. Eğer siz zaten kendine güvenmekle ilgili hiçbir sorun yaşamıyorsanız, bu yeniayın katkıları ile birlikte, kendinizi her şeyi yapabilir ve hayatınızı ve hatta diğer insanların da hayatını idare edebilir güçte hissedebilirsiniz. Risk aldıran ve koşulları zorlayan bir etki bırakabilir üzerinizde.
Her iki durumda da ölçülü ancak kapasitesinin ve yeterli olduğunun farkında olmak kıymetli olacak.
Aşka çekilmek, yeni sosyal ortamlara nüfus etmek, yaratıcılık gerektiren işlerde harekete geçmek, kendimizi var olan becerilerimizle birlikte ortaya çıkarmak, “ben buradayım” demek, takdir edilesi ve alkışlanası işlere girişmek için uygun bir enerjisi var bu kez yeniayın.
Eğlenceli ortamlar, göze kulağa hitap eden şatafatlı ortam ve kişiler de ilgimizi her zamankinden fazla çekebilir. Yeniayın temasında gösteriş var. Görsel sanatlar, fiziksel görünüşünüzde değişimler yaratmak ve yaratıcılık gerektirecek uğraşlara niyet etmek için ve ateşli bir aşka yelken açmak için uygun zaman olabilir yeniay sonrası dönem.
Sunum ve etki bırakma konusunda her zamankinden daha başarılı olacağız bu etki altındayken. Yani yapılan iş her ne ise sadece içerik olarak dolu olmayacak, göze kulağa ve beğeniye hitap edecek bir görselliği de mevcut olacak.
Sunulan şey bir beceri ise başarılı olma şansımız her zamankinden yüksek olacak. Yani kendimizi ve yarattıklarımızı göstermek ve bununla etki bırakmak için verimli bir yeniay olacak.
Genel anlamda sahne ve şov dünyası ve bu dünyaya ait kişiler aslan teması ile bağdaştırılabilir. Bu alanda atılabilecek yeni adım ve alınacak kararları da beraberinde getirebilir yeniay.
Aynı zamanda Aslan burcu, politik açıdan yönetim pozisyonundaki kişiler ve otorite ile de ilişkilendirildiğinden, idareci ve yönetici konumundaki kişilerin, hükümeti ilgilendiren bazı yeni olayların yaşanmasına, yeni haberlerin duyulmasına ve BELKİ DE ÜLKEMİZ AÇISINDAN HÜKÜMET KURULMASI AŞAMASI İLE İLGİLİ BİR ŞEYLERİN NETLEŞMESİNE, ADIMLARIN ATILMASINA VESİLE OLABİLİR.
YENİAYIN URANÜS İLE DESTEKLEYEN AÇIDA OLMASI VE AY’IN YENİAY SONRASINDAKİ İLK AÇISININ VENÜS İLE KAVUŞUM ŞEKLİNDE olması,  aslında bu yeniayın keyifleri yerine getirecek bir takım gelişmeleri tetikleyeceğini de düşündürüyor.
Beklenmedik girişimler,
tahmin edilmeyen kişilerden gelecek destek, 
daha önce farkına varılmamış ya da atıl bir biçimde bekletilmiş meziyetlerin sergilenmesi,
gücün, otoritenin, özgüvenin iş ve kazanç olarak yansıması söz konusu olabilir.

ÜLKEMİZ haritası açısından bakacak olursak yeniay 3. Evdeki Neptün ile kavuşum halinde olacak. Ev yerleşimi itibariyle, yollar, köprüler, kara ve deniz ulaşımı ile alakalı konular, haberleşme ile alakalı şeyler,  gazeteler, yazılı ve görsel haber kanalları, posta, telefon, internet, eğitim, reklam, okullar yani bilginin ve haberin akışına hizmet eden her türlü konuda bir takım değişimlerin, sürprizli kararların, başlangıçların, yeniliklerin, farklı olanın hayata geçişinin habercisi olabilir.
Bu ev aynı zamanda komşularla olan ilişkileri işaret ettiğinden,  aslında bir süredir gündemde olan yakın komşu ilişkilerimize dair bazı yeni karar ve adımların gündeme gelebileceğini düşündürüyor.
Neptün etkisini de göz önünde bulundurduğumuzda dünya astrolojisi açısından baktığımızda, sosyal hareketlenmelere, hayır kurumları ve toplumsal olaylarla alakalı olarak başlatılacak yeni bir harekete, kolektifi ilgilendiren atılımlara işaret edebilir. Neptün aynı zamanda ilaçlar, tıbbi gelişmeler, hastaneler ile alakalı durumlar, alkol, sigara, gaz,  petrol, denizler, usulsüz ve yolsuzluklar, iktidarı ilgilendiren kaotik durumlar ile birlikte anıldığından bu tip konulardaki beklenmedik karar ve adımları tetikleyebilir. Ya da komşu ülkeleri ilgilendiren konular sebebiyle bu mevzuların da tetiklenebileceğini, bu bahsettiğim temalarla ilgili yeni bir dönemin başlaması gibi, devrim gibi kararların alınabileceğini düşündürüyor.

Yeniayın hem bireysel hem de toplumsal hayatlarımızda hayırlara vesile olmasını ve hem içimizde hem de dışımızda aydınlanmaya vesile olacak farkındalıklar yaratmasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji