< Ana sayfa 26 Ağustos 2018, Pazar

Balık Burcunda Dolunay- Bilgiyle Gelen Şifa

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Bugün saat 14:56 da BALIK BURCUNDA BİR DOLUNAY meydana geldi. Bu dolunay Balık-Başak aksını etkileyecek. Her ikisi de şifaya hizmet eden konuları içeriyor.
• Ruhsal ve metafizik konular, maneviyata yönelik çalışmalar, şifa ve şifacılık ile ilgili konular, yaratıcılık gerektiren iş ve uğraşlar ve sezgisel içerikli olan olaylar dolunayın temaları arasında.
• Bu tesirler altındayken bazı şeyleri, bazı konularda ya da bazı kişilere karşı FEDAKARLIK ETMEMİZ gerekebilir.
• Ya da daha önce yapılan bir fedakarlığın olumlu ya da olumsuz sonuçlarıyla yüzleşebiliriz.
• Sadece plan ya da belki de hayal aşamasında olan bir şeylerin aslında ne kadar çok özveri ve çaba gerektirdiğinin farkına varabiliriz.
• Çok fazla ciddiye aldığımız bir konuda olanı oluruna bırakmak içerikli bir deneyim yaşayabiliriz.
• Ya da tam tersi olanı biteni görmezden geldiğimiz bir konuda gerçeklerle ayan beyan yüzleşmek durumunda kalabiliriz.
• Bu dolunayda karşılaşma ihtimalimiz olan durumlar normal şartlar altında ince detaylarını fazla önemsediğimiz için asıl meseleyi ve çıkış yollarını göremediğimiz tabloları görünür hale getirecek…
• Kırgınlıklara meyilli ya da kırma eğiliminde olacak insanlar karşı karşıya gelebilir. Eski kırgınlıkların şifası ya da yeni oluşacak kırgınlıklar gündeme gelebilir. Yenileri hiç olmasa eskilerinde de temizlik yapma şansını kullansak ne güzel olur 😊
• Dolunay Satürn-Uranüs desteği ile gerçekleşiyor. Ay ve Güneş’in dispozitörleri de kendi aralarında destekleyici bir açı yapıyorlar. Şifaya hizmet eden adımlar, telafi girişimleri, bir şeyleri düzeltmek adına gönülden yapılan şeyler, sevginin ifadesi, bilgiyle sezgileri birleştirebilme hali bu dolunayın başlıkları arasında.
• Duygusal ihtiyaçlarımız ile mantıksal gerekçelerimiz arasında yaşanacak ikilemler yorucu olacak.
• Hislerimize dayalı olarak aldığımız kararlarda bir başka aşamaya gelip akıl ve sağ duyu ile hareket etmemiz gerekebilir.
• Ya da tam tersi duygusal hassasiyetleri göz ardı ederek attığımız adımlar ya da aldığımız kararlar bu kez yeni gelişmeler sonrasında duygusal zafiyetlerimiz sebebiyle değişmek durumunda kalabilir.
• İki arada bir derede kaldığımız, aklımızdan geçenle gönlümüzden geleni bir araya getirmekte zorlandığımız, bir seçim yapmak durumunda kaldığımız gelişmeler yaşanabilir bugünlerde.
• Her türlü gelişmede bizi bilgiye ve olgunlaşmaya götürecek şifalanmalar olacağı görünüyor. 
• Stabilizasyonu sağlamak, daha kalıcı çözümler yaratmak adına gereken değişimleri yaratmak, eski ile yeniyi birbirine adapte edebilmek, bilgiyi derinleştirmek, bilgi ile hareket edebilmek, akıl ile sezgiyi bir arada okuyabilmek, affedici olabilmek, esneklik gösterebilmek, eğer gerçekten bir fayda ve iyileşme sağlayacaksa bazı tavizler verebilmek, bazı durumlarda da verdiğimiz tavizin gerçekten bir fayda sağlayıp sağlamadığı konusunda objektif olabilmek, objektiflikten uzaklaştıkça kör gözüne hareket ettiğimizi ve yanılma payının artacağını kabul etmek, bazı durumlarda da sırf objektif olmak adına hiçe saydıklarımızı görebilmek önemli bu dolunay zamanında…
• Bu dolunay bizleri bilgiye götüren bir yolun açılışı olacak.  Bu yol bazıları için akıl ile alınacak bazıları da bu yolu içsel bir yolculuk olarak yapmayı deneyimleyecek.
• Her durumda dolunay haritasındaki bilgi ve eğitim teması, görünmezleri anlamaya, bilinmezleri keşfetmeye hizmet edecek bir yolculuğun başlangıcına edilen niyeti veya daha önce yapılan bir yolculuğun kişileri getirdiği noktanın görünür olmasını işaret ediyor. 

Değişik durumlar yaşanabilir bu dolunay döneminde…
• Esneyenler yaşam alanlarını da genişletme şansına sahip olacak. Tersi durumda ise katılıklar mecburiyetlerle kırılmak zorunda kalacak.
• Yine bu dolunay eşliğinde, öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylarda, ilahi düzenin bizim kurduğumuz ya da kurmaya çalıştığımız düzenden farkını ve kusursuzluğunu görme ve kabul etme fırsatı doğabilir.
• Bazı hallerde de ihmal ettiklerimizin nelere vesile olabileceğini göreceğiz. Ya da hiç ihmalkarlık yapmamak adına aşırı tedbirli davrandığımız noktalarda ne yaparsak yapalım düzeni bir yere kadar değiştirebileceğimizi ve olması gerekenin olması gereken zamanda bir şekilde gerçekleştiğini gözlemleyeceğiz.
• Sanki olanda bitende hiçbir sorumluluğu yokmuş gibi davrananlar, kurban rolünde kalmayı tercih edenlerle her şeyi kontrol edip herkes için en doğrusunu bildiğini düşünen, kendisinden başka hiç kimsenin yapılması gerekenleri kendisi kadar ciddiyetle ele almayacağını sananlar ya karşı karşıya gelecek ya da birbirlerine örnek olup orta noktada buluşacaklar.
• Dolunay ile gelen her ne ise, kontrol etmeye çalışmak pek bir işe yaramayacak. Zira ipler ne yazık ki gerçekten bizim elinizde olmayacak. Ancak duruma adaptasyon kapasitesi kontrol mekanizmalarının da daha hızlı çalışmasına vesile olacak.

Dolunayın hem bireysel anlamda hem de ülkemiz açısından güzelliklere vesile olmasını gönülden dilerim.

Dr.Samiye Özbaş Soysal

 

 

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji