< Ana sayfa 14 Aralık 2016, Çarşamba

İkizler Burcunda Dolunay Zamanı

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Bugün saat 03:05 de 22 derece İKİZLER BURCUNDA bir dolunay meydana geldi.
Her dolunay döneminde olduğu gibi bu sefer de bir şeylerin neticeye bağlanması, sonuçların görünür olması, daha önce başlanmış şeylerin belli bir aşamaya gelmesi söz konusu olacaktır.
Dolunay zamanlarında kaçmak ya da görmezden gelip yok saymak pek mümkün olmaz. Karşıtlık enerjisi barındırdığından dolayı bir olay ya da bir kişi ile karşı karşıya gelme yani yüzleşme hali de söz konusu olabilir.
Engellenme durumları ve bir şeyleri elde etmek adına her zamankinden daha çok mücadele etme ihtiyacı, zaten verilmiş bir mücadelenin sonuçlarını beklemenin stresi dikkat çeker. Bu sebeplerden dolayı dolunaylar her zaman için gerilimi bir miktar yüksek dönemlerdir.

İkizler Yay aksını göz önünde bulundurduğumuzda zihinsel olarak yorucu ve iletişim sıkıntıları açısından yıpratıcı bir dolunay bizi bekliyor diyebiliriz.

BU KEZ DOLUNAYIN GENEL OLARAK TETİKLEYECEĞİ KONULAR ŞÖYLE OLACAK;
Eğitim, öğretim ile alakalı konular, bilginin ve tecrübenin artırılmasına yönelik olan şeyler, sınavlar, ticari girişimler, beklenen haberler, dile gelen ya da sonucu alınan teklifler, yayıncılık, medya ve bunlarla bağlantılı olan şeyler, yolculuklar ile alakalı meseleler olacak.

Bu dolunay döneminde daha önce dile gelmeyen birtakım gerçekler ortaya çıkacak. Bilgi akışı hızlanacak. Bu hem fayda sağlayacak hem de hangisine rağbet edeceğimizi bilememe ya da rağbet ettiklerimizin gerçekliğinden şüphe duyma durumları yorucu olacak. Yanılgılar, hatalı olanın peşinde gitmeler söz konusu olabilecek. Bilginin kirli olanına dikkat etmek gerekecek.
Doğrular ve gerçekler ile yanıltıcı olan ve yalan olan arasında ayırım yapılması önemli olacak. Bu ülkemiz açısından çok daha önemli olacak. Zira dolunay ülkemiz haritasının 12.evinde gerçekleşecek. Gündeme gelen, bolca konuşulacak olan konular ile arkasında yatan asıl gerçekler ve niyetler çok farklı olabilir. Spekülasyonlar ortaya atılabilir.

Genel itibariyle bu dolunay ile birlikte olayları değerlendirirken sığ düşünceler ve geniş bakış açıları karşı karşıya gelecek ve doğal olarak da aynı dilden konuşmak, ortak bir görüşe varabilmek zorlaşacak.

İnanmak, inandırmak, sözlerin, tekliflerin ne anlama geldiğini görebilmek, kendini, niyetini ve talebini net ve sade biçimde dile getirmek konuları da stresli olabilir.

Verilen sözlerin tutulması ve tutulabilecek sözlerin verilmesi bu dolunay da çok önemli olacak. Objektif ve mantıklı olmaya her zamankinden çok ihtiyaç duyacağız bu dolunay döneminde. Neleri yapıp yapamayacağımızı görebilecek bir bakış açısı bizi realiteye bağlayacak.  

Dolunayın Mars ve Uranüs ile destekleyen nitelikte açıları mevcut. Bu da bize hız katan, ivme kazandıran, belli ölçülerde risk aldıran, gereken değişimleri yaratma gücü ve cesareti aşılayan tesirler sunacak. Ancak bu hareket ihtiyacı karşılanmamışsa ya da karşılanmasının önünde engeller oluşmuşsa hem çatışmalar hem de başkaca sorunlar patlak verebilecek.

Dolunayın yöneticisi Merkür Oğlak burcunda ve Plüton ile kavuşuma gidiyor. Bugünlerde yaşanan olaylarda derinlemesine düşünmek, planlı, programlı hareket etmek, stratejik davranmak, ayakları sağlam yere basan ve güç katan adımlar atmak kıymetli olacak. Ancak bunlar, Merkür zorlu bir açı kalıbının apeksinde yer aldığından zorlu bir mücadele ve tedbirlilik halinin devamını gerektirecek. 

Dolunay’ın yöneticisi Merkür Güneş ile kavuşum halinde olan Satürn tarafından yönetiliyor. Bir süre önce ya da bu içinde bulunduğumuz günlerde alınmış bazı sorumluluklar, yapılan düzenlemeler, atılan adımlar açısından bir takım yeni gelişmelerin, belki de revizyon ihtiyaçlarının yaşanması söz konusu olabilir.
Otorite konumundaki kişilerle ilişkiler, hayatımızdaki önemli kişiler ve erkek figürleri ile ilgili konularda bazı olaylar gündeme gelebilir. Üzerimizdeki baskı, huzursuzluk ve gerginlik etkisi yaratacak durumlara zemin yaratabilir. Ya da bu zemindeki şeylerin sarsıntılarını yaşayacağız.

BUNLARIN HEPSİNİ BİR ARADA DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE bu dolunay bizi bir konuşma yapmaya, bir karar almaya ve geleceği de işaret eden uzun vadeli ve kalıcı bir plan yapmaya teşvik edebilir. Ya da belki de bizim dışımızda bir şeyler bizi bu noktaya taşıyabilir yani zorunlu kılabilir. Çok mücadelesini verdiğimiz bir şey için artık yeteri kadar gücümüzün kalmadığını hissedebiliriz. Tam da o nokta da elimize geçen şeyler asıl mücadelenin yeni başladığını bize gösterebilir.  Tüm bu aşamalarda sanki elimiz kolumuz bağlıymış, desteklenmiyormuşuz, kimse bizi anlamıyor ya da anlasa bile bize muhalefet ediyormuş gibi hissettirebilir.

Dolunay size bir olay getirdi ise o olaya netlikle, sadelikle ve mantıkla bakabilmek önemli.
Olayları komplex hale getirmek yerinde basitleştirmek, çok fayda sağlayacak.
Çok bariz anlamı olan bir gelişmenin altında gereksiz anlamlar aramaktan da, yanıltıcı faktörlere safça kanmaktan da kaçınmalıyız.

Yani işin özü şu ki, bu dolunay eşliğinde yaşanan olaylarda zihinsel olarak olayları değerlendirdikten aklımızı kullandıktan sonra aksiyona geçmek bize çok avantaj sağlayacak.

T.C. HARİTASININ 12.evinde gerçekleşecek bu dolunay… 6-12 aksını ilgilendirecek.  Bu dolunay ülkemiz açısından Gizli kapaklı işlerin açığa çıkması, bir takım sansasyonel meselelerin gündeme gelmesine işaret edebilir. Bu alan dünya astrolojisinde suç örgütleri, terörist eylem ve gruplar, rehine durumları, görünenin ardında yatan manipülasyonlar, hukuk dışı illegal durumlar ile bağdaştırıldığından aslında çok da keyifli konuları göstermiyor.

Kişisel yaşamlarımızda, her stresli gökyüzü olayı esnasında yaşandığı üzere sağduyu, mantık, anlayış, inanç ve çaba ile aşılamayacak hiçbir sorunun olmadığını görmek önemli olacak.
Dolunayın hem bireysel hayatlarımızda hem de ülkemiz ve bütünlük açısından hayırlı durumlara vesile olmasını gönülden dilerim…

Samiye Özbaş Soysal

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji