< Ana sayfa 26 Ekim 2015, Pazartesi

Boğa Burcunda Dolunay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Salı günü Boğa burcunda bir dolunay meydana gelecek.
Her dolunay olduğu gibi bu kez de bir şeylerin ortaya çıkışı, netleşmesi ve bir takım ikilemlerin gündeme gelmesi ile birlikte anılacak. Burada bir karşıtlık enerjisi ve zıt istek, düşünce ve tepkilerin çatışması söz konusu olduğundan doğal olarak da gerginlikleri beraberinde getiriyor.
Daha önce atılmış adımların sonucunu elde etme ( olumlu ya da olumsuz) ya da daha önce niyet edilmiş, şekillenmiş ve belki de emek sarf edilmiş bir şey için harekete geçilmesi söz konusu olabilir.
Bu günler bir şeyleri gizlemek, üzerini örtmek, saklı tutmak pek mümkün olmuyor. İyi de kötü de deşifre oluyor.
O nedenle de olay ve spekülasyon, tepki ve hareket, yüzleşme temaları gündeme gelir.
Anlaşılacağı üzere her zaman çok da keyifli şeyleri getirmiyor dolunaylar.

Bu kez Dolunay’ın teması BOĞA-AKREP aksını ilgilendiren konuları tetikleyecek.
Burada zıtlaşan ve bizi ikilemlere sürükleyen, stres oranlarını artıracak olan temalar bu dolunayın en çok tetikleyeceği konular, “benim” ve “bizim” dengesi ile alakalı olacak.
 Söz konusu olaylar maddi değerler çerçevesinde seyredecek.
 Sahip olunan varlıklar, maddi girişimler, paylaşımlar ve bunlarla alakalı bir takım gelişmelerin yaşanması, bağlantılı gerginlikler ana gündem maddelerini oluşturacak.
 Burada güven, huzur ve denge teması da sorgulanmak üzere gündeme gelecek.
 Kurulu düzenlerimiz ve bu düzen asla bozulmasın diye ısrar eden inatlarımız dış şartlar yani bizi değişim dönüşüme zorlayan etkenler vesilesiyle esnemek ya da belki de gerçekten revize olmak durumunda kalacak.
 Değer verdiğimiz şeyler ile sahip olduklarımız arasında ne fark var diye görme fırsatı olabilir bu…
Değer verdiklerimizin, gerçek değerini, bizim ihtiyacımıza hizmet edip etmediğini sorgulama şansı da olabilir.
 Burada Boğa burcundan bahsediyoruz. Dirençli ve aslında “hiç değişmesek hep aynı şartları devam ettirebilsek ne güzel olur” diyen bir temel söz konusu.
 Bu bahsettiğim, “fırsat imkan” gibi şeyler belki de çoğumuz için aksine korku ve endişe kaynağı olabilir bu bağlamda.
 Söz konusu olan sizin kendi sabitleriniz. Bende yok demeyin. En çok esneklik gösterdiğini düşünen insanların bile esnemeye yanaşmadığı kalıplaşmış modelleri olabilir. En azından bir konuda… İşte hedefte bu kez bu noktalar olacak.

Yani bizi düşündüren şeyler daha çok DÜNYEVİ DEĞERLER etrafında dolanacak. Eğer biriyle duygusal bir hesaplaşma, yüzleşme söz konusu olursa da mevzunun temelinde yine bir maddi paylaşım ya da bununla ilgili sorunlar yatabilir. 
Güven, huzur ve mutluluğumuzu ne ile eş tuttuğumuz ve bu tarz şeyleri neye bağladığımızı fark etme fırsatı bulacağız. Belki de bu bağlantıyı çözme imkanı olacak.
Sahiplendiğimiz kişiler ve onlarla olan bağımız, varlıklarının ve yokluklarının bizim için ne anlam ifade edeceği gibi şeyler gündeme gelebilecek. 
Esnekliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacağımız, sıkı sıkıya olan bağların biraz gevşemek zorunda olacağı bir dolunay bizi bekliyor.
Paylaştığımız ve asla paylaşamam dediğimiz şeyleri bölüşmek zorunda kalabiliriz.
Asla yıkılmaz dediğimiz kaleler bizi şaşırtabilir.
Değiştirmem dediğimiz kalıplar şekil değiştirmeye mecbur kalabilir.

Dolunayın yöneticisi Venüs Başak burcunda ve Jüpiter kavuşumundan yeni ayrılmış mars kavuşumuna gidiyor olacak. Daha doğrusu dolunay haritasında bu üç gezegenin içinde yer aldığı bir Başak burcu stelyumu olacak.
Somut olanı ortaya çıkaran, maddi kazançları doğuran, lehimize çevireceğimiz durumlar ve bolluğu da beraberinde getiren durumlar ihtimal dahilinde olacak. Daha doğrusu belki geride bıraktıklarımız, feda ettiklerimiz yenilerine ve daha güzellerine yer açan bir etki yaratacak.

Dolunay haritasında da etkili olan Ay Neptün ve Güneş Neptün destekleyici açıları da dikkat çekiyor.
Sadece diğer insanların ihtiyaçlarını değil kendi gerçek ihtiyaçlarımızı da fark etme, farkındalığımızı artırma şansımız doğacak. Dünyevi hedeflerden ziyade içsel olarak neye ihtiyaç duyduğumuzu aslında neye yönelmemiz gerektiğini görme fırsatı sunabilir bu dolunay 
Kalıcı ve uzun vadeli kararlar verirken her zamankinden daha çok dikkat gerekecektir. Gerçekleri görmekte zorlanma ve olmayacağını bile bile bir takım hayallerin peşine düşme etkisi de yaratabilir. Serde kör inatlaşmalar riski de olacağından aman dikkat…
Mücadele ve hırs etkisi azalabilir. Eril enerjilerde ve otoritede bir miktar çözülme olabilir. Kendiniz de dahil olmak üzere, hiç kimsenin etkisini, önemini çok da fazla abartmamanız gerektiğini hatırlatabilir bu transit.
 Bu riskleri göz önünde bulundurup tedbirli olabilmişsek, karşılıklı anlayış, hoşgörü ve inanç paylaşımı açısından şanslı olduğumuz tesirler alacağız dolunay etkisi ile birlikte.

Tüm bu yorumlar eşliğinde ne olmadan asla yapamam diye düşünüyorum diye sorgulama zamanı olabilir. Eksikliğine asla tahammül edemem dediğimiz şeylerin yokluğunun dünyanın sonu olmadığını görme imkanı olabilir.

Sadece maddesel olanı değil, doğruluk, dürüstlük, saygı, sevgi, anlayış, üretkenlik, huzur adına çoğaltılacak neler olabilir hayatımda acaba diye sormamızı kolaylaştırabilir.
 
T.C. haritasının 11.evinde gerçekleşiyor dolunay ve 5-11 aksını ilgilendiriyor.
Dolunay, genç kesim ile yönetim kademesindeki kurumlar arasında gerginliklere, meclis çatısı altında yaşanabilecek olaylara ve gelişmelere, , gruplar, dernekler ve sivil kuruluş örgütlerinin, sanat dünyasının, sahnede göz önünde olan kişi ve kuruluşların gündemde olacağına ve spekülatif bazı olayların patlak verebileceğine işaret ediyor.
Açıkçası, bireysel haritalarımızdan ziyade bu içinde bulunduğumuz günlerin ülkemiz haritasında daha belirleyici olaylara vesile olacağını düşündürtüyor gökyüzü.
Hem ülkemiz açısından hem de bireysel anlamda farkındalıklarla dolu, gerilimi az ve sadece maddi değil, manevi kazancı da bolluk ile hayatımıza çeken bir dolunay olmasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji