< Ana sayfa 05 Mayıs 2019, Pazar

Dilek ve Dua Zamanı

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Dilek ve Dua zamanı…

Yeniayın dilekleri Hıdırellez dualarına karıştı bugün…
Baharın, bayramın, tazelenmenin, bereketin, bolluğa olan inancın zamanı Hıdırellez. Bu kez Boğa burcundaki yeniay ile bir araya geldi. Yani yeni bir şeylere niyet etme, hayatımıza çekmeyi istediğimiz güzellikleri dileme, bu konuda evrenin bize sunacağı cömertliğe çok daha iyimser bakma eğilimindeyiz…
 
Bu bir bayram havası…
Yeşeren umutların kutlu şenlikleri…
Dertlerin çaresini görmeyi dilediğimiz, hayatın bize sunabileceği imkanları, güzellikleri görmeye dair umutların coştuğu bir gün bugün.
Koşturmaca ve mücadelenin ortasında durup, sadece ve sadece güzellikleri dilemeyi istediğimiz bir şenlik havası.
Hayatın bir savaş olmadığını, kimsenin ya da hiçbir şeyin bize karşı olmadığını aksine aslında gerçekten desteklendiğimizi, yalnız olmadığımızı hissetmeye hizmet eden bir etkisi var Hıdırellez zamanlarının.
Azalmış motivasyonların yükselmesine, maddi ve manevi açıdan bolluğu, huzuru ve bereketi nerede aradığımızı görmemize fayda sağlayabiliyor.
Zaman içinde önceliklerimizin ne kadar değiştiğini ve ne beklediğimizi ve bu beklenti adına ne kadar ve ne şekilde bir çaba gösterdiğimizi fark etme zamanı da olabiliyor.
Çok şükür…
 
Hep bahsettiğim gibi ben bu zamanların verdiği “farkındalığa” şükrediyorum.  Yani sadece istemek ve umut etmek adına değil de kendi içimdeki, bakış açımdaki değişime dair kendime bakmak için değerlendiriyorum.
Önce ki yıllardaki Hıdırellez dua, dileklerinize bakmak ve bu yıl onların sizin için ne anlam ifade ettiğine ya da etmediğine bakıp hayatınızı bu manada gözden geçirmek çoook iyi geliyor.
Dilek olarak gördüklerinizin zaman içinde manasızlaşması ya da aslında gerçek anlamda size hizmet etmediğini fark etmek olgunlaşmanın, değişim dönüşümün belirtisi…
Gerçekleşenlerin ve gerçekleşmeyenlerin şu anki yeri çok daha anlamlı görünmeye başlıyor.
Yol haritaları ortaya çıkabiliyor bu etkiler altındayken. (Hele ki bu kez bir de yeniay tazelenmesi söz konusu.)
Aldığımız ya da alamadığımız yollar, yürünecek yolu şekillendiriyor.
Ne yazık ki icaplarımız ya maddesel dünyanın koşturmacası çoğu zaman bu ihtiyaçları gözden kaçırmamıza, ihmal etmemize vesile oluyor.
Velhasıl icaplar ve dünyevi çabalar dolayısıyla hiç sorgulamadan yaşadığımız hayatın içinde, yılda bir kez yapılan bu kutlama, hem olgunlaşma ve hayatımızı, yolumuzu, hedeflerimizi gözden geçirme hem de umut tazeleme fırsatı sunuyor bize…
Bu kez Hıdırellez Boğa burcu yeniayı etkisinde olacağından daha somut ve maddesel kazançlar hedefte olacaktır. Ya da somutlaşmasına ihtiyaç duyduğumuz niyetler daha ön plana çıkacak. Ay’ın destek açıları da kalıcı değişimlere ve somut kazanım sağlayacak sağlam adımlara daha çok niyet edeceğimizi işaret ediyor.
Ayaklarını yere bastıramadığınız fikirleri, dilekleri, hedefleri sıralayın bu akşam…
Ama bunun adına neler yapabileceğinizi de düşünün. Yani niyetin gerçek olması adına ben ne yapmalıyım, hangi sorumlulukları almalıyım, hangi konuda güçlü bir duruş ve kararlılık göstermeliyim, belki de şartlarımı zorlamalıyım, mücadeleden kaçmadan yol almalıyım diye sorun kendinize. Yeni bir düzen ve istikrar sağlamak ve somut tatmin elde etmek adına hangi konuda değişim ve dönüşümün cesaretini göstermeliyim diye de ekleyin.
Bir şeylerin iyi gideceğine, dileklerinizi gerçeğe dönüştürebileceğinize dair inancınızı güçlendirin. Sınırlamayın kendinizi. Niyetleri koyun ortaya.
Niyet edin…
Hep söylediğim ve inandığımı gibi, bir şeyin olması için önce ilk adım niyet etmek…
 
Umut ve coşku dolu bir kutlama bu.
Bu akşam özel bir akşam…
İhtiyacımız olan ve çoğu zaman kırılmasına izin verdiğimiz umudu hatırlamak ya da vazgeçmenin, kaçısın tuzağında, rutinin sıcak kollarında kalmayı tercih ettiğimiz yaşamlarımızda tekrar motivasyon kazanmak için kısa bir mola zamanı diyebiliriz.
Bu güzel Hıdırellez akşamında, yeniay ve ramazan ayının başlangıcında, umutların yeşermesi ve gönlünüzdeki güzelliklerin gelip sizi bulması dileğiyle.
 
Hıdırellezin bereketi üzerinize olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji