< Ana sayfa 15 Nisan 2018, Pazar

Koç Burcunda Yeniay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Koç Burcunda Yeniay Zamanı…

16 Nisan 2018 saat 04:57 de 26 derece Koç burcunda bir yeniay meydana geliyor. Yeniaylar tazelenme ve adım atma ihtiyacının arttığı zamanlar. Hangi burçta gerçekleşiyor ise o konuda bir adım söz konusu oluyor. 
 • Bu kez hız ve hareket beklentisi diğer yeniaylardan biraz daha yoğun olacak gibi görünüyor.
 • Yani her neye niyet ettiysek edelim çabucak sonuç almak ve ilerleme kaydetmek beklentisi içinde olacağız.
 • Sabır ve istikrar sorunu olan durumlar, düşünmeden verilmiş kararlar gündeme gelebilir.
 • Beklettiğimiz işleri hayata geçirme motivasyonu ya da normalde cesaret edemediğimiz işlere girişme eğilimi artabilir bu yeniay ile birlikte.
 • Öne atılma, bir şeyleri netleştirme, kararsızlıklara son verme, düğmeye basma, inisiyatif alıp hareket etme isteği de öyle.
 • Burada birlikte hareket edelim, benim niyetim herkese hizmet etsin, sen ne dersin, ortak karar verelim ve önceliklerimizi buluşturalım gibi şeyler söz konusu değil. Bireysel olan heves, istek ve planların ihtiyacı daha çok duyulacak.
 • Çok riskli ya da çok ihtimalli konuların beklemede kalması canımızı sıkabilir. Yani riskler korkutmak yerine cazip gelebilir.
 • Bencilce istekler, ortak alınması gereken kararlarda tek başına hareket etme eğilimi, plansız programsız hareketler, ölçüsüz girişimler, kar-zarar hesabı yapamama, alınan karar ya da atılan adımın arkasında istikrarla duramama, sonuç almak ve alınan kararı harekete geçirmek konusunda doğru zamanlama yapamama ve bir şeyleri aceleye getirme v.b. şeyler yeniayın en önemli riskleri.
 • Sırf yapmış olmak adına bir değişiklik yapalım, kimse engel olmasın, özgürlüğüm kısıtlanmasın, fark yaratalım v.b. şeyler adına gereksiz hamleler de gelebilir.
 • İçine mantık, sağduyu ve sabır katılmış hareketler, eğer genel geçer bir heves değil de net bir karar eşliğinde gelmişse çok güzel bir fırsat olabilir.
 • Yeniayın Uranüs eşliğinde gerçekleşmesi de bu bahsettiğim avantaj ve riskleri destekler nitelikte olacak.
 • Yeniayın yöneticisi Mars’ın da Oğlak burcunda ve Satürn ve Plüton etkisinde olması, yine bu içinde bulunduğumuz günlerin ana fikri olan mücadele ve zorluk temasını destekliyor.
BU YENİAYIN TETİKLEDİĞİ ADIMLAR BİR MİKTAR MÜCADELE GEREKTİRECEK.
İSTEDİĞİMİZ SONUCU ALMAK HEM SABIR GEREKTİRECEK HEM DE BEKLEDİĞİMİZDEN FARKLI VE GEÇ GELEBİLECEK. EVDEKİ HESAPLAR DEĞİŞMEK ZORUNDA KALABİLECEK.
 
Merkür halen durağan etkilerdeyken, Satürn retrosu başlamak üzere ve yine durağan haldeyken, Jüpiter Retro ve hafta içinde Plüton da Retro hareketine başlayacakken, kör gözüne riskler almak ne derece doğrudur tabi bilinmez. Ancak yine de bu kadar yüksek motivasyonlar her türlü riski   cazip hale getirecek bir şekilde hepimizi bir alanda hareket etmeye ikna edecek gibi görünüyor.
Henüz hazır olmadığımız adımlar biraz daha üzerinde çalışmayı ve fikrin olgunlaşmasını gerektirebilir.
Ne kadar sakin ve sabırlı hareket edersek, tedbirli ve sağduyulu olursak, adım atmış olmak için gelen motivasyonu sağlam adımlar atma kararlılığına dönüştürebilmişsek, pek çok açıdan aslında olması gereken çok güzel hareketler de gelebilir.
 
Yeniayın hem bireysel yaşamlarımızda hem de toplumsal anlamda gereken değişimleri ve sadece ihtiyacımız olan adımları tetiklemesini gönülden dilerim…
Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 
 
 
© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji