< Ana sayfa 04 Mayıs 2019, Cumartesi

Boğa Burcunda Yeniay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş
5 Mayıs 2019 da günün ilk saatlerinde 14 derece Boğa burcunda bir yeniay meydana olacak.
Maddi konular, güvende ve dengede olmaya hizmet edecek şeyler, somut işlere vesile olacak girişimler, mevcudu koruyup güvenle ve ağır adımlarla ilerlemeye hizmet edecek işler bu yeniayın temaları arasında.
Sağlamlık, güven ve huzur veren niyetlere, maddi açıdan istikrar sağlayan adımlara, kendimize ve ihtiyaçlarımıza yeni kaynaklar yaratmaya, iş birliklerine, güven yaratacak, pratikleştirecek çözümlere, hayatı garanti altına almaya hizmete edecek atılımlara, riskleri azaltacak çözüm alternatiflerine zemin hazırlayabilir bu kez yeniay…
Yatırım, tasarruf, alım, satım, alacak verecek, borç, kredi, ödeme içerikli işler, para kaynağımız yani işimiz ile ilgili yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Ancak tedbirli olmak ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmak önemli. 
Para görünecek ya da karşımıza çıkan bazı şeyler para harcamaya yatırmaya değer görünecek ancak bunun cazibesine kapılıp ölçümüzü kaçırmışsak risklere de yakın olacağız.
Menkar sabit yıldızı ile kavuşumu bilinçsiz bir kurbanlık durumunu işaret ediyor. Vivian Robson’un kitabına göre bu sabit yıldız etkisi, sıkıntılı durumlara, boğaz hastalıklarına, para kaybına, buna vesile olabilecek zarar ve hırsızlık benzer durumlara, zihinsel endişelere eşlik edebiliyor.
 
Dispozitörü Venüs Koç burcunda ve bu hafta yani yeniay sonrasında sert açıları var. Fırsat olarak görünen şeyler tedbirsiz ve acele ile sanki bir şeyler elden gidiyor ve arkanızdan atlı kovalıyor gibi yapılan hamleler risk barındırıyor. Ancak zaten planlanmış ve her türlü risk gözden geçirilmiş, tedbir noktaları dikkate alınmış adımlar ise kazanç getirme eğiliminde.
Transit Jüpiter ve Satürn Retroları da göz önünde bulundurulduğunda finansal konular cazip ancak bir o kadar da teklemeye ve zarar yazmaya, kazancın gecikmeli gelmesine müsait görünüyor.
 
Bugünlerde özellikle maddi konularda aksın dediğimiz şeyler yeteri kadar ve hızda akmıyor olabilir. Bu nedenle de maddi güvenceye her zamankinden daha çok ihtiyacımız olabilir.
Bize fayda sağlasın dediğimiz şeyler faydadan çok zarar yazabiliyor ya da fayda bize teğet geçip yanı başımızdan gidiveriyor olabilir… Ya asıl hayrı başkasına ulaşacak diye ya da bizim hayır gördüğümüz şer bizden uzaklaşsın adına...
Sorunlarımız ortadan kalksın istiyoruz bazı konularda, uğraşmak, mücadele etmek, düzenimiz kaçsın istemiyoruz. Ancak sorunun karşımıza niye çıktığını görmeyi becerememişsek yani henüz alınması gereken dersler henüz alınmamışsa ortadan kalkmasını istediğimiz her ne ise belki de daha da görünür olarak gündem maddesi olmaya devam ediyor.
Çok çaba sarf ettiğimiz şeylerin artık karşılığını almak istiyoruz. Ancak beklenti karşılıksız olabiliyor. Ya çabanın kalitesi, hedefi sorgulanmalı ya da beklentinin boyutu…
Alamadığımız şeyler belki de yeteri kadar veremediklerimizdendir.
Veremediklerimiz de aslında gerçekte neyi almayı beklediğimizi bilememekten olabilir.
Hiç çaba sarf etmeden sonuç almayı beklediğimiz ya da nasıl olsa cepte dediğimiz şeylerin neler getirmediğini, getiremeyeceğini, aksine nelere mal olduğunu ve gerçek anlamda somut sonuçlar için somut gayret gerektiğini görme zamanı bunlar.
Hep bizden yana olmasına alıştığımız şansın bu kez bir kez yaver gitmemesi dengemizi bozabilir. Tren çoktan kaçtı ise bizi hedefimize ulaştıracak, ayağımızı yere bastıracak yeni bir araç bulmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu yeniay yeni araçlar, yeni yol haritaları, bizi güvende hissettirecek gelişmeler için tetikleyici olabilir.
 
Ülkemiz açısından yeniay Türkiye astrolojik haritasının 11.evinde gerçekleşiyor. 11.ev meclisi, siyasileri, toplumsal grupları, dernekleri, örgütleri, futbol takımlarını, yerel yönetimleri ve genel anlamıyla politika ve politikacıları temsil ediyor. Bu tip konularda yeni bir karar, düzen değişimi, değişmiş düzeni eski haline getirme adına yapılan hamleler, istikrar sağlamak adına atılan adımlar söz konusu olabilir. Burada kalıcı bir düzen yaratmak adına da, düzeni değiştirmemek adına da verilecek gayretler gündeme gelebilir.
Bu yeniay ile birlikte Mars’ın ülkemiz haritasını 12. Evinde ilerlemesi, toplumsal anlamda hem fiziksel hem de duygusal anlamda şiddet ve baskı yaratan ve öncesinde tespit etmekte ve neden sonuç ilişkilerini kurmakta zorlanabileceğimiz durumlarla ve risklerle karşılaşabileceğimizi düşündürüyor.
Her açıdan tedbirli ve kontrollü olmakta, uyanık ve idrakli davranmakta fayda olacaktır.
Hem ülkemiz hem de bireysel olarak hepimiz için hayırlara vesile olacak şeyler sunmasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji