< Ana sayfa 30 Eylül 2018, Pazar

AstroKarmik ile 1-7 Ekim 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

1-7 Ekim 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

1 Ekim 2018 PAZARTESİ

Ay akşam saatlerine kadar İkizler burcunda ve boşlukta olacak. Bir şeyleri netleştirmekte ve stabilize etmekte zorlanacağımız, aynı anda pek çok işle uğraşmak zorunda kalacağımız, ayrı ayrı pek çok kişiye laf yetiştirmemiz gerekecek nitelikte bir gün ile haftaya başlıyoruz.
İlgi konumuz ve odak noktamız da hızlıca değişkenlik göstereceğinden eğer verim adına özellikle bir çaba göstermemişsek zamanı kaliteli değerlendirememe riski olabilir.
Olaylara sadece mantık çerçevesinden ve derinlik katmadan bakan insanlar bugün iletişimi zora sokabilir. Mantıksal olanla yetinmeyip mutlak bir mana arayışında olanlar, duygusal hassasiyetleri de dikkate almak isteyen kişiler de aradığı özeni yeteri kadar bulamamanın huzursuzluğunu yaşayabilir.
Ne kadar planlı olursak, planları sadeleştirirsek, pratik çözümlere odaklanırsak, bilgimizi kullanacağımız alanları kaçırmazsak o kadar verim alacağımız bir gün olacak.
Saat 21:00 sonrasında Ay yengeç burcuna geçecek. Günün geri kalanında duygusal anlamda daha çok huzur ve sükûnet var.  Koşturmacalı ruh hali yerini domestik ihtiyaçlara bırakacak. Ancak yine de planlı ve sakin bir akşam geçirememe ihtimali söz konusu. Yenilikler, değişik deneyimler, farklı bakış açıları veren bilgi ve buna vesile olan kişiler, hedef değişikliklerine sebep olan gelişmeler, tebdili mekanda ferahlık vardır dedirten durumlar bu akşamın temaları arasında.
İlerleyen saatler yalnızlaşma ve içe kapanma eğilim ve ihtiyacı artacak.

2 Ekim 2018 SALI

Ay günün tamamında Yengeç burcunda seyredecek. Ailemizle bir arada zaman geçirmek, sevdiklerimizle olmak, kendimizi güvende ve ait olduğumuzu hissettiğimiz ortamlara ve kişilere doğru çekileceğimiz bir gün olacak.
Erken saatlerde bir şeylerin gecikmesi, engeller, prosedürler, tıkanıklıklar, aksaklıklar veya sadece bunların endişesini yaşama hali söz konusu olabilir.
Olumsuzlukları ve riskleri, hataları daha kolay görecek gözler.
Memnuniyetsizlik, yetersizlik hissi, sınırları aşamama, asıl yapmak istediğimiz şeyler değil de sorumluluklarla ilgilenmek zorunda kalma, mecburiyetler, kaygılar, angaryalar ve taşımak zorunda olduğumuz yükler sebebiyle sıkıntılı bir ruh hali ile uyanabiliriz Salı sabahına.
Günün ilk yarısı ve gün ortası da benzer etkiler ve aynı zamanda inatlaşma ve çatışma halleri, ikili ve sosyal ilişkilerde gerginlik ve çatışmalar, anlaşmazlıklar yaşanması söz konusu olabilir.
Özellikle ailemiz ve sevdiklerimiz ile ilgili konularda her zamankinden daha korumacı, katı ve kuralcı olabiliriz. Katılık hem korumak ihtiyacından hem de sorumlu hissetme halinden kaynaklanacak.
Bu sabahın en rahatlatıcı anahtarı esneklik. Bu aşamada kendimize de haksızlık etmemek önemli. Yapabileceğinin en iyisini yapan, üzerine düşeni gerçekleştirip alınan sonucu bu şekilde değerlendirmesi gereken biz de olabiliriz.
Günün ikinci yarısı bu esneklik, anlayış ve hoşgörü halini, ilişkilerde uyum ve keyfi yaratmak zaten çok daha kolay olacak.
Sevdiklerimizle zaman geçirmek, duyguların daha rahat aktığı ortam ve fırsatlar yaratmak, yaratıcılık isteyen işlere yönelmek, sezgilerinizi daha aktif olarak kullanma fırsatı, akıcılık, manevi açıdan güç katacak aktivitelere yönelmek için elverişli olabilir.

3 Ekim 2018 ÇARŞAMBA

Ay bugün de Yengeç burcunda seyredecek. Yorucu, gergin ve stresli bir gecenin etkileri, sabah erken saatlerde de bir miktar devam ediyor. Zihinsel gerginlik hali eğer bir şekilde ifade edilebilmişse çatışma ve sıcak ya da soğuk savaş haline, edilememişse de zihinsel yorgunluk ve belki de baş ağrısına vesile olabilir.
Merkür Plüton karesi ve Ay’ın yaptığı açılarla bu kareyi tetiklemesi, bugünü ve özellikle de sabah saatlerini bir miktar stresli bir hale getiriyor. Duygusal baskı yaratacak konuşmalar, gergin ifadeler, aşırı sahiplenme sebebiyle hissedilen ya da hissettirilen stres, manipülatif bir iletişim tarzı, can yakacağını bile bile ya da zaten bunun için söylenen sözler bu etkiler altında ortaya çıkabilir.
İnatlaşmalardan, duygusal yoğunluk yaratacak konuşma ve görüşmelerden uzak durmakta fayda var. Hele ki Venüs geri hareketinin etkilerinin hissedilmeye başladığını da dikkate alırsak daha özenli ve sabırlı olmakta fayda var.
Kestirip atan, esnemekte ve grileri görmekte zorlanan bakış açıları, sivri ve radikal kararlar alan ve aldıran yaklaşımlar dikkat edilmesi gereken şeyler.
Saat 11:32 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.
Hem sabah saatleri hem de günün geri kalan, başlangıçlar, somut net ve yüz güldüren bir sonu elde etmeyi hedeflediğimiz iş ve girişimler için pek uygun olmayabilir.
Genel olarak rutini sorunsuz yürütmek ve iyi ilişkiler kurmak, iletişimde daha kolay olmak tercih ediyorsanız günün ikinci yarısını tercih edebilirsiniz.

4 Ekim 2018 PERŞEMBE

Ay saat 00:12 sonrasında günün tamamında Aslan burcunda olacak. Bugün yapacağımız işlerde ve ilişkilerimizde en önemli motivasyon aracığımız beğenilmek, önemsenmek, iyi işler ortaya koyduğumuzun ve ne kadar değerli olduğumuzun görülmesi-dile getirilmesi olacak. Egoya dayalı karar ve tepkiler ve bu sebeple olabilecek karşı karşıya gelmeler yaşanabilir.
Özgüven, kararlılık ve netlik isteyen iş ve girişimlerde bugün kendimizi her zamankinden daha çok gösterme ve ön plana çıkma şansı bulabiliriz.
Sabah saatleri yeni bir şeyler denemek ve farklı işlerle uğraşmak istek ve ihtiyacı ile güne başlayabiliriz. Buna imkan bulamamak ise gerginlik yaratabilir. İmkan bulamamak ile imkan yaratmamak arasındaki farkı görmek iyi olabilir bu gibi hallerde😊
Günün ilk yarısı genel olarak gerçekten de önümüzü görmemize ve farkındalık elde etmemize hizmet edecek, geleceğe bambaşka bir bakış açısı ile bakmamıza vesile olacak kişi ve durumlarla karşılaşabiliriz. Direnç göstermek yerine kıymetini bilmek avantaj sağlayacak.
Gün ortası sabırsızlık, esneklik gösterememe, inatlaşmalar v.b. şeylerden doğabilecek kaza, aksaklık ve çatışma durularına gebe. Uzlaşma gerektiren işlerden verim almakta zorlanabiliriz.
Muhalefet havası esecek ve bu ego çatılmalarına vesile olabilecek.
Akşama doğru bu gergin etkiler giderek azalacak. Gün içinde yaşanabilecek olan ilişkilerdeki çatışmalı durumlar yerini daha denge ve uyum tavırlarına bırakacak. Önemli iş ve görüşmeleriniz için akşam saatlerini tercih edebilirsiniz.

5 Ekim 2018 CUMA

Ay günün tamamında Aslan burcundaki seyrine devam edecek. Günün ilk yarısı gayet akıcı, toparlayıcı ve destekleyici nitelikte geçecek. Yaratıcı işler, özgüven ile yapılan konuşma, talep ve girişimler, yaptıklarımızı sunma, ifade etme imkanı, neler yapabileceğimizi planlama şansı bulabileceğimiz şekilde olacak özellikle günün ilk yarısı.
Gün ortasında da önemli nitelikte ve önem verdiğimiz kişilerle yapacağımız görüşme ve konuşmalar, destek alışverişlerine hizmet edecek paylaşımlar için imkan bulabiliriz.
Abartılı ifade, talep ya da vaatlerden kaçındığımız takdirde her iki tarafın da lehine olacak anlaşma ve planlamalar yapılabilir.
Saat 14:33 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak. Bu nedenle bu saat öncesinin planlamaları çok daha kaliteli olabilir.
Venüs Akrep burcunda Retro sürecine girdi. 31 Ekimde Retro sebebiyle Terazi burcuna dönecek ve 16 Kasıma kadar da Terazi burcunda geri hareketine devam edecek. Özellikle 31 Ekim’e kadar çok daha zorlayıcı olacak bu Retro dönemi.
Tabi ki ana başlık ilişkiler ve içindeki dengeler…
• İlişkilerdeki birlikte ya da karşılıklı olarak verilmesi gereken mücadeleler,
• yeni oluşan ya da çözümü olmazsa olmaz aşamaya gelmiş krizler,
• dengeli bir ilişkiye dönmesi ya da kopması gereken bağımlı modeller,
• takıntılar,
• güven duyamama nedenli hissedilen acılar,
• ve bu güveni yaratamamanın verdiği gerginlikler,
• bir ve bütün olamamak sebebiyle ayrı gayrı olmaya mahkum olan ilişkiler,
• ayrı gayrı kalmaya tahammülü kalmadığı için bir ve bütün olmaya hizmet edecek noktaya gelen uzatmalı ilişkiler,
• tamamen üzeri kapatılsın ya da şifasını bulsun da gönüller şenlensin diye gündeme gelen eski aşklar ve yaraları bu sürecin ana gündem maddeleri.
İlerleyen günlerde 16 Kasım-2 Aralık arasında Retro düzelmiş ve Terazi burcunda ilerleyen Venüs bozulanı tamir etme ve daha güzel, kaliteli ve keyif veren, konforlu ilişkiler yaratma adına şans verecek.  

6 Ekim 2018 CUMARTESİ

Ay saat 02:19 sonrasında hafta sonu boyunca seyredeceği Başak burcuna geçecek. Bu hafta sonu için öncelikli eğilim ve ihtiyaçlarımız düzen, tertip ve bir şeyleri yoluna sokmak şeklinde olacak. Detaylara gözümüzün fazla takıldığı bu sebeple de anı yaşamakta ve tadını çıkarmakta zorlanma olabileceği şekilde geçecek hafta sonu.
Ay’ın kapanan fazda olması daha işe yarar bir düzen yaratmak adına mevcut düzenin gözden geçirilmesi gereken yaşam alanlarımıza bakmak gerektiğini işaret ediyor.
Daha geniş ve genel anlamda bu şekilde sorgulamalar yaparak ya da daha iyisine ihtiyaç duyduğumuz konularda gereken revizyonları planlamakla geçirebiliriz hafta sonunu.
Daha önce düşünmediğimiz şekilde düşünmek, pratikleşmeye hizmet edecek şekilde davranmak, tenkit eden bakış açılarının (bizden ya da başkasından gelebilir) motivasyonları düşürmesine izin vermemek önemli bu etkiler altındayken.
Bu hafta sonunun şöyle tesirleri de mevcut:
Bir kişinin gayet iyi niyetle ve belki de sadece sohbet aşamasında söylediği ya da fikrini sorduğumuz, rehberliğine başvurduğumuz birinin net bir objektiflikle ifade ettiği fikir, söz, yorum bize her zamankinden daha çok rahatsızlık verebilir. Eleştiri ve saldırı olarak algılanabilir bu tarz ifadeler.
İfadeleri yumuşatmak, insanların sınırlarına saygı göstermek, istenmedikçe akıl vermeye kalkışmamak iyi olabilir.
Gün içinde Ay’ın açıları hep destekleyici nitelikte olacak.
Aslında doğru rehberlerle buluşma ve gereken aksiyon ve düzenlemelere hizmet edecek desteği alma, bozuk olanı tamir etmenin pratik yollarını görebilme, buna hizmet edecek kişilerle yolumuzun kesişmesi, var olan sorunlara kalıcı çözümler üretecek alternatiflerin ne şekilde yaratılabileceğini fark etme imkanı sunacak bir gün… En verimlisinden değerlendirsek bile günü, içsel huzursuzluklar, vesvese ve kaygılar söz konusu olabilir. Bunların yolunuzu tıkamasına izin vermeyin. 

7 Ekim 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Plan ve organizasyonlarımızda aşırı vesveseli haller, bir şeyleri düzgün ve doğru yapmak ile ilgili kaygılar stres yaratabilir. Anın tadını çıkaramama detaylara fazla takılma, eleştirel bir bakış açısı ve bu içerikteki yaklaşımlar sebebiyle ilişkilerde anlaşmazlıklar söz konusu olabilir.
Kusursuz olsun diye çok uğraştığımız şeylerde sakınan göze çöp batar durumu olabilir. Ya da belki de bunun stresi bile yetebilir.
İşlerimiz ve eşyalarımız, ev ve iş düzenimiz açısından derleme, toplama, düzen verme, temizlik ve arınma içerikli gayretler için elverişli olabilir.
Bugün sağlık ile ilgili konularla da ilgilenebiliriz.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı güç katan ve detayları doğru analiz etmemize vesile olacak görüşme ve konuşmalar, analiz gerektiren işler, bilgi paylaşımları ve durumun arka planındaki nedenleri görmeye hizmet edecek aktiviteler için uygun.
Günün ikinci yarısı da akıcı ve destekleyici nitelikte geçecek.
17:02 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.
Ay’ın günün tamamında kapanan fazda olması ve önceliğimizin keyif ve eğlence olmaması, keyif odaklı bir tatil günü geçirmeye yetecek bir enerjimizin olmadığını düşündürüyor.
Ama yine de bilgi paylaşımları, rehberlikler, fayda sağlamasını hedeflediğiniz görüşme ve buluşmalar, konu her ne olursa olsun mevcut durumla ilgili yapılan ya da planlanan düzenlemeler, daha sonra atılacak adımların planlarındaki detayları netleştiren aktiviteler için elverişli bir gün olabilir.
 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji