< Ana sayfa 25 Kasım 2015, Çarşamba

İkizler Burcunda Dolunay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

26 Kasım 2015 saat 00:44 de 3 derece İKİZLER BURCUNDA bir dolunay meydana gelecek. İkizler-Yay aksını ilgilendirecek…

Her dolunay döneminde olduğu gibi bu sefer de, bir şeylerin neticeye bağlanması, sonuçların görünür olması, daha önce başlanmış şeylerin belli bir aşamaya gelmesi söz konusu olacak.

Dolunay zamanlarında kaçışlar, görmezden gelmeler pek mümkün olmaz. Bir karşıtlık enerjisi barındırdığından bir olay ya da bir kişi ile karşı karşıya gelme yani yüzleşme hali söz konusu.

İradi ve dürtüsel olan, maddi ve manevi olan, dişil ve eril, kadın ve erkek, istek ve ihtiyaç, sen ve ben, temaları karşı karşıya geliyor burada. Engellenme ve bir şeyleri elde etmek adına her zamankinden daha çok mücadele etme ihtiyacı artıyor. Bu sebeplerden dolayı dolunaylar her zaman için gerilimi bir miktar yüksek dönemlerdir.

Zaten dolunayın kendisi stres ile birlikte anılıyorken bu kez bir de bulunduğu burç ve dolunay esnasındaki diğer transitler dikkate alındığında her zamankinden daha gerginleştiren tesirler, zihinsel olarak yorucu ve iletişim sıkıntıları açısından yıpratıcı bir dolunay bizi bekliyor diyebiliriz.

BU KEZ GENEL OLARAK TETİKLEYECEĞİ KONULAR ŞÖYLE OLACAK;
Eğitim, öğretim, bilginin ve tecrübenin artırılmasına yönelik gayretler, bunların tescillenmesine vesile olacak sınavlar, ticari girişimler,  beklenen haberler,  neticelenen teklifler,  yayıncılık, medya ve bunlarla bağlantılı olan şeyler, kısa yolculuklar ile alakalı meseleler olacak.

Bu dolunay döneminde daha önce dile gelmeyen bir takım gerçekler kulaktan kulağa ya da aleni biçimde yayılacak. Gerçeklerin ortaya çıkması doğal olarak bazıları için stres yaratacak.

Çok fazla bilgi ve haber ortalıkta dolanacak. Sanki birilerinin öncülük etmesini beklemişçesine duyan duyduğunu anlatacak, kendisi de dile gelecek.  Bilgi kirliliğine açık etkiler altında olacağız. 

Haliyle hangisinin gerçek ya da hangisinin safsata olduğunu anlamakta zorlanacağız…

Pek çok şeyi aynı anda öğrenme, neye inanacağımızı ya da neye şaşıracağımızı bilememe hali söz konusu olacak.

Doğrular ve gerçekler ile yanıltıcı olan ve yalan olan arasında ayırım yapılması önemli olacak.

Olayları değerlendirirken sığ düşünceler ve geniş bakış açıları karşı karşıya gelecek ve doğal olarak da aynı dilden konuşmak, ortak bir görüşe varabilmek zorlaşacak.

Sözlere inanmak, inandırmak, talepte bulunmak ve cevabı beklemek konusu da stresli olabilir.

BU DOLUNAY DÖNEMİNDE GERÇEKLERİ SÖYLEMEK, GERÇEKLERİ GÖRMEK, GÖRDÜĞÜMÜZÜ KABUL ETMEK, VAR OLAN REALİTEYLE YÜZLEŞMEK, YARGILARI BİR KENARA BIRAKABİLMEK ÖNEMLİ OLACAK.

Verilen sözlerin tutulmasının zamanının geldiğini işaret edecek bizlere.

Objektif ve mantıklı olmaya her zamankinden çok ihtiyaç duyacağız bu dolunay döneminde.

OLAYLARI VE ETKİLERİNİ DEĞİŞTİRME ŞANSIMIZIN OLMAYABİLİR BELKİ ANCAK NEYE İNANACAĞIMIZI VE BU İNANDIĞIMIZ DURUMA KARŞI NASIL BİR TEPKİ VERECEĞİMİZİ SEÇME ŞANSIMIZ OLACAK. 

Dolunayın yöneticisi Merkür Satürn ile kavuşum halinde ve Neptün ile kare açıda olacak.  Dolunay haritasında Satürn Neptün karesi ve bunların Ay ve Güneş ile de yaptığı sert açılar söz konusu.

Özgürlüklerin tartışılması, düşüncelerin kısıtlanması, sözlerin ve görüşlerin yeteri kadar ifade edilememesi, kararların kabul görmemesi, daha önce alınmış kararların sonuçlarıyla yüzleşme, almak istemediğimiz, belki de hep geciktirdiğimiz hep kaçtığımız bir kararı almak zorunluluğu, hiç etraflıca düşünmediğimiz ve bu yüzden de etraflıca bir çözüm üretme şansı elde edemediğimiz kronik bir sorunun alarm vermesi gibi durumlar dikkat çekecek bu dolunay ile birlikte.

BU DOLUNAY HEM BİZİ BİR KONUŞMA YAPMAYA, BİR KARAR ALMAYA VE GELECEĞİ DE İŞARET EDEN BİR PLAN YAPMAYA TEŞVİK EDECEK, ZORUNDA BIRAKACAK, HEM DE BU AŞAMALARDA SANKİ ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLIYMIŞ, DESTEKLENMİYORMUŞUZ, KİMSE BİZİ ANLAMIYOR YA DA ANLASA BİLE BİZE MUHALEFET EDİYORMUŞ GİBİ HİSSETTİRECEK.

Otorite konumundaki kişilerle ilişkiler, hayatımızdaki önemli kişiler ve erkek figürleri ile ilgili konularda bazı olaylar gündeme gelebilir. Üzerimizdeki baskı, huzursuzluk ve gerginlik etkisi yaratacak durumlara zemin yaratabilir. Ya da bu zemindeki şeylerin sarsıntılarını yaşayacağız.

Dolunay haritasında etkili olan Satürn Neptün kare açısı ile ilgili detayları ayrıca okumak isterseniz diye paylaşıyorum. Yılın hemen tamamında dönem dönem kesinleşecek ve ana temalardan birini oluşturacak. Dikkatle ele almakta fayda var. http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/transitler/saturn-transitleri/-saturn-neptun/-saturn-neptun-olumsuz

T.C. HARİTASININ 12.evinde gerçekleşecek bu dolunay… 6-12 aksını ilgilendirecek.  Bu dolunay ülkemiz açısından Gizli kapaklı işlerin açığa çıkması, bir takım sansasyonel meselelerin gündeme gelmesine işaret edebilir. Bu alan dünya astrolojisinde suç örgütleri, terörist eylem ve gruplar, rehine durumları, görünenin ardında yatan manipülasyonlar, hukuk dışı illegal durumlar ile bağdaştırıldığından aslında çok da keyifli konuları göstermiyor.
Dolunay tarihinde ülkemiz haritasının bir Mars döngüsünde olması da bir takım şiddet, mücadele ve güç savaşları içerikli temaların tetikleneceğini düşündürtüyor.
Kişisel yaşamlarımızda, her stresli gökyüzü olayı esnasında yaşandığı üzere sağduyu, mantık, anlayış, inanç ve çaba ile aşılamayacak hiçbir sorunun olmadığını görmek önemli olacak.
Dolunayın hem bireysel hayatlarımızda hem de ülkemiz ve bütünlük açısından hayırlı durumlara vesile olmasını gönülden dilerim…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

25.11.2015

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji