< Ana sayfa 11 Ekim 2015, Pazar

Terazi Burcunda Yeniay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

13 Ekim 2015 Salı günü saat 03:05 de 19 derece Terazi burcunda bir yeniay meydana gelecek. Her yeniay olduğu gibi bu defa da taze başlangıçları ve bunların heyecanını tetikleyecek.
Bu kez tazeleyeceği ve etkileyeceği konular, ilişkiler, aşk ve bununla bağlantılı konular, ortaklıklar, hukuksal ve adaleti temsil eden meseleler, sanatsal ve yaratıcılık isteyen işler, estetik ve güzellik ile alakalı konular ve uzlaşma ve arabuluculuk içeren mevzular, politikayı ve politik olmayı ilgilendiren konular olacak.
Bu bahsettiğim konuları temel alan bazı başlangıçlar açısından hız kazandıran bir süreç olacak.
• Bir ilişkiye başlamak,
• mevcut ilişkimizde bir aşama kaydetmek,
• uzlaşma maşasına oturmak,
• huzur, denge ve uyum adına adımlar atmak
için ivme katan bir etkisi olabilir.
Anlaşmalar, ortaklıklar, iş birlikleri, el ele verme niyetleri gündeme gelebilir.

YENİAY İLE BİRLİKTE BİR ANLAŞMAZLIĞA SON NOKTAYI KOYACAK ADIMLAR ATILABİLİR. Hukuksal bir mücadeleye başlama ve adaletin tahsisi adına bir girişim söz konusu olabilir.

Yeniayın yöneticisi Venüs Başak burcunda ve kendini yeteri kadar ifade edemediği bir konumda. Venüs’ün Satürn ile karesi ve Neptün ile karşıt açısı dikkat çekiyor. Bu da bu yeniay ile ortaya koyulan niyetlerin arkasını “gerçeklikle” doldurmamız gerekeceğini işaret ediyor. Eğer ciddiyetle ele alacağımız bir girişim değilse söz konusu olan, dağılmaya ve amaçsız bir noktaya varmaya, hayal kırıklıklarına, beklentilerden eli boş dönmelere mahkum olacaktır diyor gökyüzü. Niyet sadece bireysel bir tatmin olmamalı, bu atılan adımın bütüne, herkese fayda sağlayan, hizmet eden bir yanı da olmalı diye ekliyor. Üretmek, daha iyisini inşa etmek, var olanı düzeltmek, yeri geldiğinde tavizler verebilmek, orta yolu bulmanın ve gerçek anlamda ele ele bir yola çıkmanın ve belki de zaten çıkılmış olan yola birlikte devam edebilmenin ana kriterleri olacak.

Yeniay sonrası Ay’ın hemen boşluğa giriyor olması yani Terazi burcundan çıkana kadar herhangi bir temel açısının olmaması da bize aslında bir şeylere niyet etsen bile dur biraz daha sabret, bir nefes al ve daha sakin ve emin olduktan sonra adımları at dedirtiyor. Önemli başlangıç niyetleriniz için bir gün sonrasını beklemek daha verimli olabilir.
Yeniayın Uranüs karşıt açısı da bu durumu destekliyor aslında. Uranüs bu yeniayda başrolde olacak. Bu kez yeniayın attırdığı adımların beklenmedik, sürprizli nitelikteki gelişmelere sebep olabileceğini, ince eleyip sık dokumaya varmayan tedbirlilik halinin işe yarayacağını işaret ediyor.

Birden verilen kararların, düşünmeden yapılan hamlelerin, kestirip atma ya da çabucak ısınmaların sonradan bir takım pişmanlıklara vesile olabileceğini düşündürtüyor. Fevri tepkilerin, tepkisel adımların yol açabileceği dengesizlik ve gerginlikler de söz konusu olabilir.

Burada söz konusu olan daha çok birliktelik ya da ayrılık kararları çerçevesinde olabilir. Sabır, esneklik, hoşgörü gibi şeylerin çok önemli olduğu günlerde olduğumuzu, beklenmedik durumlara çabucak adapte olup hızlı ve işe yarar, güven yaratan çözümler üretmemiz gerektiğini söylüyor yeniay haritası. Aman dikkat.

Ülkemiz haritası açısından incelediğimizde de genç insanları, sanat camiasını, eğlence dünyasını, borsa ve ekonomiyi etkileyecek yatırım araçları ile ilgili konuları işaret ediyor. Bu konularda alınacak ya da uygulamaya geçirilecek bazı kararların gündeme gelebileceğini işaret ediyor yeniay haritası. Ya da hiç planda olmayan bir takım tepki ve gelişmelerin gündeme gelebileceğini…

Yeniayın hem bireysel hayatlarımız hem de ülkemiz açısından güzelliklere, huzura, sevgiye, barışa ve mutluluğa vesile olacak şeyleri yaşamımıza taşımasını gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal


11.10.2015
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji