< Ana sayfa 30 Haziran 2015, Salı

Oğlak Burcunda Dolunay... 2.7.2015

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

2 Temmuz 2015 de saat 05:19 da 9 derece Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Dolunaylar daha önce atılmış adımların sonuçlarını alma, ekilen tohumların meyvelerini toplama zamanları. İyisiyle kötüsüyle. Ektiğini biçme dönemleri. Tam bir aydınlanma hali bu. Yaptıklarının ya da yapmadıklarının nelere mal olduğunu görme ihtimali de var, niyetler uğruna gösterilen çabanın güzel sonuçlarını elde etme ihtimali de…
Burada bir karşıtlık enerjisi olduğundan dolayı, denge ihtiyacı da her zamankinden fazla oluyor. Bizim dışımızda olan bir duruma şahitlik etmek de mümkün ancak gelende bir şekilde ortasında kalacağımız ve stresi azaltmamız gereken haller söz konusu oluyor dolunay dönemlerinde.
Duygularla, mantığımız karşı karşıya geliyor bazen.  Aklımız başka söylüyor yüreğimiz başka. Somut olan ile hislerimiz çakışabiliyor. Dürtüsel olarak bir şeylere çekiliyoruz ancak iradi tarafımız aslında bunun böyle olmayacağını, olmaması gerektiğini söylüyor. Eril ve dişil de karşı karşıya oluyor dolunaylarda. Sen ve ben kavramları bir arada olup biz demekte zorlanabiliyor. Doğal olarak ilişkiler açısından da stresli günler olabiliyor.
Kimileri bu bahsettiğim durumları içsel çatışmalar ve huzursuzluklar şeklinde yaşıyor. Kimileri de dışarıya yansıtıp sorunlu durumlarla karşılaşabiliyor. Ya da sorunun kendisini oluşturabiliyor.
Burada karşımızda duran ya da bizim bu şekilde hissettiğimiz her ne ise ayan beyan ortada. Yani arkadan dönen işler, fark ettirmeden verilen zararlar yok. Zaten böyle bir durum varsa bile bunların açığa çıkması ve görünür olması hali var.
Ortaya çıkan güzel bir şeyse de gizleyemiyoruz. Herkes mutlu tabloyu açıkça görüyor ve sevinci paylaşıyoruz.  Olumsuz bir durumsa da dikkat çekiyor. Ve olmamış gibi davranma şansımız olmuyor.  Sır kalsın aman kimsecikler duymasın dediğiniz şeyler uluorta konuşulur hale gelebilir. Öyle ya da böyle artık hepimiz biliyoruz ki dolunaylar iyisiyle kötüsüyle stresi yoğun zamanlar.
Bu kez Oğlak burcunda gerçekleşecek.
Oğlak burcundaki dolunay; Mesleki konuları, başarı hedeflediğimiz temaları, iş dünyasını ve yönetim kademesindekileri ilgilendiren durumları, ciddiyetle ele alınması gereken meseleleri, organizasyonları,  resmi işleri ve kurumları, gelecek hedeflerini ilgilendiren konuları, sabırla, inançla, istikrarla, ciddiyetle hareket edilecek konuları ve sorumluluklarımızı işaret ediyor. Yengeç ve Oğlak karşıtlığı da bize, ailevi konularımız, içsel hayatımız ile topluma görünen yüzümüzle ilgili durumların dengelenmesi ihtiyacını düşündürüyor.
Biri geçmişi, köklerimizi, geleneğimizi, duygusal tarafımızı diğeri de geleceğimizi ve gerçek olanı, hedeflerimizi işaret ediyor. ESKİDEN ATTIĞIMIZ ADIMLARIN ASLINDA BUGÜNÜMÜZÜ VE ŞU AN ATILAN ADIMLARIN DA GELECEĞİMİZİ İNŞA ETTİĞİNİ FARK ETME ETKİSİ YAPABİLİR. BU DA BİLİNÇLİ OLMA HALİ YARATABİLİR.
İşe yarar işler yapma, faydalı ve sonuç elde edilecek atılımlar yapma, bu arada kendimizi takdir edeceğimiz ve dışarıdan da bunu almakta zorlanmayacağımız girişimlerde bulunma isteği verebilir. Zira Oğlak her şeye iş ve başarı odaklı bakmaya teşvik edecek bir ruh hali yaratabilir. “Bırak geçmişi artık önümüze ve geleceğe bakalım” dedirtebilir. “Duygusal davranmanın gereği yok, gerçekten ne yapılması gerekiyorsa ona doğru ilerleyelim” dedirtebilir. Bu dolunay ile birlikte girişilecek işler veya eski girişimlerin sonuçları kalıcı ve uzun vadeli planların hayat bulmasına da işaret edebilir. Ancak unutulmaması gerekir ki geçmişi, duygusal ihtiyaçları,  gönülden bağlı olduğumuz kişi ve durumları bir kalemde silip atmak ve şu an içinde bulunduğum durum bunu gerektiriyor deyip ilerlemek de oldukça stresli bir yaklaşım. Yapan açısından değilse bile ilişkide olduğu insanlar açısından. Bu dolunayın içeriğinde duygusal temalar biraz geri planda kalmış, gereklilikler ve zorunluluklar ön plana çıkmış olacak. Ahte vefaları, gönül bağlarını gözden kaçırmamak önemli bu dolunay döneminde.
Dolunay madem iş dünyasını ve de yönetimleri, organizasyonları işaret ediyor, o zaman büyük firmalar, devlet kurumları ve önemli konumdaki özel kuruluşlar ile bunların idareci ve yöneticilerine dair bazı olayların neticeye varması veya bazı bilinen ya da bilinmeyen gerçeklerin alenen ilan edilmesi gibi durumlar yaşanabilir.
Dolunayın yöneticisi Satürn akrep burcunda ve retro. Bizi yeniden düzenlemelere, revize etme durumlarına, gerekirse eski olanı yıkıp tamamen yeni bir düzen kurmaya teşvik edecek. “Sil baştan başlamak gerek bazen” dedirten tesirler yapıyor olacak.
Dolunay esnasında Güneş Mars ile Ay da Plüton ile kavuşum halinde olacak. Mars savaş ve mücadelenin gezegeni, Plüton ise bunun bir üst oktavı, ne pahasına olursa diyen gezegen… Zaten bir gerginlik vardı. Bu tesirler durumu daha da şiddetlendirdi diyebiliriz ne yazık ki. Öfke patlamaları, kin, intikam, hırsın gözleri perdelemesi, güç savaşları, çekişmeler, zıtlıklara toleransın azalması,  haklı haksız mücadeleleri gibi şeylerin dikkat çekeceğini ve her zamankinden daha esnek ve hoşgörülü olmak gerekeceğini söylüyor dolunay haritası. Bu durum hem kişisel çekişmeler, hem duygusal hem de fiziksel zararlara açık olduğumuzu da işaret ediyor. Otokontrol önemli olacak. Çok dürtüsel bir enerji var burada. O nedenle de şiddet ve kaza içerikli şeylerde de bir artış söz konusu olabilir.
Dolunay esnasında aynı zamanda, Ay ve Güneş’in Neptün ile destekleyen açıları da olacak. Uyum ve denge adına yol almak istiyorsak bazı şeyleri olduğu gibi kabullenmeyi ve geride bırakmayı bilmeli, bazı durumlarda da teslimiyeti ve belli ölçülerde tavizler vermeyi öğrenmeliyiz diyor gökyüzü. Başarı ve hedeflerin ulaşılabilirliği açısından bunun şart olduğunu işaret ediyor.
Dolunay esnasında Güneş Alhena sabit yıldızı ile kavuşum halinde olacak. Bu da benzer içerikli uyarıları destekliyor aslında. Vivian Robson’un sabit yıldızlar kitabında onur adına verilen mücadelenin kaybedilmesi riskinden bahsediyor. Ayak ve diz kazalarını da vurguluyor. Her açıdan kontrollü olmanın, olgun ve sabırlı davranmanın faydasını göreceğiz bu dolunay etkisinde iken.
Dolunay Türkiye haritasının 7.evinde gerçekleşecek. Yükselen alçalan aksı ile yakın temasta olacak. Açık düşmanlıklar ve ülkeler arası ikili ilişkileri temsil eden bir alanda gerçekleşecek. Yani dış ilişkiler, antlaşmalar ve uluslararası anlaşmazlıklar ile alakalı konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir ülkemiz açısından. Bu açıdan bakacak olursak zaten bir süredir gergin olan dış ilişkilerin bir kriz ile tekrar dalgalanması söz konusu olabilir. Bu alan aynı zamanda evlilikleri temsil ettiğinden, evlilik kararlarında, niyetlerin gerçeğe dönüşmesi konusunda dönemsel de olsa bir artış yaşanabileceğini söylüyor dolunay.
Dolunay esnasındaki sert tesirleri göz nünde bulundurduğumuzda,  sükûneti sağlayan tavırları artırmanın,  harekete geçiren tarafın içine mantık ve sağduyu katabilmenin, düşünme payını artırmanın, tedbirli ve temkinli davranmanın, gerçeklerden kaçmak yerine yüzleşmenin ve sorumluluk alan tavırların önemi çok daha fazla artıyor hem kişisel hem de toplumsal hayatımızla alakalı olarak. Galeyana getiren, öfkeden beslenen, sertlik ve şiddetin prim kazandırdığı kişi ve durumların ve buradaki niyetlerin görünür olması önemli… Sonradan pişmanlık duyulabilecek, bir anlı öfke ile harekete geçilmiş durumlardan kaçınmakta fayda var. 
KİMİN DAHA BAŞARILI, ÜSTÜN YA DA YETKİN OLDUĞUNU TARTIŞMAYA AÇMAK YERİNE HEP BİRLİKTE İLERİYE EL ELE YÜRÜMEYİ VE GELECEĞİ BİRLİKTE İNŞA ETMEYİ HEDEFLEMEK KIYMETLİ OLACAK. Tam da hükümet kurmak adına yapılacak koalisyon görüşmeleri döneminde bu tema oldukça anlamlı görünüyor.
Bu dönem sevginin ve hoşgörünün, gerçeklik ve dünyevi değerlerle dengede kalabilmesi ve bunu sağlama çabası önemli olacak.
Hepimizin hayatında her gökyüzü olayının etkisi öyle ya da böyle hissediliyor. Direkt ya da dolaylı olarak. Haritamızdaki özel noktalara teması neticesinde az ya da çok olarak.
Bu dolunayın da hepimizin hayatında hem kişisel hem de toplumsal anlamda güzellikler açığa çıkaran ve hayrımıza olanı önümüze çıkaran olaylara vesile olmasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

30.6.2015

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji