< Ana sayfa 10 Aralık 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 10-16 Aralık 2018 Haftasının Yorumları

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

10-16 Aralık 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta 13 Aralık tarihinde Merkür Yay burcuna geçecek.
Hafta sonu etkili olacak Venüs Satürn destek açısı da bu haftanın güzel etkileri arasında. Genel itibariyle aksaklıklarından çok destek faktörleri daha ön planda bu hafta.
Özellikle hafta sonu mevcut iş ve ilişkilerde stabilizasyon, sağlamlaştırma, genel itibariyle daha olgun ve istikrarlı hareket edebilme eğilim olacak. Dalgalı denizlere, inişli çıkışlı gerginliklere iyi gelecek.

10 Aralık 2018 PAZARTESİ

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. Resmi işler, başarı ve takdir beklentili gayretler, yaptıklarımızın sonucunda somut ve getiri beklediğimiz uğraşlar, finansal konular, organizasyon ve sorumluluk gerektiren meseleler günün öncelikli gündem maddeleri.  Haftaya sıkı başlıyoruz da diyebiliriz. Disiplinli hareket etmek, program yapıp uygulayıcısı olmak, istikrarlı şekilde gayret eden üzerine düşeni yapan haller günün verimini artıracak.
Sabah saatlerinde özellikle az zamanda çok iş üretme, zor işlerin üstesinden gelebilme ihtimali daha fazla olacak. Mücadele edilmesi gereken işler ve kişiler karşımızda olacak. Olayları inatlaşmaya vardırmadıysak her açıdan şartları biraz zorlamak iyi gelebilir. Yorulduğumuzda adım atmaya devam etmek hali varılan noktayı kaliteli hale getiriyor 😊
Günün büyük çoğunluğu çaba ve görevlerle geçecek.
Öğleden sonrası ve akşam saatleri, daha önce yaşanmış bir tecrübenin yeni deneyimde işe yaraması, bir tavsiyeye kulak vermenin artıları, kronikleşmiş problemlerimizin çaresini görebilme şansı artmış olacak. Bu saatler ayrıca almaya alışık olduğumuz bir desteğin gelmemesi ve işin başa düşmesi sonucunda yaşanacak tatmin için tetikleyici. Konuşarak halledilecek ancak konuşmadığımız için ağdalaşmış problemlerin dile gelmesi, çözümün yaratılması, özürler dilenmesi, bir şeyleri düzeltmeye yönelik olan niyetin ciddiyetle dile getirilmesi için elverişli saatlerdeyiz.

11 Aralık 2018 SALI

Ay saat 02:39 sonrasında Kova burcunda olacak. Geçtiğimiz iki güne göre çok daha fazla sosyalleşme ihtiyacı duyacağımız, insanlarla bir arada hareket edip ortak hedefler belirlemekten, aynı kafada olduğumuz kişilerle vakit geçirmekten, arkadaşlarımıza zaman ayırmaktan keyif alacağımız bir gün. Bugün etrafımızda aklını mantığını kullanan ve bilgisi olan kişilerin var olmasına ihtiyaç duyacağız. Yenilikçi bakış açılarının eğer düzeyli yürütebilmişsek muhalefet eden konuşma ve fikir ayrılıklarının faydasını göreceğiz.
Öğleye doğru ve gün ortası günün en yorucu zaman dilimi. Hem iş hem de özel ilişkilerimizde olası gerginlikler, inatlaşma ve çekişmeler, bir ortamda mecburen bulunma ve birlikte olmak istemediğimiz insanlara zaman ayırmak durumunda kalma, çekişmeli ortamlarda bulunma, samimiyetsiz bulduğumuz ortamların gerginliği yorucu ve yıpratıcı olabilir.
Ancak öğleden sonrası ve akşam saatleri oldukça rahatlatıcı görünüyor. Yeni iş ve girişimler için, bilgiyi çoğaltmayı hedeflediğiniz işlerin niyeti ya da adımı için elverişli olacak. Hem sizde olanı çoğaltmak, geliştirmek için hem de sizde olanla diğer insanlarınkini çoğaltmak, geliştirmek için destekleyici.
Karşılığında, maddi, manevi açıdan kazanç görmeyi hedeflediğiniz girişimler için uygun olabilir. Değerlendirilebilir.

12 Aralık 2018 ÇARŞAMBA

Ay günün tamamında Kova burcunda seyrine devam edecek. Etrafımızda aynı dilden konuşacağımız insanların olması bugün bize iyi gelecek. Bilgiyi çoğaltmak, yeni bakış açıları kazanmak, değişik düşünmek ve alternatifler yaratmak bugün yapmaktan keyif alacağımız şeyler. Bilgi, bilimsellik ve teknoloji içeren şeylere meyledeceğiz. Grup çalışmaları, ekip ruhunu canlandıracağımız şeyler, yarenlik edeceğimiz kişilere zaman ayırmak için elverişli bir gün. Günün tamamı değerlendirebilir nitelikte. Ancak özellikle günün ikinci yarısı çok daha kaliteli zaman geçirme şansımız var. İkili ve sosyal ilişkilerde denge ve uyum, önemli görüme ve girişimlerden yana destek, ortamdan ve kişilerden keyif alma, karşılıklı fayda sağlama ihtimali artmış olacak. Pek çok açıdan güzel ve destek bir gün.

13 Aralık 2018 PERŞEMBE

Ay öğleden sonra saatlerine kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek. Değişiklik ihtiyacına hizmet eden, farklı bir şeyler deneyimleyeceğimiz, yeni fikirlerle buluşacağımız ve bunun faydasını göreceğimiz, bakış açımızı değiştirecek rehberlerle yolumuzun kesişeceği nitelikte bir gün olacak. Saat 13:19 ile 15:39 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Balık burcuna geçecek. Bu zaman dilimine kadar günün ilk yarısı yine pek çok açıdan değerlendirilebilir nitelikte. Verim alma şansının arttığı bir haftadayız zaten. İşte bu zaman dilimi de buna hizmet ediyor.
Öğleden sonra ve akşam saatleri duygusal hassasiyetler ve tepkiler artmış olacak. Yanlış anlaşılma, kırgınlıklar, alınganlıklar açısından riski zamanlar. Önemli görüşme, talep ve girişimler için pek elverişli olmayacaktır. Çatışmacı ya da öyle algılanan bir iletişim tarzı duygusal olarak yıpratıcı olabilir. Karar ve tepkiler de objektiflikten uzak olacak. Vermemekte fayda var. Sukunete hizmet edecek aktiviteler iyi gelebilir.

14 Aralık 2018 CUMA

Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. Mantıkla hareket edilmesi gereken, gerçekçi yaklaşılması beklenen durumlarda kafamız karışabilir. Genel bir dağınıklık ve kararsızlık hali de söz konusu olabilir. Duyguları ifade edeceğimiz, sezgileri işe katacağımız durumlar, yaratıcılık ortaya koyacağımız işler için ise elverişli olacak.
Sabah saatleri bir rehavetin arkasından ortaya çıkan çalışma arzusu ve disiplin ihtiyacının fark edilmesi söz konusu olacak.
Derli toplu bir hal ile istikrarlı hareket etme, sorumlulukları yerine getirme, hem samimi hem de saygılı bir iletişim kurma, oluruna bıraktığımız şeyleri yoluna sokmak adına çaba sarf etme, hep duygusal baktığımız bir meseleyi gerçekçi bir göz ile değerlendirebilme, duygu ve düşünceleri net ve anlaşılır bir şekilde ifade etme, uçuşan şeyleri ayakları yere basar hale getirme şansımız olacak.
Akşam saatleri dünyevi konular açısından günün en riskli zaman dilimi. Yanlış anlama, anlaşılma, dağılma, konsantrasyon problemleri, vazgeçişler, alınganlıklar, hayal kırıklıkları, netlik sağlayamama v.b. şeyler söz konusu. Maddesel konular ve net sonuç beklentisi içinde olduğunuz şeyler için karar vermek, adım atmak veya bu içerikte konuşma ve görüşmeler, girişimler yapmak riskli olabilir.
Manevi açıdan destek olan her şey, dua, meditasyon, yoga, terapi v.b. şifaya hizmet eden her şey için ideal bir akşam. Romantizm konulu planlar ve sanatsal aktiviteler de iyi gelebilir. Bu akşam yapacağımız bir fedakarlık gündeme gelebilir. Karşılık bekleyecekseniz sınırları bilmek önemli.

15 Aralık 2018 CUMARTESİ

Ay günün tamamında Balık burcunda. Sabah saatleri gerginleşme riskini artıran saatler. Güçlü bir duruş, hırsla bir şeylere girişme, olmaz denilen bir şeyi oldurmaya çalışma, bir konuda ne kadar istekli ve kararlı olduğumuzu gösterme eğilimi söz konusu olabilir. Sabah saatlerinde aynı zamanda duygusal mücadeleler, ilişkilerde karşılıklı hırs ve öfke biriktirme ya da yansıtma ihtimalleri, sert ve baskıcı tepkiler, haklı olduğunu ispatlama mücadeleleri de söz konusu olabilir zira hassasiyetler artmış olacağından normal bir etki haddinden fazla denebilecek bir tepkiye de yaratabilir.
Gün ortası ikili ilişkilerde ve sosyal ortamlarda stres yaratan durumlar yaşanabilir. Duygularımızın rehberlik etmesi gereken durumlarda aklımıza başvurma ya da mantığımızla hareket etmemiz beklenen hallerde de duygusal davranıp objektifliğimizi kaybetme riski var.  Kadın erkek ilişkilerinde de çatışma ve inatlaşmalar yaşanabilir.
Akşam saatleri eski bir kırgınlığın tekrar gündeme gelmesi ve canımızı acıtması ya da yeni ve uzun süreler boyunca üzerimizde etkisi kalacak olan bir kırgınlık malzemesinin gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Kırmayıp onarmak, yara açmayıp şifalandırmak ana hedefimiz olabilir.

16 Aralık 2018 PAZAR

Ay saat 03:43 sonrasında Koç burcunda olacak. Geçtiğimiz iki güne göre çok daha yüksek motivasyona sahip olacağımız, hareketli ve canlı bir gün. Fiziksel olarak hareketlilik ihtiyacımız da olacak. Spor yapmak iyi gelebilir.  Az zamanda çok iş halletme ve mücadele isteyen işlerden verim alma şansımız var.
Sabah saatleri iletişim açısından oldukça akıcı. Aradığımız bir bilgiye ulaşmak, kendimizi, niyetimizi ifade etmek, sorularımıza cevap bulmak, önemli konuşma ve görüşmeler yapmak, akıcı bir iletişime ihtiyaç duyduğumuz şeyleri gündeme getirmek için elverişli olacak.
Öğleden sonrası da görüştüğümüz kişilerle destek alışverişleri yaşayabilme, avantaj sağlayan durumların gündeme gelmesi, rehberlik alışverişleri, anlayış ve hoşgörü görebilme ve gösterebilme hali, ihtiyaç duyduğumuz bir konuda fırsatlar sunan kişi ve durumlarla yolumuzun kesişmesi v.b. şeyler yaşanabilir.
 
Gün içinde etkili olan Venüs Satürn destek açısını da göz önünde bulundurduğumuzda haftanın hem ilişkiler hem de iletişim açısından en verimli günlerinden birinde olduğumuzu söyleyebiliriz.
Sağlamlık, istikrar ve güven adına girişimlerde bulunma, talepleri dile getirme, niyetleri ve kararları açıklama, fikir alışverişlerden somut sonuçlar ve hedef ortaklıkları çıkarma, doğru iletişim sayesinde yaşanabilecek el sıkışmalar, güven veren açık iletişim içeren yeni başlangıçlar, var olan ilişkilerimizi daha da güven veren hale getiren ortak kararlar, güven tazeleme operasyonları söz konusu olabilir.
Akşam saatleri hariç günün tamamı oldukça destekleyici. Akşamın ilerleyen saatleri ise engeller, zorlanmalar, istediğimiz hız ve kapasitede verimi alamama, durmak, beklemek zorunda kalma, mecburiyetlerin ihtiyaçlarımızı engellemesi, kendimize zaman ayırmakta zorlanma, destek ve anlayış görmek ve göstermekte zorlanma v.b. şeyler yaşanabilir. İçe kapalı ruh halleri yorucu olabilir.
Karamsar bakış açısına yenik düşmemek pozitif kalmaya çalışmak önemli. 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için…
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji