< Ana sayfa 01 Temmuz 2019, Pazartesi

Astrokarmik ile 1-7 Temmuz 2019 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

1-7 Temmuz 2019 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Salı günü akşam saatlerinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması haftanın, ayın ve hatta yılın en önemli transitlerinden biri.
10 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek ve önemli bir başlatma etkisi sunacak. Yengeç burcunda olması ve Kuzey ay düğümü eşliğinde gerçekleşecek olması, bu tutulma ile gündeme gelecek konuların kaynağı her ne olursa olsun duygusal hassasiyetlerin tetikleneceğini işaret ediyor. Kuzey serisinden bir tutulma olması da geliştiren, geleceğe vaatlerde bulunan, inşa eden, yol açan nitelikteki gelişmelerin yaşanacağını düşündürüyor.
Bir yuva kurmak ve aidiyete hizmet edecek adımları atmak da mümkün, kökleneceğimiz yeni mekanlar yaratmak da…
Kadersel yol ayrımları ve yeni başlangıçlar, radikal karar ve adımlar, bir şeylerin bitmek ya da şekil değiştirmek zorunda kalmasının yaratacağı etkiler, aile içi düzenler ve bunlara dair değişimler, evimiz, yuvamız ve sevdiklerimizle ilgili gelişmeler tutulmanın ana gündem maddeleri arasında.
Alışkanlıklarımız, duygusal olarak kendimizi rahat hissettiğimiz kalıplarımız, ortaya çıkaramadığımız ve belki kendimizin de farkına varamadığı bastırıp yok saymayı tercih ettiğimiz duygularımız, duygusal ihtiyaçlarımız gündemin bastırılamayan ana başlıkları arasında.
 
Bu tutulmanın yaşamımızda sevdiklerimiz ve ailemiz, yuvamız ile bir bağlantısı var. Ya direkt ana konu olarak veya sonuçlarının etkisi direkt buraya yansıyacak.
 
Ayın devamındaki Ay tutulması da somut sonuçlar ve gerçekliklerden bahsedecek.
 
Dayandığımız temeller ve üzerinde yürüyeceğimiz bizi geleceğe taşıyacak olan yol bu ay hedefte olacak.
Her ikisinin de sağlam olması ve bir diğerini desteklemesi önemli olacak.
Ancak biz önce temelimize ve dayandığımızı köklere bir bakalım. 
Onu ne ölçüde sağlamlaştırdık, dayanıklı kıldık diye sorgulamak gerekebilir.
Ya da yeni kökler oluşturuyorsak bunun bizi geleceğe taşıyacak bir köprü olduğunu göz önünde bulundurarak sevgimizi ve inancımızı işin içine katmak şart.
İster bir iş olsun, ister bir hedef, ister bir mekan olsun ister bir insan ya da bir ilişki, kendinizi ait hissetmemişseniz oradan %100 verim alma şansınız olamaz.
Güçlüklere göğüs germek ve güçlenerek yola devam edebilmek sadece dünyevi hedefler ve akılla, başarmak gayreti ile oluşmaz. Bunları besleyecek duygusal motivasyonlar ve dirayeti oluşturacak inanç ve aidiyet olması şart.
Aksi takdirde çözülme ve vazgeçişler kaçınılmaz olacaktır.
Bu dönem aynı zamanda yeteri kadar sağlamlaştıramadığımız duygusal bağlarımız ve yeteri kadar ait hissedemediğimiz kişilerle olan bağlarımız ya revize edilecek ya da daha sağlam duygu bağlarına yer açmak adına bağlılığımız masaya yatırılacak.
 
İşinize olan inancınız ve duygularınızı, sevginizi işin içine katma potansiyeliniz de bugünlerin malzemeleri arasında.
Yenilerine edilen niyetler mutlaka duygusal motivasyonlar barındırmalı.
Zorlu açılar eşliğinde gerçekleşen bu tutulma, her türlü niyet ve girişimlerin mutlaka bir olgunlaşma sürecinden geçeceğini işaret ediyor.
Sabır göstermek, olası gecikme ve aksaklıkların motivasyon düşürmesine müsaade etmemek, sorumluluk bilinci ile ve dirayetle hareket edebilmek, gereken düzenlemelerin yapılması için elini taşın altına koymak, her ne adım atılıyorsa atılsın kısa vadeli değil de uzun vadeli sonuçlarına bakabilmek, hedefleri buna yönelik koyabilmek, gereken gücü, kapasiteyi ortaya koymak, dönüşüm ihtiyaçlarından çekinmeyip hayata geçirebilmek, kaçışlardan ve vazgeçişlerden dersler çıkarabilmek, yüzleşmelerin yaratacağı hafifliği hedefleyebilmek şart.
Yani bu bir ilişki ve özel hayatı ilgilendiren bir karar, aileyi ve çocukları ilgilendiren bir konu ise sonuçlar için çaba göstermek gerektiğini, zorlu sınavlardan geçebileceğimizi, kararlılığımızın testten geçeceğini, geleceğe yatırım yaptığımızı göz önünde bulundurmuşsak yola çıkmak gerekiyor.
 
Bu yorumlar tamamen dünyevi iş ve hedefler için de aynen geçerli.
Bunları kaygı malzemesi yapmak yerine sağlamlaştırma, güçlendirme aracı olarak görebilmek avantaj sağlayacak.
Hem maddesel hem de manevi açıdan yoğun bir temadan bahsediyoruz. Bu yoğun tema normalde kendimizde o gücü bulamadığımız adımların gelebileceğini ya da bizim irademiz dışında ve bizi harekete teşvik eden zorlayıcı gelişmelerin yaşanacağını söylüyor. Bu bir tetik zamanı. Aslında en azından bir sonraki tutulma mevsimine kadar şekillenecek olayların habercisi. Yani hemen bu hafta bir şeylerin olmasını beklemeyin illa ki. Tutulma derecesi haritanızdaki gezegen ve akslarla ne kadar yakın etkileşimde ise o kadar çok ve hızlı etkili olacaktır ancak yine de etkiler 6 ay kadar yansıma eğiliminde.
 
Genel olarak bakacak olursak;
Ailevi ve vatani değerlerin ön plana çıkacağı olaylar söz konusu olabilir.
Bu konularda yaşanabilecek birtakım başlangıçlar için tetikleyici olabilir bu tutulma.
Annelik teması ve çocuklarla ilgili konular vurgulanabilir.
Aile bağları yeniden şekillenebilir.
Evlilik, evlilik teklifi gibi yeni başlangıçlar söz konusu olabilir.
Taşınma, ev alım satımı gibi konular gündeme gelebilir.
Ebeveynlerimizi ilgilendiren konularda birtakım gelişmeler yaşanabilir.
Yengeç vurgusu ile birlikte vatan sevgisi de görünür hale geleceğinden özellikle bu konuda baskın görüşü olan kişi ve kurumların, milliyetçi görüşlerin sesi daha gür çıkmaya başlayabilir.
Ya da bunun olamaması nedeniyle birtakım tepkiler verilebilir.
Duygusal anlamda dalgalanmaların yaşanabileceği, kendimizi güvende hissetmek adına veya sevdiklerimizin güvenliğini sağlamak adına atılımların yapılacağı bir etki yaratacak bu kez Güneş tutulması.
 
Yeniay’ın T.C. haritasının 1.evinde ve Plüton ile kavuşum halinde gerçekleşecek olması ülkemiz açısından önemli bazı hareketlerin başlangıcına ve ilerleme sağlayacak gelişmelere ve değişim ve dönüşüm adına bir takım radikal adımların atılacağına işaret ediyor.
Motivasyonu artıracak, canlılık katacak ve birlik beraberlik ruhunu ön plana çıkaracak, gücün ortaya çıkışını sağlayacak aksiyonlar veya olaylar gündeme gelebilir. ( iyisiyle kötüsüyle)
Ülkenin yeniden yapılanması adına yapılacak aksiyonlar söz konusu olabilir.
Bu aksiyonların bizi geleceğe taşıması ana hedef olmalı. 
Hareketin içinde olanlar kadar dışarıdan takip edip destekleyip desteklemeyeceğine karar verenlerde de büyük sorumluluk var.
Kalıcı, güç katan, daha işe yarar bir yapılanmaya hizmet eden,  dönüştüren, aidiyeti ve birleştirici unsurları ön plana çıkaran, sarıp sarmalayan, gerçekten geleceği daha sağlam inşa eden, edecek olan ile olmayanı birbirinden ayırt edebilmenin sorumluluğu bu tutulma sürecinde sırtımızda olacak.
Daha önce 1 Temmuz 2000 tarihinde olan Güneş tutulması da aynı derecede gerçekleşmişti. 16 Temmuz 2000 tarihinde gerçekleşen Ay tutulması da 16 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek olanla aynı derecede yaşanacak.
Saros serileri açısından olaya bakacak olursak 3 Kuzey serisinden bir tutulma ve 21 Haziran 2001 Güneş tutulması ile aynı seriden.
Ana teması, durumu değiştiren genç figürler ya da buna yönelik ortaya çıkan yeni haber ve gelişmeler. Bu seriden olan tutulmalar insanlarda kaygı ve takıntılı durumlar yaşanmasına vesile olabiliyor. Büyük planlar ve aksiyonlar söz konusu olabilir.
Hayatınızda geçmişte 2000 ve 2001 yıllarında yaşanan olaylara özellikle de 2001 yılındaki gelişmelere ve sizin üzerinizdeki etkilerine dönüp bakmak fikir verebilir.   (Ülkemiz açısından 22 Haziran 2001 de Fazilet partisi kapatılmış ve 14 Ağustos 2001 de Ak parti kurulmuştur. Bu sebeple bugünler Ak Parti açısından dönüm noktası diyebileceğimiz bir süreçten geçildiğini ve bunun yeni bir oluşumun sinyallerini verebileceğini işaret ediyor. Hem eskinin geldiği nokta hem de yeninin varabileceği nokta açısından bugünleri akılla, mantıkla, realiteyle değerlendirmek, stratejik bir bakış açısı ile önümüzü görecek planlar yapabilmek önemli.

***Perşembe günü tutulma haritasında da etkili olan ve Retro öncesi Nisan sonunda kesinleşmiş olan Satürn GAD kavuşumu bir kez daha kesinleşecek. Etkileri Temmuz ortasına kadar hissedilmeye devam edecek. Retro sonrası Eylül ikinci yarısı ve ekim ayı başlarında bu transitin etkilerini bir kez daha hissedeceğiz.
Nisan sonunda bu konuda sizlerle paylaştığım yorumlarımı bir kez daha paylaşıyorum:
 
“””Satürn geri hareketi sırasında GAD kavuşumunun etkileri:
Bu transit için en can alıcı olan şey retronun başlangıcına eşlik etmesi.
Etkileri hakkındaki yorumları kısaca söylemek gerekirse, herkes hayatının bir alanında zor, karamsar düşünceler veren, sorgulamalar yaptıran, direnç mekanizmasını çalıştıran, anlaşılmadığını, değer verilmediğini, takdir edilmediğini, desteklenmediğini düşündüren deneyimler yaşıyor.
Herkes bir alanda yorucu şeylerle uğraşıyor.
Bugünler verilen sınavlar çok zorlayıcı, yetersizlik hissi veren, otoritemizi ve saygınlığımızı sorgulatan cinsten. Kıymetinin bilinmemesi ve görülen saygısızlık, sınırlarını bilinmemesi, haddin aşılması v.b. şeyler pek çok soru işareti ve karamsar düşünceyi de beraberinde getirecek. Söylenen, yapılan karşımızdakinden çok bizi etkiliyorsa gerçekten de sorgulanması gereken şeyler olabilir. Özsaygının kabulü kadar öz eleştiri zamanı da gelmiş olabilir.
Bugünlerde birileri bir şeylerin bedelini ödüyor.
Birileri de bedel ödetmeye kararlı.
Bu zamanların karmik telafilere hizmet edeceği, ektiğini biçme zamanları olacağı belli.
Ancak içinde bulunduğunuz durumları çözümlemeye çalışırken dengede ve duygusal tesirlerin sizi yönetmesine izin vermeden hareket edebilmek önemli.
Zira bugünlerde oluşabilecek yeni karmalar da taşınması zor ve ağır karmalar olabilir
Vicdan muhasebeleri ve ödenecek hesaplar gündemde bugünlerde. Karşı tarafı ve kendini yargılamaya hazır olan içimizdeki yargıç iş başında😞her iki tarafa da acımasız ve katı davranmamak, vicdan ile acımayı, dersler ile azapları birbirine karıştırmamak şart.
Bu etkiler, Retro sebebiyle Haziran sonu-Temmuz başında ve sonrasında da Retro düzeldikten sonra Eylül ikinci yarısı ve sonlarında tekrar edecek.
Bu bağlamda, bugünlerde yaşanan gelişmelerin artçıları ya da bunlara dayalı yeni gelişmeler de yaşanmaya devam edecek diyebiliriz.”””
***Haftanın son günleri de bir sonraki hafta başında başlayacak Merkür retrosunun hazırlıkları, demosu ve işaretleri ile geçecek. 1 Ağustos’a kadar devam edecek geri hareket.  8-19 Temmuz arasında Aslan burcunda, 19 Temmuz 1 ağustos arasında yengeç burcunda gerileyecek. Sonrasında 11 Ağustos da tekrar Aslan burcuna geçecek.

***Salı günü Mars, 18 Ağustos’a kadara kalacağı Aslan burcuna geçecek.

Hayatta en çok ne için mücadele ettiğimizi ve bu mücadeleyi nasıl verdiğimizi anlatan savaş gezegeni Mars bu süreçte daha çok, üstün olmak, otoritemizi kabul ettirmek ve irademizin takdir edilmesi adına bir mücadele gücü verir bize. Fiziksel olarak güçlü ve beğenilen biri olmak bizi canlandırır. Çevresine üstünlük taslamaya çalışan büyük gönüllü aslan krallar dolanır etrafta adeta.
Zayıflıkların dile getirilmesi, gurur incitici olaylar en çok tepkimizi çeken ve bizi harekete geçiren durumlar olur. Eğer insanlar sizin en azından 1-2 konuda üstün olduğunuzu kabul etmiş ve size tabii olabilmiş, “büyüksün be kardeşim” demeyi kabul etmiş ise var olan gücünüzü ve mücadele yeteneğinizi onlar adına da sonuna kadar kullanabilir bir ruh hali oluşturuyor Aslan burcundaki Mars.
Yani savaş kılıçlarının keskinliği ve elde etmek istediklerimize uzanan yoldaki eforumuz, biraz olsun bizi pohpohlayan ve üstün başarılı olduğumuzu dile getiren bize iltifatlar yağdıran yakıtlardan beslenir. Gurur önemli olur bu süreçte. Yüksek hedefler belirlemek, büyük işler için mücadele etmek ve bu montandaki işlere başlamak, sosyal organizasyonlar ve hayır işleri için uğraşmak için ideal bir dönem olabilir.
Eğer birilerinden destek almak ve sizin için ya da sizin yanınızda mücadele etmelerini istiyorsanız olumlu ve artı olan yönlerini çekinmeden söyleyin yüzlerine. Var olan pozitif meziyetlerini övün. Gururları okşansın... Sizin için yapmayacakları şey kalmaz bu sayede. Eğlenmek, sahne sanatları ve artistik uğraşlar açısından da mücadeleli ve rekabet unsurlarına dayalı işler yapabileceğiniz bir dönem olabilir.
Bu sürecin en önemli handikaplarından biri eğer birileriyle bir rekabet halindeyseniz kimsenin burnundan kıl aldırmaya gönüllü olmaması, gurur ve kibirin her türlü uzlaşı yolunun önünü tıkaması olacak. Alttan alan ve mütevazi tavırları görmekte zorlanabiliriz Mars’ın Aslan burcunda olacağı bu dönemde.

***Çarşamba günü Venüs 28 temmuza kadar kalacağı Yengeç burcuna geçecek.
Aşk, ilişkiler ve parayla olan ilişkimizi, estetik, güzellik ve sanatla olan bağımızı daha çok temsil eden Venüs gezegeni bu dönemde bizim için aile olmanın ve birlikteliklerin kutsallığını vurgulayıcı izler yaratır.
Hayatınızda özel biri varsa ilişkinizin temeli her zamankinden daha çok sevgi ve şefkat esasına dayanır bu dönemde. Gezip eğlenmek, hayatın tadını hareketlilikle çıkarmak yerine evde mutlu ve huzurlu anların keyfini sürmek isteğinde oluruz. Eğer bir beraberliğiniz yoksa da hayatı biriyle paylaşmanın ve bir aile kurmanın özlemini duyabilirsiniz.
İlişki alternatiflerinde ise gelip geçici olmaktan ziyade uzun soluklu ve yuva sıcaklığını yakalayacağımız kişilere yönelebiliriz. AİLEDEN BİRİ GİBİ OLAN VE BİRLİKTEYKEN KENDİNİZİ YUVANIZDA GİBİ HİSSETTİĞİNİZ, ORTAK BİR GEÇMİŞİMİZİN VE AİLE YAPIMIZIN OLDUĞU İNSANLARA DOĞRU ÇEKİLİRSİNİZ.
Sosyal ilişkilerimizde de uzun süredir görmediğimiz eski arkadaş ya da sevgililerimiz birden tekrar karşımıza çıkabilir. Eski günleri yad etmek ve varsa eski hesapları kapatmak için elverişli olabilir. Estetik ve güzellik anlayışımızda da yenilikçi ve modern olandan ziyade gelenekçi ve her kuşağın beğenisine uygun olan klasik görünümlü olan daha çok tercih edilir.
Venüs’ün Yengeç burcundaki seyri sırasında ilişkilerde birbirine ana-babalık eden, eşten ziyade ebeveyn rolünü üstlenmiş tipler çoğalabilir etrafta. Yedireyim, içireyim, temel ihtiyaçlarını gidereyim, koruyup kollayayım, sırtı üşümesin, aç kalmasın, aman üzerine titreyeyim de kimsecikler zarar veremesin hali bu. Yani dozunu aşmış bir hal diyebiliriz.
İlk başta ya da azıcık sürmüşse şımartıcı ve zevkli olabilir. Ama şımartma dozunu aştığını fark edince kişi, durum artık sıkıcı bir hal alabilir. Aman dikkat!

1 Temmuz 2019 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay İkizler burcunda ve kapanma fazında olacak. Bugün ve yarın duygusal gerginlikler, sıkışmışlık hissi, inişli çıkışlı ruh halleri çok yoğun biçimde yaşanacak. Önemli işler, girişimler, önemli görüşmeler için elverişli değil bu iki gün. Başlangıçların desteklenmediği ancak hayatınızda bir şeyleri bitirme ve geride bırakma kararı alacaksanız her şeyin daha rahat aktığı etkiler var gökyüzünde.
Bir şeyleri yeteri kadar ciddiye almamak, önemsememek, yüzeysel yaklaşmak, savsaklamaktan kaynaklanan aksaklık ve gerginlikler yaşanabilir. Ya da bu içerikteki iş ve sorumluluklar her zamankinden yorucu gelebilir. Rahatlık ve kolaya kaçma, olayları ve durumu basitleştirme istek ve ihtiyacı hakim olacak.
Özellikle iletişimde dikkatli olmakta fayda var. Yanlış anlama ve anlaşılmalara çok müsait olacağız. Her duyduğunuzu olduğu gibi almayıp mantık süzgecinden geçirmek çok iyi olabilir. Bu hem iletişim trafiğinin akışı açısından hem de bize ulaşan bir bilginin doğruluğunu sorgulama açısından önemli.
Sivri ve empatiden yoksun ifadeler, patavatsızlıklar, düşünmeden verilen cevaplar, düz ve nezaketsiz konuşmalar bugün çok yıpratıcı olabilir.
Hiçbir şeye o kadar da mana yüklemeyen yaklaşımlar, karşımızdakinin değerleriyle çakışabilir.
Komik olmak adına yapılan espriler acı etkiler yaratabilir.
Aldığımız bir bilgi eğer biz doğrulamamışsak hatalı kararlar almamıza ve tepkiler vermemize vesile olabilir.
Çok laf, az icraat durumları, çok ve boş sohbet ortamları, amaçsız iş ve buluşmalar bugün özellikle uzak durmamız gereken şeyler. Hedefsiz ve boş bir gün geçirmemek adına biraz plan program yapıp (uyulabilir nitelikte) buna uymaya çalışmak verimi artıracaktır.
Akşam saatleri de gün tamamında olduğu gibi rehavet ve tembelleşme eğilimi var. Ancak keyifler nispeten daha yerinde olacak.

2 Temmuz 2019 SALI

Ay saat 04:23 sonrasında Yengeç burcunda olacak. Ay dün olduğu gibi bugün de kapanma fazındaki seyrine devam ediyor. Akşam 22:16 da gerçekleşecek olan yeniay ve Güneş tutulmasına kadarki zaman dilimini yani günün neredeyse tamamını yeni bir şeylere edilen niyetler, atılan adımlar için değil de yarım kalanı tamamlamak, bir şeyleri bitirmek ya da bitmediği için geride bırakmak, yeniye yer açmak adına alan aralamak için değerlendirilebilir.
Bugün duygusal hassasiyetler çok fazla olacak. Kalıcı kırgınlıklar ve gönül yaraları oluşturmaya ya da almaya müsait olacağız. Bu nedenle ilişkilerimizde ve iletişim tarzımızda her zamankinden özenli olmak gerekecek.
Bu etkiler altındayken bizi çok yaralamış olan şeyleri dile getirme, ifade etme şansı da bulabiliriz. Bunu hırçınlıkla ve tepkisel şekilde yapmak yerine yapıcı ve şifaya hizmet edecek şekilde sunmak kalıcı çözümler yaratabilir.
Bizi yaralayan ve kırgınlık yaşadığımız şeylere şifa olacak barışmalar da mümkün tam tersi kalıcı izler bırakacak yeni yaralar oluşturmak da…
Günün ikinci yarısı plan değişiklikleri ve beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir.  Esneklik göstermek önemli.  İnişli çıkışı ruh hallerine ve dış şartların bizim dengemizi bozmasına müsaade etmemek önemli.
Bugün ayrıca Mars Aslan burcuna geçti.

3 Temmuz 2019 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. Güneş tutulması sonrasında güne, önceki günlere göre çok daha yüksek bir enerji ile başlıyoruz ancak zorlu de etkiler devam ediyor. Motivasyon elde ettiğimiz konularda ya da harekete geçmek istediğimiz işlerde olası negatif tablolar kaygı yaratabilir.
Sabah saatleri genel olarak hız kesen ve gecikmelere vesile olabilecek aksaklıklar yaşanabilir.
Sevdiğiniz bir kişi için duyduğunuz bir endişe objektiflikten uzaklaşmanıza vesile olabilir. 
Kendimizi güvende hissetmeye ihtiyacımız olacak.
Buna yönelik korumacı tavırlar dikkat çekecek.
Engellenmiş, kısıtlanmış, takdir edilmiyor, yetersiz ve çaresiz hissetme halleri tamamen tuzak.
Düşmemek lazım.
Bunlara vesile olabilecek dış etken ve kişilerin etkisinden uzak durmak şart.
Öğleye doğru ve gün ortası nispeten destekleyen ve akışta olmaya imkan veren etkiler söz konusu.
Fedakarlıklar, destek alışverişleri, esneklik, bağışlayıcılık açısından güzel saatlerde olacağız.
Bu kısa süreli destek zamanlarından sonra öğleden sonra duygusal anlamda yıpratıcı etkiler var.
Karşı karşıya gelme ve inatlaşmalar, duygusal tepkiler, bastırılmış duyguların ortaya patlarcasına çıkması, baskı ve manipülasyonların verdiği sıkıntı, kuşkucu, şüpheci yaklaşımlar, kıskançlıklar, kapris ve hırçınlıklar söz konusu olabilir. Yapmayalım diye söylüyorum 😊
Saat 17:24 sonrasında Ay boşlukta olacak.
Akşam saatlerinde Venüs 28 Temmuz’a kadar kalacağı Yengeç burcuna geçecek. 

4 Temmuz 2019 PERŞEMBE

Ay saat 06:19 dan sonra Aslan burcunda olacak. Duygusal tepki ve tavırların, eğilimlerin, yönelimlerin yerini çok daha yüksek motivasyonlar ve enerjik haller alacak.
Özgüven, kararlılık, irade, inisiyatif alabilirlik günün artıları.
Ego mücadeleleri, kendini herkesin merkezinde görme, ısrarla içinde bulunduğumuz durumu ve insanları yönetme eğilimi ise riskler arasında.
Sabah saatleri çatışma ve inatlaşmalar, acelecilikten kaynaklanan aksilikler, rekabet hali, haklı, güçlü olma isteği adına yaşanan diklenmeler, mücadeleden beslenme hali söz konusu olabilir.
Ancak bunun yanında işimize hız kazandırmak, normalde cesaret edemediğimiz işlere dair güç bulup adım atmak için değerlendirilebilir.
Yine sabah saatleri ve öğleden öncesi söylemek isteyip de söyleyemediklerimizi, dile getirmeye cesaret edemediklerimizi ifade etmek için de fırsat bulabiliriz.
Zihinsel açıdan aktif ve heyecanlı olacağız. Planları hayata geçirmek için kendimizi özgüvenle ifade etmek isteği de yüksek olacak.
Bu hallerin bencil ve sadece kendi önceliklerini düşünen şekilde ortaya koyulmaması önemli.
Öğleden sonrasında plan değişiklikleri, beklenmedik durumlar, evdeki hesabın çarşıya uymaması, beklenmedik tepkiler alma ve hazırlıksız yakalandığımız durumlara dair yol haritaları belirleme durumları söz konusu olabilir.
Gün içinde kesinleşen Satürn Güney Düğümü kavuşumu bugünü genel olarak tedbirli olmamız gereken günlerden biri olarak işaret ediyor.
Bu konudaki yorumlarımı daha önce detaylı olarak sizlerle paylaşmıştım.

5 Temmuz 2019 CUMA

Ay günün tamamında Aslan burcunda seyredecek. Ay saat 09:24 sonrasında günün geri kalanında açısız olacak.
Belirsizlikler, bir şeyleri bir neticeye bağlayamama durumu söz konusu olsa da yine de geliştiren ve kolaylıklar sunma ihtimali olan bir gündeyiz.
Başlamak olmasa da işleri yoluna sokmak, yarım olanı halletmek, fayda sağlayacak bilgilerle buluşmak, bakış açımızı geliştirmek, potansiyellerimizin farkına varmak için elverişli bir gün olabilir.
Mevcut olanı fırsata dönüştürme ihtimalleri artmış olacak. 
Bugünün artısı olarak düşünebiliriz. Negatifinden ise rahatlık, kolaya kaçma, rehavet olabilir.
Bir şeyler hallolsun ama ben uğraşmayayım, armut pişsin ağzıma düşsün hallerine dikkat.
Önemli iş ve girişimlerde 09:24 öncesi değerlendirilebilir.
Ancak yine de her türlü önemli iş ve imzanız açısından Merkür retrosunun dibinde, gölgesinde olduğumuzu da göz ardı etmemek gerekir.

6 Temmuz 2019 CUMARTESİ

Ay saat 07:25 sonrasında günün geri kalanında Başak burcunda olacak. Bugün bazı detaylarla uğraşmamız, ince ayrıntıları olan işlere yoğunlaşmamız gerekebilir. Üreten, çalışan bir tempomuz yoksa eğer hayatın ve karşımızdaki kişilerin detaylarına, ufak tefek aksaklıklara ve kusurlara fazlasıyla takılma eğilimi olabilir.
Bugün hata yapmak ve görmek istemeyeceğiz. Bu nedenle de çok fazla özen gösteren ve karşımızdakinden de bekleyen haller söz konusu olacak. Eleştirel yaklaşımlar da artmış olacak. Aman dozunu kaçırmayalım ki keyfimiz kaçmasın.
Ayrıntılarla boğulmadığımız sürece iyi şeyler yapma isteği verimi artıracak gün boyunca.
Öğlen saatleri iyi iletişim, iyi ilişkiler, keyif veren iş ve uğraşlar, estetik ve güzellik konulu şeyler açısından destekleyici.
Akşama doğu ve akşam saatlerinde farklı olanın yaratacağı güzellikler söz konusu. Yeni bir fikir, yeni bir bakış açısı, değişik bir tecrübe, değişik bir ortam ya da insanlar bize iyi gelecek. Amaç salt eğlence ve anlık keyif olmayacağından her türlü farklı ve plansız olan şeyin verime ve somut tatmin yaratan bir şeylere dönüşmesi de mümkün.

7 Temmuz 2019 2018 PAZAR

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. Bugün de detaylarıyla uğraşmamız gereken ve hata götürmeyecek işler gündemde olacak. Temizlik, düzenleme gibi şeyler ve organize etme, planlama ihtiyacı olan şeyler öncelikli olacak.
Sabah saatleri güne erken başlayanlar için güzel olacak. Zamanı iyi değerlendirme, planlı hareket etme şansı elde edecekler. Tatil sabahında rehavete yenik düşüp güne biraz geç başlayanlarsa bu tembelleşme eğiliminin aksaklıklarıyla verim yaratmakta zorlanabilirler.
Zamanı verimli değerlendirmek, amaçlı şekilde hareket edebilmek bugün bize iyi gelecek.
Öğleden önce ve gün ortası bunun tersine hizmet etme eğiliminde. Karışıklık ve kaos, düzensizlik, dalgınlık, yanılma, kararsızlık, dış etkenlerin etkisinde kalma, neye odaklanacağını bilememe, net bir cevap ya da bilgi ile buluşamamanın yaratabileceği tatminsizlik v.b. şeyler söz konusu olabilir. Net bir sonuca ve karar bağlamayı beklediğiniz işler ve buna yönelik görüşmeler için çok elverişli olmayabilir.
Akşam saatleri zor işlerin altından kalkabilme eğilimi ve motivasyonu, destekleşme, güç katan kişilerden gelebilecek destek, kendimizi, istek ve ihtiyaçlarımızı çok daha kararlılıkla ve özgüvenle ifade etme şansı artmış olacak. Ancak 19:50 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.
Merkür retrosunun etkilerini zaten yaklaşık 4-5 gündür hissetmeye başladık. Gün bitiminde hemen sonra Retro başlayacak. 

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…

Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
 

 

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji