< Ana sayfa 15 Haziran 2015, Pazartesi

İkizler burcunda Yeniay /16.Haziran.2015

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

16.Haziran.2015 tarihinde saat 17:05 de 25 derece İKİZLER BURCUNDA BİR YENİAY MEYDANA GELECEK.
Her yeniay zamanında olduğu gibi yine bir takım başlangıçlar yapma ve tazelenme zamanındayız… Yeniaylar, isteklerimiz ve ihtiyaçlarımız konusunda adım atıp harekete geçmek adına dürtüsel olarak yoğunlaştığımız, hareketlenip, canlandığımız ve değişim ve yenilik yaratma ihtiyacını her zamankinden daha çok hissettiğimiz dönemler…
Mutlaka bir şeylerin heyecanı ve bir şeylere niyet etme teması barındırıyor. Eğer kişisel haritalarımızda bir gezegene ya da akslara temas etmiş ise bu etkiyi diğer insanlardan çok daha yoğun yaşama ihtimalimiz oluyor. Bu kez tetikleyeceği konular şöyle olacak...
• Yeni bir eğitime başlamak,
• Zihinsel kapasitemizi ve el becerileriniz kullanacağımız bir işe girişmek,
• Yeni bir dil öğrenmeye başlamak,
• Yazıp çizmek,
• Merak edip araştıracağımız, bilgi peşinden koşacağımız işler,
• Bilgimizi ve edindiğimiz görüşleri aktarmak,
• Ticari konularda bir takım girişimlerde bulunmak, 
• Hızlıca yayılmasını ve ilgi çekmesini istediğini bilgi ve haberleri paylaşmak,
• Yeni fikirler üretmek,
• Kısa ve geliştirici seyahatler planlamak,
• Yakın çevremizle, kardeşlerle bir arada olacağınız işlere girişmek gibi şeyler olabilir
Açıkçası işin içinde bilgi ve haber nitelikli bir şeyler olan her şey bu yeniay ile birlikte mutlaka ilgimizi çekecektir.
Ancak burada devamlı devinim halinde merak uyandıran bir takım tesirler söz konusu. Yani odak sürekli kayabilir ve istikrar sağlamak zor olabilir. Niyet ettiğimiz şey konusunda kararsızlıklar baş gösterebilir. Ya da niyetimiz daha sonradan şekil değiştirebilir.
Araştırıp, incelemediğimiz, gerçeğin peşinden koşmadığımız, yüzeysel olana kulak vermeyi tercih ettiğimiz takdirde girişimlerde, ulaşılanlarda, elde edilenlerde yanılma, hızlı ancak hatalı kararlar verme riskimiz olacak.
Bu dönem, yeniay ile birlikte çok fazla uçuşan yeni bilgi dikkatimizi çekecek. Ve belki de bazı konularda bilgi kirliliği yaşanabilecek. Daha önce dikkatimizi çekmemiş konular gündeme gelecek. Bilginin mantık süzgecinden geçmesi önemli olacak.  Dedikodular ve gerçek dışı yayılan haberler bizim kendi idrakimize ihtiyaç duyulmasına vesile olacak.
Bu yeniay ile birlikte en çok ihtiyacımız olacak olan şey insanlarla iletişim halinde olmak ve bilgimizi paylaşmak olacak. Konuşmak, anlatmak, sözlü tepkilerimizi göstermek, duyduğumuzu başkalarına da ulaştırmak ihtiyacımız çok artacak.
Yeniay Mars ile kavuşum halinde gerçekleşecek. Bu da bize, yukarıda bahsettiğim konularda hızlı başlangıçların, alınan risklerin ve gösterilen cesaretlerin söz konusu olacağını düşündürtüyor. Bu durum aynı zamanda uzlaşmaya hizmet etmeyen söylem ve girişimleri de işaret ediyor
Yeniayın yöneticisi Merkür ise Satürn ile karşıt açıda olacak. Biz hızlıca harekete geçmek ve çabucak yol almak, sonuç elde etmek isteyeceğiz belki ama bazı pürüzleri yok etmeden, tüm sorumlulukları yerine getirip kusursuzlaştırmadan planların ilerleyişi o kadar da hızlı olamayacak. Yani ilk adımı at ama devamı için acele etme, sabır göster üzerine düşeni yap, sen bir tohum at gerisinin geleceği ile ilgili inancını kaybetme diyor gökyüzü adeta.
İlerleyen günlerde Merkür Neptün ile kare açıya doğru ilerliyor. Bu da hesabını, kitabını iyi yap, plan program dahilinde hareket et ve iyice düşünüp taşınmadan radikal kararlar alma, aksi takdirde yanılma ve hayal kırıklığı yaşama, beklediğin kadarını bulamama gibi temalar söz konusu olabilir diye ekliyor.
TÜRKİYE ASTROLOJİK HARİTASININ 12. EVİNDE gerçekleşecek olan yeniay ülkemiz açısından yeni baş gösteren bir takım kaotik durumlarla milletçe mücadele etmemiz gerekebileceğini gösteriyor.
12.ev gizli guruplar, kapalı devlet kurumları, casusluk ve gizli düşmanlık gibi konulara dair spekülatif durumlar,  hapishaneler, ıslah evleri, hastane ve izole konu ve alanlarla alakalı durumları barındırıyor. Bu konularda bazı yeni gelişmelerin ve yeni düzenlemelerin gündeme gelmesi,  gizli kapaklı mevzuların gün yüzüne çıkması, istikrar sağlamakta ve karar almakta zorlanma ve bir takım beklenmeyen gelişmelerin, hesaba katılmamış iş ve girişimlerin hareketlilik kazanması gibi aslında pek de keyifli olmayan bazı başlangıçlar ve atakları işaret ediyor. Bir takım haberler kulaktan kulağa ya da sosyal medya aracılığıyla hızlıca yayılıp zarar verici boyuta ulaşabilir. Bazı olaylar görünen ya da gösterilmek istenenin dışında daha derin ve çetrefilli manalar, menşeiler içerebilir.
Dikkatlice takip etmekte, görünmeyen manaları ve nedenleri iyi biçimde okumakta fayda olacak. Her duyduğunuza inanmamak, hemen karar vermemek, yargıya varmamak, aslını astarını merak edip sorgulamak, kendimizce mantık süzgecinden geçirmek ve spekülatif olayların gerçeği yansıtmayacağını bilmek önemli olacak.
Bu tema aslında gizli kapaklı anlaşmalar, görüşmeler gibi konuları da işaret ettiğinden, tam da bu koalisyon görüşmeleri arifesinde, bizim bildiğimizin çok dışında arka planda bir takım pazarlıklar yapılabileceğini de düşündürtüyor açıkçası.
Yeniay ve Mars kavuşumu ülkemiz haritasındaki Ay ile yakın temas halinde olacak. Bu nedenle de kişisel idrak ve sağduyu daha bir önem kazanacak. Zira dolduruşa gelme, provokasyonlara yenik düşme gibi durumlar risk olarak karşımıza çıkacak ülke olarak.
Bu ev dünya astrolojisinde aynı zamanda terör bağlantılı konulara, manipülasyonlara, rehin tutulma ya da zorla alıkoyulma gibi durumları da barındırıyor. Bu tarz haberler ( gerçek ya da değil) ortalıkta dolanabilir. Zaten bilinen şeyler dile gelebilir.  Aslında duyulmuş olan da gizlenmeye çalışan bilgiler ortalığa düşebilir.
Mağdur olan kişiler dile gelebilirler ancak bu kez de haklı iken haksız konuma düşme yani doğru tarz ile kendini ifade edememe riski taşıyacaklar. ( Marsiyen bir şekilde ifade etme durumu olacak)

Hem ülkemiz hem de bireysel hayatlarımız açısından yeniayın getireceği yeni durumların güzel ve kalıcı başlangıçlara vesile olmasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

15.6.2015

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji