< Ana sayfa 17 Aralık 2017, Pazar

Yay Burcunda Satürn Etkisinde Yeniay

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Yay Burcunda Yeniay

18.12.2017 saat 09:30 da Yay burcunda bir yeniay meydana geliyor. Tazelenme ve hayatımıza bir alanda yenilik katma zamanı. Adım atma, harekete geçme ve değişim yaratma isteği veren nitelikte bir yeniay. Yay burcu coşku ve iyimserlik veren etkilere sahip ancak bu kez Satürn vurgusu temayı bir miktar değiştiriyor.
Yeniayın tetikleyeceği ana konular: eğitim ve öğretim ile yayıncılık ile bağlantılı konular, inanç, din ile alakalı şeyler, yolculuklar, bilgi alışverişleri, buna hizmet eden araçlar, rehberlikler, yurt dışı ya da yabancılarla ilgili olabilecek iş ve girişimler, genel olarak daha geniş bakışı verecek, farkındalık yaratacak olan imkanlar, hukuksal konular ve adalet sistemine ait durumlar v.b.
• Gerçeğin arayışı adına duyulan merak, yeni olana duyulan cazibe, rutinlerden sıyrılmaya vesile olacak uğraşlar, bilgimizi ve deneyimlerimizi artıracak şeyler söz konusu olacak yeniay eşliğinde.
• Yazmak, çizmek, okumak, bizde var olanı aktarmak ile ilgili olan her şey, tecrübenin paylaşımını çoğaltacak, olgunlaşma, gelişme, derinleşme ve büyüme imkanı veren her türlü araç gündemde ve cazip olacak.
• YENİ KAPILAR ARALAMA istek ve motivasyonu yüksek olacak.
• Ya yeni atılımlar gündeme gelecek ya da bunun aslında mümkün olduğunu görmemizi sağlayan kişi ya da durumlarla yolumuz kesişecek.
• Yeni yol haritaları ve yeni idealler söz konusu olabilir.
• YENİAYIN SATÜRN ETKİSİNDE OLMASI ise durumu biraz değiştiriyor. Ciddiye alınacak adımları at,
• yaptığın girişim her ne ise ona dair üzerine düşeni yap,
• aceleci kararlar vermek yerine sağlam ve uzun vadede işe yarayacak işlere niyet et,
• sorumluluk al,
• öz disiplin sağlaman önemli,
• bilgiyi sistematik bir şekilde kullan,
• geçmiş tecrübelere kulak ver ve
• somut başarı asıl hedefin oldun diyor yeniay.
 
Satürn Oğlak burcuna geçmeden önceki yeniaya önemli katkılar sağlıyor açıkçası. Bu bahsettiğim şeyler tabi ki verim artıracak ve tatmini takdir ve başarı getirecek detaylar. Ancak hız kesen ve kaygı veren tarafları da var ne yazık ki. ( Üstelik de Merkür geri hareketine devam ederken) Sanki bazı niyetler ortaya konulacak ancak bunların su yüzüne çıkması ya da sonuçlarının görünür olması biraz zaman alacak gibi. Bu biraz stres yaratabilir. Zira Yay burcu biraz daha özgür hareket etmeyi ve hızlıca değişim yaratmayı isteme meyil veriyor.
 
Aslında ileride yerini ve niyetini daha sağlamlaştırmak istiyorsan şu an gereken değişimi ve adımı yarat diyor yeniay. Ve de bunun olabilmesi için gerçekçi bir şekilde hareket etmeyi bilmelisin, çaba ve sabır göstermelisin diye ekliyor.
 
YENİAYIN DİSPOZİTÖRÜ JÜPİTER’İN Ay düğümleri ile kare açısı bu yeniay ile karşımıza çıkan farkındalık fırsatlarının, gelişim imkanlarının bizi bir çeşit karar ya da seçim noktasına taşıyacağını kadersel bir tesirinin olacağını söylüyor. 
 
Yeniay haritasındaki 12. Ev vurgusu bireysel ve toplumsal yaşamlarımızda yaşana gelişmelerin içeriğini ve hangi temele dayandığını, olası sonuçlarını görmekte zorlanacağımızı, tedbirli ve kontrollü olmamızın iyi olacağını işaret ediyor.
Sanki gerçekten de şu an su yüzüne çıkmayan ileride şekli şemali ve aslı astarı ortaya çıkacak bazı şeyler tetiklenecek bu yeniay ile. Gizli kapaklı işler de uzun vadeli plan ve projeler de bu kapsamda düşünülebilir. 
 
Bir tarafımız bütün iyimserliğiyle, “kontrol etmene gerek yok hadi artık bırak kendini suyun akışına” diyecek. Diğer tarafımız “kontrole takılmadan nereye akıyorsun? “diye sorgulayacak.
 
BU YENİAY aynı zamanda büyüttüğümüz ve karşı karşıya gelmek istemediğimiz korkularımızla yüzleşme şansı da verebilir.
 
Türkiye Cumhuriyeti astrolojik haritasına bakacak olursak, yeniay bu defa halkın sağlığını, işçi ve emekçi kesim ile ilgili konuları, askeri meseleleri daha çok ilgilendirebilir. Sağlık alanında yeni bir gelişme, uygulama söz konusu olabilir yeniay sonrasında.  Bir özgürlük mücadelesi ve istek, ihtiyaçların dile gelmesi, gelişim isteğinde artış söz konusu olabilir. Tüm ülke olarak hayatın günlük akışında yeni bir düzenleme ve farklılaşmaya neden olacak değişikliklerin başlangıcına da şahit olabiliriz… Yeni iş kolları imkanı ya da ihtiyacı konusu gündeme oturabilir.
 
Yeniayın hem ülkemiz hem de bireysel olarak bizler açısından hayırlı başlangıçlara vesile olmasını gönülden dilerim…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

 
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji