< Ana sayfa 05 Mayıs 2017, Cuma

Hıdırellez Zamanı

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Dilek ve Dua zamanı…

Yine eriştik bir Hıdırellez zamanına…
Çok şükür bayramlar gibi, birlik beraberlik ruhunu canlandıran, kendi istek ve ihtiyaçlarımızı görmemizi ve bu vesile ile yaşam yolumuzu ve geride bıraktıklarımızı gözden geçirmemizi sağlayan böyle özel zamanlar var.
Doğanın yeşermeye başladığı zamanın kutlanması adına bir bayramdır Hıdırellez. Baharın, canlanan doğanın, yeşeren umutların, görünen olasılıkların yükselişidir…
Dertlerin dermanını, bolluğu, geniş imkanları, faydaları, kazancı ve ruhsal olarak huzuru, rahatlığı, her açıdan bereketi temsil eden şeyleri görmemize hizmet eder. 
Yaşama coşkusu katan ve motivasyonları yükselten bir  etki yapar üzerimizde. En azından bir kısmımızda. Yalnız olmadığımızı hissederiz bu zamanlarda.
İhtiyacımızın giderilmesi zamanı geldi ise önümüzdeki yolların mutlak açılacağına dair umutlar veren bir bayramdır…
Yürekten gelen niyetler, edilen dualar bize umut katar. Olabileceklere dair inancımızı besler. Daha önce ettiğimiz niyetleri hatırlatır. Plan yapmamıza ve doğal olarak da adım atmamıza vesile olur.
 
Hep söylediğim gibi; ben seviyorum Hıdırellez ritüellerini ve bana kattıklarını...
Hep de en çok umuda ve yüreğimin ferahlamasına ihtiyacım olduğunda bu coşkuyu yaşamak nasip oldu bana.
Bu yazıyı hazırlamadan önce her sene olduğu gibi geçen yıl nelere niyet ettiğime ve en çok nelere ihtiyaç duyduğuma bir baktım.
Her sene bunu yapmak bana çok iyi geliyor.
Önceliklerime dönük bakmak, yaşadığım deneyimlerin bana neler kattığını, geldiğim noktanın neleri benim için önemli hale getirdiğini görmemi sağlıyor.
 
Bu kez de bir yıl içinde hayatımda olanlara ve olmayanlara, istediklerime ya da yeteri kadar emek sarf etmediğim ve elimde tutamadıklarıma, kayıplara, kayıp gibi görünenlere, kazançlara ve benden neler götürdüklerine baktım büyük bir keyif ve huzurla. Dedim ya bu zamanlar hep gerçekten de huzura en çok ihtiyacım olan zamanlar oluyor.
Yine Hıdırellez tam gününde saatinde geldi bana.
 
Şimdi artık geçen yılların ışığında geleceğe bakma ve gerçek anlamda ihtiyaç duyduğum deneyimleri bana katacak şeylere odaklanma saatlerindeyim.
Güneş burcu Balık, Ay burcu Yengeç ve yükselen burcu Akrep bir kişi olarak bu tarz ritüellerin beni duygusallaştırdığı doğru. Ancak ben en önemli farkındalıklarımı zaten hep bu duygusal deneyimlerim üzerinden elde ediyorum.
 
Ektiğim ile biçtiğim arasındaki farkları ve uyumları gözlemlemek için, kendime bakmak için, neler yapabileceğime dair inanç tazelemek için ideal bir akşam.
Gerçekleşen niyetlerimin tatminini yaşamak, bir şeyler olsun diye neler yaptığımı hatırlamak, hiç anlamı kalmamış olanlarını geride bırakmanın rahatlığını hissetmek, halen önemi devam edenlere bambaşka bir açıdan bakıp yol haritası belirlemek için, adeta hem dünyevi hem de ruhsal yolculuğumda aldığım ve alacağım yola bakıp daha idrakli bir hayat yaşamak için ne kadar da önemli böyle değerlendirmeler…
 
İcaplar dolayısıyla hiç sorgulamadan yaşadığımız hayatın ve yaşamın içindeki duruşumuzun, yönümüzün, önümüzdeki ihtimallerin gözler önüne serilmesi gibi bir şey bu.
Sizlere de bu geniş zamana yayılan bakış ile değerlendirmeler yapmanızı öneririm.
Bu aşamada niyetleri kalıcı hale getirmek adına benim aracım resimler ve yazılı ifadeler oluyor.
Renkli kağıtlar kullanıyorum.
Renkli kalemler.
İçimi ısıtan ve coşturan şekiller.
 
Bakalım bu kez yüreğimden, kalemimden neler akacak? Seneye kadar hangileri somutlaşacak? Hangi niyetlerim sadece istek aşamasında kalacak ya da hangileri gerçekten ruhsal olarak ihtiyacım olan deneyim olduğu için gerçekleşecek? Yaşayıp göreceğiz.
 
BU KEZ HIDIRELLEZ sırasında Ay Başak burcunda ve Boğa burcundaki Güneş ile destekleyici açıda olacak. Toprak elementindeki bu destekleşme Plüton desteğini de işin içine kattığımızda, kalıcı değişimlere ve somut kazanım sağlayacak sağlam adımlara daha çok niyet edeceğimizi düşündürüyor. Güven veren, huzur ve denge sağlayan, düzen kurmamıza ya da eski bozuk düzeni tamir etmemize, şifaya, sağlık haline, hizmete, fayda sağlayan çalışmalara, dünyevi çaba üzerinden gelecek şifalara dair umutlar yeşerecek.
 
Hep uçuşan fakat bir türlü yere konduramadığınız fikirleri, dilekleri sıralayın bu akşam…
Dileklerinizi gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizi de düşünün. Olacağına dair inancınızı güçlendirin. Sınırlamayın kendinizi. Niyetleri koyun ortaya.
Niyet edin…
Hep söylediğim ve inandığımı gibi, bir şeyin olması için önce ilk adım niyet etmek…
Ben seviyorum bu heyecanı çünkü umut dolu bir kutlama bu.
Çok ihtiyacımız olan ve pek çok kez kırılmasına izin verdiğimiz umutların yeşermesi ve gönlünüzdeki güzelliklerin gelip sizi bulması dileğiyle.
 
Hıdırellezin bereketi üzerinize olsun…

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji