< Ana sayfa 08 Temmuz 2019, Pazartesi

Merkür Retro Zamanı

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Merkür Retro Zamanı

Merkür 8 Temmuz 2019 da geri hareketine başladı ve 1 Ağustos’a kadar bu geri hareket devam edecek.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 Ağustos arasında Yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.
Her geri hareket o gezegenin temsil ettiği konularda geriye çekilip, olaya yeni, farklı ve daha bütünsel bir pencereden bakma, vites küçültme, tekrar düşünme, tekrar değerlendirme ve hataları tespit etme, bu konularda hayatı biraz ağırdan alma fırsatı sunar. Merkür retroları bu fırsatı, algımız, bakış açımız, eğitsel konularımız, yazma, konuşma, iletişim halinde olma durumumuz, seyahatlerimiz, yakın çevrenizle olan ilişkilerimiz, bilgiyi alma ve verme süreciyle ilgili durumlarımız ve teknoloji ile bağlantımız noktasında sunuyor. Olayların ardındaki anlama bakmayı, tedbirli olmayı ve öz irademizi kabullenmeyi becerememişsek olası riskler gerçekleşme şansı buluyor...
 
Genel olarak etki alanı: Karar alma süreçleri, elektronik aletler, bilgi alış verişleri, eğitim ve sınav bazlı konular, iletişimler, teknolojik konular, dikkat ve algı sorunları, ticari konular ve yolculuklar çerçevesinde oluyor. Zihnimiz aynı performansı gösterebilmek için daha fazla kontrol etme ve odaklanmaya ihtiyaç duyuyor bu dönemde.
Bir şeyi anladığımızı zannetmemek, emin olmaya çalışmak, imzaları dikkate alıp pür dikkatimizi vermek, yeni bir satın alma, anlaşma yapacaksak mümkünse ertelemek ya da en azından her türlü ihtimale açık olup kontrolleri tamamlamak, bir karar verdiysek bunun sonradan geri dönebileceğini bilmek önemli olacak bu süreçte.
 
Uzun vadeli planlar, kontratlar ve kalıcı projeler için riskli denebilecek bir dönemde olduğumuzu aklımızdan çıkarmamalı ve her türlü ilk adım sayılabilecek girişimde her zamankinden temkinli ve tedbirli olmalıyız.
Bu dönem, ruhsal çözümleme ve terapiler için, daha önce kaybedilmiş şeyi bulmak için, inceleme ve araştırmalar için, aksaklıkları tesit edip düzeltmek ve de fazla eşya ve bilgilerden kurtulmak için, eski bilgileri tazelemek ve işlevsel hale getirmek, kullanıma sunmak için, yarım kalmış eğitimleri, sınavları tamamlamak için uygun olabilir.
 
Burç bazlı olabilecek ek bilgilere bakacak olursak bu kez retro Aslan burcunda başlayacak ve sonra Yengeç burcunda devam edecek.
 
Aslan da Retro döneminde büyük düşünmek ve konuşmak kısmı en büyük tedbirsizlik hallerini oluşturacak. Birilerinin yaptığı bir şeyleri kıskanmak bu vesile ile objektiflikten uzak bir şekilde ifade edilen konuşma ve kararlar gündeme gelebilir. Boyut ölçme sorunları, arkasını somut plan ve gayretle dolduramayacağımız yapabilirim abartılı özgüveni, birilerine özenme eşliğinde gelen devamını getirmek konusunda aşırı iyimser olacağımız niyetler söz konusu olabilir. Bu etkiler altında edilen ölçüsüz laflar, verilen vaatler, somutlaşma şansı çok yüksek olmayan abartılı hedefler aksaklıkların temelini atabilir. Bir de sözün geçmesi, kararın herkesçe kabul edilmesi, zihinel anlamda yükselen egonun hayatı ve ilişkileri, iletişimi olumsuz etkilemesi söz konusu olabilir.
 
Yengeç burcuna dönüşü sonrasında ise, Merkür bizi özellikle duygusal olan hafızalarımıza ve hatıralarımıza geri götürecek. Çocukluk anılarımız canlanacak, eski akrabalar ve dostlar hayatımıza dokunup tekrar nüfus edecek.  Bunların bir kısmı söylenmemiş sözler dile getirilebilsin diye fırsatlar yaratacak önümüzde. Bir kısmı ise sevdiklerimizle olan eski kırgınlıkları, unutulmayan ve yürek yarası olmuş sözleri tamir etme fırsatı sunacak.
Aile içi bağlarda var olan sorunların su yüzüne çıkması ve çözümlenmesi gereği doğuracak. Özellikle vatani ve ailevi konularda normal şartlarda öyle ya da böyle yürüyen rutinde aksamalar yaşanabilecek. Anlaşmasak da birlikte olmayı bir şekilde becerebildiğimiz yakınlarımızla artık “anlaşmak” konusu elzem hale gelebilecek. Yani sonuç olarak standart Merkür temalarının dışında, sevgi, duygusallık, aile, millet olma, geleneklerimiz ve köklerimiz ile ilgili konularda yolunda gitmeyen, yürümeyen işler tekrar dile getirilebilsin diye su yüzüne çıkacak diyebiliriz.

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji